2021-12-06   21:57:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang (DÅM-K gr. 1)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.00

Resultat Lb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM rgang 2016 (DM-K gr. 1)    Udskriftsdato  05 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Hovedstaden         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 februar 2016         
 
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    603  27.96        57.91   
  Slagelse Svmmeklub  58.03                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    596  28.58        58.14   
  Sigma Swim Birkerd  58.24                 
                     
Rasmus Udbye  2000    578  27.96        58.74   
  Horsens Svmmeklub  58.81                 
                     
Rasmus Nrfjand  2000    530  29.94        1:00.46   
  Holstebro Svmme Club  1:00.00                 
                     
Thomas Svane-From  2000    527  29.17        1:00.56   
  Herlev Svmning  1:00.86                 
                     
David Hjort  2000    518  28.93        1:00.91   
  Agfs Svmmeafdeling  1:00.05                 
                     
Anton Borg Hjort  2000    515  28.92        1:01.03   
  Lyseng IF  1:00.59                 
                     
Mads Witthft  2000    515  29.77        1:01.05   
  Kalundborg SK  1:00.84                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    514  29.61        1:01.07   
  Gentofte Svmme Klub  1:00.63                 
                     
10  Alfred August Grubert  2001    513  29.86        1:01.11   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:02.24                 
                     
11  Markus Kjeldsen  2000    509  29.83        1:01.26   
  Silkeborg Svmmeklub  1:01.22                 
                     
12  Filip Bkgaard  2000    505  29.40        1:01.45   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:02.36                 
                     
13  Thomas Frederiksen  2000    503  29.45        1:01.50   
  Odder Svmmeklub  1:01.32                 
                     
14  Frederik Hatting Petersen  2000    501  29.69        1:01.60   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:01.52                 
                     
15  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    493  30.36        1:01.92   
  Struer Svmmeklub  1:02.36                 
                     
16  Mads Raaby Jensen  2001    493  29.30        1:01.95   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:01.26                 
                     
17  Kristoffer Desmareth  2000    488  30.04        1:02.12   
  Ringe Svmme Klub  1:03.04                 
                     
18  Jonas M. Jrgensen  2001    488  30.14        1:02.13   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.61                 
                     
19  Frederik Riedel Lentz  2001    485  30.36        1:02.28   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:03.79                 
                     
20  Lucas Bruun Strbek  2001    481  30.66        1:02.45   
  Gentofte Svmme Klub  1:05.58                 
                     
21  Victor Bendix Beiter  2001    467  30.73        1:03.04   
  Herlev Svmning  1:04.36                 
                     
22  Lucas Alexander Meng  2000    463  30.79        1:03.22   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.36                 
                     
23  Jeppe Mathiassen  2000    461  30.46        1:03.32   
  Lyngby Svmmeklub  1:04.01                 
                     
24  Magnus Funder  2001    456  31.10        1:03.57   
  Vejle Svmmeklub Triton  1:04.38                 
                     
25  Luccas Dam Brenner  2001    453  31.38        1:03.68   
  Vallensbk IF Af 1939  1:04.92                 
                     
26  Mathias Vestergaard  2001    451  31.25        1:03.78   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:05.72                 
                     
27  Anders Vestergaard  2001    446  31.30        1:04.03   
  Aalborg Svmmeklub  1:05.10                 
                     
28  Andreas Bui  2000    444  30.33        1:04.15   
  O.S.L.F.  1:02.76                 
                     
29  Nicolaj Lth Andersen  2001    443  31.66        1:04.17   
  Horsens Svmmeklub  1:04.31                 
                     
30  Thor Nilsson Pedersen  2000    437  30.47        1:04.45   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:01.92                 
                     
31  Benjamin Peruchon  2001    436  31.44        1:04.54   
  Haderslev Svmme Klub  1:03.98                 
                     
32  Valdemar Kjrgaard  2001    432  31.26        1:04.70   
  Agfs Svmmeafdeling  1:04.67                 
                     
33  Matthias Hansen  2001    431  31.59        1:04.78   
  Korsr Sv & Livr. Klub  1:05.90                 
                     
34  Johan Nielsen  2001    428  31.74        1:04.94   
  Viborg Svmme Klub  1:06.94                 
                     
35  Anders Rasmussen  2001    426  31.35        1:05.01   
  Vejle Svmmeklub Triton  1:03.95                 
                     
36  Marius Nrgaard  2001    424  32.07        1:05.12   
  Hobro Svmmeklub  1:05.12                 
                     
37  Rasmus Hald  2001    421  31.59        1:05.25   
  Kolding SK  1:05.14                 
                     
38  Thomas Schiby  2001    417  32.43        1:05.50   
  Aalborg Svmmeklub  1:05.39                 
                     
39  Christoffer Weiss  2001    415  31.75        1:05.57   
  Gentofte Svmme Klub  1:07.47                 
                     
40  Villads Bomholt Larsen  2001    412  32.10        1:05.75   
  Helsingr Svmmeklub  1:05.80                 
                     
41  Jonas Hansen  2001    412  32.39        1:05.77   
  Korsr Sv & Livr. Klub  1:06.01                 
                     
42  Oliver Schiellerup  2000    409  32.16        1:05.91   
  Sigma Swim Birkerd  1:05.93                 
                     
43  Malthe Burgaard  2000    405  31.83        1:06.12   
  Odense Svmme Klub  1:05.48                 
                     
44  Christian Rasmussen  2000    401  31.99        1:06.36   
  O.S.L.F.  1:06.60                 
                     
45  Halfdan H. Mrch  2000    399  31.68        1:06.45   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.64                 
                     
46  Jakob Bjerre Eriksen  2000    395  32.16        1:06.69   
  Hillerd Svmmeklub  1:06.22                 
                     
47  Rasmus Danielsen  2001    394  32.10        1:06.72   
  Kge Svmmeklub  1:07.58                 
                     
48  Magnus Havemann  2000    394  32.72        1:06.74   
  Svmmeklubben Opnr  1:05.04                 
                     
49  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    389  32.45        1:06.99   
  Svmmeklubben Snderborg  1:07.52                 
                     
50  Mads Frydenholm  2001    380  32.58        1:07.53   
  Esbjerg Svmmeklub  1:08.45                 
                     
51  Lauge Bastian Maar  2001    378  32.57        1:07.63   
  Nstved IF  1:08.01                 
                     
52  Frederik Bornemann  2001    375  33.70        1:07.81   
  Sigma Swim Allerd  1:07.37                 
                     
53  Simon Juul Henriksen  2001    375  32.55        1:07.85   
  Odense Svmme Klub  1:06.44                 
                     
54  Oscar Fischer Kokholm  2000    374  33.12        1:07.90   
  Slagelse Svmmeklub  1:06.88                 
                     
55  Valdemar Solok  2001    373  33.50        1:07.95   
  Sllerd Svmmeklub  1:08.17                 
                     
56  Thor B. Hansen  2000    372  32.69        1:08.03   
  Kge Svmmeklub  1:06.33                 
                     
57  Lukas Jeppesen  2001    371  34.23        1:08.05   
  Errits Gymnastik Og IF  1:08.71                 
                     
58  Sren P. Rasmussen  2001    355  32.85        1:09.11   
  Aalborg Svmmeklub  1:08.85                 
                     
59  Jonathan P. Hedager  2001    349  33.94        1:09.48   
  Helsingr Svmmeklub  1:09.08                 
                     
60  Mark Wiskum  2001    326  34.86        1:11.05   
  Sllerd Svmmeklub  1:09.64                 
                     
61  Oliver Veile  2001    322  34.53        1:11.39   
  Durup IF  1:11.08                 
                     
Alexander Aslak Nrgaard  2000                Akut syg 
  Sllerd Svmmeklub  1:05.70                 
                     
Hans Mlbak Petersen  2001              DSQ  Over 15 m v/start 
  Greve Svmmeklub  1:02.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 februar 2016 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner