2018-10-19   13:16:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  26 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Glæsner  1988    782  55.37  1:53.80  2:52.24    3:50.32   
  Sigma Swim Allerød  3:39.55                 
                     
Daniel Skaaning  1993    779  55.81  1:54.45  2:53.34    3:50.58   
  Swim Team Tåstrup  3:53.66                 
                     
Frans Johannessen  1992    779  56.34  1:55.82  2:53.65    3:50.59   
  Esbjerg Svømmeklub  3:52.18                 
                     
Nicolas Blanch  1997    775  55.79  1:53.91  2:52.57    3:50.98   
  Aalborg Svømmeklub  3:48.64                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    775  55.87  1:54.87  2:53.33    3:51.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:53.69                 
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    751  54.95  1:53.50  2:52.97    3:53.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:54.46                 
                     
Andreas Mårtensson  1997    730  56.34  1:55.91  2:56.24    3:55.66   
  Sigma Swim Allerød  4:00.50                 
                     
Giano Grillo  1998    729  55.75  1:55.21  2:54.94    3:55.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:57.13                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    724  55.98  1:55.72  2:56.05    3:56.37   
  Sigma Swim Birkerød  3:59.74                 
                     
10  Mikkel Gadgaard  1999    721  56.49  1:55.97  2:56.49    3:56.69   
  Esbjerg Svømmeklub  3:58.14                 
                     
11  Viktor Holm  1996    718  56.43  1:56.50  2:57.17    3:57.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:58.30                 
                     
12  Niklas Broch Thielemann  1994    709  56.22  1:55.64  2:56.40    3:57.96   
  Sigma Swim Birkerød  3:55.13                 
                     
13  Andreas Vestergaard  1999    708  55.66  1:55.44  2:57.05    3:58.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:08.73                 
                     
14  Jakob Kornmaaler  1995    697  57.14  1:58.04  2:58.78    3:59.29  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  4:00.83                 
                     
15  Alexander Wildenschild  1997    695  58.19  1:59.17  2:59.93    3:59.52   
  Esbjerg Svømmeklub  4:04.64                 
                     
16  Johan Bragason  1999    690  57.16  1:58.39  2:59.95    4:00.16  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  4:05.06                 
                     
17  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    687  57.45  1:58.42  2:59.76    4:00.43   
  Lyngby Svømmeklub  4:00.83                 
                     
18  Magnus Sloth Poulsen  1995    686  55.52  1:55.30  2:56.86    4:00.61   
  Herlev Svømning  3:56.49                 
                     
19  Anton Borring Andersen  1999    686  57.29  1:58.35  2:59.25    4:00.66   
  Sigma Swim Allerød  4:08.33                 
                     
20  Hannibal Steenfos  1996    682  56.53  1:57.63  2:58.91    4:01.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:06.26                 
                     
21  Jacob Holst  1991    680  56.73  1:57.34  2:58.47    4:01.33   
  Nyborg Svømmeklub  4:10.42                 
                     
22  Bo Volf Brøchner  1996    676  56.83  1:57.38  2:59.25    4:01.80  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  4:00.25                 
                     
23  Magnus Lundgren  1996    672  57.75  1:59.21  3:01.03    4:02.29   
  Køge Svømmeklub  4:04.57                 
                     
24  Mads Midtbøll  1998    661  58.13  1:59.92  3:02.71    4:03.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:12.21                 
                     
25  Lukas Storm  1999    657  57.59  2:00.26  3:02.81    4:04.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:06.47                 
                     
25  Søren Villumsen  1998    657  57.75  1:58.99  3:01.86    4:04.08   
  Aalborg Svømmeklub  4:13.76                 
                     
27  Oliver Marcus Meng  1997    656  57.11  1:59.48  3:02.00    4:04.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:06.55                 
                     
28  Jonas Hørslev Sørensen  1999    652  58.85  2:00.88  3:03.63    4:04.71   
  Agfs Svømmeafdeling  4:12.87                 
                     
29  Christian Rasmussen  1998    650  59.64  2:01.32  3:04.03    4:04.96   
  Holstebro Svømme Club  4:11.64                 
                     
30  Jonas Gadegaard Hansen  1998    650  58.63  2:00.58  3:03.98    4:05.02   
  Vejle Svømmeklub Triton  4:08.73                 
                     
31  Mikkel B. Høgild  1998    645  58.43  2:00.76  3:02.98    4:05.60   
  Herning Svømmeklub  4:07.88                 
                     
32  Laust Moesgaard  1996    645  57.74  1:58.81  3:01.69    4:05.64   
  Viborg Svømme Klub  3:56.61                 
                     
33  Mads Ørsted Nielsen  1999    641  58.27  1:59.78  3:02.95    4:06.05   
  Swim Team Tåstrup  4:08.95                 
                     
33  Steffen Skipper Petersen  1996    641  57.41  1:59.88  3:03.42    4:06.05   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:04.84                 
                     
35  Johan Müller  1998    638  58.27  2:00.49  3:03.51    4:06.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:05.52                 
                     
36  Nikolai Skelsager  1996    638  56.57  1:58.39  3:02.31    4:06.52   
  Slangerup Svømmeklub  4:04.61                 
                     
37  Mads Steen Petersen  1997    637  58.78  2:00.84  3:04.69    4:06.63   
  Helsinge Svømmeklub  4:11.25                 
                     
38  Jonas Gram-Lange  1999    635  58.90  2:02.37  3:05.36    4:06.91   
  Svømmeklubben Syd  4:08.28                 
                     
39  Emil Engels Henriksen  1999    631  59.26  2:01.81  3:04.74    4:07.43   
  Sigma Swim Allerød  4:14.92                 
                     
40  Jens Saugmann  1996    630  57.77  2:00.45  3:03.84    4:07.53   
  Svømmeklubben Syd  4:05.87                 
                     
41  Rasmus Larsen  1997    629  59.05  2:01.40  3:04.35    4:07.63   
  Esbjerg Svømmeklub  4:07.35                 
                     
42  Mads Holm  1998    628  57.77  1:59.93  3:03.53    4:07.74   
  Nakskov Svømme Klub  3:58.20                 
                     
43  Jens Sørensen  2001    624  58.72  2:02.14  3:06.28    4:08.32   
  Herning Svømmeklub  4:12.04                 
                     
44  Rasmus Steenberg  2000    621  57.77  2:00.22  3:04.43    4:08.74   
  Gladsaxe Idræts Forening  4:10.73                 
                     
45  Marius Rasmussen  1999    619  58.63  2:02.05  3:06.37    4:08.95   
  Svømmeklubben Syd  4:08.34                 
                     
46  Oskar Jørgensen  1998    616  58.18  2:00.98  3:05.22    4:09.38   
  Odder Svømmeklub  4:08.41                 
                     
47  Peter Mandrup Madsen  1997    611  58.96  2:02.10  3:06.02    4:10.09   
  Agfs Svømmeafdeling  4:08.83                 
                     
48  Mads Rishøj  1999    597  59.45  2:03.35  3:08.11    4:12.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:19.00                 
                     
49  Emil Toft  1998    594  59.06  2:03.22  3:07.83    4:12.48   
  Holbæk Svømme Klub  4:16.91                 
                     
50  Frederik Jessen  1998    591  59.07  2:03.65  3:08.96    4:12.89   
  Thisted Svømmeklub  4:04.96                 
                     
51  Tobias Alstrup Kjær  1998    589  59.29  2:03.39  3:08.62    4:13.13   
  Viborg Svømme Klub  4:15.06                 
                     
52  Frederik Nerving  1997    588  57.75  1:59.83  3:05.49    4:13.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:08.91                 
                     
53  Valdemar Mariegaard  1999    587  1:01.12  2:07.18  3:10.77    4:13.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:17.34                 
                     
54  Mathias Nielsen  1999    586  58.11  2:00.59  3:06.25    4:13.51   
  Køge Svømmeklub  4:02.59                 
                     
55  Markus Bøjsen  1999    586  58.68  2:02.15  3:07.19    4:13.54   
  Holbæk Svømme Klub  4:19.94                 
                     
56  Casper G. Kristensen  1995    583  59.80  2:03.99  3:08.96    4:13.96   
  Viborg Svømme Klub  4:08.82                 
                     
57  Emil Hedegaard  1999    580  59.25  2:03.17  3:08.71    4:14.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:12.64                 
                     
58  Christian Andersen  1999    571  1:00.73  2:06.25  3:12.32    4:15.71   
  Søllerød Svømmeklub  4:21.48                 
                     
59  Magnus Koch Sonnenborg  1997    565  59.77  2:04.57  3:10.29    4:16.64   
  Sigma Swim Allerød  4:13.63                 
                     
60  Dan Izhar-Larsen  1999    562  1:00.23  2:05.44  3:11.92    4:17.10   
  IHF Svømning  4:18.70                 
                     
61  August Stamp Kirkeby  1999    560  1:00.74  2:06.00  3:12.63    4:17.45   
  Agfs Svømmeafdeling  4:16.13                 
                     
62  Simon Krøyer Svendsen  1999    503  1:00.69  2:06.62  3:15.83    4:26.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:20.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  26 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark