2019-07-17   06:33:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm Brand Aalborg Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm Brand Aalborg Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:24   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2016         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Holstebro Rejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders L. Mogensen  1996    538  29.48        1:00.13   
  Agfs Svømmeafdeling  58.28                 
                     
Lasse Dall  1997    529  28.60        1:00.46   
  Odder Svømmeklub  1:02.72                 
                     
Lars Lyhne  1999    521  29.68        1:00.78   
  Aalborg Svømmeklub  59.66                 
                     
Magnus Fallesen  1998    519  29.45        1:00.85   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.31                 
                     
Ralf Dalby  1995    459  30.79        1:03.40   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.37                 
                     
Lasse Harde  1998    446  30.30        1:04.01   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.61                 
                     
Thomas Schiby  2001    438  31.53        1:04.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.61                 
                     
Christian Bonde  2001    372  33.49        1:07.99   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.50                 
                     
Nikolaj J. Jørgensen  1998    344  33.42        1:09.79   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.49                 
                     
10  Magnus V. Ancker  2001    340  34.03        1:10.06   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.93                 
                     
11  Emil Viltoft Andersen  2000    336  34.67        1:10.36   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:12.58                 
                     
12  Anton Kirkegaard Olesen  2000    331  35.30        1:10.66   
  Viborg Svømme Klub  1:13.23                 
                     
13  Alexander Korsager Elkjær  2001    331  34.87        1:10.70   
  Aarhus Swim  1:10.40                 
                     
14  Kristoffer Heerulff  2001    325  33.87        1:11.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Esben Røjkjær Rasmussen  2001    300  35.44        1:13.03   
  Swim Team Neptun  1:11.87                 
                     
16  Carl M Gadegaard  2001    294  35.91        1:13.56   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.20                 
                     
17  Johannes Gasse  2001    288  35.88        1:14.04   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.91                 
                     
18  David Johansen  2001    285  36.16        1:14.28   
  Svømmeklubben Søhesten  1:15.07                 
                     
19  Nicklas Pedersen  2001    279  35.29        1:14.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.61                 
                     
20  Mathias Madsen  1999    272  35.52        1:15.45   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
21  Rasmus Abildgaard  2000    272  36.60        1:15.49   
  Aabybro Idrætsforening  1:10.80                 
                     
22  Victor Borgen Elvensø  2001    226  38.84        1:20.21   
  Aabybro Idrætsforening  1:16.66                 
                     
Daniel Vang Kleist  2000              DNS   
  Svømmeklubben Nord  1:12.19                 
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Holstebro Rejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    469  30.48        1:02.95   
  Thisted Svømmeklub  1:02.73                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    448  30.93        1:03.91   
  Ikast Svømmeklub  1:03.08                 
                     
Thor Brunsgaard  2003    412  31.57        1:05.71   
  Swim Team Neptun  1:06.83                 
                     
Artúr Jegesi  2002    406  32.16        1:06.05   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.60                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    388  32.38        1:07.06   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:05.92                 
                     
Thor G. Nedergaard  2002    383  32.42        1:07.34   
  Odder Svømmeklub  1:07.94                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    371  33.24        1:08.05  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  1:08.64                 
                     
Malthe Elkjær  2003    370  33.10        1:08.14   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:10.65                 
                     
Daniel Gallacher  2002    369  32.59        1:08.19   
  Aarhus Swim  1:07.42                 
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    369  33.17        1:08.19   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.40                 
                     
11  Wilfred Hove Lasthein  2002    363  32.81        1:08.57   
  Aarhus Swim  1:07.41                 
                     
12  Mikkel Juul Pedersen  2002    353  34.12        1:09.19   
  Svømmeklubben Nord  1:10.71                 
                     
13  Sofus Bolwig Balladone  2002    352  33.22        1:09.23   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.29                 
                     
14  Vilhelm Damm Thorsell  2002    347  33.86        1:09.61   
  Aarhus Swim  1:10.12                 
                     
15  Christian Ottosen  2002    341  34.28        1:10.00   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.69                 
                     
16  Alexander L. Bjørn  2003    339  34.45        1:10.14   
  Ikast Svømmeklub  1:09.87                 
                     
17  Sander Kudahl Zaccarin  2003    337  34.28        1:10.26   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.01                 
                     
18  Casper Brinch  2002    329  35.06        1:10.84   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:13.81                 
                     
19  Alex Søndergaard  2003    327  34.78        1:11.00   
  Thisted Svømmeklub  1:11.90                 
                     
20  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    325  34.68        1:11.15   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.01                 
                     
21  Daniel Østerballe  2003    316  34.89        1:11.81   
  Viborg Svømme Klub  1:14.66                 
                     
22  Kasper Johnsen  2003    308  35.18        1:12.38   
  Odder Svømmeklub  1:11.52                 
                     
23  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    303  35.61        1:12.79   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:15.67                 
                     
24  Lauritz Baad Ellekjær  2003    292  36.31        1:13.71   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:18.78                 
                     
25  Joachim Hedegaard Nielsen  2002    290  36.44        1:13.89   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:20.32                 
                     
26  Oliver L Nelander  2002    286  36.44        1:14.25   
  Ikast Svømmeklub  1:13.14                 
                     
27  Jonas L. Werther  2002    280  36.93        1:14.74   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.62                 
                     
28  Marcus Hiort  2003    279  36.14        1:14.78   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:12.90                 
                     
29  Magnus T. M. Jensen  2002    274  37.07        1:15.27   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:16.62                 
                     
30  Jens Riisgaard-Jensen  2003    269  36.70        1:15.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:15.09                 
                     
31  Daniel Damsbo  2003    267  36.90        1:15.88   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:19.27                 
                     
32  Mathias M. Nielsen  2002    265  36.55        1:16.12   
  Ikast Svømmeklub  1:16.42                 
                     
33  Mikkel Riis  2002    251  37.65        1:17.52   
  Viborg Svømme Klub  1:17.67                 
                     
34  Jacob Christensen  2002    243  38.30        1:18.29   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:20.73                 
                     
35  August Ancker  2003    241  37.85        1:18.54   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.62                 
                     
36  Sune Schaarup  2003    234  39.50        1:19.31   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:18.08                 
                     
37  Nicholas Bundgaard  2002    234  38.44        1:19.33   
  Odder Svømmeklub  1:20.29                 
                     
38  Simon Degn  2003    232  39.23        1:19.56   
  Aarhus Swim  1:23.18                 
                     
39  Anders Elsborg  2003    229  38.84        1:19.93   
  Viborg Svømme Klub  1:25.31                 
                     
40  Bjarke Bernberg  2002    225  38.77        1:20.33   
  Swim Team Neptun  1:29.09                 
                     
41  Alexander Johnsen  2003    220  40.08        1:21.02   
  Odder Svømmeklub  1:28.16                 
                     
42  David Tuan V. Valbjørn  2002    216  39.40        1:21.45   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:23.73                 
                     
43  Rasmus Rank Nørgaard  2003    216  40.18        1:21.48   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.53                 
                     
44  Magnus Østergaard Barslev  2003    215  40.80        1:21.58   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.17                 
                     
45  Markus Toft  2003    211  40.85        1:22.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
46  Mikkel Nissen  2002    202  40.25        1:23.28   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.70                 
                     
47  Albert Vigsø Poulsen  2003    198  40.78        1:23.83   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:25.65                 
                     
48  Emil Breinholt  2003    197  41.94        1:24.00   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:23.06                 
                     
49  Jacob Emil Jeppesen  2003    195  41.04        1:24.32   
  Aarhus Swim  1:23.63                 
                     
50  Malthe Theisen  2003    192  40.97        1:24.79   
  Ikast Svømmeklub  1:27.80                 
                     
51  Malik Lodberg Klein  2003    190  41.59        1:25.09   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:24.81                 
                     
52  Viktor Nørrevang  2003    167  43.88        1:28.66   
  Odder Svømmeklub  1:34.36                 
                     
53  Frederik Bæk Jakobsen  2002    165  43.26        1:29.02   
  Hobro Svømmeklub  1:34.14                 
                     
54  Anders Olesen  2003    162  43.11        1:29.62   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:36.66                 
                     
55  William Scherling de Stri  2003    161  45.40        1:29.84   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:34.70                 
                     
56  Markus Wirring  2003    161  43.85        1:29.85   
  Odder Svømmeklub  1:34.88                 
                     
57  Jonas Abildgaard  2003    154  44.46        1:31.18   
  Aabybro Idrætsforening  1:43.58                 
                     
58  Oscar Frejwald Christians  2003    153  44.98        1:31.46   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:29.27                 
                     
59  Frederik P Justesen  2003    135  46.19        1:35.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:30.36                 
                     
60  Mathias Kjær  2003    113  50.72        1:41.06   
  Aalborg Svømmeklub  1:40.98                 
                     
Anton Gold  2002              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub  1:42.61                 
                     
Kevin Alejandro Torres  2002              DNS   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Tobias Vestby Jensen  2003              DNS   
  Aars Svømmeklub  1:31.58                 
                     
Zilas Aarestrup  2003              DSQ  Svøm på maven v/20m 
  Gladsaxe Idræts Forening  1:24.46                 
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 
Sponsor: Holstebro Rejser 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jacobsen  2004    269  37.19        1:15.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:16.45                 
                     
Oscar Pedersen  2004    269  36.51        1:15.74   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:18.15                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    264  37.10        1:16.23   
  Nyborg Svømmeklub  1:25.49                 
                     
Frederik Lindholm  2004    261  36.91        1:16.52   
  Aarhus Swim  1:14.95                 
                     
Simon Kutsko Jensen  2004    251  38.48        1:17.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.29                 
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004    249  37.75        1:17.70   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:18.53                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    239  38.61        1:18.82   
  Aarhus Swim  1:18.39                 
                     
Sebastian Jørgensen  2005    236  37.79        1:19.09   
  Thisted Svømmeklub  1:16.92                 
                     
Casper Johannesen  2004    230  38.21        1:19.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.99                 
                     
10  Lucas Rosenborg  2004    224  39.07        1:20.44   
  Aarhus Swim  1:21.65                 
                     
11  Andreas Weis Kallesøe  2004    218  40.47        1:21.26   
  Viborg Svømme Klub  1:23.32                 
                     
12  Rasmus Håkonsson  2004    213  38.93        1:21.84   
  Ikast Svømmeklub  1:27.69                 
                     
13  Inas Ilic  2005    200  41.47        1:23.59   
  Aalborg Svømmeklub  1:31.51                 
                     
14  Kristian Kjær  2005    193  41.10        1:24.60   
  Thisted Svømmeklub  1:26.04                 
                     
15  Theis Nelander  2005    189  41.86        1:25.13   
  Ikast Svømmeklub  1:29.87                 
                     
16  Søren Have  2004    189  41.55        1:25.23   
  Agfs Svømmeafdeling  1:26.72                 
                     
17  Christoffer P. Voldbjerg  2005    180  42.58        1:26.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:29.05                 
                     
18  Linus Folke Jensen  2004    177  42.48        1:27.02   
  Agfs Svømmeafdeling  1:31.96                 
                     
19  Oliver Zeeberg Iversen  2004    176  42.22        1:27.14   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:28.45                 
                     
20  Marcus Albæk  2004    175  43.38        1:27.38   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:28.39                 
                     
21  Nikolaj Fallenkamp  2004    174  42.64        1:27.49   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:29.66                 
                     
22  William Leth  2004    174  42.62        1:27.57   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:29.46                 
                     
23  Malte P Iversen  2004    168  43.15        1:28.63   
  Aalborg Svømmeklub  1:35.55                 
                     
24  Juka Nedergaard  2004    160  44.18        1:30.07   
  Svømmeklubben S 68  1:31.23                 
                     
25  Søren Wandall Ohlsen  2004    160  43.41        1:30.11   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:31.58                 
                     
26  Mikkel K. Kristensen  2005    146  46.18        1:32.84   
  Aalborg Svømmeklub  1:47.71                 
                     
27  Anton Hvistendahl Fabel  2004    137  45.44        1:34.76   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:29.23                 
                     
28  Valdemar Degn  2004    133  46.59        1:35.76   
  Odder Svømmeklub  1:37.83                 
                     
29  Rasmus Sørensen  2005    126  46.57        1:37.42   
  Aalborg Svømmeklub  1:53.11                 
                     
30  Danilo Møller  2004    120  48.12        1:38.96   
  Svømmeklubben Nord  1:40.83                 
                     
31  Ryan Nørgaard  2006    119  48.80        1:39.29   
  Aalborg Svømmeklub  1:43.55                 
                     
32  Lau de Zee  2006    116  48.93        1:40.03   
  Aalborg Svømmeklub  1:37.54                 
                     
33  Silas Kjær Holm  2006    115  50.03        1:40.43   
  Aalborg Svømmeklub  1:45.88                 
                     
34  Anders Chræmmer Mortensen  2005    110  48.89        1:41.95   
  Aalborg Svømmeklub  1:44.71                 
                     
35  Thor Bruun Bisgaard  2005    109  49.76        1:42.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
36  Elmer Oosterhof  2005    108  48.86        1:42.44   
  Aars Svømmeklub  1:45.67                 
                     
37  Jakob Thomsen  2006    100  52.12        1:45.34   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:46.78                 
                     
38  Simon Lunde Aggerholm  2006    96  52.29        1:46.54   
  Aalborg Svømmeklub  1:52.29                 
                     
Asbjørn Dahl  2004              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  1:36.30                 
                     
Christian Dahl  2006              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  1:45.99                 
                     
Frederik D. Liboriussen  2004              DNS   
  Viborg Svømme Klub  1:37.83                 
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004              DSQ  Ej forts.bev. 75m 
  Gladsaxe Idræts Forening  1:41.08                 
                     
Mikkel Pedersen  2004              DSQ  Ej fort.bev. 49m 
  Aalborg Svømmeklub  1:29.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark