2018-10-16   11:54:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open Lang 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emma Adams-Bosch  2005    318  35.84        1:16.26   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:16.67                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    270  38.47        1:20.53   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.68                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    262  38.76        1:21.32   
  Helsingør Svømmeklub  1:20.25                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005    260  39.42        1:21.52   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.59                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    230  39.87        1:24.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.06                 
                     
Asta Palmund  2005    224  39.12        1:25.65   
  Roskilde Svømning  1:28.04                 
                     
Esther Haudrum Larsen  2005    224  39.93        1:25.69   
  Værløse Svømmeklub  1:29.00                 
                     
Filippa Martinsen  2005    209  40.85        1:27.65   
  Helsingør Svømmeklub  1:26.11                 
                     
Emma Philip  2005    195  42.45        1:29.66   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.55                 
                     
10  Alba Vendelboe-Schack  2005    188  43.63        1:30.75   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.26                 
                     
11  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    188  43.53        1:30.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:35.57                 
                     
12  Ida Jacobsen  2005    186  43.21        1:31.15   
  Vest-Brøndby  1:36.44                 
                     
13  Amalie Lyttik  2006    181  43.12        1:32.03   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.38                 
                     
14  Sasha Nezdiikovskaia  2005    173  43.03        1:33.36   
  Hørsholm Svømmeforening  1:35.89                 
                     
15  Natacha Munch  2005    172  44.40        1:33.45   
  Solrød Svømmeklub  1:35.38                 
                     
16  Amalie Jensen  2005    172  44.14        1:33.49   
  Hvidovre Svømme Klub  1:33.42                 
                     
17  Astrid Hjuler Britze  2006    163  45.63        1:35.14   
  Hørsholm Svømmeforening  1:38.19                 
                     
18  Signe Holm Hansen  2005    162  42.25        1:35.41   
  Værløse Svømmeklub  1:42.36                 
                     
19  Natascha Packert-Frandsen  2005    159  43.37        1:36.08   
  Vest-Brøndby  1:36.97                 
                     
20  Filippa Jasmia Skikkild  2005    150  46.16        1:37.98   
  Hvidovre Svømme Klub  1:37.92                 
                     
21  Amalie Busch Erhardi  2006    144  45.75        1:39.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
22  Isabella Sørensen  2006    144  44.07        1:39.29   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Ella Nikoline Borg  2005    142  47.40        1:39.66   
  Hørsholm Svømmeforening  1:43.52                 
                     
24  Caroline Svane  2005    134  48.55        1:41.61   
  Vest-Brøndby  1:46.05                 
                     
25  Victoria Haslund Mourier  2007    131  46.66        1:42.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:39.82                 
                     
26  Alberte K. Andersen  2006    123  46.47        1:44.68   
  Vest-Brøndby  1:51.31                 
                     
27  Katrine Holm  2005    109  50.96        1:48.78   
  Vest-Brøndby  1:47.81                 
                     
28  Louise Byrn  2006    96  52.36        1:53.65   
  Hørsholm Svømmeforening  1:49.94                 
                     
29  Sofie Boas  2006    94  52.03        1:54.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    513  31.58        1:05.04   
  A6  1:04.18                 
                     
Luna Emilie Olsen  2003    509  31.03        1:05.20   
  A6  1:05.04                 
                     
Leandra Marie Volkmann  2003    498  31.93        1:05.68   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:06.62                 
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004    436  32.68        1:08.62   
  Vest-Brøndby  1:10.41                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    422  33.30        1:09.40   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.47                 
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003    418  33.60        1:09.63   
  Værløse Svømmeklub  1:10.73                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    416  33.21        1:09.72   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.81                 
                     
Linnea Hietala  2004    413  33.85        1:09.90   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.78                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    408  34.26        1:10.20   
  A6  1:09.19                 
                     
10  Laura Boutrup  2003    402  33.47        1:10.55   
  Birkerød Svømmeklub  1:10.84                 
                     
11  Astrid Thimmer  2003    400  33.24        1:10.62   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.38                 
                     
12  Hannah Höesch  2003    389  34.70        1:11.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.85                 
                     
13  Lisa Leonie Krüger  2004    383  34.73        1:11.68   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:13.70                 
                     
14  Emilia Naledi Madonsela  2003    382  34.16        1:11.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.20                 
                     
15  Johanne Baes Aaholst  2004    380  34.26        1:11.84   
  Hillerød Svømmeklub  1:11.06                 
                     
16  Isabel Smideberg  2004    378  35.29        1:12.01   
  Simklubben Lödde  1:11.72                 
                     
17  Anna Marie Nielsen  2004    376  34.55        1:12.13   
  Hvidovre Svømme Klub  1:12.93                 
                     
18  Olivia Ida Madsen  2003    372  34.18        1:12.39   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.09                 
                     
19  Mie Bidsted Hansen  2003    371  35.18        1:12.41   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.05                 
                     
20  Fiona Burmester  2003    370  34.71        1:12.48   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.34                 
                     
21  Martha Hjuler Britze  2004    368  34.21        1:12.64   
  Hørsholm Svømmeforening  1:12.99                 
                     
22  Freja Stenbækgård  2003    366  34.51        1:12.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.01                 
                     
23  Laura Hürtler  2004    360  35.87        1:13.13   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:13.27                 
                     
24  Camilla Kaavé  2003    359  35.54        1:13.21   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.49                 
                     
25  Filippa Dihle  2003    355  35.19        1:13.50   
  Simklubben Lödde  1:09.76                 
                     
26  Anne Sofie Devantier  2004    354  36.46        1:13.56   
  Vest-Brøndby  1:13.83                 
                     
27  Mikala Ravn Borch  2003    350  35.29        1:13.84   
  Værløse Svømmeklub  1:16.27                 
                     
28  Mathilda Hyldal Jung  2004    350  35.07        1:13.86   
  A6  1:15.22                 
                     
29  Clara Sass Husum  2004    347  34.68        1:14.05   
  A6  1:15.80                 
                     
30  Cornelia Vámosi  2004    347  34.83        1:14.06   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.73                 
                     
31  Frida Hvirring Kragh  2004    346  36.43        1:14.14   
  Hvidovre Svømme Klub  1:14.39                 
                     
32  Ellen A. Skov  2003    342  35.13        1:14.40   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.16                 
                     
33  Caroline Wiuff Jensen  2004    340  36.12        1:14.60   
  Vest-Brøndby  1:13.66                 
                     
33  Victoria Husted Volden  2003    340  35.77        1:14.60   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.48                 
                     
35  Emilie Nepper-Christensen  2003    333  35.84        1:15.05   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.11                 
                     
36  Emma Stoltz  2004    328  36.03        1:15.45   
  Allerød Svømmeklub  1:16.55                 
                     
37  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    326  35.88        1:15.65   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.31                 
                     
38  Rebecca Sangild  2003    316  35.61        1:16.43   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.38                 
                     
39  Sofie Bak  2003    315  36.62        1:16.46   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.14                 
                     
40  Matilda Colley  2003    307  37.19        1:17.16   
  A6  1:15.95                 
                     
41  Annika Egenhardt  2003    305  37.44        1:17.34   
  Vest-Brøndby  1:20.79                 
                     
42  Kaya Vennick Haugbølle  2004    302  36.88        1:17.55   
  Hørsholm Svømmeforening  1:17.34                 
                     
43  Mathilde Hedager  2004    297  35.98        1:17.96   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.40                 
                     
44  Carla Lyhne Weiner  2003    294  37.90        1:18.25   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.33                 
                     
45  Pil Sylvander  2003    294  35.72        1:18.27   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.69                 
                     
46  Milla Andersson  2003    287  35.66        1:18.85   
  Simklubben Lödde  1:29.12                 
                     
47  Emma F. Rouse  2004    287  37.33        1:18.86   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.46                 
                     
48  Emma Clausen  2003    282  38.72        1:19.33   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.52                 
                     
49  Hanne Husby  2004    276  36.92        1:19.94   
  Simklubben Lödde  1:18.73                 
                     
50  Anna Nørskov  2004    274  36.73        1:20.10   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.46                 
                     
51  Amalie Nissov-Johannsen  2003    272  37.86        1:20.30   
  Vest-Brøndby  1:19.66                 
                     
52  Karla Banke Mathisen  2003    260  39.50        1:21.52   
  Vest-Brøndby  1:23.75                 
                     
53  Signe Krag Andersen  2004    257  38.51        1:21.83   
  Allerød Svømmeklub  1:21.21                 
                     
54  Mathilde Busch Erhardi  2004    257  38.13        1:21.86   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.51                 
                     
55  Frederikke L. B. Høngaard  2003    248  39.19        1:22.79   
  Værløse Svømmeklub  1:20.74                 
                     
56  Lykke Gøtterup Jensen  2004    248  39.94        1:22.81   
  Vest-Brøndby  1:25.97                 
                     
57  Kristine G. Skjærbæk  2004    247  38.13        1:22.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.65                 
                     
58  Pauline Drucker  2004    246  39.16        1:23.03   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.83                 
                     
59  Josefine Westergaard  2004    240  39.51        1:23.70   
  Helsingør Svømmeklub  1:27.93                 
                     
60  Arwen Nybo  2004    238  39.58        1:23.95   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.97                 
                     
61  Laura Nellemann  2004    236  39.85        1:24.18   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.91                 
                     
62  Caroline N.r. Søndergaard  2004    234  41.06        1:24.39   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.26                 
                     
63  Nanna Udby Laugesen  2004    228  38.94        1:25.16   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.11                 
                     
64  Josephine Lysdahl  2004    220  40.90        1:26.18   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.42                 
                     
65  Celina Mehr  2003    204  41.59        1:28.34   
  Roskilde Svømning  1:25.74                 
                     
66  Annika Gøtze Iversen  2003    190  43.54        1:30.42   
  Søllerød Svømmeklub  1:29.84                 
                     
67  Mille Dige From  2004    94  52.88        1:54.32   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Nadine Reetz  2004              DNS   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:16.57                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Andrea Paaske  2001    597  29.94        1:01.82   
  Roskilde Svømning  1:00.07                 
                     
Karla Louise Balle  2001    586  29.96        1:02.21   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.83                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    556  30.83        1:03.31   
  Helsingør Svømmeklub  1:02.90                 
                     
Frederikke Petri  2001    538  30.71        1:03.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.58                 
                     
Katja Korbo Petersson  2001    538  30.00        1:04.02   
  A6  1:00.07                 
                     
Anja Sperling  2002    518  31.46        1:04.83   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:05.00                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    514  32.00        1:04.99   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.16                 
                     
Frederikke Echardt  2002    512  31.64        1:05.05   
  Roskilde Svømning  1:04.32                 
                     
Cecilie Elkjær  2001    512  31.12        1:05.06   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.27                 
                     
10  Karoline Sørensen  2002    497  30.99        1:05.72   
  Thisted Svømmeklub  1:03.86                 
                     
11  Fie Tönshoff  2002    487  30.94        1:06.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.28                 
                     
11  Mikkeline Mentz  2001    487  31.65        1:06.16   
  Holbæk Svømme Klub  1:05.25                 
                     
13  Frida Hausting Jørgensen  2001    485  31.62        1:06.23   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.37                 
                     
14  Thea Blomsterberg  2002    485  31.93        1:06.25   
  Birkerød Svømmeklub  1:03.38                 
                     
15  Nikoline Nielsen  2001    480  32.40        1:06.49   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.95                 
                     
16  Isabella Revstedt  2001    474  32.12        1:06.76   
  Simklubben Ran  1:12.62                 
                     
17  Sofia Qvade Rasmusen  2001    464  31.79        1:07.22   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.64                 
                     
18  Jamilla Bistrup  2001    456  32.25        1:07.64   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.81                 
                     
19  Thea Søe Bach  2002    455  32.55        1:07.69   
  Thisted Svømmeklub  1:05.61                 
                     
20  Clara Qvade Rasmusen  2001    452  32.53        1:07.84   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.92                 
                     
21  Rebekka Windahl  2001    448  32.89        1:08.05   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.62                 
                     
22  Charlotte Malberg  2002    446  32.78        1:08.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.18                 
                     
23  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    444  32.83        1:08.22   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.75                 
                     
24  Matilde Weibel  2002    444  32.97        1:08.23   
  Hillerød Svømmeklub  1:05.80                 
                     
25  Sasia Lundhus  2002    440  33.28        1:08.43   
  Vest-Brøndby  1:10.65                 
                     
26  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    439  32.70        1:08.47   
  Roskilde Svømning  1:10.67                 
                     
27  Natascha Laigaard  2002    435  32.44        1:08.68   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.70                 
                     
28  Laura Lange  2001    435  33.39        1:08.70   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.95                 
                     
29  Ida Holm Hansen  2002    428  33.06        1:09.08   
  Værløse Svømmeklub  1:08.69                 
                     
30  Carolina Åsberg  2002    426  33.50        1:09.17   
  Simklubben Lödde  1:08.38                 
                     
31  Cecilie Porsdal  2002    413  33.72        1:09.89   
  Birkerød Svømmeklub  1:08.49                 
                     
32  Astrid Katrine Andersen  2002    408  33.52        1:10.18   
  Odsherred Svømmeklub  1:08.40                 
                     
33  Amanda Hietala  2002    401  33.17        1:10.57   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.34                 
                     
34  Mathilde Schrøder  2002    397  33.57        1:10.82   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.26                 
                     
35  Julie Frisch Hoff  2002    396  33.97        1:10.85   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.10                 
                     
36  Isabella Frykholm  2001    394  33.75        1:10.97   
  Simklubben Ran  1:12.97                 
                     
37  Zara Wendel  2002    386  33.86        1:11.49   
  Odsherred Svømmeklub  1:08.48                 
                     
38  Sofie Slotved  2002    378  34.37        1:11.98   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.60                 
                     
39  Mathilda Herlin  2001    372  33.36        1:12.38   
  Simklubben Ran  1:08.43                 
                     
40  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    364  34.39        1:12.87   
  Hørsholm Svømmeforening  1:12.43                 
                     
41  Amanda Önnestam  2001    361  35.80        1:13.07   
  Simklubben Lödde  1:12.22                 
                     
42  Alberte Andersen  2001    361  34.94        1:13.10   
  Holbæk Svømme Klub  1:11.30                 
                     
43  Olivia Skog  2002    358  34.88        1:13.27   
  Simklubben Lödde  1:11.87                 
                     
44  Amalie Harplod Hansen  2001    354  35.72        1:13.58   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.23                 
                     
45  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    342  35.32        1:14.40   
  Hillerød Svømmeklub  1:14.33                 
                     
46  Karoline Christensen  2002    333  36.10        1:15.10   
  Helsingør Svømmeklub  1:15.53                 
                     
47  Minna Juul  2001    311  36.41        1:16.79   
  Hillerød Svømmeklub  1:14.94                 
                     
48  Zofia Kulon  2001    290  38.16        1:18.61   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.47                 
                     
49  Caroline Gerlach  2002    287  37.14        1:18.88   
  Roskilde Svømning  1:18.02                 
                     
50  Lærke Samsø Svenningsen  2002    275  38.62        1:20.05   
  Solrød Svømmeklub  1:19.81                 
                     
51  Ida Bekker Poulsen  2002    224  40.62        1:25.62   
  Solrød Svømmeklub  1:26.49                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Julie Kepp Jensen  2000    750  27.20        57.29   
  A6  55.54                 
                     
Julie Højer Truelsen  2000    585  29.74        1:02.25   
  Hillerød Svømmeklub  1:01.30                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    554  30.00        1:03.37   
  Hørsholm Svømmeforening  1:02.15                 
                     
Mia Wennecke  1999    540  30.65        1:03.91   
  Helsingør Svømmeklub  1:00.59                 
                     
Mai Andersen  2000    532  31.27        1:04.25   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.04                 
                     
Ida Maria Nielsen  2000    497  30.98        1:05.70   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.99                 
                     
Cecilie Salskov Jensen  2000    494  31.64        1:05.83   
  Hørsholm Svømmeforening  1:04.52                 
                     
Nina Corydon-Petersen  1999    486  31.89        1:06.19   
  Roskilde Svømning  1:02.48                 
                     
Saga Miderbäck  2000    483  31.50        1:06.32   
  Simklubben Lödde  1:06.16                 
                     
10  Freja A. Skov  2000    482  31.63        1:06.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.09                 
                     
11  Vickie Berg  2000    475  31.63        1:06.71   
  Simklubben Ran  1:08.10                 
                     
12  Anna Mathiasen  2000    449  32.96        1:07.97   
  Thisted Svømmeklub  1:08.68                 
                     
13  Camilla Feldmann  1999    440  32.39        1:08.45   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.21                 
                     
14  Anna Elisabeth Mathiasen  2000    438  33.09        1:08.52   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.34                 
                     
15  Anette Poulsen  1999    438  33.07        1:08.55   
  Thisted Svømmeklub  1:08.11                 
                     
16  Emma Persson  1999    428  32.29        1:09.08   
  Simklubben Lödde  1:03.33                 
                     
17  Emilie Trolle Pedersen  1999    424  33.12        1:09.31   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.94                 
                     
18  Cecilie Meyn  2000    404  33.14        1:10.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.98                 
                     
19  Elvira Lundqvist  2000    377  34.00        1:12.07   
  Simklubben Ran  1:12.13                 
                     
20  Marta Kruse Johansen  2000    372  34.76        1:12.34   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.26                 
                     
21  Marte Heggertveit  1999    333  36.44        1:15.05   
  Bergensvømmerne  1:12.48                 
                     
Caroline Sofie Lund  2000              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.73                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofia Altoft  1998    612  28.87        1:01.32   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.15                 
                     
Frederikke Dons  1998    583  30.29        1:02.33   
  Hvidovre Svømme Klub  59.91                 
                     
Frederikke Houen  1998    556  30.38        1:03.30   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.96                 
                     
Lærke Viereck  1997    538  30.35        1:04.01   
  Roskilde Svømning  1:01.73                 
                     
Josefine Boisen  1996    485  32.10        1:06.24   
  Roskilde Svømning  1:04.66                 
                     
Pernille Jensen  1998    476  32.17        1:06.67   
  Holbæk Svømme Klub  1:05.27                 
                     
Amalie Vinther  1995    354  36.07        1:13.60   
  Thisted Svømmeklub  1:10.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004    336  32.70        1:07.41   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.33                 
                     
Anton Witzell  2004    257  35.29        1:13.70   
  Simklubben Lödde  1:14.66                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    241  35.91        1:15.29   
  Hvidovre Svømme Klub  1:20.68                 
                     
Finn Stroh  2004    241  35.81        1:15.31   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:21.29                 
                     
Aron Paulsson  2006    241  36.62        1:15.35   
  Simklubben Lödde  1:17.09                 
                     
Albert Sivtoft  2004    241  35.42        1:15.36   
  Simklubben Lödde  1:14.96                 
                     
Valdemar Menck Nielsen  2005    237  36.64        1:15.71   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.87                 
                     
Alexander Nørby  2006    221  36.77        1:17.49   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.86                 
                     
Bertram Nyegaard  2004    221  37.23        1:17.52   
  Roskilde Svømning  1:18.59                 
                     
10  Bjørn Cramer Hansen  2004    205  38.03        1:19.44   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.05                 
                     
11  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    194  37.68        1:20.96   
  Hvidovre Svømme Klub  1:23.00                 
                     
12  Lucas Kaavé  2004    186  38.23        1:22.07   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.15                 
                     
13  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    186  37.59        1:22.17   
  Vest-Brøndby  1:27.43                 
                     
14  Julius Rix Melchiorsen  2004    185  38.81        1:22.31   
  Hørsholm Svømmeforening  1:28.84                 
                     
15  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    176  39.25        1:23.58   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.76                 
                     
16  Frederik Rink Larsen  2004    173  38.98        1:24.03   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.32                 
                     
17  William Pohl Stangerup  2004    168  40.48        1:25.00   
  Hørsholm Svømmeforening  1:28.46                 
                     
18  Esben Rasmussen  2004    157  39.73        1:26.79   
  Vest-Brøndby  1:30.52                 
                     
19  Valdemar Høngaard  2006    143  41.80        1:29.62   
  Værløse Svømmeklub  1:32.00                 
                     
20  William Rützou  2005    139  43.18        1:30.37   
  Hørsholm Svømmeforening  1:38.68                 
                     
21  Oscar Svensson  2005    135  42.15        1:31.22   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.46                 
                     
22  Johan Madvig Kristensen  2004    126  43.86        1:33.56   
  Værløse Svømmeklub  1:40.50                 
                     
23  Ditlev Queitsch  2006    125  42.18        1:33.68   
  Vest-Brøndby  1:35.00                 
                     
24  Johan Rothaus Ølykke  2004    125  43.88        1:33.77   
  Hvidovre Svømme Klub  1:40.23                 
                     
25  Thorbjørn Bjerrum  2004    115  44.65        1:36.46   
  Vest-Brøndby  1:35.11                 
                     
26  Christian Johannessen  2007    112          1:37.31   
  Hørsholm Svømmeforening  1:48.18                 
                     
27  Kristian S. Sørensen  2005    111  46.13        1:37.53   
  Vest-Brøndby  1:43.43                 
                     
28  William Mitchell  2004    108  46.30        1:38.26   
  Vest-Brøndby  1:31.67                 
                     
29  Sigurd Chistopher Vickery  2005    101  48.83        1:40.69   
  Vest-Brøndby  1:55.28                 
                     
30  Sebastian Egenhardt  2006    99  46.76        1:41.24   
  Vest-Brøndby  1:41.78                 
                     
Eigil Sigfusson  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.36                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub  1:47.02                 
                     
Storm Rosted  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:53.69                 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Pedja Kuzmanovic  2002    464  29.08        1:00.56   
  Hillerød Svømmeklub  1:00.85                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    450  29.81        1:01.20   
  Søllerød Svømmeklub  1:00.05                 
                     
Mads Kloster  2002    449  29.87        1:01.26   
  Thisted Svømmeklub  1:00.12                 
                     
Frederik Bojesen  2002    440  29.30        1:01.67   
  A6  1:02.25                 
                     
Lukas Miderbäck  2003    439  29.95        1:01.72   
  Simklubben Lödde  1:03.72                 
                     
Joel Dahlgren  2002    420  29.80        1:02.62   
  Simklubben Ran  1:07.66                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    411  30.32        1:03.07   
  Solrød Svømmeklub  1:03.59                 
                     
Isak Paulsson  2002    384  30.89        1:04.53   
  Simklubben Lödde  1:06.29                 
                     
Ian Hangård  2002    383  30.93        1:04.54   
  Simklubben Lödde  1:01.13                 
                     
10  Jens Bomgaard  2002    383  31.00        1:04.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.38                 
                     
11  Gustav Haugård Hansen  2002    380  30.71        1:04.75   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.88                 
                     
12  Sullyvan Seefluth  2003    376  31.47        1:04.99   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:02.03                 
                     
13  Mattias Houen  2002    375  31.57        1:05.02   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.99                 
                     
14  Simon Blidarevic  2002    364  31.12        1:05.65   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.17                 
                     
15  Benjamin Schäfer  2003    364  31.00        1:05.66   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:06.41                 
                     
16  Malte Egholm Brøns  2003    362  32.07        1:05.82   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.92                 
                     
17  Christoffer Hove  2002    357  32.57        1:06.11   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.52                 
                     
18  Hampus Erdös  2003    356  31.83        1:06.15   
  Simklubben Lödde  1:07.34                 
                     
19  Karl Gustav B. Toft  2002    355  31.69        1:06.21   
  Søllerød Svømmeklub  1:06.31                 
                     
20  Oscar Lykke Fischer  2002    352  31.32        1:06.42   
  Hillerød Svømmeklub  1:09.86                 
                     
21  Tor Ejrnæs  2002    351  31.82        1:06.44   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.17                 
                     
22  Daniel Garne Larsen  2003    345  32.56        1:06.87   
  Allerød Svømmeklub  1:09.02                 
                     
23  Rasmus Skarby Madsen  2003    333  33.03        1:07.67   
  A6  1:07.71                 
                     
24  Filip Bruhn  2003    332  31.99        1:07.71   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.36                 
                     
25  Asger Hugo Juul  2003    311  33.46        1:09.19   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.81                 
                     
26  Jeppe Seelig Larsen  2002    303  32.66        1:09.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.93                 
                     
27  Carl Magnus Krievs  2002    302  33.57        1:09.88   
  Vest-Brøndby  1:12.20                 
                     
28  Mads Lind  2002    301  32.83        1:09.99   
  A6  1:12.52                 
                     
29  Frederik Emil Bækgaard  2002    294  33.78        1:10.54   
  Vest-Brøndby  1:13.74                 
                     
30  Lucas Burmester  2002    292  34.20        1:10.70   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.89                 
                     
31  Mikkel Hemmingsen  2002    291  34.10        1:10.76   
  Vest-Brøndby  1:12.71                 
                     
32  Martin Jacobsen  2002    283  33.90        1:11.38   
  Vest-Brøndby  1:13.05                 
                     
33  Oliver Breuner  2002    277  34.23        1:11.95   
  Roskilde Svømning  1:10.59                 
                     
34  Carl Adelsten Kirchhoff  2002    274  33.55        1:12.17   
  Hillerød Svømmeklub  1:12.78                 
                     
35  Marcus Elkjær Samson  2003    274  35.55        1:12.22   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.54                 
                     
36  Oscar Cleemann  2003    267  35.36        1:12.81   
  Hvidovre Svømme Klub  1:12.50                 
                     
37  Tobias Davidsen  2003    264  34.94        1:13.11   
  Vest-Brøndby  1:15.20                 
                     
38  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    260  35.06        1:13.42   
  Hillerød Svømmeklub  1:13.57                 
                     
39  William Kristensen  2003    257  34.99        1:13.78   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.17                 
                     
40  Nicholas Svane  2002    243  35.86        1:15.13   
  Allerød Svømmeklub  1:12.72                 
                     
41  Lucas Jøns  2002    239  34.64        1:15.50   
  Værløse Svømmeklub  1:14.55                 
                     
42  Max Albertsen  2003    236  34.58        1:15.85   
  Søllerød Svømmeklub  1:13.36                 
                     
43  Thorvald Bomholt Larsen  2003    235  35.56        1:15.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.31                 
                     
44  Carl-Johan Bødtker  2003    235  36.33        1:15.98   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.29                 
                     
45  Otto Walther Holst  2003    229  36.87        1:16.61   
  Hørsholm Svømmeforening  1:19.38                 
                     
46  Mathias Parkhøi  2003    226  37.50        1:17.01   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.16                 
                     
47  Xander Pontoppidan  2003    225  37.70        1:17.07   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.61                 
                     
48  Julius Højgaard Allin  2003    218  37.29        1:17.89   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.74                 
                     
49  Marc Gieseler  2003    212  37.23        1:18.55   
  Roskilde Svømning  1:20.64                 
                     
50  Alexander Stærkær  2002    210  37.43        1:18.87   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.51                 
                     
51  Janus Schnabl  2003    196  38.25        1:20.73   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.25                 
                     
52  Magnus Ravn Borch  2003    175  39.21        1:23.80   
  Værløse Svømmeklub  1:31.00                 
                     
53  Kasper Kusk  2003    162  41.03        1:25.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:30.38                 
                     
54  William Schützsack Duncan  2003    160  40.58        1:26.39   
  Værløse Svømmeklub  1:29.14                 
                     
55  Mikkel Winther  2002    155  41.04        1:27.17   
  Hvidovre Svømme Klub  1:32.83                 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000    593  26.95        55.82   
  A6  55.64                 
                     
Simon Brixner  2000    592  26.58        55.86   
  Holbæk Svømme Klub  54.74                 
                     
William Houen  2001    583  27.02        56.13   
  Helsingør Svømmeklub  57.27                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    514  27.87        58.54   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.17                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    497  28.73        59.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.36                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    475  28.99        1:00.11   
  Helsingør Svømmeklub  1:00.23                 
                     
Andreas Thybo Ganzhorn  2001    469  29.45        1:00.37   
  Vest-Brøndby  59.17                 
                     
Jakob Gersholm Baktoft  2000    463  28.95        1:00.63   
  Roskilde Svømning  1:00.31                 
                     
Emil Tönshoff  2000    443  29.03        1:01.53   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.56                 
                     
10  Magnus Bækgaard Andersen  2001    435  29.72        1:01.90   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.52                 
                     
11  Mads Haugård Hansen  2000    430  29.72        1:02.12   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.71                 
                     
12  Alexander Ravn Borch  2001    423  29.88        1:02.45   
  Værløse Svømmeklub  1:05.81                 
                     
13  Alexander Skarby Madsen  2001    420  30.03        1:02.61   
  A6  1:03.37                 
                     
14  Mark Wiskum  2001    412  30.03        1:03.02   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.06                 
                     
15  Valdemar Solok  2001    410  30.44        1:03.10   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.46                 
                     
16  Frederik Clausen  2001    406  30.52        1:03.30   
  Hillerød Svømmeklub  1:04.98                 
                     
17  Sebastian Ejdesgaard  2001    403  30.47        1:03.49   
  Hillerød Svømmeklub  1:04.16                 
                     
18  Albert Voldum Krog  2001    402  30.81        1:03.56   
  Vest-Brøndby  1:05.94                 
                     
19  Boas Olesen  2000    397  30.43        1:03.82   
  Odsherred Svømmeklub  1:02.90                 
                     
20  Frederik Røgind  2001    387  33.22        1:04.34   
  Birkerød Svømmeklub  1:04.60                 
                     
21  Sander Andkjær Doberck  2000    382  30.77        1:04.63   
  Helsingør Svømmeklub  1:03.23                 
                     
22  Matthæus Vámosi  2000    377  30.24        1:04.89   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.01                 
                     
23  Adrian Roed Schønning  2000    375  31.42        1:05.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.94                 
                     
24  Ulrik Blach Petersen  2001    373  31.43        1:05.15   
  Birkerød Svømmeklub  1:03.98                 
                     
25  Rasmus Nielsen  2001    372  31.53        1:05.22   
  Allerød Svømmeklub  1:04.49                 
                     
26  Jonathan P. Hedager  2001    370  31.21        1:05.29   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.97                 
                     
27  Lucas Jensen  2001    364  30.74        1:05.68   
  Vest-Brøndby  1:07.13                 
                     
28  Laurids Holme  2000    363  32.06        1:05.76   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.51                 
                     
29  William W. Kofoed  2001    359  31.30        1:05.96   
  Roskilde Svømning  1:04.88                 
                     
30  Jannick Lind  2001    343  31.97        1:07.00   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.79                 
                     
31  Jesper Schiødt  2001    325  31.88        1:08.19   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.40                 
                     
32  Christian Kento Rasmussen  2001    305  32.14        1:09.64   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.78                 
                     
33  Christoffer Daugbjerg  2001    302  33.17        1:09.88   
  Hillerød Svømmeklub  1:08.73                 
                     
34  Frederik Helms  2001    282  34.79        1:11.49   
  Vest-Brøndby  1:13.84                 
                     
35  Mathias Riff Alexandersen  2001    272  34.86        1:12.40   
  Birkerød Svømmeklub  1:11.96                 
                     
36  Joachim Lanzky Otto  2001    214  36.95        1:18.39   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.92                 
                     
Asbjørn Hammershøj  2000              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub  1:02.48                 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Markus Bøjsen  1999    575  27.44        56.41   
  Holbæk Svømme Klub  58.86                 
                     
Andreas Noer Sejrskild  1998    565  27.52        56.74   
  Hillerød Svømmeklub  55.81                 
                     
Pierre Høgenhaug  1999    548  28.01        57.29   
  Søllerød Svømmeklub  57.19                 
                     
Richard Berg  1998    533  27.58        57.84   
  Simklubben Ran  58.20                 
                     
Mikkel Henriksen  1999    526  27.92        58.11   
  Holbæk Svømme Klub  58.21                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    506  27.67        58.86   
  Helsingør Svømmeklub  57.56                 
                     
Christian Andersen  1999    501  28.45        59.05   
  Søllerød Svømmeklub  57.81                 
                     
Jakob Petersen  1999    498  29.16        59.16   
  Hvidovre Svømme Klub  1:00.33                 
                     
Peter Enevold Sørensen  1998    489  28.97        59.51   
  Thisted Svømmeklub  59.86                 
                     
10  Philip Agerskov  1998    460  29.04        1:00.76   
  Hillerød Svømmeklub  58.23                 
                     
11  Yannick Opätz  1999    457  28.64        1:00.86   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:00.83                 
                     
12  Joakim Palmqvist  1999    452  29.37        1:01.10   
  Roskilde Svømning  1:00.55                 
                     
13  Roy Hangård  1999    449  29.78        1:01.26   
  Simklubben Lödde  1:03.31                 
                     
14  Anders Engtorp Olesen  1999    431  29.19        1:02.09   
  Roskilde Svømning  1:00.45                 
                     
15  Andreas Foverskov  1999    425  29.97        1:02.38   
  Holbæk Svømme Klub  1:03.31                 
                     
16  Tobias Ranevi  1999    388  30.70        1:04.31   
  Simklubben Lödde  1:01.78                 
                     
17  Kim Emil K. Petersen  1999    316  31.43        1:08.85   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.53                 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ömer Faruk Benli  1993    629  26.50        54.73   
  Helsingør Svømmeklub  53.06                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    616  26.23        55.11   
  Hvidovre Svømme Klub  54.68                 
                     
Marc Bach Nielsen  1994    569  27.79        56.60   
  Hvidovre Svømme Klub  54.58                 
                     
Ali Hariri  1996    564  28.05        56.77   
  Simklubben Ran  57.31                 
                     
Joakim Brønnum  1997    557  27.60        56.99   
  Holbæk Svømme Klub  55.82                 
                     
Daniel Olsson-Shirazi  1997    524  28.01        58.17   
  Simklubben Ran  58.20                 
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995    481  29.08        59.84   
  Hvidovre Svømme Klub  58.83                 
                     
Mathias Marsengo  1997    476  27.93        1:00.06   
  Helsingør Svømmeklub  55.48                 
                     
Jacob Petersen  1995    458  28.49        1:00.83   
  Odsherred Svømmeklub  59.83                 
                     
10  Lasse Winther Andersen  1994    457  29.20        1:00.86   
  Holbæk Svømme Klub  59.90                 
                     
11  Jonas B. Sørensen  1993    450  29.02        1:01.19   
  Roskilde Svømning  58.60                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Hanna von Bahder  2005    311          43.51   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  43.50                 
Sofie Boas  2006    173          52.87   
  Hørsholm Svømmeforening  53.99                 
Filippa Jasmia Skikkild  2005    155          54.88   
  Hvidovre Svømme Klub  57.02                 
Amalie Busch Erhardi  2006    142          56.43   
  Hørsholm Svømmeforening  57.88                 
Natacha Munch  2005    136          57.24   
  Solrød Svømmeklub  57.73                 
Isabella Sørensen  2006    117          1:00.14   
  Hørsholm Svømmeforening  57.62                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Buchholt Johansen  2003    462          38.11   
  A6  36.87                 
Naja Thomsen  2003    416          39.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.98                 
Astrid Thimmer  2003    395          40.17   
  Hørsholm Svømmeforening  43.28                 
Sofie Bak  2003    388          40.41   
  Hvidovre Svømme Klub  42.85                 
Frida Uldall  2003    376          40.83   
  Hillerød Svømmeklub  41.98                 
Cornelia Bergqvist  2003    374          40.91   
  Birkerød Svømmeklub  42.90                 
Luna Gammelgaard  2003    371          41.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.91                 
Hanne Husby  2004    355          41.62   
  Simklubben Lödde  41.88                 
Johanne Brown Marloth  2003    351          41.79   
  Værløse Svømmeklub  42.18                 
10  Maria Lund  2003    345          42.03   
  Birkerød Svømmeklub  46.14                 
11  Katrine Bonefeld  2004    343          42.08   
  Birkerød Svømmeklub  45.94                 
12  Camille Nørby  2004    342          42.13   
  Birkerød Svømmeklub  43.65                 
13  Frida Hvirring Kragh  2004    332          42.57   
  Hvidovre Svømme Klub  42.10                 
14  Elena Westmark Holm  2003    328          42.72   
  Hørsholm Svømmeforening  42.92                 
15  Christine Henriksen  2003    323          42.95   
  A6  44.01                 
15  Lisa Leonie Krüger  2004    323          42.95   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  41.25                 
17  Ingrid Lindemann  2003    309          43.58   
  Birkerød Svømmeklub  46.90                 
18  Isabel Lillebæk  2004    296          44.22   
  A6  50.65                 
19  Thea Pedersen  2003    277          45.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.78                 
20  Isabel Smideberg  2004    269          45.63   
  Simklubben Lödde  44.15                 
21  Caroline Buhl Schrøder  2003    267          45.76   
  Allerød Svømmeklub                   
22  Laura Nellemann  2004    263          45.97   
  Søllerød Svømmeklub  45.66                 
23  Milla Andersson  2003    257          46.36   
  Simklubben Lödde  46.18                 
24  Mathilde Edele Borg  2004    253          46.57   
  Hørsholm Svømmeforening  45.75                 
25  Emma Clausen  2003    248          46.89   
  Helsingør Svømmeklub  48.75                 
26  Martha Hjuler Britze  2004    241          47.34   
  Hørsholm Svømmeforening  46.13                 
27  Mathilde Syberg Glud  2004    234          47.82   
  Hørsholm Svømmeforening  52.45                 
28  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    233          47.85   
  Helsingør Svømmeklub  55.94                 
29  Josephine Lysdahl  2004    231          47.98   
  Hørsholm Svømmeforening  47.57                 
30  Camilla Kaavé  2003    231          48.04   
  Hørsholm Svømmeforening  45.65                 
31  Pauline Drucker  2004    230          48.10   
  Søllerød Svømmeklub  47.04                 
32  Kaya Vennick Haugbølle  2004    230          48.11   
  Hørsholm Svømmeforening  49.27                 
33  Filippa Dihle  2003    227          48.32   
  Simklubben Lödde  48.97                 
34  Victoria Husted Volden  2003    213          49.29   
  Hørsholm Svømmeforening  47.98                 
35  Filippa Olivia Rützou  2003    196          50.73   
  Hørsholm Svømmeforening  51.78                 
35  Mathilde Busch Erhardi  2004    196          50.73   
  Hørsholm Svømmeforening  50.96                 
37  Matilda Colley  2003    189          51.28   
  A6  50.58                 
38  Anne Bagge Ravn  2003    185          51.70   
  Søllerød Svømmeklub  49.40                 
39  Caroline N.r. Søndergaard  2004    136          57.29   
  Hørsholm Svømmeforening  55.45                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alberte Kjærsgaard  2001    563          35.70   
  Hillerød Svømmeklub  36.11                 
Mikkeline Mentz  2001    498          37.17   
  Holbæk Svømme Klub  35.80                 
Martha Vitus Tversted  2002    487          37.47   
  Søllerød Svømmeklub  36.91                 
Sofie Villum Færch  2002    484          37.53   
  Helsingør Svømmeklub  37.69                 
Emma Hjort Kaas  2002    476          37.74   
  Hørsholm Svømmeforening  44.05                 
Karla Louise Balle  2001    475          37.76   
  Helsingør Svømmeklub  37.58                 
Amalie V. Sørensen  2002    460          38.18   
  Vest-Brøndby  40.50                 
Johanne Hingebjerg  2002    442          38.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.02                 
Regitze Lyngfeldt  2002    436          38.85   
  Helsingør Svømmeklub  37.35                 
10  Jamilla Bistrup  2001    430          39.05   
  Hvidovre Svømme Klub  37.65                 
11  Mille Graasbøll  2002    426          39.16   
  Allerød Svømmeklub                   
12  Elisabeth Sølvkjær  2002    422          39.28   
  Thisted Svømmeklub  38.36                 
13  Anne Føyn  2002    396          40.13   
  Birkerød Svømmeklub                   
14  Caroline Meyer  2002    383          40.56   
  Hørsholm Svømmeforening  41.99                 
15  Signe Fich Hansen  2002    370          41.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.59                 
16  Frida Hausting Jørgensen  2001    353          41.71   
  Søllerød Svømmeklub  40.41                 
17  Karoline Christensen  2002    323          42.94   
  Helsingør Svømmeklub  42.33                 
18  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    313          43.40   
  Helsingør Svømmeklub  44.31                 
19  Amanda Önnestam  2001    306          43.72   
  Simklubben Lödde  44.46                 
20  Astrid Katrine Andersen  2002    305          43.79   
  Odsherred Svømmeklub  42.95                 
21  Melina Miethe  2002    276          45.25   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  45.29                 
22  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    272          45.46   
  Hillerød Svømmeklub  45.22                 
23  Sofie Slotved  2002    270          45.60   
  Hørsholm Svømmeforening  44.92                 
24  Ida Bekker Poulsen  2002    251          46.71   
  Solrød Svømmeklub  47.73                 
25  Minna Juul  2001    241          47.34   
  Hillerød Svømmeklub  47.02                 
Mathilde Schrøder  2002              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  48.55                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frederikke Mertins  2000    552          35.93   
  Hvidovre Svømme Klub  35.22                 
Anne Sofie Sølvkjær  2000    502          37.09   
  Thisted Svømmeklub  36.13                 
Elisabeth Lyngfeldt  1999    502          37.09   
  Helsingør Svømmeklub  37.19                 
Silke Mehr  2000    501          37.11   
  Roskilde Svømning  36.09                 
Laura Triebe  2000    487          37.45   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  37.16                 
Kristine Mikkelsen  2000    486          37.49   
  Hvidovre Svømme Klub  35.82                 
Vickie Berg  2000    470          37.90   
  Simklubben Ran  39.57                 
Signe Skousen  1999    456          38.30   
  Hvidovre Svømme Klub  36.71                 
Julie Thaarup Wulff  2000    448          38.52   
  Holbæk Svømme Klub  39.66                 
10  Emilie Hermann Schimming  1999    439          38.78   
  Roskilde Svømning  38.02                 
11  Saga Miderbäck  2000    418          39.42   
  Simklubben Lödde  39.17                 
12  Marina Nissen Jakobsen  2000    405          39.83   
  Hørsholm Svømmeforening  38.34                 
13  Marta Kruse Johansen  2000    400          40.01   
  Helsingør Svømmeklub  38.39                 
14  Bolette Mandrup Jensen  2000    384          40.55   
  Roskilde Svømning  39.43                 
15  Cecilie Meyn  2000    332          42.57   
  Hørsholm Svømmeforening  40.74                 
16  Elvira Lundqvist  2000    329          42.68   
  Simklubben Ran  42.45                 
Mathilde Huberts  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  38.00                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Pernille Jensen  1998    540          36.18   
  Holbæk Svømme Klub  34.85                 
Isabel Mass  1998    522          36.59   
  A6  34.96                 
Julie Bak  1997    497          37.20   
  Hvidovre Svømme Klub  36.38                 
Sofia Altoft  1998    478          37.70   
  Hørsholm Svømmeforening  37.44                 
Pernille Nislev  1998    378          40.76   
  Hillerød Svømmeklub  38.82                 
Josefine Boisen  1996    340          42.23   
  Roskilde Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Albert Sivtoft  2004    198          45.65   
  Simklubben Lödde  44.82                 
Bjørn Cramer Hansen  2004    177          47.40   
  Helsingør Svømmeklub  47.91                 
Aron Paulsson  2006    173          47.74   
  Simklubben Lödde  46.43                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    152          49.78   
  Hvidovre Svømme Klub  50.40                 
Lucas Kaavé  2004    143          50.85   
  Hørsholm Svømmeforening  49.44                 
William Pohl Stangerup  2004    121          53.77   
  Hørsholm Svømmeforening  53.82                 
Julius Rix Melchiorsen  2004    116          54.57   
  Hørsholm Svømmeforening  54.10                 
William Rützou  2005    108          55.89   
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.42                 
Johan Rothaus Ølykke  2004    104          56.46   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.80                 
10  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    103          56.66   
  Hørsholm Svømmeforening  54.48                 
11  Oscar Svensson  2005    102          56.97   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.71                 
12  Frederik Rink Larsen  2004    75          1:02.96   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.54                 
13  Christian Johannessen  2007    68          1:04.92   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.81                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Asger Væver Hartvig  2002    435          35.11   
  Hørsholm Svømmeforening  38.91                 
Johan Heeno Rasmussen  2002    364          37.26   
  Helsingør Svømmeklub  38.58                 
Marcus Skøtt Haslev  2002    342          38.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.53                 
Morten Østergaard  2002    337          38.22   
  A6  37.65                 
Lucas Emil Christensen  2003    291          40.15   
  Allerød Svømmeklub                   
Gustav Haugård Hansen  2002    285          40.45   
  Hvidovre Svømme Klub  40.32                 
Christian Boutrup  2003    281          40.63   
  Birkerød Svømmeklub  45.14                 
Alfred Klarskov  2002    276          40.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.29                 
Frederik Bach Mindested  2003    272          41.05   
  Allerød Svømmeklub                   
10  Mads Kloster  2002    269          41.20   
  Thisted Svømmeklub  45.26                 
11  Villads Kruse  2003    269          41.21   
  Hillerød Svømmeklub  45.01                 
12  Emil Kildahl Døssing  2002    268          41.27   
  Birkerød Svømmeklub                   
13  Karl Gustav B. Toft  2002    263          41.51   
  Søllerød Svømmeklub  39.93                 
14  Mikkel Kronborg Riis  2002    254          41.98   
  Hillerød Svømmeklub  42.24                 
15  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    243          42.61   
  Hillerød Svømmeklub  42.16                 
16  Joel Dahlgren  2002    230          43.44   
  Simklubben Ran  50.41                 
17  Christoffer Rekling  2003    225          43.71   
  Birkerød Svømmeklub  49.40                 
18  Max Albertsen  2003    222          43.96   
  Søllerød Svømmeklub  41.72                 
19  Hampus Erdös  2003    220          44.05   
  Simklubben Lödde  41.72                 
20  Frede Meincke  2002    192          46.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.29                 
21  Thorvald Bomholt Larsen  2003    189          46.33   
  Helsingør Svømmeklub  49.60                 
22  Mads Rønn Olesen  2002    188          46.41   
  Birkerød Svømmeklub                   
23  Oscar Jensen  2003    130          52.42   
  Birkerød Svømmeklub  52.10                 
24  Mikkel Winther  2002    118          54.21   
  Hvidovre Svømme Klub  57.45                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Hoffmann  2000    492          33.70   
  Helsingør Svømmeklub  33.60                 
Martin Vennick Haugbølle  2001    464          34.37   
  Hørsholm Svømmeforening  35.68                 
Andreas Eklundh Sørensen  2001    462          34.42   
  Helsingør Svømmeklub  34.73                 
Jannick Lind  2001    455          34.59   
  Helsingør Svømmeklub  37.10                 
Simon Brixner  2000    439          35.02   
  Holbæk Svømme Klub  36.41                 
Daniel Kjær Jørgensen  2001    402          36.04   
  Hørsholm Svømmeforening  36.21                 
Mads Haugård Hansen  2000    390          36.43   
  Hvidovre Svømme Klub  36.45                 
Matthæus Vámosi  2000    376          36.87   
  Helsingør Svømmeklub  36.76                 
Andreas Cheng Milsgaard  2000    361          37.38   
  Værløse Svømmeklub  37.60                 
10  Christian Hovmark  2001    353          37.66   
  Thisted Svømmeklub  37.59                 
11  Tobias Sundwall  2001    309          39.36   
  Værløse Svømmeklub  39.91                 
12  Johan Theis Møller  2000    288          40.30   
  Roskilde Svømning  40.98                 
13  Mathias Holm  2001    279          40.71   
  Birkerød Svømmeklub                   
14  Alexander Skarby Madsen  2001    274          40.96   
  A6  39.40                 
15  Laurids Holme  2000    273          41.01   
  Helsingør Svømmeklub  41.15                 
16  Christian Kento Rasmussen  2001    181          47.02   
  Søllerød Svømmeklub  46.50                 
17  Joachim Lanzky Otto  2001    175          47.58   
  Hørsholm Svømmeforening  46.75                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Niels Ottosen  1998    658          30.60   
  Holbæk Svømme Klub  30.68                 
Riyan Salem  1998    553          32.42   
  Roskilde Svømning  32.99                 
Frederik Jessen  1998    505          33.42   
  Thisted Svømmeklub  33.48                 
Yannick Opätz  1999    503          33.46   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  32.75                 
Pierre Høgenhaug  1999    493          33.69   
  Søllerød Svømmeklub  33.34                 
Emil Toft  1998    482          33.93   
  Holbæk Svømme Klub  33.57                 
Marcus Rappenborg  1999    478          34.04   
  Hvidovre Svømme Klub  33.16                 
Richard Berg  1998    466          34.32   
  Simklubben Ran  33.19                 
Mikkel Ulrich  1998    465          34.35   
  Hvidovre Svømme Klub  33.99                 
10  Andreas Foverskov  1999    450          34.73   
  Holbæk Svømme Klub  34.74                 
11  Joakim Palmqvist  1999    323          38.76   
  Roskilde Svømning  36.63                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Peter Birk  1996    551          32.47   
  Thisted Svømmeklub  32.68                 
Jonas B. Sørensen  1993    378          36.80   
  Roskilde Svømning  35.19                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Maagøe  2003    545  1:16.99  2:41.17  4:15.83    5:28.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:50.75                 
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003    415  1:22.37  2:50.98  4:38.39    5:59.77   
  Værløse Svømmeklub  5:57.00                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    410  1:25.96  2:57.00  4:42.98    6:01.24   
  Birkerød Svømmeklub  5:57.12                 
                     
Cassandra G. Nygaard  2003    363  1:27.84  3:00.78  4:48.83    6:16.06   
  Allerød Svømmeklub  6:14.67                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    345  1:27.80  3:02.32  4:54.21    6:22.72   
  Birkerød Svømmeklub  6:10.28                 
                     
Thea Pedersen  2003    342  1:41.69  3:14.44  5:02.69    6:23.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:59.21                 
                     
Laura Boutrup  2003    340  1:27.17  3:09.55  5:02.04    6:24.49   
  Birkerød Svømmeklub  6:27.62                 
                     
Isabel Smideberg  2004    339  1:27.96  3:08.90  4:54.36    6:24.75   
  Simklubben Lödde  6:37.03                 
                     
Johanne Brown Marloth  2003    324  1:40.54  3:15.95  4:59.52    6:30.59   
  Værløse Svømmeklub  6:12.00                 
                     
10  Mikala Ravn Borch  2003    308  1:41.96  3:16.98  5:11.87    6:37.45   
  Værløse Svømmeklub  6:12.00                 
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ingrid Bo Andersen  2001    606  1:08.62  2:32.20  4:04.08    5:17.16   
  Roskilde Svømning  5:12.68                 
                     
Karoline Sørensen  2002    537  1:18.29  2:40.07  4:18.59    5:30.09   
  Thisted Svømmeklub  5:32.86                 
                     
Thea Søe Bach  2002    535  1:17.44  2:40.98  4:18.54    5:30.62   
  Thisted Svømmeklub  5:37.99                 
                     
Liva Palmund  2002    532  1:15.55  2:35.57  4:16.90    5:31.10   
  Roskilde Svømning  5:27.03                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    495  1:21.62  2:50.03  4:24.23    5:39.28   
  Roskilde Svømning  5:31.06                 
                     
Julie Stampe  2002    488  1:14.34  2:41.13  4:22.23    5:40.80   
  Allerød Svømmeklub  5:21.82                 
                     
Helena Hvid Hansen  2001    471  1:19.25  2:43.10  4:28.06    5:44.82   
  Helsingør Svømmeklub  6:13.97                 
                     
Matilde Weibel  2002    447  1:18.97  2:48.56  4:32.33    5:50.85   
  Hillerød Svømmeklub  5:07.01                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    437  1:29.43  3:02.51  4:33.55    5:53.70   
  Hørsholm Svømmeforening  5:49.51                 
                     
10  Mathilda Herlin  2001    411  1:21.95  3:04.58  4:37.78    6:00.86   
  Simklubben Ran  6:08.51                 
                     
11  Caroline Meyer  2002    330  1:43.11  3:18.27  5:00.34    6:28.39   
  Hørsholm Svømmeforening  6:10.42                 
                     
12  Mia Witt  2002    307  1:35.76  3:17.83  5:10.63    6:37.66   
  Vest-Brøndby  6:36.23                 
                     
13  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    287  1:45.11  3:30.20  5:22.18    6:46.87   
  Hørsholm Svømmeforening  6:39.41                 
                     
Frederikke Echardt  2002              DSQ  2 flyben v 250m 
  Roskilde Svømning  5:15.58                 
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anna Aavang Brendstrup  2000    521  1:14.71  2:40.04  4:20.13    5:33.52   
  Roskilde Svømning  5:27.75                 
                     
Freja A. Skov  2000    511  1:17.52  2:44.06  4:21.24    5:35.70   
  Helsingør Svømmeklub  5:25.04                 
                     
Augusta Marie Christensen  2000    488  1:21.20  2:50.93  4:22.04    5:40.81   
  Hillerød Svømmeklub  5:23.71                 
                     
Caroline Sofie Lund  2000              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  6:08.01                 
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Annasofie Halling Olesen  1997    371  1:31.57  3:04.51  4:55.05    6:13.28   
  Roskilde Svømning                   
                     
Frederikke Hansen  1998              DSQ  2 flyben v 200 m 
  Holbæk Svømme Klub  5:27.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alfred Klarskov  2002    443  1:13.20  2:38.14  4:11.41    5:19.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:36.87                 
                     
Ian Hangård  2002    402  1:13.93  2:40.41  4:20.61    5:30.36   
  Simklubben Lödde  5:54.06                 
                     
Frederik Bojesen  2002    394  1:12.13  2:37.01  4:22.01    5:32.38   
  A6  5:23.33                 
                     
Christian Boutrup  2003    391  1:20.35  2:46.65  4:21.04    5:33.22   
  Birkerød Svømmeklub  5:51.51                 
                     
Morten Østergaard  2002    386  1:19.89  2:48.58  4:21.32    5:34.89   
  A6  5:41.97                 
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    375  1:19.99  2:44.69  4:22.22    5:37.91   
  Birkerød Svømmeklub  5:35.62                 
                     
Jens Bomgaard  2002    368  1:21.93  2:46.20  4:25.79    5:40.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:54.08                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    367  1:20.47  2:47.63  4:24.05    5:40.31   
  Birkerød Svømmeklub  5:33.85                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    355  1:19.67  2:48.51  4:30.16    5:44.13   
  Hørsholm Svømmeforening  5:45.19                 
                     
10  Christoffer Hove  2002    354  1:22.40  2:51.43  4:31.59    5:44.61   
  Hørsholm Svømmeforening  5:40.19                 
                     
11  Asger Væver Hartvig  2002    348  1:24.34  2:54.48  4:28.08    5:46.59   
  Hørsholm Svømmeforening  5:32.61                 
                     
12  Nicolai Therkelsen  2003    328  1:23.89  2:56.24  4:34.84    5:53.44   
  A6  5:51.35                 
                     
13  Lucas Emil Christensen  2003    320  1:18.85  2:49.25  4:33.56    5:56.22   
  Allerød Svømmeklub  5:46.12                 
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    569  1:08.05  2:22.78  3:47.33    4:54.19   
  Søllerød Svømmeklub  4:55.95                 
                     
William Houen  2001    558  1:05.58  2:22.87  3:49.88    4:56.02   
  Helsingør Svømmeklub  4:57.29                 
                     
Frederik Palmø  2000    556  1:09.63  2:25.87  3:51.53    4:56.53   
  Holbæk Svømme Klub  4:48.40                 
                     
Tim Brinkhagen  2001    464  1:14.60  2:35.03  4:04.25    5:14.84   
  Simklubben Lödde  5:12.12                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    418  1:15.00  2:42.07  4:13.26    5:25.94   
  Hørsholm Svømmeforening  5:22.30                 
                     
Frederik Bornemann  2001    406  1:15.01  2:44.16  4:18.60    5:29.18   
  Allerød Svømmeklub  5:20.08                 
                     
Frederik Røgind  2001    375  1:16.13  2:48.15  4:20.35    5:38.03   
  Birkerød Svømmeklub  5:32.52                 
                     
Daniel Kjær Jørgensen  2001    345  1:26.84  2:57.92  4:32.96    5:47.35   
  Hørsholm Svømmeforening  5:35.90                 
                     
William W. Kofoed  2001    344  1:17.23  2:48.08  4:31.86    5:47.96   
  Roskilde Svømning  5:36.68                 
                     
10  Asbjørn Hammershøj  2000    344  1:16.55  2:47.44  4:30.86    5:48.00   
  Værløse Svømmeklub  5:48.90                 
                     
11  Christian Hovmark  2001    343  1:22.96  2:57.47  4:30.15    5:48.19   
  Thisted Svømmeklub  5:49.82                 
                     
12  Andreas Cheng Milsgaard  2000    302  1:25.67  3:02.54  4:38.30    6:03.36   
  Værløse Svømmeklub  5:57.00                 
                     
August Weilguny  2001              DSQ  2 flyben v 250m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:32.52                 
                     
Tobias Sundwall  2001              DSQ  Crawlben v 75 m 
  Værløse Svømmeklub  5:57.00                 
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Markus Bøjsen  1999    514  1:09.09  2:26.19  3:52.98    5:04.24   
  Holbæk Svømme Klub  5:13.22                 
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    464  1:08.37  2:29.12  3:59.36    5:14.96   
  Roskilde Svømning  5:08.31                 
                     
Christian Andersen  1999    456  1:09.75  2:32.23  4:04.07    5:16.76   
  Søllerød Svømmeklub  5:08.42                 
                     
Roy Hangård  1999    447  1:14.68  2:37.35  4:08.68    5:18.76   
  Simklubben Lödde  5:10.54                 
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Daniel Olsson-Shirazi  1997    461  1:09.69  2:32.87  4:02.45    5:15.59   
  Simklubben Ran  5:35.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emma Adams-Bosch  2005    326  42.16        1:24.43   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:23.30                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    321  42.04        1:24.87   
  Hørsholm Svømmeforening  1:26.87                 
                     
Hanna von Bahder  2005    269  44.51        1:30.00   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:27.31                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005    263  45.20        1:30.64   
  Helsingør Svømmeklub  1:32.37                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    263  44.61        1:30.66   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.57                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    228  47.48        1:35.03   
  Hvidovre Svømme Klub  1:45.85                 
                     
Asta Palmund  2005    213  46.90        1:37.22   
  Roskilde Svømning  1:41.28                 
                     
Esther Haudrum Larsen  2005    200  48.16        1:39.22   
  Værløse Svømmeklub  1:45.60                 
                     
Filippa Martinsen  2005    186  50.15        1:41.67   
  Helsingør Svømmeklub  1:42.40                 
                     
10  Amalie Jensen  2005    174  52.51        1:44.09   
  Hvidovre Svømme Klub  1:49.67                 
                     
11  Alba Vendelboe-Schack  2005    170  53.07        1:44.72   
  Hørsholm Svømmeforening  1:43.24                 
                     
12  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    158  52.78        1:47.31   
  Hvidovre Svømme Klub  1:57.30                 
                     
13  Natascha Packert-Frandsen  2005    152  52.41        1:48.70   
  Vest-Brøndby  1:52.68                 
                     
14  Ida Jacobsen  2005    148  54.30        1:49.67   
  Vest-Brøndby  1:50.53                 
                     
15  Signe Holm Hansen  2005    145  52.32        1:50.59   
  Værløse Svømmeklub  1:52.27                 
                     
16  Sasha Nezdiikovskaia  2005    143  53.44        1:51.08   
  Hørsholm Svømmeforening  1:51.11                 
                     
17  Astrid Hjuler Britze  2006    138  54.24        1:52.40   
  Hørsholm Svømmeforening  1:50.43                 
                     
18  Louise Byrn  2006    126  57.14        1:55.70   
  Hørsholm Svømmeforening  2:01.44                 
                     
19  Victoria Haslund Mourier  2007    126  58.30        1:55.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Alberte K. Andersen  2006    126  56.87        1:55.87   
  Vest-Brøndby  1:56.52                 
                     
21  Caroline Svane  2005    115  56.89        1:59.43   
  Vest-Brøndby  1:56.58                 
                     
22  Ella Nikoline Borg  2005    103  1:01.32        2:03.87   
  Hørsholm Svømmeforening  2:03.57                 
                     
23  Katrine Holm  2005    93  1:03.42        2:07.85   
  Vest-Brøndby  2:16.74                 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    442  37.17        1:16.28   
  A6  1:15.74                 
                     
Leandra Marie Volkmann  2003    424  37.50        1:17.35   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:19.64                 
                     
Sofie Maagøe  2003    424  38.37        1:17.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.03                 
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004    421  37.82        1:17.54   
  Vest-Brøndby  1:19.58                 
                     
Linnea Hietala  2004    379  39.41        1:20.29   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.99                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    375  41.11        1:20.53   
  Birkerød Svømmeklub  1:22.09                 
                     
Sally-Lea Przybyla  2003    374  38.81        1:20.63   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:25.43                 
                     
Luna Emilie Olsen  2003    366  39.29        1:21.25   
  A6  1:18.27                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004    357  39.98        1:21.90   
  Hillerød Svømmeklub  1:27.20                 
                     
10  Caroline Buhl Schrøder  2003    354  40.71        1:22.13   
  Allerød Svømmeklub  1:17.20                 
                     
11  Liva Buchholt Johansen  2003    343          1:23.00   
  A6  1:19.24                 
                     
12  Olivia Ida Madsen  2003    341  39.06        1:23.18   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.39                 
                     
13  Christine Henriksen  2003    339  40.98        1:23.31   
  A6  1:23.42                 
                     
14  Caroline Wiuff Jensen  2004    338  41.09        1:23.39   
  Vest-Brøndby  1:23.52                 
                     
15  Martha Hjuler Britze  2004    338  40.09        1:23.40   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.34                 
                     
16  Freja Stenbækgård  2003    337  40.86        1:23.46   
  Helsingør Svømmeklub  1:24.84                 
                     
17  Emilia Naledi Madonsela  2003    332  41.30        1:23.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.25                 
                     
17  Hannah Höesch  2003    332  41.85        1:23.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.41                 
                     
19  Anna Marie Nielsen  2004    322  42.39        1:24.75   
  Hvidovre Svømme Klub  1:27.88                 
                     
20  Mia Mørk Kuramoto  2003    320  40.44        1:24.96   
  Helsingør Svømmeklub  1:30.82                 
                     
21  Laura Hürtler  2004    317  42.42        1:25.16   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:25.93                 
                     
22  Cornelia Vámosi  2004    315  41.78        1:25.39   
  Helsingør Svømmeklub  1:24.15                 
                     
23  Fiona Burmester  2003    315  42.37        1:25.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:27.13                 
                     
24  Annika Egenhardt  2003    312  41.55        1:25.63   
  Vest-Brøndby  1:30.67                 
                     
25  Frida Uldall  2003    312  41.72        1:25.69   
  Hillerød Svømmeklub  1:25.01                 
                     
26  Freja Møller  2004    311  42.83        1:25.70   
  A6  1:29.58                 
                     
27  Esther Marie Heunicke  2003    309  42.47        1:25.92   
  Birkerød Svømmeklub  1:26.97                 
                     
28  Cassandra G. Nygaard  2003    308  42.54        1:26.03   
  Allerød Svømmeklub  1:22.97                 
                     
29  Anne Sofie Devantier  2004    304  41.90        1:26.35   
  Vest-Brøndby  1:28.38                 
                     
30  Clara Sass Husum  2004    304  43.12        1:26.41   
  A6  1:24.58                 
                     
31  Carla Lyhne Weiner  2003    302  43.34        1:26.61   
  Søllerød Svømmeklub  1:28.84                 
                     
32  Filippa Dihle  2003    298  42.10        1:27.00   
  Simklubben Lödde  1:22.80                 
                     
33  Katrine Bonefeld  2004    297  43.41        1:27.04   
  Birkerød Svømmeklub  1:25.49                 
                     
34  Rebecca Sangild  2003    289  42.52        1:27.85   
  Søllerød Svømmeklub  1:27.83                 
                     
35  Frida Hvirring Kragh  2004    288  43.66        1:27.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:29.06                 
                     
36  Mathilde Hedager  2004    288  41.98        1:27.93   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.54                 
                     
37  Hanne Husby  2004    286  43.20        1:28.21   
  Simklubben Lödde  1:27.43                 
                     
38  Pernille Elm Jensen  2003    281  43.42        1:28.65   
  A6  1:22.66                 
                     
39  Isabel Lillebæk  2004    280  43.13        1:28.81   
  A6  1:29.29                 
                     
40  Ellen A. Skov  2003    274  43.78        1:29.45   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.31                 
                     
41  Mie Bidsted Hansen  2003    273  44.23        1:29.58   
  Hvidovre Svømme Klub  1:35.01                 
                     
42  Nanna Udby Laugesen  2004    272  43.85        1:29.64   
  Hvidovre Svømme Klub  1:33.20                 
                     
43  Ulrikke Juul Søeborg  2003    266  43.93        1:30.34   
  Helsingør Svømmeklub  1:29.21                 
                     
44  Josefine Westergaard  2004    265  44.54        1:30.40   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.46                 
                     
45  Emilie Nepper-Christensen  2003    264  43.65        1:30.50   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.19                 
                     
46  Milla Andersson  2003    263  43.62        1:30.60   
  Simklubben Lödde  1:32.31                 
                     
47  Camille Nørby  2004    262  44.42        1:30.79   
  Birkerød Svømmeklub  1:28.49