2018-06-22   03:35:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falu SkinsGames 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 27/2 Klockan 14.00 (Insim kl. 13.00)

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu SkinsGames 2016    Utskriftsdatum  27 februari 2016   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  18:08   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Botvid Wiell  2005    151  47.79  1:40.40  2:41.01    3:25.58   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Lucas Sterling  2004    318  34.89  1:15.75  2:01.13    2:40.58   
  Västerås Simsällskap  2:42.09                 
                     
Vilho Verronen  2004    191  46.17  1:31.31  2:26.32    3:10.28   
  Swimming Team Rauma  3:14.63                 
                     
Samuel Rundgren  2004    180  42.62  1:35.75  2:31.16    3:13.98   
  Västerås Simsällskap  3:13.76                 
                     
Timothy Manns-Ståhl  2004    139  49.99  1:45.44  2:45.93    3:31.54   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Edwin Nystrand  2002    371  33.26  1:11.88  1:58.81    2:32.50   
  Sala Simsällskap  2:33.40                 
                     
Martin Schön  2003    302  36.74  1:22.01  2:05.86    2:43.40   
  Bollnäs Simsällskap  2:48.63                 
                     
Linus Björk  2002    279  37.91  1:22.20  2:10.51    2:47.59   
  Västerås Simsällskap  2:53.07                 
                     
Carl Hansson  2003    267  35.31  1:19.67  2:11.36    2:50.13   
  Gävle Simsällskap  2:45.85                 
                     
Tom Dijkhuizen  2003    247  39.83  1:25.71  2:17.02    2:54.64   
  Västerås Simsällskap  3:09.73                 
                     
Vilgot Berglund  2003    198  40.80  1:29.02  2:23.98    3:07.94   
  Västerås Simsällskap  3:02.69                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    180  45.82  1:37.85  2:32.31    3:13.97   
  Gävle Simsällskap  3:21.76                 
                     
Marcus Tägtström  2002              DNS   
  Borlänge Simsällskap  2:49.06                 
                     
Topias Vaahensalo  2002              DSQ   
  Swimming Team Rauma  3:46.87                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Elias Nordgren  2001    423  31.32  1:12.28  1:54.09    2:25.98   
  Sala Simsällskap  2:27.70                 
                     
Philip Rosvall  2001    381  31.28  1:10.98  1:55.92    2:31.16   
  Upsala Simsällskap  2:34.82                 
                     
Marcus Ålenius  2001    366  32.99  1:15.33  1:56.99    2:33.15   
  Gävle Simsällskap  2:27.36                 
                     
Joel Larsson  2001    365  33.68  1:13.05  1:58.26    2:33.35   
  Sala Simsällskap  2:34.80                 
                     
Johan Ljunggren  2001    356  34.15  1:14.63  2:01.87    2:34.67   
  Upsala Simsällskap  2:34.32                 
                     
Jonathan Douib  2000    354  31.38  1:14.01  2:00.21    2:34.96   
  Sala Simsällskap  2:33.19                 
                     
Gijs Dijkhuizen  2000    351  32.62  1:15.34  1:56.82    2:35.39   
  Västerås Simsällskap  2:28.95                 
                     
Simon Lundgren  2001    309  33.01  1:15.09  2:03.70    2:42.01   
  Simklubben Ägir  2:38.77                 
                     
Marcus Nordh  2000    308  33.27  1:16.80  2:05.10    2:42.17   
  Bollnäs Simsällskap  2:46.13                 
                     
10  Andreas Persson  2000    302  34.79  1:17.01  2:02.43    2:43.26   
  Gävle Simsällskap  2:37.98                 
                     
Alexander Hörnquist  2001              DSQ   
  Filipstads Simklubb  3:26.95                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Erik Forsström  1999    488  29.40  1:03.68  1:46.25    2:19.23   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  2:13.94                 
                     
Henrik Bransell  1999    442  30.20  1:08.74  1:49.58    2:23.84   
  Falu Simsällskap  2:25.91                 
                     
Anton Campalto  1998    383  31.12  1:11.72  1:54.21    2:30.93   
  Ludvika Simsällskap  2:26.13                 
                     
Roman Milkin  1999    284  35.96  1:20.50  2:08.06    2:46.61   
  Upsala Simsällskap  2:55.88                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  27 februari 2016 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  18:08 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner