Results for UGP 4 2016, Sjöbo
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
11:22 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
39.05 |
1:22.67 |
2:06.72 |
|
2:50.78 |
|
2 |
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.23 |
1:24.59 |
2:12.67 |
|
3:02.87 |
|
3 |
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
41.90 |
1:30.61 |
2:20.65 |
|
3:08.47 |
|
4 |
Oskar Lövberg |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
44.33 |
1:34.32 |
2:23.32 |
|
3:12.47 |
|
5 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.67 |
1:33.81 |
2:26.31 |
|
3:16.26 |
|
6 |
Aron Persson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
44.78 |
1:36.18 |
2:28.55 |
|
3:16.58 |
|
7 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
45.65 |
1:37.29 |
2:29.10 |
|
3:17.38 |
|
8 |
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.09 |
1:34.29 |
2:26.97 |
|
3:19.37 |
|
9 |
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
44.88 |
1:35.70 |
2:28.17 |
|
3:21.59 |
|
10 |
Carl Elmer |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
47.72 |
1:39.62 |
2:31.44 |
|
3:22.84 |
|
11 |
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
45.58 |
1:39.37 |
2:34.39 |
|
3:24.42 |
|
12 |
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
47.50 |
1:41.53 |
2:34.49 |
|
3:28.30 |
|
13 |
Albert Sivtoft |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
47.13 |
1:44.27 |
2:38.61 |
|
3:30.16 |
|
14 |
Aron Paulsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
49.51 |
1:44.88 |
2:40.94 |
|
3:33.57 |
|
15 |
Axel Wergeland |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
48.91 |
1:45.68 |
2:40.20 |
|
3:33.81 |
|
16 |
Simon Myrvold |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
45.17 |
1:39.88 |
2:33.61 |
|
3:35.74 |
|
17 |
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
49.44 |
1:48.77 |
2:49.31 |
|
3:48.78 |
|
18 |
Olle Zetterström |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
52.20 |
1:51.90 |
2:51.86 |
|
3:49.93 |
|
19 |
Malte Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
51.19 |
1:50.87 |
2:51.31 |
|
3:50.73 |
|
20 |
Luke Brickhill |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
51.34 |
1:52.14 |
2:55.35 |
|
3:57.81 |
|
21 |
Elias Stridh |
2005 |
Simklubben Lödde |
|
53.04 |
1:57.04 |
3:03.37 |
|
4:08.41 |
|
- |
Hampus Erdös |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
37.08 |
1:18.70 |
2:02.13 |
|
2:46.56 |
|
2 |
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.19 |
1:21.93 |
2:04.86 |
|
2:47.49 |
|
3 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.47 |
1:26.90 |
2:14.39 |
|
3:01.28 |
|
4 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
40.53 |
1:29.31 |
2:17.79 |
|
3:04.97 |
|
5 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
42.51 |
1:30.95 |
2:19.93 |
|
3:07.27 |
|
6 |
David Elfvin |
2002 |
Simklubben Ran |
|
39.95 |
1:25.67 |
2:17.08 |
|
3:09.29 |
|
7 |
Philip Primetta |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.37 |
1:31.51 |
2:22.59 |
|
3:12.08 |
|
8 |
Johan Rauer |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
45.98 |
1:37.32 |
2:28.13 |
|
3:17.51 |
|
9 |
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
44.83 |
1:37.44 |
2:33.32 |
|
3:27.81 |
|
- |
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Isak Paulsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.70 |
1:14.47 |
1:56.14 |
|
2:37.23 |
|
2 |
Gustaf Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
34.54 |
1:15.72 |
1:58.89 |
|
2:42.81 |
|
3 |
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.87 |
1:24.76 |
2:10.73 |
|
2:56.67 |
|
- |
Simon Ghidini |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roy Hangård |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
37.86 |
1:19.80 |
2:02.62 |
|
2:44.76 |
|
2 |
Jesper Hansson |
1998 |
Trelleborg Sim |
|
40.30 |
1:25.72 |
2:13.94 |
|
3:03.15 |
|
3 |
Nicodemos Abraha |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
39.00 |
1:25.48 |
2:14.66 |
|
3:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
11:22 |
|