2021-04-18   14:59:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.19 2015-06-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Isabella K. Sørensen  1994    637          28.39   
  Aalborg Svømmeklub  28.06                 
Merete Toft Jensen  1999    611          28.79  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  28.14                 
Matilde Kjeldsen  1999    605          28.87   
  Agfs Svømmeafdeling  28.96                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    597          29.00   
  Odder Svømmeklub  28.46                 
Lisa Schøn  1999    586          29.19   
  Aalborg Svømmeklub  29.55                 
Trine Kjøngerskov  2000    583          29.24   
  Herning Svømmeklub  28.46                 
Emma-Sofie Hestbech  1996    557          29.68   
  Aalborg Svømmeklub  29.60                 
Helena Rosendahl Bach  2000    551          29.79  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  29.85                 
Asta Blanch  1996    536          30.07   
  Aalborg Svømmeklub  29.77                 
10  Amalie Bærentsen  2000    534          30.11   
  Aalborg Svømmeklub  29.30                 
11  Klaudia W. Mogensen  2000    526          30.26   
  Silkeborg Svømmeklub  29.82                 
12  Anna Hertzog  1999    519          30.39  Deltager ikke i finalen 
  Ringe Svømme Klub  30.54                 
13  Mia Seehausen  2001    517          30.42   
  Lyseng IF  30.26                 
14  Helena V. Ellling  2000    516          30.44   
  Silkeborg Svømmeklub  29.63                 
15  Jackie Gade  1998    516          30.45   
  Aalborg Svømmeklub  29.70                 
16  Amalie Søby Mortensen  2001    512          30.52   
  Herning Svømmeklub  31.37                 
17  Lisa Rijkhoff  2001    506          30.64   
  Aalborg Svømmeklub  29.77                 
18  Sofie Rasmussen  1999    506          30.65  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  30.70                 
19  Josefine Due Christensen  2001    499          30.80   
  Horsens Svømmeklub  30.47                 
20  Signe Villumsen  2001    492          30.93   
  Aalborg Svømmeklub  30.80                 
21  Karina Høybye Olesen  2001    490          30.98  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  30.82                 
22  Christina Christensen  2000    486          31.07   
  Vejle Svømmeklub Triton  32.46                 
23  Amalie Bach Nielsen  1999    479          31.22   
  Horsens Svømmeklub  29.71                 
24  Stine Mary Vissing  1997    478          31.24   
  Agfs Svømmeafdeling  31.16                 
25  Julie Lange Jørgensen  2000    474          31.32   
  Agfs Svømmeafdeling  30.59                 
26  Jennifer Thorius Bek  2000    469          31.43   
  Horsens Svømmeklub  31.25                 
27  Nikoline Østerberg  2000    466          31.51   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.25                 
28  Iben Bak  2001    461          31.62   
  Nyborg Svømmeklub  31.72                 
29  Christie Prøhl  1998    460          31.64   
  Viborg Svømme Klub  30.89                 
30  Cecilie B. Andersen  2001    459          31.66   
  Horsens Svømmeklub  32.48                 
31  Josefine Bladt Wichmann  2000    454          31.77   
  Agfs Svømmeafdeling  31.30                 
32  Kathrin B. Poulsen  2000    454          31.78   
  Aars Svømmeklub  30.70                 
33  Alberte Korsgaard  2001    446          31.96   
  Ringe Svømme Klub  32.71                 
34  Stine Madsen  1999    439          32.13   
  Ringe Svømme Klub  31.37                 
35  Esther Flø  2001    433          32.27   
  Silkeborg Svømmeklub  31.93                 
36  Line Gertz  2001    424          32.50   
  Agfs Svømmeafdeling  33.10                 
37  Silja Ösp Logadottir  2001    422          32.57   
  O.S.L.F.  31.97                 
38  Dianna Au  2000    420          32.62   
  Silkeborg Svømmeklub  32.35                 
39  Rebecca Haahr Pallesen  2000    419          32.63   
  Aalborg Svømmeklub  32.45                 
40  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    418          32.67   
  Horsens Svømmeklub  32.49                 
41  Helene Marie Andersen  2001    416          32.70   
  Viborg Svømme Klub  33.41                 
42  Mie Buch Nielsen  2001    410          32.88   
  Horsens Svømmeklub  32.65                 
43  Hannah Fleng M. Jensen  2000    394          33.31   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  32.22                 
44  Nanna Kibsgaard Madsen  2000    384          33.60   
  Struer Svømmeklub  32.40                 
45  Sille Ibsen  2001    377          33.80   
  Horsens Svømmeklub  32.10                 
46  Sarah Bryld Jensen  2001    368          34.07   
  Esbjerg Svømmeklub  33.42                 
47  Emma A Andersen  2000    363          34.22   
  Aalborg Svømmeklub  31.87                 
48  Stefanie Brun Koch  2001    362          34.27   
  Aalborg Svømmeklub  33.21                 
49  Maja Meinert  2001    353          34.56   
  Aalborg Svømmeklub  33.18                 
Michelle Jatta  2001              DNS   
  Vejle Svømmeklub Triton  32.72                 
Emma Jørgensen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  31.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner