2018-05-25   03:12:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  26 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:00.48 2014-08-31 
Nordisk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Niklas Hedegaard  1990    736  29.78  1:04.01  1:38.86    2:13.44   
  Farum Svømmeklub  2:10.61                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    722  31.12  1:05.65  1:40.25    2:14.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:15.04                 
                     
Tobias B. Bjerg  1998    720  29.79  1:04.05  1:38.96    2:14.37   
  Agfs Svømmeafdeling  2:14.24                 
                     
Kristoffer Moos  1996    720  31.06  1:05.01  1:39.49    2:14.39   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.67                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    682  30.76  1:05.41  1:40.60    2:16.81   
  Lyngby Svømmeklub  2:15.17                 
                     
Timon Wedekind  1996    676  31.33  1:06.35  1:41.59    2:17.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.71                 
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    675  30.88  1:05.58  1:40.74    2:17.29   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.77                 
                     
Peter Birk  1996    672  30.80  1:05.89  1:41.84    2:17.53   
  Thisted Svømmeklub  2:21.85                 
                     
Christian V. Rasmussen  1996    661  31.29  1:06.82  1:42.86    2:18.27  Deltager ikke i finalen 
  Odense Svømme Klub  2:12.48                 
                     
10  Daniel Skaaning  1993    661  31.12  1:06.61  1:42.17    2:18.28   
  Swim Team Tåstrup  2:14.42                 
                     
11  Niels Ottosen  1998    659  30.69  1:05.59  1:41.61    2:18.43   
  Holbæk Svømme Klub  2:19.57                 
                     
12  Frederik Rindshøj  1999    655  31.17  1:06.22  1:41.96    2:18.72  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening  2:21.08                 
                     
13  Daniel Christian  1998    644  31.47  1:06.88  1:43.05    2:19.45   
  Farum Svømmeklub  2:21.33                 
                     
14  Philip Greve  1998    633  30.93  1:05.65  1:41.90    2:20.27  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  2:23.85                 
                     
15  Marcus Brandborg  1997    607  31.07  1:06.97  1:44.11    2:22.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.79                 
                     
16  Magnus Carstensen  1999    595  32.28  1:08.33  1:45.46    2:23.18   
  Ringsted Svømme Klub  2:24.43                 
                     
17  Mikkel Salmansen  2000    594  32.12  1:08.19  1:44.89    2:23.32  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  2:21.96                 
                     
18  Janus Meinert  1995    592  31.55  1:07.48  1:44.95    2:23.41   
  Aalborg Svømmeklub  2:16.87                 
                     
19  Riyan Salem  1998    584  32.42  1:08.11  1:46.20    2:24.06   
  Roskilde Svømning  2:28.65                 
                     
20  Daniel Haahr Pallesen  1998    580  31.99  1:08.47  1:45.72    2:24.44   
  Aalborg Svømmeklub  2:24.24                 
                     
21  Niklas Beyer Hansen  1997    578  32.66  1:09.71  1:47.63    2:24.56   
  Vest-Brøndby  2:25.21                 
                     
22  Lars Breum Hansen  1997    578  32.51  1:09.27  1:46.58    2:24.59   
  Helsinge Svømmeklub  2:26.41                 
                     
23  Lasse Kriegel Skovrup  1998    577  33.12  1:09.54  1:47.19    2:24.68   
  Farum Svømmeklub  2:24.78                 
                     
24  Thor Nilsson Pedersen  2000    573  33.79  1:11.39  1:48.44    2:24.97   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:26.57                 
                     
25  Lasse Kammer  1995    570  31.74  1:08.01  1:46.20    2:25.25   
  Agfs Svømmeafdeling  2:28.91                 
                     
26  Morten Due Nielsen  1999    558  33.36  1:10.35  1:48.28    2:26.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.69                 
                     
27  Gøkhan Dagidir  1995    553  32.64  1:10.99  1:47.66    2:26.73   
  Vest-Brøndby  2:21.69                 
                     
28  Oliver Christiansen  1999    549  33.47  1:11.00  1:49.49    2:27.08   
  Helsinge Svømmeklub  2:28.07                 
                     
29  Emil Houlborg  1998    549  33.23  1:10.40  1:48.53    2:27.12   
  Viborg Svømme Klub  2:31.13                 
                     
30  Emil Knudsen  1999    548  33.13  1:11.00  1:49.11    2:27.18   
  Haderslev Svømme Klub  2:25.27                 
                     
31  Esben Norup  1996    545  33.77  1:11.11  1:48.69    2:27.42   
  VAT Copenhagen-MK31  2:23.99                 
                     
32  Mikkel Kirkegaard  1999    545  32.26  1:09.48  1:48.10    2:27.44   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.37                 
                     
33  Casper Davidsen  1999    544  33.67  1:10.80  1:49.09    2:27.52   
  Vest-Brøndby  2:28.93                 
                     
34  André Goldberg Ballerini  1999    538  33.28  1:10.27  1:48.46    2:28.10   
  Frederikssund Svømmeklub  2:29.54                 
                     
35  Kasper Laursen  1998    534  33.73  1:11.20  1:49.49    2:28.44   
  Holstebro Svømme Club  2:29.57                 
                     
36  Nicklas Steen Hansen  1999    533  33.56  1:10.59  1:49.01    2:28.53   
  Horsens Svømmeklub  2:32.40                 
                     
37  Patrick Christensen  1985    530  34.14  1:11.26  1:49.32    2:28.80   
  Svømmeklubben Syd  2:27.89                 
                     
38  Emil Andersen  1992    525  32.27  1:09.75  1:48.79    2:29.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:32.64                 
                     
39  Esben Vad Arentoft  1999    511  33.97  1:11.84  1:50.86    2:30.69   
  Horsens Svømmeklub  2:31.40                 
                     
40  Mikkel Ulrich  1998    491  33.18  1:11.61  1:51.62    2:32.71   
  Hvidovre Svømme Klub  2:33.14                 
                     
41  Jacob Friland  1999    468  33.81  1:12.13  1:52.39    2:35.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:39.36                 
                     
Andreas Borre Heltborg  1996              DSQ  1 hånd v.50m 
  Sigma Swim Allerød  2:19.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  26 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark