Resultater for SPARBANKSCUPEN
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2016 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 mars 2016 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.20 | 34.59 | |||||
2 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.88 | 35.62 | |||||
3 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.17 | 36.38 | |||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 18.19 | 36.51 | |||||
5 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.21 | 36.53 | |||||
6 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.00 | 36.63 | |||||
7 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 19.08 | 38.03 | |||||
8 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.58 | 39.26 | |||||
9 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.46 | 39.48 | |||||
10 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.45 | 39.79 | |||||
11 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 20.67 | 40.75 | |||||
12 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.66 | 41.02 | |||||
13 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 20.97 | 41.77 | |||||
14 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.37 | 41.83 | |||||
15 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 21.08 | 42.52 | |||||
16 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.19 | 42.61 | |||||
17 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 21.23 | 42.78 | |||||
18 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 21.26 | 42.86 | |||||
19 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.28 | 42.87 | |||||
20 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 21.69 | 43.02 | |||||
21 | Jenny Larsson | 2003 | Köpings Simsällskap | 21.67 | 43.55 | |||||
22 | Meja Söderman | 2004 | Märsta Simsällskap | 43.61 | 43.61 | |||||
23 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.13 | 43.95 | |||||
24 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.56 | 44.92 | |||||
25 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 22.44 | 45.17 | |||||
26 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 22.84 | 45.63 | |||||
27 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.41 | 45.78 | |||||
28 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.44 | 46.37 | |||||
29 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 23.08 | 46.58 | |||||
30 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 22.84 | 46.74 | |||||
31 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 54.50 | 54.50 | |||||
32 | Anastasija Lindström | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.02 | 56.21 | |||||
33 | Vanessa Norling | 2004 | Västerås Simsällskap | 27.42 | 56.60 | |||||
- | Klara Djurberg | 2003 | Gimo Simsällskap | DNF | ||||||
- | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Irma Håkansson | 2003 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 17.14 | 34.03 | |||||
2 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 18.32 | 37.10 | |||||
3 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 18.41 | 37.16 | |||||
4 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 19.18 | 38.69 | |||||
5 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 19.77 | 39.68 | |||||
6 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 19.58 | 39.88 | |||||
7 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 19.98 | 41.09 | |||||
8 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 21.31 | 41.98 | |||||
9 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.14 | 41.99 | |||||
10 | Maya Varley | 2001 | Norrtälje Simklubb | 22.17 | 44.91 | |||||
11 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 23.04 | 45.08 | |||||
12 | Ida Ahlberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.57 | 45.47 | |||||
13 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 23.28 | 46.60 | |||||
14 | Helena Elgqvist | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.80 | 47.73 | |||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 17.21 | 35.09 | |||||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 17.51 | 35.36 | |||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 18.66 | 35.83 | |||||
4 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.25 | 42.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 06 mars 2016 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:09 |