Resultater for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.37 | 1:15.22 | 1:54.96 | 2:33.65 | |||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.03 | 1:16.62 | 1:58.67 | 2:38.09 | |||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.85 | 1:23.86 | 2:07.52 | 2:48.69 | |||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.03 | 1:22.14 | 2:07.36 | 2:50.93 | |||
5 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.78 | 1:25.99 | 2:11.39 | 2:56.54 | |||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.27 | 1:27.88 | 2:14.04 | 2:59.51 | |||
7 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 42.96 | 1:29.23 | 2:15.73 | 3:00.52 | |||
8 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.29 | 1:33.98 | 2:21.25 | 3:04.95 | |||
9 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 43.98 | 1:31.23 | 2:18.94 | 3:05.20 | |||
10 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.50 | 1:33.68 | 2:22.15 | 3:07.93 | |||
11 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 48.07 | 1:39.82 | 2:31.82 | 3:20.74 | |||
- | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | DSQ | EFB. V/125m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.83 | 1:20.49 | 2:02.87 | 2:42.90 | |||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.92 | 1:19.48 | 2:02.35 | 2:44.50 | |||
3 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.19 | 1:23.27 | 2:07.82 | 2:51.88 | |||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 41.11 | 1:25.44 | 2:10.21 | 2:53.20 | |||
5 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | 1:26.15 | 2:10.70 | 2:53.64 | |||
6 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.09 | 1:23.72 | 2:09.61 | 2:54.27 | |||
7 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.28 | 1:26.15 | 2:11.67 | 2:55.56 | |||
8 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.11 | 1:28.07 | 2:13.40 | 2:56.20 | |||
9 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.25 | 1:24.42 | 2:11.28 | 2:56.53 | |||
10 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.28 | 1:25.73 | 2:11.30 | 2:56.77 | |||
11 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.67 | 1:27.28 | 2:13.87 | 3:00.03 | |||
12 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.30 | 1:29.58 | 2:15.72 | 3:02.24 | |||
13 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 45.55 | 1:34.10 | 2:21.12 | 3:06.16 | |||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.20 | 1:36.56 | 2:26.26 | 3:13.62 | |||
15 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.24 | 1:35.51 | 2:25.91 | 3:13.77 | |||
16 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 47.44 | 1:42.52 | 2:37.54 | 3:28.79 | |||
17 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 48.74 | 1:43.15 | 2:37.93 | 3:32.13 | |||
18 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.15 | 1:45.21 | 2:41.50 | 3:35.11 | |||
19 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.07 | 1:57.34 | 2:56.78 | 3:54.91 | |||
- | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | EFB. v/100m | |||||
- | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | EFB. v/50m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.31 | 1:25.81 | 2:12.63 | 2:56.94 | |||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.04 | 1:32.46 | 2:19.43 | 3:03.00 | |||
3 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.46 | 1:32.81 | 2:19.99 | 3:06.27 | |||
4 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.77 | 2:25.80 | 3:12.73 | ||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.68 | 1:37.39 | 2:29.25 | 3:17.48 | |||
6 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.30 | 1:42.02 | 2:35.78 | 3:24.96 | |||
7 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.42 | 1:43.69 | 2:37.71 | 3:26.84 | |||
8 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 49.34 | 1:43.74 | 2:39.24 | 3:32.25 | |||
9 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.58 | 1:49.35 | 2:48.68 | 3:43.51 | |||
- | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EFB. v/175m | |||||
- | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | EFB. v/75m | |||||
- | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB.v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:29 |