Results for UGP 1, Eriksdalsbadet
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:53 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:06.90 |
2:23.32 |
3:43.74 |
|
4:49.01 |
|
2 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:06.36 |
2:20.73 |
3:43.49 |
|
4:50.47 |
|
3 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
1:05.72 |
2:23.97 |
3:50.51 |
|
5:01.03 |
|
4 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.60 |
2:28.66 |
3:54.73 |
|
5:07.31 |
|
5 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.53 |
2:41.35 |
4:14.94 |
|
5:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.88 |
2:22.39 |
3:51.20 |
|
4:56.99 |
|
2 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.21 |
2:35.80 |
4:03.64 |
|
5:15.79 |
|
3 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.66 |
2:32.51 |
4:04.80 |
|
5:16.65 |
|
4 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.56 |
2:42.79 |
4:10.62 |
|
5:24.88 |
|
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.03 |
2:36.22 |
4:13.40 |
|
5:26.82 |
|
6 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
1:25.44 |
2:50.00 |
4:30.54 |
|
5:42.63 |
|
7 |
Tim Lundwall |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:16.56 |
2:48.11 |
4:29.78 |
|
5:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
1:15.99 |
2:36.41 |
4:14.25 |
|
5:28.05 |
|
2 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.61 |
2:45.01 |
4:20.64 |
|
5:31.22 |
|
2 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.64 |
2:46.47 |
4:18.52 |
|
5:31.22 |
|
4 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:22.24 |
2:51.54 |
4:23.50 |
|
5:38.33 |
|
5 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.46 |
2:48.77 |
4:24.17 |
|
5:41.73 |
|
6 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.11 |
2:43.74 |
4:22.53 |
|
5:42.07 |
|
7 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:19.19 |
2:48.16 |
4:34.40 |
|
5:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.77 |
2:54.79 |
4:34.77 |
|
5:53.64 |
|
2 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
1:30.65 |
3:00.97 |
4:54.50 |
|
6:19.42 |
|
3 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:35.26 |
3:18.19 |
5:09.48 |
|
6:37.84 |
|
4 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:52.60 |
3:38.26 |
5:45.18 |
|
7:20.86 |
|
- |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:53 |
|