2019-10-20   13:26:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Dronksim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 1, 4X25m Frisim Mixed -06oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hs Mix [2006]  2006  Helsingborgs Simsällskap            1:10.85   
  Izabelle Agrell  2006                 
  Kerstin Cederlund  2006      35.11        35.11   
  Viggo Holst  2006                 
  Stefan Kovacevic  2006      1:10.85        1:10.85   
                     
SK Triton Lag 1  2006  Simklubben Triton            1:11.14   
  Isa Ståhl  2006                 
  Alfred Sternerup  2006      35.65        35.65   
  Julia Erkselius  2006                 
  Albin Nyholm  2007      1:11.14        1:11.14   
                     
SK Lödde Mix Lag 1 [2006]  2006  Simklubben Lödde            1:12.32   
  Anton Nilsson  2006                 
  Tyra Sivtoft  2006      36.86        36.86   
  Axel Wergeland  2006                 
  Ida Husby  2006      1:12.32        1:12.32   
                     
SS Delfin Mix [2006]  2006  Simsällskapet Delfin            1:13.70   
  Tilda Nordström  2006                 
  Nea Claesson  2006      34.96        34.96   
  Alva Andersson  2006                 
  Karl Oredsson  2006      1:13.70        1:13.70   
                     
Trelleborg Mix [2006]  2006  Trelleborg Sim            1:17.87   
  Jonatan Bååth  2006                 
  Rasmus Lundström  2006      36.94        36.94   
  Freja Härstedt  2007                 
  Nirma Bååth  2008      1:17.87        1:17.87   
                     
Hs Mix [2006] Lag 2  2006  Helsingborgs Simsällskap            1:17.90   
  Elin Nilsson  2007                 
  Tyra Fahlvik  2006      41.26        41.26   
  Elias Haugen  2006                 
  Teo Cokalic  2006      1:17.90        1:17.90   
                     
SK Triton Lag 2  2006  Simklubben Triton            1:18.74   
  Linn Haine  2006                 
  Lovisa Järnegren  2006      39.03        39.03   
  Linus Hofmeister  2007                 
  Rasmus Mårtensson  2006      1:18.74        1:18.74   
                     
Ystads SS Mix [2006]  2006  Ystads Simsällskap            1:19.05   
  Elize Jönsson  2006                 
  Hannah Nilsson  2006      1:00.02        1:00.02   
  Milo Norberg Randowo  2006                 
  Arvid Söderberg  2006      1:19.05        1:19.05   
                     
SK Triton Lag 3  2006  Simklubben Triton            1:20.94   
  Matilda Persson  2006                 
  Isak Jarebrant  2006      42.14        42.14   
  Jonathan Olofsson  2006                 
  Emilia Wendel  2006      1:20.94        1:20.94   
                     
10  SS Delfin Mix 2 [2006]  2006  Simsällskapet Delfin            1:23.94   
  Emelie Skoog  2007                 
  Vicky Luc  2007      38.90        38.90   
  Darya Vaseghi  2006                 
  Benjamin Olsson  2006      1:23.94        1:23.94   
                     
11  SK Triton Lag 4  2006  Simklubben Triton            1:25.10   
  Kevin Waltersson  2006                 
  Amy Clarén  2007      40.73        40.73   
  Zach Widstrand  2006                 
  Anna Jörgensen  2007      1:25.10        1:25.10   
                     
12  SK Triton Lag 5  2006  Simklubben Triton            1:25.23   
  Viktor Lövberg  2007                 
  Juni Davidsson  2006                 
  Emmi Haine  2006                 
  Albin Björnström  2007      1:25.23        1:25.23   
                     
13  SK Lödde Mix Lag 4 [2006]  2006  Simklubben Lödde            1:27.42   
  Albin Lundqvist  2006                 
  Millie Ohlin  2007      45.30        45.30   
  Amanda Dihle  2006                 
  Eleonora Sjögren  2006      1:27.42        1:27.42   
                     
14  SK Lödde Mix Lag 3 [2006]  2006  Simklubben Lödde            1:36.46   
  Amanda Rosquist  2007                 
  Victor Gunnersand  2006      50.99        50.99   
  Victoria Emanuelsson  2007                 
  Bea Ohlin  2007      1:36.46        1:36.46   
                     
15  SK Triton Lag 7  2006  Simklubben Triton            1:41.35   
  Andreas Nilsson  2007                 
  Isa Tornqvist  2008      49.78        49.78   
  Hugo Blomliden  2007                 
  Hanna Wrangel  2006      1:41.35        1:41.35   
                     
SK Lödde Mix Lag 2 [2006]  2006  Simklubben Lödde            DNS   
                   
        1:41.70        1:41.70   
                   
                DNS   
                     
SK Triton Lag 6  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 2, 25m Bröstsim Fl 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            24.48   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            24.78   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            26.28   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            26.32   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            27.01   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            27.38   
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Hajen            27.77   
Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            28.35   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            29.02   
10  Elin Riveros  2007  Simklubben Triton            29.48   
11  Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            29.84   
12  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            30.23   
Ebba Palmqvist  2007  Simklubben Triton            DNS   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Vicky Luc  2007  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Fl 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            23.15   
Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            25.62   
Linn Haine  2006  Simklubben Triton            25.96   
Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsällskap            26.04   
Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            28.43   
Darya Vaseghi  2006  Simsällskapet Delfin            29.33   
Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            30.15   
Ellen Sturesson  2006  Simsällskapet Iden            31.61   
Alice Svensson  2006  Simklubben Lödde            32.18   
10  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            32.51   
11  Maja Dahl  2006  Simklubben Triton            32.64   
12  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            32.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 3, 25m Bröstsim Po 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            23.97   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            26.52   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            27.82   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            30.49   
Leo Marcusson Madsen  2007  Simklubben Triton            31.16   
William Westin  2007  Simklubben Triton            31.45   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Triton            33.90   
Elliot Löfqvist  2008  Simklubben Triton            DNS   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Po 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsällskap            24.27   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            29.61   
Benjamin Olsson  2006  Simsällskapet Delfin            30.26   
Josef Sarabi  2006  Simklubben Lödde            33.30   
Albin Lundqvist  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Max Riveros  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Fl 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            55.24   
Emelie Skoog  2007  Simsällskapet Delfin            55.76   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            56.05   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            56.85   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            58.73   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            1:02.27   
Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            1:02.62   
Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            1:04.19   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            1:06.80   
10  Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            1:12.05   
11  Bea Ohlin  2007  Simklubben Lödde            1:12.45   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Fl 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            41.55   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            46.81   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            47.47   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            48.06   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            48.32   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            49.68   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            49.86   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            50.82   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            50.94   
10  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            51.62   
11  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            51.98   
12  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            52.24   
13  Nea Claesson  2006  Simsällskapet Delfin            53.29   
14  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            54.22   
15  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            54.28   
16  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            54.53   
17  Lovisa Järnegren  2006  Simklubben Triton            54.66   
18  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            54.72   
19  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap            54.90   
20  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            55.08   
21  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            55.13   
22  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            55.87   
23  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            56.02   
24  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            56.20   
25  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            56.90   
26  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            57.40   
27  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            57.84   
28  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            59.34   
29  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            1:00.13   
30  Juni Davidsson  2006  Simklubben Triton            1:00.52   
31  Selma Forssell  2006  Ystads Simsällskap            1:07.48   
Alva Andersson  2006  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Tyra Fahlvik  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Po 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            56.34   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            57.85   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            58.60   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.01   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            1:06.80   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            1:09.34   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Po 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            49.61   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            50.27   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            53.17   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            53.51   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            53.52   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            54.25   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            55.36   
Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsällskap            55.82   
Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton            56.95   
10  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            58.02   
11  Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            58.23   
12  Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            58.98   
13  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            58.99   
14  Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            59.16   
15  William Madsen  2006  Simklubben Ran            1:00.37   
16  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            1:01.02   
17  Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            1:06.61   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            DSQ   
Fredrik Rönn Frigård  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 6, 25m Frisim Fl 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            19.49   
Vicky Luc  2007  Simsällskapet Delfin            20.16   
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Hajen            20.21   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            20.88   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            21.71   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            22.49   
Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            23.91   
Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            25.51   
Elin Riveros  2007  Simklubben Triton            25.73   
10  Bea Ohlin  2007  Simklubben Lödde            26.12   
11  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            26.29   
12  Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            26.60   
13  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            30.13   
14  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            31.48   
Ebba Palmqvist  2007  Simklubben Triton            DNS   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Fl 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            18.05   
Nea Claesson  2006  Simsällskapet Delfin            18.51   
Emmi Haine  2006  Simklubben Triton            19.67   
Linn Haine  2006  Simklubben Triton            19.84   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            21.07   
Alva Andersson  2006  Simsällskapet Delfin            21.29   
Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            21.48   
Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            22.29   
Darya Vaseghi  2006  Simsällskapet Delfin            22.86   
10  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            23.31   
11  Hanna Wrangel  2006  Simklubben Triton            25.55   
12  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            28.42   
13  Maja Dahl  2006  Simklubben Triton            30.15   
14  Alice Svensson  2006  Simklubben Lödde            31.87   
Alicia Lindberg  2006  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 7, 25m Frisim Po 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Rydjes Rörledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            21.01   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            23.00   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            23.64   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            25.08   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            27.94   
Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton            30.35   
Elliot Löfqvist  2008  Simklubben Triton            DNS   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Triton            DSQ   
Klas Norén  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Leo Marcusson Madsen  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Po 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Rydjes Rörledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            20.94   
Max Riveros  2006  Simklubben Triton            23.11   
Albin Lundqvist  2006  Simklubben Lödde            23.56   
Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            24.79   
Benjamin Olsson  2006  Simsällskapet Delfin            25.04   
Victor Gunnersand  2006  Simklubben Lödde            27.97   
Joan Martinez Loza Luen  2006  Simklubben Triton            DNS   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Fl 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            43.71   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            44.61   
Emelie Skoog  2007  Simsällskapet Delfin            44.97   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            45.09   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            45.88   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            46.02   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            46.67   
Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.32   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            50.02   
10  Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            50.86   
11  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            50.97   
12  Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            56.03   
13  Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            57.75   
14  Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            1:07.01   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Fl 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            33.40   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            35.86   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            37.25   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            37.38   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            37.72   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            38.56   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            38.94   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            38.96   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            39.52   
10  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            39.97   
11  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            40.23   
12  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            41.34   
13  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            41.90   
14  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            42.46   
15  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            42.83   
16  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            43.04   
17  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            43.05   
18  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            43.54   
19  Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsällskap            43.98   
20  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            45.62   
21  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            45.78   
22  Lovisa Järnegren  2006  Simklubben Triton            46.07   
23  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap            46.13   
24  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            46.59   
25  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            46.91   
26  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            46.98   
27  Juni Davidsson  2006  Simklubben Triton            47.72   
28  Tyra Fahlvik  2006  Helsingborgs Simsällskap            47.88   
29  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            47.89   
30  Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            48.54   
31  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            48.98   
32  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            49.59   
33  Selma Forssell  2006  Ystads Simsällskap            53.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 9, 50m Frisim Po 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: VVS & Kakeltjänst 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            40.48   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            42.12   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            47.56   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            48.49   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            49.74   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            56.69   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Po 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: VVS & Kakeltjänst 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            36.48   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            39.99   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            40.25   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            40.40   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            40.77   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            40.84   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            40.86   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            42.16   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            43.24   
10  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            43.74   
11  William Madsen  2006  Simklubben Ran            44.77   
12  Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            45.17   
13  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            45.28   
14  Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsällskap            46.24   
15  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            46.67   
16  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            46.98   
17  Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            48.46   
18  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            49.03   
19  Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton            53.79   
20  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            55.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Fl 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            20.06   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            22.45   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            23.11   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            25.09   
Vicky Luc  2007  Simsällskapet Delfin            25.31   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            25.32   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            25.78   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            28.04   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            29.49   
10  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            31.20   
11  Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            31.76   
12  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            34.24   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Fl 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            18.09   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            18.85   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            19.25   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            19.52   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            19.56   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            19.87   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            19.92   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            20.53   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            20.76   
10  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            21.41   
11  Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            21.88   
12  Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsällskap            22.03   
13  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            22.13   
14  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            22.21   
15  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            22.49   
16  Alva Andersson  2006  Simsällskapet Delfin            23.16   
17  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            23.18   
18  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            23.34   
19  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            23.44   
20  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            23.63   
21  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            24.33   
22  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            24.39   
23  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            24.80   
24  Nea Claesson  2006  Simsällskapet Delfin            25.14   
25  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            25.41   
26  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            26.50   
27  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            26.97   
28  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            27.20   
29  Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            27.49   
30  Selma Forssell  2006  Ystads Simsällskap            28.45   
31  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            29.10   
32  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            29.71   
33  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            30.28   
34  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            31.56   
35  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            33.08   
Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Po 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Prodoc i Malmö AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            23.60   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            26.22   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            26.83   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            27.39   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Po 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Prodoc i Malmö AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            20.13   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            20.98   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            21.49   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            21.93   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            22.03   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            22.36   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            22.43   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            24.20   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            24.45   
10  Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            24.49   
11  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            24.68   
12  Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            25.16   
13  Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            28.73   
14  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            28.93   
15  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            29.05   
16  Albin Lundqvist  2006  Simklubben Lödde            30.02   
17  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            31.32   
18  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            32.64   
19  Max Riveros  2006  Simklubben Triton            36.40   
Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:27   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 12, 25m Ryggsim Fl 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Hajen            22.84   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            23.41   
Emelie Skoog  2007  Simsällskapet Delfin            25.36   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            25.51   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            25.95   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton            26.78   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            27.37   
Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            27.51   
Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            27.66   
10  Elin Riveros  2007  Simklubben Triton            29.02   
11  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            29.05   
12  Bea Ohlin  2007  Simklubben Lödde            29.13   
13  Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            32.75   
14  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            33.68   
Ebba Palmqvist  2007  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Fl 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Andersson  2006  Simsällskapet Delfin            21.88   
Emmi Haine  2006  Simklubben Triton            22.37   
Linn Haine  2006  Simklubben Triton            22.58   
Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            22.99   
Nea Claesson  2006  Simsällskapet Delfin            23.09   
Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            23.31   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            23.75   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            23.90   
Juni Davidsson  2006  Simklubben Triton            25.51   
10  Darya Vaseghi  2006  Simsällskapet Delfin            25.74   
11  Ellen Sturesson  2006  Simsällskapet Iden            26.21   
12  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            26.72   
13  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            26.77   
14  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            28.89   
Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:41   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 13, 25m Ryggsim Po 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            23.04   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            24.32   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            25.15   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            25.70   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            26.67   
Klas Norén  2007  Simklubben Triton            27.13   
Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton            28.88   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            29.76   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            30.44   
Elliot Löfqvist  2008  Simklubben Triton            DNS   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Po 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            22.99   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde            24.61   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsällskap            24.73   
Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsällskap            24.77   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            25.44   
Albin Lundqvist  2006  Simklubben Lödde            25.47   
Benjamin Olsson  2006  Simsällskapet Delfin            26.28   
Victor Gunnersand  2006  Simklubben Lödde            27.06   
Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            28.30   
Fredrik Rönn Frigård  2006  Simklubben Triton            DNS   
Joan Martinez Loza Luen  2006  Simklubben Triton            DNS   
Max Riveros  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:41 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Fl 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            49.69   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            51.02   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            51.79   
Sophie Kalt  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.87   
Vicky Luc  2007  Simsällskapet Delfin            52.65   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            53.92   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            54.83   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            54.97   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            55.12   
10  Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            1:05.44   
11  Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            1:13.93   
Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Fl 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.75   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            42.81   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            42.96   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            43.40   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            44.24   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            44.30   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            44.58   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            45.53   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            45.80   
10  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            47.19   
11  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            47.26   
12  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            48.08   
13  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            48.81   
14  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            50.31   
15  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            50.37   
16  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            51.15   
17  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            51.27   
18  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            51.77   
19  Tyra Fahlvik  2006  Helsingborgs Simsällskap            52.28   
20  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            52.38   
21  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            53.50   
22  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            53.76   
23  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            54.15   
24  Selma Forssell  2006  Ystads Simsällskap            57.01   
25  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            58.35   
26  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            58.52   
27  Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            58.83   
28  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            1:00.01   
Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Po 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Syd El i Malmö AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            52.68   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            53.99   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            DNS   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Po 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Syd El i Malmö AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            44.72   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap            47.15   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            47.72   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            49.32   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            49.43   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            49.67   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            49.76   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            50.90   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            51.76   
10  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            51.79   
11  Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton            53.48   
12  Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            53.80   
13  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            53.86   
14  William Madsen  2006  Simklubben Ran            53.92   
15  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            57.55   
16  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            1:03.53   
Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  12:09   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 16, 100m Medley Fl 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap    58.82        1:57.97   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    57.35        1:58.87   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden    54.29        2:01.92   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim    1:00.15        2:05.51   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde    57.12        2:07.18   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            DNS   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Fl 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    39.44        1:24.18   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap    42.64        1:29.69   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    43.87        1:34.56   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    44.27        1:34.99   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    45.64        1:38.71   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    47.18        1:40.76   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap    47.71        1:41.36   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    50.84        1:41.53   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde    49.43        1:45.43   
10  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    51.26        1:45.54   
11  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    50.10        1:45.89   
12  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    51.82        1:46.26   
13  Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap    49.62        1:46.36   
14  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    49.39        1:46.66   
15  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    54.98        1:50.80   
16  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    50.05        1:53.61   
17  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap    54.97        1:54.23   
18  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    54.38        1:54.29   
19  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap    59.61        2:02.54   
20  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    1:02.13        2:04.96   
21  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap    1:07.11        2:13.17   
Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 17, 100m Medley Po 06-07oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Ultra Clean i Malmö 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap    55.42        1:56.67   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            DNS   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Po 06-07oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Ultra Clean i Malmö 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    50.90        1:40.94   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap    52.06        1:41.68   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    44.36        1:42.67   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim    49.53        1:44.12   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    50.44        1:45.38   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap    55.30        1:46.37   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    51.56        1:46.68   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton    49.51        1:49.90   
Arvid Söderberg  2006  Ystads Simsällskap    54.11        1:54.81   
10  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap    54.53        1:56.10   
11  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    56.67        1:59.78   
12  Anton Nilsson  2006  Simklubben Lödde    57.16        2:00.30   
13  William Madsen  2006  Simklubben Ran    56.41        2:01.79   
14  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton    1:03.58        2:03.89   
15  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    1:06.17        2:16.22   
Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  12:40   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 18, 4X25m Medley Mixed -06oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ystads SS Mix [2007]  2007  Ystads Simsällskap            1:23.11   
  Arvid Söderberg  2006                 
  Milo Norberg Randowo  2006      47.81        47.81   
  Frida Jansson  2006                 
  Tea Stark Friis  2006      1:23.11        1:23.11   
                     
SK Triton Lag 6  2006  Simklubben Triton            1:26.06   
  Isa Ståhl  2006                 
  Lovisa Järnegren  2006      46.68        46.68   
  Alfred Sternerup  2006                 
  Albin Nyholm  2007      1:26.06        1:26.06   
                     
SS Delfin Mix [2006]  2006  Simsällskapet Delfin            1:28.80   
  Vicky Luc  2007                 
  Nea Claesson  2006      1:28.80        1:28.80   
  Tilda Nordström  2006                 
  Karl Oredsson  2006      1:28.80        1:28.80   
                     
Hs Mix [2007] Lag 1  2007  Helsingborgs Simsällskap            1:30.37   
  Elin Nilsson  2007                 
  Viggo Holst  2006      49.43        49.43   
  Elias Haugen  2006                 
  Kerstin Cederlund  2006      1:30.37        1:30.37   
                     
SK Triton Lag 3  2006  Simklubben Triton            1:31.96   
  Jonathan Olofsson  2006                 
  Isak Jarebrant  2006      51.14        51.14   
  Rasmus Mårtensson  2006                 
  Emmi Haine  2006      1:31.96        1:31.96   
                     
SK Triton Lag 4  2006  Simklubben Triton            1:32.35   
  Linn Haine  2006                 
  Julia Erkselius  2006      48.04        48.04   
  Matilda Persson  2006                 
  Linus Hofmeister  2007      1:32.35        1:32.35   
                     
SS Delfin Mix 2 [2006]  2006  Simsällskapet Delfin            1:34.40   
  Benjamin Olsson  2006                 
  Emelie Skoog  2007      51.77        51.77   
  Alva Andersson  2006                 
  Darya Vaseghi  2006      1:34.40        1:34.40   
                     
SK Lödde Mix Lag 1 [2007]  2007  Simklubben Lödde            1:34.81   
  Millie Ohlin  2007                 
  Axel Wergeland  2006      55.67        55.67   
  Tyra Sivtoft  2006                 
  Ida Husby  2006      1:34.81        1:34.81   
                     
Trelleborg Mix [2006]  2006  Trelleborg Sim            1:35.64   
  Jonatan Bååth  2006                 
  Nirma Bååth  2008      52.23        52.23   
  Rasmus Lundström  2006                 
  Freja Härstedt  2007      1:35.64        1:35.64   
                     
10  SK Triton Lag 1  2006  Simklubben Triton            1:37.62   
  Emilia Wendel  2006                 
  Kevin Waltersson  2006      53.51        53.51   
  Amy Clarén  2007                 
  Anna Jörgensen  2007      1:37.62        1:37.62   
                     
11  SK Lödde Mix Lag 4 [2007]  2007  Simklubben Lödde            1:39.93   
  Albin Lundqvist  2006                 
  Eleonora Sjögren  2006      58.71        58.71   
  Amanda Dihle  2006                 
  Anton Nilsson  2006      1:39.93        1:39.93   
                     
12  SK Triton Lag 2  2006  Simklubben Triton            1:43.05   
  Juni Davidsson  2006                 
  Zach Widstrand  2006      51.75        51.75   
  Viktor Lövberg  2007                 
  Albin Björnström  2007      1:43.05        1:43.05   
                     
13  SK Lödde Mix Lag 3 [2007]  2007  Simklubben Lödde            1:54.57   
  Amanda Rosquist  2007                 
  Bea Ohlin  2007      1:03.61        1:03.61   
  Victoria Emanuelsson  2007                 
  Victor Gunnersand  2006      1:54.57        1:54.57   
                     
SK Lödde Mix Lag 2 [2007]  2007  Simklubben Lödde            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
SK Triton Lag 5  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  12:40 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 19, 4X50m Medley Mixed -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Levin &Ohlsson Måleri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Mix [2005] Lag 1  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:32.45   
  Jacob Langell  2005      40.03        40.03   
  Niklas Andersson  2005      41.91        1:21.94   
  Alva Landälv  2005      36.71        1:58.65   
  Bea Sprung  2005      33.80        2:32.45   
                     
Landskrona Mix [2005]  2005  Landskrona Simsällskap            2:39.46   
  Ludvig Hoff  2005      40.60        40.60   
  Livia Sjunnesson  2005      43.66        1:24.26   
  Tova Siversson  2005      40.52        2:04.78   
  Ella Röiseth  2005      34.68        2:39.46   
                     
Trelleborg Mix [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:42.83   
  Simon Mosén  2005      40.33        40.33   
  Rebecca Westergren  2005      52.12        1:32.45   
  Erma Duratovic  2005      36.78        2:09.23   
  Daniel Choinski Nielsen  2005      33.60        2:42.83   
                     
SK Triton Lag 1  2005  Simklubben Triton            2:47.26   
  Victor Borg  2005      44.46        44.46   
  Maja Björnström  2005      41.54        1:26.00   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      40.92        2:06.92   
  Jens Magnusson  2005      40.34        2:47.26   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:47.78   
  Emma Ingner  2005      45.59        45.59   
  Bill Beckman  2005      43.17        1:28.76   
  Andrey Slavnov  2005      43.33        2:12.09   
  Beatrice Ask  2005      35.69        2:47.78   
                     
Hs Mix [2005] Lag 2  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:50.61   
  Malte Svensson  2005      47.35        47.35   
  Vega Vollmer  2005      45.80        1:33.15   
  Hildur Andersson  2005      1:17.46        2:50.61   
  Walther Olsson  2005              2:50.61   
                     
Trelleborg Mix Lag 2 [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:54.34   
  Hanna Plym  2005      45.46        45.46   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      48.28        1:33.74   
  Seth Nillund  2005      42.61        2:16.35   
  Lovisa la Mahieu  2005      37.99        2:54.34   
                     
Hs Mix [2005] Lag 3  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:56.17   
  Rasmus Auer  2005      51.56        51.56   
  Sofia Frisk  2005      45.86        1:37.42   
  Natasha Olsson  2005      39.67        2:17.09   
  Vilgot Lindberg  2005      39.08        2:56.17   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 2  2005  Malmö Kappsimningsklubb            3:00.95   
  Berkay Isik  2005      47.16        47.16   
  Nora Olsson  2005      45.85        1:33.01   
  Teodora Petric  2005      43.62        2:16.63   
  Vincent Berglind  2005      44.32        3:00.95   
                     
10  Ystads SS Mix [2005]  2005  Ystads Simsällskap            3:07.75   
  Alexander Silow  2005      52.21        52.21   
  Nellie Emilsson  2005      51.11        1:43.32   
  Axel Björnsson  2005      44.95        2:28.27   
  Johanna Jönsson  2005      39.48        3:07.75   
                     
11  Äss Mix 1  2005  Ängelholms Simsällskap            3:09.97   
  Lovisa Rosenström  2005      51.99        51.99   
  Johannes Svensson  2005      2:17.98        3:09.97   
  Erica Persson  2005                 
  Elias Berg  2005      3:09.97        3:09.97   
                     
12  Sydsim Lag 2  2005  Simklubben Sydsim            3:16.39   
  Oliver Duggal  2005      44.20        44.20   
  Jennifer Norlén  2005      58.57        1:42.77   
  Hannes Palmgren  2005      46.58        2:29.35   
  Frida Isaksson  2005      47.04        3:16.39   
                     
13  SK Lödde Mix Lag 1 [2005]  2005  Simklubben Lödde            3:25.77   
  Ella Andréasson  2005      1:00.06        1:00.06   
  Pelle Erdös  2005      57.18        1:57.24   
  Emilia Berg  2005      44.22        2:41.46   
  Elias Stridh  2005      44.31        3:25.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            40.81   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            45.26   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.79   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.09   
Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.45   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            46.92   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.15   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.84   
Cassandra Strömqvist  2005  Sjöbo Simsällskap            47.99   
10  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            48.56   
11  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            49.13   
12  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.37   
13  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            50.15   
14  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            50.18   
15  Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            50.29   
16  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.67   
17  Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton            51.82   
18  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            52.31   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            52.37   
20  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            52.48   
21  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            54.29   
22  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            54.51   
23  Ebba Sandström  2005  Helsingborgs Simsällskap            54.69   
24  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            54.86   
25  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            55.02   
26  Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsällskap            55.14   
27  Maja Sylvan  2005  Simklubben Hajen            56.97   
28  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            57.25   
29  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            57.35   
30  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            58.22   
31  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            58.85   
32  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            58.91   
33  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            59.19   
34  Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            59.81   
35  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:01.40   
36  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton            1:02.08   
37  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            1:10.57   
38  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            1:11.45   
39  Emilia Ljunggren  2005  Simklubben Triton            1:11.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 21, 100m Bröstsim Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Jungklaus Konsulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.83        1:30.38   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    42.60        1:31.56   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    45.11        1:35.75   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.94        1:40.35   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    48.20        1:40.66   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    48.66        1:42.76   
Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.06        1:42.80   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.02        1:46.14   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.42        1:47.56   
10  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    52.49        1:50.59   
11  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim    56.25        1:56.40   
12  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    53.67        1:58.07   
13  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim    55.45        1:58.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.10   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            46.53   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            46.75   
Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.14   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            47.81   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.62   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.68   
Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            53.93   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.19   
10  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            55.30   
11  Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            55.47   
12  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            55.71   
13  Ville Merlöv  2005  Helsingborgs Simsällskap            55.82   
14  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            56.60   
15  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            57.97   
16  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            1:00.27   
17  Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            1:00.37   
18  Metin Salih  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.69   
19  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            1:02.84   
20  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:03.57   
21  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:03.91   
22  Oscar Stråth  2005  Simklubben Ran            1:04.50   
23  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            1:05.61   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 23, 100m Bröstsim Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Staffanstorp Tanden AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.07        1:34.26   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    51.98        1:52.23   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    53.79        1:53.32   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    52.73        1:53.51   
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    55.49        1:58.53   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    55.96        1:58.89   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap    57.02        2:02.28   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    1:02.23        2:10.54   
Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 24, 50m Frisim Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            33.76   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            34.51   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            36.74   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            37.18   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.39   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.14   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            38.41   
Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.77   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            39.88   
10  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.15   
11  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            40.70   
12  Ebba Sandström  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.89   
13  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            41.37   
14  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            41.78   
15  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            41.89   
16  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            42.60   
17  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.81   
18  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            43.30   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            43.72   
20  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.22   
21  Alma Quant  2005  Sjöbo Simsällskap            44.33   
22  Cassandra Strömqvist  2005  Sjöbo Simsällskap            44.46   
23  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            45.42   
24  Maja Sylvan  2005  Simklubben Hajen            45.84   
25  Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.10   
26  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            48.64   
27  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            49.04   
28  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            49.07   
29  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            49.54   
30  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            49.68   
31  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            50.65   
32  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            51.42   
33  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            52.34   
34  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            53.84   
35  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            54.86   
36  Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            58.07   
37  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton            58.87   
38  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            1:12.98   
Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Lokaltidningen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    34.79        1:14.26   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    36.66        1:17.70   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.85        1:17.76   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.91        1:17.89   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.23        1:18.77   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.43        1:22.67   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.58        1:23.18   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    39.73        1:24.51   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    40.21        1:25.10   
10  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    39.96        1:26.21   
11  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.42        1:28.04   
12  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    42.78        1:28.42   
13  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    42.05        1:29.73   
14  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    42.68        1:29.95   
15  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim    42.72        1:31.61   
16  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.25        1:33.21   
17  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    45.12        1:36.27   
18  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim    45.73        1:38.63   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    48.80        1:46.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 26, 50m Frisim Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            35.91   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            36.51   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            38.63   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.17   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.71   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.43   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton            42.28   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.31   
Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            43.51   
10  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.54   
11  Per Erik Rennstam  2005  Simklubben Lödde            44.69   
12  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.18   
13  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.23   
14  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            48.22   
14  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            48.22   
16  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.38   
17  Oscar Stråth  2005  Simklubben Ran            49.10   
18  Ville Merlöv  2005  Helsingborgs Simsällskap            49.44   
19  Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            50.79   
20  Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            52.16   
21  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            53.70   
22  Metin Salih  2005  Malmö Kappsimningsklubb            56.21   
23  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden            1:00.17   
24  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            1:04.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 27, 100m Frisim Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.88        1:15.71   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim    36.00        1:18.81   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim    36.04        1:19.88   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    37.72        1:20.30   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim    37.83        1:20.59   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    38.46        1:20.85   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    40.27        1:24.78   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.18        1:28.11   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    42.30        1:28.72   
10  Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.54        1:29.70   
11  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    43.11        1:30.36   
12  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    41.93        1:31.28   
13  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    44.14        1:35.47   
14  Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim    44.25        1:38.34   
15  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    47.78        1:40.67   
16  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    48.01        1:40.73   
17  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap    48.50        1:45.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 28, 25m Fjärilsim Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            17.82   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            18.50   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            18.92   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            19.21   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            19.34   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            20.56   
Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            20.77   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            21.03   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            21.44   
10  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            22.04   
11  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            22.38   
12  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            22.65   
13  Ebba Sandström  2005  Helsingborgs Simsällskap            22.88   
14  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            23.11   
15  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            23.22   
16  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            23.46   
17  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            23.57   
18  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            24.04   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            24.48   
20  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            24.79   
21  Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            25.08   
22  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            25.87   
23  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            27.29   
24  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            27.55   
25  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            28.97   
26  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            29.96   
27  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            30.03   
Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Rydjes Rörledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            38.77   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            39.58   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.02   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            40.43   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            40.46   
Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.05   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            43.30   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            43.82   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            44.39   
10  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            45.60   
11  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.65   
12  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            45.77   
13  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            47.93   
14  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            48.02   
15  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim            50.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:54   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 30, 25m Fjärilsim Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            16.73   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            18.08   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            18.45   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            19.16   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            19.59   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            20.82   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            21.20   
Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            21.73   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            22.23   
10  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            22.72   
11  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            22.85   
12  Victor Borg  2005  Simklubben Triton            23.13   
13  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            23.93   
14  Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            24.79   
15  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            25.84   
16  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran            28.39   
17  Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            28.59   
18  Ville Merlöv  2005  Helsingborgs Simsällskap            28.77   
19  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            29.61   
20  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            32.76   
21  Oscar Stråth  2005  Simklubben Ran            33.77   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:54 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: VVS & Kakeltjänst 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            43.27   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            43.99   
Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.57   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            44.81   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            47.02   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            47.43   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            47.63   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            47.90   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            50.58   
10  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde            58.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.89   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            42.09   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            43.07   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            43.24   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            43.47   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            44.44   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.50   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            46.18   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            46.31   
10  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            46.36   
11  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.39   
12  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            47.57   
13  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            47.77   
14  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            48.60   
15  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.99   
16  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            49.32   
17  Cassandra Strömqvist  2005  Sjöbo Simsällskap            50.29   
18  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            50.32   
19  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.97   
20  Ebba Sandström  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.14   
21  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            51.55   
22  Maja Sylvan  2005  Simklubben Hajen            51.64   
23  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            51.77   
24  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            52.09   
25  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            55.31   
26  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            55.44   
27  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            56.50   
28  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton            56.53   
29  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.54   
30  Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            57.31   
31  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            57.47   
32  Filippa Norvenius  2005  Malmö Kappsimningsklubb            59.31   
33  Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            59.67   
34  Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsällskap            59.93   
35  Emilia Ljunggren  2005  Simklubben Triton            1:04.09   
36  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            1:08.53   
Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton            DNS   
Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:14   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 33, 100m Ryggsim Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Prodoc i Malmö 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    41.18        1:25.02   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.57        1:27.52   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.61        1:29.02   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    43.71        1:30.27   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.90        1:30.71   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    44.21        1:31.46   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.69        1:32.00   
Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    48.62        1:36.86   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.85        1:39.29   
10  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim    48.68        1:41.07   
11  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    51.66        1:45.51   
12  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    53.54        1:50.48   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:14 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 34, 50m Ryggsim Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            41.85   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            44.27   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.30   
Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb            44.39   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            49.19   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            49.47   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            49.53   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            50.12   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.04   
10  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            52.95   
11  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            53.08   
12  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            54.24   
13  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            54.55   
14  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            56.46   
15  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            57.23   
16  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            57.64   
17  Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            59.48   
18  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb            59.90   
19  Isak Dahl  2005  Simsällskapet Iden            59.93   
20  Oscar Stråth  2005  Simklubben Ran            1:01.49   
21  Metin Salih  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.66   
22  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden            1:06.14   
23  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            1:20.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 35, 100m Ryggsim Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.20        1:29.39   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    45.29        1:29.50   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim    45.00        1:31.80   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.81        1:33.99   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim    47.54        1:36.48   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    47.40        1:37.01   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim    47.69        1:38.45   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    50.85        1:44.51   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    53.16        1:44.74   
10  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    51.44        1:45.51   
11  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    51.00        1:47.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:25 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:40   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 36, 100m Medley Fl -05, Finaler 11 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    39.13        1:24.95   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.55        1:25.38   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    40.19        1:25.65   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    42.13        1:29.16   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.96        1:29.27   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.83        1:29.47   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    42.73        1:30.97   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    45.09        1:31.86   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    40.75        1:32.26   
10  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.29        1:32.44   
11  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.95        1:34.00   
12  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.71        1:35.15   
13  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    45.58        1:36.43   
14  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.14        1:37.61   
15  Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    45.05        1:38.71   
16  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.79        1:38.80   
17  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.72        1:39.12   
18  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    47.94        1:40.89   
19  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.09        1:41.28   
20  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim    47.28        1:43.13   
21  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.89        1:44.03   
22  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    49.73        1:45.08   
23  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim    48.95        1:45.21   
24  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap    50.51        1:47.37   
25  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton    50.48        1:47.79   
26  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    51.08        1:47.98   
27  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    53.02        1:48.60   
28  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    56.16        1:54.37   
29  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    57.37        1:56.38   
30  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    56.92        1:57.34   
31  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:01.44        2:03.47   
32  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    1:04.47        2:04.00   
33  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran    1:01.51        2:10.83   
Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:50   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 37, 100m Medley Po -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Syd El i Malmö 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.16        1:29.02   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim    44.36        1:31.66   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    44.90        1:32.98   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim    45.07        1:33.00   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    44.52        1:33.17   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    42.39        1:34.41   
Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    44.98        1:36.05   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.64        1:36.52   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim    44.77        1:36.55   
10  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    47.41        1:38.31   
11  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    51.40        1:40.94   
12  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    48.92        1:43.82   
13  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    48.79        1:44.75   
14  Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim    49.32        1:48.53   
15  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.94        1:49.02   
16  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap    52.35        1:49.39   
17  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    55.02        1:52.08   
18  Elias Stridh  2005  Simklubben Lödde    56.45        1:57.80   
19  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap    57.07        2:03.50   
20  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    1:05.86        2:13.94   
21  Oscar Stråth  2005  Simklubben Ran    1:10.87        2:18.78   
22  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran    1:11.04        2:24.31   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:50 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed -05, Finaler 11 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Mix [2005] Lag 1  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:22.17   
  Niklas Andersson  2005      33.92        33.92   
  Jacob Langell  2005      36.00        1:09.92   
  Ebba Jönsson  2005      36.84        1:46.76   
  Alicia Arvidsson  2005      35.41        2:22.17   
                     
Trelleborg Mix [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:23.66   
  Erma Duratovic  2005      33.58        33.58   
  Simon Mosén  2005      35.28        1:08.86   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      35.75        1:44.61   
  Lovisa la Mahieu  2005      39.05        2:23.66   
                     
Landskrona Mix [2005]  2005  Landskrona Simsällskap            2:25.57   
  Livia Sjunnesson  2005      38.17        38.17   
  Tova Siversson  2005      36.81        1:14.98   
  Ludvig Hoff  2005      36.10        1:51.08   
  Ella Röiseth  2005      34.49        2:25.57   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 1  2005  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.02   
  Bill Beckman  2005      37.81        37.81   
  Andrey Slavnov  2005      38.85        1:16.66   
  Beatrice Ask  2005      36.41        1:53.07   
  Teodora Petric  2005      36.95        2:30.02   
                     
SK Triton Lag 1  2005  Simklubben Triton            2:30.91   
  Maja Björnström  2005      34.84        34.84   
  Jens Magnusson  2005      40.43        1:15.27   
  Victor Borg  2005      38.23        1:53.50   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      37.41        2:30.91   
                     
Trelleborg Mix Lag 2 [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:35.78   
  Seth Nillund  2005      35.25        35.25   
  Daniel Choinski Nielsen  2005      35.11        1:10.36   
  Jacquline Rengbrandt  2005      43.35        1:53.71   
  Hanna Plym  2005      42.07        2:35.78   
                     
Hs Mix [2005] Lag 2  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:44.09   
  Walther Olsson  2005      42.33        42.33   
  Rasmus Auer  2005      41.97        1:24.30   
  Amanda Jälminger  2005      41.18        2:05.48   
  Klara Pantev  2005      38.61        2:44.09