2018-06-23   06:25:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 2+3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Køge Piger 1  2003  Køge Svømmeklub            2:18.43   
  Clara Dreier  2004      36.27        36.27   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      37.09        1:13.36   
  Anna Bull Guldbrandsen  2004      34.91        1:48.27   
  Naya Modin Thomsen  2003      30.16        2:18.43   
                     
Køge Piger 2  2003  Køge Svømmeklub            2:27.77   
  Elisabeth Them Jensen  2004      39.37        39.37   
  Benedicte Them Jensen  2004      40.31        1:19.68   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      35.34        1:55.02   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      32.75        2:27.77   
                     
Hovedstaden Piger 1  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.98   
  Mathilde Hagihara  2004      38.37        38.37   
  Laura Vangkilde  2004      42.04        1:20.41   
  Malou Soelberg  2004      36.64        1:57.05   
  Jasmin Philip  2004      31.93        2:28.98   
                     
Girls From The Block  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:29.90   
  Caroline Veggerby  2003      35.85        35.85   
  Lærke Blond  2003      40.86        1:16.71   
  Liva Lund Hansen  2005      38.46        1:55.17   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      34.73        2:29.90   
                     
Gti 2003 Piger  2003  GTI            2:30.82   
  Emma Hebsgaard Nielsen  2003      38.10        38.10   
  Julie Wolter  2003      44.79        1:22.89   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      34.21        1:57.10   
  Alma Foltmar-Michaelsen  2004      33.72        2:30.82   
                     
Gti 2004 Piger  2004  GTI            2:31.42   
  Esther Hek Hansen  2004      39.82        39.82   
  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      44.42        1:24.24   
  Josefine Arbo Sørensen  2004      34.63        1:58.87   
  Nicoline H. Baadsgaard  2004      32.55        2:31.42   
                     
Hovedstaden Piger 2  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:33.50   
  Maya Hatting Bärmann  2004      38.64        38.64   
  Anna Eliasen Dehlholm  2004      43.27        1:21.91   
  Rebecca Hoeck  2004      38.24        2:00.15   
  Olivia Callesen  2004      33.35        2:33.50   
                     
Stv Piger 1  2003  Swim Team Vestsjælland            2:38.18   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      36.04        36.04   
  Karoline Nielsen  2004      44.71        1:20.75   
  Elida Thornsen  2005      41.28        2:02.03   
  Maja Nykjær  2003      36.15        2:38.18   
                     
Hvidover Piger 1  2003  Hvidovre Svømme Klub            2:42.37   
  Frida Hvirring Kragh  2004      40.24        40.24   
  Sofie Bak  2003      43.37        1:23.61   
  Anna Marie Nielsen  2004      38.26        2:01.87   
  Lærke Dann-Nielsen  2005      40.50        2:42.37   
                     
10  Haslev P1  2003  Haslev Svømmeklub            2:42.67   
  Olivia Møller  2004      42.87        42.87   
  Mikka Holm  2003      45.01        1:27.88   
  Sofie Nielsen  2003      36.18        2:04.06   
  Anna Lind Petersen  2004      38.61        2:42.67   
                     
11  Piger Tvs 1  2004  TVS Tårnborg IF            2:49.15   
  Caroline Bjørn Hvilsom  2005      45.06        45.06   
  Isabella Jacobsen  2004      48.79        1:33.85   
  Sofie Ølgaard Hansen  2004      39.00        2:12.85   
  Lucca Rademakers  2004      36.30        2:49.15   
                     
12  Rønne Piger 1  2003  Rønne Svømme Klub            2:50.69   
  Mille Bergmann  2004      44.12        44.12   
  Alberte Stoltz  2004      51.26        1:35.38   
  Mette Tofte Jørgensen  2003      38.22        2:13.60   
  Rebecca Andersen  2003      37.09        2:50.69   
                     
13  Hvidover Piger 2  2003  Hvidovre Svømme Klub            3:08.20   
  Emma Bruhn  2003      40.41        40.41   
  Nanna Udby Laugesen  2004      53.45        1:33.86   
  Amalie Jensen  2005      50.19        2:24.05   
  Filippa Jasmia Skikkild  2005      44.15        3:08.20   
                     
14  Stv Piger 2  2003  Swim Team Vestsjælland            3:13.17   
  Malene Gjermandsen  2003      47.95        47.95   
  Silje Mathiasen  2006      57.90        1:45.85   
  Ida Sjøgren Kaiser  2004      43.26        2:29.11   
  Viola Nordstrøm  2004      44.06        3:13.17   
                     
Hvidover Piger 3  2003  Hvidovre Svømme Klub              afmeldt rettidigt 
                   
                   
                   
                   
                     
Hg Piger 04  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Josefine Krumbak  2004      36.44        36.44   
  Emilie Højen Meyer  2004      41.89        1:18.33   
  Wilma Anker  2004      32.98        1:51.31   
                     
Piger 2 Haslev  2004  Haslev Svømmeklub            DSQ  EFB. v/25m 
                     
Stt Piger  2004  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
  Helena Fogh Kronborg  2005      55.06        55.06   
  Sofie Korczak  2004      58.32        1:53.38   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      47.21        2:40.59   
                     
Stt Piger  2005  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
  Isabella M. Madsen  2007      56.55        56.55   
  Emma Haagen  2006      1:01.34        1:57.89   
  Rebecca Ella Madsen  2006      58.31        2:56.20   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark