2021-12-07   01:53:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danske Mesterskaber for Årgangshold - uofficielle

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMH- 2016 uofficiel    Udskriftsdato  13 februar 2016   
  Stvne by  Kbenhavn    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangr  Samarbejde mellem klubber         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 februar 2016         
 
 
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Thea Blomsterberg  2002  24    34.94        1:13.11   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Caroline Brink  2003  22    36.42        1:15.56   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003  20    36.64        1:16.06   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Emilie Meng  2003  18    36.89        1:17.55   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002  17    36.77        1:17.85   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002  16    37.17        1:17.94   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Julie K Rose  2003  15    37.73        1:19.27   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Louise Sjrup Jensen  2003  14    38.86        1:21.85   
  Elite Swim Vejle  59:59.03                 
                     
Charlotte Malberg  2002  13    38.42        1:22.13   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
10  Hannah Hesch  2003  12    39.44        1:22.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Bjrk Nelsing Petersen  2002  11    40.19        1:22.95   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
12  Sara Damkjr Bartels  2004  10    39.52        1:24.30   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.04                 
                     
13  Kristine Hlsen  2002    39.84        1:24.43   
  Elite Swim Vejle  59:59.04                 
                     
14  Amalie Schou  2003    41.22        1:26.90   
  Gladsaxe Svmmeklub  59:59.05                 
                     
15  Josephine B. U. Danielsen  2003    40.62        1:27.27   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
16  Laura Vangkilde  2004    42.21        1:28.50   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.05                 
                     
17  Camille Nrby  2004    41.56        1:29.48   
  Sigma Swim  59:59.05                 
                     
18  Laura L. Hrning  2004    42.24        1:30.05   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
                     
19  Mille Maxwell Berthou  2005    42.12        1:31.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
                     
20  Clara Toft  2004    43.03        1:31.94   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.05                 
                     
21  Mia Hvarre  2004    43.77        1:32.89   
  Elite Swim Vejle  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 februar 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  12:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner