2020-04-02   12:30:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaijakso 28.5.

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            40.53   
Julius Schroderus  2006  Kempeleen Pyrintö            42.59   
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö            44.63   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            47.19   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            48.47   
Tuukka Viinisalo  2006  Joensuun Uimaseura            49.22   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906            49.72   
Jean Väisänen  2006  Oulun Uinti 1906            53.49   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit            54.21   
10  Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            1:02.54   
                     
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Cedric Decena  2004  Oulun Lohet            37.65   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö            40.01   
Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrintö            41.37   
Mikhail Vilesov  2005  Joensuun Uimaseura            42.23   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            42.45   
Luukas Salin  2005  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            43.34   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet            45.14   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            46.53   
Atte Leinonen  2004  Oulun Uinti 1906            47.35   
10  Lassi Lahtinen  2004  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            48.02   
11  Atte Linnolahti  2004  Joensuun Uimaseura            48.34   
12  Roope Eronen  2004  Pieksän Kuutit            48.45   
13  Jere Heikkilä  2004  Kempeleen Pyrintö            48.46   
14  Paavo Tapio  2005  Oulun Lohet            48.81   
15  Konsta Kauppinen  2005  Joensuun Uimaseura            48.88   
16  Noa Korhonen  2005  Oulun Lohet            48.93   
17  Frans Pietari Riekki  2005  Joensuun Uimaseura            49.30   
18  Eemil Markkanen  2004  Pieksän Kuutit            49.78   
19  Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku            50.43   
20  Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            50.44   
21  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            51.27   
22  Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906            53.71   
23  Veeti Kela  2004  Kajaanin Uimaseura            53.93   
24  Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura            54.80   
25  Antti Korhonen  2004  Pieksän Kuutit            1:00.09   
                     
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906            33.39   
Akseli Kontiainen  2002  Joensuun Uimaseura            34.99   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            35.70   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            36.95   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            37.63   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34            39.09   
Arsenij Shadrin  2003  Joensuun Uimaseura            39.24   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Työväen Uimarit            39.80   
Topi Myyry  2003  Joensuun Uimaseura            40.16   
10  Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            40.53   
11  Albin Lindqvist  2002  Skellefte Simsällskap 34            41.61   
12  Elmo Arvo  2003  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb            44.82   
13  Vyacheslav Bobin  2002  Joensuun Uimaseura            49.44   
                     
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miro Vasko  1993  Tampereen Työväen Uimarit            27.61   
Janne Lantto  1994  Oulun Lohet            29.09   
Juho Laatikainen  1999  Swimming Club Vuokatti            30.57   
Perttu Somero  2001  Lahden Kaleva            32.06   
Juho Herva  1998  Oulun Lohet            32.18   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906            32.56   
Amund Baltzersen Berg  1999  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo            33.27   
Onni Kartimo  2000  Swimming Club Rovaniemi            33.69   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            33.90   
10  Sietse Halbertsma  1999  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo            33.94   
11  Miikka Willman  1998  Oulun Lohet            34.72   
12  Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit            34.97   
13  Eetu Elorinne  2000  Kempeleen Pyrintö            36.22   
14  Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit            37.62   
15  Eemeli Puhakka  2001  Joensuun Uimaseura            37.88   
16  Alexander Beresnev  2001  Skellefte Simsällskap 34            39.09   
17  Väinö Hiltunen  2001  Joensuun Uimaseura            39.87   
18  Joni Juntunen  1993  Oulun Lohet            46.67   
19  Julius Kallio  1997  Oulun Lohet            54.09   
20  Tuomas Kojo  1977  Oulun Lohet            1:18.54   
21  Petri Aarnio  1977  Oulun Lohet            1:32.09   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner