2021-04-20   16:14:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for TYR Herning Grand Prix 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix Herning 2015    Udskriftsdato  30 oktober 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 oktober 2015         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lea Moesgaard  1998      1:06.88  2:17.63  3:28.21    4:39.57   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nicoline Pontoppidan  1998      1:09.83  2:23.22  3:35.04    4:45.00   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Ida Kristensen  1998      1:07.99  2:22.95  3:38.88    4:53.25   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Ida Marie Nielsen  1995      1:14.04  2:32.56  3:50.99    5:09.89   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Ane Emilie Nielsen  1996      1:18.11  2:42.33  4:05.79    5:28.97   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lundorff Larsen  2000      1:07.16  2:17.89  3:28.21    4:38.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nikoline Østerberg  2000      1:06.53  2:18.55  3:31.44    4:41.83   
  Aarhus Swim                   
                     
Nicoline Bredahl  2000      1:07.30  2:19.38  3:32.12    4:45.14   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Helena V. Ellling  2000      1:09.80  2:22.12  3:34.77    4:46.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Dianna Au  2000      1:11.01  2:24.46  3:36.17    4:46.65   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Frederikke Asfeldt  1999      1:10.61  2:24.92  3:39.16    4:51.88   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Amalie Müller Lindemann  1999      1:09.55  2:22.10  3:36.79    4:52.95   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Matilde Fuglsang  2000      1:09.10  2:23.56  3:39.53    4:54.28   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Mette Høgild Svane  2000      1:12.94  2:28.88  3:43.26    4:57.32   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Laura Davidsen Nielsen  2000      1:13.36  2:30.29  3:46.39    5:02.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
11  Nikoline Mathiesen  2000      1:12.17  2:29.12  3:47.29    5:04.01   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
12  Amalie Skov  1999      1:12.23  2:31.83  3:52.19    5:12.06   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Johannsen  2001      1:06.96  2:17.38  3:27.33    4:36.85   
  Aarhus Swim                   
                     
Ida Bøgh Hald  2001      1:06.61  2:17.94  3:30.79    4:42.20   
  Aarhus Swim                   
                     
Esther Flø  2001      1:09.65  2:23.12  3:36.02    4:46.79   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Charlotte Malberg  2002      1:09.59  2:24.02  3:38.63    4:51.63   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sascha Lausten  2002      1:11.10  2:25.48  3:38.47    4:52.09   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Pernille Koch Sinding  2002      1:10.15  2:24.99  3:39.68    4:52.77   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Victoria K. Jespersen  2001      1:09.15  2:24.70  3:42.00    4:59.62   
  Aarhus Swim                   
                     
Frederikke Kruse  2002      1:11.17  2:28.65  3:46.43    5:03.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Johanne S. Christiansen  2002      1:11.38  2:28.60  3:46.83    5:03.94   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
10  Nanna Bøgild Lundahl  2001      1:12.96  2:31.03  3:49.02    5:05.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Isabella Bach  2002      1:11.17  2:26.58  3:44.39    5:06.75   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Helene Marie Andersen  2001      1:13.74  2:32.65  3:50.02    5:07.53   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Anne Marie S. Hansen  2002      1:13.61  2:31.82  3:53.36    5:11.95   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
14  Vera Veronica Jervidalo  2001      1:17.43  2:40.23  4:02.59    5:23.51   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
15  Frederikke Suhnsen  2002      1:16.98  2:38.88  4:03.47    5:25.71   
  Herning Svømmeklub                   
                     
16  Sofie Bruun Boye  2001      1:16.64  2:42.46  4:06.09    5:27.72   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Anne Wenzell  2001      1:14.93  2:39.53  4:05.68    5:29.67   
  Herning Svømmeklub                   
                     
18  Julie B. Andersen  2002      1:18.37  2:42.49  4:06.98    5:30.68   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
19  Emma Gade  2002      1:17.52  2:42.80  4:09.62    5:34.37   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
20  Maja Brinkmann  2002      1:19.83  2:48.22  4:18.85    5:44.63   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
21  Sara Fiil Jensen  2002      1:20.41  2:52.87  4:23.27    5:51.24   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Houe Andersen  2003      1:11.68  2:27.80  3:44.97    5:03.32   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Cecilie Christiansen  2003      1:16.30  2:34.92  3:53.44    5:16.64   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Emma Fjordside Jensen  2003      1:16.30  2:40.41  4:03.91    5:25.61   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Josefine Heuer  2003      1:16.40  2:40.49  4:05.03    5:27.56   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Emma Lundorff Johannsen  2003      1:17.67  2:40.55  4:04.18    5:28.15   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Annika Hausgaard Godt  2003      1:17.31  2:42.90  4:08.55    5:31.70   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Katrine Mols  2003      1:18.56  2:44.06  4:10.91    5:34.24   
  Aarhus Swim                   
                     
Sarah Bundgaard  2003      1:17.00  2:42.67  4:08.84    5:34.48   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Martha Bjerg  2004      1:20.29  2:47.04  4:14.09    5:39.40   
  Aarhus Swim                   
                     
10  Sia Aagaard  2004      1:22.66  2:50.14  4:16.46    5:43.26   
  Aarhus Swim                   
                     
11  Alberte Skov Forsberg  2003      1:21.89  2:51.12  4:19.73    5:46.73   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
12  Line Frederiksen  2003      1:18.56  2:47.64  4:17.75    5:47.42   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
13  Veronica Brix  2003      1:19.31  2:46.99  4:16.63    5:48.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Mille Kjær Jensen  2004      1:19.71  2:48.60  4:16.90    5:48.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Cathrine Birkebæk  2004      1:23.71  2:54.34  4:23.62    5:49.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Anna Varming  2005      1:23.55  2:53.92  4:24.07    5:51.08   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Lærke Hemmer-Hansen  2004      1:24.93  2:55.56  4:26.38    5:54.87   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Thilde S. B. Pedersen  2004      1:25.92  2:58.65  4:32.35    6:03.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
19  Eva Hjort  2004      1:25.64  3:01.61  4:34.24    6:06.70   
  Aarhus Swim                   
                     
20  Josephine Larsen  2004      1:27.23  3:01.39  4:39.28    6:15.58   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
21  Clara Skrydstrup  2004      1:26.73  3:03.50  4:41.26    6:19.39   
  Aarhus Swim                   
                     
Clarissa Marie Lauritzen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 oktober 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner