2021-12-03   09:10:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danske Mesterskaber for Årgangshold - uofficielle

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  10:09   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 1, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Gentofte Piger 1  2002  24            1:50.70   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      26.57        26.57   
  Bjrk Nelsing Petersen  2002      28.22        54.79   
  Clara Rybak-Andersen  2003      28.65        1:23.44   
  Alberte V. Bisgaard  2003      27.26        1:50.70   
                     
Sigma Cheerleaders  2002  22            1:52.88   
  Sigma Swim                   
  Julie Stampe  2002      28.04        28.04   
  Anne Fyn  2002      28.06        56.10   
  Josephine Kruse  2002      28.18        1:24.28   
  Thea Blomsterberg  2002      28.60        1:52.88   
                     
Hovedstadens Piger  2002  20            1:53.29   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
  Johanne Hingebjerg  2002      27.42        27.42   
  Signe Fich Hansen  2002      27.29        54.71   
  Mia Lindberg  2003      29.64        1:24.35   
  Naja Thomsen  2003      28.94        1:53.29   
                     
Gsc Piger  2002  18            1:54.14   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
  Gro Grinda Rasmussen  2003      28.56        28.56   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      28.23        56.79   
  Esther Else Grubert  2003      29.54        1:26.33   
  Frederikke Marie Hansen  2003      27.81        1:54.14   
                     
Kvik Kastrup Piger  2002  17            1:55.67   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
  Caroline Brink  2003      29.14        29.14   
  Tine Petersen  2003      28.46        57.60   
  Sarah Sirek Hansen  2003      29.14        1:26.74   
  Sofie Findahl Andersen  2003      28.93        1:55.67   
                     
Tsern M Muller  2002  16            1:57.76   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
  Sofie Theophil Petersen  2003      29.93        29.93   
  Svava Kj. Gregersen  2004      30.28        1:00.21   
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      29.48        1:29.69   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      28.07        1:57.76   
                     
Vat Cph Piger  2002  15            1:58.75   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Lrke Rask Sander  2002      28.16        28.16   
  Caroline Veggerby  2003      29.94        58.10   
  Schastine Skifter Tabor  2005      31.46        1:29.56   
  Anna Wrist-Elkjr  2003      29.19        1:58.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  10:09 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  10:12   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 2, 4X50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ballepresserne  2001  24            1:44.55   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
  Anders Rasmussen  2001      26.40        26.40   
  Mads Srensen  2001      26.38        52.78   
  Johann Kristian Mller  2001      26.07        1:18.85   
  Magnus Funder  2001      25.70        1:44.55   
                     
Hovedstadens Drenge  2001  22            1:44.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
  August Weilguny  2001      26.92        26.92   
  Marcus Sktt Haslev  2002      26.03        52.95   
  Frederik Riedel Lentz  2001      25.20        1:18.15   
  Alfred Klarskov  2002      26.48        1:44.63   
                     
Kvik Kastrup Drenge  2001  20            1:45.61   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
  Roar Andersen  2001      26.56        26.56   
  Jonas M. Jrgensen  2001      24.63        51.19   
  Gustav Sidenius  2001      26.30        1:17.49   
  Mike Johansen  2001      28.12        1:45.61   
                     
Vat Cph Drenge  2001  18            1:45.62   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Tobias Dan Hansen  2002      26.65        26.65   
  Alexander Rendlev  2001      26.84        53.49   
  Asbjrn Floor-Bjden  2002      27.31        1:20.80   
  Rasmus Nickelsen  2003      24.82        1:45.62   
                     
Gentofte Drenge 1  2001  17            1:46.23   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
  Lucas Bruun Strbek  2001      25.95        25.95   
  Carl-Emil Lnborg  2002      26.33        52.28   
  Mads Bjrn Andersen  2001      28.53        1:20.81   
  Leo Badaker  2002      25.42        1:46.23   
                     
Gsc Drenge  2001  16            1:47.24   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
  Christian Crone  2001      25.89        25.89   
  Alfred August Grubert  2001      26.25        52.14   
  Emil Steenberg  2002      28.25        1:20.39   
  Jakob Alexander Jensen  2002      26.85        1:47.24   
                     
Sigma Fighters  2001  15            1:47.28   
  Sigma Swim                   
  Frederik Eg Ibsen  2002      26.50        26.50   
  Jannick Hansen  2001      26.85        53.35   
  Frederik Rgind  2001      26.60        1:19.95   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      27.33        1:47.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  10:12 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 3, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anne Fyn  2002  24    1:05.73  2:23.86  3:52.67    5:03.10   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Clara Carlquist  2003  22    1:14.91  2:33.20  4:05.85    5:19.25   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Mia Rindshj  2003  20    1:12.01  2:31.31  4:02.20    5:19.83   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Celia Puggaard  2003  18    1:10.63  2:28.42  4:05.48    5:21.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Sofie Maage  2003  17    1:11.07  2:32.34  4:09.83    5:27.29   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Sofie Hertzberg  2002  16    1:15.05  2:42.49  4:14.28    5:31.40   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Terese Kjller Rudbeck  2003  15    1:14.99  2:44.83  4:19.94    5:37.72   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003  14    1:20.31  2:47.80  4:22.38    5:38.41   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Anika Hedegaard  2002  13    1:13.87  2:42.62  4:26.01    5:39.61   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
10  Svava Kj. Gregersen  2004  12    1:16.34  2:42.02  4:22.69    5:39.65   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
11  Natalie Clara Petersen  2002  11    1:17.03  2:45.24  4:23.10    5:40.26   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
12  Julie K Rose  2003  10    1:18.46  2:47.18  4:22.14    5:42.47   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
13  Rebecca Hoeck  2004    1:22.55  2:49.66  4:37.31    5:55.50   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
14  Amalie Schou  2003    1:25.77  2:58.07  4:36.14    5:57.02   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
15  Ella Christiansen  2003    1:26.77  2:58.00  4:38.39    5:57.72   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
16  Kajsa G. Christensen  2004    1:23.80  2:52.84  4:37.45    5:59.32   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
17  Anna Wrist-Elkjr  2003    1:16.06  2:48.28  4:37.29    6:00.46   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
18  Isabella Victoria Nimb  2004    1:25.68  2:57.53  4:43.77    6:00.76   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
19  Viktoria Freja Srensen  2004    1:21.79  2:53.27  4:45.03    6:10.39   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
20  Elisabeth Roskr  2004    1:33.19  3:05.82  4:52.29    6:16.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Sophia Bttger  2004    1:36.11  3:11.65  5:03.78    6:32.80   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  10:41 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 4, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Bruun Strbek  2001  24    1:09.12  2:19.46  3:37.97    4:44.77   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001  22    1:09.86  2:22.41  3:41.78    4:50.98   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Mathias Vestergaard  2001  20    1:07.34  2:20.71  3:47.29    4:56.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Mads Srensen  2001  18    1:09.35  2:27.00  3:52.37    4:57.22   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002  17    1:07.56  2:25.69  3:49.06    4:58.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Christian Boutrup  2003  16    1:16.95  2:40.25  4:10.18    5:21.51   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
Mike Johansen  2001  15    1:14.50  2:32.20  4:09.92    5:22.89   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002  14    1:14.56  2:39.89  4:12.97    5:24.84   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Thomas Langvad  2002  13    1:17.18  2:38.58  4:11.51    5:25.77   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
10  Marcus Dessau  2002  12    1:16.64  2:35.57  4:14.01    5:26.80   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
11  Oskar Skov Grell  2002  11    1:16.51  2:39.10  4:13.80    5:28.64   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
12  Casper Brinch  2002  10    1:14.58  2:37.69  4:11.96    5:29.69   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
13  Emil Steenberg  2002    1:15.82  2:42.31  4:16.85    5:30.23   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
14  Carl Emil Hertz Bugge  2003    1:17.37  2:40.23  4:18.44    5:30.76   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
15  Malthe Elkjr  2003    1:18.09  2:40.96  4:14.66    5:32.53   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
16  Mikkel Jrgensen  2003    1:12.62  2:38.06  4:19.24    5:36.67   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
17  Carl Heyn Stage  2003    1:28.64  2:54.77  4:37.79    6:01.66   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
18  Karl August B. Balle  2003    1:29.53  3:02.52  4:38.03    6:03.58   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
19  Rahul Singh Sekhon  2001    1:35.07  3:08.31  4:44.31    6:05.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
20  Andreas Zastrow Nygaard  2003    1:41.53  3:12.67  4:53.59    6:14.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Noah Bred  2003    1:35.91  3:14.53  5:08.05    6:32.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:17   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Hansen  2002  24            29.89   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
Gro Grinda Rasmussen  2003  22            31.36   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
Julie Stampe  2002  20            31.72   
  Sigma Swim  59:59.03                 
Johanne Hingebjerg  2002  18            31.78   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
Lrke Rask Sander  2002  17            32.10   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
Julie Laugesen  2003  16            32.51   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
Sofie Findahl Andersen  2003  15            33.08   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
Maria Lund  2003  14            33.66   
  Sigma Swim  59:59.04                 
Emilie Holst Lange  2002  13            34.02   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
10  Natasja Muncrief  2002  12            34.70   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
11  Luna Gammelgaard  2003  11            34.93   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
12  Andrea Schulz Mikkelsen  2003  10            35.00   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
13  Schastine Skifter Tabor  2005            35.47   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
14  Mathilde Hagihara  2004            35.72   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
15  Alma Heyn Stage  2004            36.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
16  Sia Nikoline Schrder  2003            37.18   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
17  Katrine Bonefeld  2004            38.35   
  Sigma Swim  59:59.05                 
18  Victoria Leth  2002            38.46   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
19  Cecilie C. Helmark  2005            39.05   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
20  Sophia Keren-Klaris  2004            39.27   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
21  Cathrine stergaard Niels  2004            39.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:17 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 6, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frederik Riedel Lentz  2001  24            28.78   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
Tobias Dan Hansen  2002  22            29.01   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
Alfred August Grubert  2001  20            29.41   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
Anders Rasmussen  2001  18            29.87   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
Marcus Sktt Haslev  2002  17            30.77   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
August Becktor  2001  16            31.08   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
Gustav Sidenius  2001  15            31.12   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
Rasmus Nielsen  2001  14            31.59   
  Sigma Swim  59:59.03                 
Victor Arendt Skytte  2002  13            32.08   
  Sigma Swim  59:59.04                 
10  Oliver Sgaard-Andersen  2003  12            32.47   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
11  Jakob Alexander Jensen  2002  11            32.50   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
12  Andreas Blaaberg  2002  10            32.83   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
13  Linus Lindquist  2002            33.76   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
14  Lukas Majvig Andersen  2003            34.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
15  Rasmus Warberg  2004            34.30   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
16  Christoffer Rekling  2003            34.50   
  Sigma Swim  59:59.05                 
17  Mads Iversen  2004            34.85   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
18  Marcus Hiort  2003            35.06   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
19  Oscar Thinghjen  2003            35.11   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
20  Leonard Steen Jensen  2003            36.03   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
21  Peter Vinge-Maigaard  2003            36.91   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 7, 200m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  24    29.00  1:01.06  1:33.44    2:05.87   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Signe Fich Hansen  2002  22    30.41  1:03.45  1:37.04    2:10.34   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Mille Graasbll  2002  20    30.72  1:04.06  1:37.95    2:11.52   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Tine Petersen  2003  18    31.20  1:04.96  1:39.57    2:14.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003  17    31.01  1:05.80  1:41.21    2:16.52   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
Mia Lindberg  2003  16    32.24  1:07.49  1:43.50    2:19.23   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Kathrine S. Jrgensen  2002  15    31.69  1:06.56  1:43.45    2:20.16   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003  14    31.16  1:06.59  1:44.32    2:20.78   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Rebekka Giessing  2003  13    32.20  1:07.58  1:44.55    2:20.97   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
10  Cornelia Bergqvist  2003  12    33.77  1:10.32  1:46.86    2:21.36   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
11  Michelle Mortensen  2002  11    33.07  1:09.74  1:46.71    2:21.38   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
12  Caroline Veggerby  2003  10    32.25  1:08.77  1:46.32    2:23.58   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
13  Cecilie Hingebjerg  2004    32.45  1:09.53  1:47.71    2:24.01   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
14  Roseline Lkkegaard  2004    33.37  1:11.36  1:50.74    2:27.93   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
15  Asta Poulsen Dolan  2004    34.25  1:12.41  1:51.06    2:28.34   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
16  Esther Else Grubert  2003    33.77  1:10.95  1:49.54    2:28.62   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
17  Maja Johansen  2002    33.75  1:12.68  1:52.27    2:31.48   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
18  Olivia Callesen  2004    33.78  1:12.35  1:52.97    2:33.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
19  Emma Stoltz  2004    37.42  1:16.84  1:56.79    2:35.74   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
20  Astrid Hffer  2004    36.84  1:18.13  2:01.10    2:43.60   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
21  Emma Karoline Guldberg  2005    38.46  1:21.02  2:07.91    2:54.82   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:41 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alexander Rendlev  2001  24    28.54  59.01  1:30.22    2:01.02   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Roar Andersen  2001  22    28.30  59.04  1:30.36    2:01.03   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Rasmus Nickelsen  2003  20    27.08  58.06  1:30.27    2:02.04   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
Leo Badaker  2002  18    27.12  57.82  1:30.49    2:03.06   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
August Weilguny  2001  17    28.02  58.70  1:31.09    2:04.42   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Magnus Funder  2001  16    28.69  1:00.01  1:32.38    2:04.89   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Alfred Klarskov  2002  15    28.78  1:00.72  1:33.43    2:05.47   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002  14    29.50  1:02.21  1:34.69    2:06.74   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Jannick Hansen  2001  13    30.01  1:01.41  1:34.05    2:06.89   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
10  Mads Bjrn Andersen  2001  12    30.13  1:03.56  1:38.38    2:13.21   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
11  Joakim Khn  2003  11    31.19  1:05.13  1:40.58    2:16.57   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
12  Valentin Wahl  2003  10    32.15  1:08.17  1:43.99    2:17.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
13  Emil Steenberg  2002    31.44  1:06.52  1:42.83    2:17.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
14  Alexander Tullberg  2003    32.07  1:08.17  1:44.61    2:19.12   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
15  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    31.49  1:06.51  1:43.08    2:20.17   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
16  Christopher G. Trandum  2003    32.85  1:10.45  1:47.18    2:22.86   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
17  Valdemar Brns  2003    33.15  1:09.17  1:46.63    2:23.00   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
18  Lauritz Baad Ellekjr  2003    33.00  1:10.46  1:49.58    2:29.05   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
19  Mark Brandt  2002    33.11  1:11.95  1:52.04    2:30.90   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
20  Mathias Christensen  2004    35.65  1:15.37  1:55.96    2:35.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Zilas Aarestrup  2003    35.93  1:16.11  1:57.82    2:37.68   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Thea Blomsterberg  2002  24    34.94        1:13.11   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Caroline Brink  2003  22    36.42        1:15.56   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003  20    36.64        1:16.06   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Emilie Meng  2003  18    36.89        1:17.55   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002  17    36.77        1:17.85   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002  16    37.17        1:17.94   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Julie K Rose  2003  15    37.73        1:19.27   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Louise Sjrup Jensen  2003  14    38.86        1:21.85   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Charlotte Malberg  2002  13    38.42        1:22.13   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
10  Hannah Hesch  2003  12    39.44        1:22.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Bjrk Nelsing Petersen  2002  11    40.19        1:22.95   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
12  Sara Damkjr Bartels  2004  10    39.52        1:24.30   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
13  Kristine Hlsen  2002    39.84        1:24.43   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
14  Amalie Schou  2003    41.22        1:26.90   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
15  Josephine B. U. Danielsen  2003    40.62        1:27.27   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
16  Laura Vangkilde  2004    42.21        1:28.50   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
17  Camille Nrby  2004    41.56        1:29.48   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
18  Laura L. Hrning  2004    42.24        1:30.05   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
19  Mille Maxwell Berthou  2005    42.12        1:31.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
20  Clara Toft  2004    43.03        1:31.94   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
21  Mia Hvarre  2004    43.77        1:32.89   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 10, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Christian Crone  2001  24    33.25        1:10.98   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Hugin Ns Lave  2001  22    33.48        1:11.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Carl-Emil Lnborg  2002  20    33.64        1:11.25   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Emil Kragh  2001  18    33.52        1:11.30   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001  17    34.24        1:11.57   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Jonas M. Jrgensen  2001  16    33.90        1:11.93   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003  15    35.99        1:16.59   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  14    36.34        1:17.79   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Anton Leth  2002  13    37.01        1:18.01   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
10  Casper Koch Henriksen  2002  12    36.48        1:18.15  Disklb 
  VAT Copenhagen                   
                     
11  Christian Skinhj  2001  11    37.12        1:18.57   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
12  Niels Skovbye Brandt  2002  10    37.41        1:19.85   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
13  Jet Lee Fuhrmann  2004    38.03        1:20.26   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
14  Oliver Steenberg  2002    38.29        1:20.44   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
15  Daniel Garne Larsen  2003    37.75        1:21.04   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
16  Jeppe Seelig Larsen  2002    38.43        1:22.05   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
17  Arthur Hansen  2002    39.99        1:24.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
18  Kim Doan Nguyen  2003    39.21        1:24.56   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
19  Harald Riisager  2003    42.77        1:28.99   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
20  Niklas Wiese Dobel  2004    41.93        1:30.25   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Oscar Frejwald Christians  2003    48.00        1:42.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
Asbjrn Floor-Bjden  2002              DSQ  2 flyben eft. start 
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anne Fyn  2002  24    31.19  1:05.95  1:41.69    2:19.03   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
Signe Fich Hansen  2002  22    33.86  1:11.64  1:51.73    2:31.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Mia Rindshj  2003  20    33.17  1:12.06  1:52.28    2:32.93   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Sofie Maage  2003  18    33.79  1:13.53  1:54.26    2:35.16   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Anika Hedegaard  2002  17    33.96  1:13.82  1:55.27    2:37.13   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Amalie Michelsen  2003  16    34.87  1:15.07  1:56.33    2:37.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Sofie Hertzberg  2002  15    35.76  1:15.90  1:58.38    2:41.36   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Bjrk Nelsing Petersen  2002  14    34.32  1:15.74  1:59.50    2:42.72   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004  13    35.94  1:19.02  2:03.31    2:45.93   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
10  Asta Poulsen Dolan  2004  12    36.51  1:19.25  2:03.59    2:46.25   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
11  Sofie Theophil Petersen  2003  11    36.65  1:19.91  2:04.68    2:47.11   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
12  Therese Sand Frederiksen  2003  10    36.95  1:20.31  2:04.29    2:47.76   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
13  Michelle Mortensen  2002    35.31  1:17.57  2:03.02    2:47.93   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
14  Cecilie Davidsen  2003    37.03  1:20.76  2:08.72    2:57.57   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
15  Esther Else Grubert  2003    36.63  1:20.63  2:10.19    2:58.43   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
16  Viktoria Freja Srensen  2004    35.61  1:20.28  2:09.44    2:58.85   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
17  Kajsa G. Christensen  2004    39.42  1:27.86  2:16.73    3:06.18   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
18  Schastine Skifter Tabor  2005    36.81  1:25.48  2:19.58    3:11.21   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
19  Jasmin Philip  2004    40.28  1:29.28  2:21.09    3:12.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
20  Alma Heyn Stage  2004    42.71  1:34.24  2:29.56    3:21.88   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Sophia Bttger  2004    42.10  1:38.47  2:39.80    3:40.68   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  15:16 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alexander Rendlev  2001  24    32.12  1:07.80  1:44.20    2:20.37   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002  22    31.77  1:07.96  1:45.46    2:23.56   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Alfred August Grubert  2001  20    32.00  1:09.11  1:46.42    2:24.37   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Frederik Bornemann  2001  18    32.15  1:09.31  1:47.66    2:24.90   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
Emil Kragh  2001  17    31.06  1:06.54  1:45.05    2:25.02   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
August Weilguny  2001  16    31.06  1:06.75  1:45.73    2:25.70   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002  15    32.26  1:09.84  1:47.83    2:26.31   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Roar Andersen  2001  14    32.18  1:11.78  1:54.71    2:35.52   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Mads Bjrn Andersen  2001  13    34.09  1:13.51  1:56.58    2:40.85   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
10  Christian Boutrup  2003  12    36.51  1:18.41  2:00.00    2:41.01   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
11  Oskar Skov Grell  2002  11    35.96  1:18.43  2:03.04    2:41.11   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
12  Mikkel Jrgensen  2003  10    33.96  1:14.13  1:57.17    2:41.13   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
13  Christopher G. Trandum  2003    37.21  1:21.69  2:05.72    2:46.31   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
14  Casper Brinch  2002    35.30  1:16.72  2:00.45    2:48.01   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
15  Carl Emil Hertz Bugge  2003    37.37  1:21.79  2:07.43    2:50.73   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
16  Lukas Majvig Andersen  2003    35.60  1:18.34  2:06.02    2:54.01   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
17  Malthe Elkjr  2003    37.09  1:20.97  2:06.94    2:54.68   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
18  Marcus Dessau  2002    34.87  1:19.14  2:07.57    2:56.82   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
19  Niklas Wiese Dobel  2004    40.42  1:29.31  2:21.39    3:13.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
20  Mark Brandt  2002    42.48  1:34.45  2:28.57    3:22.29   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
21  Noah Bred  2003    45.19  1:37.85  2:32.45    3:25.70   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  17:26   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 13, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Josephine Kruse  2002  24            34.39   
  Sigma Swim  59:59.03                 
Caroline Brink  2003  22            35.79   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
Emilie Meng  2003  20            36.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
Ida Jensdottir Fremming  2002  18            36.68   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002  17            37.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
Esther Marie Heunicke  2003  16            37.58   
  Sigma Swim  59:59.04                 
Sara Damkjr Bartels  2004  15            37.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
Hannah Hesch  2003  14            38.81   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
Charlotte Malberg  2002  13            38.82   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
10  Louise Sjrup Jensen  2003  12            39.00   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
11  Kristine Hlsen  2002  11            39.76   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
12  Natalie Clara Petersen  2002  10            39.87   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
13  Josephine B. U. Danielsen  2003            39.98   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
14  Amalie Schou  2003            40.44   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
15  Laura Vangkilde  2004            40.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
16  Anna Maria Madsen  2004            40.75   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
17  Mille Maxwell Berthou  2005            41.59   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
18  Clara Toft  2004            42.80   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
19  Signe Krag Andersen  2004            43.20  Disklb 
  Sigma Swim                   
20  Sia Nikoline Schrder  2003            44.00   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
21  Sophia Keren-Klaris  2004            45.22   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
Camille Nrby  2004              DSQ  fl flyben eft. start 
  Sigma Swim  59:59.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  17:26 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 14, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Bruun Strbek  2001  24            32.59   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
Mads Srensen  2001  22            32.68   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
Carl-Emil Lnborg  2002  20            32.74   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
Jonas M. Jrgensen  2001  18            32.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
Hugin Ns Lave  2001  17            33.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
Frederik Rgind  2001  16            34.67   
  Sigma Swim  59:59.03                 
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  15            35.46   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
Asbjrn Floor-Bjden  2002  14            35.59   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
Oliver Steenberg  2002  13            35.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
10  Mohammed Ghizzaui  2003  12            35.87   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
11  Jet Lee Fuhrmann  2004  11            36.44   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
12  Anton Leth  2002  10            36.51   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
13  Mark Sumberg  2002            36.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
14  Niels Skovbye Brandt  2002            37.12   
  Sigma Swim  59:59.05                 
15  Daniel Garne Larsen  2003            37.24   
  Sigma Swim  59:59.04                 
16  Jeppe Seelig Larsen  2002            38.25   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
17  Arthur Hansen  2002            39.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
18  Marcus Hiort  2003            40.63   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
19  Mads Iversen  2004            40.85   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
20  Karl August B. Balle  2003            41.95   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
21  Andreas Zastrow Nygaard  2003            43.78   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  24    27.63        57.20   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002  22    28.69        1:00.25   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Anne Fyn  2002  20    29.86        1:00.65   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003  18    29.38        1:00.97   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003  17    30.07        1:01.20   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Tine Petersen  2003  16    30.40        1:02.25   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Lrke Rask Sander  2002  15    30.50        1:02.53   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003  14    29.43        1:03.08   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003  13    32.09        1:05.06   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
10  Mia Lindberg  2003  12    31.76        1:05.83   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Rebekka Giessing  2003  11    31.93        1:06.12   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
12  Anna Wrist-Elkjr  2003  10    31.93        1:06.48   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
13  Roseline Lkkegaard  2004    32.53        1:07.00   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
14  Victoria Leth  2002    32.46        1:08.47   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
15  Cecilie Hingebjerg  2004    33.10        1:08.49   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
16  Mathilde Hagihara  2004    33.67        1:09.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
17  Laura L. Hrning  2004    34.10        1:10.16   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
18  Natasja Muncrief  2002    33.60        1:12.16   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
19  Isabella Victoria Nimb  2004    34.72        1:12.82   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
20  Emma Stoltz  2004    35.73        1:13.04   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
21  Emma Karoline Guldberg  2005    35.72        1:16.44   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  16:12   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 16, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Nickelsen  2003  24    26.83        55.98   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Christian Crone  2001  22    27.46        56.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Mathias Vestergaard  2001  20    27.56        56.78   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Magnus Funder  2001  18    27.43        57.39   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Leo Badaker  2002  17    27.49        57.60   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Jannick Hansen  2001  16    28.88        58.97   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002  15    29.00        1:00.08   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Alfred Klarskov  2002  14    28.98        1:00.61   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Marcus Munkholm  2001  13    29.30        1:00.78   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
10  Gustav Sidenius  2001  12    28.56        1:01.08   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
11  Victor Arendt Skytte  2002  11    29.70        1:01.68   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
12  Joakim Khn  2003  10    29.58        1:01.84   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
13  Valentin Wahl  2003    30.93        1:03.38   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
14  Alexander Tullberg  2003    31.13        1:04.73   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
15  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    30.95        1:04.83   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
16  Valdemar Brns  2003    30.70        1:04.85   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
17  Christian Skinhj  2001    31.24        1:04.88   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
18  Rasmus Warberg  2004    31.42        1:06.23   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
19  Harald Riisager  2003    34.50        1:11.27   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
20  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    33.59        1:12.15   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
21  Zilas Aarestrup  2003    35.25        1:13.49   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  16:12 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  17:29   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Hansen  2002  24    33.24  1:09.21  1:45.03    2:20.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Julie Stampe  2002  22    33.54  1:10.03  1:47.01    2:23.75   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
Celia Puggaard  2003  20    33.92  1:10.21  1:46.96    2:24.40   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Clara Carlquist  2003  18    34.22  1:10.88  1:48.70    2:25.57   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003  17    35.23  1:13.51  1:51.67    2:29.43   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Julie Laugesen  2003  16    33.97  1:12.39  1:52.32    2:31.76   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Maria Lund  2003  15    36.27  1:15.24  1:55.38    2:34.36   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Luna Gammelgaard  2003  14    36.60  1:15.43  1:55.82    2:36.12   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003  13    35.88  1:16.39  1:57.70    2:37.48   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
10  Maja Johansen  2002  12    36.74  1:16.71  1:57.59    2:38.64   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
11  Emilie Holst Lange  2002  11    37.22  1:17.53  1:58.54    2:39.89   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
12  Terese Kjller Rudbeck  2003  10    37.84  1:19.44  2:01.18    2:40.74   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
13  Andrea Schulz Mikkelsen  2003    37.57  1:17.94  1:59.12    2:40.87   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
14  Isabella Rosenberg  2003    36.88  1:18.17  2:01.28    2:44.42   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
15  Mathilde Mathiesen  2004    40.53  1:23.12  2:05.64    2:46.58   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
16  Mia Hvarre  2004    38.62  1:20.22  2:03.76    2:46.70   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
17  Maya Hatting Brmann  2004    38.06  1:19.55  2:03.58    2:46.93   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
18  Emma Stoltz  2004    41.86  1:26.88  2:10.30    2:54.07  Disklb 
  Sigma Swim                   
                     
19  Josephine Holst Vinther  2004    41.90  1:26.23  2:11.21    2:54.43   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
20  Elisabeth Roskr  2004    41.26  1:25.89  2:11.28    2:55.65   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Amalie Brammer Krgaard  2004    44.48  1:30.47  2:18.49    3:06.02   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
Katrine Bonefeld  2004              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 18, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alfred August Grubert  2001  24    32.71  1:07.42  1:41.63    2:14.91   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001  22    31.65  1:05.90  1:40.83    2:15.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002  20    31.47  1:07.11  1:44.35    2:20.57   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Anders Rasmussen  2001  18    32.44  1:07.25  1:44.08    2:21.40   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Marcus Sktt Haslev  2002  17    32.90  1:09.23  1:46.08    2:22.19   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Frederik Bornemann  2001  16    34.27  1:11.31  1:48.53    2:24.19   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
August Becktor  2001  15    33.51  1:10.56  1:48.66    2:25.82   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Gustav Sidenius  2001  14    33.86  1:11.42  1:50.58    2:27.61   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Niels Skovbye Brandt  2002  13    34.79  1:13.82  1:53.55    2:32.29   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
10  Andreas Blaaberg  2002  12    34.86  1:13.31  1:52.91    2:33.16   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
11  Thomas Langvad  2002  11    36.31  1:16.13  1:56.83    2:35.64   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
12  Linus Lindquist  2002  10    37.15  1:16.59  1:56.59    2:36.16   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
13  Lukas Majvig Andersen  2003    36.38  1:15.77  1:56.57    2:36.71  disklb 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Emil Steenberg  2002    37.11  1:16.99  1:57.49    2:37.05   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
15  Christoffer Rekling  2003    37.41  1:18.51  1:58.96    2:38.47   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
16  Valdemar Brns  2003    37.87  1:17.73  1:58.48    2:38.65   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
17  Leonard Steen Jensen  2003    37.65  1:18.39  1:59.87    2:40.42   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
18  Lauritz Baad Ellekjr  2003    38.13  1:19.59  2:03.04    2:46.05   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
19  Casper Puggaard  2005    40.47  1:25.26  2:09.97    2:52.23   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
20  Peter Vinge-Maigaard  2003    39.70  1:23.72  2:08.40    2:52.29   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
21  Emil Breinholt  2003    44.58  1:30.22  2:15.73    3:00.59   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
Carl Heyn Stage  2003              DSQ  efb v 75m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  17:41   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m      Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sigma Diskpiger  2002  24            4:24.22  disklb 
  Sigma Swim                   
  Julie Stampe  2002      32.30  1:07.21      1:07.21   
  Thea Blomsterberg  2002      33.97  1:12.14      2:19.35   
  Anne Fyn  2002      29.84  1:03.72      3:23.07   
  Josephine Kruse  2002      29.07  1:01.15      4:24.22   
                     
Kvik Kastrup Piger  2002  22            4:27.84   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
  Sofie Hansen  2002      30.96  1:03.79      1:03.79   
  Caroline Brink  2003      35.12  1:14.27      2:18.06   
  Celia Puggaard  2003      32.39  1:08.53      3:26.59   
  Tine Petersen  2003      29.51  1:01.25      4:27.84   
                     
Hovedstadens Piger  2002  20            4:41.36   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
  Johanne Hingebjerg  2002      33.22  1:08.41      1:08.41   
  Clara Carlquist  2003      38.75  1:22.38      2:30.79   
  Sofie Maage  2003      32.33  1:09.88      3:40.67   
  Signe Fich Hansen  2002      28.95  1:00.69      4:41.36   
                     
Vat Cph Piger  2002  18            4:44.62   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Julie Laugesen  2003      33.73  1:11.71      1:11.71   
  Ida Jensdottir Fremming  2002      36.24  1:17.66      2:29.37   
  Anna Wrist-Elkjr  2003      32.79  1:13.15      3:42.52   
  Lrke Rask Sander  2002      29.83  1:02.10      4:44.62   
                     
Gsc Piger  2002  17            4:44.97   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
  Frederikke Marie Hansen  2003      35.00  1:13.09      1:13.09   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      36.81  1:19.37      2:32.46   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      31.34  1:09.40      3:41.86   
  Terese Kjller Rudbeck  2003      30.87  1:03.11      4:44.97   
                     
Gentofte Diskpiger  2002  16            4:53.17  disklb 
  Gentofte Svmme Klub                   
  Mia Rindshj  2003      33.49  1:08.70      1:08.70   
  Natalie Clara Petersen  2002      40.72  1:26.98      2:35.68   
  Asta Poulsen Dolan  2004      33.99  1:13.87      3:49.55   
  Bjrk Nelsing Petersen  2002      30.64  1:03.62      4:53.17   
                     
Tsern M Muller  2002  15            4:57.02   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
  Maja Johansen  2002      35.87  1:14.61      1:14.61   
  Louise Sjrup Jensen  2003      39.77  1:24.45      2:39.06   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      31.99  1:11.27      3:50.33   
  Sofie Theophil Petersen  2003      32.39  1:06.69      4:57.02   
                     
Gentofte Piger 1  2002              DSQ  forlader ej banen 
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
  Mia Rindshj  2003      33.01  1:08.69      1:08.69   
  Natalie Clara Petersen  2002      40.12  1:25.99      2:34.68   
                     
Sigma Cheerleaders  2002              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim                   
  Julie Stampe  2002      32.82  1:07.65      1:07.65   
  Thea Blomsterberg  2002      33.64  1:12.19      2:19.84   
  Anne Fyn  2002      30.38  1:04.59      3:24.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  17:41 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 20, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m      Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Hovedstadens Drenge  2001  24            4:16.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
  Frederik Riedel Lentz  2001      30.77  1:03.23      1:03.23   
  Hugin Ns Lave  2001      34.23  1:13.14      2:16.37   
  Bertram Dreyer Riis  2002      29.35  1:03.48      3:19.85   
  Mathias Vestergaard  2001      26.70  56.33      4:16.18   
                     
Gentofte Drenge 1  2001  22            4:20.63   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
  August Becktor  2001      32.50  1:07.80      1:07.80   
  Lucas Bruun Strbek  2001      32.64  1:10.38      2:18.18   
  Carl-Emil Lnborg  2002      30.36  1:05.84      3:24.02   
  Leo Badaker  2002      26.90  56.61      4:20.63   
                     
Sigma Fighters  2001  20            4:21.89   
  Sigma Swim                   
  Frederik Bornemann  2001      32.78  1:07.38      1:07.38   
  Ulrik Blach Petersen  2001      34.24  1:12.08      2:19.46   
  Frederik Eg Ibsen  2002      29.71  1:03.78      3:23.24   
  Jannick Hansen  2001      28.50  58.65      4:21.89   
                     
Ballepresserne  2001  18            4:22.14   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
  Magnus Funder  2001      31.99  1:04.77      1:04.77   
  Emil Kragh  2001      33.32  1:11.58      2:16.35   
  Benjamin Rohde  2001      30.44  1:05.51      3:21.86   
  Andreas Blaaberg  2002      28.36  1:00.28      4:22.14   
                     
Gsc Drenge  2001  17            4:23.62   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
  Alfred August Grubert  2001      30.92  1:02.55      1:02.55   
  Christian Crone  2001      32.89  1:11.50      2:14.05   
  Emil Steenberg  2002      32.61  1:10.36      3:24.41   
  Jakob Alexander Jensen  2002      27.65  59.21      4:23.62   
                     
Vat Cph Drenge  2001  16            4:27.43   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Marcus Munkholm  2001      34.16  1:10.54      1:10.54   
  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001      35.57  1:17.97      2:28.51   
  Rasmus Nickelsen  2003      27.65  1:01.22      3:29.73   
  Alexander Rendlev  2001      28.06  57.70      4:27.43   
                     
Kvik Kastrup Drenge  2001  15            4:28.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
  Gustav Sidenius  2001      33.14  1:09.22      1:09.22   
  Arthur Hansen  2002      39.74  1:24.24      2:33.46   
  Jonas M. Jrgensen  2001      26.75  59.16      3:32.62   
  Roar Andersen  2001      26.82  55.48      4:28.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Gentofte Piger 1  2002  24            2:03.30   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
  Alberte V. Bisgaard  2003      31.57        31.57   
  Clara Rybak-Andersen  2003      35.39        1:06.96   
  Mia Rindshj  2003      30.44        1:37.40   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      25.90        2:03.30   
                     
Sigma Cheerleaders  2002  22            2:03.79   
  Sigma Swim                   
  Julie Stampe  2002      31.73        31.73   
  Thea Blomsterberg  2002      33.75        1:05.48   
  Therese Sand Frederiksen  2003      30.94        1:36.42   
  Mille Graasbll  2002      27.37        2:03.79   
                     
Kvik Kastrup Piger  2002  20            2:04.12   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
  Sofie Hansen  2002      29.52        29.52   
  Emilie Meng  2003      35.29        1:04.81   
  Celia Puggaard  2003      30.28        1:35.09   
  Sarah Sirek Hansen  2003      29.03        2:04.12   
                     
Vat Cph Piger  2002  18            2:08.72   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Julie Laugesen  2003      32.76        32.76   
  Ida Jensdottir Fremming  2002      35.40        1:08.16   
  Ida T Mose  2002      30.88        1:39.04   
  Caroline Veggerby  2003      29.68        2:08.72   
                     
Hovedstadens Piger  2002  17            2:12.20   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
  Clara Carlquist  2003      33.08        33.08   
  Hannah Hesch  2003      37.12        1:10.20   
  Sofie Maage  2003      30.89        1:41.09   
  Naja Thomsen  2003      31.11        2:12.20   
                     
Gsc Piger  2002  16            2:13.47   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
  Terese Kjller Rudbeck  2003      33.25        33.25   
  Sara Damkjr Bartels  2004      37.13        1:10.38   
  Victoria Leth  2002      32.76        1:43.14   
  Roseline Lkkegaard  2004      30.33        2:13.47   
                     
Tsern M Muller  2002  15            2:16.31   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
  Maja Johansen  2002      34.60        34.60   
  Louise Sjrup Jensen  2003      39.00        1:13.60   
  Svava Kj. Gregersen  2004      33.23        1:46.83   
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      29.48        2:16.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  10:05 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Gentofte Drenge 1  2001  24            1:56.93   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
  August Becktor  2001      30.55        30.55   
  Lucas Bruun Strbek  2001      31.75        1:02.30   
  Carl-Emil Lnborg  2002      29.04        1:31.34   
  Leo Badaker  2002      25.59        1:56.93   
                     
Ballepresserne  2001  22            1:57.08   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
  Anders Rasmussen  2001      30.09        30.09   
  Mads Srensen  2001      32.10        1:02.19   
  Benjamin Rohde  2001      28.91        1:31.10   
  Johann Kristian Mller  2001      25.98        1:57.08   
                     
Hovedstadens Drenge  2001  20            1:57.51   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
  Mathias Vestergaard  2001      30.86        30.86   
  Hugin Ns Lave  2001      32.54        1:03.40   
  August Weilguny  2001      27.83        1:31.23   
  Marcus Sktt Haslev  2002      26.28        1:57.51   
                     
Sigma Fighters  2001  18            1:58.64   
  Sigma Swim                   
  Rasmus Nielsen  2001      31.23        31.23   
  Ulrik Blach Petersen  2001      32.86        1:04.09   
  Frederik Bornemann  2001      28.90        1:32.99   
  Frederik Eg Ibsen  2002      25.65        1:58.64   
                     
Gsc Drenge  2001  17            2:01.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
  Alfred August Grubert  2001      29.13        29.13   
  Oliver Steenberg  2002      35.05        1:04.18   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      27.94        1:32.12   
  Mark Sumberg  2002      29.54        2:01.66   
                     
Vat Cph Drenge  2001  16            2:03.06   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Tobias Dan Hansen  2002      29.22        29.22   
  Asbjrn Floor-Bjden  2002      35.39        1:04.61   
  Marcus Munkholm  2001      29.69        1:34.30   
  Joakim Khn  2003      28.76        2:03.06   
                     
Kvik Kastrup Drenge  2001  15            2:10.37   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
  Mike Johansen  2001      30.66        30.66   
  Arthur Hansen  2002      39.90        1:10.56   
  Lukas Majvig Andersen  2003      31.42        1:41.98   
  Carl Heyn Stage  2003      28.39        2:10.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  10:11 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 23, 400m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mille Graasbll  2002  24    1:05.16  2:14.74  3:24.67    4:33.78   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Signe Fich Hansen  2002  22    1:06.65  2:17.29  3:27.59    4:37.17   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Tine Petersen  2003  20    1:07.24  2:20.35  3:33.56    4:45.05   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Mia Lindberg  2003  18    1:06.72  2:19.59  3:33.28    4:46.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Michelle Mortensen  2002  17    1:10.38  2:22.98  3:37.22    4:49.70   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003  16    1:11.21  2:26.40  3:40.67    4:54.04   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
Kathrine S. Jrgensen  2002  15    1:08.31  2:23.01  3:39.47    4:54.61   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Anika Hedegaard  2002  14    1:09.33  2:24.00  3:40.47    4:55.00   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Natalie Clara Petersen  2002  13    1:08.33  2:23.37  3:40.21    4:55.62   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
10  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  12    1:09.68  2:26.62  3:46.35    5:03.03   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
11  Ella Christiansen  2003  11    1:12.99  2:29.93  3:47.64    5:03.04   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
12  Svava Kj. Gregersen  2004  10    1:13.01  2:31.03  3:48.82    5:03.13   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
13  Isabella Victoria Nimb  2004    1:12.76  2:29.55  3:46.82    5:03.46   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
14  Esther Else Grubert  2003    1:12.75  2:31.35  3:51.27    5:06.61   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
15  Isabella Rosenberg  2003    1:11.60  2:29.70  3:50.25    5:10.30   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
16  Rebecca Hoeck  2004    1:14.93  2:34.99  3:55.24    5:13.64   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
17  Viktoria Freja Srensen  2004    1:12.85  2:35.00  3:58.17    5:17.29   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
18  Elisabeth Roskr  2004    1:15.87  2:37.56  3:59.37    5:17.69   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
19  Roseline Lkkegaard  2004    1:14.40  2:35.57  3:58.44    5:20.79   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
20  Kajsa G. Christensen  2004    1:16.15  2:38.56  4:02.27    5:22.65   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
21  Sia Nikoline Schrder  2003    1:17.01  2:44.47  4:13.22    5:39.49   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 24, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Srensen  2001  24    1:00.08  2:06.33  3:12.75    4:16.38   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Roar Andersen  2001  22    1:00.90  2:06.69  3:12.37    4:16.49   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Alexander Rendlev  2001  20    1:00.85  2:06.42  3:12.42    4:17.04   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Alfred Klarskov  2002  18    1:02.45  2:09.69  3:17.66    4:24.84   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Leo Badaker  2002  17    1:01.61  2:09.86  3:20.23    4:28.82   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Hugin Ns Lave  2001  16    1:03.04  2:11.89  3:21.17    4:29.21   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Jannick Hansen  2001  15    1:03.18  2:11.62  3:21.17    4:31.53   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Andreas Blaaberg  2002  14    1:05.57  2:17.38  3:29.39    4:38.71   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
Mads Bjrn Andersen  2001  13    1:05.46  2:15.31  3:27.48    4:39.74   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
10  Christian Boutrup  2003  12    1:08.15  2:20.68  3:32.51    4:42.24   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
11  Mikkel Eg Ibsen  2002  11    1:05.10  2:16.91  3:30.58    4:43.03   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
12  Valentin Wahl  2003  10    1:09.53  2:21.96  3:34.88    4:45.51   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
13  Joakim Khn  2003    1:07.96  2:21.33  3:35.18    4:47.59   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
14  Carl Emil Hertz Bugge  2003    1:07.95  2:23.56  3:38.76    4:53.78   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
15  Emil Steenberg  2002    1:09.41  2:24.33  3:41.23    4:55.06   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
16  Oskar Skov Grell  2002    1:10.46  2:24.79  3:42.00    4:56.17   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
17  Christopher G. Trandum  2003    1:13.03  2:31.20  3:49.72    5:03.56   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
18  Rahul Singh Sekhon  2001    1:12.64  2:32.53  3:53.47    5:12.38   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
19  Lauritz Baad Ellekjr  2003    1:12.91  2:33.41  3:55.72    5:16.55   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
20  Mathias Christensen  2004    1:18.63  2:43.28  4:06.76    5:28.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Oscar Frejwald Christians  2003    1:21.80  2:50.12  4:17.82    5:42.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Lb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  24            28.70   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
Thea Blomsterberg  2002  22            29.62   
  Sigma Swim  59:59.05                 
Gro Grinda Rasmussen  2003  20            29.83   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
Johanne Hingebjerg  2002  18            29.85   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
Mia Rindshj  2003  17            30.73   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
Sofie Maage  2003  16            31.13   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
Ida T Mose  2002  15            31.23   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
Sofie Findahl Andersen  2003  14            31.40   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
Therese Sand Frederiksen  2003  13            32.07   
  Sigma Swim  59:59.04                 
10  Anna Wrist-Elkjr  2003  12            32.34   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
11  Amalie Michelsen  2003  11            32.64   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
12  Cecilie Davidsen  2003  10            33.77   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
13  Sara Damkjr Bartels  2004            33.79   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
14  Mathilde Hagihara  2004            33.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
15  Schastine Skifter Tabor  2005            33.99   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
16  Victoria Leth  2002            34.10   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
17  Josephine Holst Vinther  2004            35.85   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
18  Alma Heyn Stage  2004            36.00   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
19  Louise Sjrup Jensen  2003            36.85   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
20  Camille Nrby  2004            37.06   
  Sigma Swim  59:59.03                 
21  Mia Hvarre  2004            37.16   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:11 
 
Resultat Lb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  24            28.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
August Weilguny  2001  22            28.71   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
Benjamin Rohde  2001  20            28.96   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
Frederik Rgind  2001  18            30.20   
  Sigma Swim  59:59.03                 
Mikkel Jrgensen  2003  17            30.81   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
Oliver Sgaard-Andersen  2003  16            31.29   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
Lucas Emil Christensen  2003  15            31.68   
  Sigma Swim  59:59.05                 
Rasmus Hatting Petersen  2002  14            31.94   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
Jens Bomgaard  2002  13            32.26   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
10  Christoffer Rekling  2003  12            32.75   
  Sigma Swim  59:59.04                 
11  Christian Skinhj  2001  11            32.77   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
12  Mark Sumberg  2002  10            33.15   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
13  Peter Vinge-Maigaard  2003            33.38   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
14  Linus Lindquist  2002            34.85   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
15  Rasmus Warberg  2004            35.54   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
16  Casper Puggaard  2005            36.36   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
17  Anton Leth  2002            36.89   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
18  Karl August B. Balle  2003            36.99   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
19  Jonas Reimer Christensen  2003            37.34   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
20  Niklas Wiese Dobel  2004            37.70   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
21  Kim Doan Nguyen  2003            37.83   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Lb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 27, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Hansen  2002  24    30.20  1:06.12  1:46.88    2:20.81   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Thea Blomsterberg  2002  22    32.15  1:11.01  1:52.15    2:28.73   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003  20    35.30  1:13.84  1:56.21    2:31.74   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Bjrk Nelsing Petersen  2002  18    32.57  1:10.69  1:56.90    2:31.86   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
Clara Carlquist  2003  17    33.73  1:12.13  1:56.83    2:32.03   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Caroline Brink  2003  16    34.08  1:12.83  1:56.15    2:33.57   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002  15    33.52  1:14.90  1:58.25    2:35.28   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Terese Kjller Rudbeck  2003  14    33.27  1:13.12  1:59.08    2:35.81   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003  13    35.57  1:16.19  2:01.82    2:37.72   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
10  Charlotte Malberg  2002  12    36.80  1:19.04  2:02.62    2:38.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Esther Else Grubert  2003  11    34.97  1:15.67  2:03.18    2:39.20   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
12  Cornelia Bergqvist  2003  10    37.94  1:20.04  2:05.66    2:40.21   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
13  Asta Poulsen Dolan  2004    35.00  1:18.13  2:09.75    2:46.85   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
14  Kristine Hlsen  2002    41.72  1:22.68  2:10.38    2:49.18   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
15  Josephine B. U. Danielsen  2003    37.02  1:21.06  2:11.52    2:50.02   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
16  Cecilie Hingebjerg  2004    39.47  1:20.08  2:13.07    2:50.46   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
17  Anna Maria Madsen  2004    37.53  1:22.51  2:12.14    2:50.97   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
18  Jasmin Philip  2004    38.25  1:21.08  2:12.83    2:51.10   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
19  Emma Stoltz  2004    42.27  1:27.38  2:16.17    2:54.74   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
20  Sophia Bttger  2004    39.26  1:23.22  2:16.21    2:55.53   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
21  Mille Maxwell Berthou  2005    43.41  1:27.41  2:20.52    3:02.54   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:35 
 
Resultat Lb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  12:28   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Bruun Strbek  2001  24    31.18  1:05.86  1:43.75    2:15.19   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Mathias Vestergaard  2001  22    30.86  1:05.64  1:46.33    2:18.34   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001  20    31.88  1:07.60  1:46.39    2:19.21   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
Carl-Emil Lnborg  2002  18    30.83  1:06.62  1:46.04    2:19.35   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002  17    30.80  1:09.27  1:49.66    2:21.61   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Rasmus Nickelsen  2003  16    28.45  1:05.37  1:50.00    2:21.83   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Magnus Funder  2001  15    30.92  1:06.01  1:49.42    2:22.33   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Christian Crone  2001  14    30.77  1:08.44  1:49.98    2:22.71   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002  13    31.10  1:09.38  1:54.02    2:26.93   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
10  Asbjrn Floor-Bjden  2002  12    30.35  1:09.16  1:54.16    2:30.42   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
11  Mike Johansen  2001  11    34.06  1:09.99  1:56.90    2:31.13   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
12  Malthe Elkjr  2003  10    33.97  1:13.12  1:56.83    2:32.97   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
13  Jet Lee Fuhrmann  2004    33.35  1:12.50  1:59.94    2:35.72   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
14  Oliver Steenberg  2002    34.27  1:15.13  1:59.47    2:36.03   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
15  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    33.15  1:15.29  1:59.01    2:36.62   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
16  Christian Boutrup  2003    35.86  1:17.46  2:02.22    2:37.62   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
17  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    33.69  1:15.39  2:01.15    2:37.89   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
18  Arthur Hansen  2002    37.06  1:19.36  2:06.04    2:44.21   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
19  Christoffer Skinhj  2003    39.55  1:24.69  2:17.23    2:56.19  disklb 
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
20  Andreas Zastrow Nygaard  2003    43.29  1:28.88  2:18.61    2:58.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
21  Noah Bred  2003    39.48  1:27.23  2:21.21    3:00.27   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
Harald Riisager  2003              DSQ  efb v 75m 
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  12:28 
 
Resultat Lb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  14 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 29, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Julie Stampe  2002  24    32.68        1:07.10   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003  22    33.09        1:07.72   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002  20    32.73        1:07.94   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Celia Puggaard  2003  18    32.84        1:08.67   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Lrke Rask Sander  2002  17    33.55        1:09.18   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Julie Laugesen  2003  16    33.36        1:09.96   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
Sofie Findahl Andersen  2003  15    35.31        1:12.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04