2019-10-18   08:41:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Brandborg  1997    607  30.49        1:05.66   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.15                 
                     
Daniel Haahr Pallesen  1998    580  31.71        1:06.67   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.03                 
                     
Magnus V. Ancker  2001    506  33.17        1:09.75   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.67                 
                     
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    488  33.39        1:10.61   
  Brædstrup Svømmeklub  1:13.06                 
                     
Casper Krohn  2001    467  33.82        1:11.63   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.50                 
                     
Magnus Gertz  2000    454  34.13        1:12.33   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.89                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    439  34.62        1:13.16   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.62                 
                     
Alexander Stær  2001    398  35.33        1:15.54   
  Swim Team Neptun  1:16.05                 
                     
Simon Andersen  2000    382  35.84        1:16.61   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.88                 
                     
10  Andreas Rask Sørensen  1999    373  36.15        1:17.23   
  Aars Svømmeklub  1:17.64                 
                     
11  Hugin Juliansson  2000    365  36.78        1:17.77   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
12  Christian Hovmark  2001    364  35.52        1:17.86   
  Thisted Svømmeklub  1:15.98                 
                     
13  Sebastian Møller Jürgense  2001    352  37.06        1:18.70   
  Odder Svømmeklub  1:21.08                 
                     
14  Kristoffer Heerulff  2001    351  35.70        1:18.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Mark Simonsen  1997    313  38.10        1:21.90   
  Odder Svømmeklub  1:19.92                 
                     
16  Anders Mikkelsen  2001    273  40.55        1:25.62   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.93                 
                     
17  Tim Groen  2001    158  47.72        1:42.72   
  Aars Svømmeklub  1:46.21                 
                     
Anton Kirkegaard Olesen  2000              DSQ  tyvstart 
  Viborg Svømme Klub  1:26.18                 
                     
Ehab Basha  2000              DSQ  1 hånd i vd. 50 m 
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.26                 
                     
Morten Due Nielsen  1999              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub  1:06.29                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Væver Hartvig  2002    487  33.77        1:10.66   
  Hørsholm Svømmeforening  1:10.85                 
                     
Mingus Okkerholm  2002    463  34.19        1:11.85   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.68                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    450  34.28        1:12.55   
  Ikast Svømmeklub  1:11.08                 
                     
Malthe Elkjær  2003    445  34.85        1:12.80   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:13.41                 
                     
Oliver Steenberg  2002    440  34.09        1:13.09   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:13.18                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    437  34.93        1:13.23   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:13.79                 
                     
Anton Leth  2002    426  34.71        1:13.88   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.06                 
                     
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    411  34.86        1:14.77   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.94                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    406  35.88        1:15.04   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.82                 
                     
10  Markus Toft  2003    399  35.07        1:15.51   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.52                 
                     
11  Christian Kornum  2003    375  36.77        1:17.05   
  Svømmeklubben Nord  1:18.71                 
                     
12  Valdemar Wichmann  2003    374  37.13        1:17.17   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.91                 
                     
13  Christian Ottosen  2002    373  36.95        1:17.21   
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.46                 
                     
14  Filip Bruhn  2003    366  36.52        1:17.69   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.08                 
                     
15  Elias Hanghøj Jonsson  2002    348  36.59        1:19.01   
  Svømmeklubben S 68  1:34.77                 
                     
16  Lauritz Baad Ellekjær  2003    346  37.27        1:19.19   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:18.81                 
                     
17  Kim Doan Nguyen  2003    325  37.43        1:20.88   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:20.12                 
                     
18  Christopher Z. Christense  2003    321  38.12        1:21.21   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.12                 
                     
19  William Sloth  2003    307  39.55        1:22.41   
  Aarhus Swim  1:22.17                 
                     
20  Jens Riisgaard-Jensen  2003    306  38.95        1:22.46   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:25.03                 
                     
21  Matias Kjær  2002    293  38.95        1:23.69   
  Aars Svømmeklub  1:27.44                 
                     
22  Sune Schaarup  2003    284  40.36        1:24.55   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:27.12                 
                     
23  Noah Bred  2003    284  40.51        1:24.58   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:30.43                 
                     
24  Malik Lodberg Klein  2003    261  41.66        1:26.94   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:30.65                 
                     
25  David Tuan V. Valbjørn  2002    256  41.91        1:27.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:36.18                 
                     
26  Magnus Østergaard Barslev  2003    253  40.89        1:27.90   
  Aabybro Idrætsforening  1:28.41                 
                     
27  Simon Degn  2003    253  42.38        1:27.91   
  Aarhus Swim  1:30.16                 
                     
28  Jonas L. Werther  2002    243  42.61        1:29.05   
  Aalborg Svømmeklub  1:29.41                 
                     
29  Mikkel Langkjær  2002    235  42.81        1:30.07   
  Brædstrup Svømmeklub  1:34.64                 
                     
30  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    233  41.72        1:30.32   
  Svømmeklubben Nord  1:31.32                 
                     
31  Sander van der Pool  2002    228  42.70        1:30.97   
  Aalborg Svømmeklub  1:34.26                 
                     
32  Mikkel Nissen  2002    221  42.39        1:31.93   
  Nyborg Svømmeklub  1:42.40                 
                     
33  Jacob Toft  2003    199  45.90        1:35.23   
  Aabybro Idrætsforening  1:36.04                 
                     
34  Simon Sandal  2003    185  46.22        1:37.58   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:42.52                 
                     
35  Albert Vigsø Poulsen  2003    166  47.60        1:41.12   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:45.04                 
                     
36  Emil Breinholt  2003    160  47.90        1:42.27   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:50.09                 
                     
37  Anders Olesen  2003    148  47.83        1:44.93   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:43.61                 
                     
38  Kevin Alejandro Torres  2002    140  49.82        1:46.93   
  Svømmeklubben Nord  1:58.27                 
                     
39  Jonas Abildgaard  2003    136  51.63        1:48.04   
  Aabybro Idrætsforening  1:46.61                 
                     
40  Mathias Kjær  2003    127  50.15        1:50.47   
  Aalborg Svømmeklub  1:55.88                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002              DSQ  1 hånd i vd. 25 m 
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.89                 
                     
Niklas Faaborg Andersen  2002              DSQ  2 flyben ved 55 m 
  Swim Team Neptun  1:22.23                 
                     
Victor Abel Brandi  2003              DSQ  2 flyben v. 75 m 
  Aalborg Svømmeklub  1:21.42                 
                     
William Scherling de Stri  2003              DSQ  cr. ben ved 25 m 
  Gladsaxe Idræts Forening  1:47.69                 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    343  37.72        1:19.43   
  Aarhus Swim  1:20.96                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    325  37.76        1:20.86   
  Aarhus Swim  1:21.59                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    304  39.59        1:22.63   
  Aarhus Swim  1:28.11                 
                     
Mads Iversen  2004    281  40.40        1:24.87   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:29.22                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    264  40.74        1:26.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.53                 
                     
Rasmus Håkonsson  2004    259  41.70        1:27.14   
  Ikast Svømmeklub  1:33.69                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    254  41.88        1:27.70   
  Odder Svømmeklub  1:29.76                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    254  41.07        1:27.76   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:29.91                 
                     
Joost Rijkhoff  2004    249  41.58        1:28.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:28.70                 
                     
10  Sebastian B Lehmann  2004    230  44.06        1:30.74   
  Aalborg Svømmeklub  1:33.27                 
                     
11  Asgar Knakkergaard  2004    228  43.36        1:30.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:31.14                 
                     
12  Andreas Ivang Ladefoged  2004    228  42.54        1:30.93   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:39.67                 
                     
13  Mathias Frahm Feldtmose  2004    224  44.27        1:31.48   
  Svømmeklubben Nord  1:32.70                 
                     
14  Søren Wandall Ohlsen  2004    201  45.91        1:34.80   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:38.24                 
                     
15  Philip Vesterby  2005    190  45.74        1:36.57   
  Thisted Svømmeklub  1:35.68                 
                     
16  Malte P Iversen  2004    189  45.06        1:36.75   
  Aalborg Svømmeklub  1:46.33                 
                     
17  Niels Krogh-Olsen  2004    189  46.72        1:36.83   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:51.94                 
                     
18  Frederik Kjølby  2004    185  46.18        1:37.59   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:53.84                 
                     
19  Linus Folke Jensen  2004    171  47.41        1:40.18   
  Agfs Svømmeafdeling  1:42.32                 
                     
20  Kasper Jensen  2005    170  48.90        1:40.34   
  Ikast Svømmeklub  1:46.28                 
                     
21  Kris Jensen  2004    160  48.35        1:42.27   
  Aars Svømmeklub  1:48.92                 
                     
22  Morten H. Kobbelgaard  2005    150  49.10        1:44.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
23  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    144  49.69        1:45.90   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:47.42                 
                     
24  Mikkel K. Kristensen  2005    132  52.64        1:49.06   
  Aalborg Svømmeklub  1:59.14                 
                     
25  Simon Lunde Aggerholm  2006    119  54.52        1:53.00   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
26  Nikolaj Jensen  2004    113  53.69        1:54.87   
  Aars Svømmeklub  1:58.90                 
                     
27  Silas Kjær Holm  2006    89  57.96        2:04.23   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.47                 
                     
Søren Have  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:35.48                 
                     
Rasmus Sørensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark