2021-11-27   00:23:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördagen 12 november 2016 kl. 09.00

Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Sum-Sim region 6    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  11:29   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 9, 200m Brstsim P 15-16, Finaler 
Sponsor: MAX Hamburgare 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    31.40  1:06.74  1:42.60    2:19.41   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.92  1:07.72  1:44.33    2:21.21   
Philip Chen  2000  S71    32.05  1:09.17  1:47.40    2:25.83   
Samuel Wiktor  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.52  1:09.14  1:47.57    2:27.44   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    33.07  1:10.75  1:49.90    2:29.32   
Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    33.82  1:11.71  1:51.08    2:29.59   
Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    33.25  1:11.35  1:50.72    2:30.21   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    32.93  1:11.19  1:50.60    2:30.35   
Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    33.69  1:11.95  1:51.22    2:31.28   
10  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.89  1:13.09  1:53.62    2:33.53   
11  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsllskap    35.90  1:17.04  1:59.11    2:41.04   
12  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    34.69  1:15.50  1:57.91    2:41.15   
13  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    35.33  1:16.39  1:58.09    2:41.92   
14  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    36.85  1:19.79  2:03.58    2:45.47   
15  Simon Ljungbeck  2000  Simsllskapet Iden    35.88  1:17.33  2:00.91    2:45.60   
16  Simon Ghidini  2001  Malm Kappsimningsklubb    36.59  1:18.29  2:03.01    2:47.56   
17  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    35.44  1:17.56  2:01.98    2:48.15   
18  Axel Andrn  2001  Eslvs Simsllskap    36.39  1:18.72  2:03.05    2:48.20   
19  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap    35.81  1:18.53  2:03.97    2:49.56   
20  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    36.51  1:19.46  2:05.52    2:54.30   
21  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    37.71  1:21.78  2:08.24    2:56.75   
22  Douglas Romare  2001  Malm Kappsimningsklubb    39.62  1:24.62  2:12.45    2:58.89   
23  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    40.96  1:26.74  2:13.37    2:58.92   
24  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    40.42  1:26.93  2:14.48    3:01.22   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner