2019-08-22   22:23:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:24   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2017 
Sponsor: MAN Fredrikshavn 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ø. Nielsen  1996    652  1:05.72  2:14.50  3:22.51    4:30.37   
  Aalborg Svømmeklub  4:04.38                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    648  1:05.27  2:13.96  3:22.83    4:30.99   
  Nyborg Svømmeklub  4:27.44                 
                     
Karoline Sørensen  2002    642  1:05.91  2:15.63  3:24.48    4:31.84   
  Thisted Svømmeklub  4:35.61                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    628  1:08.19  2:18.28  3:26.55    4:33.74   
  Aalborg Svømmeklub  4:40.81                 
                     
Jackie Gade  1998    627  1:06.04  2:16.61  3:26.16    4:33.88   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.77                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    600  1:07.36  2:17.89  3:28.26    4:38.03   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.84                 
                     
Emma Stecher  2003    576  1:07.05  2:18.99  3:31.03    4:41.78   
  Aalborg Svømmeklub  4:44.13                 
                     
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    571  1:08.28  2:18.88  3:30.71    4:42.62   
  Aalborg Svømmeklub  4:46.67                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    543  1:08.16  2:21.10  3:35.64    4:47.38   
  Vejle Svømmeklub Triton  4:48.32                 
                     
10  Lærke Juul Nielsen  2000    513  1:09.22  2:23.27  3:38.35    4:52.84   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  4:57.69                 
                     
11  Selma Pruzljanin  2003    512  1:09.68  2:23.38  3:38.75    4:53.15   
  Thisted Svømmeklub  4:53.19                 
                     
12  Mia Borgensgaard  2003    510  1:09.30  2:23.98  3:38.66    4:53.51   
  Agfs Svømmeafdeling  5:07.23                 
                     
13  Naya Høgholt Sejr  2003    503  1:10.06  2:23.35  3:39.29    4:54.83   
  Agfs Svømmeafdeling  4:57.70                 
                     
14  Lærke Høgsted  2003    501  1:08.18  2:22.18  3:37.39    4:55.25   
  Svømmeklubben S 68  4:54.07                 
                     
15  Anna Mathiasen  2000    495  1:12.05  2:27.20  3:42.34    4:56.45   
  Thisted Svømmeklub  4:58.15                 
                     
16  Emilie Wolf Sørensen  2003    488  1:12.39  2:28.87  3:44.80    4:57.81   
  Aarhus Swim  5:08.56                 
                     
17  Svava Kj. Gregersen  2004    486  1:12.53  2:29.64  3:44.44    4:58.23   
  Vejle Svømmeklub Triton  5:01.45                 
                     
18  Louise Houe Andersen  2003    482  1:09.50  2:24.61  3:42.38    4:58.92   
  Viborg Svømme Klub  4:56.46                 
                     
19  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    480  1:11.01  2:26.07  3:43.76    4:59.38   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  4:55.65                 
                     
20  Nikoline V Gallop  2003    478  1:12.81  2:29.52  3:45.87    4:59.76   
  Aalborg Svømmeklub  5:15.79                 
                     
21  Maiken Kjærsgaard  2002    474  1:13.43  2:30.15  3:46.70    5:00.65   
  Svømmeklubben S 68  4:58.00                 
                     
22  Julie Kappel Petersen  2002    474  1:12.80  2:29.65  3:45.89    5:00.73   
  Thisted Svømmeklub  5:00.87                 
                     
23  Mette Baack  2000    468  1:11.31  2:28.08  3:45.14    5:01.92   
  Agfs Svømmeafdeling  5:04.54                 
                     
24  Anne Dybro Nielsen  2003    441  1:13.40  2:32.70  3:51.34    5:07.94   
  Ikast Svømmeklub  5:10.79                 
                     
25  Cecilie Hingebjerg  2004    439  1:13.42  2:32.16  3:51.14    5:08.35   
  Vejle Svømmeklub Triton  5:12.43                 
                     
26  Liv Hingeberg  2001    439  1:12.78  2:31.18  3:49.67    5:08.49   
  Odder Svømmeklub  4:59.85                 
                     
27  Laura Rønn Danielsen  2004    435  1:13.78  2:33.62  3:53.14    5:09.46   
  Aalborg Svømmeklub  5:20.83                 
                     
28  Thea Holm Thomsen  2003    399  1:15.33  2:36.13  3:58.90    5:18.35   
  Aalborg Svømmeklub  5:12.61                 
                     
29  Trine G. Sørensen  1997    399  1:16.26  2:38.58  3:59.03    5:18.40   
  Brædstrup Svømmeklub  5:37.82                 
                     
30  Freja Romanski  2003    384  1:14.38  2:36.38  3:59.53    5:22.61   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  5:21.15                 
                     
31  Emma Steen  2000    305  2:06.27  3:34.69  5:48.21    5:48.21   
  Svømmeklubben Søhesten  5:56.98                 
                     
32  Sofia Bak  2002    292  1:23.90  2:53.98  4:24.40    5:53.43   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Ella Christiansen  2003              DNS   
  Vejle Svømmeklub Triton  4:58.57                 
                     
Katrine Kristensen  1997              DNS   
  Svømmeklubben Søhesten  5:45.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark