2020-02-26   02:21:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Yngre 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 7/2 Klockan 08.20 (Insim kl. 07.15)

Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m) 2016    Utskriftsdatum  07 februari 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Örebro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:30.44 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    1:12.75  2:32.96  3:51.12    5:07.62   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.10  2:29.53  3:51.25    5:08.08   
Noah Malmgren  2004  S71    1:11.53  2:33.05  3:54.85    5:16.29   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:17.17  2:40.70  4:04.18    5:24.73   
Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.87  2:42.50  4:06.01    5:25.08   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    1:16.15  2:40.33  4:05.52    5:29.29   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    1:16.15  2:40.61  4:06.34    5:30.47   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:16.66  2:42.03  4:08.69    5:31.52   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:19.25  2:47.04  4:16.02    5:39.13   
10  Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    1:18.81  2:45.51  4:13.71    5:41.28   
11  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    1:20.82  2:48.07  4:16.71    5:43.77   
12  Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    1:24.04  2:54.18  4:24.58    5:47.96   
13  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    1:19.88  2:50.07  4:20.25    5:48.24   
14  Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    1:22.06  2:51.85  4:22.39    5:49.23   
15  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    1:22.08  2:53.71  4:24.46    5:51.53   
16  August Anderud  2004  Simklubben Laxen    1:21.91  2:54.81  4:28.93    5:53.22   
17  Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.76  2:54.43  4:27.82    5:56.55   
18  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    1:26.65  3:00.57  4:34.46    6:02.04   
19  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    1:28.66  3:03.69  4:37.37    6:04.65   
20  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    1:29.19  3:05.18  4:40.89    6:12.93   
21  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    1:28.00  3:03.30  4:40.06    6:13.84   
22  Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:23.15  2:59.48  4:39.75    6:15.75   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  07 februari 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  09:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner