2018-12-12   10:35:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:04   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2016         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Irene Mäkilä  2004    450  1:12.77  2:32.97  3:53.24    5:11.69   
  Raision Urheilijat  5:09.77                 
                     
Siiri Konkka  2004    389  1:15.77  2:38.62  4:03.95    5:26.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:27.59                 
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    380  1:20.78  2:44.94  4:08.83    5:29.53   
  Raision Urheilijat  5:25.36                 
                     
Sonja Salmimies  2004    379  1:18.93  2:42.82  4:07.41    5:29.89   
  Nurmijärven Uinti  5:30.98                 
                     
Aino Rantala  2004    354  1:19.54  2:47.33  4:13.01    5:37.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:50.13                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    339  1:20.33  2:48.53  4:15.87    5:42.28   
  Rauman Uimaseura  5:50.25                 
                     
Matilda Laitinen  2004    337  1:19.36  2:47.52  4:16.87    5:43.07   
  Aurajoen Uinti  5:38.49                 
                     
Milla Rintanen  2004    319  1:20.45  2:51.02  4:21.64    5:49.56   
  Aurajoen Uinti  5:40.22                 
                     
Ida Maliranta  2004    317  1:20.30  2:49.49  4:21.63    5:50.13   
  Raision Urheilijat  5:45.57                 
                     
10  Aino Koskelo  2005    310  2:07.78  3:39.55  5:11.28    5:52.70   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
11  Anni Hyttinen  2004    309  1:22.60  2:54.21  4:24.54    5:53.19   
  Aurajoen Uinti  5:59.29                 
                     
12  Ella Nihtilä  2004    307  1:21.60  2:53.44  4:24.75    5:53.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:06.56                 
                     
13  Alisa Ailanen  2004    306  1:23.02  2:55.62  4:27.15    5:54.21   
  Rauman Uimaseura  5:50.07                 
                     
14  Manja Lindell  2004    281  1:26.32  3:00.26  4:34.80    6:04.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:50.62                 
                     
15  Oona Sirkiä  2004    279  1:24.12  2:57.82  4:32.51    6:05.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:55.29                 
                     
16  Lilli Rinne  2004    271  1:23.89  2:59.10  4:36.43    6:09.00   
  Raision Urheilijat  6:14.58                 
                     
17  Lilli Kulpakko  2005    262  1:26.09  3:02.24  4:40.24    6:13.24   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Kukka Kangas  2005    261  1:25.78  3:02.64  4:40.37    6:13.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Laura Helena Müürsepp  2004    260  1:25.69  3:02.90  4:40.66    6:14.22   
  Aurajoen Uinti  6:22.01                 
                     
20  Minttu Kiili  2005    246  1:29.38  3:07.65  4:46.30    6:21.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Sanni Jouppi  2004    241  1:28.29  3:05.62  4:44.96    6:23.69   
  Rauman Uimaseura  7:00.22                 
                     
22  Ella Suominen  2005    231  1:28.50  2:18.08  3:59.31    6:29.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Viola Penttilä  2004    224  1:26.42  3:07.03  4:51.02    6:32.77   
  Rauman Uimaseura  6:29.81                 
                     
24  Sonila Selimi  2005    210  1:32.98  3:17.37  5:03.34    6:41.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Maura Bergström  2005    171  1:39.29  3:31.88  5:24.15    7:09.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Koiranen  2001    570  3:35.30  4:48.08      4:48.08   
  Helsingfors Simsällskap  4:44.61                 
                     
Ida Slöör  2001    558  3:38.38  4:49.98      4:49.98   
  Cetus Espoo  4:51.42                 
                     
Emma Uusküla  2002    532  3:41.06  4:54.74      4:54.74   
  Aurajoen Uinti  4:55.08                 
                     
Anni Savolainen  2002    516  3:42.06  4:57.69      4:57.69   
  Cetus Espoo  4:55.42                 
                     
Lydia Rintanen  2002    511  3:44.77  4:58.67      4:58.67   
  Aurajoen Uinti  5:00.33                 
                     
Janette Setälä  2001    497  1:10.20  2:26.87  3:44.31    5:01.42   
  Aurajoen Uinti  5:03.59                 
                     
Ida Nordquist  2001    465  1:13.29  2:34.11  3:54.10    5:08.14   
  Aurajoen Uinti  5:05.42                 
                     
Jessica Kujanpää  2002    439  1:14.04  2:36.67  3:56.68    5:14.23   
  Aurajoen Uinti  5:10.32                 
                     
Sofia Långström  2003    419  1:15.06  2:37.00  3:59.45    5:19.06   
  Cetus Espoo  5:18.18                 
                     
10  Venla Koskinen  2003    408  1:16.50  2:39.76  4:02.90    5:22.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:28.73                 
                     
11  Roosa Aho  2003    407  1:13.76  2:36.48  3:59.90    5:22.10   
  Raision Urheilijat  5:16.26                 
                     
12  Elli-Kaisa Saarinen  2001    361  1:14.33  2:42.20  4:11.34    5:35.44   
  Vesihelmen Uimaseura  5:50.19                 
                     
13  Essi Salokorpi  2003    352  1:21.00  2:47.96  4:14.89    5:38.00   
  Cetus Espoo  5:28.17                 
                     
14  Vilhelmiina Pusa  2001    320  1:17.59  2:50.38  4:22.42    5:49.14   
  Rauman Uimaseura  5:37.45                 
                     
15  Annaliina Hintukainen  2002    267  1:24.87  3:01.24  4:38.09    6:10.58   
  Aurajoen Uinti  7:09.84                 
                     
16  Liina-Milana Isotalo  2003    193  1:32.54  3:20.34  5:08.13    6:53.12   
  Salon Uimarit  7:13.13                 
                     
17  Erika Korpela  2003    155  1:38.60  4:30.38      7:23.73   
  Salon Uimarit                   
                     
Heinä Tanskanen  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:08.75                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Wilma Andreasen  2000    564  3:38.04  4:49.10      4:49.10   
  Helsingfors Simsällskap  4:47.43                 
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000    542  3:39.23  4:52.85      4:52.85   
  Helsingfors Simsällskap  4:55.13                 
                     
Daniela Nummi  2000    501  1:10.10  2:26.59  3:44.09    5:00.66   
  Helsingfors Simsällskap  5:20.76                 
                     
Vilja Kaukinen  2000    496  3:45.58  5:01.56      5:01.56   
  Raision Urheilijat  4:56.13                 
                     
Jasmin Rosnell  2000    472  1:12.34  2:31.47  3:51.15    5:06.74   
  Aurajoen Uinti  5:22.41                 
                     
Sanni Kalliomäki  2000    460  1:08.98  2:23.81  3:50.77    5:09.28   
  Raision Urheilijat  5:11.06                 
                     
Jenni Micaela Lehtonen  2000    443  1:12.36  2:32.80  3:54.64    5:13.20   
  Aurajoen Uinti  5:30.52                 
                     
Heta Koivuluoma  1999    437  1:07.12  2:22.87  3:55.54    5:14.63   
  Pihlava Työväen Urheilijat  5:12.59                 
                     
Mari Ääri  1980    434  1:10.98  2:29.39  3:51.30    5:15.35   
  Aurajoen Uinti  5:15.00                 
                     
10  Karine Gagnon  1985    415  1:13.55  2:34.48  3:56.71    5:20.22   
  Aurajoen Uinti  5:13.82                 
                     
11  Tessa Helenius  2000    368  1:15.59  2:42.12  4:09.81    5:33.04   
  Aurajoen Uinti  5:48.44                 
                     
12  Anna Reinholdz  1999    367  1:14.44  2:39.53  4:06.38    5:33.55   
  Södertörns Simsällskap  5:24.57                 
                     
13  Enna Simola  1999    352  1:17.32  2:43.12  4:11.46    5:38.26   
  Aurajoen Uinti  5:48.73                 
                     
14  Hertta Pieniniemi  1998    341  1:14.79  2:43.40  4:13.32    5:41.63   
  Aurajoen Uinti  5:01.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner