2020-06-06   23:07:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:57   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906            46.14   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet            48.25   
Esra Ergüner  2007  Joensuun Uimaseura            48.25   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet            48.55   
Inka Hämäläinen  2007  Joensuun Uimaseura            49.21   
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906            49.76   
Iida Remes  2007  Pieksän Kuutit            53.18   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet            54.20   
Neri Lätti  2007  Joensuun Uimaseura            57.07   
10  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            1:01.28   
11  Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            1:01.91   
12  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            1:02.09   
13  Emma Olivia Mattila  2007  Oulun Uinti 1906            1:05.54   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Haukiputaan Heitto            39.63   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet            41.08   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            41.34   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            41.57   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            42.65   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö            44.09   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            44.44   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet            44.53   
Milla Siira  2005  Kempeleen Pyrintö            45.88   
10  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            45.96   
11  Maija Lämsä  2005  Kajaanin Uimaseura            46.21   
12  Julia Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura            46.39   
13  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö            46.71   
14  Katariina Koivuranta  2005  Kempeleen Pyrintö            47.02   
15  Maria Korkalainen  2005  Joensuun Uimaseura            47.08   
16  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            47.37   
17  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            47.92   
18  Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            48.21   
19  Merete Lätti  2006  Joensuun Uimaseura            49.14   
20  Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906            49.40   
21  Vilmiina Grekula  2005  Oulun Uinti 1906            49.60   
22  Ella-Olivia Tikkanen  2005  Oulun Uinti 1906            50.12   
23  Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit            51.36   
24  Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            51.40   
25  Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            51.48   
26  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet            51.67   
27  Pihla Pyykönen  2005  Joensuun Uimaseura            51.86   
28  Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura            52.50   
29  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit            53.28   
30  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet            53.67   
31  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö            54.35   
32  Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit            54.69   
33  Viivi Pesonen  2006  Joensuun Uimaseura            54.78   
34  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            55.73   
35  Pinja Nissinen  2006  Kempeleen Pyrintö            57.80   
36  Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet            57.83   
37  Tuulia Pudas  2005  Vieskan Uimarit            58.62   
38  Kaisa Tolonen  2006  Kajaanin Uimaseura            1:00.08   
39  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            1:00.58   
40  Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura            1:02.86   
41  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906            1:11.82   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Lohet            33.97   
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö            34.99   
Iiris Jurmu  2003  Kempeleen Pyrintö            36.56   
Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            36.86   
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet            37.36   
Minna Kinnunen  2003  Joensuun Uimaseura            37.48   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            39.17   
Reeta Kallunki  2003  Oulun Uinti 1906            40.07   
Tiina Duan  2003  Oulun Lohet            40.81   
10  Iina Lehikoinen  2003  Pieksän Kuutit            41.16   
11  Kreetta Somero  2004  Lahden Kaleva            41.27   
12  Henna Moilanen  2004  Kempeleen Pyrintö            41.73   
13  Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            41.94   
14  Julia Piisilä  2004  Kempeleen Pyrintö            41.96   
15  Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            42.40   
16  Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            42.59   
17  Emma Mangeloja  2003  Swimming Jyväskylä            43.17   
18  Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku            43.92   
19  Kiia-Linnea Autio  2004  Vieskan Uimarit            44.51   
20  Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura            45.08   
21  Vilja Peltokorpi  2004  Kempeleen Pyrintö            45.17   
22  Veera Juntunen  2003  Kajaanin Uimaseura            45.24   
23  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            45.59   
24  Emilia Karppinen  2004  Kajaanin Uimaseura            46.26   
25  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            46.63   
26  Anni Liuski  2004  Kajaanin Uimaseura            48.70   
27  Riina Leinonen  2004  Kempeleen Pyrintö            49.70   
28  Vilma Hjelt  2004  Pieksän Kuutit            49.74   
29  Lotta Heino  2004  Oulun Uinti 1906            49.93   
30  Tuuli Maaria Leinonen  2004  Swimming Club Rovaniemi            49.94   
31  Emma Kokko  2004  Vieskan Uimarit            53.02   
32  Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti            53.10   
33  Lotta Vedenjuoksu  2003  Rovaniemen Uimaseura            56.01   
34  Krista Korento  2003  Oulun Lohet            56.26   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906            31.66   
Sonja Portin  1998  Oulun Lohet            32.75   
Sole Piirainen  2002  Swimming Club Vuokatti            34.34   
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit            34.47   
Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit            35.11   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet            35.24   
Jenni Louhimo  2001  Oulun Uinti 1906            35.24   
Jonna Airisniemi  2000  Kemijärven Kaiku            35.24   
Reetta-Maija Perätalo  2000  Oulun Lohet            35.59   
10  Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet            35.60   
11  Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet            35.74   
12  Laura Fält  1998  Oulun Lohet            35.99   
13  Elina Pulkkinen  1999  Oulun Uinti 1906            36.04   
14  Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906            36.13   
15  Milla Henriksson  1999  Oulun Lohet            36.69   
16  Jonna Laukkanen  1998  Swimming Club Vuokatti            36.81   
17  Katriina Korpi  2000  Oulun Lohet            36.85   
18  Tiia Pudas  1999  Vieskan Uimarit            36.88   
19  Emma Nikula  1998  Vieskan Uimarit            37.17   
20  Stine Lise Johansen  2000  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo            37.86   
21  Senni Keisu  2001  Oulun Lohet            38.53   
22  Angelica Kuoksa  2001  Oulun Lohet            38.82   
23  Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku            38.85   
24  Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi            39.09   
25  Riikka Korpi  1998  Oulun Lohet            39.10   
26  Niina Roiko-Jokela  2001  Swimming Jyväskylä            39.52   
27  Oona Parviainen  2002  Joensuun Uimaseura            39.75   
28  Pinja Pyykönen  2002  Joensuun Uimaseura            39.83   
29  Niina Piipponen  2000  Swimming Jyväskylä            39.94   
30  Emma Remes  2002  Pieksän Kuutit            39.95   
31  Kristiina Ruotsalainen  2001  Rovaniemen Uimaseura            40.63   
32  Almiina Ketola  2001  Rovaniemen Uimaseura            41.05   
33  Elizaveta Parfenova  2001  Kemijärven Kaiku            41.22   
34  Katariina Niemelä  2001  Kempeleen Pyrintö            42.24   
35  Maria Kivimäki  2000  Pieksän Kuutit            42.41   
36  Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            43.12   
37  Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi            43.41   
38  Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34            43.57   
39  Anette Kinnunen  2002  Oulun Lohet            43.77   
40  Heidi Ruonavaara  1996  Kemin Työväen Uimarit            43.80   
41  Lotta Jokinen  2000  Swimming Jyväskylä            44.10   
42  Jenny Rautiainen  2000  Pieksän Kuutit            44.57   
43  Venla Korhonen  2000  Pieksän Kuutit            44.61   
44  Nelli Nikulainen  2002  Pieksän Kuutit            44.81   
45  Iiris Saranpää  2002  Joensuun Uimaseura            45.16   
46  Hanna Kinnunen  1999  Joensuun Uimaseura            45.39   
47  Eveliina Kuula  2002  Swimming Jyväskylä            45.58   
48  Milla Hjelt  2002  Pieksän Kuutit            45.90   
49  Jasmine Vikström  2002  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            47.17   
50  Jenni Pyörälä  2002  Oulun Lohet            54.76   
51  Jenny Kukkonen  1994  Oulun Lohet            1:00.92   
52  Miina Heikkinen  1993  Oulun Lohet            1:04.51   
Cecilia Raudaskoski  2002  Swimming Jyväskylä            DNS   
Netta Vesanen  2000  Swimming Jyväskylä            DSQ   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:57 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner