Tulokset Kvantum cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 36.27 | 1:17.03 | |||||
2 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 40.12 | 1:22.30 | |||||
3 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.34 | 1:23.21 | |||||
4 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 39.28 | 1:24.28 | |||||
5 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 40.82 | 1:24.99 | |||||
6 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 41.82 | 1:25.40 | |||||
7 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 41.22 | 1:25.53 | |||||
8 | Vilma Utrianen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 42.16 | 1:27.65 | |||||
9 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 41.73 | 1:31.01 | |||||
10 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 42.98 | 1:31.02 | |||||
11 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:35.30 | 1:31.87 | |||||
12 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.94 | 1:37.09 | |||||
13 | Sofia Kivälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 47.64 | 1:40.57 | |||||
14 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 1:43.65 | 1:43.65 | |||||
15 | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | 44.81 | 1:48.42 | |||||
16 | Tindra Åberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 54.23 | 1:59.78 | |||||
- | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 30.87 | 1:04.45 | |||||
2 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 34.13 | 1:12.79 | |||||
3 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 36.21 | 1:15.20 | |||||
4 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 36.59 | 1:19.46 | |||||
5 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 36.92 | 1:19.63 | |||||
6 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 40.36 | 1:24.13 | |||||
7 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 39.61 | 1:24.65 | |||||
8 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 1:25.17 | 1:25.17 | |||||
9 | Ella Pettersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 41.80 | 1:32.68 | |||||
10 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:33.95 | 1:33.95 | |||||
11 | Riina Lejnonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 43.47 | 1:34.52 | |||||
12 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 43.79 | 1:34.94 | |||||
13 | Lisa Arvidsson | 2004 | Luleå Simsällskap | 43.56 | 1:37.26 | |||||
14 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 51.41 | 1:48.11 | |||||
- | Tove Öhrling | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 29.37 | 1:01.25 | |||||
2 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 30.74 | 1:03.79 | |||||
3 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 30.56 | 1:04.28 | |||||
4 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 30.70 | 1:05.53 | |||||
5 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 31.88 | 1:07.71 | |||||
6 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 32.56 | 1:08.76 | |||||
7 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:13.14 | 1:08.92 | |||||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 34.82 | 1:11.74 | |||||
9 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 34.27 | 1:12.65 | |||||
10 | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | 34.76 | 1:13.14 | |||||
11 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 34.34 | 1:14.18 | |||||
12 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 1:15.70 | 1:15.70 | |||||
13 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 36.08 | 1:16.08 | |||||
14 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:17.17 | 1:17.17 | |||||
15 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:17.56 | 1:17.56 | |||||
16 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.79 | 1:19.99 | |||||
17 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:21.21 | 1:21.21 | |||||
18 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.88 | 1:24.87 | |||||
19 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.81 | 1:25.88 | |||||
20 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 44.09 | 1:33.23 | |||||
- | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 30.53 | 1:02.96 | |||||
2 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 30.68 | 1:04.20 | |||||
3 | Nathalie Stenquist | 1991 | Luleå Simsällskap | 31.94 | 1:07.53 | |||||
4 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefteå Simklubb | 33.10 | 1:09.07 | |||||
5 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 32.94 | 1:10.51 | |||||
6 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 35.18 | 1:12.86 | |||||
7 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 35.82 | 1:15.20 | |||||
- | Elsa Bergbom | 1990 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 28.61 | 1:02.55 | |||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 31.58 | 1:06.20 | |||||
3 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 32.82 | 1:09.59 | |||||
4 | Robin Andersson | 2003 | Skellefteå Simklubb | 34.24 | 1:13.30 | |||||
5 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 36.70 | 1:17.15 | |||||
6 | Leevi Sipilä | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 37.55 | 1:18.58 | |||||
7 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 38.01 | 1:18.59 | |||||
8 | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | 38.79 | 1:19.83 | |||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 38.95 | 1:20.24 | |||||
10 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 50.24 | 1:53.81 | |||||
- | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 29.00 | 59.94 | |||||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 29.35 | 1:02.13 | |||||
3 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 30.63 | 1:03.22 | |||||
4 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 32.18 | 1:07.50 | |||||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 33.04 | 1:08.22 | |||||
6 | Jaakko Hietikko | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 33.98 | 1:10.79 | |||||
7 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | 34.96 | 1:13.41 | |||||
8 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefteå Simklubb | 35.20 | 1:14.31 | |||||
9 | Edvin Johnsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 34.30 | 1:14.51 | |||||
10 | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | 1:17.80 | 1:17.80 | |||||
11 | Riku Silvennoinen | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 37.70 | 1:20.16 | |||||
12 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:30.11 | 1:30.11 | |||||
13 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.06 | 1:33.22 | |||||
- | Erik Björnfot | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 30.08 | 1:02.09 | |||||
2 | Herbert Happonen | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 35.50 | 1:15.39 | |||||
3 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 38.79 | 1:19.29 | |||||
- | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josef Hassan | 2000 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bergbom | 1990 | Luleå Simsällskap | 3:53.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | 1:49.47 | ||||||
2 | Josef Hassan | 2000 | Luleå Simsällskap | 1:53.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 44.38 | ||||||
2 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.00 | ||||||
3 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 48.97 | ||||||
4 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 51.81 | ||||||
5 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 52.15 | ||||||
6 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 54.29 | ||||||
7 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 54.39 | ||||||
8 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 55.65 | ||||||
9 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 56.30 | ||||||
10 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 56.32 | ||||||
11 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 56.59 | ||||||
12 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 57.51 | ||||||
13 | Ella Marklund | 2006 | Piteå Sim | 58.46 | ||||||
14 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 1:00.67 | ||||||
15 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:02.57 | ||||||
16 | Tindra Åberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 1:04.55 | ||||||
17 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 1:04.97 | ||||||
18 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 1:06.91 | ||||||
- | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Tova Lindström | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 43.64 | ||||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 48.15 | ||||||
3 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 48.51 | ||||||
4 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 49.02 | ||||||
5 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 50.03 | ||||||
6 | Elin Karlsson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 51.32 | ||||||
7 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 51.95 | ||||||
8 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 52.14 | ||||||
9 | Tove Öhrling | 2003 | Luleå Simsällskap | 53.02 | ||||||
10 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 54.68 | ||||||
11 | Ella Pettersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 55.06 | ||||||
12 | Lina Selberg Engström | 2004 | Bodens BK Simklubb | 1:00.39 | ||||||
13 | Alvina Hammare | 2004 | Bodens BK Simklubb | 1:03.38 | ||||||
14 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 1:06.54 | ||||||
- | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Elin Lindström | 2004 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
- | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Eriksson | 2004 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 36.59 | ||||||
2 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 37.81 | ||||||
3 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 38.76 | ||||||
4 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 40.99 | ||||||
5 | Linnea Karlsson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 43.62 | ||||||
6 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.63 | ||||||
7 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 44.05 | ||||||
8 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 45.64 | ||||||
9 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.72 | ||||||
10 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.86 | ||||||
11 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.88 | ||||||
12 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.36 | ||||||
13 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.63 | ||||||
14 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.55 | ||||||
15 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 49.69 | ||||||
16 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 50.23 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 38.29 | ||||||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 38.68 | ||||||
3 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 38.82 | ||||||
4 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.50 | ||||||
5 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.79 | ||||||
6 | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 54.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 46.21 | ||||||
2 | Emil Juuso | 2006 | Luleå Simsällskap | 58.21 | ||||||
3 | Oscar Gran | 2005 | Piteå Sim | 1:01.06 | ||||||
4 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 1:04.15 | ||||||
- | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 38.22 | ||||||
2 | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | 49.33 | ||||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 51.63 | ||||||
4 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 53.24 | ||||||
5 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 55.21 | ||||||
6 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 59.51 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 33.89 | ||||||
2 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 39.79 | ||||||
3 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | 40.44 | ||||||
4 | Jaakko Hietikko | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 41.74 | ||||||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 42.00 | ||||||
6 | Jakob Eriksson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 46.79 | ||||||
7 | Riku Silvennoinen | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 47.25 | ||||||
8 | Erik Björnfot | 2002 | Luleå Simsällskap | 48.78 | ||||||
9 | Otto Forslund | 2002 | Skellefteå Simklubb | 51.20 | ||||||
10 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 54.18 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 36.93 | ||||||
2 | Max Lind | 1999 | Luleå Simsällskap | 46.83 | ||||||
3 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 52.35 | ||||||
- | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josef Hassan | 2000 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ludvig Båving | 2000 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Herbert Happonen | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | 53.64 | ||||||
2 | Ludvig Båving | 2000 | Luleå Simsällskap | 1:02.43 | ||||||
3 | Josef Hassan | 2000 | Luleå Simsällskap | 1:03.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 9, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 43.78 | 2:21.38 | 3:02.30 | 3:02.30 | |||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 3:10.60 | 3:10.60 | |||||
- | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 38.81 | 1:19.88 | 2:02.62 | 2:43.92 | |||
2 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 40.84 | 1:24.23 | 2:08.74 | 2:52.04 | |||
3 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.66 | 1:24.77 | 2:55.84 | 2:55.84 | |||
4 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.39 | 1:25.79 | 2:58.07 | 2:58.07 | |||
5 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.75 | 1:26.75 | 2:14.15 | 2:59.10 | |||
6 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.76 | 2:15.28 | 3:00.80 | 3:00.80 | |||
7 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 42.59 | 1:29.52 | 2:18.12 | 3:03.06 | |||
8 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 44.16 | 2:23.90 | 3:09.59 | 3:09.59 | |||
9 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 3:12.91 | 3:12.91 | |||||
- | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 36.44 | 1:14.38 | 1:53.83 | 2:33.02 | |||
2 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 38.44 | 1:19.78 | 2:02.15 | 2:41.91 | |||
3 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 44.39 | 1:32.87 | 2:21.77 | 3:09.17 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 10, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leevi Sipilä | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 41.80 | 1:26.00 | 2:11.49 | 2:56.24 | |||
2 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 47.06 | 1:36.27 | 2:26.64 | 3:15.06 | |||
- | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Robin Andersson | 2003 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 36.39 | 1:15.44 | 1:56.12 | 2:36.31 | |||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 37.27 | 1:59.98 | 2:37.59 | 2:37.59 | |||
3 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 38.59 | 1:18.97 | 1:59.93 | 2:38.87 | |||
4 | Edvin Johnsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 39.13 | 1:23.52 | 2:52.42 | 2:52.42 | |||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.45 | 1:24.96 | 2:11.92 | 2:53.41 | |||
6 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 41.35 | 2:56.22 | 2:56.22 | ||||
- | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 43.69 | 1:31.30 | |||||
2 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.08 | 1:34.54 | |||||
3 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 43.94 | 1:37.18 | |||||
4 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 47.33 | 1:38.44 | |||||
5 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 47.48 | 1:42.25 | |||||
6 | Vilma Utrianen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 49.86 | 1:44.40 | |||||
7 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 50.05 | 1:44.76 | |||||
8 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 53.37 | 1:46.21 | |||||
9 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 52.36 | 1:48.30 | |||||
10 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 54.59 | 1:50.17 | |||||
- | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
- | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 1:52.72 | 1:52.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | 42.56 | 1:25.09 | |||||
- | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 1:43.21 | ||||||
2 | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | 2:16.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 46.06 | 1:36.17 | |||||
2 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 49.05 | 1:42.53 | |||||
3 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 50.70 | 1:49.33 | |||||
4 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 53.06 | 1:49.68 | |||||
5 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 53.70 | 1:51.67 | |||||
6 | Sofia Kivälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 55.07 | 1:51.91 | |||||
7 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 54.15 | 1:53.61 | |||||
8 | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | 56.33 | 1:55.61 | |||||
9 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 57.24 | 1:57.38 | |||||
10 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 55.36 | 1:58.77 | |||||
11 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 57.93 | 1:59.54 | |||||
12 | Ella Marklund | 2006 | Piteå Sim | 57.31 | 2:01.15 | |||||
13 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 58.27 | 2:02.39 | |||||
14 | Vilma Utrianen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 57.87 | 2:02.76 | |||||
15 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:03.01 | 2:04.93 | |||||
16 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:00.45 | 2:05.65 | |||||
17 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:00.41 | 2:05.87 | |||||
18 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:02.71 | 2:11.18 | |||||
19 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 2:01.15 | 2:16.65 | |||||
20 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 1:03.01 | 2:16.81 | |||||
21 | Tindra Åberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 1:04.93 | 2:16.94 | |||||
22 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 1:09.79 | 2:23.81 | |||||
- | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 42.84 | 1:31.47 | |||||
2 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 44.30 | 1:33.82 | |||||
3 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 51.27 | 1:44.69 | |||||
4 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.34 | 1:45.17 | |||||
5 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 50.60 | 1:47.60 | |||||
6 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 50.89 | 1:50.64 | |||||
7 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 52.49 | 1:52.02 | |||||
8 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 53.50 | 1:52.64 | |||||
9 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 52.65 | 1:53.91 | |||||
10 | Riina Lejnonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 54.85 | 1:56.82 | |||||
11 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 54.51 | 1:58.97 | |||||
12 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 55.48 | 1:59.53 | |||||
13 | Ella Pettersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 56.07 | 2:00.06 | |||||
14 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 1:03.82 | 2:14.69 | |||||
- | Tilde Eriksson | 2004 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 37.23 | 1:19.74 | |||||
2 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 40.73 | 1:26.20 | |||||
3 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 40.05 | 1:26.79 | |||||
4 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 44.66 | 1:35.17 | |||||
5 | Linnea Karlsson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 44.89 | 1:36.26 | |||||
6 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.25 | 1:36.74 | |||||
7 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 46.54 | 1:39.14 | |||||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 47.96 | 1:41.13 | |||||
9 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 48.50 | 1:42.83 | |||||
10 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.56 | 1:43.00 | |||||
11 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.69 | 1:46.40 | |||||
12 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 50.10 | 1:46.64 | |||||
13 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 50.86 | 1:46.94 | |||||
14 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 51.95 | 1:48.44 | |||||
15 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 51.93 | 1:51.28 | |||||
- | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 40.19 | 1:24.30 | |||||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 39.83 | 1:25.12 | |||||
3 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 41.26 | 1:25.19 | |||||
4 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.53 | 1:32.11 | |||||
5 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 46.72 | 1:41.72 | |||||
6 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 49.28 | 1:48.26 | |||||
7 | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 55.07 | 1:59.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Gran | 2005 | Piteå Sim | 1:05.99 | 2:17.28 | |||||
- | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 43.69 | 1:30.04 | |||||
2 | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | 49.76 | 1:43.80 | |||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 51.88 | 1:49.66 | |||||
4 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 54.97 | 1:52.92 | |||||
5 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 57.28 | 2:01.18 | |||||
6 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 59.59 | 2:05.55 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 34.13 | 1:11.50 | |||||
2 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 40.82 | 1:25.71 | |||||
3 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 40.34 | 1:26.63 | |||||
4 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | 42.08 | 1:27.86 | |||||
5 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefteå Simklubb | 41.34 | 1:31.03 | |||||
6 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 43.65 | 1:33.83 | |||||
7 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.81 | 1:34.39 | |||||
8 | Riku Silvennoinen | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 46.83 | 1:39.90 | |||||
9 | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 50.77 | 1:45.39 | |||||
10 | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | 48.73 | 1:45.65 | |||||
11 | Erik Björnfot | 2002 | Luleå Simsällskap | 49.70 | 1:46.13 | |||||
12 | Otto Forslund | 2002 | Skellefteå Simklubb | 52.89 | 1:50.27 | |||||
13 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 51.95 | 1:50.99 | |||||
14 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 56.49 | 1:58.88 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 36.71 | 1:19.19 | |||||
2 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 59.24 | 2:01.78 | |||||
- | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josef Hassan | 2000 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Herbert Happonen | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | 1:58.38 | ||||||
2 | Josef Hassan | 2000 | Luleå Simsällskap | 2:19.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Hanna Berglönn Persson | 2007 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Anna Fjellström | 1991 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 22.00 | ||||||
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Kevin Lindmark | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 21, 25m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Fjellström | 1991 | Luleå Simsällskap | 29.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 22, 25m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Kevin Lindmark | 1998 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 41.89 | ||||||
2 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.08 | ||||||
3 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 45.25 | ||||||
4 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 46.55 | ||||||
5 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 48.86 | ||||||
6 | Vilma Utrianen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 56.66 | ||||||
- | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
- | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 41.36 | ||||||
2 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 42.05 | ||||||
3 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.46 | ||||||
4 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 45.64 | ||||||
5 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 46.40 | ||||||
6 | Tove Öhrling | 2003 | Luleå Simsällskap | 46.93 | ||||||
7 | Riina Lejnonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 49.09 | ||||||
8 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 54.02 | ||||||
- | Ella Pettersson | 2004 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
- | Lisa Arvidsson | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 32.45 | ||||||
2 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 34.53 | ||||||
3 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.68 | ||||||
4 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 37.16 | ||||||
5 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.62 | ||||||
6 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 37.68 | ||||||
7 | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | 38.52 | ||||||
8 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 38.55 | ||||||
9 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 38.89 | ||||||
10 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 39.72 | ||||||
11 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.18 | ||||||
12 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.58 | ||||||
13 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.46 | ||||||
14 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.84 | ||||||
15 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.94 | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 31.11 | ||||||
2 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 32.56 | ||||||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 33.31 | ||||||
- | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
- | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 34.46 | ||||||
2 | Robin Andersson | 2003 | Skellefteå Simklubb | 36.60 | ||||||
3 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 36.97 | ||||||
4 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 41.21 | ||||||
5 | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | 41.47 | ||||||
6 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 41.72 | ||||||
7 | Leevi Sipilä | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 43.18 | ||||||
8 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 54.69 | ||||||
- | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 30.02 | ||||||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 31.79 | ||||||
3 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 34.77 | ||||||
4 | Jaakko Hietikko | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 36.37 | ||||||
5 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefteå Simklubb | 39.33 | ||||||
6 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 40.21 | ||||||
7 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | 41.39 | ||||||
8 | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | 46.33 | ||||||
9 | Erik Björnfot | 2002 | Luleå Simsällskap | 47.31 | ||||||
- | Jakob Eriksson | 2001 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
- | Otto Forslund | 2002 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 29.99 | ||||||
2 | Herbert Happonen | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.31 | ||||||
3 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 48.66 | ||||||
- | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 27, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Berglönn Persson | 2007 | Bodens BK Simklubb | 32.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 28, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 27.51 | ||||||
Gren 28, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Kevin Lindmark | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 30, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Lindmark | 1998 | Luleå Simsällskap | 30.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:07.27 | 2:21.01 | 3:37.03 | 4:52.48 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:04.98 | 2:17.05 | 3:31.45 | 4:46.24 | |||
2 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:09.79 | 2:28.06 | 3:47.42 | 5:05.67 | |||
3 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:10.51 | 2:31.29 | 3:54.35 | 5:15.20 | |||
4 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:11.60 | 2:34.57 | 3:56.82 | 5:16.15 | |||
5 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:12.27 | 2:34.16 | 3:57.50 | 5:19.67 | |||
6 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 1:21.04 | 2:43.64 | 4:03.44 | 5:21.55 | |||
7 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:20.71 | 2:50.32 | 4:19.93 | 5:45.25 | |||
8 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:22.86 | 2:52.15 | 4:23.18 | 5:48.87 | |||
9 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 1:21.52 | 2:52.54 | 5:12.60 | 5:54.44 | |||
10 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:28.21 | 3:06.59 | 6:22.29 | 6:22.29 | |||
11 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:31.97 | 4:04.01 | 6:30.85 | 6:30.85 | |||
12 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:40.82 | 3:31.03 | 5:20.54 | 7:07.43 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 1:10.41 | 2:24.10 | 3:37.57 | 4:50.38 | |||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 1:11.20 | 2:26.10 | 3:41.10 | 4:57.21 | |||
3 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefteå Simklubb | 1:16.44 | 2:39.37 | 4:01.68 | 5:20.20 | |||
4 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 1:21.41 | 2:50.86 | 4:21.69 | 5:50.77 | |||
- | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:07.26 | 2:20.39 | 3:38.04 | 4:55.93 | |||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:14.93 | 2:37.18 | 4:42.40 | 5:21.81 | |||
3 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 1:17.47 | 2:40.56 | 4:04.10 | 5:23.72 | |||
- | Robin Andersson | 2003 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 1:06.89 | 2:17.05 | 3:27.79 | 4:36.78 | |||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 1:09.63 | 2:27.65 | 3:48.06 | 5:04.39 | |||
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 1:17.66 | 5:29.29 | 5:29.29 | ||||
- | Herbert Happonen | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:54 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 33, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 45.91 | 1:34.48 | |||||
2 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 46.45 | 1:36.81 | |||||
3 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 50.12 | 1:38.57 | |||||
4 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 51.09 | 1:38.66 | |||||
5 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 50.79 | 1:39.85 | |||||
6 | Vilma Utrianen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 49.34 | 1:43.39 | |||||
7 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 2:11.50 | 1:45.46 | |||||
8 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 53.54 | 1:49.04 | |||||
9 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 55.09 | 1:58.98 | |||||
10 | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | 58.09 | 1:59.15 | |||||
11 | Sofia Kivälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:02.21 | 2:06.14 | |||||
- | Tindra Åberg | 2005 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 1:26.92 | 1:26.92 | |||||
2 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 44.82 | 1:33.09 | |||||
3 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 1:36.06 | 1:36.06 | |||||
Gren 33, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 38.84 | 1:21.33 | |||||
2 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 40.16 | 1:22.37 | |||||
3 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.09 | 1:22.73 | |||||
4 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.04 | 1:24.27 | |||||
5 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.66 | 1:27.06 | |||||
6 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 43.18 | 1:28.62 | |||||
7 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 1:28.79 | 1:28.79 | |||||
8 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 1:30.45 | 1:30.45 | |||||
9 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:37.13 | 1:37.13 | |||||
- | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 34.10 | 1:10.62 | |||||
2 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 37.24 | 1:14.79 | |||||
3 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefteå Simklubb | 41.71 | 1:25.74 | |||||
4 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 43.02 | 1:28.08 | |||||
- | Elsa Bergbom | 1990 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 36.31 | 1:15.24 | |||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 40.18 | 1:22.79 | |||||
3 | Leevi Sipilä | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 41.43 | 1:24.97 | |||||
4 | Robin Andersson | 2003 | Skellefteå Simklubb | 42.24 | 1:26.53 | |||||
5 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 1:29.18 | 1:29.18 | |||||
6 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 45.44 | 1:31.39 | |||||
7 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 46.65 | 1:33.99 | |||||
8 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 54.39 | 1:52.33 | |||||
- | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 34.67 | 1:11.33 | |||||
2 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 37.07 | 1:15.43 | |||||
3 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 39.60 | 1:20.89 | |||||
4 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 39.59 | 1:21.63 | |||||
5 | Edvin Johnsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 39.29 | 1:21.90 | |||||
6 | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | 1:31.17 | 1:31.17 | |||||
- | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Herbert Happonen | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
- | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 35, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bergbom | 1990 | Luleå Simsällskap | 3:43.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 37, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.29 | 1:36.84 | 2:30.89 | 3:23.68 | |||
2 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.00 | 1:45.45 | 2:45.88 | 3:43.85 | |||
3 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 51.70 | 1:54.13 | 2:54.50 | 3:54.30 | |||
4 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 55.17 | 1:57.57 | 3:02.32 | 4:06.34 | |||
5 | Riina Lejnonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 55.94 | 1:59.85 | 3:06.17 | 4:11.37 | |||
6 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 57.37 | 2:04.46 | 3:14.25 | 4:25.36 | |||
- | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 37.50 | 1:20.91 | 2:06.10 | 2:51.34 | |||
2 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 42.58 | 1:30.51 | 2:19.92 | 3:08.05 | |||
3 | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | 41.21 | 1:28.93 | 2:18.55 | 3:08.38 | |||
4 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 44.63 | 1:35.52 | 2:28.00 | 3:20.36 | |||
5 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.62 | 1:41.84 | 2:40.02 | 3:33.46 | |||
6 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 51.75 | 1:49.60 | 2:52.19 | 3:45.55 | |||
7 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 51.78 | 1:50.70 | 2:50.65 | 3:49.75 | |||
8 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 51.19 | 1:50.47 | 2:53.71 | 3:52.72 | |||
9 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 50.69 | 1:49.96 | 2:53.05 | 3:53.03 | |||
- | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 38, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 35.83 | 1:14.51 | 1:55.34 | 2:37.30 | |||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 40.97 | 1:28.26 | 2:16.35 | 3:04.46 | |||
3 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | 42.26 | 1:32.49 | 2:24.29 | 3:14.67 | |||
4 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefteå Simklubb | 42.07 | 1:32.67 | 2:24.27 | 3:14.83 | |||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.80 | 1:37.97 | 2:31.32 | 3:24.79 | |||
6 | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 51.06 | 1:46.54 | 2:42.21 | 3:36.58 | |||
7 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 54.88 | 1:55.95 | 2:57.24 | 3:58.11 | |||
Gren 38, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Herbert Happonen | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 34.99 | ||||||
2 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 36.75 | ||||||
3 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.98 | ||||||
4 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 37.55 | ||||||
5 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 37.92 | ||||||
6 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 38.45 | ||||||
7 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 38.72 | ||||||
8 | Vilma Utrianen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 39.60 | ||||||
9 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 40.27 | ||||||
10 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 40.48 | ||||||
11 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 41.13 | ||||||
12 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 41.22 | ||||||
13 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 42.08 | ||||||
14 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 43.17 | ||||||
15 | Ella Marklund | 2006 | Piteå Sim | 44.46 | ||||||
16 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.79 | ||||||
17 | Sofia Kivälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 44.88 | ||||||
18 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.19 | ||||||
19 | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | 45.31 | ||||||
20 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 45.52 | ||||||
21 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.16 | ||||||
22 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 47.95 | ||||||
23 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.03 | ||||||
24 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 49.75 | ||||||
25 | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | 50.39 | ||||||
26 | Tindra Åberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 52.91 | ||||||
- | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | DNS | ||||||
- | Tova Lindström | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Victoria Vnukova | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 33.68 | ||||||
2 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 33.72 | ||||||
3 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 35.61 | ||||||
4 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 35.89 | ||||||
5 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 37.54 | ||||||
6 | Tilde Eriksson | 2004 | Bodens BK Simklubb | 37.95 | ||||||
7 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.71 | ||||||
8 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 40.08 | ||||||
9 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 40.25 | ||||||
10 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 41.62 | ||||||
11 | Lisa Arvidsson | 2004 | Luleå Simsällskap | 42.17 | ||||||
12 | Elin Karlsson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 43.17 | ||||||
13 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 43.42 | ||||||
14 | Lina Selberg Engström | 2004 | Bodens BK Simklubb | 46.78 | ||||||
15 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 47.69 | ||||||
16 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 48.80 | ||||||
17 | Alva Rosén | 2004 | Älvsby Simsällskap | 49.82 | ||||||
18 | Alvina Hammare | 2004 | Bodens BK Simklubb | 50.15 | ||||||
19 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 52.96 | ||||||
- | Elin Lindström | 2004 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tove Öhrling | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 29.09 | ||||||
2 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 29.49 | ||||||
3 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 29.87 | ||||||
4 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 31.90 | ||||||
5 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 31.93 | ||||||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 32.40 | ||||||
7 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 32.99 | ||||||
8 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 33.00 | ||||||
9 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 33.42 | ||||||
10 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 35.07 | ||||||
11 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 35.08 | ||||||
12 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 35.21 | ||||||
13 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 35.53 | ||||||
14 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.45 | ||||||
15 | Linnea Karlsson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 36.89 | ||||||
16 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.11 | ||||||
17 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.01 | ||||||
18 | Selma Nygårds | 2001 | Jokkmokks Simsällskap | 39.63 | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 29.09 | ||||||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 29.48 | ||||||
3 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 29.82 | ||||||
4 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 31.77 | ||||||
5 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefteå Simklubb | 31.80 | ||||||
6 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 33.66 | ||||||
- | Anna Fjellström | 1991 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Bergbom | 1990 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | 47.93 | ||||||
2 | Emil Juuso | 2006 | Luleå Simsällskap | 48.85 | ||||||
3 | Oscar Gran | 2005 | Piteå Sim | 49.59 | ||||||
4 | Daniel Alm | 2005 | Luleå Simsällskap | 50.68 | ||||||
5 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 54.25 | ||||||
6 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 54.87 | ||||||
- | Ivan Engström | 2006 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.87 | ||||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.99 | ||||||
3 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 32.17 | ||||||
4 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 34.98 | ||||||
5 | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | 36.17 | ||||||
6 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 36.42 | ||||||
7 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 37.40 | ||||||
8 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 43.70 | ||||||
9 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 44.32 | ||||||
10 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 44.57 | ||||||
- | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 27.61 | ||||||
2 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 28.36 | ||||||
3 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 29.51 | ||||||
4 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 30.24 | ||||||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 30.54 | ||||||
6 | Jaakko Hietikko | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 30.71 | ||||||
7 | Jakob Eriksson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 33.08 | ||||||
8 | Edvin Johnsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 33.44 | ||||||
9 | Otto Forslund | 2002 | Skellefteå Simklubb | 38.55 | ||||||
10 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 39.62 | ||||||
11 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.61 | ||||||
- | Riku Silvennoinen | 2001 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 27.40 | ||||||
2 | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 27.72 | ||||||
3 | Max Lind | 1999 | Luleå Simsällskap | 33.37 | ||||||
4 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 36.70 | ||||||
- | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Herbert Happonen | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
- | Kevin Lindmark | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ludvig Båving | 2000 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 41, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Fjellström | 1991 | Luleå Simsällskap | 1:31.63 | ||||||
2 | Elsa Bergbom | 1990 | Luleå Simsällskap | 1:46.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 42, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | 49.75 | ||||||
2 | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | 50.11 | ||||||
3 | Ludvig Båving | 2000 | Luleå Simsällskap | 51.13 | ||||||
4 | Kevin Lindmark | 1998 | Luleå Simsällskap | 53.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 43, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 36.25 | 1:19.44 | 2:07.32 | 2:44.03 | |||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 47.29 | 1:34.65 | 2:33.83 | 3:13.27 | |||
3 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 47.45 | 1:44.14 | 2:43.71 | 3:29.48 | |||
Gren 43, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 34.87 | 1:15.72 | 1:59.04 | 2:34.88 | |||
2 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 37.68 | 1:25.18 | 2:17.04 | 2:53.88 | |||
3 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 38.25 | 1:22.30 | 2:14.80 | 2:54.72 | |||
4 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 40.31 | 1:23.21 | 2:18.06 | 2:58.00 | |||
5 | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | 39.20 | 1:26.22 | 2:17.52 | 2:59.29 | |||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 40.90 | 1:26.78 | 2:21.36 | 3:02.89 | |||
7 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.46 | 1:27.01 | 2:21.41 | 3:03.46 | |||
8 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 40.75 | 1:29.88 | 2:24.71 | 3:05.69 | |||
9 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 42.39 | 1:33.95 | 2:23.90 | 3:07.37 | |||
10 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.88 | 1:30.46 | 2:29.39 | 3:13.26 | |||
11 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.58 | 1:41.83 | 2:41.88 | 3:27.49 | |||
12 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 54.05 | 1:49.27 | 2:49.78 | 3:35.02 | |||
13 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.26 | 1:44.39 | 2:49.48 | 3:43.53 | |||
- | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 43, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 32.85 | 1:11.21 | 1:58.14 | 2:33.58 | |||
2 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 35.08 | 1:15.94 | 2:02.53 | 2:38.17 | |||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 35.29 | 1:15.45 | 2:02.77 | 2:39.07 | |||
4 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.44 | 1:21.43 | 2:13.16 | 2:55.61 | |||
5 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 41.23 | 1:28.31 | 2:25.05 | 3:05.03 | |||
6 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.70 | 1:30.27 | 2:25.74 | 3:05.70 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 44, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leevi Sipilä | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 43.71 | 1:30.47 | 2:26.00 | 3:09.72 | |||
2 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 42.94 | 1:32.53 | 2:34.74 | 3:18.29 | |||
- | Robin Andersson | 2003 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 44, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 32.97 | 1:12.90 | 1:53.29 | 2:26.26 | |||
2 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 36.00 | 1:15.30 | 2:00.99 | 2:36.22 | |||
3 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefteå Simklubb | 40.35 | 1:30.12 | 2:20.29 | 3:01.84 | |||
4 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 43.44 | 1:28.92 | 2:22.79 | 3:03.27 | |||
5 | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | 42.68 | 1:31.83 | 2:30.47 | 3:09.08 | |||
- | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 44, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 29.84 | 1:09.60 | 1:59.38 | 2:39.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 31.66 | 1:07.61 | 1:44.47 | 2:19.69 | |||
2 | Iiris Jurmu | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 36.18 | 1:18.20 | 2:01.63 | 2:39.79 | |||
3 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 38.08 | 1:20.78 | 2:04.19 | 2:44.57 | |||
4 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 41.73 | 1:29.60 | 2:17.66 | 3:03.31 | |||
5 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 42.32 | 1:30.50 | 2:21.23 | 3:09.56 | |||
6 | Riina Lejnonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 45.57 | 1:38.58 | 2:34.97 | 3:30.61 | |||
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 33.87 | 1:10.46 | 1:46.92 | 2:22.03 | |||
2 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 32.04 | 1:08.61 | 1:46.13 | 2:23.65 | |||
3 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 28.95 | 1:00.51 | 1:44.19 | 2:24.50 | |||
4 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 31.66 | 1:08.90 | 1:48.03 | 2:25.11 | |||
5 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 33.15 | 1:11.97 | 1:52.36 | 2:31.83 | |||
6 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 34.28 | 1:13.32 | 1:54.14 | 2:33.63 | |||
7 | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | 36.94 | 1:17.77 | 1:59.27 | 2:39.31 | |||
8 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.71 | 1:18.64 | 2:02.82 | 2:42.57 | |||
9 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.32 | 1:20.27 | 2:05.93 | 2:47.80 | |||
10 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 38.54 | 2:50.84 | 2:50.84 | ||||
11 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.92 | 1:23.56 | 2:10.19 | 2:53.98 | |||
12 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.31 | 1:27.52 | 2:16.97 | 3:03.52 | |||
13 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.21 | 1:30.10 | 2:19.44 | 3:04.23 | |||
14 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.03 | 1:36.47 | 2:29.29 | 3:17.53 | |||
15 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.45 | 1:34.08 | 2:30.43 | 3:25.53 | |||
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 33.33 | 1:07.96 | 1:43.32 | 2:17.77 | |||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 33.76 | 1:09.44 | 1:44.09 | 2:18.41 | |||
3 | Emmy Johansen | 1999 | Skellefteå Simklubb | 34.77 | 1:13.38 | 1:53.13 | 2:31.27 | |||
4 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.01 | 1:19.44 | 2:01.74 | 2:40.19 | |||
5 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 37.58 | 1:19.57 | 2:02.81 | 2:42.72 | |||
- | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 31.08 | 1:04.63 | 1:39.76 | 2:14.72 | |||
2 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 35.21 | 1:15.16 | 1:55.54 | 2:34.32 | |||
3 | Robin Andersson | 2003 | Skellefteå Simklubb | 35.98 | 1:17.03 | 2:00.32 | 2:41.21 | |||
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 30.12 | 1:02.78 | 1:36.42 | 2:09.49 | |||
2 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 31.85 | 1:06.11 | 1:40.34 | 2:14.19 | |||
3 | Robin Ulander | 2001 | Skellefteå Simklubb | 31.87 | 1:07.31 | 1:44.95 | 2:21.51 | |||
4 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 34.84 | 1:13.25 | 1:54.43 | 2:34.46 | |||
5 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 34.14 | 1:13.48 | 1:55.88 | 2:38.14 | |||
6 | Jaakko Hietikko | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 35.82 | 1:17.71 | 2:01.52 | 2:40.10 | |||
7 | Edvin Johnsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 36.03 | 1:17.20 | 1:59.51 | 2:40.11 | |||
8 | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | 36.45 | 1:19.26 | 2:03.68 | 2:40.47 | |||
9 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | 36.11 | 1:17.67 | 2:01.14 | 2:40.94 | |||
10 | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefteå Simklubb | 36.42 | 1:18.04 | 2:01.11 | 2:41.56 | |||
11 | Riku Silvennoinen | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 37.82 | 1:21.96 | 2:09.12 | 2:55.37 | |||
12 | Sebastian Karlsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 39.46 | 1:24.70 | 2:12.32 | 2:57.62 | |||
13 | Otto Forslund | 2002 | Skellefteå Simklubb | 43.01 | 1:33.29 | 2:25.78 | 3:11.62 | |||
14 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.94 | 1:34.17 | 2:29.89 | 3:28.12 | |||
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 31.53 | 1:06.75 | 2:21.51 | 2:21.51 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:01 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 47, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 17.35 | ||||||
2 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.13 | ||||||
3 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 18.56 | ||||||
4 | Kerstin Johansson | 2006 | Piteå Sim | 18.77 | ||||||
5 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 19.43 | ||||||
6 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 20.20 | ||||||
7 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 21.53 | ||||||
8 | Vilma Utrianen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 23.31 | ||||||
9 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 23.62 | ||||||
10 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 24.12 | ||||||
11 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 24.27 | ||||||
12 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 24.87 | ||||||
- | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Ella Marklund | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
- | Tova Lindström | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 48, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Oscar Gran | 2005 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 51, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 36.35 | 1:16.62 | |||||
2 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 38.51 | 1:26.88 | |||||
3 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.96 | 1:27.54 | |||||
4 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 40.57 | 1:32.10 | |||||
5 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 41.56 | 1:32.62 | |||||
6 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 44.36 | 1:33.34 | |||||
- | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 51, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 33.25 | 1:10.24 | |||||
2 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 33.84 | 1:12.12 | |||||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 35.90 | 1:18.44 | |||||
4 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.24 | 1:31.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 52, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 35.45 | 1:21.20 | |||||
2 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 42.14 | 1:30.39 | |||||
3 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 41.99 | 1:32.55 | |||||
4 | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | 44.31 | 1:35.22 | |||||
Gren 52, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 31.27 | 1:06.39 | |||||
2 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 35.80 | 1:14.89 | |||||
3 | Olle Ferm | 2002 | Skellefteå Simklubb | 46.38 | 1:41.11 | |||||
- | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 52, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 31.97 | 1:12.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 53, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Hanna Berglönn Persson | 2007 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 54, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 35.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 57, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerttu Törmälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 43.57 | ||||||
2 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 44.06 | ||||||
3 | Milla Marttila | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 44.20 | ||||||
4 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.90 | ||||||
5 | Milla Siira | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 45.71 | ||||||
6 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 46.46 | ||||||
7 | Vilma Utrianen | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 47.04 | ||||||
8 | Thea Johnsson | 2005 | Luleå Simsällskap | 47.08 | ||||||
9 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 47.84 | ||||||
10 | Katariina Koivuranta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 49.56 | ||||||
11 | Johanna Johansson | 2005 | Luleå Simsällskap | 51.45 | ||||||
12 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 52.23 | ||||||
13 | Stella Vinroth | 2005 | Luleå Simsällskap | 52.37 | ||||||
14 | Wilma Sandsten | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 52.53 | ||||||
15 | Lilly Happonen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 53.28 | ||||||
16 | Julia Söderholm | 2005 | Luleå Simsällskap | 53.43 | ||||||
17 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 54.64 | ||||||
18 | Sofia Kivälä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 56.79 | ||||||
19 | Tindra Åberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 57.03 | ||||||
20 | Uma Naess | 2005 | Luleå Simsällskap | 58.48 | ||||||
21 | Amber Mäki-Ampomah | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:00.14 | ||||||
22 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:07.71 | ||||||
- | Victoria Vnukova | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 57, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 40.58 | ||||||
2 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 41.08 | ||||||
3 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 42.29 | ||||||
4 | Disa Eriksson | 2004 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.22 | ||||||
5 | Vilja Peltokorpi | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 44.82 | ||||||
6 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 45.38 | ||||||
7 | Julia Piisilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 46.50 | ||||||
8 | Tove Öhrling | 2003 | Luleå Simsällskap | 48.67 | ||||||
9 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 50.37 | ||||||
10 | Noomi Nilsson Lindh | 2004 | Luleå Simsällskap | 51.04 | ||||||
11 | Lisa Arvidsson | 2004 | Luleå Simsällskap | 51.43 | ||||||
12 | Astrid Engström | 2004 | Luleå Simsällskap | 52.22 | ||||||
13 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 57.17 | ||||||
14 | Anna Tuovinen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 57.37 | ||||||
15 | Moa Krekus | 2004 | Luleå Simsällskap | 1:00.33 | ||||||
16 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 1:03.94 | ||||||
- | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Riina Lejnonen | 2004 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
Gren 57, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 36.16 | ||||||
2 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.67 | ||||||
3 | Lina Elorinne | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 37.93 | ||||||
4 | Märta Lindström | 2002 | Skellefteå Simklubb | 39.39 | ||||||
5 | Elida Hansson | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.77 | ||||||
6 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.11 | ||||||
7 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.29 | ||||||
8 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.36 | ||||||
9 | Linnea Karlsson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 41.50 | ||||||
10 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 42.00 | ||||||
11 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.14 | ||||||
12 | Moa Seppälä-Innala | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.11 | ||||||
13 | Maria Brännmark | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.19 | ||||||
14 | Selma Nygårds | 2001 | Jokkmokks Simsällskap | 50.87 | ||||||
- | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 57, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 32.58 | ||||||
2 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 35.36 | ||||||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 36.40 | ||||||
4 | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 1:05.28 | ||||||
- | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum 2016 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Boden | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Luleå simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 58, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | 59.35 | ||||||
- | Ivan Engström | 2006 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 58, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefteå Simklubb | 35.01 | ||||||
2 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 35.51 | ||||||
3 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 38.69 | ||||||
4 | Robin Andersson | 2003 | Skellefteå Simklubb | 39.57 | ||||||
5 | Leevi Sipilä | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 41.40 | ||||||
6 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 41.56 | ||||||
7 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 42.55 | ||||||
8 | Emil Ulander | 2003 | Skellefteå Simklubb | 43.53 | ||||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 45.05 | ||||||
10 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 58.56 | ||||||
- | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | DNS | ||||||
Gren 58, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 33.75 | ||||||
2 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 35.74 | ||||||
3 | Elias Juntunen | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 37.36 | ||||||
4 | Edvin Johnsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 37.87 | ||||||
5 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Luleå Simsällskap | 38.15 | ||||||
6 | Jaakko Hietikko | 2002 | Kempeleen Pyrintö | 38.91 | ||||||
7 | Jakob Eriksson | 2001 | Bodens BK Simklubb | 41.35 | ||||||
8 | Lucas Devismes | 2002 | Skellefteå Simklubb | 41.36 | ||||||
9 | Riku Silvennoinen | 2001 | Kempeleen Pyrintö | 46.52 | ||||||
10 | Emil Jernunger | 2002 | Luleå Simsällskap | 49.85 | ||||||
- | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 58, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 32.80 | ||||||
2 | Eetu Elorinne | 2000 | Kempeleen Pyrintö | 37.19 | ||||||
3 | Max Lind | 1999 | Luleå Simsällskap | 38.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 februari 2016 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |