2020-10-28   18:11:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Josephine Kruse  2002    852  35.91  1:14.79  1:54.35    2:35.27   
  Sigma Swim Allerød  2:36.88                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    841  35.70  1:14.99  1:55.17    2:35.97   
  Sigma Swim Birkerød  2:32.75                 
                     
Frederikke Echardt  2002    839  35.53  1:15.16  1:55.65    2:36.09   
  Roskilde Svømning  2:38.86                 
                     
Sofie Hansen  2002    786  37.03  1:16.94  1:57.48    2:39.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:38.91                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    743  37.34  1:18.52  2:00.27    2:42.51   
  Søllerød Svømmeklub  2:46.08                 
                     
Regitze Gotthard  2002    714  37.18  1:18.65  2:01.08    2:44.67   
  Slagelse Svømmeklub  2:45.33                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    691  37.14  1:19.11  2:03.10    2:46.49   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.51                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    670  37.52  1:20.74  2:04.31    2:48.25   
  Helsingør Svømmeklub  2:47.65                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    667  38.85  1:21.21  2:04.32    2:48.47   
  Hørsholm Svømmeforening  2:49.40                 
                     
10  Marie Uglebjerg  2002    660  38.77  1:21.13  2:05.02    2:49.04   
  Kalundborg SK  2:47.59                 
                     
11  Regitze Lyngfeldt  2002    647  38.69  1:22.63  2:06.17    2:50.21   
  Helsingør Svømmeklub  2:54.70                 
                     
12  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    645  38.54  1:21.85  2:06.75    2:50.33   
  Roskilde Svømning  2:49.02                 
                     
13  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    641  37.75  1:20.82  2:05.46    2:50.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.53                 
                     
14  Signe Fich Hansen  2002    632  39.97  1:23.87  2:07.79    2:51.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.72                 
                     
15  Liva Palmund  2002    623  39.21  1:23.55  2:08.07    2:52.36   
  Roskilde Svømning  2:50.01                 
                     
16  Charlotte Malberg  2002    615  38.96  1:22.67  2:07.69    2:53.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:54.26                 
                     
17  Emma Bruhn  2002    614  38.73  1:22.51  2:07.44    2:53.18   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:49.15                 
                     
18  Bjørk Nelsing Petersen  2002    613  39.32  1:24.13  2:08.86    2:53.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:57.66                 
                     
19  Cassandra L. L. Hansen  2002    611  39.90  1:23.04  2:08.16    2:53.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.10                 
                     
20  Johanne B. Hansen  2002    604  39.02  1:22.68  2:07.67    2:54.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:57.47                 
                     
21  Mille Graasbøll  2002    601  39.85  1:24.75  2:10.12    2:54.42   
  Sigma Swim Allerød  3:00.14                 
                     
22  Laura Janner  2002    598  39.99  1:24.32  2:09.31    2:54.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:57.96                 
                     
23  Victoria Bæts Kristensen  2002    594  41.13  1:26.37  2:11.90    2:55.07   
  Næstved IF  2:53.70                 
                     
24  Cecilie Porsdal  2002    582  40.88  1:25.64  2:11.01    2:56.27   
  Sigma Swim Birkerød  3:03.50                 
                     
25  Julie Stampe  2002    577  40.63  1:25.25  2:11.08    2:56.83   
  Sigma Swim Allerød  3:04.57                 
                     
26  Maja Egebjerg Brast  2002    563  40.26  1:25.75  2:11.93    2:58.24   
  Herlev Svømning  2:58.24                 
                     
27  Claudia Sperling  2002    557  41.02  1:27.45  2:13.92    2:58.89   
  Lyngby Svømmeklub  3:12.23                 
                     
28  Amanda Hietala  2002    550  40.92  1:26.10  2:12.59    2:59.64   
  Helsingør Svømmeklub  2:59.83                 
                     
29  Ida T Mose  2002    548  39.81  1:25.46  2:12.23    2:59.88   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
30  Sofie Hertzberg  2002    541  41.33  1:27.06  2:13.43    3:00.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:07.81                 
                     
31  Natalie Clara Petersen  2002    541  40.64  1:25.94  2:13.08    3:00.62   
  Gentofte Svømme Klub  2:59.76                 
                     
32  Fie Tönshoff  2002    534  40.50  1:26.65  2:14.19    3:01.41   
  Helsingør Svømmeklub  3:12.64                 
                     
33  Kathrine S. Jørgensen  2002    524  40.11  1:26.95  2:14.83    3:02.61   
  Albertslund IF                   
                     
34  Katja Kjær Nielsen  2002    515  41.94  1:28.44  2:16.50    3:03.61   
  Ringsted Svømme Klub  3:04.14                 
                     
35  Abby Kristine Waterval  2002    513  43.02  1:29.84  2:16.99    3:03.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:06.92                 
                     
36  Anne-Sofie P. Clausen  2002    506  41.29  1:27.84  2:16.11    3:04.66   
  Næstved IF  3:16.61                 
                     
37  Chastine Melhede  2002    502  42.29  1:29.95  2:17.09    3:05.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
38  Michelle Mortensen  2002    487  42.25  1:30.23  2:19.82    3:07.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:14.92                 
                     
39  Maria Andersen  2002    482  43.42  1:31.65  2:20.08    3:07.73   
  Ringsted Svømme Klub  3:16.56                 
                     
40  Sophie Gjelstrup  2002    479  43.88  1:31.40  2:19.80    3:08.12   
  Søllerød Svømmeklub  3:14.52                 
                     
41  Olivia Olivarius Vølund  2002    474  42.83  1:31.30  2:19.67    3:08.78   
  Lyngby Svømmeklub  3:20.20                 
                     
42  Emilia Steen  2002    470  42.60  1:30.78  2:19.47    3:09.26   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
43  Anika Hedegaard  2002    417  46.69  1:36.29  2:26.58    3:16.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
44  Julie Frisch Hoff  2002    405  44.58  1:35.48  2:27.30    3:18.96   
  Hørsholm Svømmeforening  3:18.64                 
                     
Anne Føyn  2002              DNF   
  Sigma Swim Birkerød  2:49.73                 
                     
Emilie Holst Lange  2002                Afmeldt 
  Gentofte Svømme Klub  3:10.42                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002              DSQ  Flere flyspark v50m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:16.85                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002              DSQ  Flyben v 100 m 
  Lyngby Svømmeklub  3:00.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    795  32.40  1:08.74  1:45.40    2:22.74   
  Slagelse Svømmeklub  2:21.68                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    758  33.06  1:09.88  1:47.57    2:25.05   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.13                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    705  33.53  1:11.16  1:49.75    2:28.55   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.90                 
                     
Christian Crone  2001    660  34.00  1:12.75  1:52.32    2:31.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.49                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    651  34.88  1:13.98  1:53.23    2:32.55   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.41                 
                     
Carl Terp Larsen  2001    643  33.82  1:12.21  1:52.45    2:33.19   
  VAT Copenhagen-MK31  2:34.18                 
                     
Andreas Eklundh Sørensen  2001    624  33.28  1:11.92  1:53.03    2:34.74   
  Helsingør Svømmeklub  2:35.75                 
                     
Alfred August Grubert  2001    615  34.81  1:14.30  1:54.88    2:35.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.08                 
                     
William Houen  2001    607  34.20  1:13.53  1:54.54    2:36.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Victor Bendix Beiter  2001    600  34.81  1:14.45  1:55.32    2:36.82   
  Herlev Svømning  2:36.54                 
                     
11  Felix Lund  2001    592  35.29  1:16.28  1:56.71    2:37.44   
  Herlev Svømning  2:40.74                 
                     
12  Albert Voldum Krog  2001    575  36.08  1:17.15  1:58.11    2:39.01   
  Vest-Brøndby  2:41.13                 
                     
13  Mads Raaby Jensen  2001    571  34.43  1:14.27  1:56.29    2:39.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:39.52                 
                     
14  Villads Bomholt Larsen  2001    547  36.45  1:17.68  1:59.92    2:41.64   
  Helsingør Svømmeklub  3:15.39                 
                     
15  Mathias Vestergaard  2001    547  36.98  1:20.02  2:01.28    2:41.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.42                 
                     
16  Frederik Røgind  2001    544  37.10  1:18.39  2:00.46    2:41.98   
  Sigma Swim Birkerød  2:47.71                 
                     
17  Lauge Bastian Maar  2001    539  36.01  1:17.05  1:59.14    2:42.46   
  Næstved IF  2:45.39                 
                     
18  Jonas M. Jørgensen  2001    539  35.59  1:16.97  1:59.58    2:42.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:52.38                 
                     
19  William Textor Broch  2001    535  35.11  1:16.92  1:59.91    2:42.89   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.81                 
                     
20  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    515  37.68  1:20.18  2:02.36    2:44.95   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.11                 
                     
21  Rasmus Thilleman  2001    509  36.91  1:17.93  2:01.25    2:45.65   
  Slangerup Svømmeklub  2:43.21                 
                     
22  Christoffer Weiss  2001    508  37.50  1:19.86  2:03.28    2:45.68   
  Gentofte Svømme Klub  2:44.53                 
                     
23  Frederik Bornemann  2001    502  38.13  1:20.76  2:03.81    2:46.38   
  Sigma Swim Allerød  2:48.08                 
                     
24  Anders Nielsen  2001    500  37.44  1:19.58  2:02.79    2:46.62   
  Ringsted Svømme Klub  3:18.84                 
                     
25  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    490  37.73  1:21.15  2:04.49    2:47.68   
  Vest-Brøndby  2:55.50                 
                     
26  Christian Skinhøj  2001    489  37.47  1:20.22  2:03.96    2:47.87   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.13                 
                     
27  Magnus Løhr  2001    487  38.21  1:20.78  2:04.26    2:48.03   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:55.62                 
                     
28  Rasmus Nielsen  2001    484  37.33  1:19.27  2:03.98    2:48.38   
  Sigma Swim Allerød  2:44.85                 
                     
29  Matthias Hansen  2001    465  38.07  1:21.59  2:06.25    2:50.71   
  Korsør Sv & Livr. Klub  3:08.63                 
                     
30  Jannick Hansen  2001    463  38.73  1:21.72  2:06.20    2:50.91   
  Sigma Swim Allerød  2:57.08                 
                     
31  Luccas Dam Brenner  2001    461  37.59  1:22.07  2:06.99    2:51.14   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:07.47                 
                     
32  Frederik Riedel Lentz  2001    459  40.42  1:25.33  2:08.39    2:51.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.72                 
                     
33  Magnus Bækgaard Andersen  2001    455  38.81  1:22.51  2:07.24    2:51.95   
  Hørsholm Svømmeforening  2:56.97                 
                     
34  Valdemar Solok  2001    441  39.92  1:24.24  2:08.73    2:53.69   
  Søllerød Svømmeklub  2:53.78                 
                     
35  August Becktor  2001    441  38.17  1:22.42  2:07.75    2:53.72   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
36  Mathias Holm  2001    428  40.19  1:25.58  2:10.86    2:55.43   
  Sigma Swim Birkerød  3:07.13                 
                     
37  Marcus Munkholm  2001    420  38.66  1:24.01  2:10.86    2:56.57   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
38  Mads Bjørn Andersen  2001    415  39.54  1:24.42  2:10.79    2:57.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:48.83                 
                     
39  Mike Johansen  2001    407  40.70  1:26.13  2:12.37    2:58.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:20.27                 
                     
40  Alexander Rendlev  2001    373  42.74  1:29.34  2:16.38    3:03.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
41  Laurits Kenskov  2001    350  41.17  1:28.82  2:18.39    3:07.54   
  Herlev Svømning  2:49.79                 
                     
August Weilguny  2001              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.93                 
                     
Tobias Hufeldt  2001              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  3:19.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Caroline Brink  2003    757  35.67        1:14.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.56                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    741  36.08        1:15.18   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.06                 
                     
Emilie Meng  2003    729  35.76        1:15.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.87                 
                     
Liva Buchholt Johansen  2003    702  36.32        1:16.55   
  Slangerup Svømmeklub  1:16.54                 
                     
Mia Rindshøj  2003    693  36.58        1:16.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.50                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    649  37.61        1:18.58   
  JGI Svømning  1:20.13                 
                     
Sofie Maagøe  2003    648  37.08        1:18.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.81                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    640  36.58        1:18.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.30                 
                     
Celia Puggaard  2003    633  37.49        1:19.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.15                 
                     
10  Clara Carlquist  2003    624  37.78        1:19.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.14                 
                     
11  Amalie Michelsen  2003    624  37.99        1:19.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.09                 
                     
12  Caroline Gøttrup Bagge  2003    622  37.47        1:19.70   
  Køge Svømmeklub  1:20.39                 
                     
13  Lærke Schelde-Mollerup  2003    613  38.24        1:20.09   
  Svømmeklubben Laksen  1:20.30                 
                     
14  Nikoline Skovly Larsen  2003    597  38.16        1:20.79   
  Næstved IF  1:23.84                 
                     
15  Naja Thomsen  2003    595  38.79        1:20.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.45                 
                     
16  Naya Modin Thomsen  2003    593  38.56        1:20.97   
  Køge Svømmeklub  1:26.72                 
                     
17  Amalie Nielsen  2003    592  38.33        1:21.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.71                 
                     
18  Line Nøhr Petersen  2003    569  39.38        1:22.13   
  Køge Svømmeklub  1:23.79                 
                     
19  Matilde Mantzius Mosegård  2003    562  38.55        1:22.45   
  Slagelse Svømmeklub  1:22.97                 
                     
20  Hannah Höesch  2003    552  39.71        1:22.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.40                 
                     
21  Amalie Kruse Enemærke  2003    547  39.46        1:23.19   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.76                 
                     
22  Tine Petersen  2003    545  39.62        1:23.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.14                 
                     
23  Esther Marie Heunicke  2003    540  39.70        1:23.55   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.73                 
                     
24  Cornelia Bergqvist  2003    538  39.78        1:23.65   
  Sigma Swim Birkerød  1:24.51                 
                     
25  Sofie Findahl Andersen  2003    533  40.03        1:23.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.90                 
                     
26  Terese Kjøller Rudbeck  2003    525  39.76        1:24.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.44                 
                     
27  Emilia Naledi Madonsela  2003    520  40.05        1:24.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.35                 
                     
28  Olivia Mammen  2003    516  40.25        1:24.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:25.36                 
                     
29  Thea F. Johansen  2003    515  40.10        1:24.88   
  Herlev Svømning  1:31.24                 
                     
30  Mia Lindberg  2003    513  39.86        1:24.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.03                 
                     
31  Alberte V. Bisgaard  2003    510  40.18        1:25.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.74                 
                     
32  Esther Else Grubert  2003    509  39.76        1:25.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.51                 
                     
33  Freya Nørlund Wentzel  2003    504  40.74        1:25.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.43                 
                     
34  Amalie Schou  2003    499  40.30        1:25.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.19                 
                     
35  Rebekka Giessing  2003    489  41.36        1:26.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.46                 
                     
36  Luna Emilie Olsen  2003    486  40.42        1:26.52   
  Slangerup Svømmeklub  1:29.57                 
                     
37  Christine Henriksen  2003    486  41.03        1:26.54   
  JGI Svømning  1:30.23                 
                     
38  Elena Westmark Holm  2003    486  40.44        1:26.56   
  Hørsholm Svømmeforening  1:26.36                 
                     
39  Anna Wrist-Elkjær  2003    484  40.69        1:26.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:31.97                 
                     
40  Sofia Norre Bendt  2003    473  41.53        1:27.33   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.81                 
                     
41  Caroline Veggerby  2003    470  40.62        1:27.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:29.07                 
                     
42  Luna Gammelgaard  2003    469  41.91        1:27.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.26                 
                     
43  Sarah Sirek Hansen  2003    466  42.10        1:27.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.11                 
                     
44  Luna Fyller Jacobsen  2003    464  41.78        1:27.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:29.19                 
                     
45  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    463  42.18        1:27.92   
  Ishøj Svømme Klub  1:43.98                 
                     
46  Frederikke Marie Hansen  2003    462  41.95        1:27.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.49                 
                     
47  Ella Stenholt  2003    456  42.42        1:28.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.32                 
                     
48  Julie Laugesen  2003    455  41.94        1:28.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:32.92                 
                     
49  Caroline Buhl Schrøder  2003    450  42.43        1:28.79   
  Sigma Swim Allerød  1:30.18                 
                     
50  Maria Lund  2003    447  40.68        1:28.95   
  Sigma Swim Birkerød  1:28.41                 
                     
51  Freja Gjerløv  2003    445  42.29        1:29.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.88                 
                     
52  Therese Sand Frederiksen  2003    441  42.69        1:29.35   
  Sigma Swim Allerød  1:29.61                 
                     
53  Ingrid Lindemann  2003    438  41.98        1:29.59   
  Sigma Swim Birkerød  1:29.05                 
                     
54  Maja Marie Elmgreen  2003    434  41.84        1:29.87   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:28.77                 
                     
55  Katja Skovdal Lorentzen  2003    420  43.56        1:30.88   
  Køge Svømmeklub  1:38.71                 
                     
56  Laura Boutrup  2003    360  44.31        1:35.61   
  Sigma Swim Birkerød  1:38.23                 
                     
57  Sofie Nielsen  2003    353  44.46        1:36.30   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003              DSQ  2 flybenspark v 50 m 
  Køge Svømmeklub  1:38.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Carl-Emil Lønborg  2002    675  32.38        1:09.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.17                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    661  32.85        1:10.02   
  Greve Svømmeklub  1:11.09                 
                     
Alexander Søgaard  2002    647  33.31        1:10.52   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.05                 
                     
Gustav Klit Stjernholm  2002    641  33.01        1:10.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.85                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    602  34.23        1:12.23   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.96                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    565  34.76        1:13.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.46                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    563  34.37        1:13.88   
  Herlev Svømning  1:15.98                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    559  35.07        1:14.02   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.70                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    556  35.28        1:14.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.55                 
                     
10  Casper Koch Henriksen  2002    518  35.68        1:15.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.15                 
                     
11  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    510  35.49        1:16.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:16.48                 
                     
12  Morten Østergaard  2002    508  35.72        1:16.44   
  Svømmeklubben Laksen  1:17.46                 
                     
13  Frederik Møller  2002    502  36.12        1:16.72   
  Ringsted Svømme Klub  1:24.06                 
                     
14  Niels Skovbye Brandt  2002    480  36.96        1:17.87   
  Sigma Swim Allerød  1:19.85                 
                     
15  Leo Badaker  2002    479  35.55        1:17.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.32                 
                     
16  Kasper Bonnichsen  2002    469  37.11        1:18.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:21.04                 
                     
17  Marcus Skøtt Haslev  2002    455  37.62        1:19.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.85                 
                     
18  Oliver Steenberg  2002    455  37.08        1:19.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.53                 
                     
19  Gustav Fabiansen  2002    452  38.12        1:19.47   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.91                 
                     
20  Johan Heeno Rasmussen  2002    450  37.75        1:19.59   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.36                 
                     
21  Magnus Christensen  2002    448  37.84        1:19.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.45                 
                     
22  Mikkel Eg Ibsen  2002    442  38.00        1:20.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:20.02                 
                     
23  Mattias Houen  2002    440  38.30        1:20.17   
  Helsingør Svømmeklub  1:20.31                 
                     
24  Nicolai Wiuff  2002    438  37.73        1:20.31   
  Herlev Svømning  1:19.87                 
                     
25  Emil Steenberg  2002    437  38.40        1:20.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.13                 
                     
26  Tobias Dan Hansen  2002    424  38.47        1:21.17   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
27  Gustav Haugård Hansen  2002    421  38.36        1:21.34   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.91                 
                     
28  Janus Rosholm  2002    421  38.39        1:21.38   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.08                 
                     
29  Jakob Alexander Jensen  2002    412  37.79        1:21.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.01                 
                     
30  August Ryom  2002    401  39.22        1:22.71   
  Køge Svømmeklub  1:23.58                 
                     
31  Oskar Skov Grell  2002    396  39.55        1:23.07   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.35                 
                     
32  Karl Gustav B. Toft  2002    394  39.27        1:23.18   
  Søllerød Svømmeklub  1:21.85                 
                     
33  Thomas Langvad  2002    387  39.50        1:23.66   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.48                 
                     
34  Emil Kildahl Døssing  2002    385  39.99        1:23.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.43                 
                     
35  Anders Skousen  2002    380  39.41        1:24.21   
  Hvidovre Svømme Klub  1:37.40                 
                     
36  Mads Enghave  2002    379  39.20        1:24.29   
  Ishøj Svømme Klub  1:25.79                 
                     
37  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    375  39.09        1:24.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:39.44                 
                     
38  Oliver Skadhauge  2002    371  40.77        1:24.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:24.64                 
                     
39  Rasmus Hatting Petersen  2002    370  40.15        1:24.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:33.20                 
                     
40  Frederik Bojesen  2002    369  39.78        1:25.00   
  JGI Svømning  1:22.01                 
                     
41  August Schade Cantby  2002    358  39.73        1:25.89   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
42  Mads Baltzer  2002    332  41.29        1:28.04   
  Greve Svømmeklub  1:27.89                 
                     
43  Kevin Liang  2002    311  42.65        1:29.97   
  Ishøj Svømme Klub  1:32.77                 
                     
Alfred Klarskov  2002              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.69                 
                     
Alfred Højberg  2002              DSQ  en hånd i vend. 25m 
  Lyngby Svømmeklub  1:16.99                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002              DSQ  2 flybenspark v 50 m 
  Sigma Swim Birkerød  1:21.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:30 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sara Damkjær Bartels  2004    639          35.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.65                 
Liva Stjernholm  2004    590          36.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  38.37                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    586          36.93   
  Helsingør Svømmeklub  39.30                 
Emma Hansen  2004    565          37.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.93                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    512          38.63   
  Vest-Brøndby  42.16                 
Emma Stoltz  2004    508          38.73   
  Sigma Swim Allerød  42.04                 
Anna Maria Madsen  2004    497          39.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  40.75                 
Sophia Bøttger  2004    494          39.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.62                 
Camille Nørby  2004    491          39.17   
  Sigma Swim Birkerød  41.03                 
10  Frederikke Falk-List  2004    487          39.29   
  Gentofte Svømme Klub  41.73                 
11  Mathilde Hagihara  2004    481          39.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.47                 
12  Mathilda Hyldal Jung  2004    480          39.47   
  Slangerup Svømmeklub  41.10                 
13  Anna Marie Nielsen  2004    477          39.55   
  Hvidovre Svømme Klub  41.86                 
14  Laura Vangkilde  2004    471          39.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.62                 
15  Laura L. Hørning  2004    455          40.20   
  Glostrup Svømmeklub  41.51                 
16  Jasmin Philip  2004    448          40.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.23                 
17  Clara Toft  2004    448          40.40   
  Gentofte Svømme Klub  42.30                 
18  Emma Ekman  2004    442          40.57   
  Svømmeklubben Laksen  41.40                 
19  Wilma Anker  2004    441          40.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  42.87                 
20  Frida Hvirring Kragh  2004    441          40.61   
  Hvidovre Svømme Klub  41.00                 
21  Anne Sofie Evald  2004    440          40.65   
  Gentofte Svømme Klub  40.71                 
22  Caroline Holm  2004    433          40.85   
  Kalundborg SK                   
23  Nicoline H. Baadsgaard  2004    428          41.00   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  45.51                 
24  Clara Sass Husum  2004    427          41.03   
  Slangerup Svømmeklub  44.63                 
25  Elisabeth Them Jensen  2004    424          41.15   
  Køge Svømmeklub  45.15                 
25  Sofie Bruun Høvring  2004    424          41.15   
  VAT Copenhagen-MK31  43.81                 
27  Asta Poulsen Dolan  2004    422          41.22   
  Gentofte Svømme Klub  42.78                 
28  Linnea Hietala  2004    421          41.23   
  Helsingør Svømmeklub  43.17                 
29  Roseline Løkkegaard  2004    421          41.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.27                 
30  Anna Højerslev Eriksen  2004    420          41.28   
  Vest-Brøndby  44.52                 
31  Kajsa G. Christensen  2004    416          41.41   
  Sigma Swim Birkerød  45.85                 
32  Isabel Lillebæk  2004    413          41.49   
  JGI Svømning  43.12                 
33  Katrine Bonefeld  2004    410          41.60   
  Sigma Swim Birkerød  40.98                 
34  Lærke Vinneck Hansen  2004    409          41.65   
  Lyngby Svømmeklub  42.99                 
35  Cathrine Østergaard Niels  2004    399          41.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.12                 
36  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    398          42.02   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  48.74                 
37  Josefine Zebitz  2004    396          42.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.85                 
38  Olivia Callesen  2004    395          42.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.68                 
39  Josefine Krumbak  2004    392          42.22   
  Herlufsholm Svømmeklub  44.14                 
40  Mathilde Mathiesen  2004    392          42.24   
  Albertslund IF  44.31                 
41  Laura Borre Jacobsen  2004    380          42.68   
  Lyngby Svømmeklub  45.22                 
42  Astrid Høffer  2004    376          42.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.58                 
43  Freja Møller  2004    374          42.91   
  Slangerup Svømmeklub  45.38                 
44  Karoline Nielsen  2004    368          43.11   
  Slagelse Svømmeklub  45.43                 
45  Anne Sofie Devantier  2004    368          43.12   
  Vest-Brøndby  45.80                 
46  Malou Soelberg  2004    367          43.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.53                 
46  Maya Hatting Bärmann  2004    367          43.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.04                 
48  Clara Hartvig-Olsen  2004    358          43.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  45.97                 
49  Johanne Baes Aaholst  2004    357          43.56   
  Hillerød Svømmeklub  44.95                 
50  Amalie Brammer Kærgaard  2004    356          43.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.86                 
51  Clara Dreier  2004    355          43.66   
  Køge Svømmeklub  46.83                 
52  Isabella Victoria Nimb  2004    350          43.87   
  Gentofte Svømme Klub  47.02                 
53  Esther Hek Hansen  2004    347          43.98   
  Ishøj Svømme Klub  42.35                 
54  Josefine Arbo Sørensen  2004    343          44.13   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  46.74                 
55  Elisabeth Roskær  2004    340          44.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.71                 
56  Viktoria Freja Sørensen  2004    340          44.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.93                 
57  Martha Hjuler Britze  2004    335          44.50   
  Hørsholm Svømmeforening  45.03                 
58  Emma Zambrano Thorsen  2004    319          45.21   
  VAT Copenhagen-MK31  50.15                 
59  Alma Heyn Stage  2004    308          45.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  57.53                 
60  Julie Danfred Jørgensen  2004    303          46.01   
  Lyngby Svømmeklub  47.10                 
61  Frida Bang Stanelt  2004    292          46.58   
  Kalundborg SK                   
62  Josephine Holst Vinther  2004    288          46.78   
  Gentofte Svømme Klub  51.13                 
63  Rebecca Hoeck  2004    283          47.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Nickelsen  2003    533          34.04   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.67                 
Elias Rought  2003    519          34.33   
  Korsør Sv & Livr. Klub  37.26                 
Mohammed Ghizzaui  2003    490          34.99   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.87                 
Daniel Garne Larsen  2003    447          36.08   
  Sigma Swim Allerød  36.56                 
Alexander Tullberg  2003    447          36.09   
  Sigma Swim Birkerød  38.28                 
Harald Franck  2003    428          36.62   
  Næstved IF  39.16                 
Nicolai Therkelsen  2003    422          36.79   
  Svømmeklubben Laksen  38.57                 
Mikkel Jørgensen  2003    419          36.87   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.73                 
Oscar Cleemann  2003    400          37.43   
  Hvidovre Svømme Klub  41.81                 
10  Joakim Køhn  2003    393          37.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  43.61                 
11  Mikkel Hansen  2003    385          37.91   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.14                 
12  Mikkel Quaade  2003    385          37.93   
  Lyngby Svømmeklub  40.77                 
13  Valentin Wahl  2003    382          38.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.98                 
14  Joshua P. Sidebotham  2003    377          38.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.17                 
15  Villads Kruse  2003    376          38.22   
  Hillerød Svømmeklub  41.18                 
16  Marco Knudsen  2003    373          38.33   
  Greve Svømmeklub  40.74                 
17  Carl Emil Hertz Bugge  2003    368          38.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.20                 
18  Malte Egholm Brøns  2003    364          38.65   
  Hørsholm Svømmeforening  50.29                 
19  Christian Boutrup  2003    363          38.66   
  Sigma Swim Birkerød  39.28                 
20  Frederik Bach Mindested  2003    360          38.78   
  Sigma Swim Allerød  39.70                 
21  Oscar Thinghøjen  2003    358          38.87   
  VAT Copenhagen-MK31  43.86                 
22  Lucas Emil Christensen  2003    357          38.89   
  Sigma Swim Allerød  38.80                 
23  Marcus Hiort  2003    355          38.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.31                 
24  Gustav Bendix Beiter  2003    354          39.01   
  Herlev Svømning  41.33                 
25  Bror Textor-Broch  2003    347          39.24   
  Lyngby Svømmeklub  40.38                 
26  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    344          39.38   
  Lyngby Svømmeklub  40.27                 
27  Anders Lundin Brockdorff  2003    342          39.44   
  Lyngby Svømmeklub  40.46                 
28  Mikkel Hjelm  2003    340          39.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  53.94                 
29  Bertram Dalgas Frederikse  2003    339          39.58   
  Køge Svømmeklub  41.60                 
30  Noah Koefoed Weiss  2003    337          39.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.04                 
31  Jonathan Eskildsen  2003    335          39.73   
  Køge Svømmeklub  53.79                 
32  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    329          39.98   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  45.08                 
33  Rasmus Skarby Madsen  2003    327          40.06   
  Slangerup Svømmeklub  46.22                 
34  Lucas Jul Pedersen  2003    317          40.45   
  Næstved IF  48.31                 
35  Christoffer Rekling  2003    315          40.54   
  Sigma Swim Birkerød  43.06                 
36  Carl Heyn Stage  2003    311          40.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.90                 
37  Christoffer W Frederiksen  2003    308          40.84   
  Lyngby Svømmeklub  42.80                 
38  Mikkel Mortensen  2003    307          40.90   
  Kalundborg SK                   
39  Valdemar Brøns  2003    305          40.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.35                 
40  Lasse Darlem Brandt  2003    303          41.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  53.13                 
41  Lukas Majvig Andersen  2003    294          41.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.10                 
42  Peter Vinge-Maigaard  2003    292          41.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.46                 
43  Jakob Legaard  2003    286          41.89   
  Sigma Swim Allerød  44.31                 
44  Asger Hugo Juul  2003    280          42.14   
  Søllerød Svømmeklub  45.04                 
45  Oliver Søgaard-Andersen  2003    279          42.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.18                 
46  Andreas Hoffmann  2003    262          43.10   
  Sigma Swim Birkerød  51.97                 
47  Christopher G. Trandum  2003    252          43.66   
  Gentofte Svømme Klub  52.06                 
48  Kasper Francke Johannesen  2003    244          44.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.34                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:56 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    691  31.74        1:06.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.59                 
                     
Mia Rindshøj  2003    670  31.27        1:07.11   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.51                 
                     
Julie Laugesen  2003    659  31.86        1:07.46   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:07.93                 
                     
Celia Puggaard  2003    659  31.60        1:07.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.58                 
                     
Sofie Maagøe  2003    641  31.99        1:08.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.21                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    600  32.85        1:09.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.18                 
                     
Clara Carlquist  2003    578  32.90        1:10.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.84                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    566  33.86        1:10.96   
  Sigma Swim Allerød  1:11.17                 
                     
Sofie Findahl Andersen  2003    565  33.00        1:11.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.28                 
                     
10  Amalie Michelsen  2003    561  33.01        1:11.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.13                 
                     
11  Caroline Veggerby  2003    556  33.03        1:11.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.77                 
                     
12  Anna Wrist-Elkjær  2003    555  33.19        1:11.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.76                 
                     
13  Tine Petersen  2003    550  33.79        1:11.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.40                 
                     
14  Caroline Brink  2003    543  33.45        1:11.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.88                 
                     
15  Katja Skovdal Lorentzen  2003    543  33.28        1:11.97   
  Køge Svømmeklub  1:12.35                 
                     
16  Lærke Schelde-Mollerup  2003    542  32.83        1:11.99   
  Svømmeklubben Laksen  1:12.31                 
                     
17  Naya Modin Thomsen  2003    499  34.10        1:14.02   
  Køge Svømmeklub  1:17.11                 
                     
18  Kathrine Sofie Jensen  2003    498  34.80        1:14.07   
  Køge Svømmeklub  1:15.43                 
                     
19  Sofie Nielsen  2003    491  34.16        1:14.40   
  Haslev Svømmeklub  1:15.38                 
                     
20  Hannah Höesch  2003    481  35.14        1:14.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.67                 
                     
21  Freya Nørlund Wentzel  2003    477  35.23        1:15.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.14                 
                     
22  Amalie Kruse Enemærke  2003    473  35.14        1:15.36   
  Glostrup Svømmeklub  1:18.75                 
                     
23  Luna Emilie Olsen  2003    469  34.03        1:15.59   
  Slangerup Svømmeklub  1:15.43                 
                     
24  Naja Thomsen  2003    468  34.92        1:15.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.27                 
                     
24  Thea F. Johansen  2003    468  34.63        1:15.64   
  Herlev Svømning  1:15.19                 
                     
26  Alberte V. Bisgaard  2003    467  34.57        1:15.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.50                 
                     
27  Sarah Sirek Hansen  2003    463  35.91        1:15.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.71                 
                     
28  Clara Rybak-Andersen  2003    458  35.73        1:16.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.74                 
                     
29  Rebekka Giessing  2003    452  35.80        1:16.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.70                 
                     
30  Esther Else Grubert  2003    451  34.85        1:16.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.36                 
                     
31  Pernille Elm Jensen  2003    449  35.96        1:16.66   
  JGI Svømning  1:15.48                 
                     
32  Matilde Mantzius Mosegård  2003    444  35.10        1:16.97   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
33  Ella Stenholt  2003    444  35.89        1:16.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.66                 
                     
34  Olivia Mammen  2003    439  35.38        1:17.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:17.65                 
                     
35  Amalie Nielsen  2003    433  36.07        1:17.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.75                 
                     
36  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    432  35.53        1:17.69   
  Ishøj Svømme Klub  1:19.28                 
                     
37  Elena Westmark Holm  2003    420  35.81        1:18.41   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.87                 
                     
38  Cornelia Bergqvist  2003    417  37.07        1:18.57   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.85                 
                     
39  Emilie Meng  2003    416  35.86        1:18.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.86                 
                     
40  Luna Gammelgaard  2003    416  37.18        1:18.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.80                 
                     
41  Caroline Gøttrup Bagge  2003    412  36.82        1:18.87   
  Køge Svømmeklub  1:18.82                 
                     
42  Sofia Norre Bendt  2003    396  36.51        1:19.93   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.91                 
                     
43  Laura Boutrup  2003    383  37.94        1:20.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.76                 
                     
44  Line Nøhr Petersen  2003    381  36.38        1:20.97   
  Køge Svømmeklub  1:31.92                 
                     
45  Emilia Naledi Madonsela  2003    379  36.61        1:21.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.52                 
                     
46  Mia Lindberg  2003    379  36.98        1:21.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.86                 
                     
47  Esther Marie Heunicke  2003    377  37.12        1:21.29   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.25                 
                     
48  Frederikke Marie Hansen  2003    375  35.75        1:21.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.25                 
                     
49  Christine Henriksen  2003    361  37.89        1:22.48   
  JGI Svømning  1:23.18                 
                     
50  Maria Lund  2003    357  38.58        1:22.78   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.95                 
                     
51  Freja Gjerløv  2003    353  37.31        1:23.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:29.35                 
                     
52  Caroline Buhl Schrøder  2003    350  38.30        1:23.32   
  Sigma Swim Allerød  1:23.31                 
                     
53  Maja Marie Elmgreen  2003    344  37.81        1:23.80   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:33.19                 
                     
54  Ingrid Lindemann  2003    341  38.67        1:23.99   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.53                 
                     
55  Amalie Schou  2003    327  37.70        1:25.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.54                 
                     
56  Nikoline Skovly Larsen  2003    324  37.24        1:25.50   
  Næstved IF  1:28.62                 
                     
57  Liva Buchholt Johansen  2003    320  37.94        1:25.86   
  Slangerup Svømmeklub  1:25.51                 
                     
58  Luna Fyller Jacobsen  2003    285  40.67        1:29.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:43.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    697  27.53        59.84   
  Herlev Svømning  1:00.13                 
                     
Frederik Møller  2002    628  28.47        1:01.96   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.09                 
                     
Leo Badaker  2002    583  29.41        1:03.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.49                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    573  29.73        1:03.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.71                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    560  30.06        1:04.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.45                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    550  29.86        1:04.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.59                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    540  30.27        1:05.12   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.03                 
                     
Alexander Søgaard  2002    515  30.59        1:06.18   
  Ringsted Svømme Klub  1:12.80                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    507  30.89        1:06.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.29                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    507  30.72        1:06.50   
  Herlev Svømning  1:05.46                 
                     
11  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    501  30.96        1:06.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:06.94                 
                     
12  Frederik Bojesen  2002    493  31.88        1:07.13   
  JGI Svømning  1:07.44                 
                     
13  Casper Mørkhøj Hartington  2002    482  31.08        1:07.65   
  Greve Svømmeklub  1:05.50                 
                     
14  Jakob Alexander Jensen  2002    473  31.69        1:08.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.98                 
                     
15  Gustav Klit Stjernholm  2002    469  31.57        1:08.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.43                 
                     
16  Gustav Haugård Hansen  2002    467  31.82        1:08.36   
  Hvidovre Svømme Klub  1:10.85                 
                     
17  August Ryom  2002    464  32.29        1:08.49   
  Køge Svømmeklub  1:07.41                 
                     
18  Christoffer H. Andersen  2002    463  32.53        1:08.58   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.78                 
                     
19  Mads Enghave  2002    448  31.93        1:09.32   
  Ishøj Svømme Klub  1:11.53                 
                     
20  Alfred Højberg  2002    446  32.73        1:09.41   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.53                 
                     
21  August Schade Cantby  2002    442  32.08        1:09.63   
  Slagelse Svømmeklub  1:12.89                 
                     
22  Gustav Fabiansen  2002    436  33.03        1:09.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.15                 
                     
23  Casper Koch Henriksen  2002    435  31.89        1:09.99   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.04                 
                     
24  Rasmus Hatting Petersen  2002    418  33.60        1:10.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.75                 
                     
25  Johan Heeno Rasmussen  2002    416  33.33        1:11.05   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.18                 
                     
26  Marcus Skøtt Haslev  2002    415  32.94        1:11.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.40                 
                     
27  Morten Østergaard  2002    414  32.81        1:11.16   
  Svømmeklubben Laksen  1:14.05                 
                     
28  Emil Steenberg  2002    411  33.45        1:11.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.59                 
                     
29  Mikkel Eg Ibsen  2002    410  33.19        1:11.41   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.03                 
                     
30  Asger Væver Hartvig  2002    402  33.42        1:11.86   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.71                 
                     
31  Oskar Skov Grell  2002    392  34.84        1:12.44   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.11                 
                     
32  Niels Skovbye Brandt  2002    380  33.96        1:13.20   
  Sigma Swim Allerød  1:12.90                 
                     
33  Anders Skousen  2002    380  33.64        1:13.24   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.77                 
                     
34  Emil Kildahl Døssing  2002    349  35.20        1:15.33   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.84                 
                     
35  Kevin Liang  2002    348  33.34        1:15.42   
  Ishøj Svømme Klub  1:24.89                 
                     
36  Oliver Steenberg  2002    343  34.67        1:15.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.90                 
                     
37  Janus Rosholm  2002    337  35.53        1:16.21   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.00                 
                     
38  Mads Baltzer  2002    329  34.82        1:16.80   
  Greve Svømmeklub  1:33.99                 
                     
39  Thomas Langvad  2002    322  35.34        1:17.35   
  Glostrup Svømmeklub  1:18.64                 
                     
40  Mattias Houen  2002    316  34.92        1:17.83   
  Helsingør Svømmeklub  1:34.62                 
                     
41  Magnus Christensen  2002    311  35.38        1:18.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.39                 
                     
42  Oliver Skadhauge  2002    290  36.23        1:20.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.46                 
                     
43  Karl Gustav B. Toft  2002    267  35.87        1:22.34   
  Søllerød Svømmeklub  1:19.83                 
                     
Alfred Klarskov  2002              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.91                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002              DSQ  en hånd i vending 
  Lyngby Svømmeklub  1:03.72                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002              DSQ  tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  1:02.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anne Føyn  2002    806  31.14  1:06.48  1:42.64    2:20.07   
  Sigma Swim Birkerød  2:19.03                 
                     
Marie Uglebjerg  2002    710  33.12  1:10.31  1:48.32    2:26.11   
  Kalundborg SK  2:27.93                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    701  33.49  1:11.92  1:49.35    2:26.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.87                 
                     
Sofie Hansen  2002    698  32.40  1:10.16  1:48.43    2:26.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.99                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    662  33.53  1:11.12  1:49.80    2:29.52   
  Ringsted Svømme Klub  2:35.00                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    662  34.18  1:12.38  1:51.15    2:29.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.79                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    637  32.08  1:10.52  1:51.40    2:31.48   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.45                 
                     
Michelle Mortensen  2002    620  32.95  1:11.22  1:51.37    2:32.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.75                 
                     
Anika Hedegaard  2002    619  34.24  1:12.72  1:53.02    2:32.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.09                 
                     
10  Liva Palmund  2002    611  34.19  1:12.57  1:53.14    2:33.61   
  Roskilde Svømning  2:46.77                 
                     
11  Ida T Mose  2002    570  32.13  1:11.15  1:53.69    2:37.22   
  Glostrup Svømmeklub  2:34.62                 
                     
12  Frederikke Echardt  2002    557  34.13  1:15.79  1:57.19    2:38.41   
  Roskilde Svømning  2:50.61                 
                     
13  Julie Stampe  2002    556  34.38  1:13.39  1:54.84    2:38.50   
  Sigma Swim Allerød  2:31.99                 
                     
14  Sofie Hertzberg  2002    555  35.25  1:14.74  1:56.49    2:38.61   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.48                 
                     
15  Abby Kristine Waterval  2002    545  36.42  1:17.45  1:58.84    2:39.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:44.40                 
                     
16  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    538  36.30  1:17.49  1:58.87    2:40.25   
  Roskilde Svømning  2:43.66                 
                     
17  Maria Andersen  2002    528  35.80  1:16.79  1:59.79    2:41.20   
  Ringsted Svømme Klub  2:57.93                 
                     
18  Emilia Steen  2002    515  34.91  1:15.94  1:58.09    2:42.60   
  Rønne Svømme Klub  2:54.10                 
                     
19  Mille Graasbøll  2002    507  35.73  1:18.32  2:02.17    2:43.38   
  Sigma Swim Allerød  2:50.61                 
                     
20  Cecilie Porsdal  2002    507  35.16  1:14.96  1:58.56    2:43.41   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.56                 
                     
21  Ida Jensdottir Fremming  2002    507  35.71  1:16.65  1:59.90    2:43.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Martha Vitus Tversted  2002    500  35.28  1:17.49  2:00.90    2:44.20   
  Søllerød Svømmeklub  2:45.46                 
                     
23  Thea Blomsterberg  2002    496  34.55  1:14.41  1:58.44    2:44.68   
  Sigma Swim Birkerød  2:46.50                 
                     
24  Chastine Melhede  2002    483  35.57  1:17.96  2:01.43    2:46.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.12                 
                     
25  Johanne B. Hansen  2002    480  38.02  1:20.74  2:02.81    2:46.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Alberte Fie Petersen  2002    477  35.31  1:16.92  2:01.48    2:46.76   
  Roskilde Svømning  2:45.13                 
                     
27  Regitze Gotthard  2002    473  36.90  1:19.35  2:03.11    2:47.21   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
28  Bjørk Nelsing Petersen  2002    468  34.68  1:16.82  2:01.93    2:47.82   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.72                 
                     
29  Josephine Kruse  2002    451  35.93  1:18.87  2:04.23    2:49.87   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
30  Victoria Bæts Kristensen  2002    447  38.40  1:22.66  2:08.01    2:50.43   
  Næstved IF                   
                     
31  Maja Egebjerg Brast  2002    445  34.52  1:17.25  2:04.31    2:50.73   
  Herlev Svømning  2:36.79                 
                     
32  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    431  36.17  1:20.58  2:06.80    2:52.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.67                 
                     
33  Cassandra L. L. Hansen  2002    424  36.15  1:19.91  2:06.96    2:53.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.49                 
                     
34  Natalie Clara Petersen  2002    413  38.10  1:23.09  2:09.50    2:54.96   
  Gentofte Svømme Klub  2:52.51                 
                     
35  Charlotte Malberg  2002    410  38.20  1:22.73  2:09.26    2:55.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.67                 
                     
36  Claudia Sperling  2002    410  37.25  1:21.18  2:07.88    2:55.39   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
37  Julie Frisch Hoff  2002    386  38.80  1:24.61  2:12.28    2:58.91   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.40                 
                     
38  Katrine Brandt Nielsen  2002    375  38.57  1:24.73  2:12.99    3:00.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:51.02                 
                     
39  Laura Janner  2002    372  39.13  1:26.39  2:14.16    3:01.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
40  Sophie Gjelstrup  2002    355  39.98  1:27.27  2:15.84    3:03.97   
  Søllerød Svømmeklub  3:42.58                 
                     
41  Olivia Olivarius Vølund  2002    353  38.64  1:25.18  2:14.14    3:04.34   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.18                 
                     
42  Emma Hjort Kaas  2002    350  40.28  1:28.28  2:17.59    3:04.94   
  Hørsholm Svømmeforening  3:35.94                 
                     
43  Anne-Sofie P. Clausen  2002    337  39.63  1:26.62  2:16.89    3:07.21   
  Næstved IF  3:19.09                 
                     
Kathrine S. Jørgensen  2002              DNS   
  Albertslund IF                   
                     
Emilie Holst Lange  2002                afmeldt 
  Gentofte Svømme Klub  2:41.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:02 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    745  29.41  1:02.59  1:36.89    2:10.85   
  Lyngby Svømmeklub  2:07.75                 
                     
Matthias Hansen  2001    704  29.44  1:03.35  1:37.98    2:13.35   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:14.24                 
                     
Alexander Rendlev  2001    689  30.57  1:04.59  1:39.19    2:14.28   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:19.88                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    680  30.60  1:05.53  1:40.28    2:14.89   
  Slagelse Svømmeklub  2:21.54                 
                     
Jonas M. Jørgensen  2001    674  30.94  1:05.40  1:40.48    2:15.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.31                 
                     
Jonas Hansen  2001    660  30.31  1:04.58  1:39.68    2:16.24   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:14.94                 
                     
William Houen  2001    601  31.29  1:06.95  1:43.18    2:20.58   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    572  30.07  1:06.47  1:44.77    2:22.91   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Alfred August Grubert  2001    571  31.07  1:07.62  1:45.51    2:23.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.37                 
                     
10  Mads Raaby Jensen  2001    570  31.13  1:07.60  1:44.46    2:23.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.74                 
                     
11  Ulrik Blach Petersen  2001    563  32.57  1:09.91  1:46.98    2:23.63   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.49                 
                     
12  Felix Lund  2001    556  31.39  1:07.36  1:45.76    2:24.22   
  Herlev Svømning  2:16.79                 
                     
13  Lucas Bruun Strøbek  2001    553  31.74  1:08.36  1:47.01    2:24.51   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.06                 
                     
14  Frederik Bornemann  2001    536  32.38  1:10.65  1:48.94    2:26.03   
  Sigma Swim Allerød  2:23.19                 
                     
15  Laurits Kenskov  2001    532  32.32  1:10.47  1:48.18    2:26.36   
  Herlev Svømning  2:24.06                 
                     
16  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    516  32.39  1:09.59  1:48.26    2:27.84   
  Vest-Brøndby  2:47.53                 
                     
17  Mike Johansen  2001    516  32.80  1:09.92  1:48.33    2:27.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Christoffer Weiss  2001    510  32.06  1:10.39  1:49.62    2:28.44   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.26                 
                     
19  Magnus Løhr  2001    501  31.01  1:08.20  1:48.29    2:29.28   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:31.28                 
                     
20  Magnus Bækgaard Andersen  2001    488  33.08  1:11.04  1:51.02    2:30.61   
  Hørsholm Svømmeforening  2:27.40                 
                     
21  Frederik Riedel Lentz  2001    483  33.76  1:12.54  1:52.12    2:31.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.67                 
                     
22  Carl Terp Larsen  2001    480  33.60  1:13.13  1:52.66    2:31.48   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
23  Christian Crone  2001    468  32.91  1:11.35  1:51.46    2:32.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.69                 
                     
24  Valdemar Solok  2001    462  32.45  1:11.56  1:52.53    2:33.43   
  Søllerød Svømmeklub  2:47.55                 
                     
25  Mathias Vestergaard  2001    460  32.29  1:10.92  1:52.10    2:33.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.68                 
                     
26  Victor Bendix Beiter  2001    455  31.19  1:08.48  1:49.84    2:34.19   
  Herlev Svømning  2:20.61                 
                     
27  Jannick Hansen  2001    444  34.86  1:14.33  1:54.36    2:35.50   
  Sigma Swim Allerød  2:42.96                 
                     
28  Anders Nielsen  2001    428  35.46  1:15.35  1:55.76    2:37.37   
  Ringsted Svømme Klub  2:45.19                 
                     
29  Albert Voldum Krog  2001    418  34.42  1:16.19  1:58.59    2:38.61   
  Vest-Brøndby  2:54.01                 
                     
30  Frederik Røgind  2001    417  34.52  1:14.94  1:56.45    2:38.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.17                 
                     
31  Lauge Bastian Maar  2001    408  33.04  1:13.12  1:55.93    2:39.86   
  Næstved IF                   
                     
32  August Becktor  2001    402  33.73  1:13.02  1:56.36    2:40.62   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
33  William Textor Broch  2001    402  32.00  1:12.04  1:55.82    2:40.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
34  Rasmus Thilleman  2001    391  35.30  1:15.14  1:57.92    2:42.16   
  Slangerup Svømmeklub  2:44.45                 
                     
35  Marcus Munkholm  2001    385  32.40  1:13.64  1:58.75    2:43.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
36  Luccas Dam Brenner  2001    381  34.96  1:16.78  2:01.05    2:43.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
37  Christian Skinhøj  2001    359  34.88  1:16.51  2:01.13    2:46.91   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
38  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    343  33.48  1:13.88  1:59.42    2:49.41   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
39  Mads Bjørn Andersen  2001    324  35.75  1:18.10  2:04.78    2:52.64   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.85                 
                     
August Weilguny  2001              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.70                 
                     
Tobias Hufeldt  2001              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.18                 
                     
Rasmus Nielsen  2001              DNF   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:28 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sigma Piger 1  2002    646          4:00.80   
  Sigma Swim  4:05.00                 
  Julie Stampe  2002      28.89  1:00.27      1:00.27   
  Anne Føyn  2002      28.33  59.68      1:59.95   
  Mille Graasbøll  2002      28.98  1:00.56      3:00.51   
  Josephine Kruse  2002      28.83  1:00.29      4:00.80   
                     
Kvik Piger 1  2002    645          4:00.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:03.29                 
  Julie Krøyer Svendsen  2002      28.28  58.69      58.69   
  Sofie Hansen  2002      28.49  59.10      1:57.79   
  Tine Petersen  2003      30.31  1:01.46      2:59.25   
  Caroline Brink  2003      28.87  1:01.62      4:00.87   
                     
Tornado-Tøzerne  2002    597          4:07.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:09.95                 
  Sofie Maagøe  2003      29.79  1:02.63      1:02.63   
  Johanne Hingebjerg  2002      28.24  1:00.14      2:02.77   
  Signe Fich Hansen  2002      28.57  59.80      3:02.57   
  Naya Modin Thomsen  2003      30.72  1:04.62      4:07.19   
                     
Gentofte Piger 1  2002    595          4:07.45   
  Gentofte Svømme Klub  4:10.10                 
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      29.87  1:01.84      1:01.84   
  Alberte V. Bisgaard  2003      28.87  1:00.80      2:02.64   
  Mia Rindshøj  2003      29.43  1:02.93      3:05.57   
  Clara Rybak-Andersen  2003      29.70  1:01.88      4:07.45   
                     
Gsc Piger 1  2002    593          4:07.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:08.36                 
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      30.07  1:03.19      1:03.19   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      28.39  1:00.67      2:03.86   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      30.15  1:02.59      3:06.45   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.46  1:01.31      4:07.76   
                     
Helsingør Revenants  2002    569          4:11.16   
  Helsingør Svømmeklub  4:16.17                 
  Sofie Villum Færch  2002      30.49  1:04.55      1:04.55   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      28.66  1:00.76      2:05.31   
  Regitze Lyngfeldt  2002      29.44  1:02.93      3:08.24   
  Fie Tönshoff  2002      29.41  1:02.92      4:11.16   
                     
Kvik Piger 2  2002    568          4:11.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:17.99                 
  Celia Puggaard  2003      30.10  1:02.81      1:02.81   
  Chastine Melhede  2002      30.01  1:02.34      2:05.15   
  Sofie Findahl Andersen  2003      29.97  1:03.09      3:08.24   
  Anika Hedegaard  2002      30.32  1:03.05      4:11.29   
                     
A6 Piger 1  2003    555          4:13.31   
  A6  4:21.47                 
  Lærke Schelde-Mollerup  2003      29.28  1:01.05      1:01.05   
  Liva Buchholt Johansen  2003      30.56  1:04.11      2:05.16   
  Pernille Elm Jensen  2003      32.01  1:06.09      3:11.25   
  Luna Emilie Olsen  2003      29.27  1:02.06      4:13.31   
                     
Køge Piger  2003    535          4:16.38   
  Køge Svømmeklub  4:21.00                 
  Naya Modin Thomsen  2003      30.55  1:03.02      1:03.02   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      30.84  1:04.79      2:07.81   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      30.23  1:03.59      3:11.40   
  Line Nøhr Petersen  2003      30.92  1:04.98      4:16.38   
                     
10  Lyngby Piger 1  2004    535          4:16.42   
  Lyngby Svømmeklub  4:16.00                 
  Claudia Sperling  2002      30.42  1:03.53      1:03.53   
  Sofia Norre Bendt  2003      30.09  1:04.47      2:08.00   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      29.55  1:02.85      3:10.85   
  Olivia Olivarius Vølund  2002      30.65  1:05.57      4:16.42   
                     
11  Hovedstadens Piger 1  2002    518          4:19.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:25.38                 
  Clara Carlquist  2003      30.90  1:03.74      1:03.74   
  Mia Lindberg  2003      30.54  1:04.14      2:07.88   
  Luna Gammelgaard  2003      31.37  1:05.07      3:12.95   
  Emilia Naledi Madonsela  2003      31.21  1:06.21      4:19.16   
                     
12  Gsc Piger 2  2002    514          4:19.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:20.47                 
  Cassandra L. L. Hansen  2002      30.21  1:03.10      1:03.10   
  Esther Else Grubert  2003      31.28  1:07.80      2:10.90   
  Michelle Mortensen  2002      30.45  1:04.21      3:15.11   
  Roseline Løkkegaard  2004      30.52  1:04.78      4:19.89   
                     
13  Sigma Piger 2  2002    510          4:20.45   
  Sigma Swim  4:16.00                 
  Cornelia Bergqvist  2003      31.80  1:05.23      1:05.23   
  Ingrid Lindemann  2003      31.16  1:05.26      2:10.49   
  Thea Blomsterberg  2002      29.07  1:02.15      3:12.64   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      31.94  1:07.81      4:20.45   
                     
14  Triton Piger  2002    479          4:25.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:27.14                 
  Liva Stjernholm  2004      31.19  1:07.44      1:07.44   
  Olivia Mammen  2003      32.16  1:07.85      2:15.29   
  Johanne B. Hansen  2002      31.37  1:05.72      3:21.01   
  Laura Janner  2002      30.96  1:04.94      4:25.95   
                     
15  Sigma Piger 3  2002    458          4:30.11   
  Sigma Swim  4:30.00                 
  Maria Lund  2003      32.96  1:08.44      1:08.44   
  Therese Sand Frederiksen  2003      32.09  1:06.66      2:15.10   
  Esther Marie Heunicke  2003      32.83  1:10.05      3:25.15   
  Cecilie Porsdal  2002      30.59  1:04.96      4:30.11   
                     
16  Gsc Piger 3  2002    451          4:31.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:42.45                 
  Sophia Bøttger  2004      31.15  1:06.90      1:06.90   
  Sara Damkjær Bartels  2004      31.25  1:08.03      2:14.93   
  Amalie Schou  2003      31.71  1:08.25      3:23.18   
  Emma Hansen  2004      31.62  1:08.16      4:31.34   
                     
17  Gentofte Piger 2  2002    441          4:33.52   
  Gentofte Svømme Klub  4:26.05                 
  Natalie Clara Petersen  2002      32.02  1:07.61      1:07.61   
  Asta Poulsen Dolan  2004      32.87  1:08.91      2:16.52   
  Anne Sofie Evald  2004      32.40  1:08.32      3:24.84   
  Frederikke Falk-List  2004      32.30  1:08.68      4:33.52   
                     
18  Hovedstadens Piger 2  2002    432          4:35.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:44.93                 
  Jasmin Philip  2004      32.16  1:07.69      1:07.69   
  Olivia Callesen  2004      32.30  1:09.41      2:17.10   
  Rebecca Hoeck  2004      33.58  1:09.53      3:26.63   
  Mathilde Hagihara  2004      32.48  1:08.66      4:35.29   
                     
19  A6 Piger 2  2003    383          4:46.59   
  A6  4:51.54                 
  Christine Henriksen  2003      33.65  1:10.36      1:10.36   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      33.60  1:11.07      2:21.43   
  Clara Sass Husum  2004      33.67  1:11.39      3:32.82   
  Freja Møller  2004      34.59  1:13.77      4:46.59   
                     
Køge Piger 2  2003                afmeldt 
  Køge Svømmeklub  4:50.16                 
                   
                   
                   
                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  09 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  10 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 12, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lyngby Drenge 1  2003    566          3:41.52   
  Lyngby Svømmeklub  3:42.00                 
  Oliver Aagaard Jeppesen  2001      27.82  58.36      58.36   
  William Textor Broch  2001      25.12  53.69      1:52.05   
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      27.08  56.08      2:48.13   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      25.61  53.39      3:41.52   
                     
Herlev Drenge 1  2001    544          3:44.43   
  Herlev Svømning  3:44.79                 
  Nicklas Östman Pedersen  2002      26.56  55.83      55.83   
  Felix Lund  2001      25.79  54.87      1:50.70   
  Laurits Kenskov  2001      27.47  57.89      2:48.59   
  Victor Bendix Beiter  2001      26.08  55.84      3:44.43   
                     
Stv Drenge  2001    536          3:45.52   
  Swim Team Vestsjælland  3:51.09                 
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      26.56  55.30      55.30   
  Jonas Hansen  2001      27.60  57.33      1:52.63   
  August Schade Cantby  2002      27.52  58.52      2:51.15   
  Matthias Hansen  2001      25.48  54.37      3:45.52   
                     
Gentofte Drenge 1  2001    532          3:46.10   
  Gentofte Svømme Klub  3:48.03                 
  Christoffer Weiss  2001      27.23  56.88      56.88   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      26.85  56.08      1:52.96   
  Carl-Emil Lønborg  2002      27.24  57.21      2:50.17   
  Leo Badaker  2002      26.44  55.93      3:46.10   
                     
Gsc Drenge 1  2001    506          3:49.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:48.90                 
  Christian Crone  2001      27.34  57.51      57.51   
  Jakob Alexander Jensen  2002      27.55  58.01      1:55.52   
  Alfred August Grubert  2001      27.20  56.98      2:52.50   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      27.52  57.44      3:49.94   
                     
Hovedstadens Halvhjerner  2001    499          3:50.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:49.42                 
  Mathias Vestergaard  2001      27.50  56.77      56.77   
  Frederik Riedel Lentz  2001      27.25  56.44      1:53.21   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      28.09  58.96      2:52.17   
  Bertram Dreyer Riis  2002      27.84  58.81      3:50.98   
                     
Helsingør Monstertrucks  2001    484          3:53.34   
  Helsingør Svømmeklub  3:56.00                 
  Villads Bomholt Larsen  2001      27.67  58.07      58.07   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      26.56  56.37      1:54.44   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      29.62  1:04.09      2:58.53   
  William Houen  2001      25.69  54.81      3:53.34   
                     
Sigma Drenge 1  2001    476          3:54.68   
  Sigma Swim  3:55.50                 
  Jannick Hansen  2001      28.27  57.80      57.80   
  Frederik Eg Ibsen  2002      27.58  58.61      1:56.41   
  Frederik Bornemann  2001      28.27  58.48      2:54.89   
  Frederik Røgind  2001      28.66  59.79      3:54.68   
                     
Triton Drenge  2001    459          3:57.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:00.47                 
  Kasper Bonnichsen  2002      29.11  1:00.67      1:00.67   
  Mikkel Hjelm  2003      28.95  1:01.17      2:01.84   
  Mads Raaby Jensen  2001      27.80  57.87      2:59.71   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      26.73  57.86      3:57.57   
                     
10  Kvik Drenge  2001    429          4:03.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:57.25                 
  Jonas M. Jørgensen  2001      26.75  55.21      55.21   
  Mike Johansen  2001      28.84  1:00.07      1:55.28   
  Lukas Majvig Andersen  2003      30.56  1:04.80      3:00.08   
  Valentin Wahl  2003      30.14  1:02.94      4:03.02   
                     
11  Sigma Drenge 2  2001    418          4:05.11   
  Sigma Swim  4:07.00                 
  Mikkel Eg Ibsen  2002      28.24  59.04      59.04   
  Niels Skovbye Brandt  2002      30.47  1:03.27      2:02.31   
  Mathias Holm  2001      28.78  1:01.42      3:03.73   
  Ulrik Blach Petersen  2001      29.46  1:01.38      4:05.11   
                     
12  Sigma Drenge 3  2001    399          4:08.81   
  Sigma Swim  4:12.00                 
  Alexander Tullberg  2003      29.16  1:01.76      1:01.76   
  Christian Boutrup  2003      30.73  1:03.65      2:05.41   
  Emil Kildahl Døssing  2002      29.39  1:02.44      3:07.85   
  Rasmus Nielsen  2001      28.90  1:00.96      4:08.81   
                     
13  Drenge Gti  2002    399          4:08.96   
  GTI  4:21.03                 
  Mads Enghave  2002      29.03  1:02.10      1:02.10   
  Kevin Liang  2002      30.17  1:05.15      2:07.25   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      29.05  1:00.34      3:07.59   
  Mads Baltzer  2002      29.23  1:01.37      4:08.96   
                     
14  A6 Drenge  2001    394          4:09.85   
  A6  4:12.84                 
  Frederik Bojesen  2002      28.60  1:00.10      1:00.10   
  Rasmus Thilleman  2001      29.02  1:00.56      2:00.66   
  Morten Østergaard  2002      30.42  1:03.61      3:04.27   
  Nicolai Therkelsen  2003      31.35  1:05.58      4:09.85   
                     
15  Gentofte Drenge 2  2001    382          4:12.42   
  Gentofte Svømme Klub  4:10.27                 
  August Becktor  2001      28.87  1:00.47      1:00.47   
  Mads Bjørn Andersen  2001      29.40  1:02.23      2:02.70   
  Christopher G. Trandum  2003      31.87  1:06.03      3:08.73   
  Christian Skinhøj  2001      29.65  1:03.69      4:12.42   
                     
16  Hovedstadens Drenge  2001    375          4:14.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:10.45                 
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      29.47  1:03.31      1:03.31   
  Joshua P. Sidebotham  2003      31.59  1:05.82      2:09.13   
  Valdemar Brøns  2003      28.72  1:00.96      3:10.09   
  Noah Koefoed Weiss  2003      30.32  1:04.05      4:14.14   
                     
17  Gsc Drenge 2  2001    365          4:16.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:13.68                 
  Emil Steenberg  2002      30.08  1:01.96      1:01.96   
  Magnus Christensen  2002      30.12  1:04.55      2:06.51   
  Oliver Steenberg  2002      30.06  1:03.55      3:10.06   
  Marcus Hiort  2003      31.57  1:06.34      4:16.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  10 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Asta Poulsen Dolan  2004    588          31.48   
  Gentofte Svømme Klub  31.83                 
Wilma Anker  2004    582          31.59   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.62                 
Sofie Bruun Høvring  2004    579          31.65   
  VAT Copenhagen-MK31  32.47                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    560          31.99   
  Helsingør Svømmeklub  32.35                 
Sara Damkjær Bartels  2004    558          32.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.99                 
Liva Stjernholm  2004    516          32.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.01                 
Lærke Vinneck Hansen  2004    516          32.88   
  Lyngby Svømmeklub  33.64                 
Frida Bang Stanelt  2004    501          33.21   
  Kalundborg SK  33.28                 
Roseline Løkkegaard  2004    500          33.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.13                 
10  Josefine Arbo Sørensen  2004    494          33.35   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  34.89                 
11  Malou Soelberg  2004    466          34.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.60                 
12  Linnea Hietala  2004    461          34.13   
  Helsingør Svømmeklub  34.91                 
13  Anna Maria Madsen  2004    460          34.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  46.79                 
14  Julie Danfred Jørgensen  2004    452          34.37   
  Lyngby Svømmeklub  35.06                 
15  Emma Zambrano Thorsen  2004    450          34.41   
  VAT Copenhagen-MK31  37.76                 
16  Mathilde Hagihara  2004    450          34.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.95                 
17  Viktoria Freja Sørensen  2004    445          34.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.36                 
18  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    443          34.60   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  37.90                 
19  Frederikke Falk-List  2004    442          34.62   
  Gentofte Svømme Klub  34.35                 
20  Kajsa G. Christensen  2004    437          34.75   
  Sigma Swim Birkerød  34.11                 
21  Anna Marie Nielsen  2004    431          34.91   
  Hvidovre Svømme Klub  34.97                 
22  Alma Heyn Stage  2004    428          34.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.00                 
23  Emma Hansen  2004    427          35.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.87                 
24  Jasmin Philip  2004    423          35.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.14                 
25  Josefine Krumbak  2004    421          35.19   
  Herlufsholm Svømmeklub  36.00                 
26  Mathilda Hyldal Jung  2004    418          35.27   
  Slangerup Svømmeklub  36.01                 
27  Anne Sofie Devantier  2004    415          35.35   
  Vest-Brøndby  36.81                 
28  Elisabeth Them Jensen  2004    412          35.43   
  Køge Svømmeklub  36.75                 
29  Josephine Holst Vinther  2004    409          35.51   
  Gentofte Svømme Klub  35.02                 
30  Anne Sofie Evald  2004    405          35.63   
  Gentofte Svømme Klub  35.51                 
31  Martha Hjuler Britze  2004    404          35.68   
  Hørsholm Svømmeforening  38.32                 
32  Johanne Baes Aaholst  2004    401          35.77   
  Hillerød Svømmeklub  35.88                 
33  Astrid Høffer  2004    399          35.83   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.36                 
34  Laura Borre Jacobsen  2004    397          35.89   
  Lyngby Svømmeklub  36.84                 
35  Sophia Bøttger  2004    393          35.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.45                 
36  Caroline Wiuff Jensen  2004    391          36.06   
  Vest-Brøndby  37.20                 
37  Mathilde Mathiesen  2004    391          36.07   
  Albertslund IF  40.15                 
38  Clara Dreier  2004    384          36.27   
  Køge Svømmeklub  36.85                 
39  Caroline Holm  2004    384          36.28   
  Kalundborg SK  38.57                 
40  Clara Sass Husum  2004    377          36.49   
  Slangerup Svømmeklub  36.81                 
41  Frida Hvirring Kragh  2004    373          36.63   
  Hvidovre Svømme Klub  36.98                 
42  Nicoline H. Baadsgaard  2004    371          36.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  43.39                 
43  Clara Toft  2004    370          36.73   
  Gentofte Svømme Klub  37.72                 
43  Olivia Callesen  2004    370          36.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.75                 
45  Clara Hartvig-Olsen  2004    368          36.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.52                 
46  Camille Nørby  2004    368          36.81   
  Sigma Swim Birkerød  37.06                 
47  Esther Hek Hansen  2004    366          36.86   
  Ishøj Svømme Klub  43.14                 
48  Cathrine Østergaard Niels  2004    363          36.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.59                 
49  Emma Stoltz  2004    361          37.04   
  Sigma Swim Allerød  38.11                 
50  Maya Hatting Bärmann  2004    356          37.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.07                 
51  Karoline Nielsen  2004    352          37.36   
  Slagelse Svømmeklub  40.62                 
52  Josefine Zebitz  2004    350          37.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.92                 
53  Isabella Victoria Nimb  2004    346          37.57   
  Gentofte Svømme Klub  38.40                 
54  Isabel Lillebæk  2004    345          37.59   
  JGI Svømning  38.30                 
55  Emma Ekman  2004    338          37.87   
  Svømmeklubben Laksen                   
56  Rebecca Hoeck  2004    330          38.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.64                 
57  Laura L. Hørning  2004    327          38.26   
  Glostrup Svømmeklub  41.07                 
58  Freja Møller  2004    319          38.59   
  Slangerup Svømmeklub  37.69                 
59  Katrine Bonefeld  2004    312          38.86   
  Sigma Swim Birkerød  39.67                 
60  Elisabeth Roskær  2004    306          39.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.16                 
61  Laura Vangkilde  2004    306          39.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.76                 
62  Amalie Brammer Kærgaard  2004    287          39.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.26                 
Anna Højerslev Eriksen  2004              DNS   
  Vest-Brøndby  33.66                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  09 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:53 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  09 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Nickelsen  2003    686          26.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.21                 
Joakim Køhn  2003    497          30.03   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.44