2018-05-26   00:23:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open Lang 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  13:26   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004    264  39.38        1:20.88   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.36                 
                     
Anton Witzell  2004    242  40.48        1:23.30   
  Simklubben Lödde  1:25.25                 
                     
Aron Paulsson  2006    218  44.34        1:26.23   
  Simklubben Lödde  1:26.88                 
                     
Finn Stroh  2004    217  43.61        1:26.34   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:33.92                 
                     
Albert Sivtoft  2004    201  42.44        1:28.54   
  Simklubben Lödde  1:26.14                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    185  44.88        1:31.14   
  Vest-Brøndby  1:38.91                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    184  44.23        1:31.16   
  Hvidovre Svømme Klub  1:37.75                 
                     
Bjørn Cramer Hansen  2004    183  45.67        1:31.38   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.89                 
                     
Lucas Kaavé  2004    177  46.97        1:32.50   
  Hørsholm Svømmeforening  1:33.16                 
                     
10  Thor Majvig Mogensen  2004    166  46.78        1:34.36   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.41                 
                     
11  Alexander Nørby  2006    164  46.79        1:34.88   
  Hørsholm Svømmeforening  1:58.46                 
                     
12  Frederik Rink Larsen  2004    163  46.21        1:35.05   
  Hørsholm Svømmeforening  1:35.71                 
                     
13  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    144  50.04        1:38.89   
  Hørsholm Svømmeforening  1:41.61                 
                     
14  William Pohl Stangerup  2004    136  49.26        1:40.83   
  Hørsholm Svømmeforening  1:42.35                 
                     
15  Julius Rix Melchiorsen  2004    134  50.27        1:41.31   
  Hørsholm Svømmeforening  1:41.43                 
                     
16  Johan Madvig Kristensen  2004    132  49.78        1:41.81   
  Værløse Svømmeklub  1:46.76                 
                     
17  Valdemar Høngaard  2006    131  48.73        1:42.19   
  Værløse Svømmeklub  1:57.23                 
                     
18  Johan Rothaus Ølykke  2004    128  51.18        1:42.89   
  Hvidovre Svømme Klub  1:50.93                 
                     
19  Esben Rasmussen  2004    128  50.22        1:42.98   
  Vest-Brøndby  1:41.73                 
                     
20  Thorbjørn Bjerrum  2004    126  50.27        1:43.43   
  Vest-Brøndby  1:48.68                 
                     
21  William Mitchell  2004    125  50.56        1:43.69   
  Vest-Brøndby  1:45.06                 
                     
22  Ditlev Queitsch  2006    119  51.22        1:45.52   
  Vest-Brøndby  1:48.90                 
                     
23  Sigurd Chistopher Vickery  2005    112  53.70        1:47.49   
  Vest-Brøndby  1:51.28                 
                     
24  Sebastian Egenhardt  2006    108  52.84        1:48.75   
  Vest-Brøndby  1:50.08                 
                     
25  Kristian S. Sørensen  2005    102  1:50.84        1:50.84   
  Vest-Brøndby  1:54.85                 
                     
Eigil Sigfusson  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:37.77                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Storm Rosted  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  2:03.92                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nils Wergeland  2002    406  34.47        1:10.14   
  Simklubben Lödde  1:08.94                 
                     
Sullyvan Seefluth  2003    377  34.84        1:11.89   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:08.46                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    369  34.50        1:12.37   
  Solrød Svømmeklub  1:16.46                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    365  36.38        1:12.67   
  Birkerød Svømmeklub  1:11.65                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    348  36.58        1:13.83   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.01                 
                     
Mattias Houen  2002    347  36.69        1:13.87   
  Helsingør Svømmeklub  1:27.81                 
                     
Isak Paulsson  2002    343  36.61        1:14.19   
  Simklubben Lödde  1:15.30                 
                     
Lukas Miderbäck  2003    328  36.40        1:15.24   
  Simklubben Lödde  1:15.16                 
                     
Pedja Kuzmanovic  2002    328  36.88        1:15.30   
  Hillerød Svømmeklub  1:19.76                 
                     
10  Simon Blidarevic  2002    315  36.83        1:16.29   
  Hillerød Svømmeklub  1:30.09                 
                     
11  Alexander Tullberg  2003    295  37.79        1:17.95   
  Birkerød Svømmeklub  1:16.89                 
                     
12  Lucas Emil Christensen  2003    291  38.06        1:18.30   
  Allerød Svømmeklub  1:18.24                 
                     
13  Filip Bruhn  2003    286  38.17        1:18.78   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.73                 
                     
14  Villads Kruse  2003    280  38.81        1:19.35   
  Hillerød Svømmeklub  1:19.01                 
                     
15  Oscar Cleemann  2003    279  39.37        1:19.43   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.56                 
                     
16  Joel Dahlgren  2002    276  38.72        1:19.69   
  Simklubben Ran  1:29.15                 
                     
17  Oscar Lykke Fischer  2002    275  39.30        1:19.81   
  Hillerød Svømmeklub  1:21.05                 
                     
18  Rasmus Skarby Madsen  2003    271  39.64        1:20.21   
  A6  1:22.28                 
                     
19  Mads Lind  2002    266  39.97        1:20.69   
  A6  1:23.57                 
                     
20  Carl Magnus Krievs  2002    256  40.24        1:21.78   
  Vest-Brøndby  1:27.94                 
                     
21  Asger Hugo Juul  2003    252  40.19        1:22.19   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.68                 
                     
22  Frederik Emil Bækgaard  2002    250  40.81        1:22.37   
  Vest-Brøndby  1:27.43                 
                     
23  Mads Rønn Olesen  2002    248  40.68        1:22.60   
  Birkerød Svømmeklub  1:19.99                 
                     
24  Lucas Burmester  2002    247  40.15        1:22.75   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.24                 
                     
25  Martin Jacobsen  2002    245  40.62        1:22.92   
  Vest-Brøndby  1:24.21                 
                     
25  Mikkel Hemmingsen  2002    245  39.89        1:22.92   
  Vest-Brøndby  1:24.59                 
                     
27  Mikkel Kronborg Riis  2002    239  41.63        1:23.67   
  Hillerød Svømmeklub  1:24.61                 
                     
28  Oliver Breuner  2002    230  41.50        1:24.72   
  Roskilde Svømning  1:23.90                 
                     
29  William Kristensen  2003    229  41.90        1:24.79   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.43                 
                     
30  Marcus Elkjær Samson  2003    227  42.71        1:25.13   
  Hørsholm Svømmeforening  1:28.92                 
                     
31  Tobias Davidsen  2003    226  41.91        1:25.27   
  Vest-Brøndby  1:25.99                 
                     
32  Frede Meincke  2002    224  41.94        1:25.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.73                 
                     
33  Jakob Legaard  2003    221  41.82        1:25.84   
  Allerød Svømmeklub  1:23.55                 
                     
34  Max Albertsen  2003    218  41.52        1:26.24   
  Søllerød Svømmeklub  1:30.74                 
                     
35  Mathias Parkhøi  2003    215  42.73        1:26.64   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.80                 
                     
36  Frederik Bach Mindested  2003    211  42.80        1:27.24   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
37  Hampus Erdös  2003    209  42.75        1:27.47   
  Simklubben Lödde  1:31.26                 
                     
38  Carl Adelsten Kirchhoff  2002    208  41.79        1:27.54   
  Hillerød Svømmeklub  1:30.01                 
                     
39  Nicholas Svane  2002    204  44.58        1:28.11   
  Allerød Svømmeklub  1:25.27                 
                     
40  Alexander Stærkær  2002    201  44.19        1:28.66   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.79                 
                     
41  Julius Højgaard Allin  2003    190  44.18        1:30.31   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.47                 
                     
42  Janus Schnabl  2003    183  45.71        1:31.33   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.73                 
                     
43  Xander Pontoppidan  2003    177  46.29        1:32.48   
  Hvidovre Svømme Klub  1:33.56                 
                     
44  Otto Walther Holst  2003    175  45.31        1:32.69   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
45  Carl-Johan Bødtker  2003    171  45.49        1:33.55   
  Hørsholm Svømmeforening  1:42.85                 
                     
46  Oscar Jensen  2003    169  45.46        1:33.78   
  Birkerød Svømmeklub  1:34.92                 
                     
47  William Schützsack Duncan  2003    167  46.89        1:34.21   
  Værløse Svømmeklub  1:36.10                 
                     
48  Magnus Ravn Borch  2003    164  46.30        1:34.86   
  Værløse Svømmeklub  1:48.77                 
                     
49  Mikkel Winther  2002    132  49.99        1:41.88   
  Hvidovre Svømme Klub  1:49.66                 
                     
50  Kasper Kusk  2003    125  52.03        1:43.88   
  Hvidovre Svømme Klub  1:47.38                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002              DSQ  ikke oppe ved 15.m. 
  Helsingør Svømmeklub  1:14.18                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    502  32.20        1:05.34   
  Søllerød Svømmeklub  1:08.70                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    460  32.65        1:07.27   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.80                 
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    456  33.38        1:07.45   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.94                 
                     
Andreas Eklundh Sørensen  2001    407  33.54        1:10.05   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.41                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    396  34.16        1:10.69   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.85                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    385  35.85        1:11.38   
  Birkerød Svømmeklub  1:11.07                 
                     
Jonathan P. Hedager  2001    383  35.18        1:11.51   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.08                 
                     
Max-Vincent Schenkluhn  2001    379  35.47        1:11.73   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:11.50                 
                     
Valdemar Solok  2001    370  36.22        1:12.33   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.17                 
                     
10  Rasmus Thilleman  2001    364  35.37        1:12.71   
  A6  1:13.02                 
                     
11  Johan Theis Møller  2000    346  36.35        1:13.98   
  Roskilde Svømning  1:10.54                 
                     
12  Rasmus Nielsen  2001    340  36.08        1:14.37   
  Allerød Svømmeklub  1:14.48                 
                     
13  Frederik Clausen  2001    332  37.55        1:14.99   
  Hillerød Svømmeklub  1:18.00                 
                     
14  Adrian Roed Schønning  2000    328  37.16        1:15.31   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.97                 
                     
15  Christoffer Daugbjerg  2001    324  37.33        1:15.59   
  Hillerød Svømmeklub  1:11.75                 
                     
16  Mark Wiskum  2001    323  37.13        1:15.66   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.36                 
                     
17  Albert Voldum Krog  2001    322  37.12        1:15.73   
  Vest-Brøndby  1:16.43                 
                     
18  Jannick Hansen  2001    322  38.45        1:15.75   
  Allerød Svømmeklub  1:18.21                 
                     
19  Lucas Jensen  2001    301  37.44        1:17.50   
  Vest-Brøndby  1:20.02                 
                     
20  Alexander Ravn Borch  2001    294  37.07        1:18.10   
  Værløse Svømmeklub  1:17.57                 
                     
21  Mathias Riff Alexandersen  2001    274  39.84        1:19.95   
  Birkerød Svømmeklub  1:18.13                 
                     
22  Mathias Holm  2001    260  40.93        1:21.28   
  Birkerød Svømmeklub  1:18.13                 
                     
23  Jesper Schiødt  2001    240  40.28        1:23.57   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.14                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Ejdrup Hansen  1999    588  30.02        1:01.98   
  Helsingør Svømmeklub  1:02.96                 
                     
Mikkel Henriksen  1999    579  30.39        1:02.30   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.66                 
                     
Frederik Jessen  1998    487  32.20        1:05.98   
  Thisted Svømmeklub  1:04.78                 
                     
Felix Burmester  1999    453  32.43        1:07.60   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.13                 
                     
Marcus Rappenborg  1999    441  32.96        1:08.22   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.11                 
                     
Philip Agerskov  1998    348  1:13.82        1:13.82   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.01                 
                     
Tobias Ranevi  1999    339  35.89        1:14.49   
  Simklubben Lödde  1:15.59                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Peter Birk  1996    515  31.30        1:04.77   
  Thisted Svømmeklub  1:04.87                 
                     
Ali Hariri  1996    511  31.47        1:04.96   
  Simklubben Ran  1:05.81                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    332  36.01        1:15.00   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark