2021-12-05   02:38:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Student-SM i simning

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Med pong och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med pong och mellantider 
 
  Tvling  Student-SM 2016    Utskriftsdatum  16 april 2016   
  Tvlingsort  Lund    Utskriftstid  12:34   
  Arrangr  TKIF, SAI och SK Poseidon         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  16 april 2016         
 
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid                 











 
Jonas Andersson  1996    622  27.20        59.46   
  Teknologkrens IF Lth  59.80                 
                     
Oskar Holm  1993    591  28.58        1:00.46   
  Linkpings Universitets AIF SS  1:03.00                 
                     
Gerg Nagy  1995    568  27.08        1:01.29   
  Teknologkrens IF Lth  1:01.53                 
                     
Johan Andersson  1995    543  28.59        1:02.19   
  Chalmers Studentkrs Idrottss  59.97                 
                     
Carl Holmertz  1990    525  28.01        1:02.90   
  IKSU Simning  1:01.36                 
                     
Pontus Jrgensen  1994    519  29.83        1:03.13   
  Chalmers Studentkrs Idrottss  1:06.49                 
                     
Edvin Qvirist  1995    518  29.49        1:03.19   
  Chalmers Studentkrs Idrottss  1:07.49                 
                     
Jonatan Wede  1988    517  29.15        1:03.21   
  Teknologkrens IF Lth  1:02.39                 
                     
Johannes lander  1995    498  29.48        1:04.02   
  Linkpings Universitets AIF SS  1:04.17                 
                     
10  Gusten Eriksson  1994    496  29.55        1:04.12   
  Jnkping University Sport  1:09.99                 
                     
11  Niklas Inde  1993    491  30.23        1:04.33   
  Teknologkrens IF Lth  1:10.00                 
                     
12  Marcus Kindberg  1993    488  29.61        1:04.44   
  Teknologkrens IF Lth  1:02.83                 
                     
13  Jakob Helman  1996    467  30.84        1:05.40   
  Teknologkrens IF Lth  1:06.27                 
                     
14  Ernst Winsa  1993    458  31.15        1:05.83   
  Kth-Hallen  1:15.00                 
                     
15  Petter Lindahl  1990    446  30.98        1:06.40   
  Teknologkrens IF Lth  1:11.00                 
                     
16  Fredrik Ekesten  1995    430  30.21        1:07.21   
  Chalmers Studentkrs Idrottss  1:08.00                 
                     
17  Gunnar Granlund  1996    425  31.04        1:07.47   
  Teknologkrens IF Lth  1:06.00                 
                     
18  Marcus Aurn  1994    393  31.88        1:09.29   
  Chalmers Studentkrs Idrottss  1:10.00                 
                     
19  Martin Brattmyr  1988    389  31.58        1:09.48   
  IKSU Simning  1:03.00                 
                     
20  Timothy Mackin  1995    384  30.82        1:09.79   
  Linkpings Universitets AIF SS  1:08.00                 
                     
21  Lucas Lissner  1994    366  31.95        1:10.91   
  Teknologkrens IF Lth  1:20.00                 
                     
22  Simon Leppnen  1992    354  33.88        1:11.70   
  Teknologkrens IF Lth  1:20.00                 
                     
23  Johannes Wannong  1996    353  32.63        1:11.78   
  Teknologkrens IF Lth  1:20.00                 
                     
24  Magnus Sigurdsson  1993    345  31.90        1:12.36   
  Teknologkrens IF Lth  1:10.00                 
                     
25  Victor Lovn  1992    328  33.36        1:13.53   
  Teknologkrens IF Lth  1:29.00                 
                     
26  Sven Kalkan  1994    287  36.63        1:16.94   
  Teknologkrens IF Lth  1:30.00                 
                     
27  Johan Kensen  1991    277  35.56        1:17.82   
  rebro Univeristet Idrottsf                   
                     
Hugo Ingelhammar  1991              DNS   
  Linkpings Universitets AIF SS  1:03.00                 
                     
Ludvig Strand  1994              DNS   
  Kth-Hallen  1:00.00                 
                     
Max Ackerman  1995              DNS   
  Hgskolan Kristianstad IF  1:04.00                 
                     
Jonas Hansson  1996              DSQ   
  Teknologkrens IF Lth  1:08.00                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  16 april 2016 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  12:34 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner