2021-04-21   23:16:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Masters-mestaruusuinnit (25 m) 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  21:54   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Inga Siro  1945    492  2:05.67  4:25.76  6:40.16    8:40.90  M PE 
  Koovee  8:25.33                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Marjut Hyvönen  1966    395  1:41.87  3:28.06  5:30.66    7:03.81   
  Tuusulan Uimaseura  7:02.57                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hanna-Greta Puurtinen  1970    491  1:32.76  3:09.11  4:56.29    6:20.57   
  Koovee  6:18.53                 
                     
Outi Kaarnamo  1969    460  1:28.82  3:09.13  5:00.77    6:28.79   
  Tuusulan Uimaseura  6:36.04                 
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967    415  1:32.64  3:21.25  5:07.74    6:42.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:34.17                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mari Ääri  1980    781  1:13.32  2:32.28  4:01.87    5:18.00   
  Aurajoen Uinti  5:21.04                 
                     
Satu Rahkonen  1977    719  1:15.57  2:38.10  4:06.34    5:26.85   
  Cetus Espoo  5:20.56                 
                     
Meri Viljanen  1980    543  1:20.31  2:51.96  4:33.60    5:58.88   
  Hydra Platypus  5:55.71                 
                     
Johanna Gröhn  1978    306  1:31.92  3:32.67  5:35.13    7:14.40   
  Järvenpään Uintiklubi  10:00.00                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Erica Pakkala  1986    625  1:10.13  2:31.90  4:11.80    5:33.30  M SE 
  Helsingfors Simsällskap  5:45.18                 
                     
Helena Mäkinen  1985    265  1:44.33  3:44.03  5:38.08    7:23.59   
  Oulun Lohet  7:05.00                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Yli-Yrjänäinen  1991    413  1:28.43  3:09.02  4:51.77    6:22.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:58.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  21:54 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  21:47   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Malk  1937    634  1:42.98  3:40.88  6:00.20    7:38.40   
  Cetus Espoo  7:55.96                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tapani Liimatainen  1944    195  2:41.38  5:21.11  8:05.33    10:16.64   
  Oulun Lohet  10:08.58                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tapani Tuomiranta  1951    449  1:47.79  3:32.73  5:40.87    7:17.14   
  Koovee  7:15.01                 
                     
Juhani Sillanpää  1947    384  1:48.46  3:52.26  5:53.39    7:40.50   
  Helsingfors Simsällskap  7:32.07                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eero Elovaara  1956    492  1:33.20  3:14.35  4:58.67    6:25.53   
  Cetus Espoo  6:24.55                 
                     
Timo Teponoja  1955    383  1:42.17  3:32.57  5:28.75    6:59.11   
  Cetus Espoo  6:49.55                 
                     
Kaj Fred  1956    330  1:42.66  3:42.11  5:38.40    7:20.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  7:32.47                 
                     
Sulo Salminen  1956              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  7:30.59                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Harri Koski  1957    298  1:44.10  3:39.24  5:29.10    7:16.64   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  7:30.32                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tero Kinnunen  1965    722  1:12.80  2:32.98  4:07.06    5:17.78  M SE 
  Swimming Jyväskylä  5:19.87                 
                     
Tapani Kostiainen  1966    532  1:23.53  2:53.13  4:33.95    5:51.80   
  Brahean Uimarit - Lieksa  5:50.57                 
                     
Jussi Kanste  1966    465  1:18.84  2:55.29  4:42.55    6:07.99   
  Haukiputaan Heitto  6:11.00                 
                     
Jouko Ketonen  1962    322  1:36.20  3:35.93  5:26.33    6:55.80   
  Uintiklubi Nereus  7:12.00                 
                     
Kai-Asser Skog  1966    311  1:32.12  3:20.02  5:22.87    7:00.52   
  Lappeenrannan Uimarit  7:00.00                 
                     
Pekka Hurskainen  1965    248  1:47.27  3:40.61  5:43.10    7:33.61   
  Oulun Lohet  7:15.00                 
                     
Kari Pykälistö  1964    158  2:06.50  4:30.55  6:57.15    8:46.63   
  Kempeleen Pyrintö  8:19.93                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mika Ruusunen  1970    524  1:15.69  2:42.91  4:16.96    5:36.38   
  Helsingfors Simsällskap  5:32.26                 
                     
Veijo Tolonen  1967    481  1:18.29  2:49.97  4:30.45    5:46.16   
  Tuusulan Uimaseura  5:58.00                 
                     
Jukka Pellinen  1967    333  1:27.38  3:13.63  5:07.09    6:31.20   
  Swimming Jyväskylä  7:00.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kari Väisänen  1973    533  1:16.59  2:40.61  4:13.78    5:33.72   
  Speedo Masters Finland C  5:26.36                 
                     
Juhana Nieminen  1976    386  1:22.44  3:00.21  4:43.47    6:11.55   
  ORCA Helsinki  7:00.00                 
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    333  1:28.16  3:09.81  5:01.06    6:30.45   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  7:00.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lari Rönkä  1979    566  1:12.73  2:34.17  4:06.25    5:19.51   
  Uimaseura Aquila  5:20.44                 
                     
Juan Sebastian Thoret Salazar  1981    532  1:08.84  2:31.22  4:04.03    5:26.22   
  Helsingfors Simsällskap  5:08.43                 
                     
Jussi Koivisto  1979    497  1:16.55  2:42.55  4:16.73    5:33.62   
  Tuusulan Uimaseura  5:53.27                 
                     
Jussi Rauhala  1977    415  1:20.35  2:53.45  4:28.49    5:54.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:44.60                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emil Svartström  1985    546  1:10.61  2:32.27  3:58.67    5:17.68   
  Helsingin Uimarit  5:10.54                 
                     
Markus Salmela  1983    531  1:10.43  2:33.09  4:02.58    5:20.63   
  Vanders  5:44.22                 
                     
Petter Karjaluoto  1984    524  1:14.37  2:37.74  4:10.66    5:21.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:33.55                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aki Tuomaala  1991    545  1:11.41  2:33.19  3:56.31    5:11.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:06.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  21:47 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  21:49   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Pirkko Siikarla  1946    448  1:53.81  3:58.78  6:01.73  8:05.46  16:23.72   
  Uintiklubi Nereus  15:35.69      10:08.15  12:11.80  14:20.78       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Hillevi Heinä-Perälä  1951    227  2:04.07  4:22.68  6:39.11  8:58.42  18:17.64   
  Koovee  19:02.53      11:18.18  13:38.54  16:00.51       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Maritta Kurki  1952    475  1:30.78  3:09.60  4:50.45  6:32.66  13:16.39   
  Lahden Kaleva  13:23.12      8:15.37  9:56.78  11:38.39       
                     
Pirjo Suopela  1955    247  1:50.99  3:52.67  5:59.01  8:04.90  16:29.76   
  Kampuksen Plaani  16:30.33      10:10.94  12:19.32  14:26.38       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Mona Mattila  1961    346  1:37.68  3:23.70  5:09.95  6:57.16  14:01.86   
  Helsingin Uimarit  16:00.00      8:44.38  10:32.16  12:18.16       
                     
Outi Salminen  1961    203  1:54.01  4:01.11  6:11.45  8:21.35  16:44.89   
  Helsingin Uimarit  16:28.38      10:29.56  12:35.23  14:40.20       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Anne-Mari Käräjämies  1964    709  1:10.36  2:27.46  3:46.19  5:06.85  10:31.74   
  Hydra Platypus  10:31.52      6:28.37  7:49.92  9:12.11       
                     
Marjut Hyvönen  1966    438  1:26.47  3:00.58  4:35.26  6:08.84  12:21.72   
  Tuusulan Uimaseura  12:23.30      7:42.51  9:16.71  10:50.17       
                     
Sari Puumala  1966    414  1:23.31  2:57.75  4:34.28  6:11.35  12:35.55   
  Swimming Jyväskylä  12:45.00      7:47.47  9:24.28  11:01.27       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Hanna-Greta Puurtinen  1970    491  1:22.39  2:50.99  4:18.62  5:47.20  11:38.47   
  Koovee  11:55.97      7:14.94  8:43.28  10:11.91       
                     
Imke Höfling  1970    431  1:22.57  2:52.70  4:25.36  5:58.31  12:09.93   
  Uimaseura Aquila  11:57.39      7:32.36  9:05.98  10:39.57       
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967    373  1:23.90  2:59.44  4:37.21  6:15.25  12:45.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  12:21.20      7:53.13  9:31.29  11:08.74       
                     
Sari Luoto  1967    356  1:29.32  3:05.73  4:44.56  6:23.69  12:57.67   
  Vanders  12:53.19      8:03.45  9:43.31  11:22.56       
                     
Niina Svartström  1969    302  1:35.48  3:20.20  5:05.06  6:50.71  13:41.70   
  HTU Stadi  14:48.27      8:36.29  10:21.14  12:05.94       
                     
Reija Jaakkola  1970    214  1:48.64  3:45.36  5:43.28  7:41.39  15:21.64   
  Uimaseura Aquila  14:33.15      9:40.19  11:38.81  13:33.93       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Johanna Salmela  1976    631  1:12.90  2:31.65  3:51.29  5:08.68  10:24.94  M SE 
  Tuusulan Uimaseura  10:48.09      6:27.43  7:47.35  9:06.48       
                     
Sanna Soininen  1973    413  1:17.29  2:45.62  4:17.39  5:50.95  11:59.68   
  Brahean Uimarit - Lieksa  14:00.00      7:24.90  8:58.64  10:31.20       
                     
Karita Haapasalo-Tuomainen  1972    368  1:26.74  3:00.21  4:34.22  6:09.26  12:27.67   
  Keravan Uimarit  13:00.00      7:44.57  9:19.60  10:54.01       
                     
Carrie Turunen  1973    324  1:32.70  3:13.00  4:51.10  6:30.73  13:00.68   
  Helsingfors Simsällskap  13:15.00      8:10.30  9:48.51  11:25.56       
                     
Kaisa Tirkkonen  1976    296  1:29.81  3:12.55  4:56.76  6:40.14  13:24.61   
  Kampuksen Plaani  13:49.73      8:22.86  10:04.91  11:45.67       
                     
Noora Valkonen  1976    285  1:32.50  3:13.61  4:56.38  6:40.18  13:33.94   
  ORCA Helsinki  13:47.40      8:24.98  10:08.16  11:51.85       
                     
Sari Kukkonen  1972    235  1:43.05  3:32.34  5:21.58  7:10.35  14:27.91   
  Keravan Uimarit  14:30.00      9:02.49  10:52.74  12:42.72       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Sanna Hokkanen  1977    596  1:11.65  2:30.37  3:52.17  5:13.93  10:38.32   
  Cetus Espoo  10:44.96      6:35.66  7:57.23  9:17.97       
                     
Meri Viljanen  1980    500  1:15.74  2:40.03  4:06.05  5:33.11  11:16.51   
  Hydra Platypus  11:11.39      6:59.86  8:27.05  9:53.18       
                     
Paula Niinimäki  1981    486  1:19.18  2:44.89  4:11.85  5:37.86  11:23.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  11:34.58      7:04.97  8:32.02  9:58.79       
                     
Hanna Rosti  1978    356  1:28.05  3:03.36  4:40.21  6:17.01  12:38.03   
  Keravan Uimarit  12:55.83      7:53.11  9:29.00  11:04.37       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Karine Gagnon  1985    587  1:11.42  2:28.23  3:46.15  5:05.07  10:19.32  M SE 
  Aurajoen Uinti  10:16.79      6:24.69  7:43.96  9:03.05       
                     
Eeva Asp  1982    480  1:13.51  2:34.63  3:58.45  5:23.00  11:02.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  11:00.00      6:48.12  8:14.20  9:40.21       
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985    348  1:27.25  3:00.86  4:34.82  6:08.96  12:16.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  12:41.27      7:42.91  9:16.87  10:48.02       
                     
Päivi Heinonen  1984    325  1:24.10  2:59.65  4:36.99  6:14.46  12:33.71   
  Koovee  12:39.78      7:51.89  9:29.22  11:05.38       
                     
Päivi Hänninen  1983    308  1:26.90  3:01.61  4:39.12  6:17.11  12:47.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  13:25.52      7:55.74  9:34.08  11:11.68       
                     
Kaisa Tuomiranta  1984    284  1:28.33  3:05.77  4:46.06  6:27.41  13:08.45   
  Koovee  13:08.61      8:08.66  9:50.13  11:30.85       
                     
Pilvi Mannerkorpi  1986    270  1:33.74  3:13.41  4:54.55  6:35.69  13:21.89   
  Oulun Uinti 1906  14:31.81      8:17.08  9:58.49  11:41.27       
                     
Elina Luttunen  1986    255  1:21.43  2:56.70  4:38.67  6:26.97  13:36.85   
  Swimming Team Rauma  13:23.23      8:14.61  10:03.44  11:51.65       
                     
Katja Töyli  1983    226  1:36.05  3:23.31  5:12.51  6:59.66  14:10.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  14:18.04      8:46.85  10:35.39  12:24.42       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Jonna Teräväinen  1991    722  1:07.09  2:19.98  3:34.64  4:50.15  9:52.00  M SE 
  Swimming Jyväskylä  10:05.00      6:05.68  7:21.95  8:38.31       
                     
Krista Rekonen  1989    587  1:10.33  2:29.38  3:50.33  5:11.66  10:34.16   
  Simmis Wanda  10:40.96      6:34.56  7:57.04  9:16.51       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  21:49 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  22:17   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pentti Keränen  1935    286  2:00.20  4:14.34  6:30.10  8:45.85  33:22.61  M SE 
  Cetus Espoo  32:19.57      11:00.69  13:14.75  15:29.95  17:46.12     
          20:02.04  22:16.61  24:32.89  26:47.20     
          29:02.66  31:17.72         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Herkko Pesonen  1941    391  1:38.67  3:28.05  5:19.16  7:10.08  28:14.94   
  Helsingin Uimarit  27:45.73      9:02.19  10:55.66  12:49.52  14:43.92     
          16:38.65  18:34.43  20:30.18  22:28.09     
          24:26.88  26:25.03         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Raimo Hiltunen  1946    480  1:39.29  3:25.32  5:11.76  6:57.57  26:42.23   
  Vanders  27:12.41      8:43.70  10:31.54  12:19.55  14:06.94     
          15:54.90  17:42.93  19:32.33  21:22.33     
          23:10.72  24:59.50         
                     
Raine Narva  1945    404  1:43.25  3:34.39  5:25.05  7:17.95  28:16.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  26:47.63      9:10.96  11:04.71  12:58.25  14:53.12     
          16:48.41  18:43.09  20:38.74  22:34.62     
          24:29.52  26:25.20         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markku Makkonen  1948    581  1:22.67  2:52.40  4:22.32  5:53.10  22:38.45  M SE 
  Savonlinnan Uimaseura  22:55.05      7:22.97  8:54.39  10:25.28  11:57.18     
          13:27.72  14:59.59  16:32.39  18:06.19     
          19:40.50  21:12.38         
                     
Heikki Räsänen  1951    360  1:37.77  3:23.16  5:09.09  6:54.08  26:33.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25:00.35      8:39.78  10:27.75  12:16.57  14:04.77     
          15:52.50  17:39.88  19:27.95  21:15.09     
          23:01.94  24:49.08         
                     
Pekka Siltanen  1949    267  1:41.60  3:35.94  5:32.22  7:29.52  29:18.61   
  Oulun Lohet  27:55.28      9:28.48  11:26.42  13:26.67  15:25.33     
          17:26.05  19:26.81  21:28.17  23:29.08     
          25:29.26  27:28.74         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Risto Hiltunen  1953    513  1:22.87  2:53.54  4:25.41  5:57.27  22:58.78   
  Järvenpään Uintiklubi  22:35.48      7:29.16  9:00.72  10:33.17  12:06.09     
          13:39.89  15:13.80  16:47.07  18:20.67     
          19:55.25  21:28.43         
                     
Kuisma Suopela  1953    242  1:48.44  3:49.68  5:51.57  7:51.23  29:31.41   
  Kampuksen Plaani        9:49.96  11:48.46  13:46.78  15:45.52     
          17:43.57  19:41.25  21:38.78  23:38.00     
          25:36.46  27:35.44         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simo-Pekka Torsti  1960    532  1:18.13  2:44.00  4:09.46  5:36.20  21:16.11   
  Cetus Espoo  20:57.20      7:02.26  8:28.36  9:54.77  11:21.27     
          12:47.18  14:12.69  15:38.06  17:03.24     
          18:28.50  19:54.24         
                     
Pekka Mäntynen  1960    421  1:22.87  2:53.47  4:24.91  5:54.90  22:59.14   
  Kuopion Uimaseura  23:55.36      7:25.74  8:57.00  10:28.97  12:01.75     
          13:35.87  15:09.79  16:42.86  18:18.15     
          19:53.01  21:27.24         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Janne Soininen  1966    605  1:11.69  2:27.84  3:44.92  5:03.04  19:33.77  M SE 
  Cetus Espoo  19:37.63      6:22.06  7:42.21  9:02.02  10:21.41     
          11:40.65  12:59.79  14:19.21  15:38.93     
          16:58.63  18:18.09         
                     
Tapani Kostiainen  1966    576  1:14.19  2:32.65  3:52.17  5:12.24  19:53.27   
  Brahean Uimarit - Lieksa  20:11.19      6:31.87  7:51.27  9:11.61  10:31.53     
          11:52.07  13:12.52  14:33.20  15:52.88     
          17:13.11  18:34.43         
                     
Mauri Kanto  1963    464  1:16.84  2:43.75  4:10.26  5:36.41  21:22.10   
  Kauhajoen Karhu  20:42.85      7:03.57  8:29.93  9:56.15  11:22.59     
          12:48.69  14:14.05  15:40.09  17:06.95     
          18:32.68  19:59.07         
                     
Markku Viitala  1963    385  1:20.82  2:50.53  4:22.29  5:53.73  22:44.12   
  S.C.Pingviinit  22:00.00      7:25.02  8:56.93  10:28.13  12:00.80     
          13:31.76  15:03.55  16:34.93  18:08.94     
          19:41.69  21:14.65         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tuomas Iivanainen  1970    421  1:20.89  2:49.72  4:18.73  5:46.30  21:38.48   
  Helsingfors Simsällskap  24:00.00      7:13.71  8:41.44  10:08.63  11:35.41     
          13:02.38  14:28.89  15:56.76  17:24.23     
          18:50.86  20:17.76         
                     
Kari Paananen  1970    320  1:26.77  2:59.20  4:31.74  6:05.88  23:41.97   
  Kuopion Uimaseura  23:00.00      7:40.29  9:13.40  10:46.41  12:21.64     
          13:56.91  15:34.99  17:12.48  18:50.40     
          20:27.62  22:07.42         
                     
Raine Koivumäki  1970    315  1:30.11  3:05.16  4:39.64  6:16.08  23:49.32   
  S.C.Pingviinit  23:21.88      7:52.68  9:28.35  11:03.15  12:40.33     
          14:17.08  15:51.77  17:27.12  19:04.28     
          20:41.16  22:16.58         
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    291  1:27.94  3:04.71  4:44.62  6:24.23  24:27.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  25:30.91      8:02.56  9:40.73  11:18.85  12:57.06     
          14:34.92  16:13.71  17:51.94  19:29.38     
          21:09.45  22:46.99         
                     
Timo Piispanen  1968    265  1:28.66  3:08.02  4:47.52  6:28.17  25:14.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25:10.38      8:09.94  9:51.47  11:31.96  13:12.90     
          14:54.05  16:37.11  18:19.23  20:02.31     
          21:45.81  23:30.37         
                     
Jari Jukarainen  1968    221  1:35.36  3:22.62  5:11.44  7:01.34  26:49.62   
  Uimaseura Aquila  29:22.00      8:52.25  10:42.37  12:33.35  14:23.23     
          16:13.31  18:01.57  19:50.77  21:39.08     
          23:27.40  25:12.97         
                     
Mika Kajander  1968    168  1:40.85  3:33.52  5:30.15  7:27.59  29:21.29   
  Uimaseura Aquila  30:53.18      9:26.18  11:25.19  13:24.31  15:22.53     
          17:23.55  19:24.38  21:25.84  23:27.41     
          25:28.11  27:29.08         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Janne Blomqvist  1972    704  1:07.88  2:20.73  3:32.85  4:44.23  18:07.30  M SE 
  Helsingfors Simsällskap  18:25.78      5:55.34  7:06.86  8:19.32  9:31.68     
          10:44.29  11:57.14  13:10.99  14:26.13     
          15:40.21  16:54.92         
                     
Ossi Ilveskoski  1976    579  1:10.62  2:27.74  3:45.24  5:03.31  19:20.42   
  Cetus Espoo  20:41.64      6:22.31  7:41.44  8:59.95  10:18.52     
          11:37.77  12:55.78  14:12.94  15:30.65     
          16:47.40  18:05.08         
                     
Jaakko Lyytinen  1976    456  1:15.88  2:38.46  4:02.32  5:26.72  20:56.64   
  Helsingin Uimarit  21:14.33      6:50.88  8:15.34  9:39.23  11:03.62     
          12:28.44  13:53.70  15:18.87  16:44.09     
          18:09.60  19:35.33         
                     
Arto Mutanen  1974    373  1:18.24  2:47.15  4:18.09  5:47.65  22:23.06   
  Riihimäen Uimaseura  23:57.20      7:17.83  8:47.88  10:18.42  11:49.95     
          13:20.07  14:51.56  16:22.18  17:53.79     
          19:24.34  20:55.10         
                     
Juhana Nieminen  1976    355  1:18.92  2:45.82  4:16.46  5:48.80  22:46.01   
  ORCA Helsinki  25:04.74      7:22.31  8:54.71  10:26.57  11:58.79     
          13:32.89  15:07.39  16:39.58  18:11.80     
          19:46.53  21:20.90         
                     
Tomi Vuollet  1975    281  1:16.53  2:42.53  4:13.18  5:46.23  24:36.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24:00.00      7:20.76  8:58.19  10:39.04  12:20.09     
          14:04.30  15:50.73  17:36.11  19:21.59     
          21:09.34  22:54.36         
                     
Teemu Vuorinen  1975    279  1:28.81  3:06.85  4:46.49  6:26.62  24:40.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26:21.89      8:06.50  9:46.24  11:27.44  13:08.82     
          14:49.16  16:30.23  18:10.60  19:50.42     
          21:30.29  23:07.40         
                     
Matti Kurki  1975    270  1:29.82  3:07.04  4:46.75  6:25.71  24:56.38   
  Lahden Kaleva  27:00.00      8:04.57  9:44.72  11:26.38  13:06.82     
          14:47.92  16:29.00  18:09.81  19:50.59     
          21:31.31  23:12.83         
                     
Miika Syrjänen  1975    246  1:30.01  3:13.10  5:00.40  6:43.82  25:42.99   
  HTU Stadi  25:00.00      8:29.17  10:14.14  11:57.39  13:38.89     
          15:20.54  17:06.53  18:50.48  20:35.83     
          22:21.33  24:06.69         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Janne Haapaniemi  1979    622  1:08.09  2:21.10  3:34.18  4:47.71  18:40.54   
  Tuusulan Uimaseura  18:13.54      6:02.38  7:18.35  8:34.15  9:50.12     
          11:05.99  12:21.98  13:37.25  14:52.82     
          16:09.21  17:25.45         
                     
Veli-Pekka Laakso  1978    447  1:14.59  2:35.76  3:58.77  5:21.98  20:51.04   
  Helsingfors Simsällskap  20:53.59      6:45.64  8:10.30  9:35.06  10:59.35     
          12:23.76  13:48.50  15:13.64  16:38.91     
          18:03.50  19:27.90         
                     
Antti Levänen  1981    346  1:21.34  2:51.84  4:24.24  5:56.21  22:42.30   
  Swimming Jyväskylä  23:30.00      7:26.77  8:57.33  10:28.33  12:01.08     
          13:33.47  15:06.22  16:39.12  18:10.46     
          19:42.29  21:13.84         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markus Salmela  1983    578  1:09.47  2:25.61  3:41.27  4:57.81  19:01.15   
  Vanders  19:58.66      6:14.33  7:31.06  8:47.99  10:05.23     
          11:22.62  12:39.79  13:57.08  15:14.30     
          16:31.17  17:47.44         
                     
Janne Parkkila  1986    532  1:10.99  2:26.54  3:43.50  5:02.13  19:33.03   
  Joensuun Uimaseura  20:00.00      6:21.53  7:40.83  9:00.85  10:20.05     
          11:39.84  12:58.84  14:19.05  15:39.06     
          16:58.44  18:18.64         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Aki Tuomaala  1991    546  1:09.74  2:24.52  3:40.06  4:56.59  18:57.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  18:38.77      6:13.38  7:30.85  8:48.07  10:05.10     
          11:21.70  12:38.08  13:54.58  15:11.18     
          16:27.16  17:43.53         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  22:17 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  20:43   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Swim Seka F1  280              3:17.18   
  Swimming Jyväskylä  3:08.04                 
  Juha Parviainen  1945      50.65        50.65   
  Pirjo-Leena Pitkänen  1945      54.51        1:45.16   
  Risto Åman  1941      45.03        2:30.19   
  Anna Pyrrö  1941      46.99        3:17.18   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
U-Klubi  240              2:34.86   
  U-Klubi  2:36.00                 
  Kristiina Arusoo  1979      35.25        35.25   
  Eve-Mai Maurer  1936      59.37        1:34.62   
  Aleksandr Batistsev  1953      31.37        2:05.99   
  Peep Kesküla  1954      28.87        2:34.86   
                     
Nereus Seka [1737]  240              2:43.08   
  Uintiklubi Nereus  2:35.66                 
  Taina Miekka  1959      48.08        48.08   
  Heli Paalosalo  1938      51.79        1:39.87   
  Mikko Arponen  1980      28.88        2:08.75   
  Mikko Sirkka  1945      34.33        2:43.08   
                     
Cetus Seka E [1736]  240              2:57.38   
  Cetus Espoo  2:53.08                 
  Juha Koski  1942      52.29        52.29   
  Meri Kaarlonen  1964      46.39        1:38.68   
  Timo Teponoja  1955      36.91        2:15.59   
  Leena Kaseva  1954      41.79        2:57.38   
                     
Koovee Seka [1737]  240              2:58.03   
  Koovee  2:50.00                 
  Tapani Tuomiranta  1951      41.13        41.13   
  Inga Siro  1945      52.54        1:33.67   
  Jussi-Pekka Kilpeläinen  1960      33.67        2:07.34   
  Hillevi Heinä-Perälä  1951      50.69        2:58.03   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Cetus Seka D [1776]  200              2:17.67   
  Cetus Espoo  2:16.58                 
  Simo-Pekka Torsti  1960      36.20        36.20   
  Johanna Kara  1965      37.60        1:13.80   
  Risto Hotulainen  1966      29.96        1:43.76   
  Maikki Torsti  1963      33.91        2:17.67   
                     
Hss Seka D  201              2:24.14   
  Helsingfors Simsällskap  2:20.00                 
  Jari Ketola  1962      33.87        33.87   
  Anu Ilander  1968      36.97        1:10.84   
  Juho Massinen  1960      37.88        1:48.72   
  Carrie Turunen  1973      35.42        2:24.14   
                     
Oulun Uinti Masters D  208              2:32.55   
  Oulun Uinti 1906  2:30.00                 
  Tiia Kujala  1968      40.08        40.08   
  Aino Liakka  1955      45.26        1:25.34   
  Marko Saarinen  1970      36.71        2:02.05   
  Jaakko Erkinaro  1963      30.50        2:32.55   
                     
Vanders Seka 200+  200              2:34.61   
  Vanders  2:40.00                 
  Sari Luoto  1967      44.10        44.10   
  Timo Narumo  1969      36.93        1:21.03   
  Juha Pakkanen  1960      38.08        1:59.11   
  Minna Karhama  1966      35.50        2:34.61   
                     
Tuus 3 Seka  200              2:35.21   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Veijo Tolonen  1967      34.30        34.30   
  Katja Kanerva  1963      48.99        1:23.29   
  Juha Räisänen  1964      38.55        2:01.84   
  Outi Kaarnamo  1969      33.37        2:35.21   
                     
Vus-Vss D  200              2:41.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.43                 
  Paula Niinimäki  1981      40.12        40.12   
  Minna Jerohin  1976      47.48        1:27.60   
  Kaj Fred  1956      38.89        2:06.49   
  Heikki Räsänen  1951      35.29        2:41.78   
                     
Rius Seka [1777]  200              2:46.86   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Mauri Ekholm  1943      49.35        49.35   
  Areta Mäkinen  1976      47.35        1:36.70   
  Tuija Alanko  1963      38.90        2:15.60   
  Ismo Voutilainen  1965      31.26        2:46.86   
                     
Aui Seka D  200              2:47.55   
  Aurajoen Uinti  2:41.00                 
  Sirpa Visakoski  1952      51.01        51.01   
  Juha Lairola  1955      36.31        1:27.32   
  Taito Nurmi  1961      38.19        2:05.51   
  Kirsi Uski-Aarnio  1961      42.04        2:47.55   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuus 1  160              2:05.26   
  Tuusulan Uimaseura  2:02.75                 
  Johanna Salmela  1976      34.00        34.00   
  Janne Haapaniemi  1979      33.34        1:07.34   
  Kimmo Käkelä  1971      28.84        1:36.18   
  Maarit Venesmäki  1969      29.08        2:05.26   
                     
Cetus Seka C [1816]  160              2:08.94   
  Cetus Espoo  2:07.43                 
  Jenni Harjuoja  1977      34.48        34.48   
  Satu Rahkonen  1977      35.66        1:10.14   
  Ossi Ilveskoski  1976      31.92        1:42.06   
  Ville Alopaeus  1971      26.88        2:08.94   
                     
Seui Masters Seka  165              2:11.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:08.20                 
  Heidi Savioja  1988      32.75        32.75   
  Kai Mustonen  1966      36.08        1:08.83   
  Mikko Hämäläinen  1966      30.92        1:39.75   
  Eeva Asp  1982      31.37        2:11.12   
                     
Str Seka [1817]  160              2:18.75   
  Swimming Team Rauma  2:16.20                 
  Tom Nylund  1959      37.15        37.15   
  Aarne Hakanen  1977      35.17        1:12.32   
  Liisa Ailanen  1978      33.68        1:46.00   
  Hannele Koivula  1990      32.75        2:18.75   
                     
Vus-Vss C  170              2:19.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.37                 
  Petra Thodin  1968      35.42        35.42   
  Christer Burman  1968      35.55        1:10.97   
  Tomi Vuollet  1975      33.68        1:44.65   
  Päivi Hänninen  1983      35.28        2:19.93   
                     
Cetus Seka C2 [1817]  160              2:25.65   
  Cetus Espoo  2:21.31                 
  Suvi Purra  1979      43.75        43.75   
  Sanna Hokkanen  1977      39.13        1:22.88   
  Eero Elovaara  1956      34.64        1:57.52   
  Tomi Mahlamäki  1970      28.13        2:25.65   
                     
Aui Seka C  160              2:26.40   
  Aurajoen Uinti  2:31.00                 
  Jenni Degerholm  1977      39.33        39.33   
  Timo Kaltio  1965      41.51        1:20.84   
  Kati Teriö-Malila  1980      32.74        1:53.58   
  Karri Helle  1960      32.82        2:26.40   
                     
Vanders Seka 160+  160              2:26.72   
  Vanders  2:07.22                 
  Sami Wahlman  1973      32.32        32.32   
  Lotta Luoma  1990      42.66        1:14.98   
  Heta Tenno  1975      38.76        1:53.74   
  Alex Pakaslahti  1965      32.98        2:26.72   
                     
Aquila 1  160              2:29.59   
  Uimaseura Aquila                   
  Lari Rönkä  1979      34.10        34.10   
  Anne Silomaa  1964      49.82        1:23.92   
  Kalle Heijari  1975      30.31        1:54.23   
  Imke Höfling  1970      35.36        2:29.59   
                     
10  Hss Seka C  164              2:30.86   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.15                 
  Mika Ruusunen  1970      35.05        35.05   
  Salla Laakso  1980      43.07        1:18.12   
  Leif Blomfelt  1960      34.63        1:52.75   
  Ruusu Blomberg  1987      38.11        2:30.86   
                     
11  Oulun Uinti Masters C  161              2:47.56   
  Oulun Uinti 1906  3:41.46                 
  Teemu Torvikoski  1976      38.45        38.45   
  Mika Piirainen  1973      52.15        1:30.60   
  Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968      40.13        2:10.73   
  Pilvi Mannerkorpi  1986      36.83        2:47.56   
                     
12  Aquila Sisu  160              2:56.88   
  Uimaseura Aquila  2:59.29                 
  Reija Jaakkola  1970      50.81        50.81   
  Krista Rokka  1977      45.76        1:36.57   
  Jari Jukarainen  1968      43.87        2:20.44   
  Mika Kajander  1968      36.44        2:56.88   
                     
13  Kempy Seka C  160              2:57.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
  Sulo Salminen  1956      44.20        44.20   
  Oili Yliraasakka  1967      49.04        1:33.24   
  Reetta Eskola  1981      44.85        2:18.09   
  Kari Pykälistö  1964      39.21        2:57.30   
                     
Braui Seka [1817]  160              DSQ   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
  Sanna Soininen  1973      37.08        37.08   
  Ensio Vatanen  1964      37.89        1:14.97   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hss Seka B  139              2:00.00  M SE 
  Helsingfors Simsällskap  1:58.00                 
  Erica Pakkala  1986      31.85        31.85   
  Mikko Säntti  1982      31.48        1:03.33   
  Vladimira Therman  1985      31.74        1:35.07   
  Janne Blomqvist  1972      24.93        2:00.00   
                     
Vanders Seka 120*  120              2:00.51   
  Vanders  2:15.82                 
  Ville Lindfors  1976      30.24        30.24   
  Heini Bargum  1981      34.84        1:05.08   
  Ville-Mikko Korkka  1980      27.74        1:32.82   
  Elisa Suomi  1981      27.69        2:00.51   
                     
Aui Seka B  120              2:10.38   
  Aurajoen Uinti  2:07.00                 
  Maarit Vainio  1980      34.33        34.33   
  Juho Hienonen  1986      31.24        1:05.57   
  Tero Nordström  1968      32.10        1:37.67   
  Karine Gagnon  1985      32.71        2:10.38   
                     
Hu Seka [1857]  120              2:11.29   
  Helsingin Uimarit  2:10.57                 
  Jari Mäkäläinen  1986      32.16        32.16   
  Emil Svartström  1985      31.40        1:03.56   
  Katja Koivu-Pirhonen  1975      34.62        1:38.18   
  Wilma Wallin  1982      33.11        2:11.29   
                     
Oulun Uinti Masters B  125              2:20.00   
  Oulun Uinti 1906  2:21.78                 
  Mari Mäkilä  1991      34.56        34.56   
  Sina Hulkkonen  1987      40.36        1:14.92   
  Janne Peltoniemi  1984      32.76        1:47.68   
  Miikka Mattila  1977      32.32        2:20.00   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Swim Totiset  100              1:52.78  M PE 
  Swimming Jyväskylä  1:54.02                 
  Juho Allonen  1989      28.21        28.21   
  Severi Allonen  1991      27.87        56.08   
  Noora Sartela  1991      28.22        1:24.30   
  Jonna Teräväinen  1991      28.48        1:52.78   
                     
Kus-Gss Seka [1897]  100              2:03.73   
  Kokkolan Uimaseura  2:10.00                 
  Laura Sneck  1991      33.23        33.23   
  Kaleva Latvala  1984      31.25        1:04.48   
  Aleksi Harmaala  1991      30.09        1:34.57   
  Linda Lillhonga  1991      29.16        2:03.73   
                     
Vus-Vss A  117              2:11.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.80                 
  Janne Saraluhta  1986      29.11        29.11   
  Emma Yli-Yrjänäinen  1991      39.82        1:08.93   
  Petter Karjaluoto  1984      31.40        1:40.33   
  Sara Sillanpää  1986      31.34        2:11.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  20:43 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  20:43   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Erkki Kuukka  1930    271          53.34   
  Mikkelin Uimaseura  56.13                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pekka Sortila  1935    496          40.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.20                 
Pentti Keränen  1935    376          44.50   
  Cetus Espoo  41.60                 
Rauni Heinänen  1932    355          45.35   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit  42.82                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Risto Åman  1941    513          37.66   
  Swimming Jyväskylä  36.27                 
Herkko Pesonen  1941    463          38.95   
  Helsingin Uimarit  36.17                 
Jaakko Virkajärvi  1939    385          41.43   
  Lahden Uimaseura  41.44                 
Martti Lahti  1937    314          44.35   
  Cetus Espoo  42.64                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikko Sirkka  1945    549          32.81   
  Uintiklubi Nereus  30.69                 
Juha Parviainen  1945    330          38.89   
  Swimming Jyväskylä  37.03                 
Juha Koski  1942    265          41.83   
  Cetus Espoo  35.87                 
Einari Kirjavainen  1942    260          42.10   
  Swimming Jyväskylä  38.19                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hannu Kuokkanen  1948    663          29.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.70                 
Markku Makkonen  1948    461          33.16   
  Savonlinnan Uimaseura  32.67                 
Tauno Vuoristo  1949    455          33.29   
  Turun Uimarit  32.91                 
Heikki Asell  1947    444          33.57   
  S.C.Pingviinit  31.89                 
Ralf Lindblad  1951    442          33.61   
  Raision Urheilijat  32.61                 
Sakari Vento  1951    440          33.68   
  Lappeenrannan Uimarit  32.57                 
Kari Suominen  1948    316          37.61   
  Turun Uimarit  35.04                 
Markku Ikkala  1947    252          40.56   
  Swimming Jyväskylä  39.18                 
Pekka Purhonen  1951              42.05   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit  40.50                 
10  Matti Väätänen  1947    215          42.75   
  Cetus Espoo  38.51                 
Matti Myllymäki  1951              DSQ   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit  47.44                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jarmo Miinin  1956    600          29.52   
  Joensuun Uimaseura  29.48                 
Risto Hiltunen  1953    506          31.23   
  Järvenpään Uintiklubi  31.36                 
Seppo Hytönen  1956    481          31.76   
  Swimming Jyväskylä  30.82                 
Heikki Pykäläinen  1952    480          31.79   
  Swimming Jyväskylä  30.79                 
Esko Turunen  1955    320          36.40   
  Riihimäen Uimaseura  36.16                 
Juha Kainulainen  1954    295          37.38   
  Kuopion Uimaseura  35.52                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juha Iivonen  1959    712          27.44   
  Lappeenrannan Uimarit  26.75                 
Petri Heikkilä  1960    702          27.57   
  Speedo Masters Finland C  27.74                 
Ilkka Arola  1959    660          28.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.00                 
Simo-Pekka Torsti  1960    568          29.59   
  Cetus Espoo  28.32                 
Leif Blomfelt  1960    486          31.17   
  Helsingfors Simsällskap  30.73                 
Kari Hellste´n  1959    454          31.89   
  Swimming Jyväskylä  31.25                 
Pekka Mäntynen  1960    438          32.25   
  Kuopion Uimaseura  31.95                 
Taito Nurmi  1961    428          32.50   
  Aurajoen Uinti  31.33                 
Ismo Saxman  1958    404          33.14   
  Koovee                   
10  Karri Helle  1960    366          34.25   
  Aurajoen Uinti  32.63                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Panu Hiltunen  1966    615          27.49   
  Swimming Jyväskylä  27.19                 
Jari Ketola  1962    573          28.14   
  Helsingfors Simsällskap  27.68                 
Mikko Viitala  1962    557          28.41   
  Lappeenrannan Uimarit  29.95                 
Risto Hotulainen  1966    556          28.43   
  Cetus Espoo  27.94                 
Marko Lysmä  1965    549          28.54   
  Cetus Espoo  28.84                 
Markku Viitala  1963    544          28.63   
  S.C.Pingviinit  28.22                 
Kare-Petri Kaukomaa  1965    508          29.29   
  Helsingfors Simsällskap  29.48                 
Peter Nieminen  1962    477          29.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mauri Kanto  1963    458          30.31   
  Kauhajoen Karhu  29.08                 
10  Ismo Voutilainen  1965    424          31.11   
  Riihimäen Uimaseura  30.03                 
11  Jaakko Erkinaro  1963    413          31.38   
  Oulun Uinti 1906  30.89                 
12  Juha Räisänen  1964    412          31.42   
  Tuusulan Uimaseura  31.02                 
13  Kimmo Hautamaa  1966    408          31.50   
  Lappeenrannan Uimarit  29.74                 
14  Ville Kulmakorpi  1966    384          32.14   
  Koovee  31.39                 
15  Eero Yrjö-Koskinen  1962    348          33.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Ari Sormunen  1962    347          33.25   
  Helsingin Uimarit                   
17  Timo Kaltio  1965    342          33.41   
  Aurajoen Uinti  32.91                 
18  Jussi Korpinen  1962    338          33.55   
  Lappeenrannan Uimarit                   
19  Alex Pakaslahti  1965    331          33.78   
  Vanders  33.30                 
20  Kari Pykälistö  1964    235          37.85   
  Kempeleen Pyrintö  37.50                 
21  Heikki Posio  1963    210          39.32   
  Kempeleen Pyrintö  34.78                 
Janne Virtanen  1964              DNF   
  Speedo Masters Finland C  24.59                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tommy Rundgren  1968    833          25.01   
  Speedo Masters Finland C  23.98                 
Kimmo Käkelä  1971    682          26.74   
  Tuusulan Uimaseura  25.83                 
Tapio Mäkitalo  1970    675          26.83   
  Speedo Masters Finland C  26.79                 
Tommi Kähkönen  1970    653          27.13   
  Speedo Masters Finland C  27.13                 
Jaakko Pentti  1968    646          27.23   
  Swimming Jyväskylä  26.62                 
Mikko Porali  1971    641          27.30   
  Uinti Imatra  27.49                 
Lasse Lahtinen  1971    637          27.35   
  Vanders  26.89                 
Ville Alopaeus  1971    632          27.42   
  Cetus Espoo  26.55                 
Matias Murole  1971    592          28.02   
  Uinti Imatra  27.64                 
10  Tomi Mahlamäki  1970    579          28.24   
  Cetus Espoo  28.38                 
11  Timo Narumo  1969    565          28.47   
  Vanders  27.48                 
12  Tuomas Iivanainen  1970    547          28.77   
  Helsingfors Simsällskap  27.91                 
13  Mika Lehto  1970    535          28.99   
  Uintiklubi Nereus  28.69                 
14  Jukka Pellinen  1967    527          29.14   
  Swimming Jyväskylä  29.52                 
15  Jorma Puustinen  1969    500          29.65   
  Kuopion Uimaseura  28.65                 
16  Markku Mäki-Hokkonen  1970    498          29.68   
  Lappeenrannan Uimarit  29.67                 
17  Kai Helsiaho  1970    482          30.01   
  Kouvolan Uimarit  30.72                 
18  Markku Korhonen  1969    473          30.21   
  Kuopion Uimaseura  29.15                 
19  Kim Mujunen  1970    431          31.15   
  Hydra Platypus  31.00                 
20  Marko Saarinen  1970    424          31.32   
  Oulun Uinti 1906  31.38                 
21  Kari Paananen  1970    421          31.40   
  Kuopion Uimaseura  31.55                 
22  Marko Ursin  1970    406          31.78   
  Kouvolan Uimarit  31.28                 
23  Timo Piispanen  1968    402          31.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.70                 
24  Timo Liukko  1970    396          32.05   
  Swimming Jyväskylä  30.03                 
25  Raine Koivumäki  1970    387          32.28   
  S.C.Pingviinit  33.79                 
26  Rami Laakso  1968    385          32.35   
  Hydra Platypus  31.64                 
27  Jari Jukarainen  1968    364          32.96   
  Uimaseura Aquila  31.48                 
28  Juha Tolvanen  1971    357          33.16   
  Swimming Jyväskylä  35.17                 
29  Kimmo Kylmämetsä  1969    309          34.79   
  S.C.Pingviinit  34.01                 
30  Vesa Petri Keränen  1967    286          35.69   
  Haukiputaan Heitto  35.45                 
31  Jyrki Laaksonheimo  1970    228          38.53   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  37.42                 
Jaani Virtanen  1969              DSQ   
  Speedo Masters Finland C  26.59                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikko Siekkinen  1975    741          25.48   
  Kankaanpään Uimarit  25.13                 
Janne Blomqvist  1972    738          25.51   
  Helsingfors Simsällskap  24.69                 
Ville Lindfors  1976    735          25.55   
  Vanders  24.72                 
Tero Matkaniemi  1972    709          25.85   
  Speedo Masters Finland C  25.22                 
Viacheslav Kononenko  1974    694          26.04   
  Simmis Wanda  25.64                 
Teppo Paajanen  1975    673          26.31   
  Speedo Masters Finland C  25.36                 
Ari Komulainen  1972    604          27.28   
  Kuhmon Kiva Uintiseura  26.73                 
Kalle Heijari  1975    596          27.40   
  Uimaseura Aquila                   
Sami Wahlman  1973    576          27.71   
  Vanders  27.15                 
10  Teemu Turunen  1976    550          28.14   
  Pieksän Kuutit  28.02                 
11  Ossi Ilveskoski  1976    500          29.04   
  Cetus Espoo  27.63                 
12  Juhana Nieminen  1976    487          29.31   
  ORCA Helsinki  29.25                 
13  Teemu Torvikoski  1976    446          30.16   
  Oulun Uinti 1906  31.12                 
14  Matti Harjuoja  1972    437          30.37   
  Cetus Espoo  30.71                 
15  Miika Syrjänen  1975    412          30.99   
  HTU Stadi                   
16  Olli Ylä-Jarkko  1975    404          31.18   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  30.48                 
17  Tomi Haapanen  1973    376          31.93   
  Swimming Jyväskylä  30.80                 
18  Matti Kanervo  1973    369          32.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.98                 
19  Tommi Halima  1973    368          32.16   
  S.C.Pingviinit  30.81                 
20  Teemu Vuorinen  1975    364          32.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.40                 
21  Mika Piirainen  1973    232          37.52   
  Oulun Uinti 1906  36.90                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Saxén  1981    572          25.93   
  Vanders                   
Frans Veck  1979    553          26.22   
  Speedo Masters Finland C  25.23                 
Kari Kangasniemi  1981    544          26.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ilkka Vaahtoranta  1977    543          26.39   
  Vanders                   
Miika Kurppa  1979    531          26.58   
  Kokkolan Työväen Urheilijat                   
Mikko Säntti  1979    523          26.71   
  Oulun Uinti 1906  25.63                 
Jussi Kujala  1980    516          26.83   
  Vanders  26.91                 
Kari Niemelä  1981    510          26.94   
  Ilmajoen Kisailijat  26.14                 
Mikko Arponen  1980    508          26.98   
  Uintiklubi Nereus  26.28                 
10  Tuomas Runnakko  1980    503          27.07   
  Kokkolan Työväen Urheilijat                   
11  Kai Poutanen  1980    476          27.57   
  Speedo Masters Finland C  26.63                 
12  Antti Levänen  1981    381          29.68   
  Swimming Jyväskylä  29.97                 
13  Markus Emmes  1978    368          30.04   
  Kokkolan Työväen Urheilijat                   
14  Janne Moilanen  1977    342          30.78   
  S.C.Pingviinit  30.42                 
15  Lari Utriainen  1977    339          30.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
16  Timo Räisänen  1977    316          31.59   
  Kemin Työväen Uimarit  30.60                 
17  Miikka Mattila  1977    306          31.92   
  Oulun Uinti 1906  31.63                 
18  Markku Rautiainen  1977    298          32.20   
  Swimming Jyväskylä  31.20                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Lähdetluoma  1985    647          24.95   
  Speedo Masters Finland C  24.25                 
Lari Sirnelä  1982    604          25.54   
  Speedo Masters Finland C  24.67                 
Mikko Nihtilä  1985    584          25.82   
  Uimaseura Aquila  25.36                 
Jari Mäkäläinen  1986    573          25.99   
  Helsingin Uimarit  25.50                 
Mikko Säntti  1982    569          26.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
Janne Saraluhta  1986    559          26.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.44                 
Matti Hienonen  1985    550          26.35   
  Uintiklubi Nereus  25.93                 
Janne Parkkila  1986    534          26.61   
  Joensuun Uimaseura  26.61                 
Juuso Rantanen  1986    534          26.61   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
10  Ville-Matti Erkintalo  1982    497          27.25   
  S.C.Pingviinit  26.55                 
11  Mika Rautiainen  1985    383          29.72   
  S.C.Pingviinit                   
12  Juho Väinölä  1982    377          29.88   
  Tuusulan Uimaseura                   
13  Janne Peltoniemi  1984    357          30.42   
  Oulun Uinti 1906  29.72                 
14  Juho Toivari  1984    270          33.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Severi Allonen  1991    741          23.61   
  Swimming Jyväskylä  22.45                 
Antti Viilos  1989    689          24.19   
  Swimming Jyväskylä  23.69                 
Janne Kekkonen  1989    663          24.50   
  Swimming Jyväskylä  23.46                 
Eetu Suomalainen  1989    626          24.97   
  Swimming Jyväskylä  24.17                 
Aki Tuomaala  1991    548          26.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  25.14                 
Kalle Nurmi  1988    525          26.48   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Juho Lyytikäinen  1990    515          26.65   
  Swimming Jyväskylä  25.89                 
Joonas Sipari  1991    475          27.38   
  Kouvolan Uimarit  26.38                 
Juho Ketola  1991    441          28.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.36                 
10  Aleksi Harmaala  1991    437          28.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Arttu Korpinen  1991    413          28.69   
  Oulun Lohet  29.90                 
12  Tatu Kuosa  1991    282          32.57   
  Kauhajoen Karhu                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  20:43 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  20:43   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lea Varvio  1936    207          1:03.63  M SE 
  S.C.Pingviinit  56.97                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Heli Paalosalo  1938    583          41.38  M SE 
  Uintiklubi Nereus  41.66                 
Anna Pyrrö  1941    365          48.36   
  Swimming Jyväskylä  45.18                 
Carita Bremer  1940    299          51.67   
  Helsingfors Simsällskap  51.03                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945    534          41.09   
  Swimming Jyväskylä  38.99                 
Pirkko Siikarla  1946    380          46.01   
  Uintiklubi Nereus  43.56                 
Soile Sillanpää  1946    125          1:06.64   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.07                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Marja Turunen  1951    494          38.94   
  Kuopion Uimaseura  38.79                 
Raija Vainionpää  1948    269          47.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.76                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maritta Kurki  1952    501          36.78   
  Lahden Kaleva  36.98                 
Aino Liakka  1955    458          37.92   
  Oulun Uinti 1906  37.89                 
Sirpa Visakoski  1952    444          38.31   
  Aurajoen Uinti  37.29                 
Kaarina Markkula  1952    442          38.37   
  Cetus Espoo  37.30                 
Leena Kaseva  1954    340          41.84   
  Cetus Espoo  41.84                 
Annikki Liakka  1954    303          43.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Marjatta Koivisto  1952    261          45.70   
  ORCA Helsinki  44.43                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Taina Miekka  1959    407          37.64   
  Uintiklubi Nereus  36.79                 
Sari Salomaa  1959    343          39.84   
  S.C.Pingviinit                   
Outi Salminen  1961    211          46.86   
  Helsingin Uimarit  47.49                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anne-Mari Käräjämies  1964    592          31.28   
  Hydra Platypus  30.53                 
Maikki Torsti  1963    452          34.22   
  Cetus Espoo  33.10                 
Sari Puumala  1966    428          34.84   
  Swimming Jyväskylä  34.31                 
Minna Karhama  1966    403          35.54   
  Vanders  35.53                 
Anu Lajunen  1966    345          37.44   
  Swimming Jyväskylä  35.00                 
Taina Veito  1963    274          40.41   
  Kokkolan Työväen Urheilijat                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Thodin  1968    739          29.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.78                 
Anu Ilander  1968    726          29.33   
  Helsingfors Simsällskap  28.53                 
Maarit Venesmäki  1969    696          29.75   
  Tuusulan Uimaseura  29.67                 
Maarit Kestilä  1967    410          35.47   
  Haukiputaan Heitto  34.62                 
Niina Svartström  1969    402          35.71   
  HTU Stadi  35.61                 
Leena Löf  1968    318          38.63   
  S.C.Pingviinit  39.16                 
Mervi Ukkola  1970    215          43.96   
  Oulun Uinti 1906  43.88                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Raakel Luoto  1975    905          26.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.67                 
Pirta Hotulainen  1974    655          29.96   
  Cetus Espoo  30.13                 
Marjaana Mäkinen  1975    651          30.02   
  Kouvolan Uimarit  29.48                 
Sanna Soininen  1973    577          31.24   
  Brahean Uimarit - Lieksa  30.48                 
Heta Tenno  1975    459          33.71   
  Vanders  33.50                 
Karita Haapasalo-Tuomainen  1972    391          35.56   
  Keravan Uimarit                   
Minna Jerohin  1976    386          35.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.05                 
Kaisa Tirkkonen  1976    368          36.28   
  Kampuksen Plaani  33.97                 
Soile Kallunki  1975    271          40.19   
  Oulun Uinti 1906  40.00                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elisa Suomi  1981    670          28.68   
  Vanders  28.31                 
Kaisa Männistö  1978    662          28.79   
  Kankaanpään Uimarit  29.01                 
Maarit Vainio  1980    610          29.59   
  Aurajoen Uinti  28.51                 
Anu Varis  1981    532          30.96   
  Gamla Polare urheiluseura                   
Sanna Hokkanen  1977    508          31.45   
  Cetus Espoo  30.39                 
Paula Niinimäki  1981    464          32.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.52                 
Jenni Degerholm  1977    424          33.40   
  Aurajoen Uinti  32.31                 
Hanna Rosti  1978    358          35.32   
  Keravan Uimarit  34.49                 
Katja Anttila  1978    357          35.37   
  Riihimäen Uimaseura  33.83                 
10  Krista Rokka  1977    333          36.18   
  Uimaseura Aquila  36.50                 
11  Heidi Viljanen  1980    318          36.76   
  Kankaanpään Uimarit                   
12  Reetta Eskola  1981    302          37.41   
  Kempeleen Pyrintö  36.37                 
13  Johanna Gröhn  1978    289          37.95   
  Järvenpään Uintiklubi  41.28                 
14  Mirkka Hakola  1977    228          41.06   
  Kempeleen Pyrintö  38.60                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Marjukka Lyytinen  1982    623          29.47   
  Kuhmon Kiva Uintiseura  28.67                 
Vladimira Therman  1985    606          29.73   
  Helsingfors Simsällskap  29.06                 
Pilvi Poutanen  1985    592          29.96   
  Aurajoen Uinti  30.05                 
Karine Gagnon  1985    568          30.38   
  Aurajoen Uinti  29.10                 
Päivi Heinonen  1984    551          30.69   
  Koovee  29.65                 
Sara Sillanpää  1986    476          32.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.06                 
Wilma Wallin  1982    429          33.37   
  Helsingin Uimarit  33.53                 
Elina Luttunen  1986    413          33.78   
  Swimming Team Rauma  34.15                 
Reetta Pyykkö  1986    377          34.83   
  Brahean Uimarit - Lieksa  34.32                 
10  Marjo Alavillamo  1984    365          35.20   
  Kankaanpään Uimarit  34.62                 
11  Maarit Hukka  1986    347          35.80   
  Kankaanpään Uimarit  34.69                 
12  Kaisa Tuomiranta  1984    344          35.92   
  Koovee  34.38                 
13  Helena Mäkinen  1985    342          35.96   
  Oulun Lohet  35.11                 
14  Päivi Hänninen  1983    338          36.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.23                 
15  Merja Moilanen  1982    314          37.00   
  Swimming Jyväskylä  38.10                 
16  Pilvi Mannerkorpi  1986    314          37.01   
  Oulun Uinti 1906  39.28                 
17  Erika Parvikoski  1986    303          37.45   
  HTU Stadi                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Suvi Pulkkinen  1988    903          26.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25.66                 
Noora Sartela  1991    817          27.19   
  Swimming Jyväskylä  25.99                 
Maria Ripatti  1987    712          28.46   
  Järvenpään Uintiklubi  27.75                 
Heidi Savioja  1988    707          28.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.00                 
Laura Sneck  1991    667          29.09   
  Kokkolan Uimaseura                   
Mari Mäkilä  1991    633          29.60   
  Oulun Uinti 1906  30.52                 
Anna-Riina Hiltunen  1991    630          29.64   
  Kuopion Uimaseura                   
Linda Lillhonga  1991    618          29.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
Krista Rekonen  1989    612          29.94   
  Simmis Wanda  28.62                 
10  Emma Varila  1990    578          30.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Bettina Parvikoski  1991    499          32.03   
  HTU Stadi                   
12  Lotta Luoma  1990    498          32.06   
  Vanders  31.70                 
13  Hannele Koivula  1990    457          32.98   
  Swimming Team Rauma                   
14  Janina Lehti  1990    361          35.67   
  Swimming Team Rauma  35.42                 
15  Ruusu Blomberg  1987    302          37.88   
  Helsingfors Simsällskap  36.64                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  20:43 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  20:43   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Martti Lahti  1937    430  54.47        1:54.89   
  Cetus Espoo  1:53.40                 
                     
Mihkel Virkus  1939    350  58.38        2:03.00   
  U-Klubi  1:52.50                 
                     
Juhani Soininen  1941    183  1:10.32        2:32.58   
  Cetus Espoo  2:30.86                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juha Koski  1942    345  55.53        1:55.98   
  Cetus Espoo  1:49.80                 
                     
Tapani Liimatainen  1944    175  1:09.50        2:25.48   
  Oulun Lohet  2:19.04                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aksel Luige  1949    581  43.51        1:30.85   
  U-Klubi  1:26.32                 
                     
Juhani Sillanpää  1947    492  44.61        1:36.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:31.42                 
                     
Markku Ikkala  1947    308  54.17        1:52.27   
  Swimming Jyväskylä  1:49.19                 
                     
Sauli Järvelä  1949    285  52.23        1:55.11   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Veikko Ukkola  1950    274  53.35        1:56.65   
  Cetus Espoo  1:49.74                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksandr Batistsev  1953    678  39.20        1:19.57   
  U-Klubi  1:19.49                 
                     
Peep Kesküla  1954    675  37.66        1:19.70   
  U-Klubi  1:23.00                 
                     
Juha Lairola  1955    525  41.39        1:26.62   
  Aurajoen Uinti  1:23.98                 
                     
Hannu Koivisto  1953    476  42.07        1:29.55   
  ORCA Helsinki  1:30.89                 
                     
Timo Teponoja  1955    433  44.19        1:32.38   
  Cetus Espoo  1:33.30                 
                     
Ossi Vallemaa  1954    408  44.93        1:34.27   
  U-Klubi  1:32.91                 
                     
Juha Kainulainen  1954    292  46.67        1:45.32   
  Kuopion Uimaseura  1:39.67                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matti Nikula  1960    640  35.69        1:18.01  M SE 
  Oulun Lohet  1:19.29                 
                     
Tom Nylund  1959    479  39.64        1:25.91   
  Swimming Team Rauma  1:24.62                 
                     
Pekka Iltola  1957    472  39.54        1:26.36   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.85                 
                     
Harri Koski  1957    406  42.33        1:30.80   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  1:33.44                 
                     
Kari Hellste´n  1959    399  42.63        1:31.33   
  Swimming Jyväskylä  1:28.14                 
                     
Juha Pakkanen  1960    375  42.83        1:33.20   
  Vanders                   
                     
Markku Piiroinen  1960    299  47.52        1:40.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.99                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mauri Kanto  1963    557  37.39        1:18.44   
  Kauhajoen Karhu  1:16.18                 
                     
Kai Mustonen  1966    536  37.49        1:19.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.54                 
                     
Asko Kiiveri  1966    448  40.23        1:24.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Ensio Vatanen  1964    448  39.67        1:24.32   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:24.36                 
                     
Aapo Immonen  1963    404  41.36        1:27.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Eero Yrjö-Koskinen  1962    254  46.58        1:41.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Christer Burman  1968    510  37.14        1:19.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.50                 
                     
Sami Kähkönen  1969    485  37.83        1:20.43   
  Hydra Platypus  1:19.22                 
                     
Kai Helsiaho  1970    415  39.61        1:24.71   
  Kouvolan Uimarit  1:23.66                 
                     
Rami Laakso  1968    325  42.82        1:31.89   
  Hydra Platypus                   
                     
Kimmo Kylmämetsä  1969    267  46.68        1:38.12   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Juha Tolvanen  1971    266  46.83        1:38.23   
  Swimming Jyväskylä  1:38.13                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sami Vaskuri  1973    727  31.66        1:08.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.97                 
                     
Niko Kähkönen  1976    522  35.04        1:16.27   
  Hydra Platypus  1:12.40                 
                     
Juhana Nieminen  1976    476  37.06        1:18.62   
  ORCA Helsinki  1:24.09                 
                     
Tomi Vuollet  1975    420  37.86        1:21.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.11                 
                     
Ari Savulahti  1972    316  41.06        1:30.17   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.51                 
                     
Matti Harjuoja  1972    282  45.01        1:33.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Matti Kurki  1975    275  44.68        1:34.38   
  Lahden Kaleva                   
                     
Tommi Halima  1973    273  45.51        1:34.57   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikko Säntti  1979    587  34.27        1:13.05   
  Oulun Uinti 1906  1:12.86                 
                     
Jussi Rauhala  1977    543  34.47        1:14.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:15.69                 
                     
Aarne Hakanen  1977    501  35.82        1:16.98   
  Swimming Team Rauma  1:17.61                 
                     
Markku Rautiainen  1977    322  41.66        1:29.26   
  Swimming Jyväskylä  1:28.73                 
                     
Timo Räisänen  1977    307  42.31        1:30.68   
  Kemin Työväen Uimarit  1:30.48                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Hienonen  1986    676  32.62        1:08.18  M SE 
  Aurajoen Uinti  1:06.87                 
                     
Emil Svartström  1985    619  33.08        1:10.21   
  Helsingin Uimarit  1:08.19                 
                     
Petri Hulkkonen  1986    516  34.12        1:14.60   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
                     
Markus Salmela  1983    494  35.48        1:15.69   
  Vanders                   
                     
Juho Väinölä  1982    364  39.01        1:23.81   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aku Venhola  1990    648  33.07        1:08.41   
  Oulun Lohet  1:07.44                 
                     
Aki Tuomaala  1991    637  32.91        1:08.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  20:43 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  20:43   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eve-Mai Maurer  1936    481  1:02.80        2:14.65   
  U-Klubi  2:17.72                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945    558  55.19        1:54.03   
  Swimming Jyväskylä  1:49.72                 
                     
Inga Siro  1945    547  55.36        1:54.78   
  Koovee  1:49.97                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Liisa Kivimäki  1948    342  59.72        2:06.77   
  Hydra Platypus  2:11.56                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kirsi Uski-Aarnio  1961    449  49.06        1:42.42   
  Aurajoen Uinti  1:44.41                 
                     
Mona Mattila  1961    425  48.82        1:44.34   
  Helsingin Uimarit  1:46.05                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Johanna Kara  1965    714  38.77        1:23.93   
  Cetus Espoo  1:21.08                 
                     
Meri Kaarlonen  1964    408  47.97        1:41.14   
  Cetus Espoo  1:41.39                 
                     
Mirja Liehunen  1966    333  50.37        1:48.16   
  Tuusulan Uimaseura  1:50.55                 
                     
Anu Lajunen  1966    326  52.62        1:48.95   
  Swimming Jyväskylä  1:57.68                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anu Ilander  1968    714  38.14        1:21.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.47                 
                     
Maarit Venesmäki  1969    618  40.44        1:25.25   
  Tuusulan Uimaseura  1:31.19                 
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967    454  44.11        1:34.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.82                 
                     
Maarit Kestilä  1967    366  48.77        1:41.54   
  Haukiputaan Heitto  1:41.83                 
                     
Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968    330  50.18        1:45.02   
  Oulun Uinti 1906  1:46.87                 
                     
Minna Rantanen  1968    308  51.03        1:47.49   
  S.C.Pingviinit  1:44.77                 
                     
Oili Yliraasakka  1967    304  51.03        1:47.99   
  Kempeleen Pyrintö  1:49.06                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Raakel Luoto  1975    779  36.51        1:16.02  M SE 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.41                 
                     
Sari Kukkonen  1972    379  46.34        1:36.63   
  Keravan Uimarit  1:29.62                 
                     
Noora Valkonen  1976    323  47.14        1:41.85   
  ORCA Helsinki  1:44.65                 
                     
Laura Tuovinen  1972    210  56.30        1:57.60   
  Kempeleen Pyrintö  1:57.33                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Satu Rahkonen  1977    755  35.94        1:15.97   
  Cetus Espoo  1:15.79                 
                     
Heini Bargum  1981    727  36.42        1:16.93   
  Vanders  1:17.28                 
                     
Mari Ääri  1980    692  36.44        1:18.22   
  Aurajoen Uinti  1:17.22                 
                     
Liisa Ailanen  1978    581  39.94        1:22.91   
  Swimming Team Rauma  1:21.15                 
                     
Sanna Hokkanen  1977    574  39.56        1:23.22   
  Cetus Espoo  1:24.04                 
                     
Meri Viljanen  1980    514  39.82        1:26.35   
  Hydra Platypus  1:27.60                 
                     
Suvi Purra  1979    406  44.93        1:33.43   
  Cetus Espoo  1:29.15                 
                     
Salla Laakso  1980    399  43.36        1:33.93   
  Helsingfors Simsällskap  1:33.38                 
                     
Katja Anttila  1978    377  45.75        1:35.79   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.45                 
                     
10  Johanna Gröhn  1978    297  48.94        1:43.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maria Lehto  1983    537  38.92        1:22.40   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Sini Toppala  1984    433  43.23        1:28.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.95                 
                     
Eeva Asp  1982    408  42.57        1:30.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.73                 
                     
Reetta Pyykkö  1986    391  43.41        1:31.59   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985    305  45.68        1:39.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.96                 
                     
Merja Moilanen  1982    266  48.79        1:44.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Katja Töyli  1983    239  51.46        1:47.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.97                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alisa Ponomareva  1991    803  33.81        1:11.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.26                 
                     
Linda Lillhonga  1991    451  40.45        1:27.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emma Yli-Yrjänäinen  1991    448  40.81        1:27.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.60                 
                     
Lotta Luoma  1990    388  43.30        1:31.59   
  Vanders  1:32.63                 
                     
Sina Hulkkonen  1987    385  41.85        1:31.79   
  Oulun Uinti 1906  1:29.52                 
                     
Claudia Mariottini  1990    362  43.77        1:33.69   
  HTU Stadi  1:32.97                 
                     
Laura Kajan-Laine  1991    340  43.65        1:35.66   
  Swimming Team Rauma                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  20:43 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  13 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  20:43   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Malk  1937              DSQ   
  Cetus Espoo  3:36.51                 
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olav Lukin  1944    445  49.56  1:48.50  2:45.96    3:44.34   
  U-Klubi  3:42.52                 
                     
Tapani Liimatainen  1944    106  1:18.13  2:50.18  4:27.11    6:01.24   
  Oulun Lohet  5:59.64                 
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pekka Siltanen  1949    238  55.41  1:59.45  3:04.12    4:07.93