2021-12-06   04:58:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Umestänket 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  11:00   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nea Hjortsberg  2004  Sdertrns Simsllskap    2:49.22        2:49.22   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    46.31  1:34.48  2:34.67    3:16.40   
Elin berg  2004  Ume Simsllskap    3:42.91        3:42.91   
Agnes Lfgren  2005  Ume Simsllskap    3:44.94        3:44.94   
Ingrid Grahn  2004  Ume Simsllskap    3:45.56        3:45.56   
Lilly Johnsson  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
Sandra Trigell  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Damer ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    31.47  1:09.02  1:52.80    2:30.05   
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    32.94  1:14.91  2:01.81    2:38.19   
Melina Sundstrm  2002  Sundsvalls Simsllskap    36.96  1:18.94  2:08.41    2:46.36   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsllskap    34.68  1:19.02  2:06.47    2:48.08   
Molly Grace Storm  2003  Ume Simsllskap    35.29  1:18.28  2:07.32    2:48.46   
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS    36.17  1:18.95  2:09.27    2:50.18   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    37.85  1:20.45  2:13.21    2:53.15   
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Lule Simsllskap    38.13  1:25.75  2:19.35    2:55.80   
Tuva Larsson  2002  Lule Simsllskap    39.44  1:24.67  2:15.32    2:56.74   
10  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    40.37  1:29.18  2:18.12    2:57.14   
11  Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS    2:57.32        2:57.32   
12  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsllskap    38.10  1:27.45  2:20.36    3:01.34   
13  Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS    40.07  1:26.35  2:19.95    3:02.85   
14  Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    42.01  1:32.66  2:21.54    3:03.53   
15  Line Bjrlin  2003  Hrnsands Simsllskap    39.95  1:28.43  2:20.72    3:03.55   
16  Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    41.52  1:30.95  2:27.04    3:11.95   
17  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    44.88  1:37.24  2:30.09    3:12.51   
18  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap    44.28  1:34.79  2:30.34    3:12.87   
19  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    3:17.15        3:17.15   
20  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    41.17  1:31.62  2:33.30    3:17.28   
21  Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsllskap 34    50.68  1:41.90  2:48.18    3:38.83   
Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Damer ABCD, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    34.61  1:16.99  2:06.79    2:44.37   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    36.44  1:18.96  2:08.97    2:48.39   
Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    37.10  1:20.39  2:08.83    2:48.47   
Emelia Bostrm  2000  rnskldsviks Allmnna SS    36.68  1:17.31  2:11.59    2:49.98   
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap    38.08  1:25.62  2:13.56    2:54.12   
Alva Nilsson  2000  Skellefte Simsllskap 34    37.88  1:26.12  2:17.63    2:59.48   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    40.80  1:28.14  2:21.59    3:03.43   
Sofia Lvby  2001  Ume Simsllskap    3:21.87        3:21.87   
Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Damer ABCD, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    35.02  1:16.39  2:04.19    2:42.02   
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    34.91  1:21.16  2:09.15    2:49.88   
Cassandra Eriksson  1999  Hrnefors Idrottsfrening    3:31.70        3:31.70   
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning              p LKARES INRDAN 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  11:16   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 2, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsllskap    39.55  1:29.15  2:16.92    2:59.80   
Viktor Nystrm  2004  Ume Simsllskap    39.74  1:28.12  2:26.11    3:08.23   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap    44.79  1:32.83  2:28.29    3:12.26   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    44.98  1:37.32  2:40.29    3:28.04   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap            DSQ   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    34.66  1:14.45  2:07.72    2:43.18   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    32.30  1:18.07  2:10.50    2:49.84   
Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap    38.74  1:23.17  2:14.99    2:54.95   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsllskap 34    36.90  1:24.59  2:20.27    2:58.70   
Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    43.23  1:31.21  2:22.34    3:01.59   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    38.78  1:26.24  2:21.39    3:03.67   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34    39.10  1:26.99  2:24.77    3:04.32   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    40.68  1:26.15  2:22.28    3:06.33   
Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap    46.08  1:42.61  2:38.53    3:27.07   
David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap            DSQ   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Bostrm  2001  rnskldsviks Allmnna SS    31.01  1:11.34  1:59.67    2:37.70   
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    38.74  1:25.22  2:21.01    3:03.29   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    29.44  1:03.39  1:42.68    2:14.40   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    29.66  1:04.13  1:43.09    2:15.37   
Emil Dahlberg  1997  Sundsvalls Simsllskap    28.72  1:06.50  1:49.62    2:23.66   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    31.97  1:11.42  1:54.54    2:29.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  11:18   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 3, 200m Medley Mixed Masters, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adrian Bengtson  1976  Ume Simsllskap    31.77  1:13.19  1:56.06    2:31.24   
Peder Larsson  1972  IKSU Simning    34.02  1:19.34  2:09.62    2:49.60   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Mixed Masters, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christer Granstrm  1965  Ume Simsllskap    32.99  1:14.15  2:05.09    2:43.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  11:51   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 4, 25m Frisim Damer E, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            17.46   
Alva Gustavsson  2006  Ume Simsllskap            19.03   
Lilli Jonsson  2006  Ume Simsllskap            19.77   
Fanny Olofsson  2006  Ume Simsllskap            19.91   
Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            20.15   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            20.83   
Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap            22.58   
Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            23.64   
Milla Lindberg  2006  Ume Simsllskap            23.84   
10  Stina Koskenniemi  2006  Ume Simsllskap            25.41   
11  Isa Eliasson Nilsson  2006  Ume Simsllskap            26.69   
12  Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34            27.92   
13  Nike Bogseth  2007  Hrnefors Idrottsfrening            32.94   
14  Minea Luthman  2008  Ume Simsllskap            35.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  11:53   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 5, 25m Frisim Herrar E, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mns Hallgren  2006  Ume Simsllskap            19.34   
Lukas Thorn  2007  Ume Simsllskap            22.38   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            22.49   
Axel Lindberg  2006  Ume Simsllskap            23.43   
Elias Gustafsson  2006  Hrnefors Idrottsfrening            26.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  11:43   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nea Hjortsberg  2004  Sdertrns Simsllskap    37.96        1:18.74   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsllskap    40.24        1:22.23   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap    41.26        1:26.43   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap    42.10        1:27.24   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    44.31        1:28.75   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsllskap    44.18        1:30.19   
Alva Andersson  2004  Lule Simsllskap    44.10        1:31.52   
Hanna Berglund  2004  rnskldsviks Allmnna SS    45.79        1:33.80   
Moa Fastborg  2005  Ume Simsllskap    48.48        1:41.58   
10  Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap    48.31        1:42.24   
11  Agnes Lfgren  2005  Ume Simsllskap    52.13        1:44.88   
12  Ingrid Grahn  2004  Ume Simsllskap    51.53        1:46.05   
13  Lilly Johnsson  2005  Ume Simsllskap    52.93        1:47.64   
14  Alva Gustavsson  2006  Ume Simsllskap    53.47        1:49.62   
15  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    55.82        1:57.30   
16  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap    57.61        2:00.65   
17  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsllskap 34    1:03.57        2:15.74   
18  Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsllskap 34    1:04.42        2:20.19   
Emilia Sponseller  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap    36.31        1:15.23   
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS    37.01        1:17.04   
Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS    37.98        1:18.02   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    40.22        1:20.65   
Melina Sundstrm  2002  Sundsvalls Simsllskap    39.20        1:20.70   
Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS    40.22        1:25.53   
Tuva Larsson  2002  Lule Simsllskap    40.87        1:25.93   
Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning    42.15        1:27.72   
Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS    43.30        1:28.43   
10  Petra Wennberg  2002  Sundsvalls Simsllskap    42.51        1:28.73   
11  Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap    43.02        1:29.65   
12  Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    44.35        1:30.15   
13  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap    44.37        1:30.82   
14  Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    44.77        1:31.50   
15  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    45.45        1:34.29   
16  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    48.00        1:36.71   
17  Jonna Egelskog  2003  Ume Simsllskap    49.74        1:41.05   
18  Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsllskap 34    47.31        1:43.19   
19  Alice Granstrm  2003  Ume Simsllskap    58.09        1:58.43   
Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsllskap            DNS   
Elma Olofsson  2003  Ume Simsllskap            DNS   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            DNS   
Cecilia stman  2002  IKSU Simning            DSQ   
Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            DSQ   
Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    32.51        1:08.02   
Emelia Bostrm  2000  rnskldsviks Allmnna SS    35.66        1:14.58   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    37.99        1:17.98   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    37.42        1:18.69   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    40.19        1:23.18   
Nicolina Heed  2001  Hrnsands Simsllskap    41.17        1:25.02   
Sara Bonnedahl  2001  Ume Simsllskap    41.47        1:27.85   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    44.08        1:32.20   
Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap    48.44        1:36.46   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Bollbring  1999  Sundsvalls Simsllskap    34.35        1:11.32   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsllskap    36.14        1:15.44   
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    38.37        1:18.78   
Molly ngstrm  1997  Ume Simsllskap    40.19        1:22.07   
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Camilla Johansson Sponseller  1974  Ume Simsllskap    34.13        1:09.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  12:02   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    36.02        1:15.05   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsllskap    41.72        1:24.60   
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap    44.43        1:29.92   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap    44.35        1:30.09   
Viktor Nystrm  2004  Ume Simsllskap    45.02        1:31.68   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34    45.82        1:31.82   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap    48.99        1:39.48   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    50.57        1:39.67   
Mns Hallgren  2006  Ume Simsllskap    57.05        1:56.58   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    33.97        1:10.33   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    34.75        1:12.09   
Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap    37.89        1:18.63   
Isak Olsson  2002  Bure Simsllskap    37.19        1:18.89   
Ji An Wang  2003  Lule Simsllskap    37.52        1:19.36   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    39.09        1:20.97   
Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap    39.79        1:22.23   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    40.93        1:23.04   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Lule Simsllskap    41.14        1:25.29   
10  Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap    43.30        1:27.66   
11  Josef Nordn  2003  Sundsvalls Simsllskap    42.93        1:27.68   
12  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34    43.34        1:28.43   
13  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    43.33        1:28.51   
14  Robin Andersson  2003  Skellefte Simsllskap 34    43.46        1:29.54   
15  Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    44.60        1:29.89   
16  David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap    48.70        1:38.49   
17  Oliver Cobian  2003  Ume Simsllskap    50.42        1:44.53   
18  Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap    55.27        1:52.61   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            DSQ   
Oliver Thorn  2002  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Bostrm  2001  rnskldsviks Allmnna SS    35.44        1:13.41   
Edvin Johnsson  2001  Lule Simsllskap    39.78        1:23.00   
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    42.50        1:27.93   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    31.14        1:02.57   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    30.78        1:02.81   
Emil Dahlberg  1997  Sundsvalls Simsllskap    33.21        1:07.93   
Johan Bonnedahl  1997  Ume Simsllskap    34.92        1:13.51   
Filip Orre Sandstrm  1999  Ume Simsllskap    35.57        1:13.84   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Christer Granstrm  1965  Ume Simsllskap    34.40        1:11.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  12:02 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  12:34   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 8, 25m Fjrilsim Damer DE, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            20.17   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            23.04   
Alva Gustavsson  2006  Ume Simsllskap            25.07   
Stina Koskenniemi  2006  Ume Simsllskap            25.68   
Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap            27.43   
Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
Fanny Olofsson  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
Isa Eliasson Nilsson  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjrilsim Damer DE, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  rnskldsviks Allmnna SS            20.48   
Thea Damlin  2005  Ume Simsllskap            21.52   
Nora Sehlstrm  2005  IKSU Simning            21.69   
Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap            24.26   
Elsa Lindgren  2005  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  12:34 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  12:35   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 9, 25m Fjrilsim Herrar DE, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lukas Thorn  2007  Ume Simsllskap            30.72   
Axel Lindberg  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  12:37   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 10, 200m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Lule Simsllskap    44.39  1:36.49  2:30.13    3:22.37   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsllskap    46.31  1:38.63  2:33.67    3:26.29   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    50.82  1:48.39  2:47.51    3:41.94   
Randi Arnesen  2005  Lule Simsllskap    51.05  1:48.90  2:47.21    3:43.44   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    54.04  1:54.31  2:56.65    3:56.61   
Hanna Berglund  2004  rnskldsviks Allmnna SS    53.76  1:54.36  2:55.97    3:56.92   
Elin berg  2004  Ume Simsllskap    55.36  1:58.43  3:02.23    4:02.86   
Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap    54.18  1:57.21  3:01.11    4:06.33   
Agnes Lfgren  2005  Ume Simsllskap    57.26  2:01.47  3:04.87    4:08.29   
10  Lilly Johnsson  2005  Ume Simsllskap    55.21  2:00.32  3:05.54    4:08.41   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap            DSQ   
Fanny Olofsson  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Thea Damlin  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    35.98  1:17.89  2:02.60    2:48.48   
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    40.26  1:26.72  2:15.86    3:04.53   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsllskap    39.55  1:27.68  2:17.68    3:06.26   
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    42.35  1:30.13  2:18.72    3:06.44   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    43.75  1:32.49  2:21.97    3:09.85   
Molly Grace Storm  2003  Ume Simsllskap    42.39  1:31.03  2:22.21    3:13.36   
Sanja Lind  2002  IKSU Simning    43.23  1:33.26  2:25.25    3:14.49   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    47.87  1:43.72  2:39.77    3:33.22   
Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap    45.80  1:40.24  2:36.71    3:34.62   
10  Jonna Egelskog  2003  Ume Simsllskap    53.92  1:53.89  2:53.56    3:48.38   
11  Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap    51.32  1:50.50  2:52.34    3:53.32   
12  Elin Thomas  2003  Skellefte Simsllskap 34    56.82  2:00.19  3:03.76    4:05.10   
13  Alice Granstrm  2003  Ume Simsllskap    1:01.12  2:09.70  3:18.42    4:25.49   
Elma Olofsson  2003  Ume Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning              p LKares inrdan 
                     
 
Gren 10, 200m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erika Luthman  1976  Ume Simsllskap    44.60  1:34.18  2:27.77    3:22.54   
                     
 
Gren 10, 200m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ingrid Lindelw-Berntsson  1964  Ume Simsllskap    44.21  1:33.99  2:27.43    3:21.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  12:37 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  12:48   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 11, 200m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap    51.89  1:49.99  2:46.53    3:42.36   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    55.61  1:57.60  3:01.42    4:02.31   
                     
 
Gren 11, 200m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap    41.52  1:28.48  2:16.25    3:02.74   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    42.08  1:30.26  2:18.87    3:06.24   
Isak Olsson  2002  Bure Simsllskap    42.08  1:30.73  2:19.97    3:07.12   
Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap    42.42  1:31.77  2:23.15    3:13.10   
Josef Nordn  2003  Sundsvalls Simsllskap    47.72  1:41.44  2:35.89    3:28.62   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    48.19  1:41.84  2:36.16    3:29.37   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    46.91  1:43.45  2:40.01    3:33.62   
David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap    48.11  1:44.33  2:42.20    3:38.79   
Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap    49.39  1:46.91  2:45.24    3:42.72   
10  Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap    50.30  1:49.16  2:48.81    3:47.75   
11  Oliver Cobian  2003  Ume Simsllskap    50.38  1:48.82  2:52.05    3:53.87   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    46.59  1:40.46  2:36.17    3:29.11   
                     
 
Gren 11, 200m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    33.78  1:11.82  1:50.80    2:30.14   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    37.92  1:20.46  2:05.26    2:51.57   
                     
 
Gren 11, 200m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 25 - 29 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Andersson  1989  Ume Simsllskap    35.49  1:18.60  2:05.89    2:49.41   
                     
 
Gren 11, 200m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adrian Bengtson  1976  Ume Simsllskap    37.55  1:20.62  2:04.62    2:47.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  12:48 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  13:33   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 12, 800m Frisim Damer ABC, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sabina Alman  2003  Lule Simsllskap    1:08.68  2:23.52  3:39.14  4:55.10  9:56.69   
          6:11.15  7:27.50  8:43.46       
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    1:12.50  2:29.49  3:47.69  5:05.83  10:20.73   
          6:24.92  7:44.20  9:03.76       
Tina Ylip  2002  Lule Simsllskap    1:14.82  2:38.49  4:01.90  5:26.07  10:56.18   
          6:49.69  8:13.57  9:36.87       
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    1:20.04  2:45.11  4:10.59  5:34.75  11:03.92   
          6:57.96  8:21.52  9:43.80       
Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    1:17.85  2:43.76  4:10.12  5:35.96  11:19.86   
          7:02.47  8:28.83  9:55.08       
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    1:21.48  2:48.25  4:16.62  5:44.61  11:28.36   
          7:12.41  8:39.38  10:05.66       
Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS    1:22.49  2:49.22  4:19.76  5:50.52  11:36.41   
          7:19.49  8:46.91  10:14.68       
Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS    1:22.46  2:53.11  4:25.08  5:58.56  11:59.86   
          7:31.07  9:02.57  10:34.00       
Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap    1:23.85  2:55.78  4:29.51  6:02.53  12:02.78   
          7:34.60  9:05.24  10:36.16       
10  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    1:26.18  2:55.68  4:28.21  6:00.69  12:04.05   
          7:32.61  9:04.87  10:37.29       
11  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    1:26.54  3:02.30  4:42.49  6:22.24  12:49.97   
          8:00.80  9:39.01  11:16.53       
12  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap    1:24.31  3:02.43  4:42.46  6:22.60  13:01.36   
          8:04.10  9:45.91  11:25.62       
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 12, 800m Frisim Damer ABC, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap    1:06.96  2:20.87  3:36.32  4:52.38  10:01.87   
          6:09.57  7:27.64  8:45.38       
Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    1:13.96  2:32.12  3:50.36  5:09.04  10:20.25   
          6:28.28  7:45.96  9:03.45       
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    1:13.23  2:31.67  3:50.93  5:10.56  10:31.10   
          6:31.26  7:52.54  9:13.19       
Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    1:11.82  2:31.18  3:50.61  5:10.05  10:42.28   
          6:32.67  7:56.61  9:20.65       
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    1:17.82  2:43.21  4:07.83  5:33.21  11:03.25   
          6:58.07  8:22.35  9:45.58       
                     
 
Gren 12, 800m Frisim Damer ABC, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emmy Johansen  1999  Skellefte Simsllskap 34    1:16.57  2:41.13  4:04.90  5:28.44  10:59.92   
          6:52.16  8:14.78  9:37.19       
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap    1:17.41  2:44.61  4:11.56  5:39.29  11:26.99   
          7:08.24  8:35.60  10:02.92       
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    1:20.48  2:48.46  4:17.93  5:49.24  11:55.98   
          7:21.21  8:53.85  10:23.70       
Cassandra Eriksson  1999  Hrnefors Idrottsfrening    1:32.67  3:16.38  5:00.87  6:45.09  13:46.27   
          8:30.91  10:17.91  12:04.57       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  13:33 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  16:58   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nea Hjortsberg  2004  Sdertrns Simsllskap    41.21        1:26.68   
Klara Lindqvist  2005  Lule Simsllskap    44.93        1:33.87   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsllskap    44.34        1:35.03   
Elvira Engblom  2005  rnskldsviks Allmnna SS    49.28        1:42.49   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsllskap    47.94        1:43.13   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    49.61        1:44.42   
Ella Ohlsson  2005  Ume Simsllskap    50.46        1:47.43   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap    50.22        1:47.50   
Vilma Fagerstrm  2005  IKSU Simning    51.90        1:48.91   
10  Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS    53.97        1:49.36   
11  Fanny Olofsson  2006  Ume Simsllskap    53.52        1:52.21   
12  Emilia Sponseller  2005  Ume Simsllskap    54.68        1:52.81   
13  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap    53.17        1:53.66   
14  Hanna Berglund  2004  rnskldsviks Allmnna SS    54.16        1:55.39   
15  Elin berg  2004  Ume Simsllskap    55.21        1:56.35   
16  Agnes Lfgren  2005  Ume Simsllskap    56.27        1:56.83   
17  Lilly Johnsson  2005  Ume Simsllskap    56.08        1:56.91   
18  Sandra Trigell  2005  Ume Simsllskap    55.73        1:57.47   
19  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsllskap 34    56.97        1:58.89   
20  Thea Damlin  2005  Ume Simsllskap    57.29        1:59.46   
21  Ingrid Grahn  2004  Ume Simsllskap    57.92        2:01.90   
22  Elsa Lindgren  2005  Skellefte Simsllskap 34    58.48        2:02.93   
23  Vera Wall  2006  Ume Simsllskap    1:00.50        2:12.60   
24  Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34    1:04.44        2:13.21   
25  Emma Gustafsson  2004  Ume Simsllskap    1:03.67        2:15.80   
26  Stina Koskenniemi  2006  Ume Simsllskap    1:08.43        2:32.77   
Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Nora Sehlstrm  2005  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    34.89        1:16.72   
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    39.27        1:23.57   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsllskap    39.53        1:25.70   
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    40.49        1:26.17   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    40.88        1:26.18   
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS    41.94        1:26.70   
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    41.58        1:27.67   
Molly Grace Storm  2003  Ume Simsllskap    39.75        1:28.15   
Melina Sundstrm  2002  Sundsvalls Simsllskap    41.58        1:28.32   
10  Sanja Lind  2002  IKSU Simning    41.50        1:30.08   
11  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    43.68        1:31.71   
12  Tuva Larsson  2002  Lule Simsllskap    44.50        1:34.12   
13  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    45.00        1:35.26   
14  Line Bjrlin  2003  Hrnsands Simsllskap    45.46        1:35.70   
15  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap    46.30        1:37.46   
16  Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap    44.83        1:38.55   
17  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    48.91        1:43.26   
18  Jonna Egelskog  2003  Ume Simsllskap    51.14        1:46.98   
19  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    51.25        1:48.14   
20  Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap    51.89        1:50.37   
21  Elin Thomas  2003  Skellefte Simsllskap 34    56.65        1:58.34   
22  Alice Granstrm  2003  Ume Simsllskap    58.91        2:02.08   
Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS            DSQ   
Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap    35.15        1:16.26   
Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    38.82        1:22.78   
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap    38.88        1:24.28   
Sarah Jonsson  2001  Lule Simsllskap    39.30        1:25.10   
Alva Nilsson  2000  Skellefte Simsllskap 34    41.68        1:29.92   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    46.84        1:39.23   
Sofia Lvby  2001  Ume Simsllskap    48.21        1:46.80   
Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap    55.33        1:56.56   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    40.24        1:25.83   
Emmy Johansen  1999  Skellefte Simsllskap 34    43.19        1:32.66   
Molly ngstrm  1997  Ume Simsllskap    45.25        1:34.76   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erika Luthman  1976  Ume Simsllskap    42.93        1:29.66   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer ABCDM, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ingrid Lindelw-Berntsson  1964  Ume Simsllskap    41.79        1:29.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  17:08   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 14, 100m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsllskap    39.66        1:25.08   
Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    43.59        1:31.37   
Viktor Nystrm  2004  Ume Simsllskap    49.63        1:44.87   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap    50.86        1:45.34   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    53.93        1:53.83   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34    54.80        1:54.79   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsllskap 34    55.20        1:57.62   
Johan Dellbring  2005  Ume Simsllskap    56.31        1:58.96   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    37.09        1:20.35   
Isak Olsson  2002  Bure Simsllskap    39.11        1:24.37   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    41.22        1:26.11   
Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap    40.79        1:27.45   
Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap    42.61        1:30.22   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    42.83        1:30.83   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Lule Simsllskap    42.87        1:32.57   
Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    45.86        1:36.32   
Josef Nordn  2003  Sundsvalls Simsllskap    45.87        1:37.16   
10  David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap    45.97        1:38.45   
11  Robin Andersson  2003  Skellefte Simsllskap 34    46.68        1:38.47   
12  Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    46.64        1:39.53   
13  Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap    47.88        1:41.16   
14  Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    48.00        1:42.04   
15  Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap    48.93        1:45.02   
16  Oliver Cobian  2003  Ume Simsllskap    49.37        1:46.36   
17  Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    52.52        1:50.95   
18  Adam Lagerqvist  2003  IKSU Simning    57.74        2:04.37   
19  Oliver Thorn  2002  Ume Simsllskap    58.81        2:11.79   
Erik Fahlander  2003  rnskldsviks Allmnna SS            DSQ   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    44.06        1:33.92   
Alexander Israelsson  2001  Ume Simsllskap    49.14        1:48.78   
                     
 
Gren 14, 100m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    31.46        1:07.48   
                     
 
Gren 14, 100m Brstsim Herr ABCDM, Finaler 25 - 29 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Peter Lundberg  1991  Ume Simsllskap    44.20        1:36.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  17:36   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 15, 25m Ryggsim Damer E, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            20.23   
Fanny Olofsson  2006  Ume Simsllskap            21.67   
Alva Gustavsson  2006  Ume Simsllskap            21.89   
Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            24.56   
Stina Koskenniemi  2006  Ume Simsllskap            27.70   
Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap            28.40   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            30.13   
Minea Luthman  2008  Ume Simsllskap            31.36   
Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            31.38   
10  Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34            31.40   
Nike Bogseth  2007  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  17:37   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar E, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mns Hallgren  2006  Ume Simsllskap            23.81   
Axel Lindberg  2006  Ume Simsllskap            26.58   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            27.03   
Albert Bjrk  2006  IKSU Simning            27.79   
Elias Gustafsson  2006  Hrnefors Idrottsfrening            29.12   
Lukas Thorn  2007  Ume Simsllskap            29.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  17:37 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  17:28   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 17, 400m Medley Damer ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    1:30.10  3:09.15  4:49.97    6:10.16   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    1:33.58  3:13.32  5:05.30    6:35.81   
Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    1:44.44  3:31.40  5:22.51    6:48.89   
Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    1:34.78  3:23.83  5:26.27    6:57.32   
Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsllskap 34    1:50.38  3:41.79  5:53.18    7:30.78   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Damer ABCD, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim    1:19.79  2:49.23  4:26.79    5:43.17   
Cassandra Eriksson  1999  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  17:44   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap    1:44.22  3:27.09  5:25.18    6:52.42   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap    1:49.67  3:29.92  5:25.97    6:53.22   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsllskap    1:26.13  2:54.45  4:31.22    5:46.11   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    1:39.94  3:17.39  5:13.31    6:45.75   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    1:31.15  3:17.31  5:20.65    6:49.14   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap            DNS   
Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar ABCD, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    1:06.21  2:18.86  3:41.11    4:47.29   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    1:08.30  2:25.43  3:45.70    4:51.59   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    1:15.93  2:46.67  4:23.34    5:37.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  17:44 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  18:04   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 19, 25m Brstsim Damer E, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            22.24   
Alva Gustavsson  2006  Ume Simsllskap            27.36   
Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            27.91   
Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap            28.61   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34            28.95   
Stina Koskenniemi  2006  Ume Simsllskap            29.29   
Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            29.75   
Nike Bogseth  2007  Hrnefors Idrottsfrening            37.36   
Ida Vndin  2006  IKSU Simning            DNS   
Fanny Olofsson  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
Minea Luthman  2008  Ume Simsllskap            DSQ   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  18:04 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  18:05   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 20, 25m Brstsim Herrar E, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            23.99   
Axel Lindberg  2006  Ume Simsllskap            28.73   
Elias Gustafsson  2006  Hrnefors Idrottsfrening            32.82   
Lukas Thorn  2007  Ume Simsllskap            34.51   
Albert Bjrk  2006  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  18:05 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  18:19   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 21, 200m Frisim Damer ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsllskap    37.26  1:18.84  2:01.33    2:40.31   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsllskap    36.88  1:18.18  2:00.63    2:40.50   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    38.21  1:21.28  2:05.31    2:47.31   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap    38.98  1:23.26  2:09.66    2:54.68   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap    39.27  1:27.53  2:16.98    2:59.44   
Klara Lindqvist  2005  Lule Simsllskap    39.66  1:25.81  2:08.61    3:01.63   
Hanna Berglund  2004  rnskldsviks Allmnna SS    42.87  1:31.09  2:20.77    3:04.94   
Ingrid Grahn  2004  Ume Simsllskap    45.86  1:38.43  2:35.06    3:23.97   
Ella Ohlsson  2005  Ume Simsllskap    44.96  1:39.15  2:33.51    3:26.07   
10  Lilly Johnsson  2005  Ume Simsllskap    48.74  1:45.82  2:44.19    3:38.90   
11  Agnes Lfgren  2005  Ume Simsllskap    49.12  1:48.68  2:47.63    3:42.01   
12  Alva Gustavsson  2006  Ume Simsllskap    51.33  1:50.48  2:50.43    3:44.29   
13  Sandra Trigell  2005  Ume Simsllskap    50.04  1:49.36  2:48.62    3:45.03   
14  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap    49.48  1:52.40  2:54.86    3:54.08   
Elin berg  2004  Ume Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Damer ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    32.18  1:07.28  1:43.79    2:18.96   
Sabina Alman  2003  Lule Simsllskap    31.81  1:07.93  1:44.00    2:19.08   
Melina Sundstrm  2002  Sundsvalls Simsllskap    33.28  1:09.75  1:48.04    2:25.78   
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Lule Simsllskap    32.71  1:11.33  1:50.37    2:27.14   
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS    34.23  1:13.77  1:53.46    2:28.85   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap    33.88  1:11.86  1:51.14    2:29.56   
Tuva Larsson  2002  Lule Simsllskap    33.48  1:11.55  1:50.97    2:30.10   
Cecilia stman  2002  IKSU Simning    34.07  1:11.70  1:50.29    2:30.29   
Tina Ylip  2002  Lule Simsllskap    33.99  1:12.81  1:52.92    2:32.58   
10  Elina Gullehag  2002  IKSU Simning    33.19  1:11.23  1:52.20    2:34.96   
11  Petra Wennberg  2002  Sundsvalls Simsllskap    35.53  1:14.62  1:55.06    2:35.08   
12  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    36.32  1:16.32  1:57.42    2:37.04   
13  Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS    37.39  1:19.39  2:02.18    2:40.04   
14  Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS    35.93  1:18.28  2:01.68    2:40.32   
15  Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS    36.46  1:17.87  2:01.13    2:40.54   
16  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    35.81  1:16.58  1:58.87    2:41.15   
17  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning    38.16  1:19.59  2:02.49    2:44.29   
18  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsllskap    36.30  1:17.61  2:01.44    2:44.37   
19  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap    38.52  1:20.30  2:04.60    2:46.95   
20  Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    38.29  1:22.77  2:08.42    2:50.58   
21  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    39.57  1:23.54  2:08.73    2:51.42   
22  Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap    39.25  1:23.29  2:09.94    2:54.73   
23  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap    38.33  1:23.55  2:10.23    2:55.26   
24  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    39.73  1:25.23  2:13.24    2:59.24   
25  Alice Granstrm  2003  Ume Simsllskap    46.93  1:41.65  2:39.14    3:31.70   
26  Jonna Egelskog  2003  Ume Simsllskap    49.23  1:45.10  2:42.31    3:32.77   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Damer ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap    30.55  1:04.58  1:39.60    2:14.40   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    32.57  1:08.80  1:45.90    2:23.05   
Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    31.75  1:08.44  1:46.84    2:24.96   
Emelia Bostrm  2000  rnskldsviks Allmnna SS    32.95  1:10.59  1:49.30    2:25.74   
Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    33.60  1:11.45  1:50.27    2:27.03   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    33.64  1:11.39  1:50.30    2:28.45   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    35.85  1:17.18  1:59.87    2:41.23   
Nicolina Heed  2001  Hrnsands Simsllskap    35.42  1:16.64  2:00.65    2:42.00   
Sofia Lvby  2001  Ume Simsllskap    37.84  1:23.26  2:09.22    2:52.86   
10  Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap    42.01  1:29.83  2:18.70    3:05.12   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Damer ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap    33.69  1:12.65  1:53.98    2:34.97   
Cassandra Eriksson  1999  Hrnefors Idrottsfrening    44.36  1:34.61  2:26.36    3:14.84   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Damer ABCDM, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ingrid Lindelw-Berntsson  1964  Ume Simsllskap    33.15  1:10.69  1:52.34    2:34.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  18:19 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  18:37   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    34.63  1:12.22  1:50.85    2:29.41   
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsllskap    34.82  1:13.12  1:53.46    2:33.81   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsllskap    38.67  1:23.12  2:08.16    2:46.68   
Viktor Nystrm  2004  Ume Simsllskap    38.62  1:21.30  2:06.80    2:46.75   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap    38.23  1:22.95  2:08.89    2:52.24   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap    42.20  1:27.03  2:09.22    2:57.87   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    43.03  1:30.77  2:20.00    3:06.83   
Johan Dellbring  2005  Ume Simsllskap    45.40  1:40.37  2:38.45    3:30.12   
Mns Hallgren  2006  Ume Simsllskap    44.96  1:41.96  2:39.13    3:33.51   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Lule Simsllskap    30.72  1:05.59  1:40.97    2:16.27   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    31.11  1:06.28  1:42.82    2:17.77   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    33.23  1:10.51  1:47.55    2:21.86   
Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    36.92  1:17.66  1:58.49    2:37.97   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsllskap 34    36.37  1:17.94  2:01.09    2:40.20   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    36.84  1:20.13  2:04.60    2:45.81   
Josef Nordn  2003  Sundsvalls Simsllskap    38.55  1:23.87  2:08.24    2:48.08   
David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap    39.89  1:25.32  2:11.23    2:54.39   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    39.17  1:25.42  2:13.29    2:58.43   
10  Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap    45.09  1:36.13  2:23.65    3:09.96   
11  Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap    44.40  1:34.41  2:24.38    3:11.69   
12  Oliver Cobian  2003  Ume Simsllskap    42.31  1:30.89  2:24.29    3:14.36   
13  Oliver Thorn  2002  Ume Simsllskap    45.17  1:41.71  2:40.57    3:38.81   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap    28.42  1:00.14  1:32.11    2:02.95   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap    31.76  1:05.87  1:40.18    2:12.79   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsllskap    32.43  1:09.23  1:47.17    2:24.89   
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    35.20  1:14.83  1:56.58    2:36.52   
Edvin Johnsson  2001  Lule Simsllskap    35.07  1:16.16  1:59.18    2:40.08   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    28.36  59.52  1:30.82    2:01.06   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    28.11  59.63  1:31.63    2:02.89   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    31.87  1:05.91  1:39.89    2:13.79   
Johan Bonnedahl  1997  Ume Simsllskap    31.66  1:07.32  1:42.76    2:17.33   
Jonatan Urpiala  1994  IKSU Simning    32.37  1:08.86  1:46.65    2:24.46   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar ABCDM, Finaler 30 - 34 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magnus Rlin  1984  Ume Simsllskap    28.69  59.89  1:32.02    2:05.47   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar ABCDM, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Hallgren  1964  Ume Simsllskap    31.01  1:04.09  1:38.17    2:11.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  18:37 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  18:57   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 23, 50m Fjrilsim Damer ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Nea Hjortsberg  2004  Sdertrns Simsllskap            32.73   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsllskap            40.22   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap            41.88   
Alva Andersson  2004  Lule Simsllskap            42.30   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap            45.71   
Moa Fastborg  2005  Ume Simsllskap            46.82   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap            47.45   
Thea Damlin  2005  Ume Simsllskap            48.05   
Elin berg  2004  Ume Simsllskap            48.63   
10  Hanna Berglund  2004  rnskldsviks Allmnna SS            48.77   
11  Elvira Engblom  2005  rnskldsviks Allmnna SS            50.38   
12  Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS            50.58   
13  Emilia Sponseller  2005  Ume Simsllskap            51.23   
14  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34            52.39   
15  Ella Ohlsson  2005  Ume Simsllskap            53.21   
16  Agnes Lfgren  2005  Ume Simsllskap            54.86   
17  Sandra Trigell  2005  Ume Simsllskap            57.67   
18  Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            1:05.76   
Alva Gustavsson  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Ingrid Grahn  2004  Ume Simsllskap            DSQ   
Lilly Johnsson  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap            DSQ   
Vilma Fagerstrm  2005  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjrilsim Damer ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap            32.72   
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            34.02   
Molly Grace Storm  2003  Ume Simsllskap            34.06   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap            34.16   
Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsllskap            34.79   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsllskap            35.33   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap            36.85   
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34            36.92   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            37.24   
10  Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34            38.78   
11  Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            38.98   
12  Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS            39.95   
13  Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            40.37   
14  Line Bjrlin  2003  Hrnsands Simsllskap            40.46   
15  Petra Wennberg  2002  Sundsvalls Simsllskap            40.53   
16  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap            40.62   
17  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            41.88   
18  Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS            42.40   
19  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap            44.16   
20  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            44.95   
21  Sanja Lind  2002  IKSU Simning            45.02   
22  Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsllskap 34            45.47   
23  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            46.08   
Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjrilsim Damer ABCD, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap            30.28   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap            33.41   
Sarah Jonsson  2001  Lule Simsllskap            33.87   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap            35.17   
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap            35.72   
Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap            36.21   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34            37.03   
Nicolina Heed  2001  Hrnsands Simsllskap            37.05   
Sofia Lvby  2001  Ume Simsllskap            38.05   
10  Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap            38.60   
11  Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap            38.89   
Karoline Lundgren  2001  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjrilsim Damer ABCD, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sara Sharp  1992  Ume Simsllskap            29.36   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsllskap            32.48   
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim            32.63   
Molly ngstrm  1997  Ume Simsllskap            32.71   
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap            33.76   
Emmy Johansen  1999  Skellefte Simsllskap 34            36.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  18:57 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  19:02   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 24, 50m Fjrilsim Herrar ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsllskap            38.13   
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsllskap            38.73   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap            41.83   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34            42.22   
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap            42.58   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap            43.48   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            47.55   
Johan Dellbring  2005  Ume Simsllskap            52.91   
                     
 
Gren 24, 50m Fjrilsim Herrar ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap            29.35   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap            32.00   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap            33.02   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap            34.30   
Isak Olsson  2002  Bure Simsllskap            34.39   
Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap            35.92   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsllskap 34            36.12   
Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap            36.29   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34            36.84   
10  Anton Krogh-Vennemo  2002  Lule Simsllskap            38.61   
11  Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap            39.15   
12  Josef Nordn  2003  Sundsvalls Simsllskap            42.62   
13  Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            42.75   
Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap            DSQ   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjrilsim Herrar ABCD, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap            31.45   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap            34.03   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsllskap            35.25   
Edvin Kck  2000  Hrnefors Idrottsfrening            36.52   
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap            39.19   
Alexander Israelsson  2001  Ume Simsllskap            49.54   
                     
 
Gren 24, 50m Fjrilsim Herrar ABCD, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emil Gilliusson  1993  rnskldsviks Allmnna SS            26.88   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap            26.89   
Emil Dahlberg  1997  Sundsvalls Simsllskap            27.71   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap            30.44   
Johan Bonnedahl  1997  Ume Simsllskap            30.54   
Peter Lundberg  1991  Ume Simsllskap            34.15   
Kristoffer Lindstrm  1996  Skellefte Simsllskap 34            36.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  19:02 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  19:04   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 25, 50m Fjrilsim Mix Masters, Finaler 35 - 39 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Martin Lindvall  1981  Ume Simsllskap            34.15   
                     
 
Gren 25, 50m Fjrilsim Mix Masters, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Peder Larsson  1972  IKSU Simning            33.54   
Erika Luthman  1976  Ume Simsllskap            37.20   
                     
 
Gren 25, 50m Fjrilsim Mix Masters, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jonas Hallgren  1964  Ume Simsllskap            28.45   
Ingrid Lindelw-Berntsson  1964  Ume Simsllskap            34.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  19:04 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  09:12   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 26, 100m Fjrilsim Herr ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Nystrm  2004  Ume Simsllskap    38.98        1:25.77   
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap    45.88        1:38.77   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    45.58        1:39.36   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjrilsim Herr ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    29.80        1:04.67   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    37.11        1:21.36   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34    38.22        1:21.61   
Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap    40.58        1:22.22   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjrilsim Herr ABCD, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsllskap 34    26.59        56.23   
Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    28.49        1:00.71   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    27.74        1:00.73   
Gustav Lindstrm  1998  Skellefte Simsllskap 34    28.27        1:00.74   
Emil Dahlberg  1997  Sundsvalls Simsllskap    29.17        1:02.25   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    30.62        1:10.14   
Peter Lundberg  1991  Ume Simsllskap    37.85        1:24.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  09:12 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  09:12   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 27, 100m Fjrilsim Damer ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elin berg  2004  Ume Simsllskap    50.71        1:51.25   
Sandra Trigell  2005  Ume Simsllskap    57.67        2:07.45   
Moa Fastborg  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Fjrilsim Damer ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS    35.05        1:14.14   
Sabina Alman  2003  Lule Simsllskap    36.55        1:19.75   
Molly Grace Storm  2003  Ume Simsllskap    35.80        1:20.15   
Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsllskap    39.29        1:24.02   
Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    40.46        1:29.33   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    41.83        1:31.78   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    41.42        1:33.27   
Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsllskap 34    48.66        1:45.91   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 27, 100m Fjrilsim Damer ABCD, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    34.72        1:15.25   
Emelia Bostrm  2000  rnskldsviks Allmnna SS    38.01        1:23.25   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    38.60        1:27.19   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    42.47        1:34.76   
Alva Nilsson  2000  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Fjrilsim Damer ABCD, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Molly ngstrm  1997  Ume Simsllskap    33.09        1:10.27   
Emmy Gulliksson  1998  rnskldsviks Allmnna SS    35.22        1:18.85   
Clara Hedman  1999  Ume Simsllskap    36.38        1:23.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  09:12 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  09:15   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 28, 100m Fjrilsim Mix Master, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Christer Granstrm  1965  Ume Simsllskap    32.27        1:12.16   
Ingrid Lindelw-Berntsson  1964  Ume Simsllskap    36.22        1:21.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  09:15 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  09:30   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar ABCDEM, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mns Hallgren  2006  Ume Simsllskap            42.54   
Lukas Thorn  2007  Ume Simsllskap            53.43   
Albert Bjrk  2006  IKSU Simning            53.75   
Wilmer Hansson  2006  Ume Simsllskap            58.36   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar ABCDEM, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsllskap            31.19   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsllskap            33.28   
Viktor Nystrm  2004  Ume Simsllskap            34.50   
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap            34.65   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34            35.84   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap            36.12   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap            36.25   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            36.58   
Johan Dellbring  2005  Ume Simsllskap            41.97   
10  Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsllskap 34            47.47   
11  Erik Westman  2005  IKSU Simning            59.03   
12  Anton Rutfors  2005  IKSU Simning            1:07.69   
Casper rletun  2005  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar ABCDEM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap            27.44   
Ji An Wang  2003  Lule Simsllskap            27.62   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap            28.79   
Isak Olsson  2002  Bure Simsllskap            29.03   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap            29.22   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Lule Simsllskap            30.00   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            31.45   
Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap            31.87   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap            33.04   
10  Josef Nordn  2003  Sundsvalls Simsllskap            33.27   
11  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap            33.56   
12  Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap            33.57   
13  Robin Andersson  2003  Skellefte Simsllskap 34            33.68   
14  Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap            33.86   
15  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34            35.01   
16  David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap            35.71   
17  Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap            35.93   
18  Oliver Cobian  2003  Ume Simsllskap            36.74   
19  Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap            38.73   
20  Erik Fahlander  2003  rnskldsviks Allmnna SS            39.25   
21  Adam Lagerqvist  2003  IKSU Simning            39.72   
22  Otto Forslund  2002  Skellefte Simsllskap 34            40.46   
23  Alfred Mattsson  2002  Ume Simsllskap            40.87   
Victor Eriksson  2003  IKSU Simning            DNS   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar ABCDEM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap            26.99   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap            28.44   
Edvin Kck  2000  Hrnefors Idrottsfrening            29.40   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsllskap            30.30   
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap            30.56   
Maximilian Schmitt-Egenolf  2001  Ume Simsllskap            31.85   
Alexander Israelsson  2001  Ume Simsllskap            36.97   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar ABCDEM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Herman Lindstrm  1996  Skellefte Simsllskap 34            24.29   
Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsllskap 34            24.95   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap            25.22   
Johan Bonnedahl  1997  Ume Simsllskap            26.63   
Filip Sund  1997  IKSU Simning            27.36   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34            27.82   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap            28.00   
Jimie Klum  1993  IKSU Simning            29.10   
Jonatan Urpiala  1994  IKSU Simning            29.69   
10  Joel Steinvall  1996  Skellefte Simsllskap 34            30.03   
11  Kristoffer Lindstrm  1996  Skellefte Simsllskap 34            30.76   
12  Filip Orre Sandstrm  1999  Ume Simsllskap            30.96   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar ABCDEM, Finaler 30 - 34 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Magnus Rlin  1984  Ume Simsllskap            25.64   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar ABCDEM, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
rjan Olsson  1972  IKSU Simning            28.79   
Peder Larsson  1972  IKSU Simning            30.05   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar ABCDEM, Finaler 80 - 84 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lars Edstedt  1936  Ume Simsllskap            42.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  09:50   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 30, 50m Frisim Damer ABCDEM, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            39.68   
Alva Gustavsson  2006  Ume Simsllskap            43.38   
Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            45.25   
Fanny Olofsson  2006  Ume Simsllskap            46.11   
Moa Jakobsson  2006  Ume Simsllskap            56.83   
Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            57.47   
Ida Vndin  2006  IKSU Simning            1:05.09   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34            1:05.59   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer ABCDEM, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Nea Hjortsberg  2004  Sdertrns Simsllskap            30.73   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsllskap            33.01   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap            33.14   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsllskap            33.20   
Klara Lindqvist  2005  Lule Simsllskap            33.80   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap            35.42   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap            35.44   
Vilma Fagerstrm  2005  IKSU Simning            35.50   
Hanna Berglund  2004  rnskldsviks Allmnna SS            36.50   
10  Ingrid Grahn  2004  Ume Simsllskap            38.30   
11  Agnes Landfors  2004  rnskldsviks Allmnna SS            38.69   
12  Lilly Johnsson  2005  Ume Simsllskap            40.43   
13  Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS            40.49   
13  Isabella Wnman  2004  Ume Simsllskap            40.49   
15  Elvira Engblom  2005  rnskldsviks Allmnna SS            40.55   
16  Ella Ohlsson  2005  Ume Simsllskap            41.17   
17  Emilia Sponseller  2005  Ume Simsllskap            41.26   
17  Thea Damlin  2005  Ume Simsllskap            41.26   
19  Elin berg  2004  Ume Simsllskap            41.44   
20  Nora Sehlstrm  2005  IKSU Simning            42.31   
21  Moa Fastborg  2005  Ume Simsllskap            42.71   
22  Jonna Hellgren  2004  IKSU Simning            42.99   
23  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34            43.42   
24  Agnes Lfgren  2005  Ume Simsllskap            43.71   
25  Sandra Trigell  2005  Ume Simsllskap            45.52   
26  Ellen Johansson  2004  IKSU Simning            45.94   
27  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap            47.24   
28  Elsa Lindgren  2005  Skellefte Simsllskap 34            52.59   
29  Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsllskap 34            1:05.66   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsllskap 34            DNS   
Ally Lindvall  2005  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer ABCDEM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap            30.27   
Melina Sundstrm  2002  Sundsvalls Simsllskap            30.79   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsllskap            31.04   
Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            31.20   
Tina Ylip  2002  Lule Simsllskap            31.70   
Tuva Larsson  2002  Lule Simsllskap            32.21   
Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            32.55   
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34            32.74   
Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS            33.13   
10  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap            33.22   
11  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            33.42   
12  Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            33.47   
13  Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap            33.57   
14  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsllskap            33.66   
15  Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS            33.68   
16  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            33.75   
17  Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap            33.79   
18  Sanja Lind  2002  IKSU Simning            33.88   
19  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap            33.91   
20  Petra Wennberg  2002  Sundsvalls Simsllskap            33.92   
21  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap            33.99   
22  Alice Moberg  2003  Hga Kustens Simsllskap            34.01   
23  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            34.07   
24  Line Bjrlin  2003  Hrnsands Simsllskap            35.20   
25  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap            35.65   
26  Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap            36.25   
27  Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsllskap 34            36.91   
28  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap            36.92   
29  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            37.56   
30  Alice Granstrm  2003  Ume Simsllskap            38.44   
31  Jonna Egelskog  2003  Ume Simsllskap            39.36   
32  Elin Thomas  2003  Skellefte Simsllskap 34            44.32   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer ABCDEM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Saga Sandstrm  2000  Ume Simsllskap            27.53   
Sara Brnnstrm  2001  Lule Simsllskap            28.47   
Sarah Jonsson  2001  Lule Simsllskap            28.70   
Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap            29.56   
Nicolina Heed  2001  Hrnsands Simsllskap            30.15   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap            30.84   
Karoline Lundgren  2001  IKSU Simning            30.99   
Emelia Bostrm  2000  rnskldsviks Allmnna SS            31.13   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap            31.28   
10  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap            31.45   
11  Sara Bonnedahl  2001  Ume Simsllskap            31.87   
12  Tuva Orre Sandstrm  2001  Ume Simsllskap            32.23   
13  Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap            32.70   
14  Sofia Lvby  2001  Ume Simsllskap            34.20   
15  Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34            34.38   
16  Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap            37.56   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer ABCDEM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sara Sharp  1992  Ume Simsllskap            27.52   
Maja Bollbring  1999  Sundsvalls Simsllskap            28.71   
Sanna Stenberg  1999  Pite Sim            29.66   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsllskap            29.76   
Emmy Gulliksson  1998  rnskldsviks Allmnna SS            30.44   
Emmy Johansen  1999  Skellefte Simsllskap 34            31.88   
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap            32.20   
Anna Norberg  1999  rnskldsviks Allmnna SS            33.37   
Neila Gaied  1992  IKSU Simning            DNS   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer ABCDEM, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erika Luthman  1976  Ume Simsllskap            33.40   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer ABCDEM, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ingrid Lindelw-Berntsson  1964  Ume Simsllskap            31.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  10:12   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    38.22  1:19.96  2:01.89    2:41.91   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap    46.73  1:36.18  2:25.43    3:10.90   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    36.32  1:16.11  1:57.11    2:37.05   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    41.51  1:27.61  2:13.78    2:56.93   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsllskap 34    42.64  1:29.87  2:18.58    3:06.53   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Johnsson  2001  Lule Simsllskap    40.51  1:24.72  2:10.91    2:55.31   
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    41.72  1:27.54  2:14.55    2:58.22   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Westerlind  1996  Hrnsands Simsllskap    31.95  1:05.85  1:40.05    2:13.73   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    33.76  1:09.46  1:45.46    2:21.33   
Filip Orre Sandstrm  1999  Ume Simsllskap    36.69  1:16.01  1:56.79    2:37.21   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tobias Marklund  1975  Pite Sim    32.47  1:06.09  1:40.23    2:15.77   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar ABCDM, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christer Granstrm  1965  Ume Simsllskap    35.93  1:15.35  1:56.35    2:35.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  10:14   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsllskap    42.03  1:27.70  2:14.41    2:58.48   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    44.68  1:31.97  2:19.50    3:04.03   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap    45.83  1:36.99  2:28.92    3:18.70   
Hanna Berglund  2004  rnskldsviks Allmnna SS    48.27  1:39.73  2:31.58    3:19.50   
Lilly Johnsson  2005  Ume Simsllskap    52.68  1:50.83  2:51.76    3:49.75   
Agnes Lfgren  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS    38.57  1:20.27  2:02.47    2:43.49   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    40.13  1:22.79  2:06.38    2:47.32   
Cecilia stman  2002  IKSU Simning    39.82  1:21.26  2:03.94    2:47.33   
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS    38.90  1:24.78  2:10.11    2:51.98   
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    44.87  1:33.35  2:21.50    3:08.34   
Jonna Egelskog  2003  Ume Simsllskap    52.84  1:51.45  2:50.30    3:44.47   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelia Bostrm  2000  rnskldsviks Allmnna SS    37.05  1:17.35  1:59.28    2:39.41   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    38.19  1:19.94  2:02.85    2:44.78   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer ABCDM, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cassandra Eriksson  1999  Hrnefors Idrottsfrening    48.65  1:42.70  2:39.95    3:32.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  10:25   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 33, 100m Medley Herrar ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    36.13        1:19.59   
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsllskap    40.13        1:22.66   
Viktor Nystrm  2004  Ume Simsllskap    40.21        1:27.10   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsllskap    40.69        1:28.64   
Axel Andersson  2004  Ume Simsllskap    43.75        1:31.75   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsllskap 34    42.48        1:31.90   
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap    43.44        1:32.77   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    46.17        1:37.51   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap    46.87        1:39.77   
10  Johan Dellbring  2005  Ume Simsllskap    52.46        1:47.16   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Herrar ABCD, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    31.81        1:09.18   
Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    35.55        1:14.20   
Ji An Wang  2003  Lule Simsllskap    35.59        1:14.82   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsllskap    33.98        1:15.27   
Isak Olsson  2002  Bure Simsllskap    36.69        1:18.41   
Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap    37.43        1:21.38   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Lule Simsllskap    39.00        1:22.62   
Markus Nsman  2003  Sundsvalls Simsllskap    41.53        1:24.48   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    37.69        1:24.54   
10  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    40.82        1:24.72   
11  Josef Nordn  2003  Sundsvalls Simsllskap    40.48        1:25.19   
12  Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    43.27        1:28.78   
13  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsllskap 34    41.98        1:30.31   
14  David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap    45.46        1:32.93   
15  Oliver Cobian  2003  Ume Simsllskap    48.69        1:37.65   
16  Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap    48.32        1:38.28   
Victor Eriksson  2003  IKSU Simning            DNS   
Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap            DSQ   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Herrar ABCD, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap    34.91        1:14.04   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsllskap    36.33        1:17.27   
Alfred Vikstrm  2001  Bure Simsllskap    37.46        1:20.74   
Alexander Israelsson  2001  Ume Simsllskap    49.42        1:40.44   
Edvin Kck  2000  Hrnefors Idrottsfrening            DNS   
Maximilian Schmitt-Egenolf  2001  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Herrar ABCD, Finaler 17 - 24 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    28.34        1:01.65   
Emil Dahlberg  1997  Sundsvalls Simsllskap    29.89        1:05.84   
William Sfstrm  1998  Ume Simsllskap    33.09        1:10.47   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsllskap 34    31.71        1:10.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Ume Simsllskap  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Umestnket 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tvlingsort  Ume    Utskriftstid  10:51   
  Arrangr  Ume Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 34, 100m Medley Damer ABCD, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nea Hjortsberg  2004  Sdertrns Simsllskap    37.16        1:18.06   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsllskap    40.85 <