2021-04-14   15:23:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TomteCupen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            16.96   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            18.94   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            20.77   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            22.67   
Angelina Lind  2005  Nässjö SLS            23.29   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            23.46   
Elisabeth Rahm  2008  Nässjö SLS            25.53   
Tess Berntsson  2006  Nässjö SLS            25.58   
Lovisa Hjälle  2007  Nässjö SLS            26.47   
10  Ella Lindgren  2007  Tranås Simsällskap            26.53   
11  Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            27.31   
12  Emma Leandersson  2007  Jönköpings Simsällskap            28.00   
13  Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            29.15   
14  Thea Wastesson  2007  Jönköpings Simsällskap            29.24   
15  Felicia Prior  2009  Jönköpings Simsällskap            29.25   
16  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            30.13   
17  Stina Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            30.54   
18  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            32.49   
19  Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            32.82   
20  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            32.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            16.32   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            19.88   
Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            23.40   
Max König  2008  Tranås Simsällskap            25.45   
Viggo Grubesic  2006  Jönköpings Simsällskap            25.72   
Leo Eyyub  2005  Jönköpings Simsällskap            26.04   
Alex Petros  2006  Nässjö SLS            26.56   
Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            26.71   
Leo Wendahl  2005  Jönköpings Simsällskap            27.14   
10  Liam Casell  2007  Nässjö SLS            28.02   
11  Alfred Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            28.15   
12  Malte Seestrand  2003  Jönköpings Simsällskap            29.32   
13  Oscar Wall  2006  Jönköpings Simsällskap            30.35   
13  Wilgot Olausson  2007  Nässjö SLS            30.35   
15  Felix Falk  2007  Jönköpings Simsällskap            32.82   
16  Assar Simonsson  2007  Hultsfreds Simsällskap            35.85   
17  Johan Tengren  2009  Nässjö SLS            43.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            34.28   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            34.38   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            34.69   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            34.87   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            35.45   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            35.83   
Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            37.33   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            38.10   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            39.27   
10  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            39.78   
11  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            40.11   
12  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap            40.23   
13  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            40.84   
14  Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            41.18   
15  Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            41.87   
16  Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap            41.91   
17  Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            42.58   
18  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            43.47   
19  Erika Helsing Chimpke  2004  Jönköpings Simsällskap            43.97   
20  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            44.35   
21  Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            46.08   
22  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            46.12   
23  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            46.13   
24  Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap            46.91   
25  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            46.97   
26  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            48.06   
27  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            48.28   
28  My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            48.88   
29  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            49.28   
30  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            49.76   
31  Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap            50.15   
32  Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            50.93   
33  Clara Grönbeck  1999  Hultsfreds Simsällskap            51.02   
34  Agnes Viking  2004  Jönköpings Simsällskap            51.18   
35  Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            51.41   
36  Angelina Lind  2005  Nässjö SLS            51.43   
37  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            51.80   
38  Vega Bjäss Herling  2006  Jönköpings Simsällskap            1:00.54   
39  Isabelle Ivarsson  2006  Jönköpings Simsällskap            1:02.09   
40  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            1:04.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            30.65   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            33.72   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            34.71   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            36.08   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            36.83   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            37.85   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            41.49   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            42.48   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            43.05   
10  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            43.15   
11  Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            43.26   
12  Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            44.05   
13  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap            44.53   
14  Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            44.63   
15  Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            45.04   
16  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            46.78   
17  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            47.76   
18  Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            48.36   
19  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            48.37   
20  Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            50.02   
21  Karl Friman  2005  Nässjö SLS            51.22   
22  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            54.17   
23  Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            55.56   
24  Vely Lozenski  2005  Jönköpings Simsällskap            56.06   
25  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            57.17   
26  Wilgot Olausson  2007  Nässjö SLS            1:03.05   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Acke Bjäss Herling  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Alex Eyyub  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            16.75   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            19.69   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            21.25   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            21.34   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            21.43   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            22.61   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            24.57   
Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            26.30   
Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            26.95   
10  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            27.86   
11  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            28.00   
12  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            29.04   
13  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            29.82   
14  Emma Leandersson  2007  Jönköpings Simsällskap            30.33   
15  Elisabeth Rahm  2008  Nässjö SLS            31.38   
16  Tess Berntsson  2006  Nässjö SLS            32.14   
17  Stina Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            33.14   
18  Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            35.29   
19  Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            36.00   
Felicia Prior  2009  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Lovisa Hjälle  2007  Nässjö SLS            DSQ   
Thea Wastesson  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            26.68   
Viggo Grubesic  2006  Jönköpings Simsällskap            28.53   
Leo Eyyub  2005  Jönköpings Simsällskap            29.15   
Alex Petros  2006  Nässjö SLS            29.41   
Karl Friman  2005  Nässjö SLS            30.31   
Alfred Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            30.71   
Oscar Wall  2006  Jönköpings Simsällskap            32.57   
Liam Casell  2007  Nässjö SLS            34.94   
Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            37.03   
Assar Simonsson  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Felix Falk  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Leo Wendahl  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            37.81   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            37.94   
Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            38.51   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap            39.79   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            40.09   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            41.37   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            42.60   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            42.85   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            43.09   
10  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            43.30   
11  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            43.38   
12  Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            44.02   
13  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            45.46   
14  Erika Helsing Chimpke  2004  Jönköpings Simsällskap            45.81   
15  Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap            45.88   
16  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            46.66   
17  Emilia Lundin Karlsson  2001  Hultsfreds Simsällskap            47.31   
18  Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            47.41   
19  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            47.51   
20  Agnes Viking  2004  Jönköpings Simsällskap            48.13   
21  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            48.54   
22  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            48.95   
23  Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            50.43   
24  My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            50.61   
25  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            51.31   
26  Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap            51.36   
27  Clara Grönbeck  1999  Hultsfreds Simsällskap            52.25   
28  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            52.43   
29  Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap            54.41   
30  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            55.92   
31  Isabelle Ivarsson  2006  Jönköpings Simsällskap            56.84   
32  Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            56.93   
33  Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            57.05   
34  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            57.61   
35  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            59.98   
36  Vega Bjäss Herling  2006  Jönköpings Simsällskap            1:01.37   
37  Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            1:03.65   
38  Angelina Lind  2005  Nässjö SLS            1:04.07   
Ella Lindgren  2007  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            35.86   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            37.93   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            39.17   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            39.51   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            40.86   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            45.53   
Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap            45.68   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            45.69   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            45.87   
10  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            45.92   
11  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            48.38   
12  Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            48.54   
13  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            49.85   
14  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap            50.64   
15  Acke Bjäss Herling  2004  Jönköpings Simsällskap            54.55   
16  Malte Seestrand  2003  Jönköpings Simsällskap            55.99   
17  Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            56.41   
18  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            58.09   
19  Alex Eyyub  2006  Jönköpings Simsällskap            1:01.86   
20  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            1:07.40   
Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            DSQ   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Max König  2008  Tranås Simsällskap            DSQ   
Vely Lozenski  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            15.72   
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            16.32   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            16.52   
Erika Helsing Chimpke  2004  Jönköpings Simsällskap            18.14   
Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            19.38   
Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            21.19   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            21.37   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            21.62   
Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap            22.84   
10  Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            23.29   
11  Agnes Viking  2004  Jönköpings Simsällskap            24.57   
12  Angelina Lind  2005  Nässjö SLS            25.47   
13  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            26.92   
14  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            28.74   
15  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            29.49   
16  Tess Berntsson  2006  Nässjö SLS            29.96   
17  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            30.44   
18  Vega Bjäss Herling  2006  Jönköpings Simsällskap            31.92   
19  Isabelle Ivarsson  2006  Jönköpings Simsällskap            32.14   
20  Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            37.87   
21  Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            38.82   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            DSQ   
Lovisa Hjälle  2007  Nässjö SLS            DSQ   
Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            16.12   
Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap            17.92   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            18.46   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            22.92   
Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            23.49   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            24.00   
Vely Lozenski  2005  Jönköpings Simsällskap            25.15   
Alex Petros  2006  Nässjö SLS            25.25   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            25.31   
10  Karl Friman  2005  Nässjö SLS            25.68   
11  Leo Eyyub  2005  Jönköpings Simsällskap            29.35   
12  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            29.81   
13  Alex Eyyub  2006  Jönköpings Simsällskap            37.60   
Acke Bjäss Herling  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Malte Seestrand  2003  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            DSQ   
Wilgot Olausson  2007  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            33.97   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            34.43   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            34.57   
Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            34.85   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            35.27   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            35.82   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            36.20   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap            36.35   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            36.43   
10  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            36.53   
11  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            36.89   
12  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            39.33   
13  Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            39.38   
14  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            39.41   
15  Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            40.77   
16  Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            42.20   
17  Emilia Lundin Karlsson  2001  Hultsfreds Simsällskap            42.30   
18  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            42.87   
19  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            47.71   
20  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            47.76   
21  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            49.65   
22  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            49.85   
23  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            51.71   
24  My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            55.41   
25  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            55.46   
26  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            55.65   
27  Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap            57.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            28.20   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            31.28   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            31.28   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            35.55   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            36.79   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            36.96   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            40.45   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            40.59   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            40.74   
10  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            40.86   
11  Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap            40.95   
12  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            41.06   
13  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            46.43   
14  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            47.20   
15  Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap            55.30   
16  Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            56.96   
17  Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            1:01.61   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 13, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            14.78   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            14.81   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            15.40   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            16.92   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            17.46   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            18.47   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            18.51   
Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            18.70   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            19.62   
10  Isabelle Ivarsson  2006  Jönköpings Simsällskap            20.98   
11  Tess Berntsson  2006  Nässjö SLS            21.28   
12  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            22.20   
13  Elisabeth Rahm  2008  Nässjö SLS            22.32   
14  Felicia Prior  2009  Jönköpings Simsällskap            23.53   
15  Ella Lindgren  2007  Tranås Simsällskap            23.85   
16  Lovisa Hjälle  2007  Nässjö SLS            24.66   
17  Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            24.80   
18  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            24.91   
19  Emma Leandersson  2007  Jönköpings Simsällskap            25.32   
20  Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            26.28   
21  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            26.72   
22  Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            27.15   
23  Thea Wastesson  2007  Jönköpings Simsällskap            28.27   
24  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            28.81   
25  Stina Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            30.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            14.37   
Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap            15.97   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            15.98   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            17.77   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            17.94   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            18.01   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            18.65   
Malte Seestrand  2003  Jönköpings Simsällskap            20.92   
Leo Wendahl  2005  Jönköpings Simsällskap            21.42   
10  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            21.81   
11  Alex Eyyub  2006  Jönköpings Simsällskap            22.30   
12  Alfred Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            22.75   
13  Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            23.99   
14  Liam Casell  2007  Nässjö SLS            24.12   
15  Wilgot Olausson  2007  Nässjö SLS            25.40   
16  Viggo Grubesic  2006  Jönköpings Simsällskap            25.59   
17  Oscar Wall  2006  Jönköpings Simsällskap            28.26   
18  Felix Falk  2007  Jönköpings Simsällskap            30.24   
19  Johan Tengren  2009  Nässjö SLS            34.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            29.94   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            30.17   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            31.37   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            32.04   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            32.18   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            32.44   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap            32.51   
Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            32.76   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            32.77   
10  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            32.85   
11  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            33.54   
12  Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap            34.37   
13  Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            34.50   
14  Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            34.73   
15  Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            35.18   
16  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            35.35   
17  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            35.88   
18  Emilia Lundin Karlsson  2001  Hultsfreds Simsällskap            35.94   
19  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            37.29   
20  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            37.59   
21  Erika Helsing Chimpke  2004  Jönköpings Simsällskap            37.87   
22  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            38.43   
23  Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            38.69   
24  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            38.92   
25  Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            39.48   
26  Clara Grönbeck  1999  Hultsfreds Simsällskap            40.02   
27  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            40.22   
28  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            40.25   
29  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            40.97   
30  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            41.27   
31  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            42.42   
32  Alva Johannesson  2005  Jönköpings Simsällskap            42.74   
33  Agnes Viking  2004  Jönköpings Simsällskap            43.65   
34  My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            44.58   
35  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            45.32   
36  Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap            46.78   
37  Angelina Lind  2005  Nässjö SLS            50.69   
38  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            55.47   
39  Felicia Prior  2009  Jönköpings Simsällskap            58.83   
40  Vega Bjäss Herling  2006  Jönköpings Simsällskap            59.20   
41  Emma Leandersson  2007  Jönköpings Simsällskap            59.35   
42  Thea Wastesson  2007  Jönköpings Simsällskap            1:03.24   
Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            25.69   
Jonatan Sjölander  1985  Tranås Simsällskap            27.20   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            29.72   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            30.01   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            30.95   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            30.96   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            32.08   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            33.68   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            34.62   
10  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            35.51   
11  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            35.83   
12  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            35.99   
13  Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            36.55   
13  Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap            36.55   
15  Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            36.66   
16  Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap            39.37   
17  Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            40.11   
18  Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            40.62   
19  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            42.66   
20  Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            43.85   
21  Acke Bjäss Herling  2004  Jönköpings Simsällskap            44.23   
22  Karl Friman  2005  Nässjö SLS            45.12   
23  Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            45.50   
24  Max König  2008  Tranås Simsällskap            45.78   
25  Alex Petros  2006  Nässjö SLS            46.02   
26  Leo Eyyub  2005  Jönköpings Simsällskap            47.85   
27  Vely Lozenski  2005  Jönköpings Simsällskap            50.40   
28  Leo Wendahl  2005  Jönköpings Simsällskap            51.42   
29  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            51.75   
30  Liam Casell  2007  Nässjö SLS            1:03.05   
31  Wilgot Olausson  2007  Nässjö SLS            1:10.34   
Felix Falk  2007  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Oscar Wall  2006  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            1:16.11   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            1:18.30   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            1:18.57   
Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            1:18.92   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            1:19.15   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            1:20.47   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap            1:20.54   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            1:20.64   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            1:22.53   
10  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            1:26.88   
11  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            1:28.91   
12  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            1:29.45   
13  Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            1:29.56   
14  Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap            1:33.27   
15  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            1:33.48   
16  Erika Helsing Chimpke  2004  Jönköpings Simsällskap            1:33.59   
17  Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            1:36.77   
18  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            1:38.11   
19  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            1:38.43   
20  Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            1:39.97   
21  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            1:40.71   
22  Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:41.24   
23  Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            1:41.44   
24  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:44.37   
25  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            1:44.72   
26  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            1:44.97   
27  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            1:48.76   
28  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            1:50.11   
29  Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            1:50.75   
30  My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            1:50.79   
31  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            1:50.85   
32  Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            1:53.13   
33  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            1:55.45   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            1:05.44   
Jonatan Sjölander  1985  Tranås Simsällskap            1:07.33   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            1:14.66   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            1:16.17   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:18.94   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            1:19.30   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            1:27.25   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            1:27.66   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            1:30.54   
10  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            1:32.63   
11  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            1:33.57   
12  Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            1:34.16   
13  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap            1:38.53   
14  Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            1:39.71   
15  Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            1:40.02   
16  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            1:48.07   
17  Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            1:56.81   
18  Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            1:57.83   
19  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            1:58.54   
20  Alex Petros  2006  Nässjö SLS            2:04.96   
21  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            2:08.84   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            DSQ   
Karl Friman  2005  Nässjö SLS            DSQ   
Max König  2008  Tranås Simsällskap            DSQ   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 19, 4X25m Frisim Mixed 12 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jönköping Lag 2  2005  Jönköpings Simsällskap            58.95   
  Gabriel Eriksson  2004                 
  Leopold Grinnemo  2005                 
  Moa Holmquist  2004                 
  Cajsa Hulusjö  2004      58.95        58.95   
                     
Jönköping Lag 5  2005  Jönköpings Simsällskap            1:01.43   
  Max Grubesic  2004                 
  Matilda Nilsson  2004                 
  Lisa Wretling  2004                 
  Jacob Lindström  2005      1:01.43        1:01.43   
                     
Jönköping Lag 4  2005  Jönköpings Simsällskap            1:04.40   
  Ida Jonsson  2005                 
  Ida Rudelius  2004                 
  Tim Sanders  2005                 
  Melker Åkesson  2006      1:04.40        1:04.40   
                     
Jönköping Lag 1  2005  Jönköpings Simsällskap            1:06.14   
  David Bergqvist  2005                 
  Emma Bergqvist  2007                 
  Victor Ekblad  2004                 
  Kim Ekman  2004      1:06.14        1:06.14   
                     
Hultsfred Mix Lag 1  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:08.06   
  Melwin Axelsson  2005                 
  Jennifer Bogren  2006                 
  Tyra Andersson  2006                 
  Ellen Havskog  2005      1:08.06        1:08.06   
                     
Nässjö Lag 1 Mix [2004]  2004  Nässjö SLS            1:09.75   
  Philip Rångeby  2006                 
  Nathalie Rahm  2004                 
  Malin Flaa  2004                 
  Karl Friman  2005      1:09.75        1:09.75   
                     
Jönköping Lag 8  2004  Jönköpings Simsällskap            1:14.66   
  Wilma Ristl  2006                 
  Jakob Starkenberg  2004                 
  Viggo Stjärnås  2006                 
  Kajsa Törnkvist  2006      1:14.66        1:14.66   
                     
Nässjö Lag 2 Mix [2004]  2004  Nässjö SLS            1:15.96   
  Mathilda Rångeby  2007                 
  Felix Sandstedt  2007                 
  Alina Andersson  2007                 
  Alex Petros  2006      1:15.96        1:15.96   
                     
Jönköping Lag 6  2004  Jönköpings Simsällskap            1:20.65   
  Emelie Landin  2004                 
  Isabelle Ivarsson  2006                 
  Adis Nukovic  2007                 
  Theo Nordholm  2006      1:20.65        1:20.65   
                     
10  Hultsfred Mix Lag 2  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:23.93   
  Alfred Bogren  2008                 
  Julia Johansson  2004                 
  Mathilda Petersson  2004                 
  Molly Ainemo  2007      1:23.93        1:23.93   
                     
11  Nässjö Lag 3 Mix [2004]  2004  Nässjö SLS            1:26.32   
  My Persson Sjölander  2007                 
  Ella Jansson  2007                 
  Markus Andelius  2007                 
  Sixten Lejon  2008      1:26.32        1:26.32   
                     
12  Jönköping Lag 7  2004  Jönköpings Simsällskap            1:36.88   
  Emma Leandersson  2007                 
  Vely Lozenski  2005                 
  Leo Wendahl  2005                 
  Thea Wastesson  2007      1:36.88        1:36.88   
                     
13  Nässjö Lag 4 Mix [2004]  2004  Nässjö SLS            1:37.43   
  Angelina Lind  2005                 
  Wilgot Olausson  2007                 
  Tess Berntsson  2006                 
  Liam Casell  2007      1:37.43        1:37.43   
                     
14  Jönköping Lag 3  2005  Jönköpings Simsällskap            1:40.77   
  Acke Bjäss Herling  2004                 
  Vega Bjäss Herling  2006                 
  Felix Falk  2007                 
  Felicia Prior  2009      1:40.77        1:40.77   
                     
15  Nässjö Lag 5 Mix  2004  Nässjö SLS            1:56.58   
  Nora Öijerstedt  2005                 
  Maja Öijerstedt  2006                 
  Pola Kratochwil  2007                 
  Johan Tengren  2009      1:56.58        1:56.58   
                     
16  Hultsfred Mix Lag 3  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:57.95   
  Assar Simonsson  2007                 
  Alva Johansson  2008                 
  Kimberly Bogren  2008                 
  Stina Johansson  2008      1:57.95        1:57.95   
                     
Jönköping Lag 9  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2016    Utskriftsdatum  12 december 2016   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2016         
 
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed 13 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nässjö Mix Lag 1 [2003]  2003  Nässjö SLS            1:59.10   
  Jonathan Myrlander  2000                 
  Nellie Myrlander  2003                 
  Lisa Flaa  2002                 
  Thea Jansson  2003      1:59.10        1:59.10   
                     
Nässjö Lag 2 Mix  2004  Nässjö SLS            3:20.38   
  Lowa Appelberg  2003                 
  Isak Öijerstedt  2003                 
  Elisabeth Rahm  2008                 
  Lamita Petros  2008      3:20.38        3:20.38   
                     
Hultsfred Mix Lag 1  2004  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2016 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner