2020-04-02   22:05:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 17:00

Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Färsingadoppet    Utskriftsdatum  17 juni 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  18:23   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2016         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            26.30   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            28.02   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            28.58   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Sydsim            28.65   
Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap            28.99   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            29.24   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            29.53   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31            29.86   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            29.90   
10  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            29.96   
11  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            30.18   
12  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            30.19   
13  Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            30.20   
14  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            30.21   
15  Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  Sjöbo Simsällskap            30.33   
16  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            30.54   
17  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            30.93   
18  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            31.12   
19  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            31.18   
20  Viktoria Ramkvist  1996  Simklubben Sydsim            31.56   
21  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            31.67   
22  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31            32.12   
23  Erika Sällberg  1997  Simklubben Sydsim            32.48   
24  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            33.01   
25  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            33.10   
26  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            33.13   
27  Nanna Lyng Bojesen  2001  Rønne Svømme Klub            34.11   
28  Malin Jönsson  1990  Simklubben Ran            35.08   
29  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF            35.37   
30  Caroline Christensen  2000  TVS Tårnborg IF            36.31   
31  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF            36.41   
32  Frideborg Hjort  2001  Ystads Simsällskap            43.01   
Ellen Alvemalm  2001  Karlshamns Simklubb            DNS   
Isabella Johansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  17 juni 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  18:23 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner