2019-10-18   08:15:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    751  28.84  59.66  1:30.82    2:01.84   
  Aalborg Svømmeklub  2:00.09                 
                     
Jackie Gade  1998    704  29.53  1:00.56  1:32.55    2:04.48   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.12                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    669  30.13  1:02.79  1:35.17    2:06.65   
  Nyborg Svømmeklub  2:05.13                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    659  30.00  1:02.86  1:35.47    2:07.26   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.40                 
                     
Iben Bak  2001    656  29.88  1:01.88  1:34.90    2:07.49   
  Nyborg Svømmeklub  2:06.76                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    638  30.74  1:03.73  1:36.56    2:08.67   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.40                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    634  29.81  1:01.83  1:35.27    2:08.89   
  Aalborg Svømmeklub  2:08.03                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    609  30.52  1:03.63  1:37.23    2:10.64   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.38                 
                     
Karoline Sørensen  2002    586  31.13  1:05.08  1:39.28    2:12.37   
  Thisted Svømmeklub  2:13.90                 
                     
10  Maria Bredal Larsen  2002    563  30.90  1:04.19  1:38.95    2:14.10   
  Nyborg Svømmeklub  2:16.60                 
                     
11  Anne Nielsen  1999    555  31.15  1:04.71  1:40.07    2:14.80   
  Aars Svømmeklub  2:13.63                 
                     
12  Liv Hingeberg  2001    447  33.02  1:08.77  1:46.22    2:24.83   
  Odder Svømmeklub  2:22.56                 
                     
13  Julie Tilsted  2001    357  33.58  1:12.37  1:53.92    2:36.07   
  Thisted Svømmeklub  2:50.28                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Stecher  2003    597  31.04  1:04.06  1:37.94    2:11.54   
  Aalborg Svømmeklub  2:17.85                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    569  31.97  1:06.50  1:40.67    2:13.61   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:19.44                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    565  30.78  1:04.65  1:39.59    2:13.97   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:16.08                 
                     
Lærke Høgsted  2003    555  31.02  1:04.90  1:39.74    2:14.78   
  Svømmeklubben S 68  2:18.25                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    522  32.15  1:07.24  1:42.89    2:17.52   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.59                 
                     
Louise Houe Andersen  2003    516  32.13  1:06.87  1:42.65    2:18.07   
  Viborg Svømme Klub  2:18.57                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    510  31.91  1:06.83  1:43.32    2:18.57   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:20.62                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    497  32.68  1:08.03  1:44.18    2:19.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.19                 
                     
Laura Fogh  2003    489  32.12  1:07.22  1:44.15    2:20.57   
  Aarhus Swim  2:22.40                 
                     
10  Svava Kj. Gregersen  2004    481  32.11  1:08.79  1:45.60    2:21.31   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:23.66                 
                     
11  Naya Høgholt Sejr  2003    479  32.63  1:08.29  1:44.91    2:21.52   
  Agfs Svømmeafdeling  2:23.80                 
                     
12  Sarah Bundgaard  2003    467  31.91  1:07.53  1:44.26    2:22.71   
  Viborg Svømme Klub  2:21.50                 
                     
13  Amalie Schou  2003    460  33.23  1:09.00  1:46.07    2:23.41   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:26.43                 
                     
14  Anna Toft Petersen  2004    453  33.68  1:10.49  1:47.42    2:24.24   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.27                 
                     
15  Matilde Iversen  2003    451  33.44  1:10.44  1:47.84    2:24.44   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.68                 
                     
16  Cecilie Hingebjerg  2004    428  33.96  1:10.82  1:48.97    2:26.91   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:24.01                 
                     
17  Thea Holm Thomsen  2003    426  34.47  1:12.60  1:50.85    2:27.21   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.47                 
                     
18  Laura Rønn Danielsen  2004    425  34.04  1:11.77  1:50.30    2:27.26   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.77                 
                     
19  Alberte Kempel Christense  2004    377  35.69  1:15.58  1:56.26    2:33.33   
  Swim Team Neptun  2:35.16                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    431  33.43  1:11.68  1:50.46    2:26.58   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:31.64                 
                     
Anna Varming  2005    414  33.38  1:11.26  1:49.28    2:28.58   
  Viborg Svømme Klub  2:33.57                 
                     
Malou Sejr  2005    361  34.20  1:13.33  1:54.40    2:35.51   
  Agfs Svømmeafdeling  2:35.74                 
                     
Louise Lie Thisted  2005    331  36.11  1:16.94  1:59.44    2:40.10   
  Aalborg Svømmeklub  2:45.09                 
                     
Jazmin Jensen  2005    319  34.51  1:15.14  1:58.87    2:42.12   
  Aalborg Svømmeklub  2:42.77                 
                     
Laura Vedel Larsen  2005    311  36.53  1:18.79  2:02.17    2:43.50   
  Swim Team Neptun  2:58.98                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    305  34.40  1:15.82  2:00.45    2:44.45   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:50.88                 
                     
Ida Hovmark  2005    301  36.03  1:19.09  2:04.47    2:45.19   
  Thisted Svømmeklub  2:54.46                 
                     
Silke Bruun Svensen  2005    279  37.49  1:20.74  2:06.29    2:49.48   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:55.57                 
                     
10  Laura G. Nedergaard  2005    230  40.33  1:26.39  2:14.61    3:00.77   
  Odder Svømmeklub  3:02.47                 
                     
11  Josefine Høgh  2005    199  44.21  1:35.40  2:26.61    3:09.49   
  Svømmeklubben S 68  3:15.60                 
                     
12  Signe Gade  2005    191  43.79  1:33.34  2:23.86    3:12.25   
  Svømmeklubben S 68  3:31.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jens Bach  1997    710  25.74  54.23  1:22.56    1:51.35   
  Aalborg Svømmeklub  1:52.89                 
                     
Magnus Fallesen  1998    637  26.93  55.82  1:25.09    1:55.46   
  Agfs Svømmeafdeling  1:52.64                 
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    576  28.14  58.72  1:29.09    1:59.40   
  Agfs Svømmeafdeling  2:00.07                 
                     
Magnus Yde  1996    561  27.35  57.07  1:28.58    2:00.42   
  Svømmeklubben S 68  2:01.56                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    558  28.68  59.33  1:30.18    2:00.66   
  Agfs Svømmeafdeling  2:02.92                 
                     
Marcus Brandborg  1997    552  27.49  57.97  1:29.35    2:01.13   
  Aalborg Svømmeklub  2:01.05                 
                     
Mads Møller  2000    540  27.35  57.93  1:29.85    2:01.96   
  Kalundborg SK  2:02.05                 
                     
Rune Nørgaard  2000    537  27.98  57.89  1:30.12    2:02.22   
  Aalborg Svømmeklub  2:06.84                 
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    474  29.34  1:01.23  1:34.24    2:07.38   
  Aars Svømmeklub  2:08.35                 
                     
10  Mads Alnor  2000    440  28.03  59.89  1:34.69    2:10.59   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:10.65                 
                     
11  Kasper Kjær  2000    420  30.73  1:04.82  1:39.24    2:12.60   
  H.G.F. Svømning  2:18.45                 
                     
12  Esben Røjkjær Rasmussen  2001    420  29.74  1:03.50  1:38.69    2:12.63   
  Swim Team Neptun  2:13.07                 
                     
13  Sebastian Møller Jürgense  2001    415  30.04  1:03.65  1:38.76    2:13.12   
  Odder Svømmeklub  2:10.96                 
                     
14  Tim Groen  2001    230  34.22  1:14.64  1:58.43    2:42.16   
  Aars Svømmeklub  2:47.04                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    590  27.63  57.42  1:27.77    1:58.45   
  Ikast Svømmeklub  2:00.30                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    563  28.20  58.22  1:29.20    2:00.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.53                 
                     
Andreas Blaaberg  2002    494  28.63  1:00.26  1:33.09    2:05.70   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:09.40                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    484  29.85  1:02.19  1:34.74    2:06.50   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:10.23                 
                     
Artúr Jegesi  2002    466  29.34  1:01.35  1:34.30    2:08.13   
  Agfs Svømmeafdeling  2:09.27                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002    450  29.97  1:02.89  1:36.45    2:09.65   
  Agfs Svømmeafdeling  2:15.16                 
                     
Mathias Knudsen  2003    431  29.75  1:02.22  1:36.31    2:11.55   
  Svømmeklubben Nord  2:11.50                 
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    427  29.77  1:02.31  1:36.75    2:11.92   
  Agfs Svømmeafdeling  2:11.96                 
                     
Emil Steenberg  2002    415  30.25  1:03.96  1:39.18    2:13.18   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:12.55                 
                     
10  Daniel Gallacher  2002    414  30.13  1:04.09  1:38.86    2:13.28   
  Aarhus Swim  2:12.70                 
                     
11  Casper Brinch  2002    413  30.86  1:05.52  1:39.62    2:13.34   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:16.00                 
                     
12  Oliver L Nelander  2002    378  30.97  1:05.60  1:41.18    2:17.40   
  Ikast Svømmeklub  2:18.14                 
                     
13  Mikkel Riis  2002    363  31.57  1:06.68  1:43.42    2:19.23   
  Viborg Svømme Klub  2:25.88                 
                     
14  Jonas Abildgaard  2003    184  38.76  1:24.32  2:08.87    2:54.44   
  Aabybro Idrætsforening  2:59.93                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004    381  30.31  1:05.54  1:41.31    2:16.96   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:25.59                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    341  31.76  1:08.53  1:46.68    2:22.12   
  Aarhus Swim  2:28.53                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    312  34.79  1:12.50  1:50.38    2:26.41   
  Odder Svømmeklub  2:31.92                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    312  33.33  1:10.73  1:49.09    2:26.47   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:35.13                 
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005    311  32.96  1:10.58  1:48.32    2:26.52   
  Odder Svømmeklub  2:31.03                 
                     
Sebastian Jørgensen  2005    310  32.33  1:09.78  1:49.06    2:26.67   
  Thisted Svømmeklub  2:37.51                 
                     
Lukas Hedegaard  2004    310  33.37  1:11.09  1:49.00    2:26.76   
  Viborg Svømme Klub  2:30.26                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    295  34.52  1:12.02  1:51.65    2:29.23   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:38.54                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    289  33.96  1:11.84  1:51.72    2:30.15   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:40.78                 
                     
10  Joost Rijkhoff  2004    287  34.69  1:13.40  1:52.38    2:30.57   
  Aalborg Svømmeklub  2:32.88                 
                     
11  Theis Nelander  2005    285  34.61  1:12.84  1:52.49    2:30.97   
  Ikast Svømmeklub  2:37.71                 
                     
12  Sebastian B Lehmann  2004    265  34.69  1:15.03  1:55.93    2:34.59   
  Aalborg Svømmeklub  2:41.61                 
                     
13  Søren Have  2004    263  32.73  1:11.49  1:53.11    2:34.92   
  Agfs Svømmeafdeling  2:41.58                 
                     
Ciano Kristensen  2004              DNS   
  Aarhus Swim  2:36.87                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  27 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella K. Sørensen  1994    669          29.35   
  Aalborg Svømmeklub  27.87                 
Karoline Sørensen  2002    534          31.63   
  Thisted Svømmeklub  30.73                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    505          32.22   
  Aalborg Svømmeklub  32.75                 
Ghita Kobbelgaard  1995    478          32.81   
  Aalborg Svømmeklub  31.86                 
Camilla Brøgger-Andersen  2002    472          32.95   
  Aalborg Svømmeklub  34.14                 
Johanne Marie Poulsen  2001    472          32.95   
  Aalborg Svømmeklub  32.02                 
Stefanie Brun Koch  2001    469          33.02   
  Aalborg Svømmeklub  32.95                 
Line Sloth Holm  2001    469          33.03   
  Aalborg Svømmeklub  32.10                 
Nicoline Kristiansen  2002    467          33.07   
  Agfs Svømmeafdeling  33.48                 
10  Nete Lund Madsen  2001    458          33.28   
  Aalborg Svømmeklub  33.31                 
11  Maria M. Porsmose  2000    450          33.49   
  Aalborg Svømmeklub  32.59                 
12  Lea Serup Schøn  2002    426          34.11   
  Aalborg Svømmeklub  34.53                 
13  Anette Poulsen  1999    422          34.22   
  Thisted Svømmeklub  32.86                 
14  Selma Bruun  2001    420          34.27   
  Agfs Svømmeafdeling  33.96                 
15  Emma Viborg Larsen  2001    416          34.37   
  Aabybro Idrætsforening  34.42                 
16  Lærke Juul Nielsen  2000    414          34.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.56                 
17  Anna Mathiasen  2000    413          34.46   
  Thisted Svømmeklub  34.61                 
18  Charlotte S. Jensen  2002    404          34.71   
  Svømmeklubben Nord  36.12                 
19  Mitzi D. Jensen  2002    397          34.90   
  Aalborg Svømmeklub  34.53                 
20  Freya Bloch Johnson  2000    396          34.94   
  Hobro Svømmeklub  34.06                 
21  Julie Frisch Hoff  2002    386          35.23   
  Hørsholm Svømmeforening  36.16                 
22  Cathrine Boe Andersen  2001    386          35.24   
  Aabybro Idrætsforening  37.22                 
23  Anne Nielsen  1999    382          35.35   
  Aars Svømmeklub  35.24                 
24  Sine Johansen  2000    380          35.43   
  Aalborg Svømmeklub  35.38                 
25  Lise Lindemann-Larsen  2002    374          35.62   
  Thisted Svømmeklub  35.02                 
26  Sofia Ingeberg  2002    365          35.90   
  Odder Svømmeklub  36.79                 
27  Randi Jørgensen  2002    340          36.77   
  Nyborg Svømmeklub  38.30                 
28  Sara Falch  2002    333          37.00   
  Aars Svømmeklub  36.52                 
29  Rebecca Haahr Pallesen  2000    333          37.02   
  Aalborg Svømmeklub  35.95                 
30  Smilla Bruun Christensen  2001    318          37.60   
  Agfs Svømmeafdeling  38.45                 
31  Emma A Andersen  2000    307          38.02   
  Aalborg Svømmeklub  32.67                 
32  Alberte Bloch Hansen  2002    301          38.28   
  Agfs Svømmeafdeling  39.42                 
33  Mette Krogstrup Madsen  2000    285          38.97   
  Aars Svømmeklub  41.47                 
34  Julie Heby Kanstrup  2002    283          39.08   
  Aabybro Idrætsforening  42.87                 
35  Mia Sommer Johansen  2002    281          39.18   
  Swim Team Neptun  39.16                 
36  Katrine Munch Sørensen  2001    276          39.42   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  39.96                 
37  Iben Kjær Bengtson  2002    228          41.96   
  Aalborg Svømmeklub  41.16                 
38  Mirantee Brimstrond  2000    204          43.54   
  Stidsholt IF  42.00                 
39  Caroline T.b. Johansen  1999    190          44.62   
  HOG-Hinnerup  42.00                 
40  Ida Sabroe  2002    177          45.67   
  Odder Svømmeklub  47.87                 
Katrine Egenæs  2000              DNS   
  Dragsholm Svømmeklub  42.21                 
Julie Kappel Petersen  2002              DSQ  sv. på mave 20m 
  Thisted Svømmeklub  34.11                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rebecca E. Jakobsen  2003    505          32.23   
  Viborg Svømme Klub  33.32                 
Mille Kjær Jensen  2004    501          32.30   
  Aarhus Swim  33.08                 
Ida S Olesen  2003    495          32.43   
  Aalborg Svømmeklub  32.47                 
Sofie Trekær Klausen  2003    468          33.04   
  Brædstrup Svømmeklub  34.82                 
Esther Else Grubert  2003    445          33.61   
  Gladsaxe Idræts Forening  34.46                 
Elena Westmark Holm  2003    431          33.96   
  Hørsholm Svømmeforening  37.60                 
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    431          33.98   
  Vejle Svømmeklub Triton  34.59                 
Selma Pruzljanin  2003    431          33.98   
  Thisted Svømmeklub  35.46                 
Cecilie Lauridsen  2003    425          34.13   
  Odder Svømmeklub  35.01                 
10  Sarah Carugati  2004    421          34.25   
  Agfs Svømmeafdeling  35.35                 
11  Marlene Reitan  2003    420          34.27   
  Agfs Svømmeafdeling  35.29                 
12  Kathrine Bech Nielsen  2004    401          34.81   
  Odder Svømmeklub  35.08                 
13  Emilie Wolf Sørensen  2003    399          34.84   
  Aarhus Swim  35.02                 
14  Mathilde Wisborg Fog  2003    394          34.99   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.70                 
15  Lærke Asmussen  2003    383          35.34   
  Svømmeklubben S 68  34.72                 
16  Josefine Heuer  2003    380          35.42   
  Viborg Svømme Klub  36.31                 
17  Mia Hvarre  2004    365          35.89   
  Vejle Svømmeklub Triton  35.91                 
18  Laura Marie Dige  2004    363          35.98   
  Aarhus Swim  37.56                 
19  Astrid Hassing  2004    339          36.79   
  Svømmeklubben Nord  37.82                 
20  Cathrine Birkebæk  2004    338          36.83   
  Agfs Svømmeafdeling  38.11                 
21  Marie Egeskjold Bruun  2003    336          36.90   
  Vejle Svømmeklub Triton  39.14                 
22  Katrine Mols  2003    334          36.98   
  Aarhus Swim  36.00                 
23  Anne-Sophie Andersen  2004    322          37.44   
  Svømmeklubben Nord  42.58                 
24  Sia Aagaard  2004    321          37.49   
  Aarhus Swim  39.60                 
25  Mathilde Tilsted Hansen  2003    311          37.85   
  Aarhus Swim  42.29                 
26  Caroline Lysgaard  2003    311          37.87   
  Aarhus Swim  45.87                 
27  Clara Skrydstrup  2004    310          37.89   
  Aarhus Swim  36.24                 
27  Helga Bak  2004    310          37.89   
  Nyborg Svømmeklub  39.28                 
29  Anna Christine Pedersen  2003    306          38.07   
  Aalborg Svømmeklub                   
30  Lea Kjær Kristensen  2004    306          38.08   
  Viborg Svømme Klub  40.12                 
30  Victoria Bjerre  2003    306          38.08   
  Aabybro Idrætsforening  42.27                 
32  Alberthe Skovborg Hansen  2004    302          38.25   
  Viborg Svømme Klub  37.34                 
33  Pernille Christensen  2003    298          38.40   
  Svømmeklubben S 68  40.18                 
34  Emilie Johanna Bülow  2003    295          38.52   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
35  Amalie Brammer Kærgaard  2004    295          38.55   
  Gladsaxe Idræts Forening  41.16                 
36  Maria Dyrhauge Winther  2004    294          38.60   
  Odder Svømmeklub  39.64                 
37  Matilde Dalgaard Lauridse  2003    293          38.61   
  Odder Svømmeklub  40.40                 
38  Victoria Husted Volden  2003    288          38.83   
  Hørsholm Svømmeforening  43.91                 
39  Mille Winther  2003    288          38.85   
  Svømmeklubben S 68  39.53                 
40  Maja M S Sørensen  2004    284          39.01   
  Aalborg Svømmeklub  38.68                 
41  Josephine Larsen  2004    279          39.24   
  Viborg Svømme Klub  42.13                 
42  Mathilde Møller  2004    279          39.27   
  Swim Team Neptun                   
43  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004    269          39.74   
  Agfs Svømmeafdeling  41.52                 
44  Julie Jensen  2003    260          40.19   
  Odder Svømmeklub  41.39                 
45  Sille Lindberg  2003    238          41.40   
  Aabybro Idrætsforening  45.02                 
46  Sofie Kaysen  2004    237          41.47   
  Nyborg Svømmeklub  41.74                 
47  Zille Haarh Svendsen  2004    236          41.49   
  Aalborg Svømmeklub  42.44                 
48  Laura Ildal Djørup  2004    231          41.81   
  Aalborg Svømmeklub  44.53                 
49  Emma Jensen  2003    227          42.02   
  Svømmeklubben S 68  44.47                 
50  Louise Høeg  2003    222          42.36   
  Aalborg Svømmeklub  44.24                 
51  Katrine Skyt Nielsen  2003    221          42.43   
  Odder Svømmeklub  43.09                 
52  Maria Aakmann Andersen  2004    214          42.91   
  Viborg Svømme Klub  45.06                 
53  Laura Kjørtsholtsen  2004    211          43.10   
  Gladsaxe Idræts Forening  43.90                 
54  Ida Kristensen  2004    204          43.58   
  Thisted Svømmeklub  45.69                 
55  Freja S. Falkenstrøm  2004    200          43.87   
  Nyborg Svømmeklub  43.91                 
56  Sille Mortensen  2004    199          43.92   
  Viborg Svømme Klub  43.43                 
57  Freja Jungersen Nielsen  2004    194          44.34   
  Viborg Svømme Klub  51.02                 
58  Sofie Skovgaard Sørensen  2004    186          44.93   
  Odder Svømmeklub  47.99                 
59  Kathrine Nonbye  2004    142          49.18   
  Odder Svømmeklub  51.17                 
60  Nanna Ballisager Hansen  2003    131          50.52   
  Brædstrup Svømmeklub  55.43                 
61  Leonora Holst Jensen  2004    128          50.87   
  Odder Svømmeklub  54.83                 
62  Sofie Søe Møhlenberg  2004    101          55.11   
  Brønderslev SK08  57.81                 
Frida Saks Justesen  2004              DNS   
  Aarhus Swim  42.88                 
Martha Bjerg  2004              DNS   
  Aarhus Swim  37.98                 
Sarah Larsen  2004              DNS   
  Aarhus Swim  38.31                 
Sophia Bøttger  2004              DSQ  ej fortsat bev. 25 m 
  Gladsaxe Idræts Forening  35.93                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    353          36.32   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  36.12                 
Anna Varming  2005    323          37.39   
  Viborg Svømme Klub  35.42                 
Kristine Vestergaard  2005    289          38.80   
  Brønderslev SK08  41.97                 
Louise Sunesen  2005    288          38.83   
  Viborg Svømme Klub  39.13                 
Emilie Moberg  2005    281          39.16   
  Vejle Svømmeklub Triton  39.93                 
Mathilde Bager  2005    258          40.31   
  Aalborg Svømmeklub  41.39                 
Cecilie Nørgaard Frost  2005    243          41.11   
  Aalborg Svømmeklub  42.45                 
Karoline Iversen  2005    235          41.56   
  Aalborg Svømmeklub  42.05                 
Mie Asmussen  2005    230          41.85   
  Svømmeklubben S 68  43.60                 
10  Caden Halle  2005    198          44.04   
  Odder Svømmeklub  48.87                 
11  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    195          44.21   
  Agfs Svømmeafdeling  51.80                 
12  Karoline Hansfort  2006    167          46.58   
  Agfs Svømmeafdeling  51.48                 
13  Freya Worm  2006    161          47.09   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  47.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  27 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  27 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella K. Sørensen  1994    708          28.80   
  Aalborg Svømmeklub  27.87                 
Karoline Sørensen  2002    560          31.13   
  Thisted Svømmeklub  30.73                 
Stefanie Brun Koch  2001    490          32.54   
  Aalborg Svømmeklub  32.95                 
Camilla Brøgger-Andersen  2002    479          32.80   
  Aalborg Svømmeklub  34.14                 
Ghita Kobbelgaard  1995    477          32.85   
  Aalborg Svømmeklub  31.86                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    472          32.95   
  Aalborg Svømmeklub  32.75                 
Johanne Marie Poulsen  2001              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  32.02                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rebecca E. Jakobsen  2003    503          32.27   
  Viborg Svømme Klub  33.32                 
Ida S Olesen  2003    491          32.53   
  Aalborg Svømmeklub  32.47                 
Sofie Trekær Klausen  2003    479          32.79   
  Brædstrup Svømmeklub  34.82                 
Esther Else Grubert  2003    471          32.98   
  Gladsaxe Idræts Forening  34.46                 
Mille Kjær Jensen  2004    467          33.08   
  Aarhus Swim  33.08                 
Selma Pruzljanin  2003    453          33.40   
  Thisted Svømmeklub  35.46                 
Elena Westmark Holm  2003              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  37.60                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    373          35.63   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  36.12                 
Anna Varming  2005    358          36.13   
  Viborg Svømme Klub  35.42                 
Kristine Vestergaard  2005    305          38.13   
  Brønderslev SK08  41.97                 
Emilie Moberg  2005    295          38.52   
  Vejle Svømmeklub Triton  39.93                 
Louise Sunesen  2005    285          38.98   
  Viborg Svømme Klub  39.13                 
Mathilde Bager  2005    261          40.13   
  Aalborg Svømmeklub  41.39                 
Cecilie Nørgaard Frost  2005    242          41.15   
  Aalborg Svømmeklub  42.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  27 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Strandberg  1994    586          26.55  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  25.61                 
Magnus Fallesen  1998    569          26.80   
  Agfs Svømmeafdeling  28.22                 
Lasse Dall  1997    553          27.07   
  Odder Svømmeklub  26.43                 
Anders L. Mogensen  1996    501          27.97   
  Agfs Svømmeafdeling  27.11                 
David Hjort  2000    491          28.16   
  Agfs Svømmeafdeling  27.86                 
Johan Markus Mowinckel  1995    486          28.25   
  Aalborg Svømmeklub  27.01                 
Marius Nørgaard  2001    435          29.31   
  Aalborg Svømmeklub  28.85                 
Thomas Schiby  2001    404          30.05   
  Aalborg Svømmeklub  30.10                 
Anders Vestergaard  2001    392          30.34   
  Aalborg Svømmeklub  29.07                 
10  Emil Viltoft Andersen  2000    374          30.83   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  32.21                 
11  Nikolaj J. Jørgensen  1998    371          30.92   
  Aalborg Svømmeklub  30.43                 
12  Andreas M. Porsmose  1998    348          31.58   
  Aalborg Svømmeklub  30.34                 
13  Nicolai Andersen  1998    334          32.00   
  Nyborg Svømmeklub  33.93                 
14  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    334          32.01   
  Aalborg Svømmeklub  32.30                 
15  Anton Kirkegaard Olesen  2000    329          32.16   
  Viborg Svømme Klub  34.61                 
16  Niklas T. Kristiansen  2000    327          32.23   
  Aalborg Svømmeklub  33.02                 
17  Daniel Vang Kleist  2000    324          32.33   
  Svømmeklubben Nord  32.78                 
18  Scott Stegenborg  2000    318          32.55   
  Aalborg Svømmeklub  33.11                 
19  Martin Vennick Haugbølle  2001    308          32.90   
  Hørsholm Svømmeforening  34.25                 
20  Magnus V. Ancker  2001    306          32.97   
  Agfs Svømmeafdeling  34.77                 
21  Alexander Korsager Elkjær  2001    302          33.10   
  Aarhus Swim  32.87                 
22  Kristian Berthelsen  1999    297          33.27   
  Aabybro Idrætsforening  33.10                 
23  Per Jensen  1995    288          33.62   
  Odder Svømmeklub  33.55                 
24  Simon Andersen  2000    286          33.72   
  Aabybro Idrætsforening  33.61                 
25  Carl M Gadegaard  2001    277          34.06   
  Nyborg Svømmeklub  34.46                 
26  Nicklas Pedersen  2001    268          34.46   
  Aalborg Svømmeklub  33.98                 
27  Casper Krohn  2001    257          34.92   
  Agfs Svømmeafdeling  34.71                 
28  Kasper Kjær  2000    257          34.94   
  H.G.F. Svømning                   
29  Rasmus Pedersen  2000    249          35.30   
  Hobro Svømmeklub  36.24                 
30  Amin Nedergaard  2001    236          35.94   
  Svømmeklubben S 68  36.91                 
31  Victor Borgen Elvensø  2001    220          36.77   
  Aabybro Idrætsforening  35.34                 
32  Anders Mikkelsen  2001    181          39.28   
  Aabybro Idrætsforening  41.80                 
33  Rasmus Grøn  1999    143          42.49   
  Aabybro Idrætsforening  41.78                 
Lasse Harde  1998              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  29.44                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    454          28.91   
  Thisted Svømmeklub  29.08                 
Thor Brunsgaard  2003    366          31.04   
  Swim Team Neptun  31.15                 
Thor G. Nedergaard  2002    352          31.45   
  Odder Svømmeklub  30.80                 
Wilfred Hove Lasthein  2002    348          31.57   
  Aarhus Swim  30.84                 
Kristian B. Rasmussen  2003    347          31.61   
  Svømmeklubben S 68  31.32                 
Artúr Jegesi  2002    346          31.65   
  Agfs Svømmeafdeling  31.22                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    338          31.88   
  Agfs Svømmeafdeling  32.77                 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    316          32.61   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mikkel Juul Pedersen  2002    314          32.66   
  Svømmeklubben Nord  33.23                 
10  Christian Ottosen  2002    301          33.13   
  Agfs Svømmeafdeling  34.41                 
11  Marcus Hiort  2003    298          33.25   
  Gladsaxe Idræts Forening  32.72                 
12  Daniel Østerballe  2003    289          33.58   
  Viborg Svømme Klub  33.70                 
13  Malte Egholm Brøns  2003    289          33.59   
  Hørsholm Svømmeforening  34.79                 
14  Magnus T. M. Jensen  2002    286          33.71   
  Vejle Svømmeklub Triton  34.51                 
15  Kasper Johnsen  2003    279          33.99   
  Odder Svømmeklub  32.43                 
16  Alexander L. Bjørn  2003    276          34.11   
  Ikast Svømmeklub  33.85                 
17  Joachim Hedegaard Nielsen  2002    276          34.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.93                 
18  Daniel Damsbo  2003    268          34.43   
  Vejle Svømmeklub Triton  34.78                 
19  Mathias M. Nielsen  2002    258          34.89   
  Ikast Svømmeklub  35.20                 
20  Christoffer Hove  2002    256          34.97   
  Hørsholm Svømmeforening  37.62                 
21  Emil Steenberg  2002    246          35.42   
  Gladsaxe Idræts Forening  34.09                 
22  Niklas Højbjerg  2003    244          35.54   
  Svømmeklubben S 68  39.43                 
23  Anders Elsborg  2003    243          35.57   
  Viborg Svømme Klub  40.91                 
24  August Ancker  2003    232          36.13   
  Agfs Svømmeafdeling  36.31                 
25  Andreas Pedersen  2003    226          36.45   
  Nyborg Svømmeklub  37.94                 
26  Nicholas Bundgaard  2002    222          36.68   
  Odder Svømmeklub  36.68                 
27  Sune Schaarup  2003    216          37.00   
  Vejle Svømmeklub Triton  37.19                 
28  Oliver Pedersen  2003    214          37.12   
  Aalborg Svømmeklub  37.98                 
29  Christoffer B. Lauridsen  2002    201          37.90   
  Aars Svømmeklub  39.36                 
30  Rasmus Rank Nørgaard  2003    197          38.16   
  Aabybro Idrætsforening  39.57                 
31  Marcus Elkjær Samson  2003    194          38.37   
  Hørsholm Svømmeforening  39.67                 
32  Malthe Theisen  2003    190          38.63   
  Ikast Svømmeklub  39.06                 
33  Jacob Emil Jeppesen  2003    184          39.02   
  Aarhus Swim  37.91                 
34  Andreas Strøm Hansen  2002    177          39.57   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  41.71                 
35  Sander van der Pool  2002    174          39.80   
  Aalborg Svømmeklub  39.91                 
36  Viktor Nørrevang  2003    171          39.97   
  Odder Svømmeklub  44.39                 
37  Oscar Frejwald Christians  2003    155          41.30   
  Gladsaxe Idræts Forening  44.19                 
38  Frederik P Justesen  2003    152          41.62   
  Aalborg Svømmeklub  42.56                 
39  Markus Vang Kleist  2003    150          41.78   
  Svømmeklubben Nord  44.05                 
40  Anders Kammer Riis  2003    143          42.46   
  Odder Svømmeklub  51.17                 
41  Kevin Alejandro Torres  2002    140          42.78   
  Svømmeklubben Nord  49.36                 
Anton Gold  2002              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub  45.93                 
Tobias Vestby Jensen  2003              DNS   
  Aars Svømmeklub  43.30                 
Anders Olesen  2003              DSQ  sv. på maven 20 m 
  Vejle Svømmeklub Triton  41.13                 
Filip Bruhn  2003              DSQ  om på maven 20m 
  Hørsholm Svømmeforening  34.56                 
Kim Doan Nguyen  2003              DSQ  sv. på maven 20 m 
  Vejle Svømmeklub Triton  38.48                 
Nikolaj Petlin Kock  2002              DSQ  maveliggende 20 m 
  Agfs Svømmeafdeling  32.43                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    336          31.94   
  Viborg Svømme Klub  33.44                 
Jonas Lykke Sandison  2004    268          34.46   
  Nyborg Svømmeklub  35.77                 
Oscar Pedersen  2004    251          35.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.07                 
Sebastian Jacobsen  2004    239          35.76   
  Aalborg Svømmeklub  35.94                 
Viktor Lei Lamberg  2004    236          35.92   
  Aarhus Swim  38.26                 
Sebastian Hviid Larsen  2004    234          36.04   
  Hørsholm Svømmeforening  36.77                 
Simon Kutsko Jensen  2004    230          36.25   
  Aalborg Svømmeklub  39.59                 
Casper Johannesen  2004    227          36.39   
  Aalborg Svømmeklub  36.96                 
Lucas Rosenborg  2004    221          36.74   
  Aarhus Swim  37.15                 
10  Andreas Weis Kallesøe  2004    219          36.86   
  Viborg Svømme Klub  40.85                 
11  Gustav Hoxer  2005    210          37.37   
  Thisted Svømmeklub  41.18                 
12  Per Odrich  2006    206          37.62   
  Swim Team Neptun  36.35                 
13  Nikolaj Fallenkamp  2004    203          37.79   
  Gladsaxe Idræts Forening  40.20                 
14  Kristian Kjær  2005    196          38.23   
  Thisted Svømmeklub  40.01                 
15  Tobias Nielsen  2004    185          38.96   
  Odder Svømmeklub  38.42                 
16  Søren Wandall Ohlsen  2004    171          40.00   
  Gladsaxe Idræts Forening  41.79                 
17  Mikkel Pedersen  2004    163          40.67   
  Aalborg Svømmeklub  42.17                 
18  William Leth  2004    158          41.05   
  Gladsaxe Idræts Forening  43.19                 
19  Valdemar Degn  2004    135          43.31   
  Odder Svømmeklub  46.42                 
20  Frederik D. Liboriussen  2004    133          43.44   
  Viborg Svømme Klub  46.20                 
21  Kris Jensen  2004    133          43.45   
  Aars Svømmeklub  43.00                 
22  Philip Vesterby  2005    132          43.59   
  Thisted Svømmeklub  42.29                 
23  Anton Hvistendahl Fabel  2004    128          43.99   
  Gladsaxe Idræts Forening  42.42                 
24  Elmer Oosterhof  2005    111          46.20   
  Aars Svømmeklub  49.04                 
25  Thor Bruun Bisgaard  2005    107          46.74   
  Agfs Svømmeafdeling  46.75                 
26  Nikolaj Jensen  2004    98          48.12   
  Aars Svømmeklub  51.86                 
27  Simon Kruse Holm  2004    92          49.09   
  Odder Svømmeklub  49.45                 
Marcus Albæk  2004              DSQ  ej fortsat bev. 25m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  41.21                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  27 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    625          25.98   
  Odder Svømmeklub  26.43                 
Magnus Fallesen  1998    556          27.01   
  Agfs Svømmeafdeling  28.22                 
Johan Markus Mowinckel  1995    509          27.82   
  Aalborg Svømmeklub  27.01                 
Anders L. Mogensen  1996    500          27.99   
  Agfs Svømmeafdeling  27.11                 
David Hjort  2000    496          28.07   
  Agfs Svømmeafdeling  27.86                 
Marius Nørgaard  2001    439          29.22   
  Aalborg Svømmeklub  28.85                 
Thomas Schiby  2001    419          29.69   
  Aalborg Svømmeklub  30.10                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    467          28.63   
  Thisted Svømmeklub  29.08                 
Thor Brunsgaard  2003    386          30.50   
  Swim Team Neptun  31.15                 
Thor G. Nedergaard  2002    359          31.24   
  Odder Svømmeklub  30.80                 
Wilfred Hove Lasthein  2002    356          31.34   
  Aarhus Swim  30.84                 
Artúr Jegesi  2002    355          31.36   
  Agfs Svømmeafdeling  31.22                 
Kristian B. Rasmussen  2003    339          31.84   
  Svømmeklubben S 68  31.32                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    324          32.33   
  Agfs Svømmeafdeling  32.77                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    329          32.16   
  Viborg Svømme Klub  33.44                 
Jonas Lykke Sandison  2004    265          34.59   
  Nyborg Svømmeklub  35.77                 
Sebastian Jacobsen  2004    256          34.98   
  Aalborg Svømmeklub  35.94                 
Oscar Pedersen  2004    256          34.99   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.07                 
Viktor Lei Lamberg  2004    219          36.83   
  Aarhus Swim  38.26                 
Simon Kutsko Jensen  2004    213          37.15   
  Aalborg Svømmeklub  39.59                 
Sebastian Hviid Larsen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  36.77                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  27 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:10 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigrid Lei Lamberg  2002    595  35.43        1:14.12   
  Aarhus Swim  1:16.37                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    594  35.47        1:14.15   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.92                 
                     
Ghita Kobbelgaard  1995    592  35.95        1:14.25   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.53                 
                     
Lisa Schøn  1999    565  35.33        1:15.43   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.68                 
                     
Line Gertz  2001    525  36.40        1:17.29   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.40                 
                     
Elisabeth Sølvkjær  2002    514  37.23        1:17.80  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  1:18.72                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    481  38.07        1:19.54   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.37                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    481  37.97        1:19.56   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.78                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    480  37.70        1:19.59   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.38                 
                     
Maria Rye  2001    480  37.60        1:19.59   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:17.97                 
                     
11  Mette Baack  2000    471  37.54        1:20.14   
  Agfs Svømmeafdeling  1:20.45                 
                     
12  Mille Moeslund Lausen  2002    462  38.87        1:20.62   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.91                 
                     
13  Mette Dyrhauge Winther  1998    456  38.52        1:21.01   
  Odder Svømmeklub  1:17.92                 
                     
14  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    455  38.27        1:21.07   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.26                 
                     
15  Josefine Bladt Wichmann  2000    447  38.85        1:21.53   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.84                 
                     
16  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    437  39.24        1:22.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:25.23                 
                     
17  Thea Søe Bach  2002    437  39.04        1:22.17   
  Thisted Svømmeklub  1:29.02                 
                     
18  Kathrin B. Poulsen  2000    429  39.13        1:22.67   
  Aars Svømmeklub  1:18.96                 
                     
19  Marina Nissen Jakobsen  2000    427  38.32        1:22.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:19.29                 
                     
20  Maja Meinert  2001    414  39.22        1:23.64   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.12                 
                     
21  Caroline Christensen  1999    412  39.63        1:23.78   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:21.35                 
                     
22  Caroline Meyer  2002    388  40.28        1:25.49   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.60                 
                     
23  Helena M. S. Sørensen  2001    380  40.02        1:26.05   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.30                 
                     
24  Lærke Juul Nielsen  2000    372  40.65        1:26.68   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:35.54                 
                     
25  Karoline Nielsen  1997    371  41.56        1:26.75   
  Svømmeklubben Nord  1:27.63                 
                     
26  Amalie Falk Byrgesen  1999    362  41.64        1:27.47   
  Aalborg Svømmeklub  1:31.43                 
                     
27  Lærke Als  2002    333  42.57        1:29.91   
  Svømmeklubben Nord  1:32.44                 
                     
28  Sofie Nielsen  2001    319  44.29        1:31.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:43.14                 
                     
29  Astrid Crone Jespersen  2002    316  42.73        1:31.50   
  Aarhus Swim  1:33.02                 
                     
30  Emma Rose Treney  2002    312  43.23        1:31.92   
  Aabybro Idrætsforening  1:28.91                 
                     
31  Maja Volke  2002    309  44.18        1:32.17   
  Swim Team Neptun  1:30.34                 
                     
32  Emma Oline Gadegaard  2002    293  45.06        1:33.80   
  Svømmeklubben S 68  1:38.03                 
                     
33  Lærke Meyer  2000    292  43.67        1:33.94   
  Ikast Svømmeklub  1:29.80                 
                     
34  Gro Sørensen  2002    277  44.39        1:35.58   
  Aarhus Swim  1:36.77                 
                     
35  Iben Kjær Bengtson  2002    256  46.48        1:38.14   
  Aalborg Svømmeklub  1:39.61                 
                     
Mia Sommer Johansen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Neptun  1:34.50                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    584  35.96        1:14.60   
  Aarhus Swim  1:15.23                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    524  36.62        1:17.32   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:18.67                 
                     
Louise Sjørup Jensen  2003    491  38.04        1:19.03   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:21.23                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    468  38.73        1:20.29   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.39                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    451  39.34        1:21.29   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.09                 
                     
Nicoline Dyrman  2004    442  38.45        1:21.85   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:25.35                 
                     
Cathrine Birkebæk  2004    427  39.47        1:22.79   
  Agfs Svømmeafdeling  1:24.48                 
                     
Astrid Thimmer  2003    423  39.28        1:23.03   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.34                 
                     
Emma Stecher  2003    419  39.19        1:23.31   
  Aalborg Svømmeklub  1:20.29                 
                     
10  Eva Hjort  2004    416  39.27        1:23.51   
  Aarhus Swim  1:27.19                 
                     
11  Barbara Ammentorp  2003    405  40.61        1:24.26   
  Nyborg Svømmeklub  1:29.87                 
                     
12  Caroline Lysgaard  2003    404  40.14        1:24.35   
  Aarhus Swim  1:23.99                 
                     
13  Agnes Bojsen Jensen  2004    382  41.76        1:25.88   
  Aarhus Swim  1:30.54                 
                     
14  Freja Romanski  2003    377  40.07        1:26.31   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:26.38                 
                     
15  Nikoline V Gallop  2003    375  41.50        1:26.42   
  Aalborg Svømmeklub  1:30.68                 
                     
16  Naya Høgholt Sejr  2003    373  40.37        1:26.63   
  Agfs Svømmeafdeling  1:26.51                 
                     
17  Matilde Iversen  2003    372  41.34        1:26.64   
  Aalborg Svømmeklub  1:29.18                 
                     
18  Sara Bundgaard  2003    368  42.08        1:27.01   
  Svømmeklubben S 68  1:28.83                 
                     
19  Ane Kirstine Granild  2004    366  41.71        1:27.15   
  Agfs Svømmeafdeling  1:27.55                 
                     
20  Laura Marie Dige  2004    366  41.28        1:27.16   
  Aarhus Swim  1:27.57                 
                     
21  Maria Østergaard Nielsen  2004    354  40.83        1:28.15   
  Viborg Svømme Klub  1:37.36                 
                     
22  Ida Troldborg  2003    349  42.03        1:28.49   
  Aabybro Idrætsforening  1:27.23                 
                     
23  Mille Winther  2003    322  44.16        1:30.95   
  Svømmeklubben S 68  1:33.59                 
                     
24  Camilla Tommerup Sørensen  2003    321  43.26        1:31.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:32.36                 
                     
25  Mathilde Møller  2004    317  42.51        1:31.41   
  Swim Team Neptun  1:30.35                 
                     
26  Cecilie Hingebjerg  2004    315  42.90        1:31.61   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:31.97                 
                     
27  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    314  42.13        1:31.73   
  Swim Team Neptun  1:41.07                 
                     
28  Freja Friborg  2004    304  43.63        1:32.68   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:36.26                 
                     
29  Mia Hvarre  2004    303  44.39        1:32.84   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:34.88                 
                     
30  Veronica Brix  2003    292  44.76        1:33.98   
  Agfs Svømmeafdeling  1:36.38                 
                     
31  Kristine Kipper Pedersen  2004    291  44.52        1:34.04   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.69                 
                     
32  Malena Pind Therkildsen  2004    284  45.54        1:34.80   
  Viborg Svømme Klub  1:42.74                 
                     
33  Emma Jensen  2003    282  45.38        1:34.99   
  Svømmeklubben S 68  1:38.22                 
                     
34  Selma Skipper  2004    267  45.94        1:36.81   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
35  Marie Jæger  2003    266  45.30        1:36.95   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:41.06                 
                     
36  Line Mygdam  2003    258  47.30        1:37.85   
  Brønderslev SK08  1:41.19                 
                     
37  Marlene Reitan  2003    255  46.77        1:38.28   
  Agfs Svømmeafdeling  1:38.49                 
                     
38  Maja M S Sørensen  2004    251  46.93        1:38.83   
  Aalborg Svømmeklub  1:46.77                 
                     
39  Louise Høeg  2003    246  47.63        1:39.43   
  Aalborg Svømmeklub  1:40.86                 
                     
40  Sille Mortensen  2004    241  47.31        1:40.17   
  Viborg Svømme Klub  1:44.08                 
                     
41  Maria Aakmann Andersen  2004    216  49.64        1:43.83   
  Viborg Svømme Klub  1:47.64                 
                     
42  Ida Jul Christensen  2004    211  49.51        1:44.65   
  Thisted Svømmeklub  1:49.52                 
                     
43  Sofie Kaysen  2004    170  54.12        1:52.38   
  Nyborg Svømmeklub  1:56.47                 
                     
44  Nanna Ballisager Hansen  2003    167  52.99        1:53.16   
  Brædstrup Svømmeklub  1:55.57                 
                     
45  Sofie Søe Møhlenberg  2004    137  56.22        2:00.91   
  Brønderslev SK08                   
                     
Frida Saks Justesen  2004              DNS   
  Aarhus Swim  1:43.47                 
                     
Rikke Struntze Sørensen  2003              DNS   
  Viborg Svømme Klub  1:42.77                 
                     
Sarah Larsen  2004              DNS   
  Aarhus Swim  1:28.87                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luna Christensen  2005    383  40.99        1:25.80   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:30.63                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    339  41.76        1:29.40   
  Svømmeklubben S 68  1:27.82                 
                     
Josefine Staudt  2005    318  43.76        1:31.30   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:39.69                 
                     
Ida Hovmark  2005    295  44.78        1:33.59   
  Thisted Svømmeklub  1:35.99                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    287  44.63        1:34.49   
  Brønderslev SK08  1:39.34                 
                     
Weronika L. Bjørn  2005    281  46.00        1:35.19   
  Ikast Svømmeklub  1:38.83                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    279  45.45        1:35.33   
  Aalborg Svømmeklub  1:37.21                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    275  44.89        1:35.83   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:48.16                 
                     
Tilde Søe Bach  2005    274  45.21        1:35.92   
  Thisted Svømmeklub  1:36.20                 
                     
10  Emma Phaff Steen  2005    265  46.18        1:37.00   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:39.16                 
                     
11  Laura Frost Rainer  2005    221  48.26        1:43.02   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:48.11                 
                     
12  Signe Gade  2005    219  48.82        1:43.40   
  Svømmeklubben S 68  1:45.42                 
                     
13  Line Gjelstrup  2006    212  49.81        1:44.44   
  Aalborg Svømmeklub  1:45.43                 
                     
14  Mie Asmussen  2005    200  50.35        1:46.49   
  Svømmeklubben S 68  1:53.59                 
                     
15  Karoline Hansfort  2006    161  53.00        1:54.61   
  Agfs Svømmeafdeling  1:56.34                 
                     
Caroline Lærke Hyltoft  2006              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:29   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ghita Kobbelgaard  1995    612  35.59        1:13.42   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.53                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    587  35.84        1:14.45   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.92                 
                     
Lisa Schøn  1999    572  35.95        1:15.12   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.68                 
                     
Sigrid Lei Lamberg  2002    542  36.07        1:16.48   
  Aarhus Swim  1:16.37                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    517  37.07        1:17.66   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.37                 
                     
Line Gertz  2001    504  36.52        1:18.33   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.40                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    492  37.50        1:18.94   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.78                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    593  35.10        1:14.21   
  Aarhus Swim  1:15.23                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    530  37.11        1:17.04   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:18.67                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    496  37.86        1:18.77   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.39                 
                     
Louise Sjørup Jensen  2003    473  38.58        1:20.03   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:21.23                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    445  38.85        1:21.68   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.09                 
                     
Nicoline Dyrman  2004    439  38.11        1:22.02   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:25.35                 
                     
Cathrine Birkebæk  2004    426  39.08        1:22.82   
  Agfs Svømmeafdeling  1:24.48                 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    391  40.60        1:25.22   
  Svømmeklubben S 68  1:27.82                 
                     
Luna Christensen  2005    388  41.01        1:25.43   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:30.63                 
                     
Josefine Staudt  2005    319  43.49        1:31.18   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:39.69                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    314  42.93        1:31.74   
  Brønderslev SK08  1:39.34                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    303  44.18        1:32.78   
  Aalborg Svømmeklub  1:37.21                 
                     
Ida Hovmark  2005    298  43.32        1:33.27   
  Thisted Svømmeklub  1:35.99                 
                     
Weronika L. Bjørn  2005    292  45.21        1:33.91   
  Ikast Svømmeklub  1:38.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:29 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Brandborg  1997    607  30.49        1:05.66   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.15                 
                     
Daniel Haahr Pallesen  1998    580  31.71        1:06.67   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.03                 
                     
Magnus V. Ancker  2001    506  33.17        1:09.75   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.67                 
                     
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    488  33.39        1:10.61   
  Brædstrup Svømmeklub  1:13.06                 
                     
Casper Krohn  2001    467  33.82        1:11.63   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.50                 
                     
Magnus Gertz  2000    454  34.13        1:12.33   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.89                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    439  34.62        1:13.16   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.62                 
                     
Alexander Stær  2001    398  35.33        1:15.54   
  Swim Team Neptun  1:16.05                 
                     
Simon Andersen  2000    382  35.84        1:16.61   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.88                 
                     
10  Andreas Rask Sørensen  1999    373  36.15        1:17.23   
  Aars Svømmeklub  1:17.64                 
                     
11  Hugin Juliansson  2000    365  36.78        1:17.77   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
12  Christian Hovmark  2001    364  35.52        1:17.86   
  Thisted Svømmeklub  1:15.98                 
                     
13  Sebastian Møller Jürgense  2001    352  37.06        1:18.70   
  Odder Svømmeklub  1:21.08                 
                     
14  Kristoffer Heerulff  2001    351  35.70        1:18.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Mark Simonsen  1997    313  38.10        1:21.90   
  Odder Svømmeklub  1:19.92                 
                     
16  Anders Mikkelsen  2001    273  40.55        1:25.62   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.93                 
                     
17  Tim Groen  2001    158  47.72        1:42.72   
  Aars Svømmeklub  1:46.21                 
                     
Anton Kirkegaard Olesen  2000              DSQ  tyvstart 
  Viborg Svømme Klub  1:26.18                 
                     
Ehab Basha  2000              DSQ  1 hånd i vd. 50 m 
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.26                 
                     
Morten Due Nielsen  1999              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub  1:06.29                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Væver Hartvig  2002    487  33.77        1:10.66   
  Hørsholm Svømmeforening  1:10.85                 
                     
Mingus Okkerholm  2002    463  34.19        1:11.85   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.68                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    450  34.28        1:12.55   
  Ikast Svømmeklub  1:11.08                 
                     
Malthe Elkjær  2003    445  34.85        1:12.80   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:13.41                 
                     
Oliver Steenberg  2002    440  34.09        1:13.09   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:13.18                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    437  34.93        1:13.23   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:13.79                 
                     
Anton Leth  2002    426  34.71        1:13.88   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.06                 
                     
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    411  34.86        1:14.77   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.94                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    406  35.88        1:15.04   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.82                 
                     
10  Markus Toft  2003    399  35.07        1:15.51   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.52                 
                     
11  Christian Kornum  2003    375  36.77        1:17.05   
  Svømmeklubben Nord  1:18.71                 
                     
12  Valdemar Wichmann  2003    374  37.13        1:17.17   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.91                 
                     
13  Christian Ottosen  2002    373  36.95        1:17.21   
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.46                 
                     
14  Filip Bruhn  2003    366  36.52        1:17.69   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.08                 
                     
15  Elias Hanghøj Jonsson  2002    348  36.59        1:19.01   
  Svømmeklubben S 68  1:34.77                 
                     
16  Lauritz Baad Ellekjær  2003    346  37.27        1:19.19   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:18.81                 
                     
17  Kim Doan Nguyen  2003    325  37.43        1:20.88   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:20.12                 
                     
18  Christopher Z. Christense  2003    321  38.12        1:21.21   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.12                 
                     
19  William Sloth  2003    307  39.55        1:22.41   
  Aarhus Swim  1:22.17                 
                     
20  Jens Riisgaard-Jensen  2003    306  38.95        1:22.46   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:25.03                 
                     
21  Matias Kjær  2002    293  38.95        1:23.69   
  Aars Svømmeklub  1:27.44                 
                     
22  Sune Schaarup  2003    284  40.36        1:24.55   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:27.12                 
                     
23  Noah Bred  2003    284  40.51        1:24.58   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:30.43                 
                     
24  Malik Lodberg Klein  2003    261  41.66        1:26.94   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:30.65                 
                     
25  David Tuan V. Valbjørn  2002    256  41.91        1:27.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:36.18                 
                     
26  Magnus Østergaard Barslev  2003    253  40.89        1:27.90   
  Aabybro Idrætsforening  1:28.41                 
                     
27  Simon Degn  2003    253  42.38        1:27.91   
  Aarhus Swim  1:30.16                 
                     
28  Jonas L. Werther  2002    243  42.61        1:29.05   
  Aalborg Svømmeklub  1:29.41                 
                     
29  Mikkel Langkjær  2002    235  42.81        1:30.07   
  Brædstrup Svømmeklub  1:34.64                 
                     
30  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    233  41.72        1:30.32   
  Svømmeklubben Nord  1:31.32                 
                     
31  Sander van der Pool  2002    228  42.70        1:30.97   
  Aalborg Svømmeklub  1:34.26                 
                     
32  Mikkel Nissen  2002    221  42.39        1:31.93   
  Nyborg Svømmeklub  1:42.40                 
                     
33  Jacob Toft  2003    199  45.90        1:35.23   
  Aabybro Idrætsforening  1:36.04                 
                     
34  Simon Sandal  2003    185  46.22        1:37.58   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:42.52                 
                     
35  Albert Vigsø Poulsen  2003    166  47.60        1:41.12   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:45.04                 
                     
36  Emil Breinholt  2003    160  47.90        1:42.27   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:50.09                 
                     
37  Anders Olesen  2003    148  47.83        1:44.93   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:43.61                 
                     
38  Kevin Alejandro Torres  2002    140  49.82        1:46.93   
  Svømmeklubben Nord  1:58.27                 
                     
39  Jonas Abildgaard  2003    136  51.63        1:48.04   
  Aabybro Idrætsforening  1:46.61                 
                     
40  Mathias Kjær  2003    127  50.15        1:50.47   
  Aalborg Svømmeklub  1:55.88                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002              DSQ  1 hånd i vd. 25 m 
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.89                 
                     
Niklas Faaborg Andersen  2002              DSQ  2 flyben ved 55 m 
  Swim Team Neptun  1:22.23                 
                     
Victor Abel Brandi  2003              DSQ  2 flyben v. 75 m 
  Aalborg Svømmeklub  1:21.42                 
                     
William Scherling de Stri  2003              DSQ  cr. ben ved 25 m 
  Gladsaxe Idræts Forening  1:47.69                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    343  37.72        1:19.43   
  Aarhus Swim  1:20.96                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    325  37.76        1:20.86   
  Aarhus Swim  1:21.59                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    304  39.59        1:22.63   
  Aarhus Swim  1:28.11                 
                     
Mads Iversen  2004    281  40.40        1:24.87   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:29.22                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    264  40.74        1:26.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.53                 
                     
Rasmus Håkonsson  2004    259  41.70        1:27.14   
  Ikast Svømmeklub  1:33.69                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    254  41.88        1:27.70   
  Odder Svømmeklub  1:29.76                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    254  41.07        1:27.76   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:29.91                 
                     
Joost Rijkhoff  2004    249  41.58        1:28.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:28.70                 
                     
10  Sebastian B Lehmann  2004    230  44.06        1:30.74   
  Aalborg Svømmeklub  1:33.27                 
                     
11  Asgar Knakkergaard  2004    228  43.36        1:30.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:31.14                 
                     
12  Andreas Ivang Ladefoged  2004    228  42.54        1:30.93   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:39.67                 
                     
13  Mathias Frahm Feldtmose  2004    224  44.27        1:31.48   
  Svømmeklubben Nord  1:32.70                 
                     
14  Søren Wandall Ohlsen  2004    201  45.91        1:34.80   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:38.24                 
                     
15  Philip Vesterby  2005    190  45.74        1:36.57   
  Thisted Svømmeklub  1:35.68                 
                     
16  Malte P Iversen  2004    189  45.06        1:36.75   
  Aalborg Svømmeklub  1:46.33                 
                     
17  Niels Krogh-Olsen  2004    189  46.72        1:36.83   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:51.94                 
                     
18  Frederik Kjølby  2004    185  46.18        1:37.59   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:53.84                 
                     
19  Linus Folke Jensen  2004    171  47.41        1:40.18   
  Agfs Svømmeafdeling  1:42.32                 
                     
20  Kasper Jensen  2005    170  48.90        1:40.34   
  Ikast Svømmeklub  1:46.28                 
                     
21  Kris Jensen  2004    160  48.35        1:42.27   
  Aars Svømmeklub  1:48.92                 
                     
22  Morten H. Kobbelgaard  2005    150  49.10        1:44.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
23  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    144  49.69        1:45.90   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:47.42                 
                     
24  Mikkel K. Kristensen  2005    132  52.64        1:49.06   
  Aalborg Svømmeklub  1:59.14                 
                     
25  Simon Lunde Aggerholm  2006    119  54.52        1:53.00   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
26  Nikolaj Jensen  2004    113  53.69        1:54.87   
  Aars Svømmeklub  1:58.90                 
                     
27  Silas Kjær Holm  2006    89  57.96        2:04.23   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.47                 
                     
Søren Have  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:35.48                 
                     
Rasmus Sørensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:29   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Brandborg  1997    601  30.86        1:05.86   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.15                 
                     
Daniel Haahr Pallesen  1998    593  31.35        1:06.19   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.03                 
                     
Magnus V. Ancker  2001    509  33.15        1:09.61   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.67                 
                     
Magnus Gertz  2000    488  33.29        1:10.59   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.89                 
                     
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    486  33.65        1:10.70   
  Brædstrup Svømmeklub  1:13.06                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    432  34.79        1:13.55   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.62                 
                     
Casper Krohn  2001              DSQ  flyben v/inds. 100m 
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.50                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Væver Hartvig  2002    493  33.83        1:10.38   
  Hørsholm Svømmeforening  1:10.85                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    476  33.64        1:11.21   
  Ikast Svømmeklub  1:11.08                 
                     
Mingus Okkerholm  2002    475  34.16        1:11.24   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.68                 
                     
Anton Leth  2002    445  34.27        1:12.83   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.06                 
                     
Malthe Elkjær  2003    430  34.81        1:13.64   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:13.41                 
                     
Oliver Steenberg  2002    421  34.33        1:14.15   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:13.18                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    415  35.62        1:14.53   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:13.79                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    341  38.50        1:19.58   
  Aarhus Swim  1:20.96                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    336  38.27        1:19.94   
  Aarhus Swim  1:21.59                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    290  39.86        1:23.98   
  Aarhus Swim  1:28.11                 
                     
Mads Iversen  2004    290  40.36        1:24.01   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:29.22                 
                     
Rasmus Håkonsson  2004    280  40.58        1:24.96   
  Ikast Svømmeklub  1:33.69                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    263  41.30        1:26.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.53                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    262  41.33        1:26.82   
  Odder Svømmeklub  1:29.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:29 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella K. Sørensen  1994    674          27.80   
  Aalborg Svømmeklub  27.51                 
Lisa Schøn  1999    596          28.97   
  Aalborg Svømmeklub  28.49                 
Amalie Bærentsen  2000    571          29.38   
  Aalborg Svømmeklub  29.15                 
Sigrid Lei Lamberg  2002    549          29.77   
  Aarhus Swim  29.94                 
Jackie Gade  1998    530          30.12   
  Aalborg Svømmeklub  29.70                 
Signe Villumsen  2001    521          30.28   
  Aalborg Svømmeklub  30.44                 
Stine Mary Vissing  1997    463          31.51   
  Agfs Svømmeafdeling  30.56                 
Line Sloth Holm  2001    460          31.57   
  Aalborg Svømmeklub  30.76                 
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    448          31.85   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.10                 
10  Kathrin B. Poulsen  2000    447          31.88   
  Aars Svømmeklub  30.20                 
11  Mitzi D. Jensen  2002    441          32.02   
  Aalborg Svømmeklub  31.36                 
12  Victoria Leth  2002    426          32.38   
  Gladsaxe Idræts Forening  32.96                 
13  Nicoline Kristiansen  2002    421          32.51   
  Agfs Svømmeafdeling  32.38                 
14  Julie Frisch Hoff  2002    416          32.65   
  Hørsholm Svømmeforening  33.22                 
15  Julie Kappel Petersen  2002    415          32.68   
  Thisted Svømmeklub  34.59                 
16  Line Gertz  2001    414          32.71   
  Agfs Svømmeafdeling  32.50                 
17  Camilla Fischer  1992    412          32.76   
  Aalborg Svømmeklub  34.08                 
18  Charlotte S. Jensen  2002    400          33.07   
  Svømmeklubben Nord  32.72                 
19  Lea Serup Schøn  2002    399          33.11   
  Aalborg Svømmeklub  33.75                 
20  Signe Christensen  2001    387          33.44   
  Svømmeklubben S 68  34.47                 
21  Therese Mardal  2002    379          33.68   
  Thisted Svømmeklub  34.52                 
22  Nete Lund Madsen  2001    376          33.75   
  Aalborg Svømmeklub  33.77                 
23  Maria Kornum  2001    371          33.91   
  Svømmeklubben Nord  33.53                 
24  Cathrine Boe Andersen  2001    371          33.92   
  Aabybro Idrætsforening  34.66                 
25  Rebecca Haahr Pallesen  2000    369          33.96   
  Aalborg Svømmeklub  32.63                 
26  Sine Johansen  2000    366          34.08   
  Aalborg Svømmeklub  35.05                 
27  Anna Mathiasen