2020-01-26   13:33:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tyr Sprint Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Sprint Meet 2016    Utskriftsdatum  07 februari 2016   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: Nordic Sugar 
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 31.91 
15 - 16 år: Dinah Jönsson (1998) 31.08 2014-02-03 
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 28.94 2014-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            33.58   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            33.97   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            34.87   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            35.25   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            35.49   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            35.59   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            35.71   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            35.84   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            36.01   
10  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.28   
11  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            36.48   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.49   
13  Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.88   
14  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton            37.27   
15  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            37.59   
16  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            37.85   
17  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            37.90   
18  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.93   
19  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.96   
20  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.22   
21  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            38.51   
22  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            38.63   
23  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            38.66   
24  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            38.94   
25  Amanda Troedsson  2002  Ängelholms Simsällskap            38.96   
26  Melinda Södergård-Flärd  2003  S77 Stenungsund            39.58   
27  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            39.70   
28  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            39.78   
29  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            39.90   
29  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre Svømme Klub            39.90   
31  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            39.93   
32  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.11   
33  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            41.66   
34  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            41.72   
35  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            42.02   
36  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre Svømme Klub            42.63   
37  Sabina Nilbecker  2004  Simklubben Poseidon            42.74   
38  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            42.87   
39  Aina Rosell  2003  Simklubben Poseidon            43.01   
40  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton            43.24   
41  Thea Söderstjärna  2003  Simklubben Poseidon            44.13   
42  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Poseidon            44.57   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            DNS   
Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon            DNS   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år 
Sponsor: Nordic Sugar 
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 31.91 
15 - 16 år: Dinah Jönsson (1998) 31.08 2014-02-03 
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 28.94 2014-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.64   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            32.91   
Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svømme Klub            33.32   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            33.42   
Sandra Lendt  2000  Hvidovre Svømme Klub            33.75   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap            33.82   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            33.89   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            33.91   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim            34.05   
10  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            34.19   
11  Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.42   
12  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            34.50   
13  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.55   
14  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            34.56   
15  Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            34.77   
16  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.23   
17  Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svømme Klub            35.52   
18  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton            35.83   
19  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            35.86   
20  Julia Franks  2000  Täby Sim            36.14   
21  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim            36.36   
22  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap            37.62   
23  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            37.66   
24  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            37.74   
25  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            37.79   
26  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            38.67   
27  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            38.92   
28  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            39.44   
29  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            40.22   
30  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            40.44   
31  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            41.69   
32  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            42.31   
33  Edith Rosell  2000  Simklubben Poseidon            43.68   
34  Natalie Israelsson  2001  Simsällskapet Iden            44.32   
35  Nora Öhlin  2000  Simklubben Triton            44.69   
36  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            45.20   
37  Emma Svensson  2001  S77 Stenungsund            47.86   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            DNS   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
Laura Lange  2001  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
Rebekka Windahl  2001  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 17 - 99 år 
Sponsor: Nordic Sugar 
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 31.91 
15 - 16 år: Dinah Jönsson (1998) 31.08 2014-02-03 
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 28.94 2014-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen            30.26   
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton            32.48   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            32.51   
Mathilde Olsen  1998  Hvidovre Svømme Klub            32.90   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim            32.95   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            33.14   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            33.18   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton            33.25   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            33.78   
10  Elina Lynge Wagner  1996  Hvidovre Svømme Klub            33.86   
11  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            33.91   
12  Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            34.10   
13  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            34.20   
14  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            34.23   
15  Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            34.55   
16  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            34.88   
17  Julie Bak  1997  Hvidovre Svømme Klub            35.27   
18  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim            36.18   
19  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim            36.33   
20  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            36.46   
21  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            37.91   
22  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            38.78   
23  Julia Schubert  1997  Trelleborg Sim            39.42   
24  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            49.89   
Frederikke Dons  1998  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
Jenny Thalin  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  07 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:16 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner