2018-12-16   23:05:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:18   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ajjuub Ezzat  2005    277  38.82  1:25.39  2:17.30    2:54.84   
  Aurajoen Uinti  2:56.11                 
                     
Sakari Korri  2005    176  42.30  1:37.54  2:40.12    3:23.26   
  Rauman Uimaseura  3:33.52                 
                     
Julius Sandelin  2005    144  55.13  1:52.51  2:53.00    3:37.38   
  Rauman Uimaseura  4:05.59                 
                     
Ossi Barck  2005    143  55.66  1:46.86  2:49.46    3:37.79   
  Uimaseura Kaarina  3:53.38                 
                     
Tuomas Mäkinen  2005    127  55.53  1:54.48  2:55.37    3:46.73   
  Rauman Uimaseura                   
                     
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ibrahim Ezzat  2002    481  31.03  1:09.71  1:52.25    2:25.49   
  Aurajoen Uinti  2:25.87                 
                     
Oskari Aalto  2002    405  31.97  1:15.27  1:59.70    2:33.98   
  Cetus Espoo  2:25.66                 
                     
Oskari Arvo  2002    402  32.89  1:15.24  1:59.28    2:34.38   
  Aurajoen Uinti  2:33.78                 
                     
Marcus Forsel  2003    399  31.18  1:11.76  2:00.14    2:34.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.60                 
                     
Santeri Herpola  2003    345  33.04  1:14.03  2:07.15    2:42.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:49.83                 
                     
Nico Nieminen  2002    345  35.28  1:20.17  2:08.78    2:42.54   
  Vesihelmen Uimaseura  2:50.21                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    326  35.98  1:20.47  2:08.49    2:45.60   
  Cetus Espoo  2:43.68                 
                     
Oskar Voiko  2002    275  38.60  1:21.97  2:16.03    2:55.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:49.93                 
                     
Veeti Verronen  2002    249  38.55  1:26.84  2:21.91    3:00.98   
  Rauman Uimaseura  3:01.75                 
                     
10  Mikael Hirsiniemi  2004    248  38.15  1:23.08  2:19.77    3:01.23   
  Aurajoen Uinti  3:06.59                 
                     
11  Frans Hihnala  2003    243  42.17  1:28.29  2:24.49    3:02.44   
  Raision Urheilijat  3:11.10                 
                     
12  Akira Konttinen  2003    228  43.56  1:31.80  2:28.25    3:06.51   
  Raision Urheilijat  3:04.68                 
                     
13  Joonas Karttunen  2003    227  41.60  1:29.53  2:26.25    3:06.73   
  Raision Urheilijat  3:10.48                 
                     
14  Akseli Soini  2004    224  39.67  1:29.00  2:26.61    3:07.47   
  Rauman Uimaseura  3:41.31                 
                     
15  Aapo Kinnunen  2004    219  40.14  1:28.62  2:25.89    3:08.90   
  Raision Urheilijat  3:13.94                 
                     
16  Tatu Kunttila  2003    212  44.94  1:34.02  2:30.20    3:10.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:14.72                 
                     
17  Kuutti Suominen  2003    208  49.54  1:40.30  2:33.11    3:12.13   
  Raision Urheilijat  2:59.85                 
                     
18  Arttu Mäenpää  2003    203  42.01  1:32.12  2:30.57    3:13.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:01.75                 
                     
19  Einari Palmu  2004    193  46.34  1:37.90  2:34.24    3:17.23   
  Aurajoen Uinti  3:22.42                 
                     
20  Daniel Pavlov  2003    159  50.17  1:42.38  2:45.76    3:30.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Leevi Rouhiainen  2002    150  53.19  1:44.22  2:53.25    3:34.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:44.82                 
                     
22  Niko Viitala  2003    146  50.24  1:47.99  2:50.56    3:36.28   
  Aurajoen Uinti  3:26.17                 
                     
23  Verneri Lehtovaara  2004    136  48.06  1:44.34  2:52.75    3:41.28   
  Salon Uimarit  3:23.78                 
                     
24  Leevi Jalava  2004    125  53.86  1:48.83  2:57.38    3:47.81   
  Rauman Uimaseura                   
                     
25  Axel Leppähaara  2004    96  57.79  2:07.10  3:13.16    4:08.95   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Elias Laine  2003              DSQ  ru 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:46.04                 
  SW 7.2 Uintia selällään               
                     
Juuso Leppänen  2004              DSQ  150 m 
  Aurajoen Uinti  3:38.66                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Samuel Salminen  2003              DSQ  150 m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:05.97                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Topias Vaahensalo  2002              DSQ  150 m 
  Rauman Uimaseura  3:51.87                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Vilho Verronen  2004              DSQ  ru 
  Rauman Uimaseura  3:19.63                 
  SW 7.2 Uintia selällään               
                     
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Lehtonen  1996    588  28.83  1:05.31  1:43.48    2:16.05   
  Raision Urheilijat  2:15.65                 
                     
Jami Heinilä  2000    538  30.89  1:07.23  1:48.12    2:20.10   
  Helsingfors Simsällskap  2:16.95                 
                     
Eetu Nyman  1999    472  30.22  1:09.69  1:53.46    2:26.32   
  Vesihelmen Uimaseura  2:27.08                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    456  30.94  1:12.57  1:54.09    2:28.09   
  Cetus Espoo  2:25.85                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    421  31.23  1:11.65  1:57.86    2:32.00   
  Aurajoen Uinti  2:27.21                 
                     
Firas El-Idi  2001    420  30.57  1:11.40  1:56.97    2:32.13   
  Lahden Kaleva  2:43.34                 
                     
Herman Widbom  2001    414  33.95  1:12.40  1:58.48    2:32.91   
  Cetus Espoo  2:32.63                 
                     
Olli Aflecht  2000    399  35.36  1:13.88  1:59.62    2:34.81   
  Raision Urheilijat  2:35.16                 
                     
Lauri Elomaa  2000    351  35.23  1:15.91  2:04.40    2:41.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.06                 
                     
Tuomas Herlevi  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.71                 
                     
Isak Gramén  2001              DNF   
  Cetus Espoo  2:29.55                 
                     
Roni Kallström  2001              DNF   
  Cetus Espoo  2:32.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner