2021-11-27   09:26:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sparbanksprinten

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  09:42   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 14 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
SK Stimmet Damer [1999]  1999  SK Stimmet            2:12.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  09:42   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
SK Stimmet Herrar [1999]  1999  SK Stimmet            2:04.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  11:03   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Bergqvist  2007  Varberg Sim            19.68   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsllskap            20.03  TL 
Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen            20.95   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            21.79   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            23.02   
Stella Isaksson  2007  Simklubben Laxen            24.51   
                     
 
Gren 3, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            17.42   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            18.16   
Thea Qvarnstrm  2005  Falkenbergs Simklubb            19.88   
Emma Jnsson  2006  Helsingborgs Simsllskap            19.90   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            20.04   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            20.20   
Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            20.53   
Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen            20.57   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            20.59   
10  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            20.63   
11  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            20.67   
12  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen            20.98   
13  Amanda Thom  2005  Smlandsstenars Simsllskap            21.06   
14  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            21.08   
15  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            21.09   
16  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsllskap            21.12   
17  Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsllskap            21.25   
18  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            21.57   
19  Alice berg  2005  SK Stimmet            21.85   
20  Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsllskap            22.38   
21  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            22.53   
22  Majken Eriksson  2005  Smlandsstenars Simsllskap            22.71   
23  Saga Wahlbeck  2006  Simklubben Laxen            22.83   
24  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            23.42   
25  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet            23.58   
26  Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap            23.87   
27  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            25.18   
28  Siri Idewald  2005  Varberg Sim            25.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  09:32   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 4, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Todd Sandgren  2008  Falkenbergs Simklubb            23.95   
                     
 
Gren 4, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap            16.70   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            17.80   
Lukas Isaksson  2005  Simklubben Laxen            17.81   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim            19.16   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            19.67   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            19.71   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            20.01   
Max Jilek  2006  Varberg Sim            20.71   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap            20.89   
10  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            22.04   
11  Bence Mrkus  2005  Simklubben Laxen            22.09   
12  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            22.27   
13  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            23.06   
14  Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsllskap            23.24   
15  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            23.50   
16  Viktor Horvath  2006  Helsingborgs Simsllskap            24.52   
17  Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap            24.93   
18  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsllskap            25.46   
Eric Fagerstrm  2005  SK Stimmet            DNS   
Philip Nordn  2006  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  09:33   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hilja Volmberg  2003  SK Stimmet            38.47   
Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen            40.39   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            40.53   
Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen            42.15   
Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            42.20   
Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim            48.38   
Thea Ekers  2003  Falkenbergs Simklubb            50.39   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            DSQ   
Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet            32.47   
Annie Ottosson  2002  SK Stimmet            41.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  09:43   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            32.53   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            35.59   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen            36.70   
Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen            40.54   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen            42.01   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
David Schuldt  2002  SK Stimmet            29.82   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            34.15   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Robin Johansson  2000  SK Stimmet            30.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  09:43   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    43.49        1:30.36   
Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen    19.95        1:31.87   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    20.04        1:32.11   
Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    43.49        1:35.58   
Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet    20.08        1:37.80   
Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    22.59        1:40.64   
Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb    21.88        1:42.70   
Lisa Nilsson Johansson  2003  Simklubben Laxen    25.67        1:43.74   
Ebba Bjrklund  2004  Simklubben Laxen    24.00        1:45.64   
10  Ebba Nilsson  2004  SK Stimmet    22.56        1:52.96   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  09:44   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    16.33        1:19.39   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    38.00        1:19.60   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    17.18        1:24.81   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    46.96        1:37.36   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    52.22        1:45.11   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    24.74        1:49.95   
Linus Rosdahl  2003  Simklubben Laxen    23.06        1:52.12   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    16.17        1:16.31   
Linus Svensson  2002  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  10:13   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 9, 25m Brstsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            21.70   
Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen            23.76   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            23.91   
Elsa Bergqvist  2007  Varberg Sim            24.81   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            24.97   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            25.46   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            26.52   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            26.71   
Stella Isaksson  2007  Simklubben Laxen            27.10   
10  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            27.11   
11  Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsllskap            27.34   
12  Andrea Waernqvist  2007  Varberg Sim            28.35   
13  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            28.48   
14  Izabell Mandic Lagerbeg  2007  Falkenbergs Simklubb            28.75   
15  Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            29.61   
16  Ida Thom  2007  Smlandsstenars Simsllskap            30.27   
17  Elsa Nilsson  2007  SK Stimmet            30.40   
Linn Anderud  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            DSQ   
Tindra Nsgrde  2007  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  10:19   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 10, 25m Brstsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Todd Sandgren  2008  Falkenbergs Simklubb            26.71   
Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen            29.39   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            31.76   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            34.14   
Alfred Christiansson  2007  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  10:30   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 11, 50m Brstsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Amanda Thom  2005  Smlandsstenars Simsllskap    22.61        45.48   
Emma Jnsson  2006  Helsingborgs Simsllskap    22.20        46.27   
Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    22.80        48.42   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    23.96        48.87   
Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet    23.00        49.34   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    24.08        51.54   
Noe Oguni  2005  Smlandsstenars Simsllskap    24.47        51.60   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsllskap    24.78        51.91   
Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen    25.43        52.30   
10  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    25.80        52.43   
11  Majken Eriksson  2005  Smlandsstenars Simsllskap    25.13        52.73   
12  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsllskap    25.05        53.01   
13  Jasmina Pobric  2005  Smlandsstenars Simsllskap    25.86        53.04   
14  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    24.93        53.51   
15  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    25.44        53.56   
16  Thea Qvarnstrm  2005  Falkenbergs Simklubb    24.82        54.19   
17  Siri Idewald  2005  Varberg Sim    24.84        54.38   
18  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    25.92        54.93   
19  Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsllskap    28.16        55.54   
20  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    27.00        55.89   
21  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    27.14        56.02   
22  Emelie Bgeby  2005  Vrnamo Simsllskap    26.89        56.07   
23  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    27.09        56.08   
24  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    25.73        56.12   
25  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet    26.32        56.46   
26  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    27.32        56.77   
27  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    26.58        57.19   
28  Maja Winbo  2006  Falkenbergs Simklubb    58.46        58.46   
29  Tilda Carlsson  2006  Falkenbergs Simklubb    28.93        1:03.15   
30  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    30.45        1:03.34   
Alice berg  2005  SK Stimmet            DSQ   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  10:46   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 12, 50m Brstsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap    21.39        45.82   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim    22.67        47.49   
Lukas Isaksson  2005  Simklubben Laxen    22.42        48.09   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    23.85        50.44   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    23.66        50.59   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    24.10        50.74   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap    25.50        50.97   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    23.84        51.08   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    24.52        51.45   
10  Bence Mrkus  2005  Simklubben Laxen    24.59        51.97   
11  Viktor Horvath  2006  Helsingborgs Simsllskap    24.14        53.02   
12  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    24.66        53.13   
13  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    25.89        54.73   
14  Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsllskap    26.55        54.79   
15  Kevi Falk Ramirez  2006  SK Stimmet    26.46        55.35   
16  Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    25.38        55.51   
17  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap    27.94        57.30   
18  Markus Kanth  2006  Simklubben Laxen    27.56        1:00.95   
19  Philip Nordn  2006  Helsingborgs Simsllskap    29.97        1:01.92   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Eric Fagerstrm  2005  SK Stimmet            DSQ   
Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            DSQ   
Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            DSQ   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  10:53   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    20.62  45.02  1:10.56    1:33.62   
Hilja Volmberg  2003  SK Stimmet    20.44  44.53  1:09.51    1:34.29   
Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen    21.54  46.12  1:11.59    1:35.28   
Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb    22.26  46.77  1:13.29    1:39.57   
Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    48.74  1:16.83  1:44.40    1:44.40   
Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb    22.63  49.56  1:18.02    1:46.25   
Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    23.28  50.89  1:19.59    1:47.13   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    24.07  52.18  1:20.42    1:48.15   
Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen    23.40  50.27  1:19.63    1:48.85   
10  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet    25.13  52.68  1:22.54    1:51.42   
11  Lisa Nilsson Johansson  2003  Simklubben Laxen    26.28  55.28  1:24.20    1:53.85   
12  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    24.66  54.23  1:25.19    1:55.94   
13  Ebba Bjrklund  2004  Simklubben Laxen    27.09  57.45  1:28.69    1:59.03   
Julia Gunnarsson  2004  Varberg Sim            DNS   
Ebba Nilsson  2004  SK Stimmet            DSQ   
Elin Bengtsson  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    20.83  44.18  1:07.54    1:29.87   
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    20.70  45.27  1:12.03    1:36.84   
Annie Ottosson  2002  SK Stimmet    22.91  46.88  1:13.20    1:40.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  10:54   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 14, 100m Brstsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    18.60  40.56  1:03.66    1:26.18   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    21.32  45.08  1:11.39    1:35.64   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    22.11  48.40  1:15.52    1:42.89   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    23.17  52.59  1:20.05    1:47.83   
Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    24.36  51.94  1:22.70    1:49.83   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    23.98  52.53  1:22.56    1:50.23   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    27.14  58.87  1:32.66    2:05.63   
                     
 
Gren 14, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
David Schuldt  2002  SK Stimmet    19.04  42.10  1:07.39    1:28.70   
Linus Svensson  2002  SK Stimmet    20.47  43.35  1:06.50    1:28.90   
                     
 
Gren 14, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    18.21  39.76  1:01.50    1:24.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  12:26   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Falkenberg Damer  2003  Falkenbergs Simklubb            2:26.42   
  Ebba Davidsson  2003      2:26.42           
  Thea Ekers  2003                 
  Elma Christiansson  2004                 
  Maja Feldhusen  2003        2:26.42      2:26.42   
                     
SK Laxen Damer [2003] 2  2003  Simklubben Laxen            2:30.05   
  Elicia Allard  2005      2:30.05           
  Ebba Bjrklund  2004                 
  Tilda Westergren  2004                 
  Andrea Wollentz  2004        2:30.05      2:30.05   
                     
SK Stimmet Damer [2005]  2005  SK Stimmet            2:34.89   
  Hilja Volmberg  2003      2:34.89           
  Ebba Jakobsson  2004                 
  Alice berg  2005                 
  Ester Fagerlind  2005        2:34.89      2:34.89   
                     
SK Laxen Damer [2003]  2003  Simklubben Laxen            2:38.09   
  Isa Persson  2006      2:38.09           
  Emilia Plsson  2005                 
  Tilda Hgglund  2005                 
  Maja Ljungdahl  2006        2:38.09      2:38.09   
                     
Varberg Damer Grn  2005  Varberg Sim            2:44.49   
  Hilda Andersson  2007      2:44.49           
  Emma Johansson  2005                 
  Elsa Bergqvist  2007                 
  Izabelle Andersson  2004        2:44.49      2:44.49   
                     
Falkenberg Damer 2  2005  Falkenbergs Simklubb            2:47.12   
  Thea Qvarnstrm  2005      19.21  39.80      39.80   
  Emma Curlow  2005      19.46  41.76      1:21.56   
  Bianca Havner  2005      21.34  44.56      2:06.12   
  Maja Mcadam  2006      41.00  41.00      2:47.12   
                     
SK Laxen Damer [2003] 3  2003  Simklubben Laxen            2:59.07   
  Saga Wahlbeck  2006      2:59.07           
  Hanne Nielsen  2006                 
  Elma Blow  2005                 
  Sandra Barisic  2005        2:59.07      2:59.07   
                     
SK Laxen Damer 4  2003  Simklubben Laxen            3:11.69   
  Louise Thomasson  2006      24.72  52.23      52.23   
  Nva Packalen kerblom  2007      26.71  56.04      1:48.27   
  Alice Fransson  2007      21.22  1:03.39      2:51.66   
  Stina Holmqvist  2006      20.03  20.03      3:11.69   
                     
SK Stimmet Damer [2003]  2003  SK Stimmet            3:12.06   
  Simona Gunnarsson  2007      18.65  39.23      39.23   
  Signe Nilsson  2008      25.89  1:17.10      1:56.33   
  Gabriella Ljungdahl  2008      30.32  51.33      2:47.66   
  Clara Lvenkjaer  2006      24.40  24.40      3:12.06   
                     
SK Stimmet Damer [2006]  2006  SK Stimmet            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  12:27   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
SK Laxen Herrar 1 [2003]  2003  Simklubben Laxen            2:32.28   
  Petter Bergdahl  2005      16.87  35.92      35.92   
  Linus Rosdahl  2003      19.15  41.90      1:17.82   
  Bence Mrkus  2005      19.35  39.95      1:57.77   
  Emil Wannem  2006      16.61  34.51      2:32.28   
                     
SK Laxen Herrar [2003] 2  2003  Simklubben Laxen            2:36.45   
  Joel Meuller  2004      16.73  35.34      35.34   
  Jonah Hullegrd  2006      20.88  44.17      1:19.51   
  Markus Kanth  2006      19.90  43.90      2:03.41   
  Axel Wahlbeck  2004      15.65  33.04      2:36.45   
                     
Varberg Herrar Rd  2005  Varberg Sim            2:47.77   
  Max Jilek  2006      18.27  39.15      39.15   
  Lucas Axelsson  2005      19.92  42.57      1:21.72   
  Mns Bengtsson  2006      20.36  44.53      2:06.25   
  Victor Josarp  2006      19.55  41.52      2:47.77   
                     
SK Laxen Herrar Lag 3  2003  Simklubben Laxen            3:03.35   
  Hampus Rosdahl  2005      17.58  35.77      35.77   
  Anton Ekstrand  2008      23.18  47.99      1:23.76   
  Simon Meuller  2007      23.13  47.77      2:11.53   
  Aaron Hullegrd  2007      23.44  51.82      3:03.35   
                     
SK Stimmet Herrar [2004]  2004  SK Stimmet            3:10.38   
  Alexander Ljungdahl  2006      19.65  39.27      39.27   
  Samuel Nilsson  2006      24.80  57.01      1:36.28   
  Eric Fagerstrm  2005      20.07  42.88      2:19.16   
  Kevi Falk Ramirez  2006      23.21  51.22      3:10.38   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  12:31   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 17, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Bergqvist  2007  Varberg Sim            20.98   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsllskap            21.96   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            22.72   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            23.46   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            24.56   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            24.57   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            24.63   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            24.78   
Tindra Nsgrde  2007  SK Stimmet            25.13   
10  Linn Anderud  2008  Simklubben Laxen            25.50   
11  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            25.95   
12  Andrea Waernqvist  2007  Varberg Sim            26.87   
13  Ida Thom  2007  Smlandsstenars Simsllskap            26.91   
14  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            27.95   
15  Nova Qvarnstrm  2008  Falkenbergs Simklubb            28.87   
16  Nva Packalen kerblom  2007  Simklubben Laxen            30.08   
17  Izabell Mandic Lagerbeg  2007  Falkenbergs Simklubb            31.16   
Elsa Nilsson  2007  SK Stimmet            DSQ   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  12:31 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  12:33   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            24.00   
Todd Sandgren  2008  Falkenbergs Simklubb            26.11   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            26.75   
Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen            27.86   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            29.43   
Alfred Christiansson  2007  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  12:33 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  12:49   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsllskap    22.52        43.62   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    22.61        43.91   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    23.13        45.53   
Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    22.55        45.57   
Thea Qvarnstrm  2005  Falkenbergs Simklubb    22.72        45.72   
Amanda Thom  2005  Smlandsstenars Simsllskap    23.61        45.95   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    23.60        47.25   
Majken Eriksson  2005  Smlandsstenars Simsllskap    24.17        47.62   
Alice berg  2005  SK Stimmet    24.50        48.10   
10  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    23.79        48.15   
11  Emma Jnsson  2006  Helsingborgs Simsllskap    24.42        48.27   
12  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    23.53        48.38   
13  Saga Wahlbeck  2006  Simklubben Laxen    23.71        48.63   
14  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen    24.06        48.76   
15  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet    23.95        48.93   
16  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    24.11        49.37   
17  Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap    25.45        49.38   
18  Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsllskap    24.09        49.49   
19  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    24.90        49.76   
20  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    26.77        50.17   
21  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    26.29        50.55   
22  Tilda Carlsson  2006  Falkenbergs Simklubb    24.88        51.04   
23  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    25.84        51.13   
24  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    25.01        51.23   
25  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    27.21        53.83   
26  Elma Blow  2005  Simklubben Laxen    29.54        54.88   
27  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    27.20        54.94   
28  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    28.17        56.60   
29  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet    28.89        56.67   
30  Emelie Bgeby  2005  Vrnamo Simsllskap    28.55        57.87   
31  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen    31.56        1:01.66   
32  Maja Winbo  2006  Falkenbergs Simklubb    32.31        1:05.16   
Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Alizia Olausson  2005  Varberg Sim            DSQ   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim            DSQ   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb    20.04        39.86   
Hilja Volmberg  2003  SK Stimmet    20.13        40.69   
Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    20.11        41.20   
Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen    21.35        44.01   
Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet    22.06        44.31   
Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen    22.90        45.45   
Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    22.55        46.06   
Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    23.44        46.24   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    23.13        46.63   
10  Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb    23.71        46.67   
11  Lisa Nilsson Johansson  2003  Simklubben Laxen    23.99        48.62   
12  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    24.94        49.35   
13  Ebba Bjrklund  2004  Simklubben Laxen    25.05        50.79   
14  Ebba Nilsson  2004  SK Stimmet    25.11        51.54   
Julia Gunnarsson  2004  Varberg Sim            DNS   
Thea Ekers  2003  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  12:49 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    19.50        38.92   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap    19.48        40.17   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    23.17        45.45   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    22.61        45.56   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    23.90        46.00   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap    24.24        47.57   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap    24.15        48.45   
Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    23.83        48.71   
Eric Fagerstrm  2005  SK Stimmet    24.72        48.79   
10  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    24.43        48.97   
11  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    25.53        49.24   
12  Bence Mrkus  2005  Simklubben Laxen    24.92        49.43   
13  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsllskap    25.22        51.68   
14  Viktor Horvath  2006  Helsingborgs Simsllskap    25.70        51.99   
15  Max Jilek  2006  Varberg Sim    26.22        52.02   
16  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    27.45        53.64   
17  Markus Kanth  2006  Simklubben Laxen    25.86        54.13   
18  Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsllskap    28.79        56.55   
19  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    26.77        56.63   
20  Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    27.82        57.70   
21  Philip Nordn  2006  Helsingborgs Simsllskap    28.90        57.82   
22  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    27.83        58.75   
23  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen    25.82        1:00.19   
Kevi Falk Ramirez  2006  SK Stimmet            DSQ   
Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim            DSQ   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    17.36        35.01   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    19.32        38.48   
Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    20.56        40.88   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    20.04        41.64   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    22.51        44.43   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    21.89        44.58   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    24.33        49.25   
Linus Rosdahl  2003  Simklubben Laxen    25.27        50.82   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    26.15        52.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  13:01   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 21, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    17.58  36.48  56.35    1:16.49   
Annie Ottosson  2002  SK Stimmet    18.31  38.81  59.96    1:20.87   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    19.13  40.14  1:02.61    1:24.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  13:02   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
David Schuldt  2002  SK Stimmet    16.07  33.76  52.49    1:09.95   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    18.52  38.97  1:00.68    1:22.37   
Linus Svensson  2002  SK Stimmet    20.93  43.61  1:06.29    1:29.35   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    15.79  32.35  49.70    1:06.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  13:02 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  13:33   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 23, 25m Frisim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Bergqvist  2007  Varberg Sim            18.11   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsllskap            18.24   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            18.32   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            18.57   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            19.99   
Tindra Nsgrde  2007  SK Stimmet            20.78   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            21.00   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            21.05   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            21.17   
10  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            21.33   
11  Linn Anderud  2008  Simklubben Laxen            21.97   
12  Andrea Waernqvist  2007  Varberg Sim            23.16   
13  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            24.40   
14  Ida Thom  2007  Smlandsstenars Simsllskap            24.63   
15  Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            24.86   
16  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            25.13   
17  Nva Packalen kerblom  2007  Simklubben Laxen            25.65   
18  Izabell Mandic Lagerbeg  2007  Falkenbergs Simklubb            26.18   
19  Elsa Nilsson  2007  SK Stimmet            28.98   
20  Nova Qvarnstrm  2008  Falkenbergs Simklubb            32.21   
Isabell Carlsson  2008  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  13:33 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  13:35   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 24, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Todd Sandgren  2008  Falkenbergs Simklubb            20.17   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            20.86   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            22.05   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            22.15   
Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen            22.73   
Alfred Christiansson  2007  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  13:35 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  13:45   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 25, 50m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Amanda Thom  2005  Smlandsstenars Simsllskap    17.88        36.06   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    18.37        37.31   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    18.74        38.75   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    19.37        39.06   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    19.10        39.23   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsllskap    18.76        39.27   
Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet    18.84        39.31   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsllskap    19.47        39.34   
Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    18.97        39.44   
10  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    19.29        39.56  TL 
11  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    19.61        40.00   
12  Jasmina Pobric  2005  Smlandsstenars Simsllskap    19.36        40.02   
13  Thea Qvarnstrm  2005  Falkenbergs Simklubb    20.19        40.07   
14  Emma Jnsson  2006  Helsingborgs Simsllskap    20.08        40.27   
15  Majken Eriksson  2005  Smlandsstenars Simsllskap    19.78        40.97   
16  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    19.91        41.15   
17  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen    20.23        41.42   
18  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    20.35        41.50   
19  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    20.01        41.66   
20  Noe Oguni  2005  Smlandsstenars Simsllskap    20.81        42.64   
21  Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsllskap    21.14        42.99   
22  Elma Blow  2005  Simklubben Laxen    23.08        44.31   
23  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    20.97        44.76   
24  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    21.89        45.14   
25  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet    21.85        45.18   
26  Alice berg  2005  SK Stimmet    22.08        45.60   
27  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    22.03        45.66   
28  Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap    22.97        45.80   
29  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    21.80        46.07   
30  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    23.03        46.35   
31  Emelie Bgeby  2005  Vrnamo Simsllskap    22.60        47.56   
32  Saga Wahlbeck  2006  Simklubben Laxen    22.00        47.85   
33  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    23.11        50.25   
34  Tilda Carlsson  2006  Falkenbergs Simklubb    23.75        50.40   
35  Maja Winbo  2006  Falkenbergs Simklubb    24.38        50.60   
36  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    26.10        55.81   
Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  13:45 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  13:55   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    16.74        34.40   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsllskap    16.90        34.42   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    18.03        36.81   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    18.09        37.44   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    19.57        38.48   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    18.69        38.70   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsllskap    19.20        39.01   
Bence Mrkus  2005  Simklubben Laxen    19.36        39.83   
Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    19.30        40.44   
10  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    20.44        41.98   
11  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsllskap    20.27        42.21   
12  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    20.84        42.42   
13  Viktor Horvath  2006  Helsingborgs Simsllskap    20.78        43.28  TL 
14  Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    20.48        44.22   
15  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    21.17        44.37   
16  Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    21.59        45.09   
17  Markus Kanth  2006  Simklubben Laxen    22.24        45.67   
18  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsllskap    21.73        46.05   
19  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen    22.13        46.27   
20  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    22.42        46.88   
21  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    21.83        47.46   
22  Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsllskap    22.82        48.77   
23  Kevi Falk Ramirez  2006  SK Stimmet    23.02        50.48   
24  Philip Nordn  2006  Helsingborgs Simsllskap    25.35        51.00   
25  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim    23.63        51.61   
26  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    25.98        57.07   
Eric Fagerstrm  2005  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  13:55 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  14:03   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Hilja Volmberg  2003  SK Stimmet    17.09  36.44  56.59    1:15.98   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    17.48  36.70  58.05    1:18.73   
Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb    18.16  39.18  1:00.71    1:19.39   
Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    17.23  37.66  59.80    1:19.84   
Thea Ekers  2003  Falkenbergs Simklubb    19.49  41.42  1:04.00    1:25.67   
Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen    18.65  40.60  1:03.90    1:26.62   
Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen    19.52  42.15  1:06.13    1:27.21   
Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb    19.41  42.22  1:06.37    1:28.07   
Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet    20.69  43.77  1:07.34    1:29.15   
10  Lisa Nilsson Johansson  2003  Simklubben Laxen    19.58  41.52  1:05.85    1:30.26   
11  Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    20.10  43.64  1:08.29    1:31.23   
12  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    20.34  43.20  1:08.67    1:31.41   
13  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    19.86  43.92  1:10.61    1:35.21   
14  Ebba Bjrklund  2004  Simklubben Laxen    20.67  45.98  1:10.97    1:35.32   
15  Ebba Nilsson  2004  SK Stimmet    20.32  45.54  1:13.74    1:38.97   
16  Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb    22.29  48.78  1:14.98    1:40.52   
Julia Gunnarsson  2004  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    15.16  31.92  49.35    1:05.66   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    16.11  33.68  53.42    1:11.33   
Annie Ottosson  2002  SK Stimmet    17.56  37.52  59.58    1:20.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  14:03 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sparbanksprinten    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tvlingsort  Laholm    Utskriftstid  14:10   
  Arrangr  SK Stimmet         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    15.71  33.19  51.52    1:08.73   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    15.52  33.16  52.07    1:10.28   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    16.57  34.81  53.91    1:12.54   
Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    17.50  38.78  1:00.40    1:19.72   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    17.95  38.62  1:00.17    1:20.49   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    18.94  41.92  1:08.16    1:30.97   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    19.65  43.18  1:08.81    1:31.52   
Linus Rosdahl  2003  Simklubben Laxen    21.37  46.80  1:12.61    1:35.39   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    20.99  46.55  1:12.71    1:35.42   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
David Schuldt  2002  SK Stimmet    14.19  29.63  46.09    1:01.31   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    14.95  31.69  49.96    1:07.90   
Linus Svensson  2002  SK Stimmet    16.02  33.42  51.93    1:09.64   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    14.21  30.10  46.18    1:01.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: SK Stimmet  Utskriftstid  14:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner