2019-09-23   19:46:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    751  28.84  59.66  1:30.82    2:01.84   
  Aalborg Svømmeklub  2:00.09                 
                     
Jackie Gade  1998    704  29.53  1:00.56  1:32.55    2:04.48   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.12                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    669  30.13  1:02.79  1:35.17    2:06.65   
  Nyborg Svømmeklub  2:05.13                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    659  30.00  1:02.86  1:35.47    2:07.26   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.40                 
                     
Iben Bak  2001    656  29.88  1:01.88  1:34.90    2:07.49   
  Nyborg Svømmeklub  2:06.76                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    638  30.74  1:03.73  1:36.56    2:08.67   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.40                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    634  29.81  1:01.83  1:35.27    2:08.89   
  Aalborg Svømmeklub  2:08.03                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    609  30.52  1:03.63  1:37.23    2:10.64   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.38                 
                     
Karoline Sørensen  2002    586  31.13  1:05.08  1:39.28    2:12.37   
  Thisted Svømmeklub  2:13.90                 
                     
10  Maria Bredal Larsen  2002    563  30.90  1:04.19  1:38.95    2:14.10   
  Nyborg Svømmeklub  2:16.60                 
                     
11  Anne Nielsen  1999    555  31.15  1:04.71  1:40.07    2:14.80   
  Aars Svømmeklub  2:13.63                 
                     
12  Liv Hingeberg  2001    447  33.02  1:08.77  1:46.22    2:24.83   
  Odder Svømmeklub  2:22.56                 
                     
13  Julie Tilsted  2001    357  33.58  1:12.37  1:53.92    2:36.07   
  Thisted Svømmeklub  2:50.28                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Stecher  2003    597  31.04  1:04.06  1:37.94    2:11.54   
  Aalborg Svømmeklub  2:17.85                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    569  31.97  1:06.50  1:40.67    2:13.61   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:19.44                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    565  30.78  1:04.65  1:39.59    2:13.97   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:16.08                 
                     
Lærke Høgsted  2003    555  31.02  1:04.90  1:39.74    2:14.78   
  Svømmeklubben S 68  2:18.25                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    522  32.15  1:07.24  1:42.89    2:17.52   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.59                 
                     
Louise Houe Andersen  2003    516  32.13  1:06.87  1:42.65    2:18.07   
  Viborg Svømme Klub  2:18.57                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    510  31.91  1:06.83  1:43.32    2:18.57   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:20.62                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    497  32.68  1:08.03  1:44.18    2:19.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.19                 
                     
Laura Fogh  2003    489  32.12  1:07.22  1:44.15    2:20.57   
  Aarhus Swim  2:22.40                 
                     
10  Svava Kj. Gregersen  2004    481  32.11  1:08.79  1:45.60    2:21.31   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:23.66                 
                     
11  Naya Høgholt Sejr  2003    479  32.63  1:08.29  1:44.91    2:21.52   
  Agfs Svømmeafdeling  2:23.80                 
                     
12  Sarah Bundgaard  2003    467  31.91  1:07.53  1:44.26    2:22.71   
  Viborg Svømme Klub  2:21.50                 
                     
13  Amalie Schou  2003    460  33.23  1:09.00  1:46.07    2:23.41   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:26.43                 
                     
14  Anna Toft Petersen  2004    453  33.68  1:10.49  1:47.42    2:24.24   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.27                 
                     
15  Matilde Iversen  2003    451  33.44  1:10.44  1:47.84    2:24.44   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.68                 
                     
16  Cecilie Hingebjerg  2004    428  33.96  1:10.82  1:48.97    2:26.91   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:24.01                 
                     
17  Thea Holm Thomsen  2003    426  34.47  1:12.60  1:50.85    2:27.21   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.47                 
                     
18  Laura Rønn Danielsen  2004    425  34.04  1:11.77  1:50.30    2:27.26   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.77                 
                     
19  Alberte Kempel Christense  2004    377  35.69  1:15.58  1:56.26    2:33.33   
  Swim Team Neptun  2:35.16                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    431  33.43  1:11.68  1:50.46    2:26.58   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:31.64                 
                     
Anna Varming  2005    414  33.38  1:11.26  1:49.28    2:28.58   
  Viborg Svømme Klub  2:33.57                 
                     
Malou Sejr  2005    361  34.20  1:13.33  1:54.40    2:35.51   
  Agfs Svømmeafdeling  2:35.74                 
                     
Louise Lie Thisted  2005    331  36.11  1:16.94  1:59.44    2:40.10   
  Aalborg Svømmeklub  2:45.09                 
                     
Jazmin Jensen  2005    319  34.51  1:15.14  1:58.87    2:42.12   
  Aalborg Svømmeklub  2:42.77                 
                     
Laura Vedel Larsen  2005    311  36.53  1:18.79  2:02.17    2:43.50   
  Swim Team Neptun  2:58.98                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    305  34.40  1:15.82  2:00.45    2:44.45   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:50.88                 
                     
Ida Hovmark  2005    301  36.03  1:19.09  2:04.47    2:45.19   
  Thisted Svømmeklub  2:54.46                 
                     
Silke Bruun Svensen  2005    279  37.49  1:20.74  2:06.29    2:49.48   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:55.57                 
                     
10  Laura G. Nedergaard  2005    230  40.33  1:26.39  2:14.61    3:00.77   
  Odder Svømmeklub  3:02.47                 
                     
11  Josefine Høgh  2005    199  44.21  1:35.40  2:26.61    3:09.49   
  Svømmeklubben S 68  3:15.60                 
                     
12  Signe Gade  2005    191  43.79  1:33.34  2:23.86    3:12.25   
  Svømmeklubben S 68  3:31.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark