2021-11-30   22:44:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspivmr  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:30   
  Jrjestj  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Fordell  2005    192          36.22   
  Swimming Club Vuokatti  36.48                 
Veeti Palviainen  2005    178          37.11   
  Iisalmen Uimarit  37.71                 
Luukas Laine  2005    163          38.27   
  Kampuksen Plaani  37.27                 
Ville Ikola  2005    152          39.11   
  Kokkolan Uimaseura  39.41                 
Tuomas Romsi  2005    148          39.45   
  Kemin Uimaseura  38.02                 
Nooa Kaunisto  2007    145          39.78   
  Kemin Uimaseura  42.99                 
Miko Saukkonen  2006    142          39.99   
  Kemin Uimaseura  41.23                 
Antti Ylnen  2005    136          40.58   
  Kajaanin Uimaseura  42.49                 
Noa Korhonen  2005    124          41.83   
  Oulun Lohet  42.77                 
10  Roni Heikkinen  2005    100          44.95   
  Oulun Uinti 1906  47.95                 
11  Jean Visnen  2006    99          45.20   
  Oulun Uinti 1906  45.96                 
12  Lauri Siurua  2005    96          45.53   
  Oulun Uinti 1906  46.23                 
13  Tommi Saaranen  2006    40          1:00.75   
  Iisalmen Uimarit                   
Erik Peuhkuri  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  43.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Markus Veckman  2004    275          32.12   
  Swimming Jyvskyl  34.21                 
Cedric Decena  2004    265          32.53   
  Oulun Lohet  33.03                 
Henri-Pekka Iivonen  2004    220          34.60   
  Kokkolan Uimaseura  34.90                 
Nikolai Em  2004    206          35.39   
  Oulun Lohet  36.10                 
Casper Vikevinen  2004    186          36.60   
  Oulun Uinti 1906  39.66                 
Onni Kelloniemi  2004    179          37.09   
  Kemijrven Kaiku  39.83                 
Alex Kortesalmi  2004    173          37.47   
  Rovaniemen Uimaseura  38.05                 
Jere Hannuksela  2004    167          37.90   
  Haukiputaan Heitto  38.80                 
Jami Kenttl  2004    162          38.32   
  Oulun Uinti 1906  38.50                 
10  Atte Leinonen  2004    155          38.92   
  Oulun Uinti 1906  39.08                 
11  Aapo Karjalainen  2004    135          40.74   
  Kajaanin Uimaseura  40.51                 
12  Otso Kotila  2004    106          44.06   
  Oulun Lohet  44.09                 
Kasperi Brandt  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  41.61                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maksim Geimonen  2003    292          31.51   
  Iisalmen Uimarit  31.25                 
Lauri Saarela  2003    262          32.66   
  Oulun Lohet  33.73                 
Karlo Kilpinen  2003    196          35.98   
  Kemin Uimaseura  36.14                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sami Aaltomaa  1992    616          24.57   
  Oulun Uinti 1906  24.59                 
Arttu Erkinaro  1992    593          24.88   
  Oulun Uinti 1906  24.99                 
Santeri Leppl  1998    583          25.02   
  Kemin Uimaseura  25.45                 
Tuomas Lohiniva  1997    548          25.54   
  Oulun Uinti 1906  25.27                 
Tuomas Vainio  1998    506          26.23   
  Swimming Jyvskyl  26.47                 
Taneli Juutinen  2000    479          26.72   
  Kemin Tyven Uimarit  26.44                 
Kosti Kaaresvirta  1999    468          26.92   
  Swimming Club Vuokatti  27.36                 
Topi Lukkarinen  2000    448          27.31   
  Swimming Club Rovaniemi  27.32                 
Santeri Teppola  1994    439          27.51   
  Oulun Uinti 1906  27.01                 
10  Niilo Hokkanen  1997    437          27.55   
  Swimming Jyvskyl  27.06                 
11  Veikko Romppainen  2000    425          27.81   
  Oulun Uinti 1906  27.82                 
12  Arttu Pirneskoski  2000    419          27.93   
  Kemin Tyven Uimarit  27.60                 
13  Tuomas Jrvel  1994    417          27.97   
  Oulun Lohet  27.54                 
14  Leevi Krn  2001    416          28.01   
  Kajaanin Uimaseura  27.94                 
15  Esa Hyrynkangas  2002    405          28.25   
  Oulun Lohet  28.72                 
16  Joona Tikka  2000    403          28.30   
  Swimming Jyvskyl  27.95                 
17  Jere Kerttula  1999    391          28.58   
  Oulun Uinti 1906  29.16                 
18  Lauri Tapio  1998    390          28.60   
  Kemin Tyven Uimarit  28.18                 
19  Aaron de la Rosa  2001    383          28.77   
  Swimming Jyvskyl  31.41                 
20  Samu Peltonen  2000    383          28.78   
  Kokkolan Uimaseura  29.56                 
21  Topias Nygrd  2000    378          28.91   
  Oulun Uinti 1906  28.91                 
22  Janne Tyni  2000    363          29.29   
  Oulun Lohet  28.71                 
23  Matias Rajavaara  2002    352          29.61   
  Oulun Uinti 1906  29.17                 
24  Lukas Kalliokoski  2001    333          30.14   
  Oulun Uinti 1906  31.39                 
25  Esa Ptalo  1965    328          30.32   
  Oulun Uinti 1906  30.09                 
26  Aleksi Romsi  2002    305          31.04   
  Kemin Uimaseura  31.72                 
27  Tapio Siltari  1963    302          31.16   
  Kemin Uimaseura  31.14                 
28  Niklas Raesalmi  2002    282          31.86   
  Oulun Uinti 1906  32.63                 
29  Pyry Puumalainen  2000    279          31.99   
  Oulun Lohet  31.84                 
30  Atte Roivainen  1999    275          32.15   
  Iisalmen Uimarit  32.91                 
31  Kimmo Salomaa  2000    274          32.18   
  Kokkolan Uimaseura  31.51                 
32  Eemeli Kauppila  2002    271          32.30   
  Oulun Lohet  32.98                 
33  Juuso Mikael Tiensuu  2001    249          33.21   
  Kemin Uimaseura  34.48                 
34  Henrik Siltari  2002    245          33.38   
  Kemin Uimaseura  34.35                 
35  Aapo Pyyhtinen  2002    244          33.43   
  Swimming Jyvskyl  34.57                 
36  Aleksi Rajaniemi  2002    221          34.58   
  Oulun Uinti 1906  33.83                 
36  Veeti Taimisto  2002    221          34.58   
  Oulun Uinti 1906  34.47                 
38  Lasse Kukkula  2002    196          35.98   
  Oulun Uinti 1906  36.27                 
39  Olli Halvari  2002    187          36.55   
  Rovaniemen Uimaseura  37.27                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner