2021-12-04   14:21:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Mitta-uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:11   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jesse Hyppnen  2004      43.24  1:33.36  2:30.27    3:14.32   
  Lahden Kaleva                   
                     
Eetu Autio  2007      49.35  1:45.27  2:50.26    3:36.98   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Max Eriksson  2002              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Perttu Somero  2001      32.51  1:08.36  1:55.41    2:31.73   
  Lahden Kaleva  2:34.86                 
                     
Kristoffer Kulju  2001      37.35  1:19.02  2:07.57    2:44.48   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:47.16                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli Soramies  1998      28.39  1:03.44  1:42.24    2:15.99   
  Voikkaan Viesti  2:15.52                 
                     
Atte Somero  1999      29.11  1:04.70  1:47.08    2:21.29   
  Lahden Kaleva  2:18.46                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:11 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:25   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lumi Luoma  2005      43.47  1:35.44  2:30.83    3:17.85   
  Hyvinkn Uimaseura  3:21.90                 
                     
Salma Mntynen  2005      43.11  1:36.41  2:35.95    3:20.04   
  Uimaseura Aquila  3:32.17                 
                     
Ada Oila  2005      55.80  1:49.44  2:52.25    3:42.12   
  Vanders                   
                     
Clara Korkeamki  2006      55.18  1:52.78  2:58.31    3:48.28   
  Vanders                   
                     
Milla Kiviranta  2006              DSQ   
  Vanders                   
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saga Jatkola  2004      37.39  1:23.30  2:14.45    2:55.19   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  3:01.77                 
                     
Tiiu Korhonen  2003      36.88  1:24.37  2:18.67    3:01.13   
  Uimaseura Aquila  3:06.96                 
                     
Nessa Jrvinen  2004      38.50  1:25.98  2:19.09    3:01.35   
  Uimaseura Aquila  3:08.46                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003      43.56  1:33.16  2:31.04    3:14.19   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  3:14.29                 
                     
Aino Soramies  2004      52.95  1:47.10  2:44.72    3:32.97   
  Voikkaan Viesti  3:30.63                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea Winqvist  2002      34.85  1:20.30  2:10.79    2:54.28   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:52.34                 
                     
Yasmin Laouari  2001      39.83  1:26.74  2:20.01    3:00.00   
  Vanders  3:20.54                 
                     
Sara Rosqvist  2001      41.45  1:27.38  2:24.62    3:08.73   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  3:18.69                 
                     
Amanda Ahlgren  2001      41.23  1:32.31  2:27.43    3:11.59   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ellen Mnttri  2000              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:25 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:28   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jani Ekman  2006              50.07   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  49.57                 
Georgi Biatetc  2005              51.20   
  Uimaseura Aquila  1:01.28                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Atso Lindstrm  1997              31.61   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  33.54                 
Ragnar Mehisto  1985              32.91   
  HTU Stadi  30.45                 
Kalle Hyttinen  2001              33.05   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  33.43                 
Kim Ohtonen  1966              35.69   
  Speedo Masters Finland C  33.89                 
Juha-Matti Pohjolainen  1987              35.77   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
Matti Saln  1999              36.24   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  37.38                 
Oskari Niemi  2001              36.56   
  Hyvinkn Uimaseura  36.39                 
Niilo Olander  2001              36.80   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  36.98                 
Nesja Seppl  2000              39.74   
  Haminan Uimaseura  40.46                 
10  Timo Marttinen  2001              41.21   
  Hyvinkn Uimaseura  1:04.38                 
11  Antti Pohjolainen  1984              41.44   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
12  Juha Silvennoinen  2001              43.06   
  Keravan Uimarit  44.36                 
13  Alexey Kirov  2004              50.91   
  Keravan Uimarit  53.59                 
14  Rasmus Rutanen  2001              51.75   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  49.83                 
15  Vinski Lng  2004              1:02.55   
  Keravan Uimarit  1:05.30                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:28 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:34   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Malin Lindblom  2006    170          51.95   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  54.03                 
Sofia Chadromtseva  2006    49          1:18.42   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ada Nystrm  2001    556          35.02   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  36.24                 
Fanny Nystrm  1999    532          35.54   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  35.95                 
Tiia Louhevaara  1997    494          36.43   
  Helsingfors Simsllskap  35.17                 
Emilia Kokko  1999    404          38.94   
  Vanders  38.30                 
Jenny Nieminen  2001    360          40.45   
  Hyvinkn Uimaseura  39.94                 
Ella Hurtta  2003    336          41.39   
  Uimaseura Aquila  46.21                 
Kiira Vuorinen  2001    284          43.80   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  43.61                 
Fanny Puska  2001    247          45.87   
  Haminan Uimaseura  46.82                 
Erja Tiljander  2000    237          46.50   
  Hyvinkn Uimaseura  45.11                 
10  Irina Puukko  2001    235          46.66   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  50.13                 
11  Julia Huovinen  2004    204          48.92   
  Uimaseura Aquila  49.55                 
12  Ava Malm  2004    180          50.99   
  Uimaseura Aquila  50.97                 
13  Reetta Haara  2004    156          53.49   
  Keravan Uimarit  52.27                 
14  Tilda Tulima  2001    142          55.10   
  Keravan Uimarit  57.75                 
15  Elina Laaksonen  2004    137          55.74   
  Keravan Uimarit  57.88                 
Emmi Jrvinen  2001              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  46.33                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Peppi Innamaa  2004              DSQ   
  Keravan Uimarit  58.57                 
  SW 7.4 P ei rikkonut veden pintaa ennen toisen ksivedon leveint kohtaa lhdn / knnksen jlkeen               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:34 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:43   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksandr Logvin  2006    146  39.47        1:25.20   
  Vanders  1:31.14                 
                     
Miska Korkalainen  2006    97  47.30        1:37.70   
  Voikkaan Viesti  1:36.55                 
                     
Jani Ekman  2006    90  47.57        1:40.10   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joakim Kuhlberg  2004    209  36.57        1:15.65   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.30                 
                     
Pyry Aspholm  2004    121  41.79        1:30.71   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Vinski Lng  2004    82  49.44        1:43.13   
  Keravan Uimarit  1:42.21                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mathias Lindfors  2002    295  32.67        1:07.44   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.93                 
                     
Isak Jatkola  2003    268  32.61        1:09.70   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.60                 
                     
Leo Kallionp  2002    250  33.81        1:11.28   
  Vanders  1:11.25                 
                     
Leevi Kervinen  2003    227  34.36        1:13.66   
  Uimaseura Aquila  1:15.57                 
                     
Casper Heikkinen  2003    221  35.58        1:14.27   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.01                 
                     
Elias Rajala  2002    208  36.17        1:15.79   
  Vanders  1:17.57                 
                     
Anton Antonen  2003    199  35.73        1:16.93   
  Uimaseura Aquila  1:15.01                 
                     
Samuel Seppnen  2002    182  38.22        1:19.25   
  Uimaseura Aquila  1:22.71                 
                     
Lauri Karhu  2003    162  40.46        1:22.35   
  Vanders  1:22.73                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sami Seppl  2000    354  30.32        1:03.52   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:02.42                 
                     
Kasper Uusitalo  2000    349  31.47        1:03.78   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.61                 
                     
Roni Trnqvist  2000    332  31.89        1:04.87   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.03                 
                     
Oskari Niemi  2001    280  33.09        1:08.65   
  Hyvinkn Uimaseura  1:09.03                 
                     
Niilo Olander  2001    276  33.55        1:08.99   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.45                 
                     
Kasper Nyman  2001    263  33.43        1:10.08   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.48                 
                     
Timo Marttinen  2001    252  33.91        1:11.07   
  Hyvinkn Uimaseura  1:12.78                 
                     
Rasmus Rutanen  2001    174  38.77        1:20.44   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:25.28                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sami Pakarinen  1992    585  26.12        53.72   
  Vanders  54.04                 
                     
Atte Somero  1999    525  27.01        55.68   
  Lahden Kaleva  57.06                 
                     
Tristan Forslund  1998    493  26.76        56.88   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  55.40                 
                     
Mika Vnsk  1998    445  28.00        58.82   
  HTU Stadi  57.54                 
                     
Roberto Honni  1998    424  28.15        59.81   
  HTU Stadi  57.26                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:43 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  11:53   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Punkkinen  2005    156  45.34        1:34.68   
  Voikkaan Viesti  1:31.29                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Winona Forslund  2003    332  34.35        1:13.63   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.48                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    322  34.71        1:14.35   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.70                 
                     
Tinka Rokka  2003    284  37.18        1:17.56   
  Uimaseura Aquila  1:20.29                 
                     
Taru Nekkula  2003    237  39.20        1:22.37   
  Voikkaan Viesti  1:23.79                 
                     
Elina Laaksonen  2004    204  42.18        1:26.56   
  Keravan Uimarit  1:30.09                 
                     
Aino Soramies  2004    193  42.55        1:28.15   
  Voikkaan Viesti  1:30.74                 
                     
Reetta Haara  2004    151  44.29        1:35.76   
  Keravan Uimarit  1:42.66                 
                     
Peppi Innamaa  2004    138  45.43        1:38.54   
  Keravan Uimarit  1:47.71                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aada Pohjala  2001    489  31.17        1:04.71   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:04.80                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    423  32.15        1:07.91   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:08.83                 
                     
Irina Puukko  2001    367  33.67        1:11.21   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.87                 
                     
Suvi-Maaria Heinonen  2002    357  34.69        1:11.84   
  Salon Uimarit  1:13.28                 
                     
Rosalia Turunen  2002    344  33.53        1:12.78   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.81                 
                     
Netta Korhonen  2001    318  36.18        1:14.69   
  Vaajakosken Uimaseura  1:14.67                 
                     
Sara Rosqvist  2001    310  35.21        1:15.30   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.09                 
                     
Johanna Luukkonen  2001    302  36.10        1:16.01   
  Hyvinkn Uimaseura  1:17.14                 
                     
Kiira Vuorinen  2001    300  36.04        1:16.14   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.01                 
                     
10  Amanda Ahlgren  2001    271  36.55        1:18.82   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.94                 
                     
11  Emmi Jrvinen  2001    255  38.42        1:20.40   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.45                 
                     
12  Jenny Pulli  2001    242  37.54        1:21.78   
  Vanders  1:24.76                 
                     
13  Tilda Tulima  2001    149  47.05        1:36.11   
  Keravan Uimarit  1:35.64                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ida Trnqvist  1999    405  32.81        1:08.89   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.41                 
                     
Ellen Mnttri  2000    239  38.80        1:22.17   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.63                 
                     
Janette Qureshi  1999    165  41.88        1:32.88   
  Vanders  1:40.29                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  11:53 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:13   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kalle Hyttinen  2001    337  31.81        1:09.58   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.64                 
                     
Perttu Somero  2001    326  32.40        1:10.38   
  Lahden Kaleva  1:13.14                 
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sasa Seppl  1998    395  30.16        1:06.01   
  Haminan Uimaseura  1:10.33                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:13 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:18   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiiu Korhonen  2003    302  37.50        1:21.32   
  Uimaseura Aquila  1:23.60                 
                     
Saga Jatkola  2004    287  38.80        1:22.75   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:23.65                 
                     
Tinka Rokka  2003    218  42.24        1:30.70   
  Uimaseura Aquila  1:32.10                 
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Pajari  2001    404  35.03        1:13.86   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.27                 
                     
Nea Winqvist  2002    389  33.50        1:14.77   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.33                 
                     
Jenny Nieminen  2001    364  34.00        1:16.48   
  Hyvinkn Uimaseura  1:15.87                 
                     
Amanda Ahlgren  2001    166  43.84        1:39.25   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:40.67                 
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pinja Peippo  1999    446  32.35        1:11.46   
  Vanders  1:10.58                 
                     
Tiia Louhevaara  1997              DNF   
  Helsingfors Simsllskap  1:10.39                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:18 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:32   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alexey Kirov  2004    140  1:30.54  3:17.66  5:04.74    6:48.34   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mathias Lindfors  2002    349  1:10.61  2:28.30  3:47.26    5:01.39   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  5:04.68                 
                     
Isak Jatkola  2003    295  1:15.66  2:38.30  4:00.05    5:18.52   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  5:23.41                 
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nesja Seppl  2000    312  1:11.52  2:31.50  3:53.40    5:12.81   
  Haminan Uimaseura  5:30.26                 
                     
Kristoffer Kulju  2001    292  1:15.62  2:37.82  3:59.36    5:19.69   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  6:09.04                 
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli Soramies  1998    542  1:00.20  2:06.65  3:13.89    4:20.31   
  Voikkaan Viesti  4:19.57                 
                     
Atte Somero  1999    521  1:01.69  2:08.60  3:16.39    4:23.62   
  Lahden Kaleva  4:22.61                 
                     
Matti Saln  1999    397  1:03.64  2:17.89  3:34.04    4:48.68   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:32 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:39   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lumi Luoma  2005    217  1:29.47  3:09.60  4:52.15    6:29.73   
  Hyvinkn Uimaseura  7:10.48                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Winona Forslund  2003    337  1:20.21  2:46.35  4:13.12    5:36.83   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  5:36.97                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Johanna Hyvnen  1999    376  1:13.97  2:36.73  4:01.49    5:24.80   
  Hyvinkn Uimaseura  5:12.27                 
                     
Erja Tiljander  2000    215  1:23.86  3:03.35  4:47.92    6:31.17   
  Hyvinkn Uimaseura  6:46.02                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:39 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:46   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Karlsson  2006    81  54.46        1:52.95   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joakim Kuhlberg  2004    213  39.98        1:21.86   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.07                 
                     
Pyry Aspholm  2004    106  49.36        1:43.36   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Max Eriksson  2002    237  39.33        1:18.98   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.81                 
                     
Leo Kallionp  2002    215  39.43        1:21.68   
  Vanders  1:30.15                 
                     
Leevi Kervinen  2003    172  42.00        1:27.99   
  Uimaseura Aquila  1:27.20                 
                     
Casper Heikkinen  2003    134  46.92        1:35.44   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Elias Rajala  2002              DSQ   
  Vanders  1:34.46                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Samuel Seppnen  2002              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:35.73                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Perttu Somero  2001    388  32.38        1:07.09   
  Lahden Kaleva  1:06.36                 
                     
Roni Trnqvist  2000    309  36.05        1:12.32   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.49                 
                     
Kasper Uusitalo  2000    271  37.33        1:15.54   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.03                 
                     
Kasper Nyman  2001    223  39.49        1:20.59   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.39                 
                     
 
Laji 11, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sami Pakarinen  1992    626  27.14        57.19   
  Vanders  55.18                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:46 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  12:52   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 12, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lumi Luoma  2005    202  46.03        1:33.73   
  Hyvinkn Uimaseura  1:31.49                 
                     
Malin Lindblom  2006              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nessa Jrvinen  2004    285  40.20        1:23.53   
  Uimaseura Aquila  1:27.81                 
                     
Julia Huovinen  2004    239  42.93        1:28.65   
  Uimaseura Aquila  1:32.97                 
                     
 
Laji 12, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Pajari  2001    392  37.26        1:15.19   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.12                 
                     
Aada Pohjala  2001    342  38.31        1:18.68   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.46                 
                     
Venla Huurinainen  2001    275  40.44        1:24.60   
  Vaajakosken Uimaseura  1:22.70                 
                     
Fanny Puska  2001    190  45.97        1:35.68   
  Haminan Uimaseura  1:38.20                 
                     
Rosalia Turunen  2002    144  48.47        1:44.94   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Johanna Luukkonen  2001              DSQ   
  Hyvinkn Uimaseura  1:30.21                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 12, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ellen Mnttri  2000              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.41                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  12:52 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:12   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksandr Logvin  2006    151          37.99   
  Vanders  38.51                 
Eetu Autio  2007    127          40.27   
  Uimaseura Aquila  42.52                 
Miska Korkalainen  2006    97          44.02   
  Voikkaan Viesti  44.90                 
Jani Ekman  2006    94          44.55   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  41.39                 
Alex Karlsson  2006    79          47.03   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Georgi Biatetc  2005    119          41.14   
  Uimaseura Aquila  46.58                 
Pyry Aspholm  2004    117          41.37   
  Vaajakosken Uimaseura  40.04                 
William Fagerstedt  2005    98          43.92   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
Vinski Lng  2004    94          44.44   
  Keravan Uimarit  43.96                 
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nesja Seppl  2000    380          27.97   
  Haminan Uimaseura  28.74                 
Kasper Uusitalo  2000    348          28.78   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  29.55                 
Sami Seppl  2000    330          29.31   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  30.39                 
Roni Trnqvist  2000    308          29.99   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  31.57                 
Oskari Niemi  2001    294          30.45   
  Hyvinkn Uimaseura  29.89                 
Timo Marttinen  2001    250          32.16   
  Hyvinkn Uimaseura  34.17                 
Juha Silvennoinen  2001    247          32.28   
  Keravan Uimarit                   
Rasmus Rutanen  2001              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  39.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tristan Forslund  1998    490          25.69   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  25.46                 
Sasa Seppl  1998    482          25.83   
  Haminan Uimaseura  25.16                 
Mika Vnsk  1998    469          26.06   
  HTU Stadi  27.05                 
Roberto Honni  1998    433          26.77   
  HTU Stadi  27.04                 
Atso Lindstrm  1997    394          27.62   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  28.19                 
Juha-Matti Pohjolainen  1987    394          27.62   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
Antti Pohjolainen  1984    253          32.02   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:12 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:18   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Malin Lindblom  2006    224          38.26   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
Laura Punkkinen  2005    160          42.74   
  Voikkaan Viesti  41.81                 
Sofia Chadromtseva  2006    111          48.25   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ella Hurtta  2003    348          33.03   
  Uimaseura Aquila  35.49                 
Elina Laaksonen  2004    246          37.04   
  Keravan Uimarit  38.28                 
Taru Nekkula  2003    243          37.23   
  Voikkaan Viesti  38.41                 
Ava Malm  2004    205          39.40   
  Uimaseura Aquila  40.24                 
Aino Soramies  2004    181          41.04   
  Voikkaan Viesti  39.12                 
Reetta Haara  2004    165          42.29   
  Keravan Uimarit  44.93                 
Peppi Innamaa  2004    158          42.91   
  Keravan Uimarit  44.93                 
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aada Pohjala  2001    441          30.52   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  30.78                 
Irina Puukko  2001    375          32.21   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  31.59                 
Suvi-Maaria Heinonen  2002    368          32.42   
  Salon Uimarit  31.77                 
Sara Rosqvist  2001    357          32.74   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  33.10                 
Netta Korhonen  2001    351          32.94   
  Vaajakosken Uimaseura  32.80                 
Yasmin Laouari  2001    339          33.33   
  Vanders  33.20                 
Johanna Luukkonen  2001    314          34.16   
  Hyvinkn Uimaseura  33.65                 
Kiira Vuorinen  2001    298          34.77   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  35.31                 
Fanny Puska  2001    292          35.02   
  Haminan Uimaseura  35.46                 
10  Emmi Jrvinen  2001    269          35.98   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  37.84                 
11  Tilda Tulima  2001    183          40.90   
  Keravan Uimarit  41.91                 
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Fanny Nystrm  1999    495          29.36   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  29.79                 
Suvi Taskinen  1998    456          30.18   
  Vanders  30.04                 
Ida Trnqvist  1999    383          31.99   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  31.76                 
Heini Vartiainen  1997    363          32.55   
  HTU Stadi  32.92                 
Johanna Hyvnen  1999    347          33.05   
  Hyvinkn Uimaseura  32.22                 
Alina Lopperi  1998              DNS   
  HTU Stadi  33.27                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:18 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:26   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jesse Hyppnen  2004    171  47.62        1:40.06   
  Lahden Kaleva  1:40.20                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    150  50.36        1:44.51   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:45.14                 
                     
Jani Ekman  2006    130  52.18        1:49.73   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:53.51                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Antonen  2003    234  41.20        1:30.19   
  Uimaseura Aquila  1:29.43                 
                     
Leevi Kervinen  2003    234  42.32        1:30.22   
  Uimaseura Aquila  1:30.96                 
                     
Max Eriksson  2002    201  45.60        1:34.88   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:35.03                 
                     
Isak Jatkola  2003    161  48.19        1:42.02   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:37.42                 
                     
Casper Heikkinen  2003    152  50.08        1:43.98   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:44.71                 
                     
Lauri Karhu  2003    134  52.68        1:48.58   
  Vanders                   
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kalle Hyttinen  2001    466  33.51        1:11.72   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.62                 
                     
Niilo Olander  2001    357  37.16        1:18.32   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.83                 
                     
Oskari Niemi  2001    299  38.58        1:23.09   
  Hyvinkn Uimaseura  1:19.80                 
                     
Kristoffer Kulju  2001    251  42.04        1:28.11   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:31.45                 
                     
Kasper Nyman  2001    195  45.90        1:35.88   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:36.31                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli Soramies  1998    542  31.90        1:08.17   
  Voikkaan Viesti  1:06.86                 
                     
Kim Ohtonen  1966    357  37.46        1:18.35   
  Speedo Masters Finland C  1:17.02                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:26 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:34   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lumi Luoma  2005    225  47.71        1:42.48   
  Hyvinkn Uimaseura  1:46.61                 
                     
Salma Mntynen  2005    200  49.41        1:46.55   
  Uimaseura Aquila  1:49.80                 
                     
Milla Kiviranta  2006    156  54.23        1:55.77   
  Vanders  1:50.75                 
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Winona Forslund  2003    390  39.30        1:25.30   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.50                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    301  43.19        1:33.04   
  Uimaseura Aquila  1:33.85                 
                     
Tinka Rokka  2003    269  45.61        1:36.55   
  Uimaseura Aquila  1:33.95                 
                     
Saga Jatkola  2004    245  47.34        1:39.53   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:40.22                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    242  47.55        1:39.99   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:36.02                 
                     
Reetta Haara  2004    151  54.60        1:56.99   
  Keravan Uimarit  1:53.47                 
                     
Peppi Innamaa  2004    136  56.09        2:01.22   
  Keravan Uimarit  2:05.67                 
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ada Nystrm  2001    564  35.58        1:15.47   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.38                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    321  42.43        1:31.04   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:29.08                 
                     
Venla Huurinainen  2001    300  43.89        1:33.15   
  Vaajakosken Uimaseura  1:29.14                 
                     
Kiira Vuorinen  2001    267  45.33        1:36.79   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.42                 
                     
Rosalia Turunen  2002    226  48.12        1:42.29   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:40.10                 
                     
Tilda Tulima  2001    133  58.53        2:01.99   
  Keravan Uimarit  1:59.70                 
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Fanny Nystrm  1999    555  36.01        1:15.84   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.18                 
                     
Tiia Louhevaara  1997              DNF   
  Helsingfors Simsllskap  1:16.17                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:34 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:37   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Autio  2007    100          46.87   
  Uimaseura Aquila  45.15                 
 
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sami Pakarinen  1992    599          25.86   
  Vanders  25.27                 
Tristan Forslund  1998    486          27.72   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  27.74                 
Sasa Seppl  1998    442          28.61   
  Haminan Uimaseura  28.27                 
Atte Somero  1999    431          28.86   
  Lahden Kaleva  28.26                 
Matti Saln  1999    390          29.82   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  29.38                 
Juha-Matti Pohjolainen  1987    380          30.08   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
Atso Lindstrm  1997    372          30.29   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  32.06                 
Perttu Somero  2001    314          32.07   
  Lahden Kaleva  33.04                 
Sami Seppl  2000    308          32.25   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  33.44                 
10  Antti Pohjolainen  1984    238          35.17   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Mathias Lindfors  2002    185          38.21   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  13:45   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Malin Lindblom  2006    166          44.33   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  42.83                 
Clara Korkeamki  2006              DSQ   
  Vanders  59.68                 
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ada Oila  2005    79          56.60   
  Vanders  50.97                 
Laura Punkkinen  2005    72          58.41   
  Voikkaan Viesti  59.95                 
Salma Mntynen  2005              DNF   
  Uimaseura Aquila  43.07                 
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenny Nieminen  2001    459          31.59   
  Hyvinkn Uimaseura  33.26                 
Nea Winqvist  2002    458          31.61   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  30.95                 
Emilia Kokko  1999    451          31.77   
  Vanders  31.71                 
Pinja Peippo  1999    439          32.06   
  Vanders  31.87                 
Fanny Nystrm  1999    388          33.41   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  33.06                 
Ada Nystrm  2001    356          34.39   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  34.83                 
Aino Pajari  2001    350          34.59   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  34.46                 
Heini Vartiainen  1997    342          34.84   
  HTU Stadi  37.79                 
Elisabeth Marie Salm  2002    297          36.53   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  38.20                 
10  Johanna Hyvnen  1999    296          36.55   
  Hyvinkn Uimaseura  34.64                 
11  Ida Trnqvist  1999    280          37.26   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  35.33                 
12  Nessa Jrvinen  2004    277          37.38   
  Uimaseura Aquila  37.91                 
13  Suvi-Maaria Heinonen  2002    231          39.72   
  Salon Uimarit  37.01                 
14  Ella Hurtta  2003    229          39.80   
  Uimaseura Aquila  40.82                 
15  Netta Korhonen  2001    227          39.93   
  Vaajakosken Uimaseura  38.85                 
16  Erja Tiljander  2000    220          40.36   
  Hyvinkn Uimaseura  38.56                 
17  Venla Huurinainen  2001    209          41.05   
  Vaajakosken Uimaseura  37.57                 
18  Julia Huovinen  2004    177          43.36   
  Uimaseura Aquila                   
19  Jenny Pulli  2001    165          44.43   
  Vanders                   
20  Janette Qureshi  1999    138          47.16   
  Vanders  48.15                 
21  Taru Nekkula  2003    103          51.87   
  Voikkaan Viesti  50.75                 
22  Aino Soramies  2004    102          52.11   
  Voikkaan Viesti  49.67                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  13:45 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:09   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Bs-Pu Miehet [2002]  2002    183          2:39.24   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:49.84                 
  Joakim Kuhlberg  2004      40.58        40.58   
  Casper Heikkinen  2003      48.31        1:28.89   
  Isak Jatkola  2003      39.17        2:08.06   
  Mathias Lindfors  2002      31.18        2:39.24   
                     
Aquila Pojat [2002]  2002    153          2:49.12   
  Uimaseura Aquila  2:56.35                 
  Samuel Seppnen  2002      42.33        42.33   
  Anton Antonen  2003      39.87        1:22.20   
  Eetu Autio  2007      46.27        2:08.47   
  Georgi Biatetc  2005      40.65        2:49.12   
                     
 
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Bs-Pu Miehet 1    441          1:58.85   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:59.70                 
  Tristan Forslund  1998      30.44        30.44   
  Atso Lindstrm  1997      30.76        1:01.20   
  Matti Saln  1999      29.47        1:30.67   
  Kalle Hyttinen  2001      28.18        1:58.85   
                     
Bs-Pu Miehet 2    312          2:13.33   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:24.99                 
  Roni Trnqvist  2000      35.04        35.04   
  Niilo Olander  2001      36.47        1:11.51   
  Sami Seppl  2000      32.46        1:43.97   
  Kasper Uusitalo  2000      29.36        2:13.33   
                     
Bs-Pu Miehet 3    211          2:31.98   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
  Max Eriksson  2002      36.62        36.62   
  Kristoffer Kulju  2001      41.00        1:17.62   
  Kasper Nyman  2001      37.88        1:55.50   
  Rasmus Rutanen  2001      36.48        2:31.98   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Porvoon Mitta-uinnit    Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Porvoo    Tulostusaika  14:15   
  Jrjestj  BS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  12 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Bs-Pu Tytt 2003  2003    317          2:32.47   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:34.64                 
  Malin Lindblom  2006      45.88        45.88   
  Winona Forslund  2003      38.59        1:24.47   
  Saga Jatkola  2004      34.98        1:59.45   
  Kreetta Uusitalo  2003      33.02        2:32.47   
                     
Aquila Tytt [2002]  2002    308          2:34.05   
  Uimaseura Aquila  2:36.09                 
  Nessa Jrvinen  2004      39.55        39.55   
  Ella Hurtta  2003      43.02        1:22.57   
  Tiiu Korhonen  2003      35.69        1:58.26   
  Salma Mntynen  2005      35.79        2:34.05   
                     
 
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Bs-Pu Naiset 1    487          2:12.20   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:11.10                 
  Aino Pajari  2001      35.47        35.47   
  Ada Nystrm  2001      34.97        1:10.44   
  Nea Winqvist  2002      32.20        1:42.64   
  Aada Pohjala  2001      29.56        2:12.20   
                     
Bs-Pu Naiset 2    382          2:23.29   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:23.67                 
  Elisabeth Marie Salm  2002      39.19        39.19   
  Fanny Nystrm  1999      35.07        1:14.26   
  Ida Trnqvist  1999      38.12        1:52.38   
  Irina Puukko  2001      30.91        2:23.29   
                     
Bs-Pu Naiset 3    288          2:37.48   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:51.49                 
  Sara Rosqvist  2001      38.11        38.11   
  Emmi Jrvinen  2001      44.08        1:22.19   
  Amanda Ahlgren  2001      39.71        2:01.90   
  Ellen Mnttri  2000      35.58        2:37.48   
                     
Vanders Rollo    183          3:02.94   
  Vanders                   
  Ada Oila  2005      50.16        50.16   
  Milla Kiviranta  2006      52.35        1:42.51   
  Yasmin Laouari  2001      38.31        2:20.82   
  Clara Korkeamki  2006      42.12        3:02.94   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  12 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Borg Simmare-Porvoon Uimarit  Tulostusaika  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner