Resultater for Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region 6 | Utskriftsdatum | 12 november 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 november 2016 |
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Sponsor: Restaurang Zara |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.67 | 1:01.20 | |||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.72 | 1:01.64 | |||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.16 | 1:01.91 | |||||
4 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.19 | 1:02.39 | |||||
5 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.50 | 1:02.56 | |||||
6 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 30.23 | 1:02.66 | |||||
7 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.69 | 1:02.71 | |||||
8 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 29.91 | 1:03.27 | |||||
9 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 30.37 | 1:03.31 | |||||
10 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.15 | 1:03.43 | |||||
11 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 30.23 | 1:03.90 | |||||
12 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 30.98 | 1:04.14 | |||||
13 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.61 | 1:04.20 | |||||
14 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 30.80 | 1:04.39 | |||||
15 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.09 | 1:04.45 | |||||
16 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.53 | 1:04.53 | |||||
17 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.43 | 1:04.64 | |||||
18 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.66 | 1:05.00 | |||||
19 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.15 | 1:05.07 | |||||
20 | Cornelia Bernspång | 2003 | Tyringe Simsällskap | 31.01 | 1:05.16 | |||||
21 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.80 | 1:05.40 | |||||
22 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 30.37 | 1:05.44 | |||||
23 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.53 | 1:05.45 | |||||
24 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 31.57 | 1:05.64 | |||||
25 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 31.58 | 1:06.02 | |||||
26 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.62 | 1:06.09 | |||||
27 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 31.45 | 1:06.11 | |||||
28 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 31.04 | 1:06.45 | |||||
29 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.86 | 1:06.46 | |||||
30 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 31.82 | 1:07.07 | |||||
31 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 32.31 | 1:07.18 | |||||
- | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 12 november 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |