2018-04-24   13:06:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 2+3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  HG & Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gti 2002 Drenge  2002  GTI            2:05.51   
  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002      33.22        33.22   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      32.85        1:06.07   
  Casper Koch  2002      30.41        1:36.48   
  Mads Enghave  2002      29.03        2:05.51   
                     
Boys From The Hood  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:08.08   
  Rasmus Nickelsen  2003      31.14        31.14   
  Mohammed Ghizzaui  2003      36.26        1:07.40   
  Mikkel Jørgensen  2003      31.04        1:38.44   
  Joakim Køhn  2003      29.64        2:08.08   
                     
Hovedstaden Drenge 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:15.35   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      37.57        37.57   
  Jet Lee Fuhrmann  2004      38.10        1:15.67   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      30.86        1:46.53   
  Valdemar Brøns  2003      28.82        2:15.35   
                     
Hvidovre Drenge 1  2002  Hvidovre Svømme Klub            2:15.72   
  Anders Skousen  2002      34.48        34.48   
  Mathias Berner Jensen  2002      39.86        1:14.34   
  Gustav Haugård Hansen  2002      31.35        1:45.69   
  Tor Ejrnæs  2002      30.03        2:15.72   
                     
Køge Drenge 1  2002  Køge Svømmeklub            2:25.72   
  Jonathan Eskildsen  2003      37.63        37.63   
  Bertram Dalgas Frederikse  2003      42.05        1:19.68   
  August Ryom  2002      31.42        1:51.10   
  Mikkel Roed  2004      34.62        2:25.72   
                     
Stv Drenge 1  2003  Swim Team Vestsjælland            2:27.94   
  Andreas M Nielsen  2005      43.26        43.26   
  Elias Rought  2003      39.42        1:22.68   
  August Schade Cantby  2002      32.59        1:55.27   
  Frederik Madsen  2002      32.67        2:27.94   
                     
Gti 2003 Drenge  2003  GTI            2:29.01   
  Jesper Funch Jørgensen  2003      39.70        39.70   
  Esben Brasch Jensen  2003      45.03        1:24.73   
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      34.59        1:59.32   
  Marco Knudsen  2003      29.69        2:29.01   
                     
Hovedstaden Drenge 2  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.31   
  Anas El Ayadi  2003      38.31        38.31   
  Noah Koefoed Weiss  2003      42.04        1:20.35   
  Cornelius Olsen  2005      37.09        1:57.44   
  Kristoffer Sandfeld  2003      31.87        2:29.31   
                     
Stv Drenge 2  2003  Swim Team Vestsjælland            2:30.87   
  Joachim L Andersen  2003      41.70        41.70   
  Lauritz Tanderup Hansen  2003      40.99        1:22.69   
  Marcus Ipsen  2002      32.80        1:55.49   
  Nicolai Quist  2003      35.38        2:30.87   
                     
10  Gti 2004 Drenge  2004  GTI            2:34.85   
  Emil Søby  2004      38.92        38.92   
  Lasse Thulstrup  2004      47.17        1:26.09   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      34.55        2:00.64   
  Alexander Marcus Englev  2004      34.21        2:34.85   
                     
11  Hvidovre Drenge 2  2002  Hvidovre Svømme Klub            2:45.14   
  Xander Pontoppidan  2003      42.43        42.43   
  Oscar Cleemann  2003      40.19        1:22.62   
  Mathias Parkhøi  2003      41.41        2:04.03   
  Kasper Kusk  2003      41.11        2:45.14   
                     
12  Stt Drenge  2004  Swim Team Tåstrup            2:50.90   
  Jeppe Kjær  2004      41.52        41.52   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      49.74        1:31.26   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      39.56        2:10.82   
  Kalle Gerner Knudsen  2004      40.08        2:50.90   
                     
13  Drenge Rønne 1  2002  Rønne Svømme Klub            2:51.30   
  Anton Knudsen  2003      44.54        44.54   
  Malte Rasch  2004      46.58        1:31.12   
  William Studsgaard  2004      47.68        2:18.80   
  Phillip Quist  2003      32.50        2:51.30   
                     
14  Stt Drenge2  2004  Swim Team Tåstrup            3:16.33   
  Jonas Vollquartz Svensson  2004      50.78        50.78   
  Jonathan Skadhauge  2005      54.73        1:45.51   
  Sune Vergmann  2005      49.73        2:35.24   
  Frederik Rasmussen  2005      41.09        3:16.33   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare