Resultater for Höstsimiaden 2015 Katrineholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden Tävl omr 2 2015. | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Katrineholm | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Katrineholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 november 2015 |
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.07 | 1:23.81 | |||||
2 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.11 | 1:30.08 | |||||
3 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 47.10 | 1:38.35 | |||||
4 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 47.84 | 1:40.62 | |||||
5 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 48.68 | 1:42.32 | |||||
6 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 49.54 | 1:43.46 | |||||
7 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 50.11 | 1:43.78 | |||||
8 | Johan Widén | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.88 | 1:51.76 | |||||
9 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 55.54 | 1:53.08 | |||||
10 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 54.76 | 1:53.24 | |||||
11 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 56.22 | 1:57.93 | |||||
12 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 57.04 | 1:59.65 | |||||
13 | Oskar Thorvaldsson | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:02.05 | 2:09.68 | |||||
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 42.06 | 1:28.26 | |||||
2 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.86 | 1:28.93 | |||||
3 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 43.53 | 1:30.42 | |||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 44.40 | 1:35.34 | |||||
5 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.32 | 1:35.85 | |||||
6 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 45.93 | 1:36.76 | |||||
7 | Måns Rydergren | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 47.10 | 1:36.91 | |||||
8 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 47.01 | 1:37.54 | |||||
9 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 45.87 | 1:38.50 | |||||
10 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 47.14 | 1:39.36 | |||||
11 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 48.82 | 1:44.84 | |||||
12 | Martin Ahnlund | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.05 | 1:58.75 | |||||
13 | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | 57.21 | 2:01.63 | |||||
14 | Josef Qazi Wenngren | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 57.33 | 2:01.74 | |||||
15 | Amadeus Ahlman | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 1:03.27 | 2:15.60 | |||||
- | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:56 |