2017-12-17   12:56:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 1, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Thea Lund Petersen  1998      31.20  1:06.64  1:43.82    2:22.19   
  Nyborg Svømmeklub  2:21.06                 
                     
 
Løb 1, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kathrine H Mackeprang  2004      48.01  1:49.97  2:57.32    4:02.65   
  Frem Odense                   
                     
Emilie Podiss Petersen  2004              DNF   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 1, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      3:42.55        3:42.55   
  Frem Odense  3:51.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Stefan Hansen  2002              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  3:19.35                 
                     
 
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Christoffer Hald  2003      3:28.32        3:28.32   
  Frem Odense  4:03.81                 
                     
 
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Christian Landtved  2004      41.74  1:33.13  2:26.65    3:25.14   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005      51.64  1:52.28  2:54.76    3:51.42   
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ida Lerche  2001      39.04  1:22.34  2:08.29    2:52.68   
  Tommerup Svømme Klub  2:54.25                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emma Christensen  2002              DSQ   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ghita Ross Rasmussen  2003      40.81  1:29.10  2:18.40    3:06.35   
  Svendborg Svømme Klub  3:13.59                 
                     
Nikoline Andersen  2003      43.26  1:32.54  2:21.69    3:08.85   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Pernille Juul Jensen  2003      49.03  1:43.19  2:40.24    3:31.85   
  O.S.L.F.                   
                     
Trine Bruun-Petersen  2003              DNS   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ida Juul Grønning  2004      44.28  1:33.44  2:23.80    3:13.32   
  Odense Svømme Klub  3:23.15                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004      45.22  1:35.64  2:27.26    3:16.11   
  Ringe Svømme Klub  3:46.88                 
                     
Josefine S Jørgensen  2004      49.77  1:44.66  2:40.98    3:35.81   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Agnete Habermann  2005      46.18  1:36.29  2:26.75    3:14.60   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anna Rønn  2005      45.04  3:15.52      3:15.52   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Rikke Bruun-Petersen  2005      47.16  1:37.88  2:30.14    3:21.32   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Naja Færgemann  2006      48.65  1:42.68  2:35.50    3:25.64   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Cecilie Terp  2005      52.80  1:53.49  2:54.59    3:54.20   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Liva Burgaard  2006      3:10.35  4:10.86      4:10.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Victor Nygaard  2003      37.56  1:19.66  2:01.66    2:41.38   
  O.S.L.F.  3:03.53                 
                     
August B Bjerregaard  2003      52.17  1:56.38  2:51.85    3:48.25   
  O.S.L.F.                   
                     
Casper Bang Clausen  2003              DSQ   
  O.S.L.F.  3:06.99                 
                     
Gustav Johs Hansen  2003              DSQ   
  Frem Odense                   
                     
Joe Tani Fohlmann  2003              DSQ   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Juul Henriksen  2004      1:21.74  2:05.21  2:47.50    2:47.50   
  Odense Svømme Klub  3:09.60                 
                     
Frederik Roe-Holst  2004      46.78  1:38.64  3:21.30    3:21.30   
  Frem Odense                   
                     
Valdemar Stahl  2004      47.86  1:40.56  2:33.15    3:23.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      49.06  1:43.56  2:37.46    3:27.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004      48.81  1:41.91  2:36.11    3:27.63   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Oskar E. Kristensen  2005      51.01  1:48.12  2:46.62    3:42.09   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Julius Schier  2006              DNF   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004              DSQ   
  O.S.L.F.                   
                     
Victor Dolleris Schroll  2005              DSQ   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ida Lerche  2001      37.93  1:20.86  2:14.85    2:54.53   
  Tommerup Svømme Klub  3:01.72                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ghita Ross Rasmussen  2003      1:31.94  2:31.33  3:14.88    3:14.88   
  Svendborg Svømme Klub  3:22.12                 
                     
Trine Bruun-Petersen  2003              DNS   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Aurelia Pedersen  2004      36.54  1:21.28  2:13.15    2:53.16   
  Odense Svømme Klub  2:55.88                 
                     
Kaya Yang Eisensee  2004      1:27.92  2:24.92  3:09.18    3:09.18   
  Odense Svømme Klub  3:11.38                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004      1:31.99  2:33.23  3:13.02    3:13.02   
  Odense Svømme Klub  3:34.07                 
                     
Jenni Nguyen  2004      48.94  1:42.23  2:38.60    3:25.38   
  Frem Odense  3:33.93                 
                     
Julie Nguyen  2004      51.23  1:47.29  2:47.50    3:31.66   
  Frem Odense  3:47.05                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004      52.80  1:43.63  2:48.44    3:35.79   
  Ringe Svømme Klub  4:16.84                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nikoline Kaae  2005      44.62  1:35.52  2:36.51    3:20.98   
  Frem Odense                   
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      42.88  1:33.27  2:31.72    3:21.55   
  Frem Odense  3:24.42                 
                     
Anna Rønn  2005      51.97  1:42.13  2:42.12    3:29.77   
  Ringe Svømme Klub  3:38.17                 
                     
Melek Canpolat  2005      50.13  1:48.52  2:56.06    3:49.77   
  Frem Odense                   
                     
Louise Horne Levin  2006      59.60  2:02.99  3:17.00    4:08.57   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Mathilde Stilund  2005              DSQ   
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Oliver Hannibal  2001              DNS   
  Odense Svømme Klub  4:11.71                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Stefan Hansen  2002              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  2:49.39                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mathias Munch Pedersen  2003      39.31  1:22.45  2:15.88    2:54.18   
  Odense Svømme Klub  2:59.21                 
                     
Christoffer Hald  2003      43.96  1:35.47  2:31.94    3:13.92   
  Frem Odense  3:18.56                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Christian Landtved  2004      36.73  1:21.35  2:16.76    2:54.88   
  Ringe Svømme Klub  2:57.25                 
                     
Frederik Roe-Holst  2004      43.54  1:33.35  2:32.05    3:14.40   
  Frem Odense  3:44.79                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004      52.48  1:44.55  2:53.46    3:44.93   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Rasmus Ravn Jørgensen  2005      53.95  1:50.89  2:59.88    3:48.06   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Ludvig Kajhøj Sørensen  2005      1:02.55  2:03.88  3:21.67    4:16.03   
  Svendborg Svømme Klub  4:19.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nikoline Andersen  2003      52.12  1:49.37  2:47.93    3:44.53   
  Odense Svømme Klub  4:18.55                 
                     
Maja Rasmussen  2003      50.37  1:50.44  2:50.88    3:49.56   
  Ringe Svømme Klub  4:14.02                 
                     
Pernille Juul Jensen  2003      55.20  1:56.54  2:59.17    4:00.32   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004      44.47  1:33.95  2:22.42    3:11.93   
  O.S.L.F.  3:16.84                 
                     
Jenni Nguyen  2004      48.79  1:42.38  2:35.88    3:28.37   
  Frem Odense  3:39.81                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004      51.34  1:46.78  2:43.46    3:37.07   
  Frem Odense  3:37.73                 
                     
Ida Juul Grønning  2004      48.71  1:44.61  2:41.68    3:39.33   
  Odense Svømme Klub  4:04.73                 
                     
Kaya Yang Eisensee  2004      49.53  1:46.63  2:46.55    3:44.60   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Julie Nguyen  2004      51.62  1:49.71  2:48.70    3:46.58   
  Frem Odense  3:54.34                 
                     
Josephine Larsen  2004      50.51  1:48.73  2:47.69    3:47.00   
  Frem Odense                   
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004      56.68  1:58.46  3:00.03    4:01.33   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Frida Karoline Dall  2004      56.16  2:00.77  3:06.31    4:10.73   
  Frem Odense  4:26.24                 
                     
10  Josefine S Jørgensen  2004      57.03  2:01.67  3:07.93    4:13.19   
  O.S.L.F.                   
                     
Alberte Smaakjær  2004              DSQ   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Aurelia Pedersen  2004              DSQ   
  Odense Svømme Klub  3:38.54                 
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Agnete Habermann  2005      46.86  1:40.21  2:34.35    3:26.53   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Cecilie Drud Astrup  2005      54.33  1:58.05  3:05.16    4:09.52   
  O.S.L.F.                   
                     
Rikke Bruun-Petersen  2005      55.46  3:08.10  4:13.99    4:13.99   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Ann-Cecilie Hvenegaard  2005      58.66  2:03.43  3:12.10    4:21.88   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Matilde Baraviec  2006      1:01.11  2:09.02  3:18.62    4:25.69   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005      59.74  2:08.48  3:17.91    4:26.25   
  O.S.L.F.                   
                     
Julija Bliucukis  2006      1:04.73  2:17.31  3:29.50    4:42.68   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Alma Schier  2006      1:10.13  2:28.80  3:46.40    5:02.67   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Lærke Rosen Lundsfryd  2006      1:10.72  2:34.60  3:59.82    5:23.69   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Emma Nygaard  2005              DNS   
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003      44.02  1:34.44  2:24.73    3:13.91   
  O.S.L.F.  3:33.11                 
                     
Mathias Munch Pedersen  2003      46.71  1:41.70  2:38.28    3:35.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Casper Bang Clausen  2003      48.55  1:45.84  2:43.80    3:40.32   
  O.S.L.F.  3:57.59                 
                     
August B Bjerregaard  2003      58.25  2:05.15  3:12.10    4:19.09   
  O.S.L.F.                   
                     
Magnus B. Elander  2003      1:05.64  2:16.30  3:27.20    4:35.57   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Juul Henriksen  2004      44.54  1:34.92  2:24.98    3:14.18   
  Odense Svømme Klub  3:20.61                 
                     
Kasper Duch  2005      50.32  1:45.99  2:43.11    3:38.23   
  Frem Odense  3:53.88                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004      49.02  1:48.00  2:47.57    3:43.48   
  O.S.L.F.                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:34 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:57   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Iben Bak  2001      30.32  1:02.23  1:35.37    2:08.19   
  Nyborg Svømmeklub  2:08.18                 
                     
Thea Lund Petersen  1998      1:01.64  1:35.13  2:09.02    2:09.02   
  Nyborg Svømmeklub  2:08.60                 
                     
Ida Lerche  2001              DNS   
  Tommerup Svømme Klub  2:43.31                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emma Christensen  2002      48.36  1:44.21  2:41.50    3:33.44   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ghita Ross Rasmussen  2003      37.05  1:20.63  2:06.18    2:49.31   
  Svendborg Svømme Klub  2:46.15                 
                     
Trine Bruun-Petersen  2003              DNF   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004      35.77  1:18.00  2:01.19    2:43.28   
  O.S.L.F.  2:40.60                 
                     
Kathrine H Mackeprang  2004      40.03  1:30.51  2:25.05    3:14.70   
  Frem Odense  3:14.18                 
                     
Frida Karoline Dall  2004      46.83  1:41.66  2:39.20    3:32.01   
  Frem Odense  4:05.64                 
                     
Alberte Smaakjær  2004      47.52  1:44.32  2:43.13    3:40.17   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Veronika Krogh  2004      46.76  1:45.23  3:43.85    3:43.85   
  Frem Odense                   
                     
Josephine Larsen  2004      51.31  1:51.39  2:51.86    3:53.20   
  Frem Odense  3:46.63                 
                     
Emilie Møllenborg Larsen  2004              DNF   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nikoline Kaae  2005      40.75  1:28.78  2:17.22    3:03.48   
  Frem Odense  4:09.96                 
                     
Mathilde Stilund  2005      41.33  1:31.19  2:22.09    3:10.19   
  Frem Odense  3:09.83                 
                     
Naja Færgemann  2006      44.81  1:35.05  2:25.32    3:13.48   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Rikke Bruun-Petersen  2005      44.69  1:35.97  2:29.76    3:17.94   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Melek Canpolat  2005      47.71  1:42.94  2:41.15    3:39.02   
  Frem Odense                   
                     
Matilde Baraviec  2006      49.29  1:44.16  2:42.36    3:40.05   
  Odense Svømme Klub  3:36.18                 
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005      49.55  1:46.83  2:45.60    3:41.47   
  O.S.L.F.                   
                     
Alyssa Cao  2005      47.07  1:43.56  2:43.68    3:42.81   
  Frem Odense                   
                     
Cecilie Drud Astrup  2005      50.77  1:51.26  2:51.38    3:43.49   
  O.S.L.F.                   
                     
10  Louise Horne Levin  2006      52.65  1:50.77  3:44.55    3:44.55   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Liva Burgaard  2006      53.35  1:53.96  3:45.49    3:45.49   
  Odense Svømme Klub  3:58.73                 
                     
12  Cecilie Terp  2005      48.99  1:49.18  2:50.37    3:45.54   
  Odense Svømme Klub                   
                     
13  Ann-Cecilie Hvenegaard  2005      52.22  1:52.59  2:52.85    3:47.77   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Julija Bliucukis  2006      56.91  1:57.21  2:56.88    3:58.79   
  Odense Svømme Klub                   
                     
15  Bennedikte Kaae  2006      1:56.38  3:59.01      3:59.01   
  Frem Odense                   
                     
16  Victoria Juul Larsen  2006      51.18  1:54.13  2:58.97    4:01.25   
  Frem Odense                   
                     
17  Alma Schier  2006      58.81  2:11.91  3:25.34    4:32.56   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:57 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:21   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Oliver Hannibal  2001              DNS   
  Odense Svømme Klub  3:28.23                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Stefan Hansen  2002              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  2:35.13                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Victor Nygaard  2003      34.14  1:12.52  1:51.44    2:27.68   
  O.S.L.F.  2:23.49                 
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003      34.93  1:14.84  1:54.52    2:33.00   
  O.S.L.F.  2:38.37                 
                     
Joe Tani Fohlmann  2003      35.31  1:17.29  2:00.51    2:42.19   
  O.S.L.F.  2:42.71                 
                     
Gustav Johs Hansen  2003      43.29  1:35.84  3:21.92    3:21.92   
  Frem Odense                   
                     
Magnus B. Elander  2003      1:53.41  2:54.38  3:48.82    3:48.82   
  O.S.L.F.                   
                     
Marcus Pedersen  2003      4:18.42        4:18.42   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Christian Landtved  2004      34.61  1:16.03  1:58.97    2:42.33   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005      37.88  1:22.86  2:09.56    2:52.57   
  Frem Odense                   
                     
Lauritz Mogensen  2004      1:23.84  2:10.25  2:54.79    2:54.79   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      40.73  1:30.69  2:19.23    3:06.51   
  Odense Svømme Klub  3:24.75                 
                     
Valdemar Stahl  2004      42.87  1:34.44  2:26.43    3:14.77   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Kasper Duch  2005      1:37.70  2:31.58  3:25.05    3:25.05   
  Frem Odense                   
                     
Christoffer Mejdal  2005      47.15  1:45.61  2:48.66    3:45.79   
  Frem Odense                   
                     
Ludvig Kajhøj Sørensen  2005      47.50  1:49.26  2:46.95    3:52.93   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Magnus Villemoes  2005      48.89  1:49.05  3:54.91    3:54.91   
  Frem Odense                   
                     
10  Jonathan Aagaard Hansen  2005      47.37  1:48.24  2:47.34    3:56.35   
  Frem Odense                   
                     
11  Abdelrahman Doudar  2005      47.26  1:49.93  3:57.83    3:57.83   
  Frem Odense                   
                     
12  Julius Schier  2006      50.27  1:52.00  2:49.22    4:00.62   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Jimmi Nguyen  2005      53.59  2:01.21  3:12.65    4:22.95   
  Frem Odense                   
                     
14  Christoffer Rose Skaastru  2005      57.01  4:36.13      4:36.13   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Rasmus Ravn Jørgensen  2005              DNF   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004              DSQ   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Oskar E. Kristensen  2005              DSQ   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Victor Dolleris Schroll  2005              DSQ   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:21 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frem Årgangspiger 1              2:31.66   
  Frem Odense                   
  Emilie Podiss Petersen  2004      35.72        35.72   
  Nikoline Kaae  2005      38.57        1:14.29   
  Kathrine H Mackeprang  2004      38.85        1:53.14   
  Mathilde Stilund  2005      38.52        2:31.66   
                     
Frem Årgangspiger 2              2:42.71   
  Frem Odense                   
  Jenni Nguyen  2004      37.14        37.14   
  Julie Nguyen  2004      38.03        1:15.17   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      38.88        1:54.05   
  Josephine Larsen  2004      48.66        2:42.71   
                     
Ringe Piger              2:48.65   
  Ringe Svømme Klub                   
  Anna Rønn  2005      38.90        38.90   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      40.44        1:19.34   
  Louise Horne Levin  2006      46.94        2:06.28   
  Maja Rasmussen  2003      42.37        2:48.65   
                     
Frem Talentpiger 1              2:52.18   
  Frem Odense                   
  Freja Nicholas  2000      30.51        30.51   
  Victoria Juul Larsen  2006      49.88        1:20.39   
  Veronika Krogh  2004      46.07        2:06.46   
  Alyssa Cao  2005      45.72        2:52.18   
                     
Frem Talentpiger 2              3:09.03   
  Frem Odense                   
  Bennedikte Kaae  2006      53.00        53.00   
  Emilie Møllenborg Larsen  2004      51.42        1:44.42   
  Melek Canpolat  2005      33.27        2:17.69   
  Frida Karoline Dall  2004      51.34        3:09.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  27 februar 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Fynsvøm og Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 februar 2016         
 
 
Løb 12, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frem Årgangsdrenge              2:28.60   
  Frem Odense                   
  Christoffer Hald  2003      35.67        35.67   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      35.88        1:11.55   
  Frederik Roe-Holst  2004      38.35        1:49.90   
  Gustav Johs Hansen  2003      38.70        2:28.60   
                     
Ringe Drenge              2:39.76   
  Ringe Svømme Klub                   
  Christian Landtved  2004      31.41        31.41   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      43.07        1:14.48   
  Lauritz Mogensen  2004      36.28        1:50.76   
  Julius Schier  2006      49.00        2:39.76   
                     
Frem Talentdrenge 1              3:19.19   
  Frem Odense                   
  Jimmi Nguyen  2005      53.11        53.11   
  Marcus Pedersen  2003      52.22        1:45.33   
  Magnus Villemoes  2005      50.51        2:35.84   
  Christoffer Mejdal  2005      43.35        3:19.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  27 februar 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare