2021-04-20   23:02:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for TYR Herning Grand Prix 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  30 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  17:24   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Steffen Skipper Petersen  1996      1:01.17  2:07.09  3:12.96    4:16.34   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Laust Moesgaard  1996      1:01.00  2:07.01  3:13.10    4:17.17   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Martin Grønning  1997      1:00.88  2:07.04  3:13.46    4:17.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Kristian Ranghøj  1995      1:04.08  2:10.75  3:18.30    4:26.34   
  Aarhus Swim                   
                     
Søren Mikkelsen  1991      1:06.56  2:17.44  3:28.98    4:40.38   
  Aarhus Swim                   
                     
Patrick Strandlyst  1997      1:08.17  2:23.13  3:38.65    4:52.02   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tobias Alstrup Kjær  1998      1:01.43  2:07.71  3:12.44    4:14.67   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Magnus B. Høgild  1999      1:02.54  2:08.89  3:14.30    4:17.20   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998      1:00.94  2:06.56  3:11.85    4:17.30   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Dan Izhar-Larsen  1999      1:00.29  2:05.45  3:11.52    4:18.17   
  Aarhus Swim                   
                     
Mikkel Kirkegaard  1999      1:02.19  2:08.61  3:15.95    4:22.87   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Knage  1998      1:03.95  2:12.26  3:20.69    4:28.59   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Martin Harder Bruun  1998      1:05.25  2:14.82  3:25.38    4:37.06   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Emil Houlborg  1998      1:05.54  2:16.34  3:28.45    4:40.19   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Casper Piessenberger  1999      1:08.76  2:23.96  3:39.23    4:55.93   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
10  Mads Lillelund  1998      1:11.66  2:30.27  3:46.63    5:02.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Rasmus D. Jensen  1998      1:15.12  2:37.84  4:02.62    5:29.16   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Frederik L. Hansen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oskar Lindholm  2001      1:01.69  2:07.01  3:13.50    4:17.94   
  Aarhus Swim                   
                     
Jens Sørensen  2001      1:01.66  2:07.83  3:13.93    4:18.64   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Rasmus Nørfjand  2000      1:01.66  2:08.51  3:14.72    4:20.48   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Oliver Frølund  2001      1:02.58  2:09.94  3:18.29    4:25.26   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Victor Bjerre  2001      1:05.94  2:15.08  3:23.23    4:29.23   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mathias Rasmussen  2001      1:04.53  2:13.34  3:22.29    4:30.30   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Magnus Havemann  2000      1:04.14  2:14.03  3:24.73    4:34.58   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Frederik Riedel Lentz  2001      1:05.07  2:15.94  3:26.11    4:34.77   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001      1:06.49  2:15.55  3:25.86    4:34.83   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
10  Mathias Vestergaard  2001      1:04.04  2:13.80  3:24.81    4:35.02   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Oliver Widemann Bache  2001      1:05.97  2:15.59  3:26.21    4:35.58   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  August Bugge  2000      1:06.16  2:16.40  3:26.81    4:36.83   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  August Weilguny  2001      1:05.09  2:15.17  3:26.63    4:37.34   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Sebastian Piessenberger  2001      1:07.05  2:19.88  3:34.15    4:46.47   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
15  Chris Rasmussen  2001      1:07.87  2:21.73  3:35.88    4:48.24   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
16  Bastian Løve Høegh  2000      1:09.19  2:23.12  3:37.22    4:48.53   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Mathias Plog Jensen  2001      1:10.11  2:24.22  3:37.52    4:49.45   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
18  Hans Christian L. Thomsen  2001      1:11.32  2:28.08  3:45.16    5:00.48   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
19  Christopher Kristiansen  2000      1:12.26  2:30.13  3:47.67    5:04.19   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
20  Johannes Wemmelund  2001      1:11.19  2:30.05  3:48.53    5:07.02   
  Herning Svømmeklub                   
                     
21  André Iversen  2001      1:12.52  2:30.49  3:50.65    5:07.45   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
22  Jannick Hagensen  2001      1:12.58  2:32.80  3:54.66    5:14.01   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
23  Oliver Salby  2001      1:11.76  2:35.14  4:02.26    5:26.80   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Mikkel Weis Kallesøe  2000              DSQ  Tyvstart 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002      1:03.31  2:11.58  3:18.77    4:24.54   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Philip Andersen Ravn  2002      1:04.59  2:13.28  3:22.39    4:32.49   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Bertram Dreyer Riis  2002      1:07.22  2:18.61  3:29.50    4:39.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Joachim Hjertmann  2002      1:06.96  2:20.00  3:33.34    4:43.97   
  Aarhus Swim                   
                     
Julius Henriksen  2002      1:08.24  2:22.70  3:37.29    4:47.95   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Filip Cederstrøm  2002      1:08.09  2:23.34  3:38.34    4:51.98   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mathias Pedersen  2002      1:09.41  2:24.47  3:38.11    4:52.04   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Frede Meincke  2002      1:09.66  2:24.48  3:39.68    4:54.33   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mathias Lund Hansen  2002      1:12.24  2:28.65  3:45.63    5:01.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Daniel Gallacher  2002      1:10.00  2:27.32  3:46.08    5:02.81   
  Aarhus Swim                   
                     
11  Nikolaj Petlin Kock  2002      1:09.13  2:26.70  3:46.68    5:04.03   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Hjalte Andersen  2002      1:11.85  2:30.50  3:49.39    5:05.24   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
13  Mads Mazur Pedersen  2002      1:11.47  2:29.32  3:48.36    5:06.72   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      1:11.49  2:29.78  3:48.11    5:06.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Gustav Fløche Fuglsang  2002      1:11.58  2:29.47  3:48.68    5:06.79   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
16  Sofus Bolwig Balladone  2002      1:12.57  2:31.01  3:50.52    5:13.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Marius Gystad  2003      1:14.73  2:35.66  3:56.02    5:14.72   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
18  Oskar Allerslev  2002      1:11.47  2:31.83  3:53.97    5:15.47   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:24 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  30 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lea Moesgaard  1998      1:06.88  2:17.63  3:28.21    4:39.57   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nicoline Pontoppidan  1998      1:09.83  2:23.22  3:35.04    4:45.00   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Ida Kristensen  1998      1:07.99  2:22.95  3:38.88    4:53.25   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Ida Marie Nielsen  1995      1:14.04  2:32.56  3:50.99    5:09.89   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Ane Emilie Nielsen  1996      1:18.11  2:42.33  4:05.79    5:28.97   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lundorff Larsen  2000      1:07.16  2:17.89  3:28.21    4:38.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nikoline Østerberg  2000      1:06.53  2:18.55  3:31.44    4:41.83   
  Aarhus Swim                   
                     
Nicoline Bredahl  2000      1:07.30  2:19.38  3:32.12    4:45.14   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Helena V. Ellling  2000      1:09.80  2:22.12  3:34.77    4:46.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Dianna Au  2000      1:11.01  2:24.46  3:36.17    4:46.65   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Frederikke Asfeldt  1999      1:10.61  2:24.92  3:39.16    4:51.88   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Amalie Müller Lindemann  1999      1:09.55  2:22.10  3:36.79    4:52.95   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Matilde Fuglsang  2000      1:09.10  2:23.56  3:39.53    4:54.28   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Mette Høgild Svane  2000      1:12.94  2:28.88  3:43.26    4:57.32   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Laura Davidsen Nielsen  2000      1:13.36  2:30.29  3:46.39    5:02.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
11  Nikoline Mathiesen  2000      1:12.17  2:29.12  3:47.29    5:04.01   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
12  Amalie Skov  1999      1:12.23  2:31.83  3:52.19    5:12.06   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Johannsen  2001      1:06.96  2:17.38  3:27.33    4:36.85   
  Aarhus Swim                   
                     
Ida Bøgh Hald  2001      1:06.61  2:17.94  3:30.79    4:42.20   
  Aarhus Swim                   
                     
Esther Flø  2001      1:09.65  2:23.12  3:36.02    4:46.79   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Charlotte Malberg  2002      1:09.59  2:24.02  3:38.63    4:51.63   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sascha Lausten  2002      1:11.10  2:25.48  3:38.47    4:52.09   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Pernille Koch Sinding  2002      1:10.15  2:24.99  3:39.68    4:52.77   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Victoria K. Jespersen  2001      1:09.15  2:24.70  3:42.00    4:59.62   
  Aarhus Swim                   
                     
Frederikke Kruse  2002      1:11.17  2:28.65  3:46.43    5:03.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Johanne S. Christiansen  2002      1:11.38  2:28.60  3:46.83    5:03.94   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
10  Nanna Bøgild Lundahl  2001      1:12.96  2:31.03  3:49.02    5:05.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Isabella Bach  2002      1:11.17  2:26.58  3:44.39    5:06.75   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Helene Marie Andersen  2001      1:13.74  2:32.65  3:50.02    5:07.53   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Anne Marie S. Hansen  2002      1:13.61  2:31.82  3:53.36    5:11.95   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
14  Vera Veronica Jervidalo  2001      1:17.43  2:40.23  4:02.59    5:23.51   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
15  Frederikke Suhnsen  2002      1:16.98  2:38.88  4:03.47    5:25.71   
  Herning Svømmeklub                   
                     
16  Sofie Bruun Boye  2001      1:16.64  2:42.46  4:06.09    5:27.72   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Anne Wenzell  2001      1:14.93  2:39.53  4:05.68    5:29.67   
  Herning Svømmeklub                   
                     
18  Julie B. Andersen  2002      1:18.37  2:42.49  4:06.98    5:30.68   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
19  Emma Gade  2002      1:17.52  2:42.80  4:09.62    5:34.37   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
20  Maja Brinkmann  2002      1:19.83  2:48.22  4:18.85    5:44.63   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
21  Sara Fiil Jensen  2002      1:20.41  2:52.87  4:23.27    5:51.24   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003      1:11.68  2:27.80  3:44.97    5:03.32   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Cecilie Christiansen  2003      1:16.30  2:34.92  3:53.44    5:16.64   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Emma Fjordside Jensen  2003      1:16.30  2:40.41  4:03.91    5:25.61   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Josefine Heuer  2003      1:16.40  2:40.49  4:05.03    5:27.56   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emma Lundorff Johannsen  2003      1:17.67  2:40.55  4:04.18    5:28.15   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Annika Hausgaard Godt  2003      1:17.31  2:42.90  4:08.55    5:31.70   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Katrine Mols  2003      1:18.56  2:44.06  4:10.91    5:34.24   
  Aarhus Swim                   
                     
Sarah Bundgaard  2003      1:17.00  2:42.67  4:08.84    5:34.48   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Martha Bjerg  2004      1:20.29  2:47.04  4:14.09    5:39.40   
  Aarhus Swim                   
                     
10  Sia Aagaard  2004      1:22.66  2:50.14  4:16.46    5:43.26   
  Aarhus Swim                   
                     
11  Alberte Skov Forsberg  2003      1:21.89  2:51.12  4:19.73    5:46.73   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
12  Line Frederiksen  2003      1:18.56  2:47.64  4:17.75    5:47.42   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
13  Veronica Brix  2003      1:19.31  2:46.99  4:16.63    5:48.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Mille Kjær Jensen  2004      1:19.71  2:48.60  4:16.90    5:48.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Cathrine Birkebæk  2004      1:23.71  2:54.34  4:23.62    5:49.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Anna Varming  2005      1:23.55  2:53.92  4:24.07    5:51.08   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Lærke Hemmer-Hansen  2004      1:24.93  2:55.56  4:26.38    5:54.87   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Thilde S. B. Pedersen  2004      1:25.92  2:58.65  4:32.35    6:03.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
19  Eva Hjort  2004      1:25.64  3:01.61  4:34.24    6:06.70   
  Aarhus Swim                   
                     
20  Josephine Larsen  2004      1:27.23  3:01.39  4:39.28    6:15.58   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
21  Clara Skrydstrup  2004      1:26.73  3:03.50  4:41.26    6:19.39   
  Aarhus Swim                   
                     
Clarissa Marie Lauritzen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  30 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  19:08   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Jørgensen  1996      28.21        1:02.70   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Martin Grønning  1997      29.19        1:03.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Simon Sønderriis  1997      30.04        1:05.85   
  Aarhus Swim                   
                     
Ralf Dalby  1995      28.07        1:06.11   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Christoffer Beck  1996      31.33        1:08.45   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Patrick Strandlyst  1997      33.05        1:11.65   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fallesen  1998      27.40        59.61   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Søren B. Jeppesen  1999      30.49        1:05.41   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      31.11        1:05.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jacob F. Frederiksen  1999      31.15        1:06.20   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Jakob Vingborg  1998      30.32        1:06.74   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Dan Izhar-Larsen  1999      32.40        1:07.48   
  Aarhus Swim                   
                     
Mikkel Kirkegaard  1999      32.46        1:07.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Johan Rasmussen  1999      32.59        1:10.85   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Casper Piessenberger  1999      34.27        1:14.67   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
10  Mads Lillelund  1998      33.49        1:15.11   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Rasmus D. Jensen  1998      36.14        1:17.35   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
12  Mirza Cehobaic  1998      35.02        1:19.13   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
13  Frederik L. Hansen  1999      38.43        1:19.61   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
14  Anders Ballisager Hansen  1998      40.41        1:24.82   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Borg Hjort  2000      29.23        1:02.94   
  Aarhus Swim                   
                     
Magnus Mikkelsen  2001      30.08        1:03.13   
  Aarhus Swim                   
                     
Aksel Skrydstrup  2001      30.84        1:04.76   
  Aarhus Swim                   
                     
Casper Christiansen  2000      30.30        1:06.04   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Oliver Widemann Bache  2001      31.42        1:06.63   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jens Riisgaard  2000      31.83        1:09.66   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Sander Berggreen  2001      32.72        1:09.83   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Magnus Havemann  2000      41.54        1:10.20   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001      34.01        1:10.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Victor Bjerre  2001      34.31        1:11.03   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Chris Rasmussen  2001      33.39        1:12.97   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  Anton Kirkegaard Olesen  2000      34.24        1:13.29   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      33.70        1:13.33   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
14  Tobias Meier  2000      33.31        1:13.41   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
15  Hans Christian L. Thomsen  2001      35.26        1:13.72   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
16  Jannick Hagensen  2001      33.24        1:13.82   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
17  Johannes Gasse  2001      34.90        1:14.39   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Sebastian Leimbeck  2001      33.60        1:14.39   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
19  Casper Krohn  2001      36.19        1:14.58   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Krestian Gelmark-Sørensen  2001      37.66        1:15.15   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
21  Adam Tavs Andersen  2001      34.00        1:15.85   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
22  Jens Jakob E. Petersen  2001      36.08        1:18.37   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
23  Alexander Korsager Elkjær  2001      36.24        1:18.39   
  Aarhus Swim                   
                     
24  Frederik Fuglsang  2001      35.46        1:18.40   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
25  Frederik Gaardsted  2001      37.23        1:18.61   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
26  Martin Madsen  2001      38.06        1:18.67   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
27  Oliver Salby  2001      36.89        1:19.36   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
28  Simon Lund  2001      35.96        1:20.20   
  Aarhus Swim                   
                     
29  Andreas Hansen  2001      39.23        1:21.08   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
30  Mikkel Søby  2001      37.25        1:21.55   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
31  Boje Fokkink  2001      37.21        1:22.03   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
32  Philip Hørup  2001      36.79        1:22.22   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
33  Sebastian Piessenberger  2001      38.10        1:22.97   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
34  Nicolai S Christensen  2000      39.54        1:26.38   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
35  Daniel Poulsen  2001      45.16        1:33.58   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
August Weilguny  2001              DSQ  afslut på mave 50m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Frederik Riedel Lentz  2001              DSQ  afslut på mave 50m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002      31.81        1:07.54   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mathias Pedersen  2002      32.09        1:09.37   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Simon Perzynski  2002      33.31        1:10.00   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Bertram Dreyer Riis  2002      34.93        1:11.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Markus Bjørnestad  2002      31.92        1:11.76   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
Alfred Klarskov  2002      33.55        1:11.79   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003      34.05        1:13.98   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Oliver L Nelander  2002      34.85        1:14.51   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Jens Bomgaard  2002      34.90        1:14.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  Wilfred Hove Lasthein  2002      33.00        1:14.78   
  Aarhus Swim                   
                     
11  Daniel Gallacher  2002      34.16        1:14.83   
  Aarhus Swim                   
                     
12  Philip Andersen Ravn  2002      35.21        1:15.17   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
13  Christian Ottosen  2002      35.48        1:15.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Mads Mazur Pedersen  2002      36.60        1:16.85   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Frederik Lindholm  2004      36.48        1:17.47   
  Aarhus Swim                   
                     
16  Alexander L. Bjørn  2003      35.47        1:17.56   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
17  Jeppe Seelig Larsen  2002      37.80        1:18.21   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Vilhelm Damm Thorsell  2002      35.67        1:18.68   
  Aarhus Swim                   
                     
19  Frederik Venø Elling  2003      35.26        1:19.41   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
20  Mads Mikkelsen  2004      37.00        1:20.61   
  Aarhus Swim                   
                     
21  William Sloth  2003      39.33        1:21.14   
  Aarhus Swim                   
                     
22  Mads Peter Hansen  2004      36.87        1:21.88   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
23  Julius Agerbo Modin  2003      38.83        1:22.51   
  Aarhus Swim                   
                     
24  Emil Lykke Grann  2003      40.43        1:22.90   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
25  Mikkel Riis  2002      39.95        1:22.91   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
26  Sander Kudahl Zaccarin  2003      37.00        1:23.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
27  Hjalte Andersen  2002      39.56        1:23.93   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
28  Mads Lund  2002      39.54        1:23.98   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
29  Anders Nedergaard Jensen  2002      38.61        1:24.12   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
30  Mathias M. Nielsen  2002      38.20        1:24.34   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
31  Valdemar Wichmann  2003      36.83        1:24.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
32  Hannibal Nørgård Petersen  2002      40.60        1:24.47   
  Herning Svømmeklub                   
                     
33  Andreas Jørgensen  2003      40.15        1:24.66   
  Aarhus Swim                   
                     
34  Alexander Mortensen  2004      39.35        1:24.68   
  Herning Svømmeklub                   
                     
35  Marius Gystad  2003      41.31        1:26.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
36  Magnus Alexandersen  2002      39.25        1:27.43   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
37  Daniel Østerballe  2003      41.13        1:28.36   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
38  Noah Brendholdt  2004      43.97        1:29.05   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
39  Valdemar Vind Sejr  2003      42.77        1:29.12   
  Aarhus Swim                   
                     
40  Anton Poulsen  2004      43.17        1:29.49   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
41  Søren Have  2004      42.45        1:29.69   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
42  Asger Hatting  2003      43.11        1:30.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
43  Niels Dissing Rasmussen  2003      43.67        1:30.69   
  Aarhus Swim                   
                     
44  Daniel Stauning Haargaard  2002      45.41        1:32.00   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
45  Vincent Gasse  2004      42.58        1:32.63   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
46  Lucas Rosenborg  2004      41.89        1:32.66   
  Aarhus Swim                   
                     
47  Rasmus Pedersen  2003      43.22        1:33.41   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
48  Ciano Kristensen  2004      41.88        1:34.84   
  Aarhus Swim                   
                     
49  Kasper Hansen  2004      45.56        1:35.61   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
50  Nikolaj Pilgaard  2004      44.95        1:36.16   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
51  Wiliam Bach-Andersen  2002      45.56        1:37.88   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
52  Wiliam S. Jensen  2002      47.70        1:39.93   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
53  Jon Sørensen  2002      47.19        1:41.04   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
54  Mads Simonsen  2005      46.75        1:42.26   
  Herning Svømmeklub                   
                     
55  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007      49.91        1:45.13   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
56  Kevin Salby  2003      48.41        1:45.51   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
57  Mikkel Hald Christensen  2003      49.29        1:46.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
58  Andreas S. Rasmussen  2005      51.18        1:51.83   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004              DNS   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Anton Gold  2002              DSQ  Tyvstart 
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Jonas Brinkmann  2002              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002              DSQ  ej afslut på ryg 50m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Niels Døssing  2003              DSQ  ej afslut på ryg 50m 
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Noah Lebæk Andersen  2003              DSQ  ej afslut på ryg 50m 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sebastian Rahbek Andersen  2005              DSQ  Ur på arm 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:08 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  30 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Glerup Jensen  1998      30.33        1:07.79   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nicoline Pontoppidan  1998      34.67        1:13.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Christie Prøhl  1998      34.92        1:15.06   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Caroline Beck  1998      35.92        1:15.68   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emma F. Sørensen  1998      36.67        1:15.97   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
Betina K. Pedersen  1994      33.67        1:16.17   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Trine G. Sørensen  1997      37.45        1:19.32   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Nikoline Munksgaard-Ottos  1996              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Klaudia W. Mogensen  2000      31.75        1:07.22   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Mette Flaskager  1999      31.65        1:09.11   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Helena V. Ellling  2000      32.33        1:10.14   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Julie Lundorff Larsen  2000      33.15        1:10.32   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nikoline Østerberg  2000      32.89        1:11.36   
  Aarhus Swim                   
                     
Dianna Au  2000      33.24        1:11.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nicoline Bredahl  2000      32.54        1:12.86   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Matilde Fuglsang  2000      35.36        1:13.49   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Celia Erikstad  1999      33.09        1:13.63   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Amalie Müller Lindemann  1999      33.88        1:13.71   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
11  Sofie Rahbek Hansen  2000      36.05        1:19.98   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  Yasmina Kristensen  2000      37.54        1:26.14   
  Aarhus Swim                   
                     
13  Kirsten Q. Noro  2000      40.74        1:26.33   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
14  Vivi Bjerrum  1999      40.35        1:28.72   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001      30.79        1:07.27   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Amalie Søby Mortensen  2001      32.49        1:08.64   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Johanne Hingebjerg  2002      31.27        1:09.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mia Seehausen  2001      32.12        1:11.46   
  Aarhus Swim                   
                     
Esther Flø  2001      33.93        1:12.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Julie Søgaard  2001      32.27        1:12.70   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Louise D. Liboriussen  2002      33.38        1:12.86   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Signe Fich Hansen  2002      34.44        1:12.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Laura Gam  2001      35.33        1:13.15   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Pernille Koch Sinding  2002      35.02        1:14.20   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Thilde Rud Iversen  2001      34.92        1:14.53   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Mathilde Hvass Olesen  2001      35.30        1:14.76   
  Aarhus Swim                   
                     
13  Sofia Louise Dahl  2002      36.94        1:19.91   
  Aarhus Swim                   
                     
14  Olivia Poulsen  2001      36.34        1:20.35   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
15  Maja Fjord Kristensen  2002      36.53        1:20.75   
  Herning Svømmeklub                   
                     
16  Signe Bach  2002      38.13        1:20.82   
  Herning Svømmeklub                   
                     
17  Anne Marie S. Hansen  2002      38.27        1:21.81   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
18  Clara Tolderlund  2002      38.14        1:22.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
19  Emma Rosquist Andersen  2001      38.96        1:22.85   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
20  Anne Almvig  2001      38.05        1:23.23   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
21  Maja Brinkmann  2002      39.64        1:23.31   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
22  Jasmin Jespersen  2002      39.18        1:23.82   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
23  Alberte Bloch Hansen  2002      40.03        1:24.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
24  Astrid Crone Jespersen  2002      40.67        1:24.67   
  Aarhus Swim                   
                     
25  Mathilde Marthedal Markma  2001      38.69        1:24.68   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
26  Celeste Pind Therkildsen  2002      41.91        1:25.20   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
27  Anne Sunesen  2001      38.43        1:25.38   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
28  Helene Levring  2001      39.13        1:25.68   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
29  Julia Harpøth  2002      39.98        1:25.82   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
30  Henriette Yong Klogborg  2002      40.13        1:26.48   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
31  Emma Bodum  2001      42.12        1:28.20   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
32  Katrine Jensen  2001      43.39        1:29.04   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
33  Marie Lunding Nielsen  2001      43.54        1:29.69   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
34  Sofie Højberg Hygum  2001      42.82        1:31.02   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
35  Emma Lhjungmann Hansen  2001      42.14        1:32.35   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
36  Stine Saaby Buur Andersen  2002      44.79        1:35.75   
  Herning Svømmeklub                   
                     
37  Lykke Munk  2002      44.49        1:36.51   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
38  Cecilie Madsen  2002      44.90        1:43.46   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Savannah Lundvig  2001              DNS   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Sissel Hørup  2002              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Smiilla Brun Christensen  2001              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rebecca E. Jakobsen  2003      34.83        1:15.44   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sofie Maagøe  2003      35.65        1:16.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mia Lindberg  2003      37.84        1:18.08   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Naja Thomsen  2003      36.19        1:18.92   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Hannah Höesch  2003      38.11        1:19.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Luna Gammelgaard  2003      37.64        1:19.47   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Amalie Kristensen  2003      37.32        1:20.33   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003      37.87        1:20.75   
  Aarhus Swim                   
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003      38.45        1:21.50   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  Line Lyskjær  2003      38.01        1:22.76   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Laura Marie Dige  2004      39.99        1:23.87   
  Aarhus Swim                   
                     
12  Thea Pedersen  2003      40.50        1:24.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Sia Aagaard  2004      40.98        1:26.41   
  Aarhus Swim                   
                     
14  Asta Buur Ovesen  2004      38.91        1:26.67   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Maja Klitgaard  2003      41.19        1:28.13   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
16  Cathrine Birkebæk  2004      42.52        1:28.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Signe Thomsen  2004      40.21        1:28.68   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Lærke Hemmer-Hansen  2004      41.18        1:28.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
19  Martha Bjerg  2004      44.30        1:29.86   
  Aarhus Swim                   
                     
20  Dinah Løve Høegh  2003      40.39        1:29.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
21  Malou Sejr  2005      44.25        1:30.00   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
22  Sofie Trekær Klausen  2003      40.37        1:30.45   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
23  Anne Lundorff Larsen  2004      43.40        1:30.63   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
24  Laura Pedersen  2004      45.14        1:33.02   
  Herning Svømmeklub                   
                     
25  Anna Varming  2005      41.37        1:33.39   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
26  Selma Lindberg  2003      43.68        1:33.96   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
27  Josephine Larsen  2004      43.10        1:34.63   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
28  Emmalina Long  2004      44.89        1:34.83   
  Aarhus Swim                   
                     
29  Sarah Larsen  2004      44.77        1:35.24   
  Aarhus Swim                   
                     
30  Signe Vestergaard Jensen  2005      44.42        1:35.61   
  Herning Svømmeklub                   
                     
31  Louise Brendholdt Winkel  2004      45.16        1:36.59   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
32  Emma Kobæk  2003      45.74        1:37.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
33  Lotte Liv Jensen  2004      46.62        1:37.82   
  Herning Svømmeklub                   
                     
34  Lærke Nygaard Bertelsen  2004      46.37        1:38.05   
  Herning Svømmeklub                   
                     
35  Mette Marie H. Petersen  2005      48.21        1:39.41   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
36  Lærke Hjaltason  2004      48.94        1:41.36   
  Herning Svømmeklub                   
                     
37  Mathilde Østergaard  2004      47.40        1:42.05   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
38  Emilie Lind Christensen  2005      50.99        1:43.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
39  Louise Lauridsen  2005      49.93        1:44.56   
  Herning Svømmeklub                   
                     
40  Line Lindhardt Nielsen  2004      49.52        1:45.85   
  Herning Svømmeklub                   
                     
41  Mette Buur Holt  2003      50.02        1:46.37   
  Herning Svømmeklub                   
                     
42  Helene S. Rasmussen  2004      53.35        1:47.86   
  Herning Svømmeklub                   
                     
43  Lærke Egebjerg Almaas  2004      48.64        1:48.21   
  Herning Svømmeklub                   
                     
44  Annabella Marie Lauritzen  2005      51.97        1:49.07   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
45  Silke Løvstad Sørensen  2004      52.51        1:51.66   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Agnete Riis  2003              DSQ  Tyvstart 
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Ane Kirstine Granild  2004              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Clara Carlquist  2003              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Emilie Kristiansen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Karen Moos Jensen  2003              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Louise Sunesen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mia Kølbæk Hansen  2003              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sarah Carugati  2004              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:40 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  09:33   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laust Moesgaard  1996      31.66  1:04.70  1:37.13    2:08.27   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Kristian Ranghøj  1995      33.68  1:09.97  1:46.34    2:22.26   
  Aarhus Swim                   
                     
Christoffer Beck  1996      33.37  1:09.94  1:47.81    2:26.57   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Houlborg  1998      33.96  1:10.33  1:46.78    2:22.19   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Andreas Knage  1998      34.46  1:11.75  1:49.03    2:25.07   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mikkel Kirkegaard  1999      34.32  1:12.07  1:49.14    2:25.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Vangsgaard  2000      31.04  1:03.84  1:36.63    2:08.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Rasmus Nørfjand  2000      32.09  1:05.83  1:39.79    2:13.37   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Anton Borg Hjort  2000      31.03  1:04.70  1:39.31    2:14.60   
  Aarhus Swim                   
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001      33.76  1:08.37  1:44.13    2:18.95   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Magnus Mikkelsen  2001      32.94  1:08.27  1:43.96    2:20.04   
  Aarhus Swim                   
                     
Magnus Havemann  2000      33.38  1:09.06  1:45.32    2:20.39   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Mathias Rasmussen  2001      35.27  1:11.03  1:47.87    2:23.94   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001      35.94  1:12.26  1:49.34    2:25.76   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
August Bugge  2000      35.04  1:12.22  1:49.39    2:26.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  August Weilguny  2001      34.90  1:11.30  1:49.52    2:26.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      36.10  1:13.40  1:51.32    2:27.91   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
12  August Becktor  2001      34.26  1:11.69  1:50.17    2:27.92   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Rasmus Sander Berggreen  2001      35.37  1:13.50  1:52.48    2:31.01   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
14  Oliver Veile  2001      34.81  1:12.76  1:52.72    2:32.55   
  Durup IF                   
                     
15  Sebastian Leimbeck  2001      35.14  1:13.49  1:53.56    2:33.73   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
16  Mathias Plog Jensen  2001      36.64  1:15.99  1:55.63    2:34.46   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Alexander Korsager Elkjær  2001      39.10  1:20.14  2:00.82    2:39.52   
  Aarhus Swim                   
                     
18  Johannes Wemmelund  2001      37.71  1:18.71  2:01.33    2:42.99   
  Herning Svømmeklub                   
                     
19  Simon Lund  2001      38.43  1:19.96  2:02.90    2:44.09   
  Aarhus Swim                   
                     
20  Johannes Gasse  2001      39.43  1:22.16  2:06.84    2:51.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Adam Tavs Andersen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Frederik Fuglsang  2001              DSQ  Tyvstart 
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Jens Riisgaard  2000              DSQ  ej fortsat bev 125m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Pedersen  2002      34.21  1:11.06  1:47.65    2:22.72   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Alfred Klarskov  2002      36.31  1:15.54  1:53.69    2:31.72   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Bertram Dreyer Riis  2002      36.59  1:15.75  1:54.15    2:32.57   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002      37.13  1:16.77  1:56.55    2:35.14   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002      36.97  1:16.75  1:57.11    2:35.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Oliver L Nelander  2002      37.60  1:17.16  1:57.47    2:36.69   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alexander L. Bjørn  2003      38.42  1:18.93  1:59.32    2:37.75   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mads Mazur Pedersen  2002      37.78  1:18.44  1:59.53    2:39.98   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Vilhelm Damm Thorsell  2002      38.84  1:19.91  2:01.50    2:41.71   
  Aarhus Swim                   
                     
10  Frederik Venø Elling  2003      38.42  1:20.08  2:03.11    2:43.29   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      38.62  1:20.28  2:02.00    2:43.53   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Oskar Allerslev  2002      38.37  1:20.80  2:03.81    2:46.55   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Mads Peter Hansen  2004      39.52  1:22.75  2:06.88    2:48.80   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
14  Sander Kudahl Zaccarin  2003      40.36  1:22.98  2:08.17    2:50.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Valdemar Wichmann  2003      41.07  1:26.50  2:10.74    2:53.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Jeppe Seelig Larsen  2002      39.89  1:24.88  2:10.61    2:54.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Nicki Kjellerup Andersen  2002      41.68  1:25.86  2:11.55    2:55.82   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
18  Frede Meincke  2002      43.91  1:28.53  2:13.04    2:57.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Julius Agerbo Modin  2003      41.13  1:27.61  2:13.96    2:59.28   
  Aarhus Swim                   
                     
20  Magnus Dalsgaard Pedersen  2004      43.87  1:30.62  2:17.45    3:00.90   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
21  Daniel Østerballe  2003      42.38  1:30.23  2:18.16    3:04.73   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
22  Jacob Emil Jeppesen  2003      46.64  1:36.03  2:33.20    3:11.46   
  Aarhus Swim                   
                     
23  Vincent Gasse  2004      45.70  1:35.27  2:25.01    3:14.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
24  Hannibal Nørgård Petersen  2002      46.03  1:34.86  2:25.80    3:14.52   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Christian Ottosen  2002              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jon Sørensen  2002              DSQ  ej fortsat bev 100m 
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Lucas Rosenborg  2004              DSQ  ej fortsat bev 50m 
  Aarhus Swim                   
                     
Rasmus Pedersen  2003              DSQ  ej fortsat bev 50m 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Viggo Stricker Pedersen  2004              DSQ  ej fortsat bev 75m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:33 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Flaskager  1999      33.56  1:10.38  1:47.10    2:22.53   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Trine Guldberg  1999      34.71  1:11.44  1:48.90    2:26.28   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Celia Erikstad  1999      34.92  1:12.93  1:51.63    2:30.63   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nikoline Østerberg  2000      35.42  1:13.43  1:52.42    2:31.21   
  Aarhus Swim                   
                     
Klaudia W. Mogensen  2000      36.43  1:14.54  1:53.57    2:32.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Rahbek Hansen  2000      40.02  1:22.99  2:08.54    2:53.36   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Amalie Skov  1999      43.12  1:27.85  2:13.90    2:59.22   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Yasmina Kristensen  2000      39.56  1:24.89  2:12.29    3:00.83   
  Aarhus Swim                   
                     
Kirsten Q. Noro  2000              DNS   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001      35.26  1:12.35  1:47.61    2:23.26   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Line Johannsen  2001      35.13  1:12.09  1:49.71    2:26.78   
  Aarhus Swim                   
                     
Amalie Søby Mortensen  2001      34.30  1:11.54  1:49.53    2:26.96   
  Herning Svømmeklub                   
                     
SIF Nikoline Madsen  2001      36.22  1:14.85  1:54.10    2:32.79   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Pernille Koch Sinding  2002      37.01  1:16.50  1:55.96    2:34.98   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Signe Fich Hansen  2002      38.85  1:18.52  1:57.98    2:37.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Natalie Clara Petersen  2002      37.27  1:17.22  1:58.26    2:37.15   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Emilie Holst Lange  2002      37.35  1:16.91  1:57.22    2:37.61   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Helene Marie Andersen  2001      1:18.31  1:58.71  2:37.62    2:37.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Esther Flø  2001      37.55  1:18.07  1:57.98    2:37.86   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Charlotte Malberg  2002      38.60  1:18.51  1:58.94    2:38.39   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Carli Mark  2002      37.99  1:17.97  1:59.73    2:40.04   
  Durup IF                   
                     
13  Signe Bach  2002      38.92  1:19.66  2:01.78    2:41.82   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Frederikke Kruse  2002      40.71  1:23.71  2:06.09    2:47.64   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Emma Rosquist Andersen  2001      39.22  1:21.91  2:06.22    2:48.64   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
16  Maja Fjord Kristensen  2002      39.98  1:23.92  2:08.92    2:50.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
17  Julie B. Andersen  2002      41.28  1:24.21  2:08.74    2:52.24   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
18  Anne Wenzell  2001      1:23.63  2:08.63  2:53.71    2:53.71   
  Herning Svømmeklub                   
                     
19  Sofie Bruun Boye  2001      40.51  1:24.62  2:10.55    2:54.67   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
20  Vera Veronica Jervidalo  2001      41.49  1:26.72  2:11.43    2:54.72   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
21  Helene Levring  2001      41.53  1:26.15  2:11.36    2:56.53   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
22  Astrid Crone Jespersen  2002      43.23  1:29.41  2:17.94    3:03.19   
  Aarhus Swim                   
                     
23  Henriette Yong Klogborg  2002      43.73  1:30.75  2:17.86    3:03.93   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
24  Alberte Bloch Hansen  2002      43.19  1:29.37  2:16.83    3:04.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
25  Sofie Højberg Hygum  2001      43.52  1:31.70  2:22.55    3:13.17   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
26  Cecilie Madsen  2002      43.80  1:33.54  2:25.43    3:14.29   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
27  Lykke Munk  2002      44.01  1:35.74  3:21.49    3:21.49   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Ida Bøgh Hald  2001              DSQ  ej fortsat bev 175m 
  Aarhus Swim                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Carlquist  2003      35.79  1:13.72  1:51.82    2:28.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003      36.80  1:16.81  1:56.52    2:35.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Luna Gammelgaard  2003      38.97  1:19.63  2:01.52    2:41.74   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Louise Houe Andersen  2003      38.46  1:19.54  2:02.20    2:42.59   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sofie Maagøe  2003      38.66  1:20.40  2:02.44    2:43.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Naja Thomsen  2003      39.70  1:21.48  2:02.88    2:44.34   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mille Kjær Jensen  2004      38.90  1:20.47  2:02.42    2:44.61   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Josefine Heuer  2003      38.01  1:19.17  2:02.68    2:45.03   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sarah Carugati  2004      39.12  1:21.69  2:04.68    2:46.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Sarah Bundgaard  2003      39.90  1:23.26  2:07.12    2:49.37   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
11  Thea Pedersen  2003      40.26  1:23.64  2:07.46    2:50.57   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Hannah Höesch  2003      40.96  1:23.90  2:07.69    2:50.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Emma Lundorff Johannsen  2003      42.01  1:26.17  2:11.27    2:55.48   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
14  Asta Buur Ovesen  2004      40.46  1:25.33  2:11.32    2:55.83   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Katrine Mols  2003      41.04  1:26.34  2:11.89    2:55.97   
  Aarhus Swim                   
                     
16  Thilde S. B. Pedersen  2004      41.90  1:27.79  2:13.72    2:58.42   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Alberte Skov Forsberg  2003      42.19  1:27.91  2:14.53    2:59.32   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
18  Dinah Løve Høegh  2003      44.68  1:31.92  2:19.52    3:05.21   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
19  Malou Sejr  2005      45.79  1:33.86  2:21.26    3:05.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Ane Kirstine Granild  2004      43.59  1:30.93  2:19.66    3:05.65   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
21  Louise Sunesen  2005      44.24  1:31.50  2:18.74    3:05.68   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
22  Mia Kølbæk Hansen  2003      43.15  1:32.45  2:22.93    3:11.23   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
23  Maja Klitgaard  2003      46.52  1:35.83  2:25.12    3:13.09   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
24  Clara Skrydstrup  2004      45.36  1:35.36  2:26.45    3:15.46   
  Aarhus Swim                   
                     
25  Louise Brendholdt Winkel  2004      47.01  1:36.97  2:27.19    3:16.39   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
26  Sarah Larsen  2004      46.49  1:37.19  2:28.67    3:17.69   
  Aarhus Swim                   
                     
27  Lærke Nygaard Bertelsen  2004      49.51  1:43.46  2:37.20    3:28.80   
  Herning Svømmeklub                   
                     
28  Maja Friis  2005      54.40  1:52.77  2:52.09    3:48.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003              DSQ  ej fortsat bev 150m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Karen Moos Jensen  2003              DSQ  ej fortsat bev 100m 
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Sille Busk Pedersen  2003              DSQ  ej fortsat bev 75m 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sofie Trekær Klausen  2003              DSQ  ej fortsat bev 175m 
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:26 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fallesen  1998              24.96   
  Herning Svømmeklub                   
Simon Sønderriis  1997              25.18   
  Aarhus Swim                   
Rasmus Jørgensen  1996              25.28   
  Viborg Svømme Klub                   
Tomas Stensballe Larsen  2000              25.45   
  Gentofte Svømme Klub                   
Jens Sørensen  2001              25.82   
  Herning Svømmeklub                   
Magnus B. Høgild  1999              25.82   
  Herning Svømmeklub                   
Ralf Dalby  1995              25.88   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Jacob F. Frederiksen  1999              25.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Martin Grønning  1997              26.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Oskar Lindholm  2001              26.10   
  Aarhus Swim                   
11  Anton Borg Hjort  2000              26.20   
  Aarhus Swim                   
12  Arnas Jefimanka  1999              26.36   
  Herning Svømmeklub                   
12  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999              26.36   
  Herning Svømmeklub                   
14  Søren B. Jeppesen  1999              26.45   
  Herning Svømmeklub                   
15  Oliver Frølund  2001              26.83   
  Silkeborg Svømmeklub                   
16  Martin Harder Bruun  1998              26.91   
  Silkeborg Svømmeklub                   
17  Chris Rasmussen  2001              26.97   
  Viborg Svømme Klub                   
18  Aksel Skrydstrup  2001              27.04   
  Aarhus Swim                   
19  Johan Rasmussen  1999              27.07   
  Viborg Svømme Klub                   
20  Rasmus Nørfjand  2000              27.12   
  Holstebro Svømme Club                   
21  Frederik Riedel Lentz  2001              27.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
22  Dan Izhar-Larsen  1999              27.20   
  Aarhus Swim                   
23  Victor Bjerre  2001              27.27   
  Herning Svømmeklub                   
24  Magnus Mikkelsen  2001              27.32   
  Aarhus Swim                   
25  Magnus Dyg Holme  2002              27.35   
  Ikast Svømmeklub                   
26  Magnus Havemann  2000              27.39   
  Svømmeklubben Opnør                   
27  Jakob Vingborg  1998              27.43   
  Viborg Svømme Klub                   
28  Frederik Nørgaard  1999              27.59   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
28  Jonas Poulsen  1998              27.59   
  Svømmeklubben Grindsted                   
30  Mikkel Weis Kallesøe  2000              27.60   
  Viborg Svømme Klub                   
31  Mathias Vestergaard  2001              27.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
32  Casper Piessenberger  1999              27.64   
  Svømmeklubben Opnør                   
33  Jens Riisgaard  2000              27.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
34  Casper Christiansen  2000              27.76   
  Holstebro Svømme Club                   
35  Rasmus Sander Berggreen  2001              27.88   
  Ikast Svømmeklub                   
36  Marcus Skøtt Haslev  2002              27.98   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
37  Mads Lillelund  1998              28.05   
  Silkeborg Svømmeklub                   
38  Julius Henriksen  2002              28.15   
  Holstebro Svømme Club                   
39  Joachim Hjertmann  2002              28.23   
  Aarhus Swim                   
40  Bastian Løve Høegh  2000              28.42   
  Silkeborg Svømmeklub                   
41  Markus Bjørnestad  2002              28.43   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
42  Alfred Klarskov  2002              28.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
43  Anders Thingstrup Mehlsen  2001              28.58   
  Herning Svømmeklub                   
43  Tobias Meier  2000              28.58   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
45  Jannick Hagensen  2001              28.65   
  Svømmeklubben Opnør                   
46  Frederik Lund  2000              28.67   
  Gentofte Svømme Klub                   
47  Oliver Høyer  2000              28.69   
  Aarhus Swim                   
48  Krestian Gelmark-Sørensen  2001              28.91   
  Brædstrup Svømmeklub                   
49  Bertram Dreyer Riis  2002              29.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
50  August Becktor  2001              29.28   
  Gentofte Svømme Klub                   
51  Mathias Lindberg Laursen  2003              29.34   
  Holstebro Svømme Club                   
52  Magnus A H Christensen  2001              29.36   
  Holstebro Svømme Club                   
53  Rasmus D. Jensen  1998              29.51   
  Brædstrup Svømmeklub                   
54  Oliver Veile  2001              29.54   
  Durup IF                   
55  Hans Christian L. Thomsen  2001              29.58   
  Svømmeklubben Opnør                   
55  Mads Bjørn Andersen  2001              29.58   
  Gentofte Svømme Klub                   
57  Philip Andersen Ravn  2002              29.72   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
58  Anders Ballisager Hansen  1998              29.77   
  Brædstrup Svømmeklub                   
59  Filip Cederstrøm  2002              29.84   
  Holstebro Svømme Club                   
60  Jens Bomgaard  2002              29.92   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
61  Gustav Fløche Fuglsang  2002              30.11   
  Silkeborg Svømmeklub                   
62  Christian Skinhøj  2001              30.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
63  Anton Kirkegaard Olesen  2000              30.29   
  Viborg Svømme Klub                   
64  Frederik L. Hansen  1999              30.51   
  Svømmeklubben Opnør                   
65  Sebastian Piessenberger  2001              30.52   
  Svømmeklubben Opnør                   
66  Oliver L Nelander  2002              30.60   
  Ikast Svømmeklub                   
67  Sofus Bolwig Balladone  2002              30.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
68  Mirza Cehobaic  1998              30.65   
  Svømmeklubben Opnør                   
69  Frederik Fuglsang  2001              30.74   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
70  Oliver Salby  2001              30.75   
  Svømmeklubben Opnør                   
71  Boje Fokkink  2001              30.76   
  Svømmeklubben Grindsted                   
71  Hjalte Andersen  2002              30.76   
  Svømmeklubben Opnør                   
73  Emil Lykke Grann  2003              30.89   
  Silkeborg Svømmeklub                   
74  Simon Lund  2001              30.97   
  Aarhus Swim                   
75  Oskar Allerslev  2002              31.07   
  Holstebro Svømme Club                   
76  Alexander Mortensen  2004              31.15   
  Herning Svømmeklub                   
76  Martin Madsen  2001              31.15   
  Viborg Svømme Klub                   
78  André Iversen  2001              31.27   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
79  Alexander Korsager Elkjær  2001              31.55   
  Aarhus Swim                   
80  Jeppe Seelig Larsen  2002              31.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
80  Mads Lund  2002              31.58   
  Holstebro Svømme Club                   
82  William Sloth  2003              31.75   
  Aarhus Swim                   
83  Frederik Lindholm  2004              31.94   
  Aarhus Swim                   
84  Sander Kudahl Zaccarin  2003              32.03   
  Agfs Svømmeafdeling                   
85  Mikkel Søby  2001              32.14   
  Holstebro Svømme Club                   
86  Andreas Hansen  2001              32.18   
  Brædstrup Svømmeklub                   
87  Andreas Jørgensen  2003              32.44   
  Aarhus Swim                   
87  Søren Have  2004              32.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
89  Philip Hørup  2001              32.64   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
90  Mads Mikkelsen  2004              32.92   
  Aarhus Swim                   
91  Nicolai S Christensen  2000              33.23   
  Svømmeklubben Opnør                   
92  Hannibal Nørgård Petersen  2002              33.46   
  Herning Svømmeklub                   
93  Magnus Alexandersen  2002              33.48   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
94  Noah Lebæk Andersen  2003              33.52   
  Holstebro Svømme Club                   
95  Magnus Dalsgaard Pedersen  2004              34.33   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
95  Mathias Pedersen  2002              34.33   
  Durup IF                   
97  Ciano Kristensen  2004              34.34   
  Aarhus Swim                   
98  Jonas Brinkmann  2002              34.35   
  Svømmeklubben Grindsted                   
99  Asger Hatting  2003              34.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
100  Valdemar Vind Sejr  2003              34.53   
  Aarhus Swim                   
101  Niels Dissing Rasmussen  2003              35.05   
  Aarhus Swim                   
102  Niels Døssing  2003              35.09   
  Svømmeklubben Opnør                   
103  Wiliam S. Jensen  2002              35.33   
  Svømmeklubben Opnør                   
104  Anton Poulsen  2004              35.70   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
105  Daniel Poulsen  2001              35.81   
  Svømmeklubben Grindsted                   
106  Daniel Stauning Haargaard  2002              35.89   
  Holstebro Svømme Club                   
107  Jacob Emil Jeppesen  2003              36.03   
  Aarhus Swim                   
108  Sebastian Veile  2003              36.78   
  Durup IF                   
109  Kasper Hansen  2004              37.01   
  Silkeborg Svømmeklub                   
110  Nikolaj Pilgaard  2004              37.12   
  Holstebro Svømme Club                   
111  Wiliam Bach-Andersen  2002              37.50   
  Svømmeklubben Opnør                   
112  Valdemar Kudsk Rasmussen  2004              37.51   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
113  Noah Brendholdt  2004              38.16   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
114  Mads Simonsen  2005              39.62   
  Herning Svømmeklub                   
115  Sebastian Rahbek Andersen  2005              39.92   
  Herning Svømmeklub                   
116  Kevin Salby  2003              40.20   
  Svømmeklubben Opnør                   
117  Mikkel Mølgaard  2003              40.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
118  Mathias Veile  2005              41.17   
  Durup IF                   
119  Johannes Schick  2003              41.43   
  Svømmeklubben Opnør                   
120  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007              42.10   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
121  Andreas Gaardsted  2005              42.73   
  Silkeborg Svømmeklub                   
122  Andreas S. Rasmussen  2005              42.95   
  Herning Svømmeklub                   
123  Mikkel Hald Christensen  2003              43.42   
  Herning Svømmeklub                   
124  Anton Gold  2002              45.34   
  Brædstrup Svømmeklub                   
125  Gorm Brandt Ebbesen  2004              46.46   
  Silkeborg Svømmeklub                   
126  Viggo Stricker Pedersen  2004              48.40   
  Silkeborg Svømmeklub                   
127  Nicklas Rossau Larsen  2005              48.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Anders Nedergaard Jensen  2002              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
Kristian Rasmussen  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Oliver Christensen  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Jens Jakob E. Petersen  2001              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Opnør                   
Jon Sørensen  2002              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Opnør                   
Kristian Tinglef Svenstru  2005              DSQ  sætter af fra bunden 
  Silkeborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  20:27   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ralf Dalby  1995              25.36   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Simon Sønderriis  1997              25.38   
  Aarhus Swim                   
Rasmus Jørgensen  1996              25.65   
  Viborg Svømme Klub                   
Martin Grønning  1997              25.98   
  Silkeborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fallesen  1998              24.30   
  Herning Svømmeklub                   
Jacob F. Frederiksen  1999              25.47   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Magnus B. Høgild  1999              25.79   
  Herning Svømmeklub                   
Arnas Jefimanka  1999              26.20   
  Herning Svømmeklub                   
Søren B. Jeppesen  1999              26.37   
  Herning Svømmeklub                   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999              26.42   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tomas Stensballe Larsen  2000              25.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
Jens Sørensen  2001              25.78   
  Herning Svømmeklub                   
Oskar Lindholm  2001              25.93   
  Aarhus Swim                   
Anton Borg Hjort  2000              25.94   
  Aarhus Swim                   
Oliver Frølund  2001              26.44   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Chris Rasmussen  2001              26.73   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002              27.08   
  Ikast Svømmeklub                   
Julius Henriksen  2002              27.64   
  Holstebro Svømme Club                   
Marcus Skøtt Haslev  2002              27.70   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Joachim Hjertmann  2002              27.90   
  Aarhus Swim                   
Alfred Klarskov  2002              28.07   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Markus Bjørnestad  2002              29.01   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:27 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Glerup Jensen  1998              27.96   
  Viborg Svømme Klub                   
Lea Moesgaard  1998              28.16   
  Viborg Svømme Klub                   
Nicoline Pontoppidan  1998              30.18   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Emma F. Sørensen  1998              30.31   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Caroline Beck  1998              31.15   
  Viborg Svømme Klub                   
Trine G. Sørensen  1997              31.59   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Nikoline Munksgaard-Ottos  1996              32.84   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helena V. Ellling  2000              28.62   
  Silkeborg Svømmeklub                 <