2019-10-16   18:56:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:23   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 
Sponsor: MAN Fredrikshavn 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karina Høybye Olesen  2001    587  1:11.17  2:28.11  4:02.39    5:09.75   
  Nyborg Svømmeklub  5:14.11                 
                     
Thea Søe Bach  2002    583  1:12.28  2:30.13  4:02.15    5:10.51   
  Thisted Svømmeklub  5:12.67                 
                     
Ida S Olesen  2003    559  1:15.49  2:31.63  4:00.95    5:14.96   
  Aalborg Svømmeklub  5:26.93                 
                     
Iben Bak  2001    522  1:11.14  2:34.81  4:13.14    5:22.22   
  Nyborg Svømmeklub  5:34.14                 
                     
Martha Moeslund  1998    505  1:15.55  2:35.23  4:11.86    5:25.76   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  5:25.14                 
                     
Anette Poulsen  1999    495  1:13.30  2:35.49  4:09.41    5:27.95   
  Thisted Svømmeklub  5:44.10                 
                     
Esther Else Grubert  2003    493  1:14.99  2:39.15  4:15.10    5:28.39   
  Gladsaxe Idræts Forening  5:36.43                 
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000    482  1:15.49  2:41.91  4:13.84    5:30.70   
  Agfs Svømmeafdeling  5:36.24                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    465  1:17.63  2:44.10  4:21.54    5:34.73   
  Vejle Svømmeklub Triton  5:39.65                 
                     
10  Louise Sjørup Jensen  2003    465  1:24.53  2:54.84  4:21.02    5:34.82   
  Vejle Svømmeklub Triton  5:44.79                 
                     
11  Maria Bredal Larsen  2002    464  1:22.97  2:52.44  4:23.31    5:35.10   
  Nyborg Svømmeklub  5:39.21                 
                     
12  Mette Baack  2000    428  1:19.72  2:52.03  4:23.83    5:44.09   
  Agfs Svømmeafdeling  5:42.11                 
                     
13  Karoline L. Kristensen  2003    427  1:19.30  2:48.07  4:27.20    5:44.49   
  Aalborg Svømmeklub  5:51.20                 
                     
14  Emilie Wolf Sørensen  2003    427  1:24.92  2:48.56  4:28.49    5:44.55   
  Aarhus Swim  6:03.24                 
                     
15  Maria Bebe Hansen  2004    425  1:30.11  3:01.64  4:28.12    5:44.89   
  Nyborg Svømmeklub  5:59.31                 
                     
16  Emilie Johanna Bülow  2003    411  1:22.74  2:52.13  4:28.23    5:48.76   
  Vejle Svømmeklub Triton  6:08.11                 
                     
17  Marie Egeskjold Bruun  2003    404  1:26.02  2:53.91  4:32.61    5:50.93   
  Vejle Svømmeklub Triton  5:51.80                 
                     
18  Camilla Angaard Nielsen  2003    394  1:20.73  2:55.92  4:33.43    5:53.70   
  Odder Svømmeklub  5:56.05                 
                     
19  Ea Pakula Jepsen  2003    392  1:27.24  2:56.77  4:34.27    5:54.39   
  Vejle Svømmeklub Triton  6:06.15                 
                     
20  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    392  1:27.99  3:00.48  4:34.20    5:54.41   
  Aalborg Svømmeklub  6:17.16                 
                     
21  Karoline Nielsen  1997    386  1:21.39  2:55.87  4:35.07    5:56.18   
  Svømmeklubben Nord  5:55.22                 
                     
22  Viktoria Freja Sørensen  2004    379  1:19.32  2:52.65  4:38.81    5:58.37   
  Gladsaxe Idræts Forening  6:01.61                 
                     
23  Emma Viborg Larsen  2001    362  1:24.45  2:55.52  4:39.10    6:03.75   
  Aabybro Idrætsforening  5:54.84                 
                     
24  Mille Trier Pedersen  2003    355  1:27.14  2:58.77  4:40.85    6:06.33   
  Vejle Svømmeklub Triton  6:22.99                 
                     
25  Camilla Kjær  2003    348  1:19.87  2:51.15  4:43.69    6:08.67   
  Thisted Svømmeklub  5:58.94                 
                     
26  Pipaluk Selbo  2003    338  1:24.95  3:00.40  4:46.52    6:12.11   
  Vejle Svømmeklub Triton  6:31.90                 
                     
27  Nikoline Marie Lange  2005    290  1:30.63  3:09.50  4:58.38    6:31.63   
  Gladsaxe Idræts Forening  6:35.85                 
                     
Sophia Bøttger  2004              DSQ  Tyvstart 
  Gladsaxe Idræts Forening  6:32.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark