2018-12-14   03:57:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:11   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m vu Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mari Ääri  1980    554  29.83        1:03.37   
  Aurajoen Uinti  1:02.16                 
                     
Maarit Vainio  1980    499  31.22        1:05.64   
  Aurajoen Uinti  1:06.38                 
                     
Liisa Ailanen  1978    442  33.49        1:08.35   
  Rauman Uimaseura  1:07.43                 
                     
Karine Gagnon  1985    428  33.10        1:09.05   
  Aurajoen Uinti  1:06.18                 
                     
Maria Muukkonen  1986    398  32.93        1:10.76   
  Aurajoen Uinti  1:11.60                 
                     
Meri Viljanen  1980    354  34.98        1:13.57   
  Hydra Platypus  1:10.98                 
                     
Kristina Nyman-Ek  1981    235  37.86        1:24.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sirpa Visakoski  1952    190  42.43        1:30.54   
  Aurajoen Uinti  1:22.80                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:11 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:12   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 2, 100m vu Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Johannes Nokkala  1986    424  29.38        1:02.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.89                 
                     
Ahti Uusivuori  1960    356  31.05        1:06.18   
  Cetus Espoo  1:04.58                 
                     
Tom Nylund  1959    340  31.40        1:07.19   
  Rauman Uimaseura  1:07.20                 
                     
Tero Nordström  1968    340  31.86        1:07.20   
  Aurajoen Uinti  1:06.22                 
                     
Petri Koli  1986    182  36.79        1:22.66   
  Aurajoen Uinti  1:09.40                 
                     
Tatu Kantonen  1984    156  41.35        1:27.08   
  Raision Urheilijat  1:19.81                 
                     
Heikki Jünger  1958    120  43.47        1:34.88   
  Aurajoen Uinti  1:24.76                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:12 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:04   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Irene Mäkilä  2004    450  1:12.77  2:32.97  3:53.24    5:11.69   
  Raision Urheilijat  5:09.77                 
                     
Siiri Konkka  2004    389  1:15.77  2:38.62  4:03.95    5:26.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:27.59                 
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    380  1:20.78  2:44.94  4:08.83    5:29.53   
  Raision Urheilijat  5:25.36                 
                     
Sonja Salmimies  2004    379  1:18.93  2:42.82  4:07.41    5:29.89   
  Nurmijärven Uinti  5:30.98                 
                     
Aino Rantala  2004    354  1:19.54  2:47.33  4:13.01    5:37.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:50.13                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    339  1:20.33  2:48.53  4:15.87    5:42.28   
  Rauman Uimaseura  5:50.25                 
                     
Matilda Laitinen  2004    337  1:19.36  2:47.52  4:16.87    5:43.07   
  Aurajoen Uinti  5:38.49                 
                     
Milla Rintanen  2004    319  1:20.45  2:51.02  4:21.64    5:49.56   
  Aurajoen Uinti  5:40.22                 
                     
Ida Maliranta  2004    317  1:20.30  2:49.49  4:21.63    5:50.13   
  Raision Urheilijat  5:45.57                 
                     
10  Aino Koskelo  2005    310  2:07.78  3:39.55  5:11.28    5:52.70   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
11  Anni Hyttinen  2004    309  1:22.60  2:54.21  4:24.54    5:53.19   
  Aurajoen Uinti  5:59.29                 
                     
12  Ella Nihtilä  2004    307  1:21.60  2:53.44  4:24.75    5:53.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:06.56                 
                     
13  Alisa Ailanen  2004    306  1:23.02  2:55.62  4:27.15    5:54.21   
  Rauman Uimaseura  5:50.07                 
                     
14  Manja Lindell  2004    281  1:26.32  3:00.26  4:34.80    6:04.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:50.62                 
                     
15  Oona Sirkiä  2004    279  1:24.12  2:57.82  4:32.51    6:05.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:55.29                 
                     
16  Lilli Rinne  2004    271  1:23.89  2:59.10  4:36.43    6:09.00   
  Raision Urheilijat  6:14.58                 
                     
17  Lilli Kulpakko  2005    262  1:26.09  3:02.24  4:40.24    6:13.24   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Kukka Kangas  2005    261  1:25.78  3:02.64  4:40.37    6:13.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Laura Helena Müürsepp  2004    260  1:25.69  3:02.90  4:40.66    6:14.22   
  Aurajoen Uinti  6:22.01                 
                     
20  Minttu Kiili  2005    246  1:29.38  3:07.65  4:46.30    6:21.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Sanni Jouppi  2004    241  1:28.29  3:05.62  4:44.96    6:23.69   
  Rauman Uimaseura  7:00.22                 
                     
22  Ella Suominen  2005    231  1:28.50  2:18.08  3:59.31    6:29.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Viola Penttilä  2004    224  1:26.42  3:07.03  4:51.02    6:32.77   
  Rauman Uimaseura  6:29.81                 
                     
24  Sonila Selimi  2005    210  1:32.98  3:17.37  5:03.34    6:41.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Maura Bergström  2005    171  1:39.29  3:31.88  5:24.15    7:09.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Koiranen  2001    570  3:35.30  4:48.08      4:48.08   
  Helsingfors Simsällskap  4:44.61                 
                     
Ida Slöör  2001    558  3:38.38  4:49.98      4:49.98   
  Cetus Espoo  4:51.42                 
                     
Emma Uusküla  2002    532  3:41.06  4:54.74      4:54.74   
  Aurajoen Uinti  4:55.08                 
                     
Anni Savolainen  2002    516  3:42.06  4:57.69      4:57.69   
  Cetus Espoo  4:55.42                 
                     
Lydia Rintanen  2002    511  3:44.77  4:58.67      4:58.67   
  Aurajoen Uinti  5:00.33                 
                     
Janette Setälä  2001    497  1:10.20  2:26.87  3:44.31    5:01.42   
  Aurajoen Uinti  5:03.59                 
                     
Ida Nordquist  2001    465  1:13.29  2:34.11  3:54.10    5:08.14   
  Aurajoen Uinti  5:05.42                 
                     
Jessica Kujanpää  2002    439  1:14.04  2:36.67  3:56.68    5:14.23   
  Aurajoen Uinti  5:10.32                 
                     
Sofia Långström  2003    419  1:15.06  2:37.00  3:59.45    5:19.06   
  Cetus Espoo  5:18.18                 
                     
10  Venla Koskinen  2003    408  1:16.50  2:39.76  4:02.90    5:22.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:28.73                 
                     
11  Roosa Aho  2003    407  1:13.76  2:36.48  3:59.90    5:22.10   
  Raision Urheilijat  5:16.26                 
                     
12  Elli-Kaisa Saarinen  2001    361  1:14.33  2:42.20  4:11.34    5:35.44   
  Vesihelmen Uimaseura  5:50.19                 
                     
13  Essi Salokorpi  2003    352  1:21.00  2:47.96  4:14.89    5:38.00   
  Cetus Espoo  5:28.17                 
                     
14  Vilhelmiina Pusa  2001    320  1:17.59  2:50.38  4:22.42    5:49.14   
  Rauman Uimaseura  5:37.45                 
                     
15  Annaliina Hintukainen  2002    267  1:24.87  3:01.24  4:38.09    6:10.58   
  Aurajoen Uinti  7:09.84                 
                     
16  Liina-Milana Isotalo  2003    193  1:32.54  3:20.34  5:08.13    6:53.12   
  Salon Uimarit  7:13.13                 
                     
17  Erika Korpela  2003    155  1:38.60  4:30.38      7:23.73   
  Salon Uimarit                   
                     
Heinä Tanskanen  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:08.75                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Wilma Andreasen  2000    564  3:38.04  4:49.10      4:49.10   
  Helsingfors Simsällskap  4:47.43                 
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000    542  3:39.23  4:52.85      4:52.85   
  Helsingfors Simsällskap  4:55.13                 
                     
Daniela Nummi  2000    501  1:10.10  2:26.59  3:44.09    5:00.66   
  Helsingfors Simsällskap  5:20.76                 
                     
Vilja Kaukinen  2000    496  3:45.58  5:01.56      5:01.56   
  Raision Urheilijat  4:56.13                 
                     
Jasmin Rosnell  2000    472  1:12.34  2:31.47  3:51.15    5:06.74   
  Aurajoen Uinti  5:22.41                 
                     
Sanni Kalliomäki  2000    460  1:08.98  2:23.81  3:50.77    5:09.28   
  Raision Urheilijat  5:11.06                 
                     
Jenni Micaela Lehtonen  2000    443  1:12.36  2:32.80  3:54.64    5:13.20   
  Aurajoen Uinti  5:30.52                 
                     
Heta Koivuluoma  1999    437  1:07.12  2:22.87  3:55.54    5:14.63   
  Pihlava Työväen Urheilijat  5:12.59                 
                     
Mari Ääri  1980    434  1:10.98  2:29.39  3:51.30    5:15.35   
  Aurajoen Uinti  5:15.00                 
                     
10  Karine Gagnon  1985    415  1:13.55  2:34.48  3:56.71    5:20.22   
  Aurajoen Uinti  5:13.82                 
                     
11  Tessa Helenius  2000    368  1:15.59  2:42.12  4:09.81    5:33.04   
  Aurajoen Uinti  5:48.44                 
                     
12  Anna Reinholdz  1999    367  1:14.44  2:39.53  4:06.38    5:33.55   
  Södertörns Simsällskap  5:24.57                 
                     
13  Enna Simola  1999    352  1:17.32  2:43.12  4:11.46    5:38.26   
  Aurajoen Uinti  5:48.73                 
                     
14  Hertta Pieniniemi  1998    341  1:14.79  2:43.40  4:13.32    5:41.63   
  Aurajoen Uinti  5:01.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:04 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:38   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Marcus Forsel  2003    439  1:08.83  2:23.17  3:37.82    4:49.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:56.58                 
                     
Santeri Herpola  2003    361  1:12.14  2:32.20  3:52.24    5:08.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:13.94                 
                     
Eetu Mikkonen  2003    322  1:14.42  2:37.37  4:01.80    5:20.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kuutti Suominen  2003    304  1:17.28  2:40.39  4:07.23    5:27.08   
  Raision Urheilijat  5:23.00                 
                     
Arttu Mäenpää  2003    303  1:59.39  3:23.55  4:47.02    5:27.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:38.55                 
                     
Eemil Kankare  2003    295  2:00.69  3:26.26  4:50.33    5:30.33   
  Aurajoen Uinti  5:47.28                 
                     
Frans Hihnala  2003    294  1:17.15  2:41.71  4:07.53    5:30.93   
  Raision Urheilijat  5:33.55                 
                     
Akira Konttinen  2003    293  2:01.78  3:27.42  4:52.94    5:31.07   
  Raision Urheilijat  5:37.44                 
                     
Ajjuub Ezzat  2005    286  1:59.36  3:25.24  4:51.68    5:33.86   
  Aurajoen Uinti  6:00.25                 
                     
10  Aapo Kinnunen  2004    247  1:21.38  2:51.31  4:23.11    5:50.49   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Joonas Karttunen  2003    246  2:06.66  3:37.86  5:07.95    5:51.02   
  Raision Urheilijat  6:01.12                 
                     
12  Mikael Hirsiniemi  2004    242  1:22.99  2:55.21  4:28.37    5:52.93   
  Aurajoen Uinti  6:23.32                 
                     
13  Elias Laine  2003    218  1:27.76  3:00.83  4:35.18    6:05.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:31.91                 
                     
14  Vilho Verronen  2004    218  2:07.18  3:43.67  5:19.80    6:05.52   
  Rauman Uimaseura  6:02.75                 
                     
15  Juuso Leppänen  2004    218  1:24.36  2:59.74  4:34.74    6:05.54   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Einari Palmu  2004    213  1:24.11  2:59.12  4:34.36    6:08.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Olli Erkkilä  2003    178  1:31.76  3:14.22  4:56.97    6:31.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Rasmus Rekola  2004    172  1:32.65  3:17.14  4:59.82    6:35.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Eero Mäenpää  2005    163  1:34.87  3:19.82  5:04.09    6:42.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Casper Leo  2004    131  1:40.03  3:32.10  5:23.37    7:12.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Samuel Salminen  2003    128  1:36.61  3:32.27  5:26.83    7:15.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:20.83                 
                     
22  Henry Vaga  2003    126  1:38.90  3:33.64  5:30.65    7:18.34   
  Salon Uimarit  7:24.75                 
                     
Tatu Kunttila  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:08.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kirill Egorov  2000    586  1:01.12  2:06.56  3:14.69    4:22.89   
  Helsingfors Simsällskap  4:27.51                 
                     
Elias Herlevi  2000    535  1:03.35  2:12.37  3:22.04    4:31.07   
  Helsingfors Simsällskap  4:33.78                 
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000    525  1:05.28  2:15.66  3:27.13    4:32.71   
  Helsingfors Simsällskap  4:34.15                 
                     
Oskari Aalto  2002    522  1:04.89  2:15.11  3:25.03    4:33.18   
  Cetus Espoo  4:33.34                 
                     
Elias Laine  2002    494  1:05.02  2:16.76  3:28.02    4:38.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:44.82                 
                     
Lauri Törmä  2000    474  1:05.00  2:16.95  3:30.58    4:42.22   
  Porin Uimaseura  4:39.20                 
                     
Herman Widbom  2001    462  1:05.73  2:18.85  3:31.96    4:44.64   
  Cetus Espoo  4:45.08                 
                     
Aaron Antikainen  2001    438  1:09.34  2:24.13  3:38.08    4:49.65   
  Cetus Espoo  5:01.66                 
                     
Eerikki Laitala  2001    413  1:05.59  2:19.53  3:37.29    4:55.49   
  Cetus Espoo  4:40.13                 
                     
10  Justus Hilaja  2002    380  1:11.05  2:29.11  3:48.56    5:03.74   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:58.61                 
                     
11  Leo Penttilä  2001    310  1:55.84  3:21.09  4:46.02    5:24.82   
  Rauman Uimaseura  5:35.81                 
                     
12  Matias Gustafsson  2002    281  1:17.14  2:45.35  4:12.20    5:35.65   
  Raision Urheilijat  5:26.46                 
                     
13  Elmeri Eronen  2002    261  2:00.65  3:30.64  5:01.68    5:44.25   
  Uimaseura Kaarina  6:08.52                 
                     
14  Kalle Kinnala  2001    237  1:23.92  2:56.40  4:28.87    5:55.45   
  Uimaseura Kaarina  6:08.92                 
                     
15  Leevi Rouhiainen  2002    203  1:28.90  3:06.63  4:42.98    6:13.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:20.74                 
                     
16  Topias Vaahensalo  2002    156  1:29.82  4:09.70  5:59.08    6:48.30   
  Rauman Uimaseura  7:19.52                 
                     
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joonas Hilaja  1999    372  1:11.15  2:30.65  3:50.64    5:05.73   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:56.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:38 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:56   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    305          35.24   
  Aurajoen Uinti  36.48                 
Aino Laine  2007    184          41.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.48                 
Kerttu Rantanen  2007    127          47.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Venla Holma  2008    126          47.30   
  Loimaan Uimaseura  53.72                 
Lumia Ele  2008    109          49.66   
  Loimaan Uimaseura                   
Viivi Loimusto  2007    107          49.88   
  Salon Uimarit  56.68                 
Essi Kallio  2008    61          1:00.10   
  Loimaan Uimaseura  1:03.72                 
Matilda Jokinen  2008    48          1:04.95   
  Loimaan Uimaseura  1:09.60                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elsa Vira  2006    258          37.27   
  Aurajoen Uinti  38.70                 
Ellida Tuominen  2006    138          45.83   
  Pihlava Työväen Urheilijat  43.88                 
Zara Cathrina Rintala  2006    124          47.50   
  Rauman Uimaseura  47.16                 
Cecilia Rönnlund  2006    97          51.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.29                 
Gabriella Vesterkvist  2006    94          52.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.32                 
Aino-Elina Kitinoja  2006    91          52.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.68                 
Elsa Koskinen  2006    78          55.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.59                 
Mia Karolina Müürsepp  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sara Kazi  1999    643          27.49   
  Raision Urheilijat  27.85                 
Hilla Kortetjärvi  1996    640          27.53   
  Raision Urheilijat  27.66                 
Janna Ovaska  1996    637          27.57   
  Raision Urheilijat  27.77                 
Paula Peltola  2001    632          27.65   
  Aurajoen Uinti  28.36                 
Reetta Rantakokko  2001    620          27.82   
  Aurajoen Uinti  27.44                 
Vuokko Suomäki  2001    615          27.89   
  Aurajoen Uinti  27.72                 
Peppi Siirtola  2002    595          28.21   
  Cetus Espoo  27.92                 
Sini Silvennoinen  2002    577          28.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.94                 
Emilie Pärnänen  2002    542          29.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.01                 
10  Elviira Tanninen  1999    535          29.22   
  Porin Pyrintö  29.40                 
11  Peppi Pinomäki  2002    514          29.61   
  Raision Urheilijat  30.41                 
12  Lotta Aho  2000    513          29.63   
  Aurajoen Uinti  30.70                 
13  Vilma Iisalo  2001    513          29.64   
  Raision Urheilijat  28.97                 
14  Venla Salminen  2002    507          29.75   
  Cetus Espoo  29.63                 
15  Iida Vallenius  1999    502          29.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.76                 
16  Emmi Heine  2002    499          29.91   
  Rauman Uimaseura  30.78                 
17  Jasmin Rosnell  2000    497          29.95   
  Aurajoen Uinti  30.01                 
17  Maarit Vainio  1980    497          29.95   
  Aurajoen Uinti  29.51                 
19  Anni Halonen  1999    495          29.99   
  Riihimäen Uimaseura  30.44                 
20  Henna Rouvinen  1999    488          30.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.83                 
21  Sanni Kalliomäki  2000    482          30.25   
  Raision Urheilijat  29.80                 
22  Roosa Andelin  1998    482          30.26   
  Hyvinkään Uimaseura  29.50                 
23  Fiia Pyykkö  2001    480          30.30   
  Salon Uimarit  31.35                 
24  Roosa Rekola  2000    471          30.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.47                 
25  Ada Salokannel  2002    460          30.74   
  Salon Uimarit  30.68                 
26  Minka Halava  2001    456          30.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.27                 
27  Aada-Maria Järvenpää  2002    448          31.01   
  Rauman Uimaseura  32.26                 
28  Auroora Tanninen  2001    443          31.12   
  Porin Pyrintö  31.01                 
29  Helmi Heinonen  2002    441          31.16   
  Raision Urheilijat  30.13                 
30  Elena Mantila  2001    441          31.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.48                 
31  Katariina Niemi  2002    437          31.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.31                 
32  Jenny Nieminen  2001    429          31.44   
  Hyvinkään Uimaseura  30.97                 
33  Ronja Vallenius  2001    427          31.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.86                 
34  Anni Savolainen  2002    422          31.63   
  Cetus Espoo  31.42                 
35  Henrika Rantanen  2002    414          31.83   
  Salon Uimarit  32.71                 
36  Kaisla Kangas  2002    412          31.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.42                 
37  Maija Nurmi  2003    408          31.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.61                 
38  Michelle Aspberg  2002    404          32.09   
  Södertörns Simsällskap  32.61                 
39  Wilhelmina Leppähaara  2000    400          32.20   
  Aurajoen Uinti  32.38                 
40  Venla Koskinen  2003    399          32.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.12                 
41  Jenni Micaela Lehtonen  2000    397          32.28   
  Aurajoen Uinti  32.23                 
42  Saana Vähämaa  2002    396          32.31   
  Rauman Uimaseura  33.05                 
43  Nea Tahkoniemi  2002    392          32.42   
  Rauman Uimaseura  32.15                 
44  Emmi Valdolin  1999    387          32.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.62                 
45  Iiris Yli-Jama  2003    387          32.55   
  Salon Uimarit  31.85                 
46  Ella Järvinen  2001    384          32.64   
  Salon Uimarit  33.05                 
46  Lotta Rantakare  2001    384          32.64   
  Aurajoen Uinti  33.43                 
48  Sini Heikkilä  2003    376          32.85   
  Salon Uimarit  34.06                 
49  Isabella Tegman  2001    374          32.93   
  Södertörns Simsällskap  32.82                 
50  Aino Rantala  2004    365          33.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.20                 
51  Annaliina Hintukainen  2002    347          33.76   
  Aurajoen Uinti  33.03                 
52  Aliisa Jalo  2002    346          33.80   
  Someron Esa  34.10                 
53  Ella Alanko  2003    342          33.93   
  Aurajoen Uinti  35.46                 
54  Riina Korri  2002    340          33.98   
  Rauman Uimaseura  34.68                 
55  Aino Villanen  2003    336          34.13   
  Salon Uimarit  34.56                 
56  Heinä Tanskanen  2003    326          34.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.18                 
57  Helka Suomäki  2003    318          34.74   
  Aurajoen Uinti  35.67                 
58  Julia From  1999    309          35.08   
  Södertörns Simsällskap  34.82                 
59  Saga Grönberg  2000    299          35.47   
  Södertörns Simsällskap  34.18                 
60  Fanny Meltovaara  2003    287          35.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.41                 
61  Ilona Arvilommi  2003    271          36.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.98                 
62  Frida Therkhildsen  1999    262          37.08   
  Södertörns Simsällskap  38.08                 
63  Viivi Hietarinta  2003    238          38.26   
  Vesihelmen Uimaseura  40.68                 
64  Kiia Metsäkonkola  2005    200          40.56   
  Salon Uimarit  39.35                 
65  Eveliina Laine  2005    182          41.81   
  Rauman Uimaseura  44.01                 
66  Kätrin Koppel  2005    119          48.16   
  Rauman Uimaseura                   
67  Maija Nurminen  2005    118          48.34   
  Salon Uimarit  49.34                 
68  Maija Mäenpää  2005    71          57.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Fanny Lundgren  1999              DSQ   
  Södertörns Simsällskap  33.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:56 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:09   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veeti Salminen  2006    145          39.75   
  Someron Esa  38.47                 
Leevi Saarinen  2006    112          43.27   
  Uinti-Vakka  45.97                 
Marius Koivisto  2006    107          44.01   
  Uinti-Vakka  52.10                 
Joonatan Davie  2006    104          44.37   
  Aurajoen Uinti  47.71                 
Matias Saarinen  2006    73          49.81   
  Salon Uimarit  50.30                 
Kaapo Tuomainen  2008    61          52.96   
  Salon Uimarit  50.76                 
Emil Kataja  2006    45          58.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sakari Korri  2005    225          34.34   
  Rauman Uimaseura  35.28                 
Tuomas Mäkinen  2005    169          37.77   
  Rauman Uimaseura  43.18                 
Julius Sandelin  2005    163          38.27   
  Rauman Uimaseura  39.35                 
Veeti Valdolin  2005    143          39.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.91                 
Miika Nurminen  2005    106          44.18   
  Salon Uimarit  47.80                 
Viljami Vaahensalo  2005    91          46.35   
  Rauman Uimaseura                   
Kasper Kainonen  2005    67          51.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Joel Korte  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  46.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Joonas Arponen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  49.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nikita Saunonen  1997    655          24.07   
  Aurajoen Uinti  23.36                 
Eeli Aavasalo  1996    619          24.53   
  Raision Urheilijat  24.54                 
Eetu Soini  1996    590          24.93   
  Raision Urheilijat  24.84                 
Johannes Lindroos  1996    582          25.04   
  Raision Urheilijat  24.80                 
Juho Grönblom  1998    548          25.54   
  Raision Urheilijat  25.46                 
Henri Hellström  1997    539          25.69   
  Raision Urheilijat  25.90                 
Roni Kallström  2001    536          25.73   
  Cetus Espoo  26.11                 
Lauri Pilpola  1993    532          25.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.96                 
Wiljam Rautiainen  1995    519          26.01   
  Aurajoen Uinti  25.17                 
10  Tuomas Herlevi  1999    495          26.42   
  Helsingfors Simsällskap  25.84                 
11  Mohamed Ezzat  2001    494          26.44   
  Aurajoen Uinti  26.34                 
12  Joel Rantala  1999    490          26.51   
  Raision Urheilijat  26.94                 
13  Nemo Laiho  1998    487          26.57   
  Raision Urheilijat  26.26                 
14  Oskari Hynynen  2001    478          26.73   
  Salon Uimarit  27.40                 
15  Vilppu Penttilä  1997    476          26.77   
  Raision Urheilijat                   
16  Oskari Aalto  2002    475          26.79   
  Cetus Espoo  26.41                 
17  Jami Heinilä  2000    446          27.35   
  Helsingfors Simsällskap  27.18                 
18  Lauri Kuitunen  1998    442          27.44   
  Hyvinkään Uimaseura  27.77                 
19  Simon Kallvikbacka  1999    426          27.78   
  Södertörns Simsällskap  27.78                 
20  Waltteri Valkeapää  2001    413          28.06   
  Raision Urheilijat  27.69                 
21  Emil Wikell  1999    402          28.31   
  Södertörns Simsällskap  29.43                 
22  Jere Nevalainen  2001    395          28.49   
  Aurajoen Uinti  28.53                 
23  Miko Järviö  2000    379          28.87   
  Pihlava Työväen Urheilijat  30.05                 
24  Markus Kuisma  1998    364          29.27   
  Salon Uimarit  28.72                 
24  Mikael Jokinen  2001    364          29.27   
  Loimaan Uimaseura  29.43                 
26  Oskar Hägglund  1999    354          29.54   
  Södertörns Simsällskap  29.42                 
26  Oskar Voiko  2002    354          29.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.95                 
28  Jesper Werdi  2001    349          29.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.58                 
29  Erik Dunér  1999    341          29.91   
  Södertörns Simsällskap  31.49                 
30  Alexander Son  2000    340          29.93   
  Södertörns Simsällskap  31.26                 
31  Samu Petteri Kallio  2002    331          30.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.90                 
32  Justus Hilaja  2002    318          30.62   
  Pihlava Työväen Urheilijat  30.18                 
33  Vilho Heino  2003    303          31.13   
  Rauman Uimaseura  31.35                 
34  Viktor Leinonen  2001    289          31.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.00                 
35  Eetu Kallio  1994    276          32.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.59                 
36  Erik From  1996    272          32.26   
  Södertörns Simsällskap  31.63                 
37  Frans Meltovaara  2000    255          32.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.73                 
38  Viljami Kuosmanen  2002    245          33.41   
  Rauman Uimaseura  34.43                 
39  Juuso Vastamäki  2002    238          33.71   
  Vesihelmen Uimaseura  34.50                 
40  Aleksi Nissilä  2001    214          34.93   
  Loimaan Uimaseura  36.36                 
41  Samu Hatakka  2003    209          35.20   
  Rauman Uimaseura  36.68                 
42  Olli Erkkilä  2003    190          36.35   
  Aurajoen Uinti  37.61                 
43  Tatu Kantonen  1984    169          37.79   
  Raision Urheilijat  35.20                 
44  Casper Berrebbah  2004    147          39.54   
  Aurajoen Uinti  40.19                 
45  Aaro Puutio  2003    135          40.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.20                 
46  John Laaksonen  2003    127          41.55   
  Aurajoen Uinti  51.17                 
47  Olli-Pekka Kitinoja  2004    125          41.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.01                 
48  Aku Hyrsylä  2003    123          42.04   
  Salon Uimarit  41.33                 
49  Kari Harakka  2003    105          44.26   
  Aurajoen Uinti                   
50  Elmeri Falkstedt  2004    85          47.38   
  Salon Uimarit  52.31                 
51  Joonas Selin  2004    50          56.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:09 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ellen Kaituri  2006    315  42.79        1:34.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.91                 
                     
Milla Lempiälä  2005    241  47.93        1:43.31   
  Loimaan Uimaseura  1:45.17                 
                     
Emmi Ellonen  2005    229  48.76        1:45.12   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:43.48                 
                     
Kerttu Taponen  2005    217  50.26        1:47.03   
  Aurajoen Uinti  1:54.88                 
                     
Veera Maijala  2005    212  51.90        1:47.77   
  Rauman Uimaseura  1:52.75                 
                     
Phan Vy Anh Tran  2005    209  52.64        1:48.30   
  Aurajoen Uinti  1:51.37                 
                     
Mette Peltola  2005    196  52.16        1:50.72   
  Raision Urheilijat  1:48.51                 
                     
Bettina Sandelin  2005    184  54.28        1:53.01   
  Rauman Uimaseura  1:57.62                 
                     
Nelli Rauhanen  2005    179  54.58        1:54.11   
  Raision Urheilijat  2:02.85                 
                     
10  Fiona Laakso  2005    171  56.57        1:55.91   
  Raision Urheilijat  1:54.92                 
                     
11  Jenna Äijälä  2005    168  55.21        1:56.45   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Kiia Metsäkonkola  2005    168  53.73        1:56.52   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Tuuli Peltola  2007    158  56.50        1:58.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Kristina Grimbaum  2005    151  57.70        2:00.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.25                 
                     
15  Kata Koskinen  2005    151  56.06        2:00.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Emilia Pakkanen  2006    146  59.13        2:02.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:11.12                 
                     
17  Sini Mäkilä  2006    145  58.35        2:02.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Vilja Pusa  2005    142  57.82        2:03.27   
  Rauman Uimaseura  2:07.97                 
                     
19  Eveliina Laine  2005    140  58.17        2:03.82   
  Rauman Uimaseura  2:07.09                 
                     
20  Ronja Vilska  2006    138  1:01.26        2:04.42   
  Aurajoen Uinti  2:06.30                 
                     
21  Aino Kurki  2005    134  59.01        2:05.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:04.88                 
                     
22  Julia Sihvo  2006    134  1:01.44        2:05.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Mea Alho  2006    133  1:01.27        2:05.89   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Linnea Koski  2007    109  1:05.70        2:14.51   
  Aurajoen Uinti  2:24.91                 
                     
25  Emma Haapanen  2006    104  1:08.58        2:16.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Ida Salminen  2005    99  1:08.20        2:18.73   
  Raision Urheilijat  2:15.83                 
                     
27  Fia Meltovaara  2006    99  1:04.87        2:18.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.77                 
                     
28  Rita Heinonen  2006    96  1:06.17        2:20.19   
  Raision Urheilijat                   
                     
29  Kerttu Laaksonen  2006    87  1:09.76        2:24.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
30  Tilda Saine  2006    84  1:10.97        2:26.73   
  Raision Urheilijat                   
                     
31  Mathilda Heikiö  2006    84  1:06.94        2:26.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
32  Maija Nurminen  2005    48  1:20.55        2:56.22   
  Salon Uimarit                   
                     
Amanda Koistinen  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:08.13                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Wilma Turpeinen  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Charlotta Edelman  2001    601  35.43        1:16.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.67                 
                     
Rebekka Luoto  2003    597  37.31        1:16.42   
  Raision Urheilijat  1:17.66                 
                     
Emilia Liven  2002    591  36.13        1:16.65   
  Raision Urheilijat  1:16.76                 
                     
Oona Ahinko  2001    473  38.75        1:22.57   
  Vesihelmen Uimaseura  1:23.45                 
                     
Venla Salminen  2002    410  41.68        1:26.58   
  Cetus Espoo  1:23.31                 
                     
Siiri Konkka  2004    394  41.87        1:27.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.36                 
                     
Meri Pohjola  2001    377  41.58        1:29.07   
  Salon Uimarit  1:33.83                 
                     
Daniela Degenhardt  2003    334  41.83        1:32.69   
  Aurajoen Uinti  1:35.90                 
                     
Katariina Niemi  2002    331  43.26        1:33.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.92                 
                     
10  Mimosa Rintala  2003    308  44.54        1:35.21   
  Rauman Uimaseura  1:37.11                 
                     
11  Julia Peltola  2003    306  46.42        1:35.40   
  Cetus Espoo  1:36.54                 
                     
12  Kerttu Nurmi  2003    304  44.37        1:35.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.34                 
                     
13  Manja Lindell  2004    303  45.52        1:35.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.95                 
                     
14  Helmi Viitasalo  2002    295  45.25        1:36.56   
  Rauman Uimaseura  1:33.89                 
                     
15  Alina Hakkarainen  2002    293  46.16        1:36.87   
  Vesihelmen Uimaseura  1:42.68                 
                     
16  Olivia Koski  2002    293  45.81        1:36.88   
  Aurajoen Uinti  1:40.68                 
                     
17  Aino Rantala  2004    287  46.57        1:37.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.26                 
                     
18  Nea Tahkoniemi  2002    284  44.96        1:37.81   
  Rauman Uimaseura  1:34.21                 
                     
19  Martta Haarala  2001    284  47.33        1:37.85   
  Uimaseura Kaarina  1:38.22                 
                     
20  Ella Alanko  2003    276  45.65        1:38.82   
  Aurajoen Uinti  1:41.83                 
                     
21  Ada Saarikko  2002    272  47.66        1:39.26   
  Salon Uimarit  1:39.12                 
                     
22  Riikka Niskala  2004    270  47.76        1:39.52   
  Raision Urheilijat  1:38.49                 
                     
23  Sofia Salospohja  2004    268  46.16        1:39.78   
  Raision Urheilijat  1:43.13                 
                     
24  Linnea Ström  2003    259  47.15        1:40.91   
  Uimaseura Kaarina  1:43.12                 
                     
25  Vilhelmiina Pusa  2001    257  45.98        1:41.18   
  Rauman Uimaseura  1:38.19                 
                     
26  Lidian Vihervä  2002    251  48.20        1:41.89   
  Rauman Uimaseura  1:38.57                 
                     
27  Sonja Ylösmäki  2003    251  48.85        1:41.97   
  Someron Esa  1:43.08                 
                     
28  Anni Haavisto  2002    250  48.66        1:42.09   
  Loimaan Uimaseura  1:50.01                 
                     
29  Ulla Haarala  2004    247  50.33        1:42.56   
  Uimaseura Kaarina  1:44.01                 
                     
30  Greta Kandolin  2003    243  47.53        1:42.99   
  Aurajoen Uinti  1:42.68                 
                     
31  Aino Kallio  2003    239  49.51        1:43.58   
  Loimaan Uimaseura  1:44.54                 
                     
32  Nita Tenho  2004    235  49.91        1:44.22   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:43.25                 
                     
33  Tuuli Koivunen  2002    232  50.17        1:44.71   
  Uimaseura Kaarina  1:44.34                 
                     
34  Venla Salminen  2004    227  49.26        1:45.35   
  Uimaseura Kaarina  1:46.82                 
                     
35  Aino Haarala  2001    226  49.79        1:45.62   
  Uimaseura Kaarina  1:42.81                 
                     
36  Oona Sirkiä  2004    212  50.50        1:47.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.50                 
                     
37  Elisa Liven  2004    203  52.41        1:49.43   
  Raision Urheilijat  1:46.48                 
                     
38  Helka Suomäki  2003    198  51.56        1:50.36   
  Aurajoen Uinti  1:49.00                 
                     
39  Ella Nihtilä  2004    192  52.45        1:51.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.22                 
                     
39  Sara Korpineva  2003    192  53.30        1:51.39   
  Salon Uimarit  1:53.16                 
                     
41  Liina-Milana Isotalo  2003    189  52.41        1:51.96   
  Salon Uimarit  1:49.12                 
                     
42  Jenna Rautava  2003    178  52.16        1:54.31   
  Loimaan Uimaseura  1:49.22                 
                     
43  Vilma Halava  2004    163  58.06        1:57.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.80                 
                     
44  Jessi Isomaa  2004    160  55.36        1:58.39   
  Loimaan Uimaseura  1:59.26                 
                     
45  Iida Kallio  2004    159  54.64        1:58.64   
  Loimaan Uimaseura  2:01.40                 
                     
46  Maija Gustafsson  2004    130  1:01.48        2:06.81   
  Raision Urheilijat  2:07.55                 
                     
47  Charlotta Koivisto  2004    123  1:01.94        2:09.28   
  Uinti-Vakka  2:22.53                 
                     
48  Mariel Kastu  2003    103  1:06.51        2:17.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
49  Rakel Ronimus  2004    94  1:05.27        2:21.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mirka Mettinen  2002              DSQ  100 m 
  Cetus Espoo  1:21.47                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Roosa Lahti  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:06.16                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Sanni Ylösmäki  2002              DSQ   
  Someron Esa  1:39.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eerica Kuusjärvi  1999    535  37.34        1:19.25   
  Raision Urheilijat  1:18.17                 
                     
Iida Vallenius  1999    461  39.27        1:23.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.93                 
                     
Roosa Andelin  1998    458  38.57        1:23.48   
  Hyvinkään Uimaseura  1:21.53                 
                     
Heta Koivuluoma  1999    393  41.20        1:27.82   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:34.47                 
                     
Daniela Nummi  2000    392  40.29        1:27.92   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.45                 
                     
Maria Yli-Jama  1999    373  41.89        1:29.37   
  Salon Uimarit  1:24.99                 
                     
Meri Viljanen  1980    340  42.69        1:32.11   
  Hydra Platypus  1:29.40                 
                     
Julia Huhtala  1998    295  44.72        1:36.57   
  Uimaseura Kaarina  1:33.34                 
                     
Elli Koivunen  2000    273  46.26        1:39.17   
  Uimaseura Kaarina  1:36.76                 
                     
10  Karolina Voiko  2000    264  45.88        1:40.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Elviira Tanninen  1999              DSQ   
  Porin Pyrintö  1:19.36                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:53 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:08   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilho Verronen  2004    194  46.25        1:40.93   
  Rauman Uimaseura  1:41.75                 
                     
Jesper Isomaa  2004    164  50.29        1:46.80   
  Loimaan Uimaseura  1:51.12                 
                     
Juho Törmä  2005    160  49.61        1:47.58   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:46.96                 
                     
Akseli Soini  2004    159  52.37        1:47.74   
  Rauman Uimaseura  1:54.56                 
                     
Joona Pohjola  2004    155  51.79        1:48.76   
  Salon Uimarit  1:54.42                 
                     
Veeti Salminen  2006    141  54.25        1:52.19   
  Someron Esa  1:56.85                 
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    137  55.32        1:53.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.39                 
                     
Olli Havia  2004    136  53.33        1:53.43   
  Salon Uimarit  2:03.50                 
                     
Leevi Jalava  2004    127  53.65        1:56.25   
  Rauman Uimaseura  2:06.22                 
                     
10  Lassi Tenho  2005    124  57.58        1:57.13   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:58.13                 
                     
11  Miika Nurminen  2005    122  57.25        1:57.60   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Verneri Lehtovaara  2004    122  55.14        1:57.66   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Miko Elonen  2004    115  55.45        1:59.95   
  Rauman Uimaseura  2:05.37                 
                     
14  Niklas Lundström  2004    114  58.82        2:00.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:06.46                 
                     
15  Axel Leppähaara  2004    111  57.24        2:01.28   
  Aurajoen Uinti  2:07.42                 
                     
16  Felix Kandolin  2007    110  57.27        2:01.84   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Santeri Ahinko  2004    106  57.04        2:03.26   
  Vesihelmen Uimaseura  2:04.41                 
                     
18  Eemeli Arnell  2005    101  1:00.61        2:05.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.35                 
                     
19  Jesse Anoschkin  2004    93  59.49        2:08.93   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:13.10                 
                     
20  Frans Sandblom  2006    90  1:03.80        2:10.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.08                 
                     
21  Aarni Linderborg  2005    81  1:03.16        2:14.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.50                 
                     
22  Elmeri Falkstedt  2004    75  1:06.45        2:18.19   
  Salon Uimarit                   
                     
23  Jami Jesper Kallio  2004    62  1:10.69        2:27.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Roope Tuomainen  2004              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Jokinen  2001    544  33.56        1:11.57   
  Cetus Espoo  1:10.46                 
                     
Santeri Hölttä  2000    543  32.58        1:11.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.97                 
                     
Olli Rautaporras  2000    525  33.56        1:12.45   
  Nokian Pyry  1:11.27                 
                     
Aaron Antikainen  2001    456  35.22        1:15.95   
  Cetus Espoo  1:14.46                 
                     
Lauri Elomaa  2000    454  36.51        1:16.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.49                 
                     
Lassi Grönroos  2000    445  35.50        1:16.53   
  Salon Uimarit  1:16.19                 
                     
Oskari Arvo  2002    444  35.75        1:16.60   
  Aurajoen Uinti  1:17.72                 
                     
Firas El-Idi  2001    411  36.47        1:18.59   
  Lahden Kaleva  1:21.97                 
                     
Kasper Tolonen  2002    386  38.39        1:20.23   
  Raision Urheilijat  1:24.58                 
                     
10  Justus Hilaja  2002    330  39.27        1:24.56   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:23.28                 
                     
11  Mihail Khanoukaev  2002    329  40.91        1:24.66   
  Cetus Espoo  1:22.00                 
                     
12  Kasper Vaittinen  2001    323  40.36        1:25.18   
  Cetus Espoo  1:25.74                 
                     
13  Jere Nevalainen  2001    315  39.75        1:25.86   
  Aurajoen Uinti  1:29.37                 
                     
14  Nico Nieminen  2002    298  40.31        1:27.49   
  Vesihelmen Uimaseura  1:25.91                 
                     
15  Ville Kaipainen  2000    292  40.57        1:28.07   
  Salon Uimarit  1:26.97                 
                     
16  Aku Kaila  2003    282  41.93        1:29.11   
  Raision Urheilijat  1:27.38                 
                     
17  Alexander Kudriawcew  2001    278  41.52        1:29.57   
  Aurajoen Uinti  1:32.04                 
                     
18  Aapo Huhti  2003    251  42.44        1:32.62   
  Loimaan Uimaseura  1:35.53                 
                     
19  Santeri Kinnunen  2002    221  44.62        1:36.67   
  Uimaseura Kaarina  1:38.82                 
                     
20  Alexander Son  2000    196  44.59        1:40.49   
  Södertörns Simsällskap  1:36.58                 
                     
21  Samu Hatakka  2003    186  46.43        1:42.32   
  Rauman Uimaseura  1:41.28                 
                     
22  Osku Muuri  2002    180  48.84        1:43.50   
  Uimaseura Kaarina  1:44.66                 
                     
23  Tatu Kunttila  2003    169  50.87        1:45.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.52                 
                     
24  Arttu Mäenpää  2003    160  51.38        1:47.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.96                 
                     
25  Niko Viitala  2003    157  50.61        1:48.34   
  Aurajoen Uinti  1:47.47                 
                     
26  Daniel Pavlov  2003    151  51.52        1:49.68   
  Aurajoen Uinti  1:50.89                 
                     
27  Leevi Rouhiainen  2002    115  57.89        2:00.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.98                 
                     
28  Ilmari Laitala  2003    53  1:11.93        2:35.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Eerikki Laitala  2001              DNF   
  Cetus Espoo  1:08.86                 
                     
Aaro Puutio  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Topias Vaahensalo  2002              DSQ  50 m 
  Rauman Uimaseura  1:50.34                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikael Laakso  1997    641  31.38        1:07.78   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.63                 
                     
Sami Vaskuri  1973    558  32.93        1:10.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.79                 
                     
Roope Lehtonen  1996    544  32.73        1:11.60   
  Raision Urheilijat  1:10.06                 
                     
Elias Kuusisto  1999    499  34.22        1:13.66   
  Aurajoen Uinti  1:12.77                 
                     
Ossi Oksa  1988    499  29.50        1:13.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.54                 
                     
Joonas Hilaja  1999    449  35.74        1:16.34   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:14.64                 
                     
Emil Hanski  1999    402  35.91        1:19.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.03                 
                     
Erik Dunér  1999    271  42.71        1:30.31   
  Södertörns Simsällskap  1:28.25                 
                     
Oskar Hägglund  1999    254  41.82        1:32.24   
  Södertörns Simsällskap  1:30.07                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:08 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:13   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sylvia Kuusisto  2003    319  39.71  1:26.15  2:14.09    2:58.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ella-Noora Haanpää  1998    547  32.27  1:08.94  1:47.83    2:28.86   
  Rauman Uimaseura  2:26.29                 
                     
Salla Puhtimäki  1998    494  32.72  1:11.73  1:53.89    2:34.08   
  Vesihelmen Uimaseura  2:32.63                 
                     
Anniina Kallio  2002    488  32.01  1:10.06  1:53.46    2:34.66   
  Raision Urheilijat  2:25.54                 
                     
Anna Vira  2002    407  34.91  1:17.53  2:01.55    2:44.29   
  Aurajoen Uinti  2:40.96                 
                     
Julia Koivisto  2002    383  34.88  1:16.85  2:03.24    2:47.71   
  Aurajoen Uinti  2:46.14                 
                     
Tessa Helenius  2000    289  37.26  1:23.09  2:13.25    3:04.15   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jasmin Rosnell  2000    253  40.10  1:34.16  2:24.76    3:12.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:13 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:50   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ibrahim Ezzat  2002    379  31.71  1:10.61  1:51.72    2:33.99   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Elias Laine  2002    330  33.26  1:14.07  1:57.47    2:41.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Roope Paatos  2002    317  34.96  1:15.20  1:59.71    2:43.50   
  Raision Urheilijat                   
                     
Veeti Verronen  2002    208  37.36  1:24.48  2:18.16    3:08.02   
  Rauman Uimaseura  3:11.50                 
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emil Martikainen  1997    599  29.64  1:03.32  1:38.48    2:12.23   
  Rauman Uimaseura  2:07.58                 
                     
Oskari Soini  1997    567  29.61  1:03.68  1:38.78    2:14.65   
  Raision Urheilijat  2:10.07                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000    414  30.25  1:07.38  1:47.03    2:29.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.32                 
                     
Henrik Häkkinen  1998    387  31.03  1:07.46  1:48.87    2:32.90   
  Hyvinkään Uimaseura  2:20.39                 
                     
Markus Kuisma  1998    291  32.97  1:12.30  1:58.41    2:48.15   
  Salon Uimarit  2:37.08                 
                     
Jere Nevalainen  2001    211  37.63  1:24.29  2:15.12    3:07.08   
  Aurajoen Uinti  3:02.52                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:50 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:38   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matilda Laitinen  2004    340  1:28.49  3:11.40  4:58.76    6:24.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Anni Hyttinen  2004    291  1:46.64  3:23.45  5:13.72    6:44.62   
  Aurajoen Uinti  6:54.20                 
                     
 
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emmi Kölhi  2000    576  1:13.99  2:37.13  4:07.92    5:22.56   
  Helsingfors Simsällskap  5:22.71                 
                     
Mila Manner  2001    573  1:11.58  2:35.73  4:10.66    5:23.13   
  Nokian Pyry  5:23.83                 
                     
Ronja Mehtonen  1999    525  1:12.42  2:36.67  4:16.29    5:32.58   
  Salon Uimarit  5:27.69                 
                     
Charlotta Edelman  2001    522  1:15.52  2:44.08  4:17.95    5:33.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Wilma Andreasen  2000    506  1:14.34  2:43.69  4:23.44    5:36.77   
  Helsingfors Simsällskap  5:58.36                 
                     
Minka Halava  2001    486  1:20.90  2:49.49  4:24.64    5:41.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:40.46                 
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000    478  1:16.87  2:47.14  4:26.31    5:43.08   
  Helsingfors Simsällskap  5:36.31                 
                     
Lydia Rintanen  2002    447  1:20.74  2:51.78  4:34.99    5:50.98   
  Aurajoen Uinti  5:40.27                 
                     
Kaisla Kangas  2002    426  1:26.71  2:52.60  4:37.29    5:56.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:56.10                 
                     
10  Jessica Kujanpää  2002    416  1:29.83  3:02.17  4:42.29    5:59.50   
  Aurajoen Uinti  6:11.58                 
                     
11  Ida Nordquist  2001    415  1:25.40  2:57.69  4:41.84    5:59.79   
  Aurajoen Uinti  6:28.00                 
                     
12  Jenni Micaela Lehtonen  2000    381  1:31.74  3:03.97  4:49.25    6:10.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Ronja Vallenius  2001    339  1:35.45  4:06.67  5:43.85    6:24.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:38 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 12, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jami Heinilä  2000    522  1:47.21  3:09.77  4:29.78    5:02.67   
  Helsingfors Simsällskap  4:54.15                 
                     
Eetu Nyman  1999    483  1:49.53  3:14.59  4:35.29    5:10.58   
  Vesihelmen Uimaseura  5:07.24                 
                     
Viljami Salonen  2002    460  1:15.94  2:37.23  4:05.62    5:15.78   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jere Nevalainen  2001    372  1:25.84  2:49.69  4:28.54    5:39.04   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ilja Riikonen  2000    327  1:25.30  2:56.05  5:53.79    5:53.79   
  Raision Urheilijat  5:46.77                 
                     
Isak Gramén  2001              DSQ  250 m 
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:47 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:37   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    222          41.37   
  Aurajoen Uinti  43.98                 
Ellen Kaituri  2006    210          42.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.88                 
Elsa Vira  2006    181          44.28   
  Aurajoen Uinti  47.74                 
Linnea Koski  2007    145          47.71   
  Aurajoen Uinti  56.86                 
Katriina Kallio  2006    140          48.28   
  Raision Urheilijat  53.88                 
Eerika Kivistö  2006    102          53.63   
  Rauman Uimaseura  1:10.47                 
Malva Salmelin  2006    87          56.45   
  Salon Uimarit  58.34                 
Essi Pyykkö  2006    75          59.39   
  Salon Uimarit  59.92                 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lilli Kulpakko  2005    300          37.41   
  Aurajoen Uinti  37.87                 
Milla Lempiälä  2005    271          38.70   
  Loimaan Uimaseura  44.47                 
Fiona Laakso  2005    271          38.74   
  Raision Urheilijat  40.39                 
Roosa Tuomainen  2005    220          41.49   
  Salon Uimarit  48.42                 
Julianna Kurkela  2005    199          42.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.09                 
Emmi Ellonen  2005    173          44.92   
  Pihlava Työväen Urheilijat  44.53                 
Phan Vy Anh Tran  2005    161          46.05   
  Aurajoen Uinti  48.54                 
Mette Peltola  2005    158          46.37   
  Raision Urheilijat  53.12                 
Veera Maijala  2005    154          46.71   
  Rauman Uimaseura  48.14                 
10  Bettina Sandelin  2005    144          47.79   
  Rauman Uimaseura  47.84                 
11  Erin Gonzalez Catón  2005    144          47.81   
  Aurajoen Uinti  50.83                 
12  Kerttu Taponen  2005    137          48.52   
  Aurajoen Uinti  48.93                 
13  Nelli Rauhanen  2005    123          50.36   
  Raision Urheilijat  47.31                 
14  Jenna Äijälä  2005    90          55.90   
  Raision Urheilijat  58.41                 
15  Vilja Pusa  2005    87          56.44   
  Rauman Uimaseura  58.00                 
Kata Koskinen  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paula Peltola  2001    618          29.43   
  Aurajoen Uinti  29.98                 
Salla Puhtimäki  1998    527          31.02   
  Vesihelmen Uimaseura  30.70                 
Peppi Siirtola  2002    517          31.23   
  Cetus Espoo  31.60                 
Ella-Noora Haanpää  1998    514          31.29   
  Rauman Uimaseura  30.70                 
Sanni Kalliomäki  2000    482          31.96   
  Raision Urheilijat  32.20                 
Maarit Vainio  1980    478          32.05   
  Aurajoen Uinti  32.52                 
Janette Setälä  2001    477          32.08   
  Aurajoen Uinti  32.30                 
Mirka Mettinen  2002    456          32.57   
  Cetus Espoo  33.44                 
Karine Gagnon  1985    444          32.86   
  Aurajoen Uinti  32.41                 
10  Jenny Nieminen  2001    428          33.26   
  Hyvinkään Uimaseura  33.97                 
11  Siiri Konkka  2004    423          33.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.70                 
12  Auroora Tanninen  2001    419          33.50   
  Porin Pyrintö  33.40                 
13  Lotta Aho  2000    411          33.70   
  Aurajoen Uinti  33.88                 
14  Elena Mantila  2001    390          34.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.13                 
15  Tessa Helenius  2000    372          34.83   
  Aurajoen Uinti  35.53                 
16  Wilhelmina Leppähaara  2000    363          35.13   
  Aurajoen Uinti  35.24                 
17  Oona Sirkiä  2004    362          35.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.89                 
18  Julia Peltola  2003    353          35.44   
  Cetus Espoo  35.38                 
19  Michelle Aspberg  2002    350          35.57   
  Södertörns Simsällskap  35.25                 
20  Iiris Yli-Jama  2003    327          36.37   
  Salon Uimarit  37.14                 
21  Aino Rantala  2004    318          36.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.08                 
22  Lotta Rantakare  2001    315          36.83   
  Aurajoen Uinti  39.40                 
23  Saana Vähämaa  2002    309          37.08   
  Rauman Uimaseura  37.99                 
24  Maria Yli-Jama  1999    308          37.11   
  Salon Uimarit  35.37                 
25  Aada-Maria Järvenpää  2002    298          37.50   
  Rauman Uimaseura  39.16                 
26  Mette Hyvärinen  2002    296          37.59   
  Uimaseura Kaarina  38.23                 
27  Nea Tahkoniemi  2002    295          37.66   
  Rauman Uimaseura  37.02                 
28  Milla Rintanen  2004    294          37.69   
  Aurajoen Uinti  38.48                 
29  Saga Grönberg  2000    284          38.12   
  Södertörns Simsällskap  38.06                 
30  Greta Kandolin  2003    277          38.45   
  Aurajoen Uinti  42.81                 
31  Mimosa Rintala  2003    273          38.60   
  Rauman Uimaseura  38.80                 
32  Julia Huhtala  1998    272          38.66   
  Uimaseura Kaarina  37.07                 
33  Riina Korri  2002    222          41.38   
  Rauman Uimaseura  46.06                 
34  Ilona Arvilommi  2003    219          41.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.15                 
35  Daniela Degenhardt  2003    211          42.08   
  Aurajoen Uinti  43.09                 
36  Aino Haarala  2001    209          42.19   
  Uimaseura Kaarina  45.98                 
37  Nita Tenho  2004    205          42.50   
  Pihlava Työväen Urheilijat  42.00                 
38  Linnea Ström  2003    203          42.65   
  Uimaseura Kaarina  45.26                 
39  Tuuli Koivunen  2002    167          45.49   
  Uimaseura Kaarina  47.25                 
40  Frida Therkhildsen  1999    146          47.51   
  Södertörns Simsällskap  45.03                 
41  Liina-Milana Isotalo  2003    122          50.54   
  Salon Uimarit  50.31                 
42  Iida Kallio  2004    106          52.97   
  Loimaan Uimaseura  55.47                 
43  Mariel Kastu  2003    64          1:02.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Erika Korpela  2003              DSQ   
  Salon Uimarit  47.81                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rakel Ronimus  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Roosa Rekola  2000              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:37 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:53   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ajjuub Ezzat  2005    264          34.93   
  Aurajoen Uinti  36.67                 
Sakari Korri  2005    141          43.04   
  Rauman Uimaseura  44.56                 
Lauri Aho  2006    130          44.18   
  Raision Urheilijat  45.48                 
Juho Törmä  2005    106          47.32   
  Pihlava Työväen Urheilijat  46.36                 
Tuomas Toppinen  2005    99          48.37   
  Aurajoen Uinti  1:02.95                 
Eero Mäenpää  2005    98          48.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.29                 
Julius Sandelin  2005    97          48.69   
  Rauman Uimaseura  54.18                 
Tuomas Mäkinen  2005    84          51.07   
  Rauman Uimaseura  57.34                 
Lassi Tenho  2005    78          52.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat  50.22                 
10  Jasper Oikarainen  2005    78          52.46   
  Raision Urheilijat  49.87                 
11  Kasperi Jalonen  2005    71          54.10   
  Raision Urheilijat  1:01.62                 
12  Veeti Valdolin  2005    70          54.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
13  Tomas Laine  2006    70          54.33   
  Raision Urheilijat  50.23                 
14  Felix Kandolin  2007    64          55.83   
  Aurajoen Uinti                   
15  Julius Luoto  2005    58          57.62   
  Raision Urheilijat  59.79                 
16  Max Allén  2005    54          59.27   
  Raision Urheilijat  58.94                 
17  Kasperi Heikkinen  2005    53          59.40   
  Raision Urheilijat  1:01.35                 
18  Leevi Saarinen  2006    48          1:01.65   
  Uinti-Vakka  1:04.28                 
19  Marius Koivisto  2006    45          1:02.88   
  Uinti-Vakka                   
20  Ville Suojasto  2006    41          1:05.01   
  Raision Urheilijat                   
Luka Laaksonen  2005              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:12.51                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Samuli Pykälämaa  2005              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Akseli Soini  2004    224          36.93   
  Rauman Uimaseura  40.05                 
Verneri Lehtovaara  2004    214          37.45   
  Salon Uimarit  37.99                 
Aapo Kinnunen  2004    191          38.90   
  Raision Urheilijat  40.12                 
Juuso Leppänen  2004    184          39.39   
  Aurajoen Uinti  41.00                 
Jesper Isomaa  2004    139          43.29   
  Loimaan Uimaseura  46.73                 
Rasmus Rekola  2004    122          45.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.11                 
Otto Nurminen  2004    117          45.85   
  Raision Urheilijat  52.89                 
Olli Havia  2004    72          53.90   
  Salon Uimarit  47.73                 
Samuel Söderholm  2004    40          1:05.48   
  Raision Urheilijat  1:14.11                 
Jesse Anoschkin  2004              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Mikael Hirsiniemi  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  37.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikael Laakso  1997    652          25.86   
  Riihimäen Uimaseura  26.50                 
Lauri Pilpola  1993    546          27.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.99                 
Henrik Häkkinen  1998    521          27.87   
  Hyvinkään Uimaseura  27.99                 
Lauri Törmä  2000    514          27.99   
  Porin Uimaseura  28.50                 
Mohamed Ezzat  2001    497          28.31   
  Aurajoen Uinti  28.88                 
Sami Vaskuri  1973    484          28.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.71                 
Marcus Forsel  2003    479          28.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.85                 
Tuomas Herlevi  1999    471          28.82   
  Helsingfors Simsällskap  28.34                 
Aaron Antikainen  2001    447          29.33   
  Cetus Espoo  30.40                 
10  Emil Hanski  1999    428          29.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.70                 
11  Lauri Kuitunen  1998    417          30.01   
  Hyvinkään Uimaseura  29.23                 
12  Santeri Herpola  2003    406          30.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.57                 
13  Herman Widbom  2001    398          30.47   
  Cetus Espoo  30.91                 
14  Emil Wikell  1999    395          30.57   
  Södertörns Simsällskap  31.64                 
15  Markus Kuisma  1998    370          31.24   
  Salon Uimarit  30.45                 
16  Mihail Khanoukaev  2002    337          32.21   
  Cetus Espoo  34.34                 
17  Kasper Vaittinen  2001    308          33.20   
  Cetus Espoo  35.35                 
18  Miko Järviö  2000    299          33.53   
  Pihlava Työväen Urheilijat  33.28                 
19  Vilho Heino  2003    294          33.72   
  Rauman Uimaseura  34.69                 
20  Eemil Kankare  2003    225          36.86   
  Aurajoen Uinti  37.08                 
21  Erik From  1996    192          38.86   
  Södertörns Simsällskap  39.75                 
22  Samu Hatakka  2003    175          40.09   
  Rauman Uimaseura  40.88                 
23  Petri Koli  1986    167          40.65   
  Aurajoen Uinti  35.45                 
24  Viljami Kuosmanen  2002    157          41.54   
  Rauman Uimaseura  42.52                 
25  Tatu Kantonen  1984    128          44.49   
  Raision Urheilijat  37.78                 
26  Jimi Miromaa  1996    79          52.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.69                 
27  Henry Vaga  2003    71          54.00   
  Salon Uimarit  54.94                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:53 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:30   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Katriina Kallio  2006    228  41.53        1:25.19   
  Raision Urheilijat  1:29.18                 
                     
Veera Ele  2006    173  43.18        1:33.37   
  Loimaan Uimaseura  1:40.31                 
                     
Tuuli Peltola  2007    156  46.11        1:36.65   
  Raision Urheilijat  1:38.70                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    154  45.83        1:37.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.69                 
                     
Rita Heinonen  2006    150  47.96        1:37.91   
  Raision Urheilijat  1:47.35                 
                     
Sini Mäkilä  2006    146  45.76        1:38.80   
  Raision Urheilijat  1:37.58                 
                     
Eerika Kivistö  2006    137  48.82        1:40.88   
  Rauman Uimaseura  1:44.85                 
                     
Mathilda Heikiö  2006    132  48.02        1:42.16   
  Raision Urheilijat  1:48.90                 
                     
Ellida Tuominen  2006    130  47.83        1:42.73   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:39.33                 
                     
10  Emma Haapanen  2006    129  50.30        1:43.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Julia Sihvo  2006    125  49.43        1:44.04   
  Raision Urheilijat  1:47.25                 
                     
12  Fia Meltovaara  2006    124  49.02        1:44.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:53.04                 
                     
13  Zara Cathrina Rintala  2006    119  49.55        1:45.68   
  Rauman Uimaseura  1:49.91                 
                     
14  Nea Salmela  2006    112  50.84        1:48.00   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
15  Tilda Saine  2006    110  51.58        1:48.35   
  Raision Urheilijat  2:03.30                 
                     
16  Kerttu Laaksonen  2006    101  50.21        1:51.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Kerttu Rantanen  2007    96  51.65        1:53.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Ronja Vilska  2006    91  51.93        1:55.74   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Aino-Elina Kitinoja  2006    85  50.97        1:58.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mea Alho  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:58.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sini Silvennoinen  2002    651  29.09        1:00.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.81                 
                     
Reetta Rantakokko  2001    624  29.64        1:00.93   
  Aurajoen Uinti  1:00.19                 
                     
Vuokko Suomäki  2001    617  29.89        1:01.15   
  Aurajoen Uinti  1:00.43                 
                     
Anna Vira  2002    553  30.29        1:03.41   
  Aurajoen Uinti  1:04.04                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    551  30.78        1:03.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.15                 
                     
Venla Salminen  2002    534  31.00        1:04.17   
  Cetus Espoo  1:05.38                 
                     
Vilma Iisalo  2001    534  30.59        1:04.18   
  Raision Urheilijat  1:03.60                 
                     
Oona Laakso  2002    515  30.56        1:04.95   
  Raision Urheilijat  1:04.23                 
                     
Jenni Moisio  2002    514  30.68        1:05.00   
  Nokian Pyry  1:04.33                 
                     
10  Julia Koivisto  2002    509  31.36        1:05.18   
  Aurajoen Uinti  1:06.42                 
                     
11  Peppi Pinomäki  2002    506  31.52        1:05.31   
  Raision Urheilijat  1:05.49                 
                     
12  Emmi Heine  2002    480  32.19        1:06.47   
  Rauman Uimaseura  1:07.85                 
                     
13  Anni Savolainen  2002    456  32.15        1:07.62   
  Cetus Espoo  1:05.70                 
                     
14  Alida Öhberg  2002    450  32.24        1:07.92   
  Aurajoen Uinti  1:09.83                 
                     
15  Katariina Niemi  2002    447  32.64        1:08.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.63                 
                     
16  Elli-Kaisa Saarinen  2001    445  32.88        1:08.16   
  Vesihelmen Uimaseura  1:09.34                 
                     
16  Irene Mäkilä  2004    445  32.97        1:08.16   
  Raision Urheilijat  1:08.46                 
                     
18  Helmi Heinonen  2002    443  32.62        1:08.28   
  Raision Urheilijat  1:07.15                 
                     
19  Ada Salokannel  2002    439  32.87        1:08.50   
  Salon Uimarit  1:07.71                 
                     
20  Sofia Långström  2003    434  32.92        1:08.75   
  Cetus Espoo  1:07.42                 
                     
21  Fiia Pyykkö  2001    431  32.53        1:08.90   
  Salon Uimarit  1:11.52                 
                     
22  Maija Nurmi  2003    422  33.04        1:09.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.00                 
                     
23  Olivia Koski  2002    412  33.53        1:09.97   
  Aurajoen Uinti  1:09.29                 
                     
24  Aada-Maria Järvenpää  2002    409  33.41        1:10.13   
  Rauman Uimaseura  1:11.20                 
                     
25  Mirka Mettinen  2002    406  33.31        1:10.30   
  Cetus Espoo  1:10.37                 
                     
26  Ronja Vallenius  2001