2021-12-05   09:32:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:57   
  Arrangr  Ystads Simsllskap - sterlensim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 4, 100m Brstsim Herrar, Finaler, Junior 
Sponsor: Roomexpo 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    31.90        1:07.39   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.25        1:08.77   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    32.50        1:09.61   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    31.89        1:09.95   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    33.94        1:12.71   
Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    34.52        1:12.78   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsllskap    33.85        1:12.83   
Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    33.83        1:12.84   
Erik Juliusson  1998  Hgans Simsllskap    33.31        1:12.88   
10  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    34.17        1:13.17   
11  Samuel Wiktor  2001  Malm Kappsimningsklubb    35.51        1:13.60   
12  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    33.96        1:13.62   
13  Jonas Andersson  1996  Simklubben Poseidon    33.97        1:13.71   
14  Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    34.99        1:13.81   
15  Joaquin Diaz  2001  Malm Kappsimningsklubb    34.66        1:13.84   
16  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    34.13        1:14.93   
17  Ludwig Wemln  1997  Malm Kappsimningsklubb    34.54        1:15.05   
18  Jakob Helman  1996  Malm Kappsimningsklubb    35.49        1:15.50   
19  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    34.01        1:15.75   
20  Sebastian Andersson  1999  Simklubben Poseidon    34.59        1:16.52   
21  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    35.68        1:17.16   
22  Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsllskapet Delfin    35.17        1:17.24   
23  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    35.32        1:17.34   
24  Johan Killman  1999  Hgans Simsllskap    35.37        1:17.45   
25  Simon Tufvesson  1999  Ystads Simsllskap    33.36        1:17.48   
26  Simon Ljungbeck  2000  Simsllskapet Iden    35.48        1:17.89   
27  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsllskap    35.38        1:18.12   
28  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    37.45        1:19.40   
29  Anders Forslund  1997  Ystads Simsllskap    37.38        1:21.62   
30  Mattias Andersson  1996  ngelholms Simsllskap    38.31        1:22.21   
31  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    38.59        1:24.73   
Axel Andrn  2001  Eslvs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner