2018-09-20   00:26:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 2+3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.86  1:07.68  1:44.09    2:19.46   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    32.38  1:08.38  1:45.16    2:20.95   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.57  1:07.94  1:45.88    2:23.81   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Greve Svømmeklub    32.75  1:09.02  1:47.19    2:24.63   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.14  1:10.55  1:48.52    2:24.83   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    33.07  1:10.40  1:49.85    2:27.49   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    33.08  1:09.43  1:48.69    2:27.62   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.31  1:10.96  1:50.30    2:27.96   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.67  1:12.26  1:51.61    2:31.81   
10  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    34.02  1:12.83  1:53.48    2:32.88   
11  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    34.29  1:13.47  1:53.28    2:32.89   
12  Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    34.89  1:13.86  1:54.46    2:33.30   
13  Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre Svømme Klub    36.25  1:15.97  1:56.28    2:35.07   
14  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    35.97  1:16.90  1:57.10    2:35.30   
15  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    36.26  1:16.65  1:58.92    2:38.10   
16  Katrine Duus  2003  Næstved IF    35.23  1:15.28  1:58.13    2:40.11   
17  Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.06  1:15.34  1:58.47    2:41.12   
18  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.52  1:17.93  2:01.04    2:41.21   
19  Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.09  1:17.17  2:00.54    2:41.42   
20  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.44  1:17.56  2:00.14    2:41.51   
21  Maya Hatting Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    36.57  1:18.21  2:00.06    2:41.75   
22  Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    36.95  1:18.92  2:02.80    2:42.68   
23  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    36.80  1:18.62  2:01.56    2:43.04   
24  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    36.68  1:18.41  2:01.21    2:43.10   
25  Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub    35.43  1:16.47  2:00.91    2:44.10   
26  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    37.65  1:20.86  2:04.23    2:44.18   
27  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.92  1:19.86  2:03.78    2:44.62   
28  Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    38.42  1:19.57  2:01.62    2:44.76   
29  Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømme Klub    39.12  1:23.11  2:06.05    2:45.96   
30  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.43  1:19.68  2:03.74    2:46.11   
31  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub    39.18  1:23.01  2:07.41    2:46.22   
32  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    37.04  1:20.81  2:04.99    2:46.46   
33  Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub    38.26  1:21.41  2:06.27    2:47.02   
34  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.84  1:21.39  2:05.89    2:47.49   
35  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.97  1:19.56  2:03.73    2:48.03   
36  Emma Bruhn  2003  Hvidovre Svømme Klub    38.36  1:22.20  2:06.88    2:49.78   
37  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.70  1:22.31  2:08.02    2:50.75   
38  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub    35.81  1:19.25  2:05.60    2:51.12   
39  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.23  1:21.50  2:07.85    2:51.87   
40  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    38.32  1:22.92  2:09.27    2:53.80   
41  Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub    38.35  1:22.84  2:10.10    2:53.96   
42  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    40.42  1:25.57  2:10.10    2:54.11   
43  Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.98  1:26.25  2:12.96    2:54.36   
44  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.56  1:24.18  2:10.76    2:54.72   
45  Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub    39.77  1:25.93  2:12.71    2:54.81   
46  Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.60  1:20.00  2:07.06    2:54.83   
47  Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    40.74  1:25.57  2:12.18    2:55.21   
48  Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.95  1:25.28  2:11.72    2:57.42   
49  Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub    38.01  1:23.11  2:11.82    2:58.49   
50  Ellen Mølbak Petersen  2004  Greve Svømmeklub    37.48  1:21.42  2:10.25    2:58.79   
51  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.60  1:26.14  2:14.42    3:01.81   
52  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.48  1:25.62  2:14.96    3:01.88   
53  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.28  1:27.08  2:15.96    3:02.32   
54  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.58  1:24.58  2:09.86    3:02.54   
55  Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub    40.75  1:28.44  2:18.30    3:03.20   
56  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.70  1:27.85  2:15.94    3:03.30   
57  Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.99  1:30.30  2:18.82    3:03.31   
58  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    40.70  1:28.05  2:16.92    3:04.00   
59  Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.65  1:31.67  2:18.64    3:04.66   
60  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    42.24  1:30.52  2:20.38    3:04.94   
61  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    40.44  1:28.28  2:18.31    3:04.97   
62  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømme Klub    40.03  1:27.99  2:18.07    3:05.88   
63  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.99  1:29.84  2:19.10    3:06.89   
64  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.74  1:28.75  2:20.20    3:07.63   
65  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.64  1:32.77  2:23.20    3:07.88   
66  Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub    41.07  1:27.95  2:18.12    3:08.17   
67  Freja Juul  2006  Næstved IF    41.94  1:29.13  2:19.27    3:08.48   
68  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.16  1:32.13  2:22.68    3:08.79   
69  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    40.13  1:28.53  2:19.45    3:08.89   
70  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.55  1:30.98  2:22.36    3:09.70   
71  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    42.90  1:31.82  2:22.27    3:10.34   
72  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub    43.89  1:32.34  2:22.34    3:10.41   
73  Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    41.05  1:28.47  2:18.92    3:10.88   
74  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub    41.40  1:30.21  2:21.91    3:11.61   
75  Emma Hass  2004  Næstved IF    43.21  1:33.00  2:24.94    3:15.37   
76  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    44.47  1:34.93  2:28.78    3:18.18   
77  Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    42.66  1:32.39  2:27.73    3:19.94   
78  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    44.56  1:35.95  2:28.69    3:20.23   
79  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub    41.87  1:32.88  2:28.36    3:20.46   
80  Cecilie G. Mortensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.11  1:36.06  2:30.95    3:22.37   
81  Isabel Refdahl Thoudahl  2005  Greve Svømmeklub    44.60  1:36.98  2:31.54    3:22.44   
82  Amalie Jensen  2005  Hvidovre Svømme Klub    44.52  1:36.03  2:31.04    3:23.95   
83  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    45.63  1:40.96  2:36.37    3:24.77   
83  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub    44.95  1:39.23  2:33.91    3:24.77   
85  Marie Donstrup  2004  Næstved IF    45.81  1:38.50  2:32.50    3:25.67   
86  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    45.37  1:38.82  2:35.24    3:26.98   
87  Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    46.88  1:42.53  2:37.60    3:29.48   
88  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.43  1:39.58  2:35.87    3:30.86   
89  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    57.01  1:46.23  2:39.75    3:32.12   
90  Ida-Marie Michaelsen  2005  Køge Svømmeklub    47.69  1:42.15  2:40.29    3:37.97   
91  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    49.05  1:46.87  2:44.44    3:40.01   
92  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    48.85  1:45.40  2:45.13    3:41.64   
93  Semine Brandt  2005  Glostrup Svømme Klub    48.67  1:46.74  2:47.44    3:42.59   
94  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31    51.80  1:50.06  2:49.26    3:43.53   
95  Laila Elliks  2005  VAT Copenhagen-MK31    50.84  1:53.52  2:58.78    4:02.03   
Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Kom op på b.4 v100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:01 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    29.96  1:04.09  1:38.89    2:13.89   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub    27.91  1:02.86  1:38.48    2:14.05   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    30.73  1:05.23  1:40.66    2:14.28   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    30.57  1:05.12  1:42.49    2:18.48   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    29.71  1:04.16  1:41.60    2:19.04   
Anders Skousen  2002  Hvidovre Svømme Klub    31.37  1:06.19  1:43.23    2:19.05   
August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    31.69  1:07.12  1:44.13    2:19.29   
Jonas Christensen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    31.39  1:07.40  1:45.17    2:21.44   
Mads Karise Væhrens  2002  Ishøj Svømme Klub    31.86  1:07.65  1:44.88    2:22.18   
10  Mads Baltzer  2002  Greve Svømmeklub    32.18  1:08.51  1:45.87    2:22.88   
11  Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    31.80  1:09.38  1:48.06    2:23.15   
12  Tor Ejrnæs  2002  Hvidovre Svømme Klub    32.45  1:08.83  1:46.99    2:23.97   
13  Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    32.59  1:09.86  1:48.45    2:25.25   
14  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    34.16  1:11.73  1:49.78    2:25.30   
15  Marcus Ipsen  2002  Slagelse Svømmeklub    32.79  1:10.09  1:48.94    2:25.38   
16  Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub    34.14  1:12.13  1:50.64    2:27.81   
17  Mathias Berner Jensen  2002  Hvidovre Svømme Klub    32.71  1:11.04  1:51.11    2:28.58   
18  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    33.26  1:11.36  1:51.07    2:29.48   
19  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    33.03  1:11.81  1:51.55    2:29.67   
20  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.70  1:15.00  1:57.06    2:36.66   
21  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    36.35  1:16.78  1:58.97    2:41.39   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    27.50  59.79  1:33.79    2:07.77   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.07  1:05.99  1:42.09    2:18.14   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.39  1:07.65  1:44.79    2:21.04   
Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    31.55  1:07.86  1:44.77    2:21.16   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.39  1:09.82  1:46.04    2:21.85   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    32.37  1:08.59  1:46.53    2:22.90   
Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub    32.99  1:10.75  1:48.84    2:24.39   
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    32.63  1:10.05  1:48.81    2:26.19   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.65  1:11.76  1:50.77    2:28.11   
10  Harald Franck  2003  Næstved IF    32.35  1:11.07  1:51.11    2:28.76   
11  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen-MK31    34.39  1:13.00  1:51.65    2:30.14   
12  Lauritz Tanderup Hansen  2003  Slagelse Svømmeklub    34.90  1:13.65  1:53.38    2:31.70   
13  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.32  1:16.90  1:57.64    2:35.16   
14  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    35.83  1:16.00  1:56.41    2:35.65   
15  Kristoffer H. Jensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.75  1:15.96  1:57.78    2:37.36   
16  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.56  1:14.46  1:59.08    2:38.75   
17  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup            2:38.84   
18  Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    37.58  1:18.99  1:59.49    2:39.42   
19  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.49  1:16.81  1:57.95    2:39.64   
20  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    36.39  1:18.56  2:00.72    2:40.16   
21  Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub    35.61  1:15.98  1:58.86    2:40.57   
22  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.53  1:20.03  2:03.23    2:44.37   
23  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    36.71  1:18.94  2:02.72    2:45.74   
24  Jakob Hald  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.16  1:22.03  2:05.33    2:47.15   
25  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    38.85  1:22.49  2:07.86    2:48.24   
26  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub    38.57  1:23.60  2:09.27    2:53.38   
27  Esben Brasch Jensen  2003  Greve Svømmeklub    38.40  1:24.52  2:09.58    2:54.06   
28  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub    38.04  1:23.30  2:09.96    2:56.33   
29  Kasper Kusk  2003  Hvidovre Svømme Klub    45.81  1:37.28  2:29.63    3:18.41   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    32.71  1:09.41  1:47.03    2:25.16   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    34.17  1:13.31  1:53.69    2:31.19   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    35.76  1:15.05  1:55.17    2:34.38   
Cornelius Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.64  1:13.89  1:55.12    2:35.36   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.79  1:15.75  1:57.75    2:38.94   
Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.29  1:15.91  1:59.04    2:41.93   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    35.34  1:17.32  2:00.68    2:42.95   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup    37.02  1:19.02  2:01.52    2:43.33   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    37.24  1:19.54  2:03.27    2:45.67   
10  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    38.15  1:21.72  2:05.02    2:46.43   
11  Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.00  1:18.69  2:04.68    2:47.72   
12  Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.71  1:22.73  2:07.14    2:48.22   
13  Lasse Thulstrup  2004  Ishøj Svømme Klub    37.83  1:21.31  2:07.51    2:50.28   
14  Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub    39.83  1:23.98  2:08.84    2:50.70   
15  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.99  1:21.77  2:06.98    2:51.42   
16  Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.16  1:23.31  2:10.33    2:53.21   
17  Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub    38.57  1:23.18  2:10.49    2:53.83   
18  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub    40.15  1:24.55  2:10.34    2:55.06   
19  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub    39.12  1:24.07  2:11.20    2:56.00   
20  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    41.25  1:27.17  2:14.08    2:57.92   
21  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub    39.00  1:25.42  2:13.11    2:58.27   
22  Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.22  1:24.00  2:11.39    2:58.28   
23  Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub    38.78  1:23.51  2:10.92    2:58.39   
24  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    39.60  1:25.24  2:13.84    2:59.83   
25  Christopher Jørgensen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    39.11  1:26.15  2:14.51    3:00.78   
26  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    41.27  1:27.89  2:17.62    3:03.71   
27  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    38.50  1:24.26  2:18.21    3:04.03   
28  Malthe Foged  2005  Næstved IF    40.83  1:29.90  2:20.96    3:09.91   
29  Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.64  1:30.80  2:23.15    3:13.68   
30  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF    44.33  1:35.42  2:26.73    3:15.18   
31  Petar Trkulja  2006  Næstved IF    41.02  1:34.73  2:27.23    3:15.79   
32  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    45.40  1:41.35  2:36.39    3:23.86   
33  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    45.03  1:37.60  2:31.67    3:25.16   
34  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub    46.02  1:42.77  2:39.55    3:33.27   
Philip Nøhr Christensen  2004  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:10   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    38.67        1:22.81   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    39.23        1:22.97   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup    39.17        1:23.00   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    39.53        1:24.11   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    40.34        1:26.89   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    42.00        1:28.63   
Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømme Klub    42.53        1:30.41   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup    42.50        1:31.97   
Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    44.01        1:34.20   
10  Mikka Holm  2003  Haslev Svømmeklub    44.52        1:35.57   
11  Maja Nykjær  2003  Slagelse Svømmeklub    45.90        1:36.48   
12  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    46.30        1:36.74   
13  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub    46.77        1:39.79   
14  Miamaja Skytt Knudsen  2003  Næstved IF    45.71        1:42.13   
15  Monique Etsegenet Jensen  2003  Slagelse Svømmeklub    48.33        1:44.43   
16  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    49.73        1:45.95   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bull Guldbrandsen  2004  Køge Svømmeklub    40.45        1:24.98   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    41.32        1:26.28   
Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svømme Klub    42.28        1:29.92   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    42.83        1:30.33   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    44.78        1:33.01   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    44.96        1:33.74   
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    44.17        1:34.03   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    44.75        1:35.03   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    44.84        1:35.47   
10  Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup    45.20        1:35.52   
11  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    44.69        1:35.92   
12  Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub    45.42        1:36.04   
13  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    45.39        1:36.90   
14  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    44.96        1:37.28   
15  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    46.18        1:38.40   
16  Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Tåstrup    46.35        1:39.09   
17  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    48.63        1:40.71   
18  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub    49.50        1:42.23   
19  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF    48.92        1:43.65   
20  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31    49.79        1:44.48   
21  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svømmeklub    49.23        1:46.34   
22  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    50.62        1:46.55   
23  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    51.93        1:46.58   
24  Emma Simonsen  2004  TVS Tårnborg IF    48.74        1:46.72   
25  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    50.34        1:47.72   
26  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    50.81        1:48.55   
27  Ida Sjøgren Kaiser  2004  Slagelse Svømmeklub    51.58        1:48.67   
28  Andrea Bruhn Kyhnæb  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    54.50        1:51.12   
29  Viola Nordstrøm  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    53.33        1:51.33   
30  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub    52.88        1:51.78   
31  Emma Hass  2004  Næstved IF    51.20        1:52.94   
32  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    53.06        1:53.14   
33  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup    52.12        1:53.95   
34  Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    57.88        2:03.70   
35  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    1:00.51        2:06.95   
Alberte Stoltz  2004  Rønne Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Ellen Mølbak Petersen  2004  Greve Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Tåstrup    43.99        1:32.81   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    46.14        1:37.29   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    46.22        1:37.95   
Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub    47.84        1:41.84   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    48.80        1:42.89   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    47.42        1:43.16   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub    49.16        1:43.74   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    51.55        1:48.94   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    52.66        1:49.36   
10  Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub    51.60        1:50.51   
11  Mathilde Emilia Schmidt  2006  Hovedstadens Svømmeklub    53.28        1:51.07   
12  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    52.59        1:51.17   
13  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    53.57        1:51.67   
14  Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    50.89        1:51.85   
15  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    55.13        1:53.28   
16  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    53.56        1:54.01   
17  Freja Juul  2006  Næstved IF    54.97        1:54.78   
18  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub    53.78        1:55.08   
19  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    54.42        1:55.63   
20  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    57.15        1:56.06   
21  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    56.04        1:56.49   
22  Emilia Gotfredsen  2005  Ishøj Svømme Klub    54.61        1:56.54   
23  Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    56.43        1:57.93   
24  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub    56.34        1:57.95   
25  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub    55.99        1:58.46   
26  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    56.61        1:58.83   
27  Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    57.37        1:59.09   
28  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    56.82        1:59.40   
29  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub    56.12        1:59.42   
30  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    56.84        2:01.92   
31  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    57.00        2:02.71   
32  Gaia Kruse  2005  Hvidovre Svømme Klub    59.31        2:04.38   
33  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    59.08        2:04.84   
34  Semine Brandt  2005  Glostrup Svømme Klub    59.09        2:05.45   
35  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup    58.83        2:06.15   
36  Liva Mayland  2006  Næstved IF    1:04.76        2:20.71   
Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            DSQ  E.S.B.v/50m 
Caja Klingenberg Jacobsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  E.S.B.v/50m 
Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  E.S.B.v75m 
Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  E.S.B.v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:10 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    34.07        1:11.09   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    35.48        1:16.48   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    37.71        1:20.58   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.51        1:21.79   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup    40.32        1:24.64   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    41.68        1:26.02   
Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    40.71        1:27.32   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    42.08        1:28.46   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.76        1:18.66   
Elias Rought  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    40.29        1:25.22   
Lauritz Tanderup Hansen  2003  Slagelse Svømmeklub    40.84        1:27.47   
Harald Franck  2003  Næstved IF    41.42        1:27.52   
Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    41.72        1:27.52   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.54        1:28.53   
Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub    41.71        1:29.42   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.63        1:29.91   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub    42.74        1:30.04   
10  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    42.87        1:30.81   
11  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    42.69        1:34.98   
12  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    45.66        1:35.90   
13  Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub    46.62        1:37.92   
14  Esben Brasch Jensen  2003  Greve Svømmeklub    46.85        1:38.33   
Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  flere flyben v/start 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub    42.06        1:29.41   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    44.00        1:31.72   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    42.94        1:31.89   
Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    44.24        1:33.64   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    46.25        1:36.16   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub    45.16        1:36.66   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    46.07        1:37.70   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    47.26        1:38.14   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    46.79        1:40.11   
10  Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub    47.94        1:41.20   
11  Lasse Thulstrup  2004  Ishøj Svømme Klub    48.34        1:43.28   
12  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub    49.34        1:45.54   
13  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup    49.67        1:46.21   
14  Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    49.55        1:46.42   
15  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF    50.49        1:46.62   
16  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub    1:48.02        1:48.02   
17  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    1:49.26        1:49.26   
18  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup    51.58        1:50.29   
19  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    53.72        1:52.97   
20  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub    51.84        1:54.15   
21  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    54.53        1:54.37   
22  Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    54.95        1:55.82   
23  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup    53.94        1:57.25   
24  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    1:57.84        1:57.84   
25  Christian Jepsen  2005  TVS Tårnborg IF    56.41        1:58.81   
26  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF    2:07.70        2:07.70   
27  Tobias Rehder Knudsen  2005  TVS Tårnborg IF    58.75        2:08.17   
Conrad Holten Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub            DSQ  flere flyben e/start 
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            DSQ  E.S.B.v/100m 
Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  2 arm u/vand 
Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            DSQ  asym ben v/start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    33.00        1:10.16   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.56        1:14.77   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    36.87        1:18.83   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    37.18        1:21.48   
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    37.45        1:23.68   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    38.03        1:27.30   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    45.15        1:41.55   
Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    45.63        1:42.68   
Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre Svømme Klub              Akut syg 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.05        1:12.25   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.21        1:17.65   
Anna Bull Guldbrandsen  2004  Køge Svømmeklub    37.26        1:20.82   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.71        1:21.39   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Tåstrup    37.40        1:23.77   
Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.40        1:25.48   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.66        1:26.26   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    40.37        1:26.39   
Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub    39.52        1:26.91   
10  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.24        1:27.75   
11  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub    41.34        1:30.85   
12  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    43.30        1:31.57   
13  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    42.89        1:34.90   
14  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    44.66        1:36.34   
15  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    45.52        1:38.54   
16  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    47.01        1:40.30   
17  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    44.73        1:41.05   
18  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    45.09        1:41.82   
19  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    45.90        1:42.56   
20  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub    46.41        1:43.89   
21  Viola Nordstrøm  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    58.71        2:11.96   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Tåstrup    37.51        1:22.79   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.34        1:24.01   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    38.68        1:24.39   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    38.31        1:25.23   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    43.92        1:36.87   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.36        1:38.77   
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub    43.63        1:41.44   
Ditte Jensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.22        1:42.32   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    46.16        1:43.47   
10  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    49.07        1:46.35   
11  Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    48.55        1:49.01   
12  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    53.00        1:51.03   
13  Cecilie G. Mortensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    51.35        2:00.85   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub              akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    31.24        1:05.50   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    30.01        1:06.94   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    33.62        1:10.60   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    32.33        1:13.53   
August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    33.14        1:13.61   
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    34.41        1:14.11   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.51        1:14.24   
Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    34.14        1:14.58   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    35.64        1:14.92   
10  Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub    33.67        1:15.13   
11  Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    33.86        1:15.76   
12  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    35.67        1:19.82   
13  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    37.64        1:26.62   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    28.94        1:03.08   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.96        1:11.08   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.59        1:13.99   
Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen-MK31    35.00        1:14.77   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.58        1:16.26   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.84        1:18.56   
Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    35.30        1:18.62   
Kristoffer H. Jensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.24        1:19.50   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.66        1:23.78   
10  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.22        1:26.36   
11  Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF    46.17        1:46.69   
12  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub    47.21        1:48.77   
13  Kasper Kusk  2003  Hvidovre Svømme Klub    49.84        1:49.26   
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            DSQ  Asymkrom ben 
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  arme u/ vand v/40m 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    36.75        1:19.80   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    35.73        1:20.59   
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    41.39        1:29.72   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    41.34        1:29.80   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    42.36        1:31.95   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    41.05        1:32.66   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup    40.67        1:33.21   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    44.72        1:36.55   
Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    45.56        1:41.16   
10  Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    46.97        1:44.87   
11  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    50.99        1:54.47   
12  Petar Trkulja  2006  Næstved IF    51.63        1:56.26   
13  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    53.74        2:02.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.37  1:15.22  1:54.96    2:33.65   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Greve Svømmeklub    37.03  1:16.62  1:58.67    2:38.09   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    40.85  1:23.86  2:07.52    2:48.69   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup    38.03  1:22.14  2:07.36    2:50.93   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    41.78  1:25.99  2:11.39    2:56.54   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup    42.27  1:27.88  2:14.04    2:59.51   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    42.96  1:29.23  2:15.73    3:00.52   
Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    45.29  1:33.98  2:21.25    3:04.95   
Emma Bruhn  2003  Hvidovre Svømme Klub    43.98  1:31.23  2:18.94    3:05.20   
10  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    45.50  1:33.68  2:22.15    3:07.93   
11  Miamaja Skytt Knudsen  2003  Næstved IF    48.07  1:39.82  2:31.82    3:20.74   
Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub            DSQ  EFB. V/125m 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.83  1:20.49  2:02.87    2:42.90   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub    37.92  1:19.48  2:02.35    2:44.50   
Maya Hatting Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.19  1:23.27  2:07.82    2:51.88   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    41.11  1:25.44  2:10.21    2:53.20   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    42.24  1:26.15  2:10.70    2:53.64   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.09  1:23.72  2:09.61    2:54.27   
Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    41.28  1:26.15  2:11.67    2:55.56   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    43.11  1:28.07  2:13.40    2:56.20   
Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.25  1:24.42  2:11.28    2:56.53   
10  Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.28  1:25.73  2:11.30    2:56.77   
11  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.67  1:27.28  2:13.87    3:00.03   
12  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    43.30  1:29.58  2:15.72    3:02.24   
13  Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    45.55  1:34.10  2:21.12    3:06.16   
14  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    47.20  1:36.56  2:26.26    3:13.62   
15  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svømme Klub    46.24  1:35.51  2:25.91    3:13.77   
16  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub    47.44  1:42.52  2:37.54    3:28.79   
17  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    48.74  1:43.15  2:37.93    3:32.13   
18  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen-MK31    50.15  1:45.21  2:41.50    3:35.11   
19  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub    56.07  1:57.34  2:56.78    3:54.91   
Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup            DSQ  EFB. v/100m 
Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            DSQ  EFB. v/50m 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    41.31  1:25.81  2:12.63    2:56.94   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.04  1:32.46  2:19.43    3:03.00   
Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.46  1:32.81  2:19.99    3:06.27   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    46.77    2:25.80    3:12.73   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    46.68  1:37.39  2:29.25    3:17.48   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    49.30  1:42.02  2:35.78    3:24.96   
Ditte Jensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    50.42  1:43.69  2:37.71    3:26.84   
Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    49.34  1:43.74  2:39.24    3:32.25   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    51.58  1:49.35  2:48.68    3:43.51   
Filippa Jasmia Skikkild  2005  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  EFB. v/175m 
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  EFB. v/75m 
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  EFB.v/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub    32.30  1:08.63  1:45.71    2:23.00   
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.70  1:12.44  1:50.95    2:28.39   
Anders Skousen  2002  Hvidovre Svømme Klub    34.81  1:12.86  1:51.89    2:29.75   
Mads Baltzer  2002  Greve Svømmeklub    37.06  1:16.60  1:56.55    2:36.07   
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    37.97  1:19.39  2:00.58    2:40.52   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup    38.77  1:19.24  2:00.72    2:41.80   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    39.72  1:21.88  2:04.98    2:47.03   
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    41.20  1:25.38  2:09.56    2:52.78   
Mathias Clausen  2002  Næstved IF    42.91  1:30.40  2:20.22    3:08.74   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.00  1:21.37  2:04.88    2:45.91   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    40.21  1:24.34  2:07.66    2:47.65   
Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.62  1:23.90  2:07.47    2:48.92   
Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub    42.29  1:28.79  2:15.53    2:53.64   
Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.81  1:27.23  2:12.95    2:55.54   
Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub    41.62  1:26.73  2:12.80    2:57.26   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.93  1:27.56  2:14.21    2:59.54   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    41.50  1:28.06  2:15.07    3:00.12   
Mathias Parkhøi  2003  Hvidovre Svømme Klub    42.84  1:28.93  2:15.63    3:01.10   
10  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    43.58  1:30.24  2:18.32    3:04.92   
11  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    43.57  1:31.34  2:20.26    3:08.10   
12  Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF    43.59  1:33.03  2:23.30    3:10.81   
Jakob Hald  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  EFB. v/150m 
Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  EFB. v/50m 
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.73  1:25.30  2:09.50    2:51.88   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    40.86  1:24.70  2:10.36    2:52.51   
Cornelius Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.29  1:27.81  2:13.76    2:58.27   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    42.50  1:28.73  2:15.16    3:00.90   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.61  1:30.81  2:19.89    3:01.61   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.60  1:30.22  2:17.87    3:06.23   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub    45.38  1:33.97  2:21.40    3:06.45   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    45.52  1:34.13  2:23.95    3:09.43   
Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    45.41  1:35.04  2:27.80    3:16.32   
10  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub    45.90  1:38.92  2:30.15    3:19.55   
11  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub    47.95  1:39.36  2:30.82    3:21.76   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            DSQ  EFB. v/125m 
Philip Nøhr Christensen  2004  Køge Svømmeklub            DSQ  EFB. v/25m 
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            DSQ  EFB. v/125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:05 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:57   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    34.74  1:15.44  2:03.11    2:42.64   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    36.97  1:21.96  2:10.40    2:45.81   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    37.07  1:24.60  2:09.29    2:46.84   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Greve Svømmeklub    36.15  1:17.96  2:09.59    2:47.24   
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    37.70  1:20.91  2:10.67    2:50.61   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    37.93  1:20.26  2:10.50    2:51.64   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    36.75  1:21.70  2:14.62    2:54.38   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    39.86  1:23.84  2:16.47    2:55.70   
Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømme Klub    41.27  1:29.20  2:18.82    3:01.23   
10  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    43.11  1:33.93  2:27.50    3:08.59   
11  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    47.95  1:36.25  2:28.53    3:09.02   
12  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    43.89  1:40.47  2:27.15    3:15.06   
13  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    54.23  1:48.59  2:48.34    3:36.51   
Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub            DNF   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31              Akut Syg 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.76  1:16.80  2:06.59    2:42.90   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.98  1:18.05  2:06.52    2:43.03   
Anna Bull Guldbrandsen  2004  Køge Svømmeklub    35.86  1:19.32  2:07.83    2:48.60   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.11  1:22.24  2:15.33    2:54.61   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    40.42  1:29.70  2:14.41    2:55.15   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    38.43  1:22.82  2:15.12    2:55.73   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Tåstrup    37.40  1:22.24  2:15.79    2:55.82   
Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub    39.33  1:27.37  2:18.98    2:57.22   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.40  1:24.83  2:19.31    2:59.00   
10  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.18  1:26.04  2:19.82    3:00.57   
11  Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    42.11  1:27.76  2:21.46    3:00.82   
12  Maya Hatting Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.72  1:26.37  2:20.20    3:01.28   
13  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    41.89  1:29.07  2:22.56    3:02.18   
14  Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub    43.97  1:30.87  2:22.70    3:03.54   
15  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    44.18  1:31.29  2:22.36    3:04.24   
16  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    42.86  1:30.44  2:24.06    3:06.70   
17  Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.59  1:30.88  2:27.86    3:07.84   
18  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.67  1:29.78  2:25.18    3:08.32   
19  Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    42.66  1:29.56  2:24.99    3:09.54   
20  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    43.26  1:34.58  2:26.63    3:10.47   
21  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    42.85  1:30.36  2:27.95    3:10.72   
22  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub    46.79  1:36.42  2:30.67    3:17.52   
23  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    47.84  1:38.42  2:33.09    3:18.03   
24  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    45.67  1:39.25  2:37.01    3:23.65   
25  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømme Klub    47.28  1:38.58  2:35.96    3:23.74   
26  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub    49.14  1:43.63  2:44.72    3:33.38   
27  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub    49.90  1:44.18  2:45.05    3:36.05   
28  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen-MK31    53.03  1:50.01  2:55.72    3:46.45   
29  Marie Donstrup  2004  Næstved IF    50.52  1:49.62  2:55.16    3:47.07   
30  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup    56.31    2:59.50    3:53.92   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            DSQ  ej ryg ligg v/100m 
Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ESB. v/150m 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.71  1:28.09  2:21.26    3:02.10   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.24  1:31.00  2:23.76    3:02.85   
Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.00  1:32.99  2:29.76    3:14.80   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    44.70  1:34.31  2:33.26    3:17.19   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    45.96  1:36.18  2:34.40    3:17.70   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    45.00  1:34.00  2:34.49    3:20.14   
Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub    45.51  1:39.51  2:39.53    3:22.65   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.93  1:37.12  2:38.52    3:24.00   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    51.80  1:44.45  2:43.17    3:29.98   
10  Ditte Jensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    49.64  1:43.13  2:43.99    3:31.83   
11  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    53.44  1:49.22  2:46.84    3:33.63   
12  Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    47.07  1:41.13  2:44.86    3:33.81   
13  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    48.11  1:44.21  2:48.11    3:36.83   
14  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    44.20  1:41.20  2:49.94    3:38.29   
15  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub    49.26  1:46.95  2:49.58    3:38.63   
16  Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    47.63  1:41.86  2:48.57    3:39.51   
17  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    53.61  1:51.91  2:55.72    3:40.69   
18  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    58.70  1:51.89  2:56.52    3:49.48   
19  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    50.70  1:52.05  2:58.53    3:52.63   
20  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    56.69  1:55.69  3:00.37    3:53.59   
21  Cecilie G. Mortensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    53.48  1:56.25  3:00.12    3:53.84   
22  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    57.56  1:57.11  3:03.93    3:59.73   
Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  EFB. v/75m 
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ESB. v/150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:57 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    31.90  1:10.18  1:49.67    2:23.80   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    31.38  1:10.19  1:53.13    2:28.68   
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.58  1:12.29  1:59.09    2:35.06   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    34.34  1:17.75  2:02.55    2:40.62   
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    35.83  1:17.98  2:05.52    2:41.56   
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    37.73  1:19.15  2:07.04    2:41.56   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.61  1:14.96  2:01.56    2:41.60   
Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    35.32  1:17.64  2:07.26    2:45.18   
Anders Skousen  2002  Hvidovre Svømme Klub    35.78  1:15.26  2:07.79    2:45.25   
10  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    34.22  1:16.44  2:09.18    2:45.27   
11  Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    34.38  1:19.16  2:06.70    2:45.44   
12  Mads Karise Væhrens  2002  Ishøj Svømme Klub    37.52  1:19.51  2:09.63    2:45.83   
13  Mathias Berner Jensen  2002  Hvidovre Svømme Klub    36.00  1:17.68  2:08.61    2:47.17   
14  Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub    35.08  1:19.66  2:10.52    2:47.98   
15  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup    37.41  1:19.89  2:09.18    2:49.12   
16  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    36.37  1:22.52  2:12.86    2:52.28   
17  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    38.43  1:22.99  2:15.15    2:52.72   
18  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    37.16  1:26.04  2:17.76    2:57.08   
Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub            DSQ  afsæt på mav e/50m 
Tor Ejrnæs  2002  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    33.44  1:15.22  1:58.59    2:36.11   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.73  1:17.96  2:07.70    2:42.66   
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    35.12  1:18.76  2:08.14    2:43.02   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.27  1:21.10  2:10.77    2:48.23   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.15  1:19.46  2:11.06    2:49.33   
Harald Franck  2003  Næstved IF    38.14  1:22.96  2:12.29    2:50.85   
Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    38.79  1:25.09  2:12.21    2:50.96   
Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub    41.59  1:24.47  2:15.28    2:51.32   
Elias Rought  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    41.16  1:23.96  2:12.00    2:52.64   
10  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    41.05  1:27.18  2:16.84    2:52.77   
11  Lauritz Tanderup Hansen  2003  Slagelse Svømmeklub    39.74  1:27.54  2:16.64    2:56.57   
12  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen-MK31    36.19  1:21.58  2:18.28    2:57.05   
13  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    38.78  1:26.10  2:15.58    2:58.38   
14  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.51  1:23.18  2:20.60    3:00.19   
15  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    42.97  1:31.13  2:24.73    3:07.97   
16  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub    41.67  1:31.06  2:28.17    3:09.98   
17  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.83  1:32.06  2:28.20    3:10.18   
18  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    45.97  1:33.93  2:31.71    3:10.23   
19  Jakob Hald  2003  Hovedstadens Svømmeklub    47.89  1:35.74  2:30.51    3:10.90   
20  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    41.82  1:29.49  2:34.19    3:15.45   
21  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.51  1:34.73  2:37.92    3:18.97   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  EFB. v/75m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.64  1:16.33  2:04.81    2:42.62   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.51  1:24.12  2:15.01    2:55.53   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    46.89  1:32.41  2:26.94    3:07.06   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    44.31  1:31.50  2:26.46    3:10.09   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup    42.11  1:33.40  2:33.44    3:15.79   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            DSQ  ESB. v/25m 
Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ESB. v/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            29.95   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup            31.01   
Sofie Nielsen  2003  Haslev Svømmeklub            31.22   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            31.74   
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub            32.38   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup            32.51   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            32.53   
Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub            33.55   
Miamaja Skytt Knudsen  2003  Næstved IF            33.76   
10  Katrine Duus  2003  Næstved IF            33.82   
11  Maja Nykjær  2003  Slagelse Svømmeklub            34.23   
12  Mikka Holm  2003  Haslev Svømmeklub            34.76   
13  Emma Bruhn  2003  Hvidovre Svømme Klub            35.23   
14  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF            37.50   
15  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            37.94   
16  Malene Gjermandsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            39.65   
Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre Svømme Klub              Akut Syg 
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31              Akut Syg 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub            30.69   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            30.94   
Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            31.47   
Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svømme Klub            32.12   
Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub            32.46   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            32.47   
Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.21   
Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            33.36   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            33.66   
10  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub            33.83   
11  Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.25   
12  Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub            34.57   
13  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub            34.80   
13  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            34.80   
15  Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub            34.83   
16  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            34.98   
17  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.06   
18  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            35.14   
19  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.19   
20  Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup            35.26   
21  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            35.39   
22  Ellen Mølbak Petersen  2004  Greve Svømmeklub            35.47   
23  Ida Sjøgren Kaiser  2004  Slagelse Svømmeklub            35.53   
24  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            35.69   
25  Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            35.83   
26  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.87   
27  Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            36.74   
28  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svømmeklub            36.96   
29  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub            37.17   
30  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            37.25   
31  Emma Simonsen  2004  TVS Tårnborg IF            37.32   
32  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømme Klub            37.69   
33  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub            37.80   
34  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            38.30   
35  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF            39.18   
36  Line Høj  2004  Nakskov Svømme Klub            39.38   
37  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub            39.58   
38  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            39.77   
39  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub            39.81   
40  Emma Hass  2004  Næstved IF            40.34   
41  Andrea Bruhn Kyhnæb  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            40.86   
42  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen-MK31            41.60   
43  Viola Nordstrøm  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            43.35   
44  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub            43.63   
45  Caroline Mei Jensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            43.77   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Tåstrup            32.06   
Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            32.99   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            33.59   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            35.22   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            35.28   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub            36.53   
Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub            36.73   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            37.03   
Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.42   
10  Freja Juul  2006  Næstved IF            37.47   
11  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.83   
12  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            37.99   
13  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            38.07   
14  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub            38.16   
15  Clara Hillerup  2005  Herlufsholm Svømmeklub            38.31   
16  Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub            38.40   
17  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            38.55   
18  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            38.58   
19  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            38.61   
20  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.07   
21  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub            39.46   
22  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            39.53   
22  Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.53   
24  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub            39.56   
25  Freja Arentsen  2005  Næstved IF            39.59   
26  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            39.88   
27  Amalie Jensen  2005  Hvidovre Svømme Klub            40.31   
28  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            40.38   
29  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Tåstrup            40.39   
30  Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub            40.62   
31  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            40.68   
32  Isabel Refdahl Thoudahl  2005  Greve Svømmeklub            40.89   
33  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            41.19   
34  Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.46   
35  Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub            41.47   
36  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre Svømme Klub            41.77   
37  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            41.94   
38  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub            42.01   
39  Mathilde Emilia Schmidt  2006  Hovedstadens Svømmeklub            42.04   
40  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            42.24   
41  Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub            42.36   
42  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub            42.55   
43  Emilia Gotfredsen  2005  Ishøj Svømme Klub            42.58   
44  Semine Brandt  2005  Glostrup Svømme Klub            42.88   
45  Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            42.93   
46  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            43.02   
47  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            43.19   
48  Gaia Kruse  2005  Hvidovre Svømme Klub            43.41   
49  Camille Cueto Rasmussen  2006  Swim Team Tåstrup            43.49   
50  Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            43.56   
51  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub            43.74   
52  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup            43.80   
53  Filippa Jasmia Skikkild  2005  Hvidovre Svømme Klub            43.92   
54  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            43.99   
55  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            44.26   
56  Nanna Hillerup  2007  Herlufsholm Svømmeklub            44.53   
57  Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            44.56   
58  Leonora Franck  2006  Næstved IF            44.67   
59  Laura Kall  2005  Vallensbæk IF Af 1939            44.72   
59  Lærke Marie Clausen  2005  Greve Svømmeklub            44.72   
61  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub            44.87   
62  Mathilde Nygart  2005  Herlufsholm Svømmeklub            45.07   
63  Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            45.30   
64  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.43   
65  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            45.44   
66  Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            45.89   
67  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup            45.90   
68  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            45.96   
69  Mathilde Willumsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            45.98   
70  Ida-Marie Michaelsen  2005  Køge Svømmeklub            46.23   
71  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling            46.29   
72  Liva Mayland  2006  Næstved IF            46.34   
73  Laura Sten Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            46.53   
74  Caja Klingenberg Jacobsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            46.68   
75  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Tåstrup            46.82   
76  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup            47.30   
77  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            48.14   
78  Katrine Rosa Koch Hansen  2005  Nakskov Svømme Klub            48.21   
79  Laila Elliks  2005  VAT Copenhagen-MK31            50.49   
80  Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub            50.95   
81  Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            51.06   
82  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup            52.62   
83  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            53.59   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub              Akut Syg 
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub            26.15   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            27.97   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            28.51   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            28.63   
Jonas Christensen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            28.88   
Marcus Ipsen  2002  Slagelse Svømmeklub            29.28   
Mads Karise Væhrens  2002  Ishøj Svømme Klub            29.63   
Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub            29.86   
Mads Baltzer  2002  Greve Svømmeklub            29.92   
10  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            30.16   
11  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup            30.96   
12  Tor Ejrnæs  2002  Hvidovre Svømme Klub            31.28   
13  Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub            32.37   
14  Mathias Clausen  2002  Næstved IF            35.23   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            26.52   
Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            29.00   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939            29.01   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.48   
Harald Franck  2003  Næstved IF            29.86   
Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub            30.44   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            30.47   
Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub            31.04   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            31.37   
10  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            31.76   
11  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen-MK31            32.47   
12  Kristoffer H. Jensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            32.64   
13  Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            32.75   
14  Elias Rought  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            32.81   
15  Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub            33.00   
16  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            33.08   
17  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.12   
18  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.08   
19  Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            34.65   
20  Vilhelm Hørring Riegels  2003  Swim Team Tåstrup            35.03   
21  Anton Knudsen  2003  Rønne Svømme Klub            36.08   
22  Matias Buus Hansen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            38.53   
23  Kasper Kusk  2003  Hvidovre Svømme Klub            42.58   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.97   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub            31.66   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub            31.85   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            32.27   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            32.74   
Cornelius Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            33.70   
Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub            33.92   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub            34.45   
Lasse Thulstrup  2004  Ishøj Svømme Klub            34.85   
10  Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub            35.07   
11  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            35.26   
12  August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            35.37   
13  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            35.49   
14  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            35.63   
15  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF            35.70   
16  Cilas Madsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.86   
17  Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.90   
18  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            36.13   
19  Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub            36.17   
20  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            36.20   
20  Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.20   
22  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            36.26   
23  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub            36.47   
24  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            36.54   
25  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub            36.57   
26  Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling            36.68   
27  Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub            36.81   
28  Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub            36.82   
28  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub            36.82   
30  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            36.89   
31  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            36.95   
32  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            37.12   
33  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            37.16   
34  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub            37.17   
35  Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            37.24   
36  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub            37.31   
37  Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            37.50   
38  Sigurd Bach Thune  2004  Greve Svømmeklub            37.69   
39  Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup            38.24   
40  Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.46   
41  Tobias Rehder Knudsen  2005  TVS Tårnborg IF            38.67   
42  Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.83   
43  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF            39.00   
44  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup            39.40   
45  Jens Christian Tjagvad  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.52   
46  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.64   
47  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup            39.75   
48  Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.83   
49  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub            39.95   
50  Petar Trkulja  2006  Næstved IF            40.02   
51  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub            40.16   
52  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            40.29   
52  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF            40.29   
54  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup            40.51   
55  Christian Jepsen  2005  TVS Tårnborg IF            40.64   
56  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup            40.91   
57  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            41.13   
58  David Johannes Dahl  2006  Hovedstadens Svømmeklub            41.54   
59  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            41.61   
60  Jonathan S. Samuelsson  2005  Hovedstadens Svømmeklub            41.71   
61  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            42.02   
62  Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            42.10   
63  Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            42.13   
64  Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            42.21   
65  Philip Nøhr Christensen  2004  Køge Svømmeklub            42.32   
66  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub            42.57   
67  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub            44.32   
Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Malthe Foged  2005  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:36 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Køge Piger 1  2003  Køge Svømmeklub            2:18.43   
  Clara Dreier  2004      36.27        36.27   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      37.09        1:13.36   
  Anna Bull Guldbrandsen  2004      34.91        1:48.27   
  Naya Modin Thomsen  2003      30.16        2:18.43   
                     
Køge Piger 2  2003  Køge Svømmeklub            2:27.77   
  Elisabeth Them Jensen  2004      39.37        39.37   
  Benedicte Them Jensen  2004      40.31        1:19.68   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      35.34        1:55.02   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      32.75        2:27.77   
                     
Hovedstaden Piger 1  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.98   
  Mathilde Hagihara  2004      38.37        38.37   
  Laura Vangkilde  2004      42.04        1:20.41   
  Malou Soelberg  2004      36.64        1:57.05   
  Jasmin Philip  2004      31.93        2:28.98   
                     
Girls From The Block  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:29.90   
  Caroline Veggerby  2003      35.85        35.85   
  Lærke Blond  2003      40.86        1:16.71   
  Liva Lund Hansen  2005      38.46        1:55.17   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      34.73        2:29.90   
                     
Gti 2003 Piger  2003  GTI            2:30.82   
  Emma Hebsgaard Nielsen  2003      38.10        38.10   
  Julie Wolter  2003      44.79        1:22.89   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      34.21        1:57.10   
  Alma Foltmar-Michaelsen  2004      33.72        2:30.82   
                     
Gti 2004 Piger  2004  GTI            2:31.42   
  Esther Hek Hansen  2004      39.82        39.82   
  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      44.42        1:24.24   
  Josefine Arbo Sørensen  2004      34.63        1:58.87   
  Nicoline H. Baadsgaard  2004      32.55        2:31.42   
                     
Hovedstaden Piger 2  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:33.50   
  Maya Hatting Bärmann  2004      38.64        38.64   
  Anna Eliasen Dehlholm  2004      43.27        1:21.91   
  Rebecca Hoeck  2004      38.24        2:00.15   
  Olivia Callesen  2004      33.35        2:33.50   
                     
Stv Piger 1  2003  Swim Team Vestsjælland            2:38.18   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      36.04        36.04   
  Karoline Nielsen  2004      44.71        1:20.75   
  Elida Thornsen  2005      41.28        2:02.03   
  Maja Nykjær  2003      36.15        2:38.18   
                     
Hvidover Piger 1  2003  Hvidovre Svømme Klub            2:42.37   
  Frida Hvirring Kragh  2004      40.24        40.24   
  Sofie Bak  2003      43.37        1:23.61   
  Anna Marie Nielsen  2004      38.26        2:01.87   
  Lærke Dann-Nielsen  2005      40.50        2:42.37   
                     
10  Haslev P1  2003  Haslev Svømmeklub            2:42.67   
  Olivia Møller  2004      42.87        42.87   
  Mikka Holm  2003      45.01        1:27.88   
  Sofie Nielsen  2003      36.18        2:04.06   
  Anna Lind Petersen  2004      38.61        2:42.67   
                     
11  Piger Tvs 1  2004  TVS Tårnborg IF            2:49.15   
  Caroline Bjørn Hvilsom  2005      45.06        45.06   
  Isabella Jacobsen  2004      48.79        1:33.85   
  Sofie Ølgaard Hansen  2004      39.00        2:12.85   
  Lucca Rademakers  2004      36.30        2:49.15   
                     
12  Rønne Piger 1  2003  Rønne Svømme Klub            2:50.69   
  Mille Bergmann  2004      44.12        44.12   
  Alberte Stoltz  2004      51.26        1:35.38   
  Mette Tofte Jørgensen  2003      38.22        2:13.60   
  Rebecca Andersen  2003      37.09        2:50.69   
                     
13  Hvidover Piger 2  2003  Hvidovre Svømme Klub            3:08.20   
  Emma Bruhn  2003      40.41        40.41   
  Nanna Udby Laugesen  2004      53.45        1:33.86   
  Amalie Jensen  2005      50.19        2:24.05   
  Filippa Jasmia Skikkild  2005      44.15        3:08.20   
                     
14  Stv Piger 2  2003  Swim Team Vestsjælland            3:13.17   
  Malene Gjermandsen  2003      47.95        47.95   
  Silje Mathiasen  2006      57.90        1:45.85   
  Ida Sjøgren Kaiser  2004      43.26        2:29.11   
  Viola Nordstrøm  2004      44.06        3:13.17   
                     
Hvidover Piger 3  2003  Hvidovre Svømme Klub              afmeldt rettidigt 
                   
                   
                   
                   
                     
Hg Piger 04  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Josefine Krumbak  2004      36.44        36.44   
  Emilie Højen Meyer  2004      41.89        1:18.33   
  Wilma Anker  2004      32.98        1:51.31   
                     
Piger 2 Haslev  2004  Haslev Svømmeklub            DSQ  EFB. v/25m 
                     
Stt Piger  2004  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
  Helena Fogh Kronborg  2005      55.06        55.06   
  Sofie Korczak  2004      58.32        1:53.38   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      47.21        2:40.59   
                     
Stt Piger  2005  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
  Isabella M. Madsen  2007      56.55        56.55   
  Emma Haagen  2006      1:01.34        1:57.89   
  Rebecca Ella Madsen  2006      58.31        2:56.20   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:06 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gti 2002 Drenge  2002  GTI            2:05.51   
  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002      33.22        33.22   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      32.85        1:06.07   
  Casper Koch  2002      30.41        1:36.48   
  Mads Enghave  2002      29.03        2:05.51   
                     
Boys From The Hood  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:08.08   
  Rasmus Nickelsen  2003      31.14        31.14   
  Mohammed Ghizzaui  2003      36.26        1:07.40   
  Mikkel Jørgensen  2003      31.04        1:38.44   
  Joakim Køhn  2003      29.64        2:08.08   
                     
Hovedstaden Drenge 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:15.35   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      37.57        37.57   
  Jet Lee Fuhrmann  2004      38.10        1:15.67   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      30.86        1:46.53   
  Valdemar Brøns  2003      28.82        2:15.35   
                     
Hvidovre Drenge 1  2002  Hvidovre Svømme Klub            2:15.72   
  Anders Skousen  2002      34.48        34.48   
  Mathias Berner Jensen  2002      39.86        1:14.34   
  Gustav Haugård Hansen  2002      31.35        1:45.69   
  Tor Ejrnæs  2002      30.03        2:15.72   
                     
Køge Drenge 1  2002  Køge Svømmeklub            2:25.72   
  Jonathan Eskildsen  2003      37.63        37.63   
  Bertram Dalgas Frederikse  2003      42.05        1:19.68   
  August Ryom  2002      31.42        1:51.10   
  Mikkel Roed  2004      34.62        2:25.72   
                     
Stv Drenge 1  2003  Swim Team Vestsjælland            2:27.94   
  Andreas M Nielsen  2005      43.26        43.26   
  Elias Rought  2003      39.42        1:22.68   
  August Schade Cantby  2002      32.59        1:55.27   
  Frederik Madsen  2002      32.67        2:27.94   
                     
Gti 2003 Drenge  2003  GTI            2:29.01   
  Jesper Funch Jørgensen  2003      39.70        39.70   
  Esben Brasch Jensen  2003      45.03        1:24.73   
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      34.59        1:59.32   
  Marco Knudsen  2003      29.69        2:29.01   
                     
Hovedstaden Drenge 2  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.31   
  Anas El Ayadi  2003      38.31        38.31   
  Noah Koefoed Weiss  2003      42.04        1:20.35   
  Cornelius Olsen  2005      37.09        1:57.44   
  Kristoffer Sandfeld  2003      31.87        2:29.31   
                     
Stv Drenge 2  2003  Swim Team Vestsjælland            2:30.87   
  Joachim L Andersen  2003      41.70        41.70   
  Lauritz Tanderup Hansen  2003      40.99        1:22.69   
  Marcus Ipsen  2002      32.80        1:55.49   
  Nicolai Quist  2003      35.38        2:30.87   
                     
10  Gti 2004 Drenge  2004  GTI            2:34.85   
  Emil Søby  2004      38.92        38.92   
  Lasse Thulstrup  2004      47.17        1:26.09   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      34.55        2:00.64   
  Alexander Marcus Englev  2004      34.21        2:34.85   
                     
11  Hvidovre Drenge 2  2002  Hvidovre Svømme Klub            2:45.14   
  Xander Pontoppidan  2003      42.43        42.43   
  Oscar Cleemann  2003      40.19        1:22.62   
  Mathias Parkhøi  2003      41.41        2:04.03   
  Kasper Kusk  2003      41.11        2:45.14   
                     
12  Stt Drenge  2004  Swim Team Tåstrup            2:50.90   
  Jeppe Kjær  2004      41.52        41.52   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      49.74        1:31.26   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      39.56        2:10.82   
  Kalle Gerner Knudsen  2004      40.08        2:50.90   
                     
13  Drenge Rønne 1  2002  Rønne Svømme Klub            2:51.30   
  Anton Knudsen  2003      44.54        44.54   
  Malte Rasch  2004      46.58        1:31.12   
  William Studsgaard  2004      47.68        2:18.80   
  Phillip Quist  2003      32.50        2:51.30   
                     
14  Stt Drenge2  2004  Swim Team Tåstrup            3:16.33   
  Jonas Vollquartz Svensson  2004      50.78        50.78   
  Jonathan Skadhauge  2005      54.73        1:45.51   
  Sune Vergmann  2005      49.73        2:35.24   
  Frederik Rasmussen  2005      41.09        3:16.33   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  01 november 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:47   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    31.05        1:04.87   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.79        1:06.24   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Greve Svømmeklub    31.86        1:06.89   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup    32.09        1:08.34   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    32.54        1:09.16   
Sofie Nielsen  2003  Haslev Svømmeklub    33.07        1:09.19   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    33.04        1:09.25   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    33.87        1:10.08   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    33.88        1:10.76   
10  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    33.32        1:10.93   
11  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    34.44        1:13.18   
12  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.94        1:13.70   
13  Katrine Duus  2003  Næstved IF    35.47        1:14.35   
14  Maja Nykjær  2003  Slagelse Svømmeklub    37.34        1:16.11   
15  Miamaja Skytt Knudsen  2003  Næstved IF    36.07        1:17.78   
16  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub    36.31        1:17.87   
17  Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømme Klub    37.08        1:17.94   
18  Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub    38.02        1:18.23   
19  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.76        1:19.03   
20  Emma Bruhn  2003  Hvidovre Svømme Klub    37.71        1:19.04   
21  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    39.39        1:21.09   
22  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    40.07        1:25.54   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    32.25        1:05.96   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    32.83        1:08.31   
Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    32.35        1:09.35   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub    33.68        1:10.51   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.87        1:11.07   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.00        1:12.02   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.52        1:12.31   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.20        1:13.10   
Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svømme Klub    34.45        1:13.19   
Josefine Arbo Sørensen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.16        1:13.19   
11  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    33.89        1:13.37   
12  Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Tåstrup    35.29        1:13.84   
13  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.69        1:14.14   
14  Alma Foltmar-Michaelsen  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.05        1:14.28   
15  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    35.14        1:14.50   
16  Esther Hek Hansen  2004  Ishøj Svømme Klub    36.70        1:14.62   
17  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.28        1:14.82   
18  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.50        1:14.84   
19  Maya Hatting Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.16        1:15.08   
20  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.44        1:15.38   
21  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.95        1:15.48   
22  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    35.88        1:15.62   
23  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    35.92        1:15.64   
24  Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    36.64        1:15.89   
25  Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    37.11        1:15.95   
26  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    37.35        1:16.24   
27  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    37.20        1:16.51   
28  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.24        1:17.52   
29  Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub    36.87        1:20.39   
30  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31    38.33        1:21.07   
31  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    38.58        1:21.42   
32  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.14        1:22.15   
33  Clara Schmedes  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.03        1:22.94   
34  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.98        1:23.12   
35  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    38.33        1:23.34   
36  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    39.47        1:24.60   
37  Ida Sjøgren Kaiser  2004  Slagelse Svømmeklub    39.56        1:24.67   
38  Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    40.00        1:25.49   
39  Emma Simonsen  2004  TVS Tårnborg IF    39.26        1:25.75   
40  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    39.62        1:26.40   
41  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub    39.89        1:26.54   
42  Ida Mørk  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.29        1:26.86   
43  Emma Hass  2004  Næstved IF    40.50        1:26.87   
44  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svømmeklub    40.06        1:27.25   
45  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    41.79        1:28.65   
46  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen-MK31    42.04        1:29.25   
47  Alberte Stoltz  2004  Rønne Svømme Klub    44.12        1:30.04   
48  Andrea Bruhn Kyhnæb  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    43.62        1:30.08   
49  Smilla Askvig  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.94        1:30.95   
50  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    43.24        1:31.17   
51  Line Høj  2004  Nakskov Svømme Klub    42.93        1:33.64   
52  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub    45.02        1:34.61   
53  Caroline Mei Jensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    46.76        1:36.83   
54  Marie Donstrup  2004  Næstved IF    45.71        1:38.16   
55  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub    47.51        1:42.67   
56  Camilla Gjermandsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    51.05        1:44.67   
Majse Mandrup Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    33.85        1:10.15   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Tåstrup    34.11        1:11.33   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.03        1:12.71   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    35.28        1:13.52   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    36.93        1:17.88   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.18        1:18.42   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.19        1:18.88   
Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.57        1:18.99   
Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.34        1:19.65   
10  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    39.37        1:21.81   
11  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.63        1:22.09   
12  Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.45        1:22.32   
13  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.78        1:22.89   
14  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    39.60        1:23.41   
15  Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub    39.55        1:23.70   
16  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.19        1:23.76   
17  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.80        1:24.20   
18  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.18        1:24.37   
19  Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.51        1:24.55   
20  Ditte Jensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.68        1:25.31   
21  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    41.60        1:25.59   
22  Clara Hillerup  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.91        1:25.77   
23  Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub    40.10        1:25.93   
24  Freja Juul  2006  Næstved IF    39.73        1:26.18   
25  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.41        1:27.54   
26  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    40.76        1:27.62   
27  Charlotte Wium  2006  Køge Svømmeklub    41.86        1:27.85   
28  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.81        1:28.12   
29  Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    41.67        1:28.18   
30  Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    41.83        1:28.25   
31  Freja Arentsen  2005  Næstved IF    42.36        1:28.89   
32  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub    41.58        1:29.21   
33  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.73        1:29.47   
34  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    42.97        1:30.25   
35  Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    42.37        1:30.37   
36  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.57        1:30.48   
37  Emma Hou Theilade Klausen  2005  Greve Svømmeklub    42.17        1:30.79   
38  Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    42.79        1:31.35   
39  Frida Høj Andersen  2005  Ishøj Svømme Klub    42.73        1:31.81   
40  Amalie Jensen  2005  Hvidovre Svømme Klub    42.26        1:32.22   
41  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Tåstrup    41.76        1:32.38   
42  Mathilde Emilia Schmidt  2006  Hovedstadens Svømmeklub    42.55        1:32.60   
42  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub    43.60        1:32.60   
44  Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    43.40        1:32.82   
45  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    43.90        1:34.18   
46  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre Svømme Klub    45.01        1:34.37   
47  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    45.80        1:34.77   
48  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    45.57        1:35.09   
49  Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    43.80        1:35.16   
50  Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    44.51        1:35.45   
51  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    43.31        1:36.08   
52  Isabel Refdahl Thoudahl  2005  Greve Svømmeklub    44.70        1:36.29   
53  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    45.39        1:36.31   
54  Ellen Kyndi Serup  2005  Hvidovre Svømme Klub    44.99        1:36.76   
55  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.26        1:37.07   
56  Gaia Kruse  2005  Hvidovre Svømme Klub    44.65        1:37.20   
57  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.78        1:37.37   
58  Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    45.69        1:37.89   
59  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    45.58        1:37.92   
60  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub    46.78        1:38.21   
61  Emilia Gotfredsen  2005  Ishøj Svømme Klub    46.07        1:38.42   
62  Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    47.02        1:39.52   
63  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    46.22        1:39.95   
64  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub    48.79        1:39.96   
65  Laura Kall  2005  Vallensbæk IF Af 1939    48.26        1:40.07   
66  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    47.13        1:40.23   
67  Camille Cueto Rasmussen  2006  Swim Team Tåstrup    49.70        1:40.46   
68  Filippa Jasmia Skikkild  2005  Hvidovre Svømme Klub    46.36        1:40.88   
69  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    46.89        1:41.24   
70  Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    48.20        1:41.97   
71  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    47.36        1:42.35   
72  Laura Sten Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    45.80        1:42.42   
73  Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    48.46        1:42.62   
74  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup    47.07        1:42.66   
75  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31    47.18        1:43.23   
76  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    47.40        1:43.34   
77  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup    48.09        1:43.90   
78  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Tåstrup    47.31        1:44.70   
79  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup    47.97        1:44.83   
80  Leonora Franck  2006  Næstved IF    47.92        1:48.39   
81  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup    53.65        2:02.33   
82  Freja Olsen  2005  Næstved IF    55.53        2:02.47   
83  Silje Kjærsgaard  2005  Køge Svømmeklub    54.11        2:02.96   
84  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF    58.17        2:03.24   
Ida-Marie Michaelsen  2005  Køge Svømmeklub            DNS   
Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub              rettidigt afmeldt 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  01 november 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:47 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  01 november 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    27.73        58.39   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    28.42        1:00.09   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub    27.69        1:01.37   
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    30.73        1:01.55   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    28.88        1:01.84   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    30.38        1:02.18   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    29.76        1:02.94   
August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    29.99        1:03.13   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    30.37        1:03.41   
10  Anders Skousen  2002  Hvidovre Svømme Klub    30.99        1:04.00   
11  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    30.37        1:04.15   
12  Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    31.55        1:04.83   
13  Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    31.74        1:05.09   
14  Marcus Ipsen  2002  Slagelse Svømmeklub    31.10        1:05.57   
15  Mads Karise Væhrens  2002  Ishøj Svømme Klub    31.76        1:05.64   
16  Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    30.86        1:05.73   
17  Harald Franck  2003  Næstved IF    32.14        1:06.61   
17  Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub    32.46        1:06.61   
19  Tor Ejrnæs  2002  Hvidovre Svømme Klub    31.82        1:06.64   
20  Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    31.21        1:06.66   
21  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    32.07        1:06.87   
22  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    32.28        1:07.01   
23  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.27        1:07.07   
24  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    32.18        1:07.61   
25  Mathias Berner Jensen  2002  Hvidovre Svømme Klub    32.38        1:07.80   
26  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.66        1:07.88   
27  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    32.15        1:08.01   
28  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.02        1:08.61   
29  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    33.34        1:09.44   
30  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.02        1:09.45   
31  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.49        1:09.58   
32  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen-MK31    33.56        1:09.98   
33  Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub    33.80        1:10.02   
34  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    32.91        1:10.63   
35  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    33.18        1:10.86   
36  Lauritz Tanderup Hansen  2003  Slagelse Svømmeklub    34.31        1:10.97   
37  Kristoffer H. Jensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.88        1:11.17   
38  Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.14        1:11.24   
39  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    34.13        1:11.28   
40  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.11        1:11.41   
41  Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    34.38        1:11.55   
42  Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømme Klub    34.38        1:11.59   
43  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.98        1:11.62   
44  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    34.43        1:11.67   
45  August Østerholdt  2002  Køge Svømmeklub    34.93        1:11.71   
46  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    34.91        1:12.63   
47  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    35.36        1:13.54   
48  Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.95        1:13.61   
49  Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    34.97        1:13.93   
50  Nicolai Quist  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    36.20        1:14.87   
51  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.24        1:15.07   
52  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    36.63        1:16.30   
53  Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.02        1:16.98   
54  Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.18        1:17.39   
55  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    37.20        1:17.49   
56  Mathias Parkhøi  2003  Hvidovre Svømme Klub    37.75        1:17.56   
57  Lasse Thulstrup  2004  Ishøj Svømme Klub    36.56        1:17.70   
58  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    37.33        1:17.96   
59  Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub    36.77        1:18.07   
60  Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub    36.98        1:18.24   
61  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.83        1:18.81   
62  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    37.45        1:18.91   
63  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF    37.45        1:19.25   
64  Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.49        1:19.55   
65  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub    38.03        1:19.56   
66  Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    37.96        1:19.69   
67  Mads Mørkhøj Hartington  2006  Greve Svømmeklub    38.01        1:19.75   
68  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    37.79        1:20.32   
69  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub    38.61        1:20.40   
70  Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    38.15        1:20.57   
71  Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.63        1:20.62   
72  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup    38.47        1:20.89   
73  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    40.32        1:21.61   
74  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub    39.15        1:21.77   
75  Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svømmeklub    38.20        1:21.83   
76  Marius Kjær Hoelgaard  2004  Hvidovre Svømme Klub    39.42        1:21.87   
77  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    38.72        1:22.05   
78  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.60        1:22.12   
79  Tobias Rehder Knudsen  2005  TVS Tårnborg IF    39.62        1:22.43   
80  Matias Buus Hansen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.71        1:23.78   
81  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    39.61        1:24.21   
82  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub    38.77        1:24.40   
83  Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.51        1:24.63   
84  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    39.98        1:25.35   
85  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup    41.59        1:26.60   
86  Sigurd Bach Thune  2004  Greve Svømmeklub    38.65        1:26.72   
87  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    39.86        1:27.49   
88  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup    40.66        1:28.33   
89  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF    40.85        1:28.50   
90  Malthe Foged  2005  Næstved IF    40.50        1:28.95   
91  Daniel Bastholm  2005  Greve Svømmeklub    38.77        1:28.98   
92  Eren Kaya  2004  Køge Svømmeklub    41.13        1:30.82   
93  Cilas Madsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    40.86        1:31.31   
94  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup    43.27        1:36.37   
95  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub    42.77        1:36.64   
96  Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup    45.87        1:39.71   
Jonas Christensen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  01 november 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:07 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  01 november 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    40.69  1:25.19  2:10.74    2:55.50   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    39.53  1:25.44  2:11.79    2:56.28   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    41.00  1:27.46  2:14.39    3:00.19   
Anna Bull Guldbrandsen  2004  Køge Svømmeklub    41.05  1:27.05  2:14.04    3:01.17   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup    41.12  1:28.44  2:16.15    3:01.61   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    40.93  1:28.03  2:15.94    3:02.31   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    42.02  1:29.70  2:18.65    3:07.33   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    42.95  1:29.87  2:19.00    3:09.58   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    43.16  1:31.27  2:20.12    3:10.58   
10  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    43.66  1:31.97  2:21.32    3:10.99   
11  Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømme Klub    43.43  1:32.99  2:23.06    3:12.62   
12  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub    44.12  1:34.58  2:24.99    3:14.41   
13  Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    43.52  1:33.13  2:24.63    3:15.34   
14  Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.37  1:35.18  2:26.80    3:16.96   
15  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    44.86  1:35.58  2:27.18    3:18.33   
16  Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub    45.73  1:37.17  2:28.52    3:18.78   
17  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    44.75  1:36.90  2:28.92    3:19.64   
18  Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup    45.73  1:36.16  2:28.27    3:19.82   
19  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    44.29  1:35.98  2:29.01    3:21.25   
20  Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    46.37  1:37.81  2:31.00    3:21.49   
21  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    46.73  1:39.56  2:32.17    3:23.52   
22  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    45.80  1:38.09  2:31.65    3:24.22   
23  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    47.43  1:40.01  2:33.68    3:24.64   
24  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    46.29  1:38.47  2:32.38    3:25.19   
25  Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    46.57  1:39.59  2:33.98    3:25.59   
26  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    47.76  1:42.19  2:36.33    3:30.02   
26  Maja Nykjær  2003  Slagelse Svømmeklub    48.86  1:43.13  2:37.40    3:30.02   
28  Nicoline H. Baadsgaard  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    46.15  1:40.13  2:36.20    3:30.04   
29  Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    49.09  1:43.06  2:37.88    3:32.94   
30  Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub    48.78  1:43.81  2:41.31    3:38.06   
31  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    50.24  1:48.11  2:44.59    3:39.57   
32  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    51.68  1:48.64  2:46.71    3:42.06   
33  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    50.17  1:47.52  2:45.22    3:42.13   
34  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    49.29  1:47.95  2:46.88    3:42.37   
35  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    50.50  1:47.98  2:45.73    3:43.27   
36