2021-04-12   05:57:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Medley Race 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 31.01.2016

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  31 januar 2016   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2016         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Caroline Veggerby  2003    374  35.23        1:16.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.77                 
                     
Lærke Blond  2003    270  39.10        1:25.10   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:38.78                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Clara Hartvig-Olsen  2004    223  41.77        1:30.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:36.34                 
                     
Malene Langvad  2004    130  48.86        1:48.43   
  Glostrup Svømmeklub  1:47.58                 
                     
Johanna Dahms  2004    114  54.07        1:53.52   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Laura Thomadsen  2004    100  52.50        1:58.22   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Frida Vaabengaard Jensen  2004    81  57.22        2:07.03   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Juliane Camille Mathiasen  2004    79  57.17        2:08.04   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sofie Korczak  2004    71  1:02.41        2:12.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Lund Hansen  2005    283  39.16        1:23.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.00                 
                     
Antoinette Zafra  2005    199  43.27        1:34.16   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Caroline Villum Færch  2005    197  42.08        1:34.48   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    159  44.23        1:41.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.70                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    145  45.61        1:44.70   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Luna Christensen  2005    139  48.75        1:46.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.48                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    128  50.15        1:49.20   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.44                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    127  47.90        1:49.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.56                 
                     
Annika Køhn  2005    123  49.87        1:50.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Kristine Nilsson Norby  2005    117  52.12        1:52.41   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Alma Gotfredsen  2005    117  51.57        1:52.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:59.41                 
                     
12  Andrea Elnif Christiansen  2005    109  52.76        1:55.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:53.09                 
                     
13  Freya Ry Nielsen  2005    99  54.61        1:58.89   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
14  Helena Fogh Kronborg  2005    91  55.43        2:02.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:00.71                 
                     
15  Mille Hansen  2005    84  57.81        2:05.38   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Josefine Staudt  2005              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.91                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alma Møller-Ern  2006    155  44.61        1:42.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:46.64                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006    123  45.44        1:50.59   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Tate Green  2006    103  55.55        1:57.22   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Monika Dragieva  2006    86  51.70        2:04.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:06.68                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    86  53.77        2:04.51   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Stella Demuth Andersen  2006    81  56.12        2:06.75   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    73  58.57        2:11.33   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Kamma Rasmussen  2006    72  56.45        2:12.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:20.31                 
                     
Victoria Xin Ai Liu Carst  2006    72  58.66        2:12.29   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
10  Jasmine Løkkegaard  2006    63  1:03.71        2:17.79   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
11  Hanna Rørbech  2006    61  1:04.75        2:19.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
11  Sofie Ewers Stokholm  2006    61  59.50        2:19.73   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
13  Maise Trærup Tychsen  2006    60  1:01.31        2:19.90   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
14  Milla Klausen  2006    50  1:04.66        2:28.96   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
15  Bianca Roos  2006    35  1:13.55        2:47.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.98                 
                     
16  Maja Damkjær Bartels  2006    32  1:21.65        2:52.34   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Henriette Roos  2006              DSQ  bryst ben vend v/25 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.32                 
                     
Sara Elmsted  2006              DSQ  crawl arm 75m 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:14.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  31 januar 2016 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner