2020-05-30   20:17:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tyr Sprint Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndagen den 7 februari

Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Sprint Meet 2016    Utskriftsdatum  07 februari 2016   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: SCHENKER 
14 år och yngre: Sandra Lendt (2000) 2:34.54 2014-02-03 
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 2:26.25 
17 - 99 år: Mathilde Huss-Hansen (1994) 2:24.56 2014-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    33.97  1:17.92  2:02.55    2:39.84   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.68  1:16.10  2:01.18    2:40.13   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.21  1:16.11  2:04.76    2:40.13   
Smilla Malm  2003  Täby Sim    35.58  1:18.28  2:02.88    2:41.04   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    34.49  1:17.57  2:06.28    2:44.71   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    33.48  1:15.22  2:05.19    2:44.98   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    36.58  1:17.26  2:06.71    2:45.80   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.48  1:20.34  2:08.48    2:46.07   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.20  1:20.86  2:09.62    2:47.11   
10  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.16  1:17.76  2:07.55    2:47.71   
11  Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    35.87  1:21.45  2:09.60    2:48.83   
12  Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    34.42  1:20.33  2:09.54    2:49.70   
13  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    34.51  1:17.60  2:10.19    2:49.90   
14  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    34.38  1:19.03  2:08.21    2:50.10   
15  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    36.76  1:21.28  2:10.06    2:50.49   
16  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.66  1:23.51  2:10.45    2:51.31   
17  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    36.94  1:21.50  2:13.64    2:51.45   
18  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    37.89  1:20.81  2:13.50    2:51.49   
19  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.69  1:22.76  2:10.22    2:51.76   
20  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    36.14  1:21.55  2:13.70    2:53.57   
21  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    36.47  1:22.70  2:13.53    2:53.78   
22  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.05  1:23.36  2:18.70    2:59.53   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 15 - 16 år 
Sponsor: SCHENKER 
14 år och yngre: Sandra Lendt (2000) 2:34.54 2014-02-03 
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 2:26.25 
17 - 99 år: Mathilde Huss-Hansen (1994) 2:24.56 2014-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svømme Klub    32.34  1:12.08  1:55.31    2:29.57   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.99  1:12.87  1:58.40    2:33.73   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.04  1:14.73  1:59.81    2:37.16   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.58  1:17.89  2:00.71    2:37.23   
Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svømme Klub    33.49  1:13.14  1:57.77    2:37.62   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.47  1:15.01  2:01.53    2:37.67   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    33.27  1:14.04  2:01.09    2:37.67   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.31  1:15.54  2:04.09    2:40.34   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.05  1:13.54  2:00.45    2:40.68   
10  Johanna Persson  2001  Täby Sim    34.76  1:15.70  2:02.17    2:41.55   
11  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    34.30  1:18.56  2:03.47    2:42.11   
12  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.85  1:12.60  2:04.12    2:42.78   
13  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    34.56  1:16.19  2:03.99    2:42.88   
14  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    35.30  1:19.73  2:05.80    2:43.57   
15  Julia Franks  2000  Täby Sim    36.80  1:19.35  2:04.22    2:43.60   
16  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    35.09  1:20.28  2:05.38    2:44.42   
17  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.67  1:20.03  2:04.68    2:44.66   
18  Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    34.67  1:16.84  2:06.21    2:44.69   
19  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.31  1:16.75  2:09.11    2:45.30   
20  Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.70  1:19.08  2:07.63    2:46.97   
Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            DNS   
Sandra Lendt  2000  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 17 - 99 år 
Sponsor: SCHENKER 
14 år och yngre: Sandra Lendt (2000) 2:34.54 2014-02-03 
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 2:26.25 
17 - 99 år: Mathilde Huss-Hansen (1994) 2:24.56 2014-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    31.16  1:12.81  1:57.21    2:33.65   
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    32.73  1:12.97  1:57.43    2:36.07   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.65  1:12.93  1:59.59    2:36.72   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    32.16  1:13.74  2:01.93    2:37.75   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    34.28  1:15.71  2:03.31    2:38.39   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    35.17  1:16.20  2:04.93    2:41.76   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    33.95  1:17.07  2:06.43    2:42.41   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.25  1:19.75  2:07.55    2:46.51   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.36  1:19.04  2:08.54    2:46.79   
10  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    36.99  1:24.94  2:07.89    2:47.99   
11  Mathilde Olsen  1998  Hvidovre Svømme Klub    35.48  1:17.85  2:06.29    2:48.22   
12  Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    35.98  1:19.10  2:12.06    2:52.64   
13  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.18  1:19.65  2:13.85    2:53.20   
14  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    38.63  1:24.76  2:17.98    2:56.50   
15  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    35.20  1:20.17  2:13.91    2:59.93   
16  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    38.73  1:25.95  2:18.85    3:00.46   
Julie Bak  1997  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  07 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:29 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner