2022-01-27   00:25:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Dronksim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:05   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 1, 4X25m Frisim Mixed -06oy, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Hs Mix [2006]  2006  Helsingborgs Simsllskap            1:10.85   
  Izabelle Agrell  2006                 
  Kerstin Cederlund  2006      35.11        35.11   
  Viggo Holst  2006                 
  Stefan Kovacevic  2006      1:10.85        1:10.85   
                     
SK Triton Lag 1  2006  Simklubben Triton            1:11.14   
  Isa Sthl  2006                 
  Alfred Sternerup  2006      35.65        35.65   
  Julia Erkselius  2006                 
  Albin Nyholm  2007      1:11.14        1:11.14   
                     
SK Ldde Mix Lag 1 [2006]  2006  Simklubben Ldde            1:12.32   
  Anton Nilsson  2006                 
  Tyra Sivtoft  2006      36.86        36.86   
  Axel Wergeland  2006                 
  Ida Husby  2006      1:12.32        1:12.32   
                     
SS Delfin Mix [2006]  2006  Simsllskapet Delfin            1:13.70   
  Tilda Nordstrm  2006                 
  Nea Claesson  2006      34.96        34.96   
  Alva Andersson  2006                 
  Karl Oredsson  2006      1:13.70        1:13.70   
                     
Trelleborg Mix [2006]  2006  Trelleborg Sim            1:17.87   
  Jonatan Bth  2006                 
  Rasmus Lundstrm  2006      36.94        36.94   
  Freja Hrstedt  2007                 
  Nirma Bth  2008      1:17.87        1:17.87   
                     
Hs Mix [2006] Lag 2  2006  Helsingborgs Simsllskap            1:17.90   
  Elin Nilsson  2007                 
  Tyra Fahlvik  2006      41.26        41.26   
  Elias Haugen  2006                 
  Teo Cokalic  2006      1:17.90        1:17.90   
                     
SK Triton Lag 2  2006  Simklubben Triton            1:18.74   
  Linn Haine  2006                 
  Lovisa Jrnegren  2006      39.03        39.03   
  Linus Hofmeister  2007                 
  Rasmus Mrtensson  2006      1:18.74        1:18.74   
                     
Ystads SS Mix [2006]  2006  Ystads Simsllskap            1:19.05   
  Elize Jnsson  2006                 
  Hannah Nilsson  2006      1:00.02        1:00.02   
  Milo Norberg Randowo  2006                 
  Arvid Sderberg  2006      1:19.05        1:19.05   
                     
SK Triton Lag 3  2006  Simklubben Triton            1:20.94   
  Matilda Persson  2006                 
  Isak Jarebrant  2006      42.14        42.14   
  Jonathan Olofsson  2006                 
  Emilia Wendel  2006      1:20.94        1:20.94   
                     
10  SS Delfin Mix 2 [2006]  2006  Simsllskapet Delfin            1:23.94   
  Emelie Skoog  2007                 
  Vicky Luc  2007      38.90        38.90   
  Darya Vaseghi  2006                 
  Benjamin Olsson  2006      1:23.94        1:23.94   
                     
11  SK Triton Lag 4  2006  Simklubben Triton            1:25.10   
  Kevin Waltersson  2006                 
  Amy Clarn  2007      40.73        40.73   
  Zach Widstrand  2006                 
  Anna Jrgensen  2007      1:25.10        1:25.10   
                     
12  SK Triton Lag 5  2006  Simklubben Triton            1:25.23   
  Viktor Lvberg  2007                 
  Juni Davidsson  2006                 
  Emmi Haine  2006                 
  Albin Bjrnstrm  2007      1:25.23        1:25.23   
                     
13  SK Ldde Mix Lag 4 [2006]  2006  Simklubben Ldde            1:27.42   
  Albin Lundqvist  2006                 
  Millie Ohlin  2007      45.30        45.30   
  Amanda Dihle  2006                 
  Eleonora Sjgren  2006      1:27.42        1:27.42   
                     
14  SK Ldde Mix Lag 3 [2006]  2006  Simklubben Ldde            1:36.46   
  Amanda Rosquist  2007                 
  Victor Gunnersand  2006      50.99        50.99   
  Victoria Emanuelsson  2007                 
  Bea Ohlin  2007      1:36.46        1:36.46   
                     
15  SK Triton Lag 7  2006  Simklubben Triton            1:41.35   
  Andreas Nilsson  2007                 
  Isa Tornqvist  2008      49.78        49.78   
  Hugo Blomliden  2007                 
  Hanna Wrangel  2006      1:41.35        1:41.35   
                     
SK Ldde Mix Lag 2 [2006]  2006  Simklubben Ldde            DNS   
                   
        1:41.70        1:41.70   
                   
                DNS   
                     
SK Triton Lag 6  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:58   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 2, 25m Brstsim Fl 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: W& Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Julia Brur  2007  Simklubben Hajen            24.48   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsllskap            24.78   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            26.28   
Alice Strmberg  2007  Ystads Simsllskap            26.32   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            27.01   
Amy Clarn  2007  Simklubben Triton            27.38   
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Hajen            27.77   
Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            28.35   
Nirma Bth  2008  Trelleborg Sim            29.02   
10  Elin Riveros  2007  Simklubben Triton            29.48   
11  Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsllskap            29.84   
12  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            30.23   
Ebba Palmqvist  2007  Simklubben Triton            DNS   
Anna Jrgensen  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Vicky Luc  2007  Simsllskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Brstsim Fl 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: W& Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tilda Nordstrm  2006  Simsllskapet Delfin            23.15   
Astrid Roos  2006  ngelholms Simsllskap            25.62   
Linn Haine  2006  Simklubben Triton            25.96   
Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsllskap            26.04   
Nellie Hnell  2006  Simklubben Triton            28.43   
Darya Vaseghi  2006  Simsllskapet Delfin            29.33   
Leona Assarsson  2006  ngelholms Simsllskap            30.15   
Ellen Sturesson  2006  Simsllskapet Iden            31.61   
Alice Svensson  2006  Simklubben Ldde            32.18   
10  Eleonora Sjgren  2006  Simklubben Ldde            32.51   
11  Maja Dahl  2006  Simklubben Triton            32.64   
12  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            32.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:58   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 3, 25m Brstsim Po 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsllskap            23.97   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            26.52   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            27.82   
Viktor Lvberg  2007  Simklubben Triton            30.49   
Leo Marcusson Madsen  2007  Simklubben Triton            31.16   
William Westin  2007  Simklubben Triton            31.45   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Triton            33.90   
Elliot Lfqvist  2008  Simklubben Triton            DNS   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Brstsim Po 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsllskap            24.27   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Ldde            29.61   
Benjamin Olsson  2006  Simsllskapet Delfin            30.26   
Josef Sarabi  2006  Simklubben Ldde            33.30   
Albin Lundqvist  2006  Simklubben Ldde            DSQ   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsllskap            DSQ   
Max Riveros  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:59   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 4, 50m Brstsim Fl 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            55.24   
Emelie Skoog  2007  Simsllskapet Delfin            55.76   
Amanda Blomkvist  2007  Simsllskapet Iden            56.05   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Ldde            56.85   
Vera Harrysson  2007  ngelholms Simsllskap            58.73   
Linnea Sjholm  2007  Simsllskapet Iden            1:02.27   
Millie Ohlin  2007  Simklubben Ldde            1:02.62   
Amanda Rosquist  2007  Simklubben Ldde            1:04.19   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            1:06.80   
10  Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            1:12.05   
11  Bea Ohlin  2007  Simklubben Ldde            1:12.45   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Sophie Kalt  2007  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Brstsim Fl 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsllskap            41.55   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsllskap            46.81   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsllskap            47.47   
Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap            48.06   
Emilia Folklund  2006  Malm Kappsimningsklubb            48.32   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap            49.68   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsllskap            49.86   
Linn Axelsson  2006  ngelholms Simsllskap            50.82   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton            50.94   
10  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsllskap            51.62   
11  Ella Andersson  2006  Eslvs Simsllskap            51.98   
12  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap            52.24   
13  Nea Claesson  2006  Simsllskapet Delfin            53.29   
14  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjbo Simsllskap            54.22   
15  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            54.28   
16  Alice Bitzn  2006  Simklubben Hajen            54.53   
17  Lovisa Jrnegren  2006  Simklubben Triton            54.66   
18  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap            54.72   
19  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsllskap            54.90   
20  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            55.08   
21  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            55.13   
22  Amanda Dihle  2006  Simklubben Ldde            55.87   
23  Agnes Nilsson  2006  ngelholms Simsllskap            56.02   
24  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            56.20   
25  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap            56.90   
26  Tyra Mrtensson  2006  Simklubben Hajen            57.40   
27  Ida Husby  2006  Simklubben Ldde            57.84   
28  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap            59.34   
29  Vega Mrtensson  2006  Simklubben Ran            1:00.13   
30  Juni Davidsson  2006  Simklubben Triton            1:00.52   
31  Selma Forssell  2006  Ystads Simsllskap            1:07.48   
Alva Andersson  2006  Simsllskapet Delfin            DSQ   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Tyra Fahlvik  2006  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:02   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 5, 50m Brstsim Po 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            56.34   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            57.85   
Albin Bjrnstrm  2007  Simklubben Triton            58.60   
Gustav Nilsson  2007  Malm Kappsimningsklubb            1:00.01   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            1:06.80   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            1:09.34   
                     
 
Gren 5, 50m Brstsim Po 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde            49.61   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap            50.27   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsllskap            53.17   
Rasmus Lundstrm  2006  Trelleborg Sim            53.51   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap            53.52   
Jonatan Bth  2006  Trelleborg Sim            54.25   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            55.36   
Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsllskap            55.82   
Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton            56.95   
10  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap            58.02   
11  Karl Oredsson  2006  Simsllskapet Delfin            58.23   
12  Arvid Sderberg  2006  Ystads Simsllskap            58.98   
13  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            58.99   
14  Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            59.16   
15  William Madsen  2006  Simklubben Ran            1:00.37   
16  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            1:01.02   
17  Filip Andrn  2006  Simklubben Hajen            1:06.61   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            DSQ   
Fredrik Rnn Frigrd  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:05   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 6, 25m Frisim Fl 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alice Strmberg  2007  Ystads Simsllskap            19.49   
Vicky Luc  2007  Simsllskapet Delfin            20.16   
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Hajen            20.21   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            20.88   
Julia Brur  2007  Simklubben Hajen            21.71   
Anna Jrgensen  2007  Simklubben Triton            22.49   
Millie Ohlin  2007  Simklubben Ldde            23.91   
Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            25.51   
Elin Riveros  2007  Simklubben Triton            25.73   
10  Bea Ohlin  2007  Simklubben Ldde            26.12   
11  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            26.29   
12  Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            26.60   
13  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            30.13   
14  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            31.48   
Ebba Palmqvist  2007  Simklubben Triton            DNS   
Amy Clarn  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Fl 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tilda Nordstrm  2006  Simsllskapet Delfin            18.05   
Nea Claesson  2006  Simsllskapet Delfin            18.51   
Emmi Haine  2006  Simklubben Triton            19.67   
Linn Haine  2006  Simklubben Triton            19.84   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            21.07   
Alva Andersson  2006  Simsllskapet Delfin            21.29   
Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap            21.48   
Astrid Roos  2006  ngelholms Simsllskap            22.29   
Darya Vaseghi  2006  Simsllskapet Delfin            22.86   
10  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            23.31   
11  Hanna Wrangel  2006  Simklubben Triton            25.55   
12  Eleonora Sjgren  2006  Simklubben Ldde            28.42   
13  Maja Dahl  2006  Simklubben Triton            30.15   
14  Alice Svensson  2006  Simklubben Ldde            31.87   
Alicia Lindberg  2006  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:07   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 7, 25m Frisim Po 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Rydjes Rrledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            21.01   
Albin Bjrnstrm  2007  Simklubben Triton            23.00   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            23.64   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            25.08   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            27.94   
Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton            30.35   
Elliot Lfqvist  2008  Simklubben Triton            DNS   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Triton            DSQ   
Klas Norn  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Leo Marcusson Madsen  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Po 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Rydjes Rrledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsllskap            20.94   
Max Riveros  2006  Simklubben Triton            23.11   
Albin Lundqvist  2006  Simklubben Ldde            23.56   
Filip Andrn  2006  Simklubben Hajen            24.79   
Benjamin Olsson  2006  Simsllskapet Delfin            25.04   
Victor Gunnersand  2006  Simklubben Ldde            27.97   
Joan Martinez Loza Luen  2006  Simklubben Triton            DNS   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:15   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Fl 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: W& Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsllskapet Iden            43.71   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsllskap            44.61   
Emelie Skoog  2007  Simsllskapet Delfin            44.97   
Freja Hrstedt  2007  Trelleborg Sim            45.09   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            45.88   
Vera Harrysson  2007  ngelholms Simsllskap            46.02   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsllskap            46.67   
Sophie Kalt  2007  Malm Kappsimningsklubb            48.32   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Ldde            50.02   
10  Nirma Bth  2008  Trelleborg Sim            50.86   
11  Linnea Sjholm  2007  Simsllskapet Iden            50.97   
12  Amanda Rosquist  2007  Simklubben Ldde            56.03   
13  Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            57.75   
14  Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            1:07.01   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Fl 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: W& Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsllskap            33.40   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsllskap            35.86   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap            37.25   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap            37.38   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton            37.72   
Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap            38.56   
Emilia Folklund  2006  Malm Kappsimningsklubb            38.94   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsllskap            38.96   
Alice Bitzn  2006  Simklubben Hajen            39.52   
10  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            39.97   
11  Ida Husby  2006  Simklubben Ldde            40.23   
12  Amanda Dihle  2006  Simklubben Ldde            41.34   
13  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsllskap            41.90   
14  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjbo Simsllskap            42.46   
15  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsllskap            42.83   
16  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap            43.04   
17  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap            43.05   
18  Linn Axelsson  2006  ngelholms Simsllskap            43.54   
19  Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsllskap            43.98   
20  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            45.62   
21  Tyra Mrtensson  2006  Simklubben Hajen            45.78   
22  Lovisa Jrnegren  2006  Simklubben Triton            46.07   
23  Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsllskap            46.13   
24  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            46.59   
25  Agnes Nilsson  2006  ngelholms Simsllskap            46.91   
26  Elize Jnsson  2006  Ystads Simsllskap            46.98   
27  Juni Davidsson  2006  Simklubben Triton            47.72   
28  Tyra Fahlvik  2006  Helsingborgs Simsllskap            47.88   
29  Ella Andersson  2006  Eslvs Simsllskap            47.89   
30  Leona Assarsson  2006  ngelholms Simsllskap            48.54   
31  Vega Mrtensson  2006  Simklubben Ran            48.98   
32  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            49.59   
33  Selma Forssell  2006  Ystads Simsllskap            53.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:24   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 9, 50m Frisim Po 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: VVS & Kakeltjnst 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            40.48   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsllskap            42.12   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            47.56   
Viktor Lvberg  2007  Simklubben Triton            48.49   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            49.74   
Gustav Nilsson  2007  Malm Kappsimningsklubb            56.69   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Po 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: VVS & Kakeltjnst 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jakob Tidn  2006  Eslvs Simsllskap            36.48   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap            39.99   
Jonatan Bth  2006  Trelleborg Sim            40.25   
Karl Oredsson  2006  Simsllskapet Delfin            40.40   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap            40.77   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde            40.84   
Rasmus Lundstrm  2006  Trelleborg Sim            40.86   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            42.16   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsllskap            43.24   
10  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            43.74   
11  William Madsen  2006  Simklubben Ran            44.77   
12  Arvid Sderberg  2006  Ystads Simsllskap            45.17   
13  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap            45.28   
14  Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsllskap            46.24   
15  Rasmus Mrtensson  2006  Simklubben Triton            46.67   
16  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            46.98   
17  Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            48.46   
18  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            49.03   
19  Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton            53.79   
20  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            55.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:36   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 10, 25m Fjrilsim Fl 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            20.06   
Amy Clarn  2007  Simklubben Triton            22.45   
Amanda Blomkvist  2007  Simsllskapet Iden            23.11   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Ldde            25.09   
Vicky Luc  2007  Simsllskapet Delfin            25.31   
Alice Strmberg  2007  Ystads Simsllskap            25.32   
Vera Harrysson  2007  ngelholms Simsllskap            25.78   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsllskap            28.04   
Nirma Bth  2008  Trelleborg Sim            29.49   
10  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            31.20   
11  Amanda Rosquist  2007  Simklubben Ldde            31.76   
12  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            34.24   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Linnea Sjholm  2007  Simsllskapet Iden            DSQ   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsllskap            DSQ   
Sophie Kalt  2007  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Fjrilsim Fl 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsllskap            18.09   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap            18.85   
Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap            19.25   
Emilia Folklund  2006  Malm Kappsimningsklubb            19.52   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap            19.56   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            19.87   
Alice Bitzn  2006  Simklubben Hajen            19.92   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton            20.53   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsllskap            20.76   
10  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsllskap            21.41   
11  Tilda Nordstrm  2006  Simsllskapet Delfin            21.88   
12  Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsllskap            22.03   
13  Linn Axelsson  2006  ngelholms Simsllskap            22.13   
14  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsllskap            22.21   
15  Amanda Dihle  2006  Simklubben Ldde            22.49   
16  Alva Andersson  2006  Simsllskapet Delfin            23.16   
17  Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjbo Simsllskap            23.18   
18  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap            23.34   
19  Ida Husby  2006  Simklubben Ldde            23.44   
20  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            23.63   
21  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap            24.33   
22  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            24.39   
23  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            24.80   
24  Nea Claesson  2006  Simsllskapet Delfin            25.14   
25  Tyra Mrtensson  2006  Simklubben Hajen            25.41   
26  Agnes Nilsson  2006  ngelholms Simsllskap            26.50   
27  Vega Mrtensson  2006  Simklubben Ran            26.97   
28  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            27.20   
29  Leona Assarsson  2006  ngelholms Simsllskap            27.49   
30  Selma Forssell  2006  Ystads Simsllskap            28.45   
31  Nellie Hnell  2006  Simklubben Triton            29.10   
32  Ella Andersson  2006  Eslvs Simsllskap            29.71   
33  Astrid Roos  2006  ngelholms Simsllskap            30.28   
34  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap            31.56   
35  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            33.08   
Eleonora Sjgren  2006  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:43   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 11, 25m Fjrilsim Po 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Prodoc i Malm AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsllskap            23.60   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            26.22   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            26.83   
Viktor Lvberg  2007  Simklubben Triton            27.39   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Fjrilsim Po 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Prodoc i Malm AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jakob Tidn  2006  Eslvs Simsllskap            20.13   
Rasmus Lundstrm  2006  Trelleborg Sim            20.98   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            21.49   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            21.93   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap            22.03   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde            22.36   
Jonatan Bth  2006  Trelleborg Sim            22.43   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            24.20   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap            24.45   
10  Anton Nilsson  2006  Simklubben Ldde            24.49   
11  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsllskap            24.68   
12  Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap            25.16   
13  Karl Oredsson  2006  Simsllskapet Delfin            28.73   
14  Rasmus Mrtensson  2006  Simklubben Triton            28.93   
15  Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            29.05   
16  Albin Lundqvist  2006  Simklubben Ldde            30.02   
17  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            31.32   
18  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            32.64   
19  Max Riveros  2006  Simklubben Triton            36.40   
Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:27   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 12, 25m Ryggsim Fl 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lovisa Fredricson  2007  Simklubben Hajen            22.84   
Amy Clarn  2007  Simklubben Triton            23.41   
Emelie Skoog  2007  Simsllskapet Delfin            25.36   
Vera Harrysson  2007  ngelholms Simsllskap            25.51   
Anna Jrgensen  2007  Simklubben Triton            25.95   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton            26.78   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            27.37   
Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            27.51   
Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            27.66   
10  Elin Riveros  2007  Simklubben Triton            29.02   
11  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            29.05   
12  Bea Ohlin  2007  Simklubben Ldde            29.13   
13  Millie Ohlin  2007  Simklubben Ldde            32.75   
14  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            33.68   
Ebba Palmqvist  2007  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Fl 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alva Andersson  2006  Simsllskapet Delfin            21.88   
Emmi Haine  2006  Simklubben Triton            22.37   
Linn Haine  2006  Simklubben Triton            22.58   
Tilda Nordstrm  2006  Simsllskapet Delfin            22.99   
Nea Claesson  2006  Simsllskapet Delfin            23.09   
Tyra Mrtensson  2006  Simklubben Hajen            23.31   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsllskap            23.75   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            23.90   
Juni Davidsson  2006  Simklubben Triton            25.51   
10  Darya Vaseghi  2006  Simsllskapet Delfin            25.74   
11  Ellen Sturesson  2006  Simsllskapet Iden            26.21   
12  Eleonora Sjgren  2006  Simklubben Ldde            26.72   
13  Agnes Nilsson  2006  ngelholms Simsllskap            26.77   
14  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            28.89   
Emelie Djuric  2006  Landskrona Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:41   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 13, 25m Ryggsim Po 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsllskap            23.04   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            24.32   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            25.15   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            25.70   
Albin Bjrnstrm  2007  Simklubben Triton            26.67   
Klas Norn  2007  Simklubben Triton            27.13   
Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton            28.88   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            29.76   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            30.44   
Elliot Lfqvist  2008  Simklubben Triton            DNS   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Po 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            22.99   
Anton Nilsson  2006  Simklubben Ldde            24.61   
Arman Zembo  2006  Landskrona Simsllskap            24.73   
Milo Norberg Randowo  2006  Ystads Simsllskap            24.77   
Karl Oredsson  2006  Simsllskapet Delfin            25.44   
Albin Lundqvist  2006  Simklubben Ldde            25.47   
Benjamin Olsson  2006  Simsllskapet Delfin            26.28   
Victor Gunnersand  2006  Simklubben Ldde            27.06   
Filip Andrn  2006  Simklubben Hajen            28.30   
Fredrik Rnn Frigrd  2006  Simklubben Triton            DNS   
Joan Martinez Loza Luen  2006  Simklubben Triton            DNS   
Max Riveros  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:41 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:46   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Fl 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsllskapet Iden            49.69   
Freja Hrstedt  2007  Trelleborg Sim            51.02   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsllskap            51.79   
Sophie Kalt  2007  Malm Kappsimningsklubb            51.87   
Vicky Luc  2007  Simsllskapet Delfin            52.65   
Nirma Bth  2008  Trelleborg Sim            53.92   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Ldde            54.83   
Linnea Sjholm  2007  Simsllskapet Iden            54.97   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsllskap            55.12   
10  Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            1:05.44   
11  Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            1:13.93   
Amanda Rosquist  2007  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Fl 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emilia Folklund  2006  Malm Kappsimningsklubb            41.75   
Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap            42.81   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap            42.96   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsllskap            43.40   
Alice Bitzn  2006  Simklubben Hajen            44.24   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap            44.30   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsllskap            44.58   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton            45.53   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            45.80   
10  Amanda Dihle  2006  Simklubben Ldde            47.19   
11  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap            47.26   
12  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsllskap            48.08   
13  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsllskap            48.81   
14  Ida Husby  2006  Simklubben Ldde            50.31   
15  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap            50.37   
16  Elize Jnsson  2006  Ystads Simsllskap            51.15   
17  Linn Axelsson  2006  ngelholms Simsllskap            51.27   
18  Ella Andersson  2006  Eslvs Simsllskap            51.77   
19  Tyra Fahlvik  2006  Helsingborgs Simsllskap            52.28   
20  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            52.38   
21  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            53.50   
22  Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            53.76   
23  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            54.15   
24  Selma Forssell  2006  Ystads Simsllskap            57.01   
25  Astrid Roos  2006  ngelholms Simsllskap            58.35   
26  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap            58.52   
27  Leona Assarsson  2006  ngelholms Simsllskap            58.83   
28  Vega Mrtensson  2006  Simklubben Ran            1:00.01   
Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:53   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Po 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Syd El i Malm AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Viktor Lvberg  2007  Simklubben Triton            52.68   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            53.99   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            DNS   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Po 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Syd El i Malm AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jakob Tidn  2006  Eslvs Simsllskap            44.72   
Arvid Sderberg  2006  Ystads Simsllskap            47.15   
Rasmus Lundstrm  2006  Trelleborg Sim            47.72   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap            49.32   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            49.43   
Jonatan Bth  2006  Trelleborg Sim            49.67   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde            49.76   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap            50.90   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            51.76   
10  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap            51.79   
11  Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton            53.48   
12  Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            53.80   
13  Rasmus Mrtensson  2006  Simklubben Triton            53.86   
14  William Madsen  2006  Simklubben Ran            53.92   
15  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsllskap            57.55   
16  Geri Paci  2006  Simklubben Ran            1:03.53   
Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  12:09   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 16, 100m Medley Fl 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsllskap    58.82        1:57.97   
Vera Harrysson  2007  ngelholms Simsllskap    57.35        1:58.87   
Linnea Sjholm  2007  Simsllskapet Iden    54.29        2:01.92   
Nirma Bth  2008  Trelleborg Sim    1:00.15        2:05.51   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Ldde    57.12        2:07.18   
Amanda Blomkvist  2007  Simsllskapet Iden            DNS   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Willma Sonesson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Fl 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsllskap    39.44        1:24.18   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsllskap    42.64        1:29.69   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap    43.87        1:34.56   
Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap    44.27        1:34.99   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton    45.64        1:38.71   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap    47.18        1:40.76   
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjbo Simsllskap    47.71        1:41.36   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsllskap    50.84        1:41.53   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Ldde    49.43        1:45.43   
10  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsllskap    51.26        1:45.54   
11  Alice Bitzn  2006  Simklubben Hajen    50.10        1:45.89   
12  Ida Husby  2006  Simklubben Ldde    51.82        1:46.26   
13  Linn Axelsson  2006  ngelholms Simsllskap    49.62        1:46.36   
14  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap    49.39        1:46.66   
15  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    54.98        1:50.80   
16  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde    50.05        1:53.61   
17  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap    54.97        1:54.23   
18  Tyra Mrtensson  2006  Simklubben Hajen    54.38        1:54.29   
19  Agnes Nilsson  2006  ngelholms Simsllskap    59.61        2:02.54   
20  Vega Mrtensson  2006  Simklubben Ran    1:02.13        2:04.96   
21  Astrid Roos  2006  ngelholms Simsllskap    1:07.11        2:13.17   
Leona Assarsson  2006  ngelholms Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  12:17   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 17, 100m Medley Po 06-07oy, Finaler 9 r och yngre 
Sponsor: Ultra Clean i Malm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsllskap    55.42        1:56.67   
Amel Halilovic  2008  Simklubben Ran            DNS   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Po 06-07oy, Finaler 10 r 
Sponsor: Ultra Clean i Malm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde    50.90        1:40.94   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap    52.06        1:41.68   
Jakob Tidn  2006  Eslvs Simsllskap    44.36        1:42.67   
Rasmus Lundstrm  2006  Trelleborg Sim    49.53        1:44.12   
Jonatan Bth  2006  Trelleborg Sim    50.44        1:45.38   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap    55.30        1:46.37   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    51.56        1:46.68   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton    49.51        1:49.90   
Arvid Sderberg  2006  Ystads Simsllskap    54.11        1:54.81   
10  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap    54.53        1:56.10   
11  Rasmus Mrtensson  2006  Simklubben Triton    56.67        1:59.78   
12  Anton Nilsson  2006  Simklubben Ldde    57.16        2:00.30   
13  William Madsen  2006  Simklubben Ran    56.41        2:01.79   
14  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton    1:03.58        2:03.89   
15  Geri Paci  2006  Simklubben Ran    1:06.17        2:16.22   
Nils Lundblad  2006  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  12:40   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 18, 4X25m Medley Mixed -06oy, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: W& Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Ystads SS Mix [2007]  2007  Ystads Simsllskap            1:23.11   
  Arvid Sderberg  2006                 
  Milo Norberg Randowo  2006      47.81        47.81   
  Frida Jansson  2006                 
  Tea Stark Friis  2006      1:23.11        1:23.11   
                     
SK Triton Lag 6  2006  Simklubben Triton            1:26.06   
  Isa Sthl  2006                 
  Lovisa Jrnegren  2006      46.68        46.68   
  Alfred Sternerup  2006                 
  Albin Nyholm  2007      1:26.06        1:26.06   
                     
SS Delfin Mix [2006]  2006  Simsllskapet Delfin            1:28.80   
  Vicky Luc  2007                 
  Nea Claesson  2006      1:28.80        1:28.80   
  Tilda Nordstrm  2006                 
  Karl Oredsson  2006      1:28.80        1:28.80   
                     
Hs Mix [2007] Lag 1  2007  Helsingborgs Simsllskap            1:30.37   
  Elin Nilsson  2007                 
  Viggo Holst  2006      49.43        49.43   
  Elias Haugen  2006                 
  Kerstin Cederlund  2006      1:30.37        1:30.37   
                     
SK Triton Lag 3  2006  Simklubben Triton            1:31.96   
  Jonathan Olofsson  2006                 
  Isak Jarebrant  2006      51.14        51.14   
  Rasmus Mrtensson  2006                 
  Emmi Haine  2006      1:31.96        1:31.96   
                     
SK Triton Lag 4  2006  Simklubben Triton            1:32.35   
  Linn Haine  2006                 
  Julia Erkselius  2006      48.04        48.04   
  Matilda Persson  2006                 
  Linus Hofmeister  2007      1:32.35        1:32.35   
                     
SS Delfin Mix 2 [2006]  2006  Simsllskapet Delfin            1:34.40   
  Benjamin Olsson  2006                 
  Emelie Skoog  2007      51.77        51.77   
  Alva Andersson  2006                 
  Darya Vaseghi  2006      1:34.40        1:34.40   
                     
SK Ldde Mix Lag 1 [2007]  2007  Simklubben Ldde            1:34.81   
  Millie Ohlin  2007                 
  Axel Wergeland  2006      55.67        55.67   
  Tyra Sivtoft  2006                 
  Ida Husby  2006      1:34.81        1:34.81   
                     
Trelleborg Mix [2006]  2006  Trelleborg Sim            1:35.64   
  Jonatan Bth  2006                 
  Nirma Bth  2008      52.23        52.23   
  Rasmus Lundstrm  2006                 
  Freja Hrstedt  2007      1:35.64        1:35.64   
                     
10  SK Triton Lag 1  2006  Simklubben Triton            1:37.62   
  Emilia Wendel  2006                 
  Kevin Waltersson  2006      53.51        53.51   
  Amy Clarn  2007                 
  Anna Jrgensen  2007      1:37.62        1:37.62   
                     
11  SK Ldde Mix Lag 4 [2007]  2007  Simklubben Ldde            1:39.93   
  Albin Lundqvist  2006                 
  Eleonora Sjgren  2006      58.71        58.71   
  Amanda Dihle  2006                 
  Anton Nilsson  2006      1:39.93        1:39.93   
                     
12  SK Triton Lag 2  2006  Simklubben Triton            1:43.05   
  Juni Davidsson  2006                 
  Zach Widstrand  2006      51.75        51.75   
  Viktor Lvberg  2007                 
  Albin Bjrnstrm  2007      1:43.05        1:43.05   
                     
13  SK Ldde Mix Lag 3 [2007]  2007  Simklubben Ldde            1:54.57   
  Amanda Rosquist  2007                 
  Bea Ohlin  2007      1:03.61        1:03.61   
  Victoria Emanuelsson  2007                 
  Victor Gunnersand  2006      1:54.57        1:54.57   
                     
SK Ldde Mix Lag 2 [2007]  2007  Simklubben Ldde            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
SK Triton Lag 5  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  12:40 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:13   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 19, 4X50m Medley Mixed -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Levin &Ohlsson Mleri AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hs Mix [2005] Lag 1  2005  Helsingborgs Simsllskap            2:32.45   
  Jacob Langell  2005      40.03        40.03   
  Niklas Andersson  2005      41.91        1:21.94   
  Alva Landlv  2005      36.71        1:58.65   
  Bea Sprung  2005      33.80        2:32.45   
                     
Landskrona Mix [2005]  2005  Landskrona Simsllskap            2:39.46   
  Ludvig Hoff  2005      40.60        40.60   
  Livia Sjunnesson  2005      43.66        1:24.26   
  Tova Siversson  2005      40.52        2:04.78   
  Ella Riseth  2005      34.68        2:39.46   
                     
Trelleborg Mix [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:42.83   
  Simon Mosn  2005      40.33        40.33   
  Rebecca Westergren  2005      52.12        1:32.45   
  Erma Duratovic  2005      36.78        2:09.23   
  Daniel Choinski Nielsen  2005      33.60        2:42.83   
                     
SK Triton Lag 1  2005  Simklubben Triton            2:47.26   
  Victor Borg  2005      44.46        44.46   
  Maja Bjrnstrm  2005      41.54        1:26.00   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      40.92        2:06.92   
  Jens Magnusson  2005      40.34        2:47.26   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 1  2005  Malm Kappsimningsklubb            2:47.78   
  Emma Ingner  2005      45.59        45.59   
  Bill Beckman  2005      43.17        1:28.76   
  Andrey Slavnov  2005      43.33        2:12.09   
  Beatrice Ask  2005      35.69        2:47.78   
                     
Hs Mix [2005] Lag 2  2005  Helsingborgs Simsllskap            2:50.61   
  Malte Svensson  2005      47.35        47.35   
  Vega Vollmer  2005      45.80        1:33.15   
  Hildur Andersson  2005      1:17.46        2:50.61   
  Walther Olsson  2005              2:50.61   
                     
Trelleborg Mix Lag 2 [2005]  2005  Trelleborg Sim            2:54.34   
  Hanna Plym  2005      45.46        45.46   
  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005      48.28        1:33.74   
  Seth Nillund  2005      42.61        2:16.35   
  Lovisa la Mahieu  2005      37.99        2:54.34   
                     
Hs Mix [2005] Lag 3  2005  Helsingborgs Simsllskap            2:56.17   
  Rasmus Auer  2005      51.56        51.56   
  Sofia Frisk  2005      45.86        1:37.42   
  Natasha Olsson  2005      39.67        2:17.09   
  Vilgot Lindberg  2005      39.08        2:56.17   
                     
Mkk Mix [2005] Lag 2  2005  Malm Kappsimningsklubb            3:00.95   
  Berkay Isik  2005      47.16        47.16   
  Nora Olsson  2005      45.85        1:33.01   
  Teodora Petric  2005      43.62        2:16.63   
  Vincent Berglind  2005      44.32        3:00.95   
                     
10  Ystads SS Mix [2005]  2005  Ystads Simsllskap            3:07.75   
  Alexander Silow  2005      52.21        52.21   
  Nellie Emilsson  2005      51.11        1:43.32   
  Axel Bjrnsson  2005      44.95        2:28.27   
  Johanna Jnsson  2005      39.48        3:07.75   
                     
11  ss Mix 1  2005  ngelholms Simsllskap            3:09.97   
  Lovisa Rosenstrm  2005      51.99        51.99   
  Johannes Svensson  2005      2:17.98        3:09.97   
  Erica Persson  2005                 
  Elias Berg  2005      3:09.97        3:09.97   
                     
12  Sydsim Lag 2  2005  Simklubben Sydsim            3:16.39   
  Oliver Duggal  2005      44.20        44.20   
  Jennifer Norln  2005      58.57        1:42.77   
  Hannes Palmgren  2005      46.58        2:29.35   
  Frida Isaksson  2005      47.04        3:16.39   
                     
13  SK Ldde Mix Lag 1 [2005]  2005  Simklubben Ldde            3:25.77   
  Ella Andrasson  2005      1:00.06        1:00.06   
  Pelle Erds  2005      57.18        1:57.24   
  Emilia Berg  2005      44.22        2:41.46   
  Elias Stridh  2005      44.31        3:25.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:25   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 20, 50m Brstsim Fl -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            40.81   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            45.26   
Nora Olsson  2005  Malm Kappsimningsklubb            45.79   
Emma Ingner  2005  Malm Kappsimningsklubb            46.09   
Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsllskap            46.45   
Myra Ramstrm-Andersson  2005  Ronneby Simsllskap            46.92   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap            47.15   
Beatrice Ask  2005  Malm Kappsimningsklubb            47.84   
Cassandra Strmqvist  2005  Sjbo Simsllskap            47.99   
10  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap            48.56   
11  Johanna Jnsson  2005  Ystads Simsllskap            49.13   
12  Teodora Petric  2005  Malm Kappsimningsklubb            49.37   
13  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde            50.15   
14  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            50.18   
15  Amanda Plsson  2005  Simklubben Triton            50.29   
16  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            51.67   
17  Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton            51.82   
18  Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap            52.31   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsllskap            52.37   
20  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            52.48   
21  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsllskap            54.29   
22  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            54.51   
23  Ebba Sandstrm  2005  Helsingborgs Simsllskap            54.69   
24  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            54.86   
25  Ella Andrasson  2005  Simklubben Ldde            55.02   
26  Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsllskap            55.14   
27  Maja Sylvan  2005  Simklubben Hajen            56.97   
28  Ebba Holm  2005  Malm Kappsimningsklubb            57.25   
29  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            57.35   
30  Jennifer Norln  2005  Simklubben Sydsim            58.22   
31  Filippa Norvenius  2005  Malm Kappsimningsklubb            58.85   
32  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            58.91   
33  Lovisa Rosenstrm  2005  ngelholms Simsllskap            59.19   
34  Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            59.81   
35  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsllskap            1:01.40   
36  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton            1:02.08   
37  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            1:10.57   
38  Julia Keldebk  2005  Simklubben Ldde            1:11.45   
39  Emilia Ljunggren  2005  Simklubben Triton            1:11.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:31   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 21, 100m Brstsim Fl -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Jungklaus Konsulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap    43.83        1:30.38   
Maja Bjrnstrm  2005  Simklubben Triton    42.60        1:31.56   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap    45.11        1:35.75   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsllskap    46.94        1:40.35   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    48.20        1:40.66   
Ella Riseth  2005  Landskrona Simsllskap    48.66        1:42.76   
Amanda Jlminger  2005  Helsingborgs Simsllskap    50.06        1:42.80   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    50.02        1:46.14   
Ebba Jnsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    50.42        1:47.56   
10  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    52.49        1:50.59   
11  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim    56.25        1:56.40   
12  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    53.67        1:58.07   
13  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim    55.45        1:58.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:38   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 22, 50m Brstsim Po -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Bill Beckman  2005  Malm Kappsimningsklubb            44.10   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsllskap            46.53   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            46.75   
Andrey Slavnov  2005  Malm Kappsimningsklubb            47.14   
Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim            47.81   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            50.62   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsllskap            51.68   
Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            53.93   
Jannes Krger  2005  Malm Kappsimningsklubb            54.19   
10  Johannes Svensson  2005  ngelholms Simsllskap            55.30   
11  Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            55.47   
12  Berkay Isik  2005  Malm Kappsimningsklubb            55.71   
13  Ville Merlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            55.82   
14  Pelle Erds  2005  Simklubben Ldde            56.60   
15  Vincent Berglind  2005  Malm Kappsimningsklubb            57.97   
16  Elias Berg  2005  ngelholms Simsllskap            1:00.27   
17  Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            1:00.37   
18  Metin Salih  2005  Malm Kappsimningsklubb            1:02.69   
19  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            1:02.84   
20  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsllskap            1:03.57   
21  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            1:03.91   
22  Oscar Strth  2005  Simklubben Ran            1:04.50   
23  Alexander Silow  2005  Ystads Simsllskap            1:05.61   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:44   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 23, 100m Brstsim Po -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Staffanstorp Tanden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    45.07        1:34.26   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    51.98        1:52.23   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    53.79        1:53.32   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    52.73        1:53.51   
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    55.49        1:58.53   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    55.96        1:58.89   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsllskap    57.02        2:02.28   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    1:02.23        2:10.54   
Elias Stridh  2005  Simklubben Ldde            DSQ   
Simon Mosn  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:53   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 24, 50m Frisim Fl -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Bjrnstrm  2005  Simklubben Triton            33.76   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            34.51   
Myra Ramstrm-Andersson  2005  Ronneby Simsllskap            36.74   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            37.18   
Ebba Jnsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            37.39   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            38.14   
Amanda Plsson  2005  Simklubben Triton            38.41   
Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsllskap            38.77   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            39.88   
10  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.15   
11  Johanna Jnsson  2005  Ystads Simsllskap            40.70   
12  Ebba Sandstrm  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.89   
13  Emma Ingner  2005  Malm Kappsimningsklubb            41.37   
14  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            41.78   
15  Nora Olsson  2005  Malm Kappsimningsklubb            41.89   
16  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            42.60   
17  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            42.81   
18  Ebba Holm  2005  Malm Kappsimningsklubb            43.30   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsllskap            43.72   
20  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap            44.22   
21  Alma Quant  2005  Sjbo Simsllskap            44.33   
22  Cassandra Strmqvist  2005  Sjbo Simsllskap            44.46   
23  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            45.42   
24  Maja Sylvan  2005  Simklubben Hajen            45.84   
25  Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsllskap            47.10   
26  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            48.64   
27  Mimmi Palm  2005  Sjbo Simsllskap            49.04   
28  Lovisa Rosenstrm  2005  ngelholms Simsllskap            49.07   
29  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            49.54   
30  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsllskap            49.68   
31  Jennifer Norln  2005  Simklubben Sydsim            50.65   
32  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            51.42   
33  Ella Andrasson  2005  Simklubben Ldde            52.34   
34  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsllskap            53.84   
35  Filippa Norvenius  2005  Malm Kappsimningsklubb            54.86   
36  Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            58.07   
37  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton            58.87   
38  Julia Keldebk  2005  Simklubben Ldde            1:12.98   
Nellie Siland  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:03   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Fl -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Lokaltidningen 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    34.79        1:14.26   
Ella Riseth  2005  Landskrona Simsllskap    36.66        1:17.70   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsllskap    35.85        1:17.76   
Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap    36.91        1:17.89   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    37.23        1:18.77   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    38.43        1:22.67   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsllskap    38.58        1:23.18   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap    39.73        1:24.51   
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjbo Simsllskap    40.21        1:25.10   
10  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap    39.96        1:26.21   
11  Teodora Petric  2005  Malm Kappsimningsklubb    40.42        1:28.04   
12  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde    42.78        1:28.42   
13  Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap    42.05        1:29.73   
14  Johanna Jnsson  2005  Ystads Simsllskap    42.68        1:29.95   
15  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim    42.72        1:31.61   
16  Amanda Jlminger  2005  Helsingborgs Simsllskap    44.25        1:33.21   
17  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    45.12        1:36.27   
18  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim    45.73        1:38.63   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsllskap    48.80        1:46.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:09   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 26, 50m Frisim Po -05, Finaler 11 r 
Sponsor: W& Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Casper Kristensen  2005  Simsllskapet Iden            35.91   
Axel Bjrnsson  2005  Ystads Simsllskap            36.51   
Bill Beckman  2005  Malm Kappsimningsklubb            38.63   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.17   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.71   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsllskap            41.43   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton            42.28   
Berkay Isik  2005  Malm Kappsimningsklubb            42.31   
Johannes Svensson  2005  ngelholms Simsllskap            43.51   
10  Jannes Krger  2005  Malm Kappsimningsklubb            44.54   
11  Per Erik Rennstam  2005  Simklubben Ldde            44.69   
12  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            45.18   
13  Vincent Berglind  2005  Malm Kappsimningsklubb            47.23   
14  Elias Stridh  2005  Simklubben Ldde            48.22   
14  Pelle Erds  2005  Simklubben Ldde            48.22   
16  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsllskap            48.38   
17  Oscar Strth  2005  Simklubben Ran            49.10   
18  Ville Merlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            49.44   
19  Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            50.79   
20  Isak Dahl  2005  Simsllskapet Iden            52.16   
21  Alexander Silow  2005  Ystads Simsllskap            53.70   
22  Metin Salih  2005  Malm Kappsimningsklubb            56.21   
23  Dennis Henriksson  2005  Simsllskapet Iden            1:00.17   
24  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            1:04.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:15   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 27, 100m Frisim Po -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    35.88        1:15.71   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim    36.00        1:18.81   
Simon Mosn  2005  Trelleborg Sim    36.04        1:19.88   
Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim    37.72        1:20.30   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim    37.83        1:20.59   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsllskap    38.46        1:20.85   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    40.27        1:24.78   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsllskap    41.18        1:28.11   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    42.30        1:28.72   
10  Andrey Slavnov  2005  Malm Kappsimningsklubb    39.54        1:29.70   
11  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    43.11        1:30.36   
12  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    41.93        1:31.28   
13  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    44.14        1:35.47   
14  Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim    44.25        1:38.34   
15  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    47.78        1:40.67   
16  Elias Berg  2005  ngelholms Simsllskap    48.01        1:40.73   
17  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsllskap    48.50        1:45.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:59   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 28, 25m Fjrilsim Fl -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            17.82   
Amanda Plsson  2005  Simklubben Triton            18.50   
Myra Ramstrm-Andersson  2005  Ronneby Simsllskap            18.92   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            19.21   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsllskap            19.34   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            20.56   
Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsllskap            20.77   
Emma Ingner  2005  Malm Kappsimningsklubb            21.03   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap            21.44   
10  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            22.04   
11  Johanna Jnsson  2005  Ystads Simsllskap            22.38   
12  Ebba Holm  2005  Malm Kappsimningsklubb            22.65   
13  Ebba Sandstrm  2005  Helsingborgs Simsllskap            22.88   
14  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            23.11   
15  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            23.22   
16  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjbo Simsllskap            23.46   
17  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            23.57   
18  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsllskap            24.04   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsllskap            24.48   
20  Lovisa Rosenstrm  2005  ngelholms Simsllskap            24.79   
21  Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            25.08   
22  Nora Olsson  2005  Malm Kappsimningsklubb            25.87   
23  Ella Andrasson  2005  Simklubben Ldde            27.29   
24  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            27.55   
25  Julia Keldebk  2005  Simklubben Ldde            28.97   
26  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsllskap            29.96   
27  Jennifer Norln  2005  Simklubben Sydsim            30.03   
Nellie Siland  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:46   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 29, 50m Fjrilsim Fl -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Rydjes Rrledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            38.77   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap            39.58   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.02   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            40.43   
Maja Bjrnstrm  2005  Simklubben Triton            40.46   
Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsllskap            43.05   
Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap            43.30   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap            43.82   
Ella Riseth  2005  Landskrona Simsllskap            44.39   
10  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde            45.60   
11  Amanda Jlminger  2005  Helsingborgs Simsllskap            45.65   
12  Teodora Petric  2005  Malm Kappsimningsklubb            45.77   
13  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            47.93   
14  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            48.02   
15  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim            50.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:54   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 30, 25m Fjrilsim Po -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap            16.73   
Bill Beckman  2005  Malm Kappsimningsklubb            18.08   
Casper Kristensen  2005  Simsllskapet Iden            18.45   
Axel Bjrnsson  2005  Ystads Simsllskap            19.16   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsllskap            19.59   
Oliver Duggal  2005  Simklubben Sydsim            20.82   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            21.20   
Johannes Svensson  2005  ngelholms Simsllskap            21.73   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            22.23   
10  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            22.72   
11  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsllskap            22.85   
12  Victor Borg  2005  Simklubben Triton            23.13   
13  Jannes Krger  2005  Malm Kappsimningsklubb            23.93   
14  Berkay Isik  2005  Malm Kappsimningsklubb            24.79   
15  Elias Berg  2005  ngelholms Simsllskap            25.84   
16  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran            28.39   
17  Isak Dahl  2005  Simsllskapet Iden            28.59   
18  Ville Merlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            28.77   
19  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            29.61   
20  Alexander Silow  2005  Ystads Simsllskap            32.76   
21  Oscar Strth  2005  Simklubben Ran            33.77   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:54 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:56   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 31, 50m Fjrilsim Po -05, Finaler 11 r 
Sponsor: VVS & Kakeltjnst 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsllskap            43.27   
Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim            43.99   
Andrey Slavnov  2005  Malm Kappsimningsklubb            44.57   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            44.81   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            47.02   
Simon Mosn  2005  Trelleborg Sim            47.43   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            47.63   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            47.90   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            50.58   
10  Elias Stridh  2005  Simklubben Ldde            58.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:07   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim Fl -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.89   
Beatrice Ask  2005  Malm Kappsimningsklubb            42.09   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            43.07   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            43.24   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap            43.47   
Myra Ramstrm-Andersson  2005  Ronneby Simsllskap            44.44   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            45.50   
Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap            46.18   
Teodora Petric  2005  Malm Kappsimningsklubb            46.31   
10  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde            46.36   
11  Emma Ingner  2005  Malm Kappsimningsklubb            47.39   
12  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjbo Simsllskap            47.57   
13  Lovisa la Mahieu  2005  Trelleborg Sim            47.77   
14  Johanna Jnsson  2005  Ystads Simsllskap            48.60   
15  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsllskap            48.99   
16  Nora Olsson  2005  Malm Kappsimningsklubb            49.32   
17  Cassandra Strmqvist  2005  Sjbo Simsllskap            50.29   
18  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            50.32   
19  Ebba Holm  2005  Malm Kappsimningsklubb            50.97   
20  Ebba Sandstrm  2005  Helsingborgs Simsllskap            51.14   
21  Lovisa Rosenstrm  2005  ngelholms Simsllskap            51.55   
22  Maja Sylvan  2005  Simklubben Hajen            51.64   
23  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            51.77   
24  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            52.09   
25  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsllskap            55.31   
26  Jennifer Norln  2005  Simklubben Sydsim            55.44   
27  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            56.50   
28  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton            56.53   
29  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsllskap            56.54   
30  Mimmi Palm  2005  Sjbo Simsllskap            57.31   
31  Vivien Toth  2005  Simklubben Ran            57.47   
32  Filippa Norvenius  2005  Malm Kappsimningsklubb            59.31   
33  Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            59.67   
34  Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsllskap            59.93   
35  Emilia Ljunggren  2005  Simklubben Triton            1:04.09   
36  Julia Keldebk  2005  Simklubben Ldde            1:08.53   
Nellie Siland  2005  Simklubben Triton            DNS   
Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:14   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 33, 100m Ryggsim Fl -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Prodoc i Malm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Bjrnstrm  2005  Simklubben Triton    41.18        1:25.02   
Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap    42.57        1:27.52   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    42.61        1:29.02   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    43.71        1:30.27   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    44.90        1:30.71   
Ella Riseth  2005  Landskrona Simsllskap    44.21        1:31.46   
Ebba Jnsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    44.69        1:32.00   
Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsllskap    48.62        1:36.86   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    47.85        1:39.29   
10  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim    48.68        1:41.07   
11  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    51.66        1:45.51   
12  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    53.54        1:50.48   
Amanda Plsson  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:14 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:20   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 34, 50m Ryggsim Po -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Bjrnsson  2005  Ystads Simsllskap            41.85   
Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim            44.27   
Bill Beckman  2005  Malm Kappsimningsklubb            44.30   
Andrey Slavnov  2005  Malm Kappsimningsklubb            44.39   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsllskap            49.19   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsllskap            49.47   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            49.53   
Berkay Isik  2005  Malm Kappsimningsklubb            50.12   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            52.04   
10  Jannes Krger  2005  Malm Kappsimningsklubb            52.95   
11  Johannes Svensson  2005  ngelholms Simsllskap            53.08   
12  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsllskap            54.24   
13  Alexander Silow  2005  Ystads Simsllskap            54.55   
14  Elias Berg  2005  ngelholms Simsllskap            56.46   
15  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            57.23   
16  Pelle Erds  2005  Simklubben Ldde            57.64   
17  Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            59.48   
18  Vincent Berglind  2005  Malm Kappsimningsklubb            59.90   
19  Isak Dahl  2005  Simsllskapet Iden            59.93   
20  Oscar Strth  2005  Simklubben Ran            1:01.49   
21  Metin Salih  2005  Malm Kappsimningsklubb            1:03.66   
22  Dennis Henriksson  2005  Simsllskapet Iden            1:06.14   
23  Philip Li Shi Wei  2005  Simklubben Ran            1:20.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Dronksim    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:25   
  Arrangr  Sk Triton         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 35, 100m Ryggsim Po -05, Finaler 11 r 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsllskap    43.20        1:29.39   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsllskap    45.29        1:29.50   
Simon Mosn  2005  Trelleborg Sim    45.00        1:31.80   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    45.81        1:33.99   
Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim   </