2018-06-23   06:41:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 2+3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  Greve Svømmeklub    31.90  1:10.18  1:49.67    2:23.80   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    31.38  1:10.19  1:53.13    2:28.68   
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.58  1:12.29  1:59.09    2:35.06   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    34.34  1:17.75  2:02.55    2:40.62   
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    35.83  1:17.98  2:05.52    2:41.56   
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    37.73  1:19.15  2:07.04    2:41.56   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.61  1:14.96  2:01.56    2:41.60   
Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømme Klub    35.32  1:17.64  2:07.26    2:45.18   
Anders Skousen  2002  Hvidovre Svømme Klub    35.78  1:15.26  2:07.79    2:45.25   
10  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    34.22  1:16.44  2:09.18    2:45.27   
11  Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    34.38  1:19.16  2:06.70    2:45.44   
12  Mads Karise Væhrens  2002  Ishøj Svømme Klub    37.52  1:19.51  2:09.63    2:45.83   
13  Mathias Berner Jensen  2002  Hvidovre Svømme Klub    36.00  1:17.68  2:08.61    2:47.17   
14  Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub    35.08  1:19.66  2:10.52    2:47.98   
15  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup    37.41  1:19.89  2:09.18    2:49.12   
16  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    36.37  1:22.52  2:12.86    2:52.28   
17  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    38.43  1:22.99  2:15.15    2:52.72   
18  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    37.16  1:26.04  2:17.76    2:57.08   
Frederik Madsen  2002  Slagelse Svømmeklub            DSQ  afsæt på mav e/50m 
Tor Ejrnæs  2002  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    33.44  1:15.22  1:58.59    2:36.11   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.73  1:17.96  2:07.70    2:42.66   
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    35.12  1:18.76  2:08.14    2:43.02   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.27  1:21.10  2:10.77    2:48.23   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.15  1:19.46  2:11.06    2:49.33   
Harald Franck  2003  Næstved IF    38.14  1:22.96  2:12.29    2:50.85   
Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    38.79  1:25.09  2:12.21    2:50.96   
Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub    41.59  1:24.47  2:15.28    2:51.32   
Elias Rought  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    41.16  1:23.96  2:12.00    2:52.64   
10  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    41.05  1:27.18  2:16.84    2:52.77   
11  Lauritz Tanderup Hansen  2003  Slagelse Svømmeklub    39.74  1:27.54  2:16.64    2:56.57   
12  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen-MK31    36.19  1:21.58  2:18.28    2:57.05   
13  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    38.78  1:26.10  2:15.58    2:58.38   
14  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.51  1:23.18  2:20.60    3:00.19   
15  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    42.97  1:31.13  2:24.73    3:07.97   
16  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub    41.67  1:31.06  2:28.17    3:09.98   
17  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.83  1:32.06  2:28.20    3:10.18   
18  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    45.97  1:33.93  2:31.71    3:10.23   
19  Jakob Hald  2003  Hovedstadens Svømmeklub    47.89  1:35.74  2:30.51    3:10.90   
20  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    41.82  1:29.49  2:34.19    3:15.45   
21  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.51  1:34.73  2:37.92    3:18.97   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  EFB. v/75m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.64  1:16.33  2:04.81    2:42.62   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.51  1:24.12  2:15.01    2:55.53   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    46.89  1:32.41  2:26.94    3:07.06   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    44.31  1:31.50  2:26.46    3:10.09   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup    42.11  1:33.40  2:33.44    3:15.79   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            DSQ  ESB. v/25m 
Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ESB. v/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark